Connect with us

Aktualności

LIGNA 2021 wspiera swoich wystawców w trudnym czasie

Targi w Europie

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

/ Odsłon: 1 239
LIGNA 2021
W trakcie targów LIGNA 2021 przedstawione zostaną rozwiązania dla różnorodnych produkcji związanych z przetwarzaniem drewna. Fot. LIGNA

Organizatorzy targów LIGNA, Deutsche Messe i Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Maszyn do Obróbki Drewna, wydłużają okres rabatu dla wystawców o dwa miesiące – z końca maja na 31 lipca 2020 roku, aby pomóc firmom obecnie skupić się przede wszystkim na ich biznesie.

 

– Kryzys koronawirusowy stanowi poważne wyzwanie – wyjaśnia Christian Pfeiffer, globalny dyrektor Deutsche Messe i targów LIGNA. – Chcielibyśmy zatem wesprzeć naszych wystawców, dając im trochę więcej czasu na skoncentrowanie się wyłącznie na niezwykle pilnym i ważnym zadaniu, jakim jest prowadzenie ich działalności.

 

Dwuletni cykl i dłuższy okres przygotowawczy

LIGNA odbywa się co dwa lata i jest najważniejszym wydarzeniem branży drzewnej na świecie. Będąc wydarzeniem dwuletnim, okres planowania i przygotowania wystawców jest znacznie dłuższy niż w przypadku wydarzeń rocznych.

Wystawcy zazwyczaj rejestrują się już na cały rok przed oficjalnym otwarciem wystawy. Ten długi okres przygotowawczy daje im pewność planowania i czas, którego potrzebują, aby zaaranżować często bardzo skomplikowane prezentacje.

Na przykład, wielu wystawiających się liderów rynku w przemyśle drzewnym regularnie oferuje pokazy na żywo dużych maszyn, a niektórzy nawet zakładają na czas trwania wystawy pełnowymiarowe linie produkcyjne. Oprócz wieloletnich umów, dodatkowe rabaty dla wcześnie rejestrujących się dają wystawcom targów kolejny doskonały sposób na obniżenie kosztów uczestnictwa.

 

LIGNA na rzecz wsparcia przemysłu

– W 2021 roku, kiedy – miejmy nadzieję – otrząśniemy się z pandemii koronawirusa, niezbędne będzie rozpoczęcie produkcji przemysłowej, pobudzenie gospodarki i zapewnienie firmom forum, na którym będą mogli doradzać i informować swoich klientów osobiście – poprzez spotkania – mówi Pfeiffer.

– I tu właśnie wkracza LIGNA. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby firmy mogły efektywnie wykorzystywać nasze wydarzenie do promowania swoich produktów i usług wśród międzynarodowej grupy potencjalnych nabywców.

 

Wybitnie międzynarodowy charakter

LIGNA jest znana i ceniona nie tylko jako światowe najważniejsze targi dla zakładów obróbki drewna i przetwórstwa drzewnego, maszyn i narzędzi, ale także jako miejsce prezentacji nowych trendów, technologii i potencjalnych nowych rynków.

To także jedna z najbardziej międzynarodowych imprez tego typu. W 2019 roku wzięło w niej udział ponad 1500 wystawców z 50 krajów, którzy przyciągnęli około 90 000 odwiedzających z około 100 krajów. Ponad 40 000 odwiedzających przybyło do Hanoweru spoza Niemiec.

 

Szeroka ekspozycja oraz wydarzenia dodatkowe

W trakcie wystawy przedstawione zostaną rozwiązania dla każdego aspektu pierwotnej i wtórnej produkcji oraz przetwarzania drewna, pogrupowane w następujące kategorie ekspozycji: narzędzia i maszyny do produkcji niestandardowej i masowej, technologia powierzchni, produkcja paneli na bazie drewna, technologie tartaczne, energia z drewna, części do maszyn oraz technologia automatyzacji, maszyny do produkcji leśnej, drewna okrągłego i ścinki.

Wystawy będą wspierane przez wiele wydarzeń specjalnych, w tym: LIGNA.FORUM (wydarzenie dla leśnictwa i pierwotnego przemysłu drzewnego), warsztaty szkoleniowe LIGNA z praktycznymi wskazówkami i poradami dla stolarzy oraz program wycieczek z przewodnikiem dotyczących konkretnych zagadnień. Główne tematy LIGNA 2021 to: transformacja w obróbce drewna, procesy budowy prefabrykatów i przetwarzanie zielonego materiału.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
KLIKNIJ aby skomentować

Popularne w tym miesiącu