Connect with us

Aktualności

Działania SCM w dobie kryzysu

Jak branża drzewna radzi sobie z trudną sytuacją na rynku?

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

/ Odsłon: 2 316
Kurier Drzewny

W obecnej sytuacji firmy z branży drzewnej, i nie tylko, stanęły w obliczu nie lada wyzwania. Jest nim zmierzenie się oko w oko z potencjalnym załamaniem rynku, podobnym do tego, które miało miejsce w roku 2008. Jak włoski potentat radzi sobie z tą rzeczywistością?

Włochy są krajem, który został szczególnie mocno dotknięty pandemią koronawirusa. Jak w wielu państwach Europy i świata wprowadzono tam ograniczenia w funkcjonowaniu firm. Z tego powodu produkcję maszyn SCM tymczasowo zatrzymano przez siłę wyższą. Sytuacja jednak powoli wraca do normy, a SCM otwiera zakłady produkcyjne i wraca do pracy, respektując wciąż obowiązujące restrykcje rządowe. Opisując bieżącą sytuację, należy mieć na uwadze to, że SCM, jako gigantyczna firma, bazuje na sprzedaży nie tylko jako SCM Italy, ale również poprzez oddziały usytuowane na całym świecie, w tym również w Polsce, gdzie znajdują się także działy serwisu, części zamiennych czy logistyki.

W największej mierze działania firm produkujących maszyny do obróbki drewna zależne są od producentów wyrobów z drewna i materiałów drewnopochodnych. Przedsiębiorstwa te również są w niekorzystnej sytuacji, choćby z powodu dużego udziału eksportu w ich obrotach. Przestój jest równocześnie czasem na poukładanie spraw, na które do tej pory brakowało czasu lub były niemożliwe do wykonania, choćby ze względu na ciągłe funkcjonowanie produkcji. Mowa o planowaniu rozwiązań, konserwacji czy przeglądach technicznych.

Obecny przestój jest dla niektórych zakładów okresem do reorganizacji produkcji, która niejednokrotnie będzie związana ze zmianami w parku maszynowym. Dlatego zapytania sprzedażowe niezmiennie docierają do siedziby firmy w Suchym Lesie k. Poznania. Serwis SCM, jak i dział z częściami zamiennymi funkcjonują niemalże bez zmian w stosunku do czasu sprzed wybuchu pandemii. Dział logistyki dba o transport maszyn magazynowych do klienta na terenie Polski. Serwis uruchamia je zgodnie z harmonogramem działania, a części zamienne są dostępne dzięki obszernym zapasom magazynowym we Włoszech.

Choć okoliczności nie sprzyjają wielu przedsiębiorstwom, SCM działa możliwie najbardziej efektywnie i reaguje na oczekiwania klienta. W czasach digitalizacji część aktywności jest realizowana również za pośrednictwem mediów cyfrowych, co rozszerza możliwości zdalnego udzielania pomocy. Licząc na możliwie szybki powrót do świata i funkcjonowania sprzed niekorzystnego czasu, SCM trzyma się swojego motto „You will never work alone”.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
KLIKNIJ aby skomentować

Popularne w tym miesiącu