Connect with us

Technika, technologie, nowości

Szwajcarska precyzja szlifowania

Nowoczesne technologie

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

/ Odsłon: 1 326
Kundig
Kundig Premium to połączenie najnowocześniejszych technologii z łatwością obsługi. Fot. Kundig

Niezawodność, prostota obsługi i wdrażanie najnowocześniejszych technologii – oto idee, które od lat przyświecają szwajcarskiej firmie Kundig, producentowi szlifierek dostosowanych do różnych wymagań i potrzeb klientów.

W ofercie firmy znajdziemy cztery serie maszyn: Premium, Brilliant, Technic i BoTop. Kundig Premium to seria szybkich szlifierek taśmowych charakteryzujących się jakością wykonania i precyzją obróbki. Maszyny te stworzono jako połączenie najnowocześniejszych technologii z maksymalną łatwością obsługi. Gwarantują imponującą wydajność, niezawodność i precyzję nawet po wielu latach eksploatacji. Zaprojektowano je zarówno dla wymagającego rzemieślnika, jak i przemysłu wielkoseryjnego. Dostępne są w kilku konfiguracjach:

Premium 2 RP/RE

Wał kalibrujący i pneumatycznie lub elektronicznie kontrolowana stopa szlifierska. Standardowe szlifowania w produkcji schodów, mebli i wyposażenia wnętrz. Przeznaczenie – zwłaszcza do obróbki drewna litego oraz okleiny.

Premium 3 RRP/RRE

Dwa wały kalibrujące i elektronicznie sterowana pneumatyczna segmentowa stopa dociskowa (trzewik). Tak samo jak Premium 2 RP/RE, jednak rozszerzone o moduł do usuwania wiórów.

Premium 3 REE

Jeden wał kalibrujący i dwie elektronicznie sterowane pneumatyczne segmentowe stopy dociskowe. Tak samo jak RP/RE, ale z naciskiem na jakość powierzchni.
Kundig Brilliant natomiast to szlifierki szerokotaśmowe oparte na najnowszych wynikach prac specjalistów w zakresie technologii szlifowania. Oprócz wszystkich cech jakościowych serii Premium, zakres wyposażenia serii Brilliant obejmuje w standardzie co najmniej jeden agregat oblique (szlifowanie ukośne).

Maszyny te zaprojektowano specjalnie dla użytkowników z najwyższymi wymaganiami dotyczącymi jakości wykończenia. W połączeniu z techniką szlifowania poprzecznego (cross-sanding), można używać do obróbki lakierów o wysokim połysku. Maszyny szlifierskie to produkty najwyższej klasy, służące do obróbki powierzchni w wysokiej jakości.

Brilliant-1 Cd-L

Agregat Combi (skośny). Elektronicznie sterowana pneumatyczna segmentowa stopa dociskowa (ukośna). Doskonałe wyniki obróbki litego drewna, forniru i lakierów.

Brilliant 2 Red-L

Kalibracja plus agregat skośny i elektronicznie sterowana pneumatyczna segmentowa stopa dociskowa (ukośna). Idealne szlifowanie drewna litego, oklein i lakierów o wysokiej sprawności i elastyczności.

Brilliant 3 CEDH-L

Agregat Combi (skośny), elektronicznie sterowana pneumatyczna segmentowa stopa dociskowa (ukośna) oraz agregat szlifierski poprzeczny to high-end w dziedzinie szlifowania powierzchni lakierowanych.

Każdy model z serii Brilliant oraz Premium można zamówić w wersji Technic. Główne zalety takich rozwiązań to:
– walce kalibracyjne o średnicy Ø212 mm,
– rolki napinające pas transportowy o średnicy Ø175 mm,
– rolki prowadzące w agregatach ze stopą szlifierską mają średnicę Ø175 mm i pokrytą są dodatkowo tworzywem zapewniającym idealne prowadzenie taśm,
– rolki stołu maszyny i taśm bardziej odporne na długotrwałe obciążenia,
– ramy maszyn są spawane z jeszcze większych profili stalowych,
– szerokość robocza (mm): 650/1100/1350/1600/1900/2200/2620/3250.

Te innowacyjne ulepszenia składają się na serię maszyn Kundig Technic, przeznaczonych do ciągłej pracy w systemie trzyzmianowym przy usuwaniu dużych naddatków z prędkością posuwu do 120 m/min. W przypadku stosowania tak ekstremalnych warunków obróbki, aby zachować parametry dokładności, stosuje się budowę wieloramową. To rozwiązanie pozwala uniknąć przenoszenia niepożądanych drgań z obróbki wstępnej na wykańczającą. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu wałka podpierającego, mogą być precyzyjnie obrabiane elementy o grubości nawet 0,2 mm z dokładnością do 0,01 mm.

Ostatnią serią maszyn jest BoTop. Mogą szlifować górną i dolną powierzchnię obrabianego przedmiotu w jednym przejściu. Daje to wymierną oszczędność czasu w procesie produkcyjnym. Możliwości konfiguracyjne tych modeli są takie same jak w seriach Premium i Brilliant.

Główne zalety Kundig BoTop to przede wszystkim obróbka dwustronna, zwarta konstrukcja, te same komponenty, z których zbudowane są standardowe maszyny w ofercie firmy (Premium, Brilliant) oraz łatwa i intuicyjna obsługa. Na życzenie klienta szlifierki dostępne są w różnych kolorach.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
KLIKNIJ aby skomentować

Popularne w tym miesiącu