Connect with us

Technika, technologie, nowości

SENNEBOGEN 355 E zastępuje ładowarki kołowe

Zielony pomocnik dla tartaków

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

/ Odsłon: 323
Kurier Drzewny
Pełne zaangażowanie maszyny w firmie HolzmarktSuttner w Dietramszell. Niezależnie od tego czy chodzi o załadunek produktów ubocznych tartaku, czy logistykę, ładowarka teleskopowa nadaje się do zadań w zakładzie drzewnym. Fot. SENNEBOGEN

Dzięki ładowarce teleskopowej 355 E SENNEBOGEN to alternatywa dla klasycznej ładowarki kołowej. Maszyna jest pomocna przy pracach związanych z drewnem i leśnictwem dzięki dużej ładowności i wytrzymałemu ramieniu teleskopowemu, szczególnie w ciasnych przestrzeniach logistycznych oraz do załadunku produktów ubocznych tartaku na ciężarówki. Firma Holzmarkt Suttner w Dietramszell w Bawarii wypróbowała 355 E SENNEBOGEN w swoim tartaku.

 

Kurier Drzewny

Właściciel Hans BennoSuttner dostrzega ogromny potencjał i chce w przyszłości wykorzystywać ją jako wszechstronną maszynę zastępującą ładowarkę kołową. Fot. SENNEBOGEN

Firma rodzinna Suttner w Dietramszell w Bawarii istnieje już od czterech pokoleń. Założona została w 1884 roku, a wcześniej działała jako tartak w pobliskim klasztorze. Dla przedsiębiorstwa zawsze priorytetem były kwestie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Oznacza to również patrzenie w przyszłość w celu znalezienia nowych, bardziej wydajnych procesów oraz maszyn dla firmy. Nic więc dziwnego, że właściciel Hans Benno Suttner jako jeden z pierwszych odkrył potencjał wprowadzonej na rynek w 2019 roku maszyny SENNEBOGEN 355 E do użytku w zakładzie obróbki drewna i rozpoczął jej testowanie w swoim tartaku.

Wielofunkcyjne zastosowanie przy przeładunku i załadunku drewna

Kurier Drzewny

SENNEBOGEN 355 E może osiągnąć prędkość do 40 km/h. Fot. SENNEBOGEN

– Ładowarka teleskopowa SENNEBOGEN 355 E łączy w sobie to, co najlepsze: solidna i stabilna jak ładowarka teleskopowa oraz mocna i solidna jak ładowarka kołowa – firma Suttner wyliczy zalety SENNEBOGEN 355 E.

W Holzmarkt Suttner na składzie drewna zawsze znajduje się od 1000 do 2000 pełnych m³ surowca przenoszonych przez stacjonarny dźwig załadunkowy. Nowa ładowarka teleskopowa będzie używana w przyszłości do załadunku 3000 m³ produktów ubocznych tartaku na ciężarówki. Cztery razy w tygodniu do firmy przyjeżdża ciężarówka, którą można bezpiecznie załadować za pomocą lekkiej łopaty o pojemności 4 m3. Dzięki kabinie Multicab, podniesioną do wysokości 4,25 m, kierowca ma zawsze optymalną widoczność. Co ciekawe, urządzenie można używać do przenoszenia drewna i kłód dzięki SML-Power. Za pomocą wysięgnika teleskopowego pobiera się materiał z drugiego i trzeciego rzędu, podnieść go wysoko oraz bezpiecznie ułożyć w stosy.

Kierowca Gerhard Kreipl, który pracuje z maszyną, porównuje ładowarkę teleskopową z poprzednią kołową, która ma byćć wymieniona:
– Z 4 m³ odpadów z korowania w łopacie ładowarka teleskopowa jest wyjątkowo stabilna, nawet przy obciążeniu 5 t. Styl jazdy jest delikatniejszy, odpowiedni dla tego materiału. Nasza poprzednia ładowarka kołowa szybko unosi tylną oś, a SENNEBOGEN pozostaje stabilny na podłożu.

Dla firmy ma ona jeszcze więcej zalet. Właściciel chce używać jej jako wielofunkcyjnego, wszechstronnego urządzenia, również do prac serwisowych na platformie lub zimą jako pomoc dla pługa śnieżnego.

– Wszystko jest możliwe – mówi Armin Stark, partner handlowy i usługowy Fischer & Schweiger, który dostrzega potencjał 355 E, szczególnie w przemyśle drzewnym i mniejszych zakładach.

Kurier Drzewny

Wydajna praca dzięki dużej pojemności łyżki i małemu promieniowi skrętu. Fot. SENNEBOGEN

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
KLIKNIJ aby skomentować

Popularne w tym miesiącu