Connect with us

Technika, technologie, nowości

Skanowanie wad drewna to sposób na maksymalną optymalizację produkcji

Nowoczesne technologie

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

/ Odsłon: 969
Kurier Drzewny
Dzięki kombinacjom sensorów i modułowej budowie Combi Scan Sense może być rozbudowany i dopasowany do nowych wymagań produkcyjnych. Fot. WEINIG

Coraz więcej przedsiębiorstw z branży drzewnej przekonuje się o tym, że nowoczesny skaner może znacznie zwiększyć wydajność i poprawić jakość końcowych wyrobów. Nowa seria maszyn Combi Scan Sense marki WEINIG oferuje szyte na miarę rozwiązania gwarantujące najwyższą wydajność.

Combi Scan Sense Luxscan Line to sztandarowa seria w ofercie skanerów firmy WEINIG. Liczne kombinacje sensorów High-End tworzą perfekcyjną bazę i spełniają wszystkie wymagania obecnych procesów produkcyjnych. CombiScan Sense może wzbogacić produkcję o nowe możliwości optymalizacji, oferując jednocześnie maksymalną kontrolę i przejrzystość całego procesu produkcji.

Prosta obsługa dla każdego pracownika

Właściwe rozpoznawanie wad jest bardzo ważnym czynnikiem dla efektywnej optymalizacji wykorzystania tarcicy. Poszczególne wady drewna różnią się od siebie i rozpoznawane są przez różne sensory. Stąd też wywodzi się modułowa koncepcja sensorów stosowanych w skanerach. Również w tym zakresie przedsiębiorstwo oferuje każdemu klientowi rozwiązanie indywidualnie dopasowane do jego potrzeb.

Kluczem efektywnej produkcji jest optymalizacja. Combi Scan Sense może zostać połączony z różnymi maszynami WEINIG, np. pilarkami poprzecznymi, wzdłużnymi i urządzeniami sortującymi. Efektywna optymalizacja pozwala zdefiniować różne klasy jakości i strefy oraz przyporządkować je do produktów końcowych. Produkty i klasy jakości zapisywane są tutaj w banku danych, a dzięki technice „Drag and Drop” mogą zostać wybrane w każdej chwili. Logiczne menu użytkownika ułatwia nastawianie skanera i sprawia, że obsługa urządzenia jest prosta dla każdego pracownika.

Wyjątkowo skuteczna metoda ruchomych kamer

Dzięki modułowej budowie skanerów istnieje możliwość połączenia różnych technologii w moduły i w zależności od potrzeb produkcyjnych zaoferowanie maszyny z doskonale dobraną kombinacją sensorów przy jednoczesnym zachowaniu dobrej relacji ceny do jakości. Wbudowana kamera laserowa pozwala rozpoznać i zarejestrować tradycyjne wady drewna nawet z czterech stron. Odcienie rejestrowane i rozpoznawane są poprzez wysokorozdzielczą, kolorową kamerę, umożliwiając nie tylko identyfikację sinizn, ale także optymalne sortowanie według odcieni. W ten sposób klasyfikowane i sortowane mogą być na przykład lamele przed sklejeniem w płytę.

Przy wadach drewna ze zmienioną gęstością stosuje się metodę rentgena, która pozwala prześwietlić materiał, zbadać jego wnętrze i sklasyfikować według gęstości. Czujniki do pomiaru krzywizn, wilgotności, nieostruganych miejsc oraz rozwiązania mechanizacji dopełniają obraz szerokich możliwości skanerów. I tak skaner stosowany przy obróbce szerokości pływających posiada automatyczne, ruchome kamery.

Dzięki kombinacjom sensorów i modułowej budowie CombiScan Sense może być rozbudowany i dopasowany do nowych wymagań produkcyjnych.
Zastosowanie tego urządzenia skanującego znacznie obniży koszty pracy oraz zapewni wysoką, niezmienną jakość obróbki, wyższą rentowność i elastyczność. Kryteria sortowania mogą być szybko i łatwo zmieniane, zgodnie z wymaganiami zakładu.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
KLIKNIJ aby skomentować

Popularne w tym miesiącu