Connect with us

Technika, technologie, nowości

Nowoczesny i cały z drewna

Budownictwo szkieletowe

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

/ Odsłon: 102
Kurier Drzewny
Bryłą budynku jest współczesną interpretacją tradycyjnego budownictwa drewnianego. Fot. Lasy Państwowe

Centrum Promocji Drewna to ciekawa realizacja architektoniczna Lasów Państwowych. Obiekt powstał w technologii szkieletu drewnianego prefabrykowanego i ma na celu promowanie drewna jako materiału budowlanego, szczególnie ważnego i potrzebnego w czasie walki ze zmianami klimatycznymi.

Centrum Promocji Drewna to nowa realizacja architektoniczna powstała na terenie rezerwatu Jata w Nadleśnictwie Łuków. Obiekt jest elementem prowadzonego przez Lasy Państwowe programu „Polskie Domy Drewniane – mieszkaj w zgodzie z naturą”, który ma na celu promowanie drewna jako materiału budowlanego szczególnie ważnego i potrzebnego w czasie walki ze zmianami klimatycznymi.Będzie on służył m.in. promocji nowoczesnego, ekologicznego budownictwa drewnianego oraz odnawialnych źródeł energii.

Kurier Drzewny

Obiekt będzie służył m.in. promocji nowoczesnego, ekologicznego budownictwa drewnianego oraz odnawialnych źródeł energii. Fot. Lasy Państwowe

Budynek powstał w technologii szkieletu drewnianego prefabrykowanego, co oznacza, że poszczególne jego części wytworzono w zakładzie produkcyjnym i połączono w całość na miejscu. Do budowy używano zarówno elementów z drewna litego, jak również klejonego. Jako materiał termoizolacyjny wykorzystano płyty i maty z włókien drzewnych.

Odpowiednia izolacja termiczna, wysoka jakość wykonania, sposób ogrzewania oraz zamontowana centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła, a także sposób posadowienia względem stron świata – sprawiły, że obiekt Centrum Promocji Drewna spełnił wymagania stawiane budynkom energooszczędnym i otrzymał certyfikat Passive House Institute w Darmstadt.

Warto również wspomnieć o tym, że zaprojektowano i wzniesionogo dzięki lokalnym firmom, a bryła budynku jest współczesną interpretacją tradycyjnego budownictwa drewnianego.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta.

Czytaj dalej
Reklama
KLIKNIJ aby skomentować

Popularne