Connect with us
 



Wydarzenia

Domy przyszłości szansą akceleracji wzrostu gospodarczego Polski

Budownictwo

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Końcowa faza rozkładania dźwigiem. Fot. Boxabl

BUDMA to jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii oraz materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie. W tym roku około 1000 firm z Polski i zagranicy ponownie zaprezentowało najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową.

W tegorocznej edycji BUDMA w Poznaniu wzięli udział eksperci NCBiR (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), którzy na stoisku Ministerstwa Rozwoju i Technologii zaprezentowali parametry budynków ekologicznych, nowoczesnych technologii budowlanych dla budownictwa mieszkaniowego oraz potrzeby budownictwa społecznego i senioralnego. Od 2020 roku Centrum realizuje przedsięwzięcie pt.: „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”. W wyniku realizacji tego przedsięwzięcia w czterech miastach Polski powstaną tanie w budowie i utrzymaniu, gotowe do zamieszkania budynki demonstracyjne. Domy te zostaną zbudowane w Mysłowicach, Rumii, Żywcu i Włocławku z przygotowanych wcześniej prefabrykowanych modułów wraz z ich wyposażaniem umożliwiającym „natychmiastowe” zamieszkanie po oddaniu do użytkowania. Jest to znaczący postęp w szybkości wykonywania domów mieszkalnych mierzonej dotychczasowymi doświadczeniami z budów. Zabrakło jednak prezentacji najnowszej i najszybszej w świecie techniki wykonania domów nie tylko w nagłych sytuacjach, gdzie czas umożliwienia zamieszkania w godnych warunkach liczony jest w dniach, a nawet godzinach. I nie chodzi tu o różnego rodzaju namioty czy kontenery blaszane stosowane na budowach jako chwilowe miejsce pobytu dla wykonawców.

Na targach BUDMA i WOOD TECH producenci oraz handlowcy przedstawiali główne i pomocnicze materiały budowlane do wytwarzania i ocieplania ścian oraz materiały pomocnicze i montażowe, prefabrykaty, semi – produkty konstrukcyjne szkieletowe i pokrycia dachowe, okna i drzwi oraz materiały wykończeniowe ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz parkietów. Nie zabrakło również skromnej prezentacji maszyn, urządzeń produkcyjnych oraz centrów obróbczych i narzędzi.

Kurier Drzewny

Końcowa faza rozkładania dźwigiem. Fot. Boxabl

Kurier Drzewny

Część salonowa i kuchenna. Fot. Boxabl

Najbliższe lata z przyszłością

Projektowanie i budowanie domów wymagają dużych umiejętności oraz innowacyjnego podejścia. Trudno zdefiniować jaki powinien być dom przyszłości (smart), ale oczekuje się, że będzie on posiadał:
– ciekawą formę architektoniczną i otaczającą go przyrodę;
– spore okna, dzięki którym do wnętrz dotrze dużo światła;
– dobrą izolacją cieplną i wentylację pomieszczeń;
– niski pobór energii;

Poza tym będzie przyjazny dla człowieka i środowiska. Zastosowane zostaną powszechnie za kilka, kilkanaście lat jako modułowe, zgodnie z potrzebami klientów oraz ich finansową płynnością.

Czym jest smart dom?

To dom wyposażony w elementy sztucznej inteligencji, z którym integruje się coraz więcej urządzeń jego wyposażenia – na przykład inteligentna pralka wyśle nam informację, że skończyła pracę, albo że ma usterkę, którą należy naprawić i wskaże, gdzie i jaka to usterka, a inteligenta lodówka sama wyświetli komunikat o tym, że kończy się któryś z produktów i może zamówić go zdalnie, z dostawą do domu. To tylko niektóre przykłady sprzężenia AGD z systemem, i ciągle ich przybywa, gdyż z roku na rok wprowadzane są nowe rozwiązania, które dotyczą kolejnych stref domu. Ciekawym udogodnieniem jest też możliwość sterowania ogrzewaniem i oświetleniem na odległość. Możemy sterować nie pojedynczymi żarówkami, ale całymi ich sekcjami, dostosowując oświetlenie do aktualnych potrzeb w mieszkaniu, i ustawiać tzw. sceny – obrazy świetlne nawet nie będąc w domu.

Dom staje się przystanią, oazą, gdzie ma być nam wygodnie i dobrze; gdzie chcemy mieć wysoki komfort i chcemy w nim wypoczywać, a inteligentne systemy nam w tym pomagają. Styl życia i potrzeby dyktują producentom jak rosnące potrzeby mają być spełniane.

Drewno ważnym materiałem dla domów przyszłości, a budownictwo drewniane daje nowe możliwości rozwoju

Obecnie znajdujemy się w okresie rozkwitu i ewolucji zastosowań drewna, a postęp technologiczny i nowe systemy prefabrykacji oraz szereg procesów, które zwiększają trwałość, bezpieczeństwo i wydajność, wzmacniają pozycję drewna w zastosowaniach do budowli miejskich. Globalne obawy związane z łagodzeniem zmian klimatycznych skłoniły niektóre miasta i rządy do analizy materiałów, które używane są do budowy budynków – biorąc pod uwagę sumę całej energii potrzebnej do wytworzenia budynku, a więc energii do wydobycia, przetworzenia materiałów budowlanych, produkcji, transportu, realizacji budowli i jej konserwacji. W takim świetle analizy danych drewno wydaje się być atrakcyjną opcją, ponieważ potencjalnie budynki z przeważającym udziałem drewna mogą być ekologiczne niż budowle z betonu i stali. Ponadto prefabrykacja z dużą precyzją elementów drewnianych może zapewnić wiele korzystnych parametrów, takich jak:
– wysoce wydajne energetycznie przegrody;
– lepszą izolację minimalizującą mostki termiczne;
– nietoksyczne panele w prawie całkowicie naturalne;
– różne formaty i nadające się do recyklingu;
– sumaryczne oszczędności na ogrzewaniu i chłodzeniu;
– wysoką precyzję wykonania przez maszyny sterowane numerycznie (CNC) belek, paneli i produkcję niestandardowych komponentów; elementy te można scalać za pomocą łączników konstrukcyjnych, kotew oraz innowacyjnych systemów mocujących.

Coś, czego zabrakło na BUDMIE

Zabrakło interesującego rozwiązania zwanego projektem Boxabl, którego misją jest znaczne obniżenie kosztów uzyskania domu przez zainteresowanego. Domy te projektowane są według najwyższych standardów jakości, wytrzymałości i trwałości. Jak zapewniają twórcy tanich domów, przeznaczone one są do użytkowania przez wiele pokoleń. To dopiero początek projektu i wykonane prototypy, ale z dużą szansą na rozwój.

Zaangażowany w projekt Elon Musk stwierdza, że posiada prototyp Boxabl Casita Tiny Home za 50 tysięcy dolarów, zwany malutkim i bardzo tanim prefabrykowanym domem pochodzącym ze startup’u Boxabl, który planuje zrewolucjonizować przemysł mieszkaniowy za pomocą tzw. „błyskawicznych domów”. Będą one oferowane w różnych rozmiarach i układach, w zależności od budżetu. Każda Casita będzie miała wspólny element: można ją rozstawić w kilkanaście godzin przy minimalnym nakładzie pracy i środków oraz będzie tania i wyposażona w komfortowe elementy gospodarstwa domowego. Podstawowy model ma kosztować od 50 tysięcy dolarów. Dostawy Casity jeszcze się nie rozpoczęły, ale już rozpoczęto budowę pierwszej fabryki Boxabl wyposażonej w linie montażowe. Planuje się budowę wielu takich fabryk na całym świecie. Systemem Boxabl można zbudować prawie każdy rodzaj budynków.

Kompletny dom złożony na paletach będzie można od razu po wyjęciu z „pudełka” posadowić na podłożu i będzie on już wyposażany w:
– kuchnię z lodówką, zlewem, piekarnikiem, zmywarką, mikrofalówką;
– szafy i szafki;
– łazienkę z prysznicem/wanną, zlewem, lustrem i przesuwanymi szklanymi drzwiami;
– izolacje i oświetlenie LED;
– panele słoneczne na dachu (opcjonalnie).

Materializowana właśnie idea taniego domu „z pudełka” stawianego i oddawanego do użytku w ciągu kilkudziesięciu godzin to, jak dotąd, jedna z najlepszych opcji szybkiego zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych ludzi młodych i starszych. Szybkość ich realizacji stanowi dodatkową zaletę szczególnie w okresach klęsk żywiołowych, trzęsień ziemi, powodzi, osuwisk i wojen dotykających wielu ludzi. Tak więc wyzwania TECHNO-SWIAT’a opisywane w dwóch poprzednich numerach gazety („Kurier Drzewny” 1/2023 i 2/2023) mogą wyzwalać również ich pozytywny wydźwięk.

Dla zainteresowanych tematyką polecamy kontakt z autorami: biuro@starting.com.pl

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
  • Kurier Drzewny

    Końcowa faza rozkładania dźwigiem. Fot. Boxabl

  • Kurier Drzewny

    Końcowa faza rozkładania dźwigiem. Fot. Boxabl

  • Kurier Drzewny

    Część salonowa i kuchenna. Fot. Boxabl

  • Kurier Drzewny

    Casita. Stawianie domu przez samorozkładanie ścian dostarczonych w paczce. Fot. Boxabl

  • Kurier Drzewny

    Casita. 3D projekt wnętrza w podstawowej wersji wykonania. Fot. Boxabl

  • Kurier Drzewny

    Różne wersje wykonania domów modułowych Casita. Fot. Boxabl

  • Kurier Drzewny

    Fragment linii automatycznej produkcji ram. Fot. Archiwum autora

  • Kurier Drzewny

    Fragment linii produkcji ścian domów europejskich. Fot. Archiwum autora

  • Kurier Drzewny

    Niedościgniony design drzwi GAUDI. Fot. Archiwum autora

  • Kurier Drzewny

    Realizacja w druku 3D konstrukcji nośnej domu z materiałów naturalnych. Fot. Archiwum autora

  • Kurier Drzewny

    Jeden z systemów docieplenia ścian domów. Fot. Archiwum autora

  • Kurier Drzewny

    Eko-budowa szkieletowa w trakcie montażu. Fot. Archiwum autora

  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydarzenia

Rozwój branży w każdych warunkach

Zapowiedź targów DREMA

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Światowe marki, liderzy rynku oraz firmy stawiające na innowacyjność, rozwój i trwałe relacje biznesowe już niedługo zawitają do Poznania. Fot. Materiały prasowe MTP

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA to najważniejsze i najbardziej wyczekiwane wydarzenie zarówno dla branży drzewnej, jak i meblarskiej w Polsce oraz Europie Środkowowschodniej. Tegoroczna impreza będzie kompleksową odpowiedzią na aktualne wyzwania branży oraz promocją osiągnięć polskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego. Wydarzenie odbędzie się w Poznaniu w dniach 12 – 15 września 2023 r.

DREMA należy do ścisłej czołówki największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna i jako jedyne wydarzenie w Polsce zyskało rekomendację federacji EUMABOIS. Poznańska wystawa to prestiżowa przestrzeń do prezentacji nowoczesnych technologii i rozwiązań dla sektora obróbki drewna, przemysłu meblarskiego i tartacznego oraz energii z drewna, uzupełniona maszynami do rozkroju i szycia tkanin, komponentami do produkcji mebli, akcesoriami meblowymi, jak również klejami i lakierami.

– Pogarszająca się sytuacja gospodarcza wymaga unowocześnienia procesów technologicznych pod kątem obniżenia zużycia surowców, energii i pracy. Nie odbędzie się to bez inwestowania w nowoczesne maszyny, które można obejrzeć i przetestować na DREMIE – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów.

Ekspozycje, nowości technologiczne, konferencje, debaty i szkolenia

Wystawa ta to nie tylko ekspozycje maszyn i nowości technologicznych, ale też konferencje, debaty i szkolenia. Znajdziemy tutaj propozycje zarówno dla dużych, jak i małych czy średnich przedsiębiorstw. Czterodniowy program co roku tworzony jest we współpracy z ekspertami, kluczowymi organizacjami, stowarzyszeniami oraz instytucjami branż drzewnej i meblarskiej.

Światowe marki, liderzy rynku oraz firmy stawiające na innowacyjność, rozwój i trwałe relacje biznesowe zawitają już niedługo do Wielkopolski.

Według najnowszych danych instytucji targowych, wystawa DREMA plasuje się na 5. miejscu w rankingu najważniejszych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich targów LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta czy chińskich WMF Shanghai. Prestiż poznańskiej ekspozycji podkreśla również fakt, że jako jedyne wydarzenie w Polsce jest obecne na liście 14 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

Kompleksowa oferta

Targi zaprezentują kompleksowe rozwiązania technologiczne dedykowane obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna – od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji.

Wydarzenie dedykowane jest przedstawicielom wszystkich przedsiębiorstw związanych z obróbką drewna.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Wydarzenia

XIII Kongres Stolarki Polskiej – rozmowy o przyszłości branży budowlanej

Aktualności POID

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Każda edycja wydarzenia dostarcza cennej wiedzy na temat stanu branży. Fot. POID

Wiedza, prestiż, kontakty – te trzy słowa najlepiej definiują Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 24-25 maja w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Na uczestników Kongresu czekają: złożony z trzech bloków tematycznych bogaty program merytoryczny, inspirujące rozmowy i wieczorna Gala, na której wręczone zostaną branżowe nagrody.

 
Kongres Stolarki Polskiej to najważniejsze spotkanie w rodzimej branży stolarki budowlanej. Corocznie uczestniczy w nim ponad 300 osób: przedstawiciele firm z branży, reprezentanci świata biznesu, nauki, polityki i mediów. Podejmowane podczas Kongresu decyzje wpływają na przyszłość całego sektora i wyznaczają dalsze kierunki jego rozwoju. Udział w wydarzeniu jest również doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów oraz nawiązania bezcennych kontaktów biznesowych.

 
Tegoroczny Kongres odbędzie się w dniach 24-25 maja w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw****, przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie. Tematyka wydarzenia to: przyszłość branży budowlanej w Polsce, termomodernizacja budownictwa i recykling oraz najnowsze trendy marketingowe.

 
XIII Kongres Stolarki Polskiej będzie wyjątkowy nie tylko z uwagi na swój program, lecz również międzynarodowy charakter: obecność 50 wysokiej rangi menadżerów, przedstawicieli firm członkowskich EPPA (Europejskie Stowarzyszenie Branżowe Dostawców Systemów Okiennych z PCV) z całej Europy, którzy będą uczestniczyć w wydarzeniu.

 
W ramach trzech bloków tematycznych Kongresu, wraz z cenionymi ekspertami, omówione zostaną m.in: najważniejsze zagadnienia wpływające na funkcjonowanie branży budowlanej w kontekście sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie, koniunktura na rynku materiałów budowlanych w Polsce, termomodernizacja i rządowe programy wsparcia jako impuls dla budownictwa oraz rozwój recyklingu wyrobów stolarki. Nie zabraknie również dyskusji o najważniejszych obszarach marketingowych w branży budowlanej w 2023 roku.

 
Na koniec pierwszego dnia Kongresu odbędzie się uroczysta Gala, podczas której dowiemy się, kto dołączy do grona Członków Honorowych POiD i poznamy laureatów branżowych nagród, w tym prestiżowych Orłów Polskiej Stolarki. W ramach podsumowania XIII Kongresu Stolarki Polskiej nastąpi natomiast przyjęcie rezolucji kongresowej, która określi przyszłe działania Związku POiD i wpłynie na dalszy rozwój branży.

 
Źródło: POID

 
Więcej informacji, rejestracja oraz harmonogram na stronie: www.kongres.poid.eu

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

Czytaj dalej

Aktualności

Współpraca Felder Group i EMC

Partnerstwo technologiczne

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Od lewej do prawej: Alexander Felder (CMO Felder Group), Stephan Kuenzel (Productmanager Felder Group Automatic Machines), Alberto Stagni (współwłaściciel EMC), Lorenzo Baraccani (współwłaściciel EMC), Giulio Baraccani (współwłaściciel EMC), Ivano Coveri (CEO EMC), Tamara Felder (CMO Felder Group), Hansjoerg Felder (CEO Felder Group). Fot. Felder Group

Spółki Felder Group i EMC srl współpracują z powodzeniem od ponad dwóch dekad. Teraz obie firmy porozumiały się w sprawie głębszego partnerstwa technologicznego. Felder Group nabyła większościowy udział w EMC srl i tym samym włączyła EMC do swojej grupy przedsiębiorstw.

 
Szczególny nacisk położony jest na obszar technologii szlifowania. Felder Group i EMC oferują przyszłościowe i już sprawdzone rozwiązania w zakresie szlifowania we wszystkich obszarach wtórnej obróbki drewna. Od maszyny podstawowej, po innowacyjne rozwiązania indywidualne i produkty z najwyższej półki – w ramach partnerstwa klient otrzymuje wszystko, co jest niezbędne na każdym etapie łańcucha procesów w obszarze technologii szlifowania. Drugim ważnym obszarem zastosowania technologii szlifowania EMC jest obróbka metali, co wyraża się w szerokiej ofercie maszyn EMC.

 
Oferta produktów Felder Group w ostatnich latach znacznie się poszerzyła, a na pierwszy plan coraz częściej wysuwają się także indywidualne wymagania klientów i projekty specjalne. Jednocześnie wysoki popyt na różnych rynkach i polach wzrostu wymaga wspólnego powiązania potencjału badawczo-rozwojowego i produkcyjnego.

 
– Dla nas, jako dostawcy pełnego zakresu usług w obszarze wtórnej obróbki drewna, konsolidacja i integracja EMC w ramach Felder Group była logicznym i przyszłościowym krokiem. Dzięki EMC zyskaliśmy innowacyjnego partnera technologicznego, który dysponuje wszystkimi zdolnościami technologicznymi i miękkimi kompetencjami niezbędnymi do obsługi całego łańcucha procesów w segmencie szlifowania – mówi Tamara Felder, Chief Marketing Officer Felder Group.

 
Zakłady produkcyjne w Hall in Tirol i w Imola zostaną zachowane w całości. Ośrodek badawczo-rozwojowy oraz zakłady produkcyjne w Imola pozostaną na miejscu i będą w przyszłości rozbudowywane. Międzynarodowa sprzedaż i serwis w zakresie obróbki drewna w obszarze technologii szlifowania zostaną w dużej mierze przejęte przez Felder Group. Istniejące struktury sprzedaży spółek Felder Group i EMC zostaną utrzymane.

 
– Zespół EMC jest bardzo zadowolony, że doszło do połączenia z Felder Group i że położono duży nacisk na technologię szlifowania. Wyjątkowa okazja, aby pokazać nasze doświadczenie innowacyjność oraz móc w pełnym zakresie obsługiwać wielu klientów na różnych rynkach – stwierdza Ivano Coveri, CEO EMC.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

„Transformacja obróbki drewna”

LIGNA 2023: 15 – 19 maja, Hanower, Niemcy

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Podczas wydarzenia zaprezentują się światowi dostawcy technologii dla branży. Fot. Materiały prasowe

Głównym tematem tegorocznej LIGNY jest „Transformacja obróbki drewna”, czyli przedstawienie realnych scenariuszy dla przemysłu drzewno-meblarskiego biorąc pod uwagę obecne i przyszłe kierunki rozwoju cyfryzacji, a także dostępne rozwiązania.

LIGNA odbędzie się w Hanowerze w dniach 15 – 19 maja br. pod hasłem: „Transformacja obróbki drewna” i obejmie takie tematy jak automatyzacja oraz cyfryzacja procesów, jak również zastosowanie nowych materiałów i technologii.

Wydarzenie pokaże, w jaki sposób można zoptymalizować wydajność, podwyższyć jakość i zrównoważyć rozwój obróbki drewna, na przykład poprzez uczenie maszynowe.

Cyfryzacja to kluczowa technologia postępująca, która powoduje fundamentalne zmiany w całym łańcuchu wartości obróbki drewna, zarówno w przemyśle, ale także w sektorze rzemieślniczym. Cyfryzacja, jako całościowy proces transformacji ewolucyjnej, ma produktywny wpływ na wszystkie obszary – od strategii, przez organizację produkcji i logistyki, po sprzedaż i obsługę posprzedażową.

LIGNA od lat towarzyszy rozwojowi branży. W tym roku temat „Transformacji obróbki drewna” konsekwentnie kontynuuje tematykę z 2019 roku, którą były „Zintegrowane technologie obróbki drewna – rozwiązania dostosowane do potrzeb” i 2017 r.

„Zintegrowana produkcja”. W trakcie targów można będzie odkrywać nowe technologie samodzielnie, jak również wziąć udział w hybrydowym zwiedzaniu z przewodnikiem, które odbędzie się w językach niemieckim i angielskim. Wydarzeniu towarzyszyć będą także specjalne formaty, pokazy i prezentacje.

Wiedza = udane inwestycje

Dla przedsiębiorstw rzemieślniczych zajmujących się obróbką drewna wdrożenie technologii cyfrowych to szczególne wyzwanie. Brak wiedzy technicznej w tym zakresie może szybko doprowadzić do trudności w integracji nowych technologii. LIGNA 2023 jest zatem odpowiednim miejscem do zdobycia podstawowej wiedzy potrzebnej do pełnego wykorzystania korzyści płynących z cyfryzacji. Kolejny ważny temat, który zostanie poruszony w Hanowerze to „Bezpieczeństwo danych”. Podobnie jak w przypadku każdego zarządzania cyfrowymi danymi, procesy transformacji w obróbce drewna także wymagają właściwej strategii bezpieczeństwa, aby zapobiec utracie czy wyciekom danych.

Istotne są również takie aspekty, jak: zapewnienie kompatybilności w celu zintegrowania istniejącego sprzętu oraz umożliwienie przesyłania danych i komunikacji między różnymi systemami.

Co jednak najważniejsze, transformację należy rozumieć również jako zmianę kulturową, w której przestrzenie dla procesów twórczych wciąż otwierają się przed ludźmi.

Szeroka oferta i światowe nowości

Wiodące na świecie targi przemysłu drzewnego i przetwórstwa drzewnego są wspólnie organizowane przez Deutsche Messe i VDMA Woodworking Machinery. Prezentuje całą gamę produktów i usług dla przemysłu pierwotnego i wtórnego – narzędzia, maszyny i systemy do produkcji niestandardowej i masowej, technologii powierzchni, produkcji płyt drewnopochodnych, technologii tartacznej, energii z drewna, elementów maszyn i techniki automatyki, a także maszyny i instalacje dla leśnictwa, obróbki drewna okrągłego i produkcji tarcicy.

Kto i gdzie – krótkie przypomnienie

• Narzędzia i maszyny do produkcji indywidualnej i masowej (hale 11 – 15, 27).
• Technologia powierzchni (hale 16, 17).
• Produkcja płyt opartych na drewnie (hale 26).
• Technologia tartaczna (hala 25).
• Energia z drewna (hale 25, 26, teren otwarty).
• Komponenty maszynowe i technologia automatyzacji (hala 16).
• Maszyny dla leśnictwa, obróbki kłód i produkcji tartacznej (teren otwarty P32 – 35).

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ligna.de

Kurier Drzewny

W trakcie targów LIGNA można będzie znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania, a dzięki konsultacjom ze specjalistami także rozwiązać rozmaite wyzwania i problemy produkcyjne. Fot. Materiały prasowe

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

9-12 maja 2023
interzum, Kolonia, Niemcy

15-19 maja 2023
LIGNA, Hanower, Niemcy

4-7 czerwca 2023
imm Cologne, Kolonia, Niemcy

12-15 września 2023
DREMA, Poznań

17-21 września 2023
M.O.W. Bad Salzuflen, Niemcy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).