Connect with us

Technika, technologie, nowości

Mobilny trak doceniany przez profesjonalistów

Sposób na wydajne cięcie drewna

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

/ Odsłon: 1 247
Kurier Drzewny
"Dzięki tej maszynie możemy obrabiać kłody o średnicy do 130 cm i długości 10 m, co zwiększyło naszą konkurencyjność wśród innych firm" - mówi właściciel Tartaku przewoźnego Pyttel. Fot. SERRA

Bezawaryjność, łatwa obsługa i wiele innowacyjnych funkcji, które wpływają na komfort pracy i jej wydajność – oto podstawowe zalety traka Bavaria 130 SL firmy SERRA. Potwierdza to Łukasz Pyttel, zajmujący się działem usług tartacznych w Tartaku Przewoźnym Pyttel, który niedawno zainwestował w zakup tej maszyny.

Zamiłowanie do drewna zostaje w genach

– Nasza firma jest działalnością rodzinną, założoną przez moich rodziców: Beatę i Wiktora Pyttel – mówi Łukasz Pyttel. – Zajmujemy się obróbką drewna już od trzech pokoleń. Dziadek pracował przy wycince drzew w Lasach Państwowych, następnie tymi pracami zajmował się mój tata, a teraz wspólnie działamy w branży tartacznej.
W 2010 roku zapadła decyzja o rozszerzeniu działalności i zakupie pierwszego przewoźnego traka taśmowego – nadal jest w firmie.
– Obecnie zajmujemy się cięciem bezpośrednio u klienta powierzonego przez niego surowca. Działamy na terenie Opolszczyzny i Śląska, jednak planujemy rozszerzyć działalność na terenie całego kraju.

Zmiany i inwestycje w rozwój

Jako że firma rozwijała się coraz bardziej dynamicznie, trzeba było pomyśleć o kolejnych inwestycjach.
– W związku ze wzrostem zapotrzebowania na prowadzone przez nas usługi tartakiem przewoźnym i częstymi zapytaniami o przecieranie kłód o dużych średnicach, narodził się pomysł, by kupić nowy sprzęt. W 2018 roku, podczas pobytu na targach DREMA w Poznaniu, zainteresowała nas maszyna SERRA Bavaria 130 sl zaprezentowana przez Szymona Pakułę. Przez ostatnie dwa lata szukaliśmy opinii na jej temat. Spotkaliśmy się z bardzo dobrą oceną wśród użytkowników, więc z okazji 10-lecia prowadzenia naszych usług w branży tartacznej, podjęliśmy decyzję o zakupie maszyny w 2020 roku.

Bavaria SL 130i

Bavaria SL 130i

Wygodna i bezproblemowa manipulacja kłodą

Decydującym czynnikiem podczas wyboru maszyny była jej bezawaryjność. Właściciel tartaku zwraca także uwagę na bardzo wysoką wydajność przy zachowaniu precyzji, dzięki zastosowaniu szerokotaśmowej piły.
– Jako użytkownik tego traka mogę to potwierdzić – zapewnia Łukasz Pyttel. – Ponadto zakupiona przez nas maszyna posiada wiele pomysłowych i przydatnych systemów manipulacji kłodą, pozwalających na bardzo szybki załadunek, obracanie i poziomowanie, a co za tym idzie – wzrost wydajności, bez utraty precyzji i dokładności.

Zwiększona konkurencyjność na tle innych firm

Warto wspomnieć także o tym, że trak doposażono w wysokiej jakości komputer, pozwalający na szybkie programowanie cięcia, co również zwiększa wydajność.
– Dzięki tej maszynie możemy obrabiać kłody o średnicy do 130 cm i długości 10 m, co zwiększyło naszą konkurencyjność wśród innych firm. Posiadamy również agregat prądotwórczy, który pozwala nam ciąć w dowolnym miejscu wyznaczonym przez klienta. Współpracę z SERRA oceniam pozytywnie. Będąc w siedzibie firmy w Niemczech, zostaliśmy bardzo miło i ciepło przyjęci przez pracowników oraz właścicieli. Zatem myślę, że nie był to nasz ostatni zakup w tym przedsiębiorstwie – podsumowuje Łukasz Pyttel.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
KLIKNIJ aby skomentować

Popularne w tym miesiącu