Connect with us
 



Przegląd Meblarski

Trendy w designie z Mediolanu. Co będzie modne we wnętrzach?

Wiadomości OIGPM

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Kolekcja Paged Meble. Fot. Materiały prasowe

Targi Salone del Mobile Milano wyznaczają najważniejsze tendencje w wyposażeniu wnętrz. Możemy podejrzeć tu nowinki zarówno w aranżacji salonów, sypialni czy kuchni, jak i przestrzeni biurowych. Na tegorocznej edycji wystawiło się 2175 marek wnętrzarskich, a odwiedziło ją ponad 262 000 specjalistów z branży wyposażeniowej. Wśród nich nie zabrakło firm zrzeszonych w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli. Poprosiliśmy je o relacje z pierwszej ręki na temat najważniejszych trendów w wyposażeniu wnętrz podpatrzonych na mediolańskich targach.

 

Michał Kuryłło, członek zarządu, dyrektor sprzedaży i marketingu, Paged Meble

Tegoroczne targi Salone del Mobile w Mediolanie były długo oczekiwaną imprezą. Wygłodzeni udziałem w niej wystawcy, dystrybutorzy mebli, projektanci oraz zwykli odwiedzający nie mogli doczekać się tej edycji. Co do trendów, to bezwzględnie trzeba podkreślić, że dominuje w nich wiele nawiązań do ekologii. Materiały użyte do produkcji mebli, tkaniny eko (z recyklingu), odpowiedzialne procesy produkcyjne – wszystko to wpisywało się w trend sustainability, czyli w zrównoważony rozwój, i stanowiło przewodni motyw wydarzenia.

Bardzo duży nacisk położono na naturę, co odzwierciedlały zielone stoiska pełne naturalnej roślinności (sztucznej było niewiele, ale bardzo wysokiej jakości). Zaprezentowano wiele elementów eksponujących surowość drewna, np. w formie belek. Kolorystyka, która rzucała się w oczy, to pastele lub barwy ziemi (brązy, ceglasty, zieleń i niebieski). Nadal modny i promowany jest trend na meble z wyplotami. Widoczne były głównie trzy style, które mogą zdominować nasze wnętrza – japandi, avant basic i neo retro. Jako producenta mebli z drewna cieszy nas najbardziej zwłaszcza ten pierwszy. Promuje on meble trwałe, z naturalnych surowców, dobrej jakości i o minimalistycznym designie. Trend ekologiczny wpasowuje się idealnie w koncepcję rozwoju i podejścia do produkcji mebli w Paged Meble, dlatego patrzymy optymistycznie w przyszłość.

 

Joanna Jabłońska-Sztyk, młodszy menedżer produktu, GTV Poland

Targi potwierdziły, że są wyznacznikiem światowych trendów wnętrzarskich. Zaprezentowało się tu wielu wybitnych projektantów. Wystawcy skupiali się na tematyce zrównoważonego rozwoju i świadomości ekologicznej w produkcji mebli. Wśród trendów dominowała neutralność. Organizatorzy niejednokrotnie podkreślali, że ważniejsze od mody jest to, aby wnętrze było dostosowane do potrzeb użytkownika. Takie podejście jest wynikiem pandemii, lockdownów i tego, że coraz więcej czasu spędzamy w przysłowiowych „czterech kątach”. Nadal pragniemy, aby życie w domu było wygodne, komfortowe, zorganizowane i żebyśmy mogli się w nim zrelaksować, ale… dom coraz częściej staje się miejscem pracy, dlatego naturalnym krokiem jest poszukiwanie w nim przestrzeni do wydzielania powierzchni biurowej. W związku z zachodzącymi zmianami w projektowaniu wnętrz, stół odzyskał należne mu miejsce – serca domu. Znów jest centrum życia rodzinnego, to tu spożywa się posiłki i pracuje. W tym sezonie stoły są znacznie większe. Mają pełnić więcej zadań, więc muszą zapewnić więcej przestrzeni. Nadal króluje drewno, ale coraz odważniej projektanci sięgają po inne materiały, np. płytki ceramiczne.

Jeśli jesteśmy przy kwestii organizacji stref home office, to nie możemy pominąć tematu oświetlenia. W lampach w dalszym ciągu zaobserwować można trend na szkło białe i przezroczyste w połączeniu ze złotem. Jednak większość lamp – niezależnie czy są wiszące, stojące, czy stołowe – ma duże rozmiary, przez co we wnętrzu „grają pierwsze skrzypce”. Przeskalowane lampy w rozmiarze XXL wyglądają spektakularnie i ocieplają wnętrze, szczególnie jeśli mają intensywny kolor i dają ciepłe, nierażące światło.

 

Anna Dzierżanowska, dyrektor kreatywny, Halupczok

W trendach widać wpływ zmian w trybie życia, wymuszonych przez sytuację na świecie. Odnosi się to także do tendencji w aranżacji wnętrz kuchennych. Kuchnia zaprezentowana została jako przestrzeń multifunkcjonalna, praktyczna, przenikająca się z innymi przestrzeniami w domu, a nawet wychodząca na zewnątrz, poza mury budynku. Prawdopodobnie jest to konsekwencja pandemii. Pomieszczenie to nie pełni już wyłącznie swoich pierwotnych funkcji. Stało się centrum domu i miejscem integracji rodziny, pracy zdalnej, nauki, rozmów i relaksu. Sprzyjają temu różne udogodnienia, takie jak wysuwane i zmieniające wysokość blaty. Strefy robocza i ze sprzętem AGD są często umiejętnie skrywane za dużymi, składanymi skrzydłami drzwiowymi. Coraz częściej w kuchennych aranżacjach pojawiają się też meble wypoczynkowe.
Współczesne kuchnie naszpikowane są nowoczesnymi, inteligentnie sterowanymi urządzeniami AGD, akcesoriami i oświetleniem. Materiały wykorzystywane przez producentów mają coraz lepsze właściwości i odporność na uszkodzenia. Gwarantuje to wydłużenie ich czasu użytkowania.

Reklama

Widoczny jest też trend podkreślający łączność z naturą – wykorzystywanie drewna, kamienia i kolorów ziemi. Na topie są stonowane barwy, jak również bardziej zdecydowane odcienie terakoty czy kolory przypraw. Wyraźne jest odejście od minimalistycznych kompozycji w czerni i bieli. Dominują matowe powierzchnie. Jeśli chodzi o formę, to kształty stały się bardziej miękkie, czasami zaokrąglone.

 

Joanna Chybowska-Kaczmarek, dyrektor zarządzania produktem, Black Red White

Targi w Mediolanie, jak zawsze, przyniosły branży całą garść inspiracji. Producenci postawili nade wszystko na stonowane barwy ziemi – królowały: szałwiowa zieleń, beże, ochra czy delikatne szarości. Dekorem dominującym były szlachetne odcienie orzecha. Meble płytowe praktycznie spajały się z otoczeniem. Postawiono na konstrukcje kryjące swe funkcjonalności w ścianie, zupełnie niewidoczne. Nowinką było zastosowanie dekorów kamiennych w konstrukcjach mebli skrzyniowych i to już nie tylko na blatach, ale również tyłach witryn czy jako ozdobne wstawki we frontach. Również tutaj spotykane były fronty lamelkowe czy inspirowana stylem boho plecionka wiedeńska. Meble tapicerowane również mocno nawiązywały kształtem do natury – dominowały formy obłe, kamykowe, miękkie. Tkaniną spotykaną praktycznie na każdym stoisku były boucle w kolorach beżu i ecru. W kuchniach również dominowały kolory ziemi, a w wielu aranżacjach występowały dekory supermatowe, eleganckie, o satynowym wykończeniu. Również w tej kategorii widoczne były fronty lamelkowe, analogiczne jak w meblach skrzyniowych. Całą wystawę zwieńczał motyw przewodni związany z recyklingiem i świadomą produkcją, a w prezentowanych projektach widać było troskę o naturę.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

  • Kurier Drzewny

    Kolekcja Paged Meble. Fot. Materiały prasowe

  • Kurier Drzewny

    CLOE - Black Red White. Fot. Materiały prasowe

  • Kurier Drzewny

    Kuchnia Fenice - Halupczok. Fot. Materiały prasowe

  • Kurier Drzewny

    GTV Poland – stelaż INDUSTRIA. Fot. Materiały prasowe

  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Wydajny zespół filtrów SMU

SPÄNEX na targach LIGNA 2023

Dodane:

/

SPÄNEX
Filtracja w układzie z oczyszczaniem powietrza. Fot. SPÄNEX

W trakcie targów LIGNA zobaczymy podczas pracy zespół filtrów SMU marki SPÄNEX, który podłączony będzie do maszyn Weinig/Holz-Her. SPÄNEX przekonuje o wydajności tego systemu, który pozwoli na odpylenie maszyn w trakcie pokazów targowych i z powodzeniem zastąpi dużą instalację filtracyjną.

SPÄNEX

Przykład zespołu filtracyjnego SPÄNEX. Fot. SPÄNEX

Zespół filtracyjny do wewnętrznego montażu to pojedyncze odpylacze połączone równolegle. Jednostki zwykle pracują samodzielnie, odsysając maksymalnie 10 000 m³/h powietrza, ale zastosowane w układzie, po połączeniu poprzez odpowiednie rurociągi i koordynację sterowania (układ Master-Slave), mogą bezpiecznie i skutecznie odpylać wielokrotnie większą ilość powietrza.

Usunięcie oddzielonych wiórów i pyłów może następnie odbywać się na przykład poprzez umieszczenie ich w podwieszonych workach typu Big Bag, w prasach do brykietów lub poprzez pneumatyczny transport do silosów lub kontenerów.

Wcześniej taki układ był publicznie prezentowany tylko jako połączenie dwóch jednostek odpylających, dających wydajność 20 000 m³/h. W tym roku SPÄNEX idzie o krok dalej i, ze względu na duże zainteresowanie ze strony klientów, po raz pierwszy na swoim stoisku zaprezentuje zespół składający się z czterech urządzeń pozwalających na wydajne odpylanie do 40 000 m³/h. Oddzielone wióry będą przekazywane przez odsysacze do pojemnika pośredniego, a następnie kierowane do prasy brykietującej typu SHB 250, która ma zdolność brykietowania wynoszącą około 250 kg/h, co odpowiada objętości luźnych wiórów między 1,5 a 2,5 m³/h. Taki układ marki SPÄNEX zapewni niezawodne zbieranie, transportowanie i brykietowanie dużych ilości wiórów z podłączonych maszyn do strugania, pracujących w trakcie targów LIGNA.

Brykietowanie pozwala na znaczne zmniejszenie objętości pyłu i wiórów, co poprawia zarówno efektywność transportu, jak i możliwość składowania, a także umożliwia ich późniejsze wykorzystanie, na przykład do spalania.

Korzyść z zastosowania układów odpylających pojawia się zawsze, gdy ze względu na warunki nie można umieścić stacjonarnych filtrów poza budynkiem (na przykład z powodu braku miejsca lub bezpiecznego obszaru do łagodzenia ciśnienia wybuchu), a alternatywna opcja użycia filtrów wewnątrz budynku z bezpiecznym łagodzeniem eksplozji również nie jest możliwa.

Istnieją także dodatkowe zalety takiego rozwiązania: dzięki wewnętrznemu umieszczeniu rurociągi ssące są skrócone, a kanały powrotnego przepływu powietrza oczyszczonego nawet całkowicie eliminowane. Powietrze zassane z maszyn jest bez straty ciepła przekazywane z powrotem do pomieszczenia. To minimalizuje zużycie energii elektrycznej i termicznej.

Układy odpylające SMU standardowo wyposażone są w falowniki, które regulują prędkość wentylatorów odsysających i stale optymalizują zapotrzebowanie na energię systemu. Do tego celu ustawiane jest określone podciśnienie w rurociągu ssącym jako wartość zadana. Wartość ta zapewnia, że każda maszyna jest odpowiednio zasilana. Za pomocą czujnika jest ona stale mierzona i dostosowuje się moc wentylatora. Dzięki temu, zwłaszcza gdy nie wszystkie maszyny są włączone, zapotrzebowanie na powietrze i tym samym zużycie energii jest automatycznie zmniejszane.

W październiku 2022 roku, podczas targów Xylexpo w Mediolanie, ten układ filtracyjny w połączeniu z prasą do brykietowania otrzymał nagrodę w kategorii zrównoważonego rozwoju przyznaną przez jury Xylexpo Innovation Award.

W trakcie tegorocznej LIGNY firma zastosuje na stoisku Weinig/Holz-Her trzy zespoły odpylające SMU oraz dodatkowe pojedyncze urządzenie, co zapewni zdolność odpylania na poziomie 70 000 m³/h. Urządzenia będą wyposażone zarówno w dodatkowe prasy do brykietowania, jak i pojemniki na zbieranie wiórów.

Wszystkie układy odpylające SMU są sterowane przez Siemens SPS i obsługiwane za pomocą wygodnych paneli dotykowych. Bogaty wybór opcji (różne czujniki, łączenie z urządzeniami klienta, zdalny monitoring itp.) pozwalają zaspokoić potrzeby każdego klienta.

Warto wymienić także pozostałe zalety odpylaczy SMU, takie jak: wysoka moc ssąca, cicha praca, skuteczna technologia filtracji i oczyszczania oraz kompaktowe wymiary obudowy.

Ciekawym wariantem SMU jest odpylacz średniego ciśnienia SMU-MP do odpylania maszyn ręcznych i stanowisk pracy, który wyróżnia się szczególnie wysokim podciśnieniem do 10 000 Pa. Odpylacze tej serii są standardowo wyposażone w energooszczędne silniki w połączeniu z falownikiem. Dużą zaletą tej serii urządzeń jest możliwość realizacji centralnych rozwiązań odpylania, do których można podłączyć kilka maszyn ręcznych lub małych, dzięki czemu pył będzie zbierany w sposób scentralizowany.

Dla zainteresowanych filtrami zewnętrznymi, o wydajności powyżej 100 000 m³/h, SPÄNEX przygotował kompleksowe materiały informacyjne, zdjęcia, referencje oraz przykłady koncepcyjne, z którymi także będzie można zapoznać się na targach. Dla klientów potrzebujących indywidualnych rozwiązań firma oferuje wszechstronną konsultację. Doświadczeni eksperci pomogą w planowaniu i realizacji indywidualnego systemu filtracji powietrza, aby zapewnić optymalną jakość powietrza w każdym zakładzie.

Przedsiębiorstwo oferuje również systemy do odsysania farb, stoły odsysające, stanowiska szlifierskie oraz kabiny szlifierskie.

Więcej informacji na temat produktów firmy można znaleźć na stronie: www.spaenex.de

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Minimalizowanie odpadów z FORMAT4

Produkcja mebli tapicerowanych

Dodane:

/

Felder
Odciąg umieszczony pod stołem odbiorczym oraz w belce zsuwającej dba o odpowiednie odsysanie powstających w trakcie obróbki wiórów. Fot. Felder

Nieregularne kształty stelaży do mebli tapicerowanych sprawiają, że ich wycinanie jest nie lada wyzwaniem. Dla producentów tego typu mebli firma Felder z Austrii pod marką Format4 oferuje optymalne rozwiązanie w postaci centrum CNC do nestingu o nazwie profit H08 21.31p ze specjalistycznym oprogramowaniem F4Nest.

Felder

Profit H08 21.31p to doskonałe rozwiązanie dla producentów mebli tapicerowanych, którzy sami wycinają stelaże. Fot. Felder

Szybsza praca i większa oszczędność materiału

Profit H08 21.31p pozwala nie tylko bardzo przyspieszyć proces produkcji stelaży, ale również znacznie zaoszczędzić na materiale i zminimalizować odpady za sprawą technologii nestingu. Urządzenie jest oparte na budowie portalowej (tzw. gantry) z dwustronnym napędem, co gwarantuje najwyższą precyzję oraz powtarzalność dokładności obróbki. Napęd z wykorzystaniem listwy zębatej w osi X i Y zapewniają najwyższą prędkość przesuwu, co przekłada się na maksymalne skrócenie czasu obróbki i wymiany narzędzi. Obszar roboczy 3090 x 2100 x 85 mm umożliwia łatwą obróbkę wszystkich płyt o standardowych wymiarach.

Element odpowiednio unieruchomiony

Pole obróbcze podzielone jest seryjnie za pomocą systemu Smart Zoning na osiem sekcji, aby zagwarantować najlepszą siłę przyssania dla różnorodnych rozmiarów płyt. Stół rastrowy profit H08 21.31p dysponuje podziałką 60 x 60 mm oraz czterema wylotami próżni na każdym polu, co zapewnia równomierne rozłożenie próżni oraz najlepszą wydajność przyssania na całym stole do nestingu. Opcjonalnie do wyboru jest także podziałka o wymiarach 30 x 30 mm, gwarantująca najlepszy efekt przyssania wszystkich elementów, niezależnie od ich kształtu czy wymiarów.

Materiały przepuszczające powietrze, jak również elementy o małych powierzchniach mogą zostać unieruchomione z najwyższą siłą dzięki pompie próżniowej o wydajności 500 m³/h, którą, na życzenie, można zwiększyć aż do 750 m³/h.

Bez korozji oraz kolizji

Stół rastrowy wykonany z żywicy fenolowej nie ulega korozji ani nie jest wrażliwy na temperatury, a tym samym rozciąganie i kurczenie. Pozwala to zachować niezmienną precyzję obróbki. Zamocowane bezpośrednio na krawędzi stołu ograniczniki referencyjne dodatkowo redukują odpady i opcjonalnie mogą być kontrolowane czujnikami kolizji.

Szybkie przezbrajanie i doskonała precyzja

Liniowy magazynek narzędziowy na korpusie obrabiarki dostępny jest już w standardzie. Jest on przygotowany na przyjęcie 15 narzędzi, co pozwala bardzo przyspieszyć proces przezbrajania. O perfekcyjne wyniki obróbki, bez wyrw, dba główne elektrowrzeciono ze sterowanym przetwornicą częstotliwości silnikiem o mocy 10 kW i z obrotami aż do 24 000/min, zamontowane bezpośrednio na module nośnym w osi Z. Dwie prowadnice liniowe zapewniają wysokoprecyzyjne prowadzenie w pionie. Elektrowrzeciono pozycjonowane jest za pomocą oszlifowanej śruby tocznej.

Mocowanie narzędzi odbywa się automatycznie za sprawą uchwytu HSK F63. Poprawność mocowania narzędzi kontrolowana jest czujnikami i potwierdzona przed włączeniem obrabiarki do pracy, a uchwyt narzędzi czyszczony jest pneumatycznie.

Elektrowrzeciono główne uzupełnia głowica wiertarska z 8 pionowymi wrzecionami. Opcjonalnie do wyboru jest też głowica wiertarska DH 12 z 12 pionowymi wrzecionami oraz głowica wiertarska DH 16 z 4 poziomymi wrzecionami i 12 pionowymi oraz 2 tarczami pił po jednej w osi X i Y.

Czysta i automatyczna praca

Za sprawą stacji wyładowczej ze stołem odbiorczym i elektromotoryczną belką do zsuwania obrobionych elementów możliwa jest automatyzacja produkcji. Dzięki temu, że belka regulowana jest na wysokość, to można ograniczyć czas potrzebny do jej ustawiania w celu dopasowania do różnorodnych grubości płyt. Odciąg umieszczony pod stołem odbiorczym oraz w belce zsuwającej dba o odpowiednie odsysanie powstających w trakcie obróbki wiórów. Dodatkowo, za sprawą automatycznego sterowania króćcami odciągowymi, pełna moc odciągowa wykorzystywana jest przy głowicy wiertarskiej lub elektrowrzecionie – w zależności co w danym momencie pracuje. W ten sposób gwarantowany jest optymalny wynik odciągania.

Prosta kalibracja

Kalibracja narzędzi wykorzystywanych do obróbki przeprowadzana jest w bardzo prosty sposób, co jest możliwe dzięki automatycznemu systemowi pomiaru długości narzędzi. Ponadto, każda długość narzędzia zostanie zapisana w bazie narzędzi z dokładnością jednej setnej milimetra.

Reklama

„Kalibracja narzędzi wykorzystywanych do obróbki przeprowadzana jest w bardzo prosty sposób, co jest możliwe dzięki automatycznemu systemowi pomiaru ich długości.”

Centrum z oprogramowaniem – duet doskonały

Format4 ze specjalnie dopasowanym do centrum obróbczego profit H08 21.31p oprogramowaniem oferuje niezawodny, kompaktowy pakiet. Do profesjonalnej obróbki CNC do dyspozycji są 2 warianty sterowania. Pierwszy z nich to „Compact-Control”, który za pomocą kodów ISO oraz oprogramowania Woodflash pozwala na realizację na centrum obróbczym Format4 programów przygotowanych z wykorzystaniem obcych oprogramowań. Drugi to „Woodflash-Control”, który został opracowany w firmie Felder i już od lat stanowi sprawdzone rozwiązanie w zakresie prostego i wydajnego programowania. Szybkie tworzenie programu i możliwość wysokiej automatyzacji, liczne zastosowania nestingu, jak również integracji systemu z kodami kreskowymi dla zakładu z połączonymi sieciowo obrabiarkami gwarantują wydajne programowanie przy najwyższej produktywności.

Idealnym uzupełnieniem profit H08 21.31p jest F4Nest – oprogramowanie CNC przeznaczone specjalnie do nestingu. Określenie to pochodzi z języka angielskiego i oznacza „zagnieżdżanie”. Ten proces technologiczny polega na optymalnym rozłożeniu elementów na materiale i zapewnia jego ekonomiczne wykorzystanie przy zachowaniu jak najmniejszego odpadu. Graficzna wizualizacja gotowego nestingu z obróbką w wymiarze 3D, możliwością obracania i indywidualnego przyporządkowywania upraszcza obsługę oraz zapewnia maksymalną elastyczność. Identyfikacja pojedynczych elementów możliwa jest w dowolnym czasie i gwarantuje stałą kontrolę projektu. Za sprawą ręcznej kontroli gotowy nesting może zostać dopasowany i zaadaptowany do zestawień materiałów wykraczających poza projekt. Ręczne zmiany propozycji nestingu, za pomocą funkcji dodawania, obracania i dopasowywania nowych elementów, umożliwiają optymalne wykorzystanie resztek materiału.

Inteligentne „zagnieżdżanie” elementów dowolnych kształtów zapewnia najlepsze zagospodarowanie płyty. Różnorodne strategie frezowania oraz procesy obróbki mogą zostać wcześniej zdefiniowane i w ten sposób idealnie uzupełniają indywidualną optymalizację pracy.

Pojedyncze elementy mogą zostać prosto zidentyfikowane za pomocą etykiet. Ich generator oferuje możliwości elastycznej edycji, która z wykorzystaniem wielu wolnych pól pozwala na dodawanie opisu w celu integracji obrazków albo kodów kreskowych. Baza ze wzorami etykiet oraz bezpośrednie rozpoznawanie rozmiaru etykiet na podstawie ustawienia drukarki ułatwia i przyspiesza wiele toków pracy.
Frezowanie elementów do mebli tapicerowanych w technologii nesting jest wydajne, przynosi zyski i znacznie redukuje odpady materiału.

Felder Group zaprezentuje się podczas targów LIGNA na 2700 m² powierzchni wystawienniczej. Rozwiązania producenta można będzie oglądać w hali 13 na stoiskach o numerach:
B66, B80, C66, C80, E66, E79, E80 i G66.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Felder

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Optymalizacja doboru ekoinnowacyjnych wentylatorów z nowatorską aplikacją NVS

Technika odpylania

Dodane:

/

NESTRO
NESTRO oferuje rozwiązania do czystego powietrza (w wielu opcjach). Fot. NESTRO

Firma NESTRO wprowadziła na rynek nowatorskie oprogramowanie usprawniające dopasowanie wentylatorów dla określonego zakładu produkcyjnego. Aplikacja NVS (Netecs Ventilator Selection) umożliwia analizę i optymalizację procesu doboru odpowiedniego wentylatora zarówno ze względów technicznych, jak i ekonomicznych. Z konfiguratorem można zapoznać się pod adresem www.nvselection.com oraz w trakcie tegorocznych targów LIGNA, podczas których specjaliści firmy opowiedzą o jego działaniu, jak też przekrojowej ofercie marki. Przedsiębiorstwo zaprezentuje się w Hanowerze na stoisku G05 w hali 15.

Ekonomiczne wentylatory w produkcji przemysłowej

Pył w otoczeniu urządzeń produkcyjnych uznawany jest jako materiał zakłócający, który musi zostać przetransportowany w celu oczyszczenia środowiska pracy ludzi oraz maszyn. NESTRO ze Starego Olesna oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań w systemach odpylania, które pozwalają na znaczną oszczędność energii i ciepła.
– Systemy odpylania z zasady charakteryzują się dużym zapotrzebowaniem w energię elektryczną, głównie poprzez zainstalowane wentylatory odciągowe często o mocach rzędu 22 – 45 kW i sprawnościach na poziomie 60 proc. – tłumaczy Piotr Zemełka, inżynier sprzedaży NESTRO. – Dotychczas szeroko stosowane wentylatory transportowe wraz z filtrami nadciśnieniowymi coraz częściej są zastępowane poprzez kompleksowe urządzenia filtrujące podciśnieniowe z wbudowanymi wentylatorami podciśnieniowymi o znacznie lepszych sprawnościach dochodzących do 88 proc.

Firma produkuje wentylatory o wydajności do 100 000 m³/h.

– Im wyższa skuteczność, tym mniejsze zapotrzebowanie siły. Oznacza to, że ekonomiczność jest uzależniona od wydajności – mówi Piotr Zemełka. – Generalnie rozróżnia się umieszczenie po stronie gazu surowego i po stronie gazu czystego.
Wentylatory NESTRO budowane są w wielu wariantach. Do każdego zastosowania wybierany jest odpowiedni model wentylatora.

– Dla przykładu, w celu izolacji akustycznej wentylatory mogą być wyposażone w kabinę dźwiękoszczelną – tłumaczy nasz rozmówca. – Poza tym wszystkie komory wentylatorów w filtrach NESTRO standardowo wyposażone są w specjalną matę wygłuszającą, która ma za zadanie znacznie zredukować hałas powstały podczas pracy wentylatorów, jaki dostałby się kanałami powrotu oczyszczonego powietrza na halę produkcyjną. Poprzez zastosowanie mat wygłuszających jest redukowany hałas na zewnątrz, w zależności od warunków, nawet do 73 dB.

Jak dobrać odpowiedni i ekonomiczny wentylator?

Przedsiębiorstwo uruchomiło własną aplikację NVS (Netecs Ventilator Selection) służącą do optymalizacji doboru wentylatorów. Z tego oprogramowania można skorzystać bezpłatnie w dowolnym momencie, korzystając z połączenia internetowego (www.nvselection.com). Konfigurator pozwala wybrać pod kątem różnych aspektów, w tym również kosztów użytkowania.

– Rosnące ceny energii elektrycznej oraz coraz większy nacisk na aspekt ekologiczny powodują wzrost zainteresowania wysokosprawnymi urządzeniami obniżającymi koszty eksploatacji. Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom, aplikacja NVS umożliwia analizę i optymalizację procesu doboru odpowiedniego wentylatora zarówno ze względów technicznych, jak i ekonomicznych. Wbudowane narzędzie do porównywania produktów daje możliwość wyliczania i zestawienia ze sobą kosztów eksploatacji wybranych wentylatorów, a także umożliwia konfrontację danego doboru z ofertą innych producentów – mówi inżynier sprzedaży. – Aplikacja w przejrzysty sposób pozwala przeprowadzić szczegółową analizę przebiegu charakterystyk wentylatora, ich zmienności w zależności od założonych warunków pracy i precyzyjnie określa parametry danego wentylatora współpracującego z instalacją.
Szeroki wachlarz produktów oferowany w konfiguratorze pozwoli zarówno na dobór wentylatorów przetłaczających czyste powietrze, jak i procesowych. Znajdziemy tutaj wentylatory transportowe do różnych materiałów, tnące, do zapylonego powietrza, wysokich temperatur oraz stref ATEX.

Zalety konfiguratora

Aplikację NVS wyróżnia nowoczesny i przejrzysty interfejs, a także łatwość obsługi. Dostęp do narzędzia jest bardzo prosty, nie jest wymagana żadna instalacja, wystarczy dostęp do internetu. NVS porównuje szeroki zakres dostępnych produktów, a ponadto codziennie zwiększa się baza danych jeszcze bardziej poszerzająca zakres oferowanych produktów. Poprzez oprogramowanie złożyć od razu zapytanie na wentylatory spoza obecnej oferty oraz wykonanie urządzeń specjalnych, dopasowanych pod indywidualne wymogi klienta.

– Tym co charakteryzuje NVS jest szeroki zakres możliwości analizy danych oraz bardzo rozległy zakres możliwości wyszukiwania i filtrowania otrzymanych wyników ze względu na aspekty ekonomiczne, techniczne i środowiskowe, takie jak np. hałas. Program pozwala na przeprowadzenie analizy kosztów eksploatacji przy zadanej liczbie roboczogodzin – wyjaśnia Piotr Zemełka.

Ale to nie wszystko. Zestawiając ze sobą różne opcje można porównać koszty eksploatacji nawet z ofertami innych producentów.

– Narzędzie pozwala na możliwość dokonania szczegółowych analiz przebiegu charakterystyk wraz ze zmieniającymi się parametrami instalacji – tłumaczy nasz rozmówca.

Prosta obsługa oraz szereg możliwości sprawiają, że NVS już od momentu swojej premiery został doceniony przez rynek. Program pozwala na łatwą optymalizację procesu doboru wentylatorów, a także wczytanie sporządzonych ofert wentylatorów i pełny dostęp do ich charakterystyk. Warto dodać, że dzięki NVS istnieje możliwość szybkiego pozyskania danych wymaganych przez „Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającą ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią„ dla wentylatorów jej polegającym. Każdy użytkownik może także wydrukować analizę kosztów eksploatacji, dane z wymogami dyrektyw oraz formularze wynikowe w różnych językach.

Kurier Drzewny

krok 1: menu główne – wybór wentylatora transportowego

Kurier Drzewny

krok 2: materiał – wybór: wióry i trociny

Kurier Drzewny

krok 3: dobór wentylatora – 2600 Pa, 4500 m3/h

Z konfiguratorem można zapoznać się na stronie: www.nvselection.com

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Hranipex wchodzi na rynek okuć meblowych

Dodane:

/

Hranipex
Proponowane rozwiązania pozwalają zaaranżować funkcjonalne i stylowe meble. Fot. Hranipex

Firma Hranipex poszerzyła swoje portfolio o kompleksową ofertę okuć meblowych. Kolekcja obejmuje wszystkie powszechnie stosowane systemy i oferuje kompleksowe rozwiązania wyposażenia mebli w funkcjonalne komponenty. Portfolio zostało starannie przygotowane na 15 odrębnych kategorii, z których każda zawiera szereg najnowocześniejszych okuć zaprojektowanych w celu zaspokojenia różnych potrzeb i preferencji.

 

Hranipex

Firma Hranipex wprowadziła do swojej oferty okucia meblowe. Fot. Hranipex

Hranipex oferuje rozwiązania do produkcji mebli, w tym szeroką i zróżnicowaną gamę komponentów meblowych spełniających wszelkie wymagania projektowe i funkcjonalne. Ofertę firmy można będzie poznać na targach interzum na stoisku A040/B041 w hali 6.1.

 

Jakość i precyzja

W kategorii okuć przedsiębiorstwo z dumą przedstawia własną markę Riex, która obejmuje szeroką gamę najwyższej klasy złączek, z których każda charakteryzuje się jakością i precyzją. Firma reprezentuje również inne renomowane marki w dziedzinie okuć meblowych, dając tym samym klientom dostęp do szerokiego asortymentu opcji, z których każda jest skrupulatnie dostosowana do każdego wymagającego gustu i preferencji.

 
Wśród 15 kategorii oferowanych przez Hranipex warto zwrócić uwagę m.in. na prowadnice do szuflad, zawiasy i mechanizmy otwierania, uchwyty, gałki, profile oraz nóżki meblowe i kółka.
W ofercie znajdziemy sporą gamę prowadnic, które dostosowane są do różnych typów szuflad meblowych oraz różnorodnych obciążeń. Firma oferuje także szeroki wybór zawiasów meblowych do różnych typów frontów i rozmaite systemy otwierania, pozwalające na płynne otwieranie oraz zamykanie szafek. W portfolio przedsiębiorstwa nie brakuje komponentów, które mogą pomóc podnieść estetykę każdego mebla, takich jak uchwyty, haczyki i profile, a także funkcjonalnych nóżek meblowych i kółek wykonanych z różnych materiałów.

 
W ramach rozszerzenia swojego portfolio Hranipex wydał nowy katalog produktów zawierający obszerne szczegóły techniczne i informacje o każdym wyrobie. Klienci mogą łatwo uzyskać dostęp do katalogu i wszystkich produktów, odwiedzając sklep internetowy pod adresem www.hranipex.com. Mogą również skorzystać z szerokiej gamy usług dodatkowych, w tym porad ekspertów i spersonalizowanej pomocy.

 

Hranipex

Szereg okuć różnego rodzaju pozwala dopasować je do różnych mebli. Fot. Hranipex

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

9-12 maja 2023
interzum, Kolonia, Niemcy

15-19 maja 2023
LIGNA, Hanower, Niemcy

4-7 czerwca 2023
imm Cologne, Kolonia, Niemcy

12-15 września 2023
DREMA, Poznań

17-21 września 2023
M.O.W. Bad Salzuflen, Niemcy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Popularne


FORUM PRZEMYSŁU DRZEWNEGO - Łączy nas drewno

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).