Connect with us
 
levitra perde potenza nel tempo €57.55

Technika, technologie, nowości

Wytwarzanie wysokojakościowych produktów zaczyna się od narzędzia

Narzędzia do produkcji stolarki budowlanej

Dodane:

/

Polcomm
Zaawansowany park maszynowy pozwala na produkcję narzędzi o wysokiej jakości oraz na profesjonalny serwis. Fot. Polcomm

Istnieje kilka kluczowych elementów w procesie obróbki drewna, które decydują o jakości, ekonomiczności oraz szybkości produkcji. Zdecydowanie należą do nich narzędzia, które otwierają możliwości tworzenia nieskończonej ilości wyrobów z drewna. Właściwie dobrane narzędzia to prawdziwa inwestycja dla zakładu – oszczędzają materiał, pozwalają produkować okna, drzwi i podłogi bez wyrwań oraz o zadowalającej jakości końcowej, co z kolei pozwala przyspieszyć, a czasem nawet wyeliminować pewne etapy dalszej obróbki wykańczającej. Nowoczesne narzędzia, na których można polegać nawet przy najbardziej wymagających zleceniach, są dziś dla przedsiębiorców równie ważne, co sama maszyna obróbcza.

Polcomm

Frezy nasadzane z oferty Polcomm. Fot. Polcomm

Polcomm

Frezy i głowice trzpieniowe z oferty Polcomm. Fot. Polcomm

Koniec ery katalogów

Ciągła indywidualizacja zamówień pod kątem wyrobów z drewna oznacza, że do ich produkcji nie zawsze da się zastosować standardowe narzędzia. Konsumenci oczekują produktów pod określone wymiary, a także dopasowanych stylem i funkcjonalnością do ich gustów. Producenci mają przed sobą nie lada wyzwanie. Produkcja jednostkowa lub małych i często zmieniających się serii stała się już codziennością zakładów z naszej branży. Zależnie od sposobu zarządzania produkcją, już same przestawienie zlecenia oznacza często konieczny przestój na produkcji, dlatego firmy robią wszystko, co możliwe, aby zaoszczędzić czas oraz nie popełniać błędów w fabryce, bo to z kolei strata coraz droższego materiału, a także kosztowne opóźnienia. Z pomocą przychodzą właściwe narzędzia, które podobnie jak same produkty z drewna, coraz rzadziej dostępne są z katalogu.

Polcomm

Firma oferuje szeroką gamę wierteł do otworów przelotowych i nieprzelotowych o różnej średnicy i geometrii ostrza. Fot. Polcomm

Narzędzia pod określone potrzeby

– Po przeanalizowaniu potrzeb przedsiębiorców, postawiliśmy na produkcję narzędzi dedykowanych i jednostkowych – mówi Dariusz Kozak, właściciel firmy Polcomm z Chlewisk koło Lubartowa, produkującej narzędzia dla branży drzewnej już od ponad 22 lat. – Specjalizujemy się w realizacji indywidualnych zamówień zaprojektowanych adekwatnie do potrzeb i specyfiki pracy klienta, a także warunków panujących w danym zakładzie. Korzystamy z własnego biura konstrukcyjnego oraz wykorzystujemy zaawansowane programy 3D do symulacji i projektowania, dające pewność, że wszystkie produkowane narzędzia są dokładnie dostosowane do wymogów konkretnej maszyny oraz rodzaju obrabianego materiału. Dedykowane rozwiązania pozwalają naszym odbiorcom na optymalizację poszczególnych procesów produkcyjnych, skrócenie czasu obróbki oraz zmniejszenie kosztów.

Polcomm

Poza podstawowymi rodzajami mocowań oferuje system regulacji PSS. Jest to rodzaj mocowania umożliwiającego płynną regulację położenia frezów względem siebie. System polecany jest przy seryjnej produkcji elementów łączonych na pióro-wpust, gdzie wymagana jest wysoka dokładność. Pozwala skompensować nierównomierność ruchu obrotowego wrzecion maszyny, umożliwia również użycie jednego tylko zestawu narzędzi do produkcji elementów parkietu, paneli czy boazerii o różnych wymiarach. Fot. Polcomm

Odróżnij się od konkurencji

Firma Polcomm posiada w swojej ofercie wiele rozwiązań w ramach poszczególnych grup asortymentowych. Firma produkuje narzędzia skrawające ze stali szybkotnącej, węglika spiekanego oraz diamentu polikrystalicznego. W ofercie znajdziemy frezy i głowice trzpieniowe, frezy i głowice nasadzane, wiertła, piły tarczowe, noże wymienne oraz systemy mocowań. Firma ponadto często proponuje specjalne rozwiązania, wykonujące jednocześnie dwie lub trzy operacje produkcyjne. Tym, co wyróżnia podlubartowskiego producenta jest wysokie zaawansowanie techniczne i produkcja nawet jednostkowych egzemplarzy, a to z kolei pozwala producentom z branży na wytwarzanie charakterystycznych dla nich profili drzwiowych lub okiennych.

Trwałe narzędzia diamentowe – wysoka jakość produktu i oszczędność czasu oraz kosztów

Dużym zainteresowaniem zakładów cieszą się narzędzia z ostrzami z diamentu polikrystalicznego, które sprostają wygórowanym parametrom pracy, a ponadto cechuje je wysoka odporność na ścieranie i obciążenia dynamiczne. Świetnie sprawdzają się przy obróbce materiałów trudnoobrabialnych, które często zawierają zanieczyszczenia. Warto zaznaczyć, że czas pracy narzędzia diamentowego, przy produkcji długich serii produkcyjnych, jest kilkudziesięciokrotnie dłuższy niż narzędzia z węglika spiekanego. Choć są to kosztowniejsze rozwiązania, to cechują się większą żywotnością. Właściwą perspektywę oszczędności, jakie przyniosą uzyskamy kalkulując jego cenę z kosztem wyprodukowania jednego detalu.

Polcomm wykorzystuje kilkanaście gatunków diamentu, dobierając jego rodzaj w zależności od przeznaczenia narzędzia. Diamentowe ostrze znajduje zastosowanie w obróbce litego drewna twardego i egzotycznego oraz materiałów drewnopochodnych, także tych trudnoobrabialnych, jak płyty wiórowe okleinowane lub laminowane. Firma oferuje również narzędzia z ostrzem PCD dedykowane obróbce drewna miękkiego (lata doświadczeń zaowocowały wyselekcjonowaniem odpowiedniego gatunku diamentu do takiego zastosowania). Polcomm posiada w swojej ofercie szereg rozwiązań z ostrzami z diamentu polikrystalicznego, jak choćby proste i profilowe frezy trzpieniowe do obróbki drewna litego (a także płyt wiórowych, MDF i HDF). Popularnością cieszą się frezy proste (tzw. wiercące) z ostrzem PCD do frezowania kieszeni w drewnie miękkim i płytach. Jest też grupa prostych i profilowych frezów nasadzanych, a wśród nich frezy nasadzane profilowe z ostrzami PCD do produkcji deski podłogowej i paneli warstwowych oraz inne przeznaczone do frezowania powierzchni płaskich, obróbki rowków i wręgów.
Także wśród oferowanych przez firmę wierteł znajdziemy liczne rozwiązania z diamentowym ostrzem, co pozwala uzyskać kilkadziesiąt razy większą żywotność.

Wiertła PCD są niezastąpione w wykonywaniu otworów w pakietach płyt HDF lakierowanych lub okleinowanych. Najczęściej diamentowe ostrza stosowane są w wiertłach puszkowych, idealnie sprawdzają się przy wierceniu otworów pod zawiasy, wykonywaniu gniazd w drewnie twardym, materiałach drewnopochodnych, plastiku oraz materiałach laminowanych. Firma oferuje też piły tarczowe z ostrzami z polikrystalicznego diamentu. W zależności od obrabianego materiału oraz specyfiki i technologii skrawania, stosowane są różne rozwiązania konstrukcyjne w zakresie geometrii ostrzy, noży zgarniających i nacięć wyciszających w korpusie piły.

Reklama

Producent oferuje także noże wymienne z wkładkami lutowanymi z diamentu polikrystalicznego. Oferta narzędzi z diamentowym ostrzem jest bardzo bogata, w każdej, oferowanej przez producenta, grupie asortymentowej znajdziemy takie rozwiązania.

Wybrane rozwiązania z oferty Polcomm:

– narzędzia trzpieniowe (frezy monolityczne z HSS oraz HM, frezy z nakładkami lutowanymi HM lub PCD, głowice trzpieniowe na noże wymienne HM);

– narzędzia nasadzane (frezy proste i profilowe z ostrzami HSS, HM lub PCD, głowice proste i profilowe na noże wymienne oraz głowice formatyzujące);

– wiertła do otworów przelotowych i nieprzelotowych o różnej średnicy i geometrii ostrza (wiertła monolityczne HSS i HM, wiertła z powłokami zmniejszającymi zużycie ścierne, wiertła stopniowe o złożonym kształcie, wiertła puszkowe z ostrzami węglikowymi lub diamentowymi);

– piły tarczowe do cięcia wzdłużnego i poprzecznego, formatowania i rowkowania (ostrza wykonane z HM i PCD);

– systemy mocowań dla narzędzi trzpieniowych i nasadzanych (trzpienie walcowe, trzpienie hydro, oprawki hydro, oprawki i tuleje rozprężne, tuleje hydro, tuleje redukcyjne; regulacja PSS).

Narzędzia monolityczne ze stali szybkotnącej i węglika spiekanego

Narzędzia PCD to znaczna część produkcji Polcomm, ich popularność, a tym samym sprzedaż nieustannie rośnie. Jednakże oferta jest dużo szersza, firma produkuje monolityczne narzędzia ze stali szybkotnącej i z węglika spiekanego, które mają ugruntowaną pozycję w ofercie firmy. Tutaj na uwagę zasługują frezy nasadzane z ostrzami HM do złącz klinowych. Wczepy produkowane są w znormalizowanych wymiarach, a ich modułowa konstrukcja umożliwia łączenie frezów w pakiety, a tym samym cięcie różnych grubości drewna. Popularnym na rynku rozwiązaniem są głowice na noże wymienne. Producent wykonuje głowice o parametrach adekwatnych do potrzeb klienta, z korpusem wykonanym ze stali lub stopów lekkich, z nożami z HSS lub HM, i mocowaniami na tulei mechanicznej lub hydro. Możliwość samodzielnej wymiany noży przez użytkownika gwarantuje ciągłość produkcji.

Partner w doborze technologii

Poza samymi produktami, Polcomm oferuje także fachowe doradztwo w zakresie obróbki, doboru narzędzi, jak i technologii produkcji.

– Staramy się tworzyć innowacyjne narzędzia, by nie być tylko ich producentem i sprzedawcą, ale przede wszystkim partnerem firm w rozwiązywaniu produkcyjnych problemów – dodaje Dariusz Kozak. – Wsłuchujemy się w potrzeby klientów oraz ich rady, spełniamy ich oczekiwania oraz przy każdym zleceniu zyskujemy cenne doświadczenie oraz zaufanie coraz większej liczby firm produkcyjnych, często korporacyjnych z korzeniami w Europie Zachodniej, które stawiają na jakość, wydajność oraz ważny jest dla nich jednostkowy koszt obróbki.

Reklama

Firma zapewnia także profesjonalny serwis narzędzi, dzięki któremu można na nich pracować nadal na wymaganym poziomie jakościowym, a jednocześnie można wygenerować oszczędności w związku z odłożeniem zakupu nowych narzędzi w czasie. Proces ostrzenia poprzedzony jest czyszczeniem narzędzia i pomiarami ubytków, określana jest minimalna warstwa, jaką należy zdjąć. Ostrzenie wykonywane jest z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, na zautomatyzowanych szlifierkach CNC. Maszyny sterowane numerycznie pozwalają osiągnąć wysoką dokładność, co wpływa na wzrost skuteczności oraz żywotność narzędzia. Oprogramowanie centrów obróbczych pozwala na wykonanie ostrzenia dowolnego profilu narzędzia z zachowaniem pierwotnych geometrii ostrza. Nowoczesna technologia, oparta na systemach CAD-CAM, umożliwia bardzo dokładne odwzorowanie zawartej w pliku ścieżki profilu na krawędziach skrawających.

Noże wymienne – w ofercie od 2000 roku

Duży popyt polskich odbiorców na noże wymienne był motorem rozwoju firmy Polcomm, która rozpoczęła działalność właśnie od tego asortymentu w czasach, kiedy nie był on tak łatwo dostępny na polskim rynku. Do dziś noże wymienne są obecne w ofercie firmy jako ważna grupa produktowa. Firma oferuje noże standardowe, profilowe, proste, ryflowane i systemu TERSA. Polcomm produkuje szeroki zakres noży do głowic stolarskich prostych i profilowych, jak również do głowic strugarskich. W zależności od potrzeb odbiorców firma dobiera optymalne rozwiązania spośród noży ze stali szybkotnącej, pełnowęglikowych lub z wkładkami lutowanymi z węglika spiekanego. Firma realizuje indywidualne zamówienia na niestandardowe długości noży oraz dowolne kształty. Kąty przyłożenia, kąty styczne profilu i boków są dokładnie dobierane do rodzaju obrabianego materiału oraz warunków panujących podczas obróbki.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Technika, technologie, nowości

Dokładny i szybki pomiar wilgotności materiałów drzewnych

Austriackie wilgotnościomierze Merlin

Dodane:

/

Penny Gondek
Nowość – wilgotnościomierz do posadzki oraz drewna surowego HM9 DUO, który pozwala na pomiar w pozycji pionowej (do 8 mm) oraz poziomej (do 40 mm). Fot. Penny Gondek

Jeżeli chcesz, aby wyroby z drewna cieszyły się długą żywotnością, to warto odpowiednio wyselekcjonować surowiec naturalny, z którego będą tworzone. Z pomocą przychodzą wilgotnościomierze HM9 austriackiej firmy Merlin Technology, które oferuje spółka Penny Gondek z Oleśnicy. Modele WS1, WS5 i WS13 WS25 służą do pomiaru wilgotności oklein, parkietu, mebli, płyt meblowych i drewna surowego. W ofercie pojawiła się także nowość: model HM9 DUO, dedykowany do posadzki oraz drewna surowego, który pozwala na pomiar w pozycji pionowej (do 8 mm) oraz poziomej (do 40 mm).

 
Poziom wilgotności drewna ma znaczenie bez względu na to czy buduje się dom, kładzie podłogę, czy tworzy meble.

 
Wilgotnościomierz to urządzenie, bez którego sprawne działanie w branży drzewnej byłoby po prostu niemożliwe. Sztuka pracy w drewnie wymaga tego, by jedne wyroby powstawały z materiału o określonym poziomie wilgotności, zaś inne z drewna o odmiennych parametrach. Dlatego warto zainwestować w wilgotnościomierz, dzięki któremu można mieć pewność, że przetwarzany materiał spełnia odpowiednie wymagania. Urządzenia Merlin są wykorzystywane przy wielu zadaniach.

 
– Wilgotnościomierze Merlin są niezbędne przy wytwarzaniu mebli, produkcji podłóg, paneli i parkietów oraz dla dostawców wyrobów drewnianych czy budowlanych. Służą do szybkiego i dokładnego mierzenia wilgotności materiałów drzewnych i surowca różnych gatunków – zapewnia Kamila Gondek z firmy Penny Gondek, dystrybuującej rozwiązania austriackiego producenta na polskim rynku.

 

Pomiar bezinwazyjny

Wilgotnościomierze dokonują pomiaru bezinwazyjnie, metodą pojemnościową. Zakres pomiaru pozwala na badanie wielu grup drewna. Mają automatyczną kompensację temperatury oraz funkcję autokalibracji i kontrolkę baterii (4 x 1,5 V AA). Menu przetłumaczone zostało w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, czeskim, rosyjskim i włoskim. Urządzenia cechują również niewielkie rozmiary (150 x 73 x 23 mm) i ważą zaledwie 150 x 73 x 23 mm. Zakres temperatury roboczej wynosi od 0 do 40° C, a przechowywania 20 – 60° C.

 
Wilgotnościomierze przeznaczone są do różnych zastosowań z głębokościami pomiarowymi od 0,5 mm do 40 mm.

 
– Gdy urządzenie pomiarowe zostanie dociśnięte do mierzonego przedmiotu, to zmienia się pole pomiarowe. Ta zmiana jest przetwarzana i oceniana przez procesor. Natomiast wyświetlacz LCD pokazuje zawartość wilgoci w procentach – mówi Kamila Gondek.

 

Reklama

Intuicyjna obsługa

Przycisk „start” służy do włączenia lub wyłączenia, a strzałka w górę lub w dół do wyboru grupy lub gęstości drewna.

 
– Najpierw należy sprawdzić i wybrać poprawną grupę drewna. Urządzenie należy przyłożyć do miejsca pomiaru lub powoli przesuwać po powierzchni zgodnie z włóknami drewna. Zawartość wilgotności pojawi się na wyświetlaczu natychmiast – wyjaśnia specjalistka z firmy Penny Gondek. – Dotykowy sensor musi być pokryty w całości z badanym materiałem drewnianym. Trzeba się upewnić, że maksymalna badana głębokość jest mniejsza niż minimalna grubość drewna. Jeżeli grubość nie jest większa niż ta głębokość, to żeby uzyskać dokładny pomiar, trzeba położyć badany materiał na podkładce styropianowej lub tym samym rodzaju drewna pod spodem.

 

Taka sama temperatura drewna i otoczenia

Temperatura drewna i otoczenia powinna być taka sama. Różnica +/-5° C nie daje dokładności pomiaru. Co ważne, należy chronić urządzenie od żywicy oraz wody.

 

Odpowiedni wybór oraz serwis

Mierniki Merlin to precyzyjne i bardzo trwałe urządzenia. Producent zapewnia, że wskaźnik może posłużyć przez długie lata. W Polsce urządzenia można zakupić w firmie Penny Gondek, która nie tylko oferuje sprzęt Merlin o najwyższej jakości, ale i zapewnia fachowe doradztwo w wyborze konkretnych modeli. Penny Gondek współpracuje z wykwalifikowaną kadrą.

 
– Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z asortymentem wilgotnościomierzy przeznaczonych zarówno dla dużych zakładów, jak i rzemieślników. Nasi doradcy z przyjemnością pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia – podsumowuje Kamila Gondek.

 

Penny Gondek

Strzałka w górę lub w dół służy do wyboru grupy lub gęstości drewna. Fot. Penny Gondek

Kurier Drzewny

Nowość – wilgotnościomierz do posadzki oraz drewna surowego HM9 DUO, który pozwala na pomiar w pozycji pionowej (do 8 mm) oraz poziomej (do 40 mm). Fot. Penny Gondek

 

Nowy model HM9 DUO

W ofercie producenta pojawił się nowy model wilgotnościomierza o nazwie HM9 DUO, który jest już dostępny także u polskiego dystrybutora, w firmie Penny Gondek. Nowe urządzenie służy do pomiaru wilgotności posadzki oraz drewna surowego.

 
– Nowy model stanowi połączenie miernika HM9 WS5 oraz HM9 WS25 – dodaje Kamila Gondek. – Urządzenie posiada 2 czujniki i pozwala na pomiar w pozycji pionowej do 8 mm, a w pozycji poziomej do 40 mm.

Reklama

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Technika, technologie, nowości

Kleje do aplikacji przemysłowej

Pewna spoina dla każdej produkcji

Dodane:

/

Bapco
Firma Bapco oferuje niezawodne kleje, które prezentowane są w trakcie najważniejszych wydarzeń branżowych. Fot. KD MEDIA

Kleje kontaktowe Bapco to szeroka oferta produktów skierowanych do profesjonalnej aplikacji przemysłowej w przemyśle drzewnym. Wyroby tej marki cieszą się bardzo dużą popularnością na europejskim rynku. Bapco jest obecnie jednym z wiodących dostawców klejów kontaktowych w aerozolu. Oferowane kleje dostępne są pod własną marką oraz sprzedawane na zasadach private label.

Bapco

Firma Bapco oferuje niezawodne kleje, które prezentowane są w trakcie najważniejszych wydarzeń branżowych. Fot. KD MEDIA

Niezawodne produkty i wsparcie techniczne

To, co cechuje markę Bapco, to doskonała jakość niezawodnych wyrobów, ale także wsparcie techniczne oraz posprzedażowe, dzięki któremu odbiorcy korzystać mogą z bogatej wiedzy doradców na każdym etapie swojej produkcji.

Własna, wydajna linia

Przedsiębiorstwo dysponuje własną, automatyczną linią do napełniania i zagazowywania aerozoli. Linia bardzo dobrze współpracuje z klejami kontaktowymi, które cechują się większą gęstością materiału w porównaniu z lakierami lub farbami. Docelowo automat będzie także przeznaczony do lakierów oraz czyścika. Poza podzespołem napełniającym i zgazowującym, w skład linii wchodzi również drukarka, która pozwala dowolnie oznaczać produkt, wraz z podaniem niezbędnych informacji, takich jak np. data produkcji. Urządzenie jest bardzo szybkie, ponieważ napełnia dwa aerozole jednocześnie w ciągu sekundy.

Wytrzymałe kleje do różnorodnych materiałów

Produkty z oferty przedsiębiorstwa sprawdzą ją się w wielu zastosowaniach w sektorze drzewnym. Niezależnie od powierzchni, doskonale zespolą materiały oraz zapewnią wytrzymałe połączenie. Różnorodne kleje pozwolą doskonale dobrać produkty do określonych materiałów.

Do produkcji mebli BSAA

BSAA to standardowy klej kontaktowy stosowany w produkcji mebli oraz w pracach stolarskich. Doskonale sprawdzi się do pogrubiania płyt i przyklejenia laminatów HPL. Ten produkt cechuje się regularnym i jednolitym strumieniem natrysku. Charakterystyczna dla niego jest ponadprzeciętna wytrzymałość termiczna przy delikatnej warstwie kleju.

Wysoka siła wiązania GPSA

Unikalna, gęsta mieszanka kleju GPSA pozwala na pracę w niskich temperaturach oraz zwiększoną wydajność na wsiąkliwych powierzchniach. Ten profesjonalny klej kontaktowy charakteryzuje się wysoką siłą wiązania. Sprawdzi się we wszelkich powierzchniach, w tym laminatów HPL i płyt drewnopochodnych, a nawet powierzchniach chłonnych, takich jak: MDF, cięta płyta meblowa oraz w klejeniu krzywoliniowym.

Do podłóg FLOOR

Klej kontaktowy FLOOR to bardzo dobry wybór w przypadku klejenia korka, filcu, wykładzin czy płytek dywanowych. Jest to produkt cechujący się dużą przyczepnością wstępną, co przekłada się na natychmiastowy chwyt nawet na pionowych elementach. Dodatkowo ten produkt charakteryzuje również regularny strumień natrysku.

Reklama

Klej tapicerski SOSA

SOSA to profesjonalny klej tapicerski o bardzo niskiej wsiąkliwości, który zapewnia elastyczną spoinę. Duża przyczepność tego kleju sprawia, że praca staje się wygodna i szybka. Klej sprawdza się w produkcji mebli miękkich, klejenia tkanin oraz materacy. Pozostaje na powierzchni tkanin, gąbek oraz pianek.

Do wymagających zastosowań HSSA

Ten klej kontaktowy to wyjątkowa mieszanka o wysokiej zawartości substancji stałych, która cechuje się wysoką siłą klejenia. Produkt pozostawia grubą warstwę kleju na klejonych powierzchniach. Z powodzeniem nadaje się do klejenia płyt meblowych laminatów HPL oraz twardych plastików, płyt typu Corian. Dodatkowo polecany jest do obrzeży meblowych krzywoliniowych, powierzchniowego klejenia płyt typu Corian oraz wszelkiego rodzaju klejenia powierzchni o wysokiej chłonności.

Odporny na temperaturę MOSA

Profesjonalny klej kontaktowy MOSA charakteryzuje się uniwersalną formułą. Jest odporny na działanie wysokiej temperatury, a powstała spoina jest bardzo elastyczna. Klej cechuje się dużą przyczepnością wstępną oraz regularnym strumieniem natrysku. Sprawdza się w produkcji i renowacji wnętrz nowych oraz używanych samochodów, autokarów, przyczep kempingowych czy łodzi. Polecany szczególnie do spajania większości materiałów wyposażenia wnętrz, takich jak: skóry, materiały i podsufitki.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Technika, technologie, nowości

SmartCut to bardzo wydajne, w pełni automatyczne urządzenie

Posch: najbezpieczniejsze piły na rynku

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Inteligentna koncepcja cięcia SmartCut sprawia, że obsługa przez jedną osobę jest wygodna i bezpieczna. Fot. Materiały producenta

SmartCut to w pełni automatyczne piły do drewna, które są w stanie wyprodukować nawet 500 metrów sześciennych drewna opałowego rocznie. Inteligentna koncepcja cięcia sprawia, że mogą być obsługiwane przez jedną osobą bez straty na wydajności.

Kurier Drzewny

W pełni automatyczna piła do drewna opałowego tnie polana lub drewno okrągłe z dużą prędkością. Fot. Materiały producenta

Niewielka, w pełni automatyczna i bardzo wydajna to najważniejsze zalety nowoczesnej piły z oferty austriackiej firmy Posch. Wyróżnia się na rynku także tym, że jest zaprojektowana z uwzględnieniem komfortu użytkownika.

– Ta piła do drewna opałowego firmy Posch umożliwia pracę w sposób przyjazny dla pleców, bez konieczności schylania się w trakcie cięcia – zdradza Jan Kłoda, przedstawiciel austriackich rozwiązań na polskim rynku. – Na wysokości 100 cm ta automatyczna piła pobiera kłody, a następnie w pełni automatycznie tnie je na polana o wymaganej długości. Inteligentna koncepcja cięcia SmartCut sprawia, że ​​obsługa przez jedną osobę jest wygodna i bezpieczna.

Brzeszczot najwyższej klasy

Aby zapewnić płynną pracę w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach, SmartCut jest wyposażony w wysokiej jakości brzeszczot WIDIA, który opracowano ze wzmocnioną konstrukcją do w pełni automatycznych pił tarczowych. Urządzenia ma wiele przydatnych funkcji dodatkowych, co sprawia, że ​​obróbka drewna opałowego przebiega bez zakłóceń. Projekt wykorzystuje zjawisko grawitacji – kłoda przesuwa się z powrotem do ustawionego ogranicznika wzdłużnego, a SmartCut tnie następny kawałek.

Opóźnienie przełączania ułatwia pracę z kłodami o długości powyżej 33 cm.

Łatwe nie może być łatwiejsze

W pełni automatyczna piła do drewna opałowego tnie polana lub drewno okrągłe z dużą prędkością. W odstępach co 2,4 sekundy w pełni zautomatyzowane koryto do drewna porusza się i produkuje do 8 metrów sześciennych polan na godzinę, przy odpowiedniej długości cięcia i rozmiarze polan. Ładowanie jest bardzo łatwe. Urządzenie jest zatrzymywane za pomocą EasyStop, co gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo. Operator wsuwa kłody do koryta na drewno, które stoi nieruchomo na ergonomicznej wysokości. SmartCut zaczyna pracę natychmiast po załadowaniu i za pomocą przenośnika taśmowego automatycznie wyrzuca pocięte na żądaną długość polana.

Hydrauliczna zmiana biegów

Piłę wyposażono w system SensoStart, który wykorzystuje czujniki ultradźwiękowe do wykrywania obecności polana i automatycznie rozpoczyna proces cięcia.

Przekonująca jest również hydrauliczna, trzypunktowa zmiana biegów.

Hydrauliczne przesunięcie trzypunktowego układu zawieszenia o 30 cm zapewnia łatwiejszy transport drogowy przy zmniejszonym promieniu.

Piła ma również bezstopniowy ogranicznik wzdłużny.

Z opcjonalnym ogranicznikiem komfortowym – z wysoką płytą oporową – wymaganą długość polan można ustawić w siatce co 1 cm bez użycia narzędzi, zgodnie z życzeniem.

Posch
Kurier Drzewny

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Technika, technologie, nowości

Nagrodzeni za wkład w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska

STEICO na targach Domotex

Dodane:

/

STEICO
Nagrodzony podkład marki STEICO charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami w zakresie ściskania. Fot. STEICO

W trakcie targów Domotex 2023 w Hanowerze zaprezentowała się także firma STEICO, która pierwszego dnia wydarzenia została nagrodzona za swój ekologiczny podkład wykonany całkowicie z włókien drzewnych. Motto imprezy brzmiało: „Floored by Nature”. Nagrodę „Green Collection Award” wręczono firmom za ich wkład w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

STEICO

Nagroda dla firmy STEICO wręczona podczas targów Domotex. Fot. STEICO

Trzy produkty w ramach serii EcoSilent

– W trakcie tegorocznej edycji Domotex zaprezentowaliśmy nową grupę produktów podłogowych z serii EcoSilent: STEICOEcoSilent, STEICOEcoSilent Flex i STEICOEcoSilent Premium. Są to podkłady z włókien drzewnych do parkietów i laminatów – wyjaśnia Filip Urbaniak z firmy STEICO. – Wszystkie doskonale poprawiają akustykę w pomieszczeniu, wygładzają nierówności oraz dzięki specjalnej strukturze włókna i wysokiej wytrzymałości na ściskanie chronią całą powierzchnię podłogi oraz delikatne połączenia paneli typu „klik-klik”. Różnice w ramach grupy dotyczą poziomu tłumienia dźwięków oraz wytrzymałości na ściskanie. Dostępne są różne formaty i grubości, w zależności od potrzeby użycia.

Nagroda w pierwszy dzień targów

W ramach tegorocznej edycji wystawy zorganizowano specjalną strefę Green Collection, gdzie zaprezentowano produkty ekologiczne. Dodatkowo zorganizowany był konkurs.

– Specjalne jury oceniało produkty, biorąc pod uwagę przede wszystkim aspekty ekologiczne, w tym również sam proces produkcyjny oraz zaangażowanie przedsiębiorstwa w zrównoważony rozwój – tłumaczy Filip Urbaniak. – Motto targów „Floored by Nature” kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i zdrowie, kreując nową świadomość dla klientów. Produkty STEICO wyznaczają kierunek, ponieważ produkowane są wyłącznie ze świeżego drewna iglastego pochodzącego ze zrównoważonej gospodarki leśnej z certyfikatem PEFC, magazynują duże ilości CO2 oraz wytwarzane są w specjalnym procesie mokrym, gdzie naturalnym spoiwem dla włókien drzewnych jest lignina jako naturalny składnik drewna iglastego.

„Produkty STEICO produkowane są wyłącznie ze świeżego drewna iglastego pochodzącego ze zrównoważonej gospodarki leśnej z certyfikatem PEFC, magazynują duże ilości CO2 oraz wytwarzane są w specjalnym procesie mokrym, gdzie naturalnym spoiwem dla włókien drzewnych jest lignina jako naturalny składnik drewna iglastego”.

Nagrodzony produkt marki STEICO jest przeznaczony pod laminat i parkiet. Podkład charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami w zakresie ściskania (15 ton/m2) i tym parametrem wyróżnia się na rynku.

– Cechują go także doskonałe właściwości akustyczne, wygładza też nierówności punktowe, a dodatkowo działa jako izolacja cieplna. Ponadto, w odpowiednich grubościach, nadaje się do zastosowania wraz z systemami ogrzewania podłogowego – podsumowuje nasz rozmówca.

STEICO

Stoisko STEICO na tegorocznej edycji wydarzenia. Fot. STEICO

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

17-19 marca 2023
LAS-EXPO, Kielce

23-25 marca 2023
Warsaw Home Gift&Deco
Nadarzyn

25-26 marca 2023
LUBDREW, Lublin

18-23 kwietnia 2023
Salone del Mobile. Milano
Mediolan, Włochy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).