Connect with us


Aktualności

Dobro wraca. Branża solidarnie w trudnych czasach

Cała Polska jednoczy się w walce z koronawirusem. Swoją hojność oraz dobre serce pokazują także firmy z branży drzewno-meblarskiej. Choć w wielu przypadkach produkcja stoi, to zakłady szyją maseczki, przekazują fundusze i koordynują akcje pomocowe.

Dodane:

/

Kurier Drzewny


Cała Polska jednoczy się w walce z koronawirusem. Swoją hojność oraz dobre serce pokazują także firmy z branży drzewno-meblarskiej. Choć w wielu przypadkach produkcja stoi, to zakłady szyją maseczki, przekazują fundusze i koordynują akcje pomocowe. Przedsiębiorstwa niejednokrotnie same wyciągają rękę z ofertą pomocy dla szpitali czy włodarzy miasta, a swoje usługi oferują charytatywnie. Piękna pomoc pączkuje i owocuje błyskawicznie. Nie jesteśmy w stanie jej całej opisać, ale zachęcamy do zapoznania się poniższymi przykładami ogromnego zaangażowania społecznego.

 

Black Red White szyje maseczki ochronne dla pacjentów i personelu

W tych trudnych chwilach powinniśmy się wspierać – informuje BRW. W zakładach Black Red White, w których na co dzień szyte są obicia foteli, sof i narożników, rozpoczęto produkcję maseczek ochronnych. Wszystkie zostaną przekazane szpitalom i pracownikom służby zdrowia, którzy teraz najbardziej ich potrzebują.

 

70 tysięcy maseczek i 200 kombinezonów od firmy Polipol

Firma Polipol zadeklarowała, że uszyje 70 tysięcy maseczek ochronnych oraz 200 kombinezonów, które trafią na ręce chojnickiego szpitala. Być może kombinezonów będzie więcej, jeśli firma zdobędzie niezbędny materiał. Maseczki otrzymają także pracownicy firmy. Polipol wspiera lokalne grupy inicjatywne szyjące maseczki i np. przekazuje gumki oraz tnie fizelinę medyczną na małe prostokąty. Zakład zdecydował o rozpoczęciu produkcji zaraz po wprowadzeniu stanu epidemiologicznego w Polsce – 14 marca. Obecnie produkcja mebli jest wstrzymana, a wszyscy pracownicy są skupieni wyłącznie na szyciu maseczek. Łącznie oznacza to około 80 – 90 osób na jednej zmianie, zajmujących się wyłącznie maseczkami.

 

Agata SA przekazuje milion złotych na walkę z koronawirusem

Agata SA, sieć salonów z meblami i akcesoriami do wyposażenia wnętrz, wspiera walkę z pandemią koronawirusa w Polsce. Zarząd firmy podjął decyzję o przekazaniu miliona złotych na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem. Decyzja jest podyktowana ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce.
– Wszyscy, zarówno nasi pracownicy, klienci oraz ich rodziny – stoimy w obliczu nowej, trudnej sytuacji i nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość – przyznaje Grzegorz Przondziono, prezes zarządu Agata SA.
To dlatego kwota miliona złotych przekazana od firmy zasili fundusze potrzebne obecnie służbie zdrowia, np. na zakup najważniejszego sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego niezbędnych w przeciwdziałaniu i leczeniu koronawirusa.

 

Respirator i maseczki od firmy Feniks

Właściciele firmy Feniks z gminy Skarszewy postanowili zakupić respirator dla starogardzkiego szpitala. Zakład następnie rozpoczął produkcję maseczek ochronnych. Planowane jest przekazanie szpitalowi 3 tysięcy sztuk.

Reklama

 

Maseczki dla Bohaterów od NOTI

W ramach akcji „Pomóżmy naszym Bohaterom w walce z koronawirusem”, koordynowanej przez Tarnowskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców, firma NOTI z Tarnowa Podgórnego, producent mebli tapicerowanych, podjęła się szycia maseczek ochronnych, które trafią do Szpitala Zakaźnego w Poznaniu.
– Tym gestem chcieliśmy jako NOTI wesprzeć działania wielkopolskiej służby zdrowia i wyrazić naszą solidarność w tej niezwykle trudnej sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy – informuje Agata Ziółkiewicz, specjalista ds. marketingu w firmie NOTI.

 

DES Meble wykonuje maseczki dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu

Produkująca meble tapicerowane firma DES Meble z Myśliny koło Dobrodzienia zaproponowała uszycie maseczek dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Początkowo będzie to 1000 egzemplarzy, ale ma ich być więcej.

 

Firma STEICO przekazuje darowiznę na rzecz polskich szpitali

STEICO pokazuje znak solidarności w czasach COVID-19. Producent materiałów termoizolacyjnych z włókien drzewnych przekazał 200 000 zł szpitalowi w Czarnkowie oraz 100 000 zł szpitalowi w Starogardzie Gdańskim. W ten sposób firma wspiera intensywnie przygotowującą się do walki z koronawirusem służbę zdrowia w regionie, w którym zlokalizowane są jej dwie polskie fabryki.
Środki przekazane przez zakład zostaną rozdysponowane między innymi na zakup sprzętu technicznego oraz odzieży ochronnej.
– Zatrudniamy ponad 1600 pracowników w naszych zakładach w Czarnkowie i Czarnej Wodzie, którzy mieszkają z rodzinami w okolicy i są częścią społeczności lokalnej. W tych trudnych czasach jesteśmy zaangażowani we wspieranie opieki zdrowotnej w regionie. Darowizna ta, to również sygnał, który chcemy wysyłać do firm z naszej branży, jako apel o solidarność i spójność w czasach pandemii – mówi Andrzej Gajewski, wiceprezes zakładu STEICO w Czarnkowie.

 

Nowy Styl funduje specjalistyczny sprzęt

Nowy Styl wspólnie z Grupą SPLAST pomaga krośnieńskim ratownikom medycznym. Firmy ufundowały specjalistyczny sprzęt, który ma być wsparciem w trudnej sytuacji epidemiologicznej. Środki na pomoc medykom przekazał także Podkarpacki Klub Biznesu.
– Jesteśmy związani z regionem, do którego należymy – oznajmia Jerzy Krzanowski, współzałożyciel i wiceprezes zarządu w firmie Nowy Styl. – Dlatego odpowiedź na potrzeby lokalnych służb medycznych, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie, była dla nas oczywistą decyzją.
W akcję Nowy Styl zaangażował się razem z Grupą SPLAST, która również ma korzenie w Krośnie i specjalizuje się w przetwórstwie metodą wtrysku technicznych tworzyw sztucznych. Dzięki wspólnemu działaniu na ręce krośnieńskich ratowników medycznych trafi urządzenie do dekontaminacji, czyli oczyszczania karetek, którymi przewożeni są pacjenci.
Na pomoc medykom ruszył także Podkarpacki Klub Biznesu, którego jednym z założycieli jest Nowy Styl. Stowarzyszenie zrzesza przedsiębiorców głównie z terenu województwa podkarpackiego, wspiera i integruje środowisko lokalnej przedsiębiorczości. W ramach przeciwdziałania skutkom pandemii Klub przeznaczył 300 tysięcy złotych ze środków własnych na rzecz sektora medycznego.
To nie ostatni rodzaj pomocy, na którą w obliczu pandemii zdecydowała się firma. Kolejne formy wsparcia są w przygotowaniu.

 

Reklama

Wajnert Meble szyje maseczki

Firma Wajnert Meble, producent mebli tapicerowanych, dołączyła do akcji #szyjemymaseczki
– Nasze wspaniałe krawcowe opracowały wzór maseczek ochronnych i szyją je dla naszych pracowników oraz społeczności lokalnej. Brawo Wy! Cudowna robota, pełen szacunek – informuje firma z Międzyborza. – Dzięki #szyjemymaseczki nasi pracownicy, ich bliscy oraz społeczność lokalna mogli zabrać maseczki. Były one udostępnione w naszym zakładzie, lokalnych aptekach, przychodniach i szpitalach.

 

Maseczki dla seniorów od Gryf sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Gryf sp. z o.o., która zajmuje się produkcją mebli tapicerowanych, przekaże maseczki jednorazowe dla Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza” w Słupsku i osób potrzebujących w starszym wieku. Firma zadeklarowała możliwość przekazania części materiałów innym szwalniom z regionu, które z powodu zaistniałej sytuacji nie mają pracy.
Maseczki dla szpitali od firmy Leopol Meble
Leopol Meble Polska, producent mebli tapicerowanych, dołączył do akcji „Śrem szyje maseczki”. W ramach akcji produkowane są one dla lokalnych szpitali. W firmie powstało już ponad 500 sztuk, ale na tym nie koniec jej pracy.

 

Ptak Warsaw Expo oferuje pomieszczenia na szpital polowy i rozpoczyna szycie maseczek

W przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa Ptak Warsaw Expo zadeklarował przekazanie do dyspozycji władz obiekt znajdujący się w Nadarzynie, w celu utworzenia szpitala polowego. Znajduje się tam 6 hal o łącznej powierzchni prawie 150 tys. m2, na terenie których zmieści się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji.
– Oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie. Propozycja zarządu Ptak jest niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, to oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie – zapewnia prezes Ptak Warsaw Expo.
Ptak Warsaw Expo dodatkowo intensyfikuje działania pomocowe na rzecz walki z koronawirusem. Firma jest po pierwszych rozmowach z polskim rządem i rozpoczyna produkcję maseczek ochronnych na znaczącą skalę. Produkcja będzie mieć miejsce w obiekcie Ptak w Rzgowie. Planuje również zaangażować do tego projektu zainteresowane szwalnie z całej Polski.

 

Dwa tysiące maseczek od Gabi Meble

Firma Gabi Meble także włączyła się do pomocy. Zakład wyprodukował i przekazał miastu w Chojnicach już dwa tysiące sztuk maseczek ochronnych.

 

Maseczki dla klientów Halo Meble

Nawet niewielkie firmy włączają się w walkę z koronawirusem. Firma Halo Meble postanowiła uszyć maseczki dla swoich klientów. Wykonane są z bawełny i dołączane będą do każdego zamówienia. Najważniejszą ich cechą jest to, że są wielokrotnego użytku – wystarczy je wyprać.

Reklama

 

Meble Sych produkuje maseczki i zachęca do wspólnego szycia

Firma usługi tapicerskie Sych z Tomaszowa Mazowieckiego także przyłączyła się do szycia maseczek, aby wesprzeć służbę zdrowia. Aktywnie zachęca też innych do wspólnego działania w ramach grupy „Tomaszowianie pomagają”.

 

Łóżka, pościel, woreczki…, a nawet pacynki dla szpitali od IKEA

IKEA (Grupa Ingka) zdecydowała się udzielić pomocy doraźnej w formie darowizn o łącznej wartości 26 milionów euro. Wsparciem w pierwszej kolejności będą objęte osoby z grup wysokiego ryzyka oraz osoby, które niosą pomoc w walce z epidemią koronawirusa. Działania będą się koncentrować na dostarczaniu najpotrzebniejszych rzeczy, takich jak: łóżka, pościel, jedzenie oraz zabawki do szpitali, centrów medycznych i schronisk. Darowizny pozwolą 30 krajom, w których Grupa Ingka prowadzi swoją działalność, podjąć natychmiastowe działania w swoich lokalnych społecznościach. Do Polski trafi pomoc o łącznej wartości miliona euro.
IKEA przekazuje wsparcie rzeczowe dla lokalnych szpitali oraz innych instytucji niosących pomoc. Pracownicy sklepów IKEA wsłuchują się w potrzeby najbliższego otoczenia oraz aktywnie kontaktują się z placówkami, oferując wsparcie. Szpitale, a także inne podmioty, otrzymały pomoc w postaci najbardziej niezbędnych produktów, których zastosowanie niejednokrotnie jest znacznie szersze od ich pierwotnego przeznaczenia.

Woreczki strunowe do przechowywania i mrożenia żywności okazały się dobrym rozwiązaniem do szczelnego pakowania maseczek i zestawów ochronnych oraz zabezpieczania próbek z wymazami przy ich wysyłce do laboratoriów. Z akcesoriów pomocne są również spryskiwacze i dozowniki, które dobrze sprawdzają się jako pojemniki na środki do dezynfekcji czy mydło w płynie. Szpitale otrzymały także kosze do segregacji odpadów, których brakuje ze względu na powszechne wykorzystywanie jednorazowych zabezpieczeń. Koncern, w celu wspierania miejsc przeznaczonych dla chorych oraz osób przebywających w kwarantannie, przekazał również meble, takie jak łóżka wraz z materacami oraz kompletami pościeli. Dzięki temu pacjenci mogą powracać do zdrowia w komfortowych i bezpiecznych warunkach. Materace, koce i pościel także przekazano lekarzom, którzy po wielogodzinnych dyżurach niejednokrotnie muszą odpoczywać i nocować w szpitalu. Darowizny rzeczowe otrzymały już: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu przy ul. Rycerskiej, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym SPZOZ przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu, Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie i Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie.

– Na pomoc zespołowi medycznemu oddziału wewnętrznego szpitala na Żeromskiego udało nam się zareagować błyskawicznie. Nastąpiła konieczność, aby cały zespół medyczny został na miejscu bez możliwości opuszczenia szpitala. Dzięki zaangażowaniu i wspólnemu działaniu naszych pracowników, pielęgniarki i lekarze jeszcze tego samego dnia mogli zregenerować siły i odpocząć w bardziej przyjaznych dla nich warunkach w tym trudnym czasie. Chociaż w ten sposób mogliśmy im podziękować za ich ciężką pracę – podsumowuje natychmiastową reakcję na potrzeby lokalnej placówki Urszula Wilczak, dyrektorka sklepu IKEA w Krakowie.

Będąc świadomymi potrzeb i problemów, z jakimi muszą zmagać się wszyscy, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa, IKEA postanowiła zaangażować się również w inicjatywy szycia maseczek, dostarczając płótno bawełniane ze swojego asortymentu. We wszystkie działania na rzecz lokalnej społeczności oddolnie zaangażowały się sklepy oraz pracownicy IKEA.
Podczas tej wyjątkowej sytuacji firma nie zapominała również o małych pacjentach, którzy potrzebują uwagi i odrobiny zabawy. Z powodu zagrożenia częstotliwość odwiedzin została bardzo ograniczona, przez co dzieci przebywające w szpitalu mogą czuć się bardziej samotne niż zwykle. IKEA postanowiła wesprzeć je podczas tego trudnego dla nich momentu, przekazując do lokalnych ośrodków medycznych zestawy kreatywne, w których znalazły się m.in. zeszyty ćwiczeń LATTJO, kredki oraz pacynki.

 

Maseczki dla szpitala Pomnik Chrztu Polski z Gniezna od Complet Furniture

Wytwórca mebli tapicerowanych Complet Furniture (COMPLET Chmielewscy Sp. J.) rozpoczął seryjną produkcję maseczek ochronnych, które zostaną przekazane do gnieźnieńskiego szpitala. Mają one wspomóc personel szpitala w najtrudniejszych chwilach walki z pandemią.

Reklama

 

Maseczki dla służby zdrowia od Bejot

We współpracy z sanepidem i szpitalem w Śremie firma Bejot rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych, w które wyposażone będą szpitale w: Śremie i Kościanie. W tym celu w zakładzie produkującym m.in. fotele i krzesła stworzono specjalne pomieszczenie, w którym zespół polsko-ukraińsko-białoruski szyje maseczki w bezpiecznych warunkach. Są one trójwarstwowe, wykonane fizeliny medycznej. Firma planuje uszyć ponad 20 tysięcy sztuk.

 

SITS wycina materiał na maseczki i zbiera fundusze

W ramach akcji przeciwko rozpowszechnianiu się epidemii, SITS, producent mebli tapicerowanych, wycina na swoich cutterach materiał, który zostanie przeznaczony na maseczki ochronne. Na serwisie społecznościowym firma zadeklarowała pomoc w krojeniu materiału na maseczki ochronne, które będą przeznaczone dla szpitali i innych instytucji państwowych. Odzew był bardzo duży. Dotychczas firma wycięła 860 sztuk materiału dla GOPS Bartniczka oraz dalsze 5000 sztuk na kolejne maseczki. SITS planuje kontynuowanie tej pomocy.
Co więcej, pracownicy brodnickiego przedsiębiorstwa zorganizowali zbiórkę, chcąc wspomóc Zespół Ratownictwa Medycznego w ZOZ w Brodnicy.
Wśród pracowników udało się zebrać kwotę 4839 zł, drugie tyle dołożył prezes zarządu SITS Marek Dobrzeniecki. Za kwotę około 10 000 zł udało się kupić środki ochrony osobistej: gogle, przyłbice, maski i kombinezony, które zostały przekazane ratownikom medycznym.

 

IKEA Food z posiłkami dla medyków

IKEA postanowiła wybrać #WzywamyPosiłki jako partnera operującego w obszarze wsparcia żywnościowego. Jest to ogólnopolska, oddolna inicjatywa obywatelska wspierająca personel medyczny w czasie walki z pandemią, łącząca potrzebujących z tymi, którzy chcą nieść pomoc w tych trudnych chwilach. To właśnie dzięki oddaniu i zaangażowaniu służb medycznych możemy czuć się bezpiecznie. To oni opiekują się chorymi, niejednokrotnie narażając własne zdrowie. IKEA dziękuje im za wytężoną pracę i poświęcenie oraz jest gotowa przygotowywać do 1000 posiłków dziennie, czyli około 100 w każdej lokalizacji, w zależności od zgłoszonych potrzeb z poszczególnych instytucji.

 

Milion złotych dla szpitali od firmy Drutex

Produkująca m.in. okna PCW, drewniane i aluminiowe firma Drutex przekaże milion złotych dla szpitali i zachęca do jednoczenia się w ramach pomocy oraz wspólnego pomagania w epidemii.
– Przekazanie pieniędzy to jedno, ale możemy zrobić więcej. Powinniśmy zjednoczyć swoje siły, słowo solidarność znowu nabiera znaczenia, choć w kontekście którego nikt się nie spodziewał. Stąd pomysł, aby stworzyć szerszą inicjatywę „Jesteśmy razem. Pomagamy” dla koordynacji wszelkich działań mających na celu pomoc w walce z epidemią. Na razie koncentrujemy się na działaniach wspierających szpitale, a więc miejsca, gdzie przede wszystkim toczyć się będzie walka o ludzkie życie. Już dziś wiele firm pomaga w różny sposób, finansowo i materialnie, co potwierdza, że mamy w kraju piękne, zdrowe i odpowiedzialne przedsiębiorstwa gotowe jednoczyć się w ramach wyższych celów – zapowiada Leszek Gierszewski, założyciel i prezes Druteksu oraz Fundacji Rodziny Gierszewskich.
Jeden z największych europejskich producentów okien – bytowski Drutex – sfinansuje remont jednego i wyposażenie czterech szpitali w woj. pomorskim. Warte około pół mln zł prace dostosują trzy kondygnacje Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku do potrzeb chorych na koronawirusa oraz opiekującego się nimi personelu. Pozostałe 500 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na specjalistyczne łóżka szpitalne oraz kardiomonitory, które będą rozdysponowane przez zarząd szpitali pomorskich między gdańskie centrum oraz Szpital Marynarki Wojennej w Gdyni, także szpitale specjalistyczne w Kościerzynie i Wejherowie, według ich potrzeb.
– Sytuacja jest wyjątkowa, dlatego wymaga wyjątkowych działań. Uważam, że każdy powinien w tej trudnej dla całego społeczeństwa chwili pomagać w taki sposób, jaki jest dla niego możliwy. My od lat wspieramy lokalną społeczność, więc naturalna była dla nas decyzja, aby przekazać teraz pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują: chorym oraz instytucjom i personelowi – twierdzi Leszek Gierszewski.
– Widzimy, że jest w Polsce wiele firm, które chcą pomagać, a my chcemy to skoordynować i ułatwić przedsiębiorcom – darczyńcom kontakt z instytucjami i ludźmi, którzy najbardziej tego wsparcia potrzebują. Jesteśmy przekonani, że duże prywatne firmy są gotowe do niesienia pomocy placówkom służby zdrowia, osobom poszkodowanym przez epidemię czy organizacjom pozarządowym. Inicjujemy więc akcję pod hasłem „Jesteśmy razem. Pomagamy”. Mamy nadzieję, że to zmobilizuje wszystkich do działania, a ludziom da nadzieję i pozytywną energię – mówi Radosław Kwaśnicki, koordynator akcji „Jesteśmy razem. Pomagamy”.

 

Reklama

Łóżka dla tymczasowych miejsc noclegu od IKEA

IKEA Retail Polska we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych wsparła także pracowników obiektów infrastruktury krytycznej w Polsce. W ramach darowizny przekazała łóżka oraz pościel do tymczasowych miejsc noclegu dla pracowników elektrowni, elektrociepłowni i rafinerii. Aby państwo mogło sprawnie funkcjonować w czasie kryzysu, kluczem będzie zagwarantowanie bezpieczeństwa i zdrowia osób pracujących w zakładach, które zapewnią nieprzerwane dostawy energii i najważniejsze usługi.
Blisko dwa tysiące produktów trafiło już do takich zakładów, jak elektrownie, elektrociepłownie czy rafinerie. W każdej chwili mogą stanowić wsparcie dla kilkusetosobowych zespołów pracowników tych zakładów.
– Sytuacja, w której pracownicy kluczowych zakładów nie mogliby pracować z powodu choroby lub kwarantanny, mogłaby zakończyć się przestojami w pracy tych zakładów i utrudnieniami, które odczułyby np. szpitale, podmioty odpowiadające za bezpieczeństwo czy zaopatrzenie w żywność w Polsce. Mogłoby to też utrudnić działanie najważniejszych struktur w kraju i wpłynąć na bezpieczeństwo nas wszystkich. Dlatego po rozmowach z Ministerstwem Aktywów Państwowych zdecydowaliśmy na szybkie działania, przekazując artykuły, które były potrzebne – tłumaczy Maciej Krzyczkowski, kierownik ds. współpracy z sektorem publicznym w IKEA Retail Polska.

  • Kurier Drzewny

  • Kurier Drzewny

    Firma SITS wycina na swoich cutterach materiał, który zostanie przeznaczony na maseczki ochronne. Ponadto, dzięki zorganizowanej w firmie zbiórce za kwotę około 10 000 zł udało się kupić środki ochrony osobistej: gogle, przyłbice, maski i kombinezony, które zostały przekazane ratownikom medycznym. Fot. SITS

  • Kurier Drzewny

    Firma SITS wycina na swoich cutterach materiał, który zostanie przeznaczony na maseczki ochronne. Ponadto, dzięki zorganizowanej w firmie zbiórce za kwotę około 10 000 zł udało się kupić środki ochrony osobistej: gogle, przyłbice, maski i kombinezony, które zostały przekazane ratownikom medycznym. Fot. SITS

  • Kurier Drzewny

    Maseczki szyte przez Wajnert Meble były udostępnione w zakładzie firmy, lokalnych aptekach, przychodniach i szpitalach. Fot. Wajnert Meble

  • Kurier Drzewny

    Firma SITS wycina na swoich cutterach materiał, który zostanie przeznaczony na maseczki ochronne. Ponadto, dzięki zorganizowanej w firmie zbiórce za kwotę około 10 000 zł udało się kupić środki ochrony osobistej: gogle, przyłbice, maski i kombinezony, które zostały przekazane ratownikom medycznym. Fot. SITS

  • Kurier Drzewny

    Produkcja maseczek ochronnych ruszyła m.in. w firmie BRW. Zostaną one przekazane szpitalom i pracownikom służby zdrowia, którzy teraz najbardziej ich potrzebują. Fot. BRW

  • Kurier Drzewny

    Zarząd firmy Agata SA podjął decyzję o przekazaniu miliona złotych na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem. Fot. Agata SA

  • Kurier Drzewny

    DES Meble z Myśliny koło Dobrodzienia zaproponowała uszycie maseczek dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Fot. DES Meble

  • Kurier Drzewny

    Firma Feniks z gminy Skarszewy zakupiła respirator dla starogardzkiego szpitala oraz rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych. Fot. Feniks

  • Kurier Drzewny

    Firma Feniks z gminy Skarszewy zakupiła respirator dla starogardzkiego szpitala oraz rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych. Fot. Feniks

  • Kurier drzewny

    Firma Feniks z gminy Skarszewy zakupiła respirator dla starogardzkiego szpitala oraz rozpoczęła produkcję maseczek ochronnych. Fot. Feniks

  • Kurier Drzewny

    Maseczki szyte przez Wajnert Meble były udostępnione w zakładzie firmy, lokalnych aptekach, przychodniach i szpitalach. Fot. Wajnert Meble

  • Kurier Drzewny

    Maseczki szyte przez Wajnert Meble były udostępnione w zakładzie firmy, lokalnych aptekach, przychodniach i szpitalach. Fot. Wajnert Meble

  • Kurier Drzewny

    PTAK gotowy przeznaczyć swoje hale EXPO pod Warszawą na szpital polowy. Fot. PTAK Warsaw Expo

  • Kurier Drzewny

    Leopol Meble Polska, producent mebli tapicerowanych, dołączył do akcji „Śrem szyje maseczki”. W ramach akcji produkowane są one dla lokalnych szpitali. Fot. Leopol Meble Polska

  • Kurier Drzewny

    Leopol Meble Polska, producent mebli tapicerowanych, dołączył do akcji „Śrem szyje maseczki”. W ramach akcji produkowane są one dla lokalnych szpitali. Fot. Leopol Meble Polska

  • Kurier Drzewny

    Leopol Meble Polska, producent mebli tapicerowanych, dołączył do akcji „Śrem szyje maseczki”. W ramach akcji produkowane są one dla lokalnych szpitali. Fot. Leopol Meble Polska

  • Kurier Drzewny

    Wytwórca mebli tapicerowanych Complet Furniture rozpoczął seryjną produkcję maseczek ochronnych, które zostaną przekazane do gnieźnieńskiego szpitala. Fot. Complet Furniture

  • Kurier Drzewny

    Wytwórca mebli tapicerowanych Complet Furniture rozpoczął seryjną produkcję maseczek ochronnych, które zostaną przekazane do gnieźnieńskiego szpitala. Fot. Complet Furniture

  • Kurier Drzewny

    Wytwórca mebli tapicerowanych Complet Furniture rozpoczął seryjną produkcję maseczek ochronnych, które zostaną przekazane do gnieźnieńskiego szpitala. Fot. Complet Furniture

  • Kurier Drzewny

    Wytwórca mebli tapicerowanych Complet Furniture rozpoczął seryjną produkcję maseczek ochronnych, które zostaną przekazane do gnieźnieńskiego szpitala. Fot. Complet Furniture

  • Kurier Drzewny

    IKEA przekazuje wsparcie rzeczowe dla lokalnych szpitali oraz innych instytucji niosących pomoc, m.in. łóżka i materace dla szpitali i pracowników obiektów infrastruktury krytycznej. Fot. IKEA

  • Kurier Drzewny

    W firmie Bejot stworzono specjalne pomieszczenie, w którym zespół polsko-ukraińsko-białoruski szyje maseczki w bezpiecznych warunkach. Firma planuje uszyć ponad 20 tysięcy sztuk. Fot. Bejot

  • Kurier Drzewny

    IKEA Food dostarcza także posiłki dla medyków. Fot. IKEA

  • Kurier Drzewny

    IKEA Food dostarcza także posiłki dla medyków. Fot. IKEA

  • Kurier Drzewny

  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Zmiana terminu i synergia między projektami pozwoliły wrócić na drogę świetności

Dodane:

/

Połączone ze sobą, odbywające się w cyklu dwuletnim targi Holz-Handwerk i Fensterbau Frontale powróciły teraz do terminu wiosennego. I była to bardzo dobra decyzja, choć na sukces tegorocznej edycji norymberskich targów wpłynęło więcej czynników niż tylko zmiana w kalendarzu.

Targi w Norymberdze są od wielu lat dla naszej redakcji przyczynkiem do odwiedzin jednych z najciekawszych, europejskich imprez wystawienniczych skierowanych do branży obróbki drewna i produkcji mebli. Organizatorzy wprawdzie nazywają Holz – Handwerk targami dla rzemiosła, ale w mojej opinii wybiegają one swoją zawartością znacznie dalej poza zakres potrzeb małych warsztatów stolarskich.

Dodatkową wartość dla wystawców i zwiedzających są równolegle odbywające się Fensterbau Frontale, gdzie w całej okazałości prezentują się producenci stolarki otworowej (drewno, aluminium, PCV). Co budujące – w tym roku w FBF wzięło udział wzięło 36 firm z Polski, a m.in. EkoOkna, Polkres Edwood, Sigroll i wiele innych.

Statystycznie rzecz ujmując…

Na kilka tygodni przed targami spotkałem się plotkami, że tegoroczny Holz – Handwerk to nie będzie to, co kiedyś. Że nie będzie takiej firmy i takiej też nie będzie. I powiem tak: jeżeli ktoś podjął decyzję o tym, aby „odpuścić” sobie targi w Norymberdze – niech żałuje. W ciągu czterech dni odwiedziło je łącznie około 75 000 osób z 112 krajów, które spotkały się na terenie Targów Norymberskich z 973 wystawcami z 44 krajów, aby omówić najnowsze trendy w swojej dziedzinie: w obróbce drewna, produkcji mebli, a także w produkcji stolarki otworowej. Targi w tym roku zostały uzupełnione przez wszechstronny program towarzyszący, który zawierał ciekawe konferencje oraz prezentacje poruszające aktualne zagadnienia branżowe.

„W ciągu czterech dni targi Holz-Handwerk oraz Fensterbau Frontale odwiedziło łącznie około 75 000 osób z 112 krajów, które spotkały się na terenie Targów Norymberskich z 973 wystawcami z 44 krajów.”

Uczestnictwo w Holz-Handwerk i Fensterbau Frontale z mojej perspektywy pozwoliło zagłębić się w nowych produktach i technologiach produkcji, a także nawiązać cenne kontakty oraz zaktualizować wiedzę z zakresu aktualnych wyzwań branży na arenie międzynarodowej. Jakie wnioski udało się wyciągnąć?

Pomimo lub właśnie z powodu napiętej sytuacji w branży budowlanej, połączenie targów Holz- Handwerk i Fensterbau Frontale ponownie cieszyło się dużą popularnością w tym roku, przyciągając odwiedzających z sektorów stolarskiego, ciesielskiego, architektonicznego oraz okiennego i fasadowego z całego świata do Norymbergi.

Świetna atmosfera, żywe dyskusje w halach wystawowych i bardzo pozytywna opinia ze wszystkich stron, pozwalają nie tylko organizatorom, ale także uczestnikom spojrzeć na cztery udane dni targów z dużym zadowoleniem. Jak podkreślają organizatorzy – niezależne badanie ankietowe potwierdziło również jakość odwiedzających targi oraz wysoki odsetek obecności osób podejmujących decyzje. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Holz-Handwerk cieszył się tak dużym zainteresowaniem, pomimo warunków gospodarczych panujących w branży budowlanej i że ponownie udało nam się zaprezentować wszystkie wymagania operacyjne branży stolarskiej oraz cały łańcuch obróbki drewna – mówi Stefan Dittrich, Dyrektor Wykonawczy Holz-Handwerk, NürnbergMesse. – Sukces wydarzenia jednoznacznie pokazuje: wyzwania, zwłaszcza te trudne, sprawiają, że Holz-Handwerk stają się jeszcze ważniejsze – dodaje Stefan Dittrich.

Bezcenne forum prezentacji

Najnowsze systemy profili, szkło w architekturze, technologia mocowania, systemy bezpieczeństwa, maszyny, systemy i wiele więcej czekało na odkrycie przez zwiedzających na stoiskach 644 wystawców na odbywających się równolegle targach Fensterbau Frontale. – Impreza po raz kolejny wyraźnie potwierdziła swoją pozycję jako wiodących na świecie targów branżowych dla okien, drzwi i fasad. W naszej opinii i nie tylko była ona głównym punktem spotkań dla odwiedzających z całego świata poszukujących najnowszych trendów i rozwiązań – mówi Elke Harreiß, Dyrektor Wykonawczy Fensterbau Frontale, NürnbergMesse. – Stoiska wystawców, niektóre z nich bardzo imponujące, prezentowały ekscytujące produkty, w tym wiele premier światowych zarówno od liderów rynku, jak i startupów – podsumowuje Elke Harreiß.

Specjalnymi atrakcjami w programie towarzyszącym były Forum Fensterbau Frontale, Forum Architektura-Okno-Fasada z towarzyszącymi wycieczkami oraz forum „Przewodnik po cyfryzacji”. Ciekawą przestrzeń prezentował pawilon „Młodzi Innowatorzy”, w której tworzenie zaproszono uczniów i studentów kierunków branżowych.

Obiektywna ocena

Mimo zewsząd napływających od dłuższego czasu sygnałów o spadkach w branży drzewnej i meblarskiej – próżno szukać marazmu nie tylko w Norymberdze, ale także na targach w Polsce, które mieliśmy okazję odwiedzić od początku br. Powstała teoria, że trudny czas weryfikuje dotychczasowe schematy działania i zmusza do poszukiwania nowych rozwiązań zmierzających do optymalizacji biznesu.

Reklama



Czytaj dalej

Aktualności

Pierwszy punkt zbiórki materiałów do recyklingu

EGGER: krok w gospodarce o obiegu zamkniętym

Dodane:

/

Egger

Grupa EGGER w marcu przejęła większościowy udział (60 proc.) we włoskiej firmie recyklingowej Cartfer Urbania S.r.l. Jest to kolejny dodatek do międzynarodowej sieci punktów zbierania materiałów recyklingowych, którą producent materiałów na bazie drewna prowadzi pod nazwą EGGER Timberpak.

Przedsiębiorstwo Cartfer Urbania znajduje się w Urbanii (region Marche), sercu włoskiego przemysłu meblarskiego. Inwestycja „recyklingowa” stanowi fundament dla pierwszego punktu zbiórki materiałów do recyklingu we Włoszech. Rozszerzając infrastrukturę zbierania materiałów na poziomie grupy i przetwarzanie drewna z recyklingu, EGGER realizuje strategiczne cele zwiększenia udziału drewna pochodzącego z recyklingu i zapewnienia dostawy surowców z wsteczną integracją.

Dotychczasowa właścicielka firmy Sara Burani pozostanie dalej w zarządzie spółki jako współwłaścicielka Cartfer Urbania. Również doświadczony zespół ośmiu pracowników zostanie przejęty. Strony umówiły się na zachowanie poufności cen zakupu i dalszych szczegółów transakcji.

– Włochy mają doskonały system recyklingu. Możemy wiele zyskać dzięki tej wiedzy, większościowej inwestycji w Cartfer Urbania i doświadczeniu pracowników. Nasza fabryka płyt wiórowych w Caorso (IT) wykorzystuje w stu procentach drewno z recyklingu – mówi Giuseppe Conti, dyrektor ds. finansów i administracji w fabryce w Caorso.

Niezawodny dostawca drewna

Cartfer Urbania to specjalistyczna firma recyklingowa od 2017 r. Przez ponad pięć lat jest też niezawodnym dostawcą dla włoskiego producenta materiałów na bazie drewna SAIB w Caorso, który jest częścią Grupy EGGER od grudnia 2022 r. Ta udana współpraca jest teraz intensyfikowana.

– Jestem dumna z tego, że Cartfer Urbania dołączyła do wielkiej rodziny EGGER. Ten ważny krok pozwoli firmie prężniej się rozwijać i być gotową na nadchodzące wyzwania. To wielka szansa rozwoju dla wszystkich – komentuje Sara Burani.

Grupa EGGER ma również znaczne doświadczenie w wykorzystaniu materiału z recyklingu drewna i w ten sposób przyczynia się do ochrony zasobów. Rodzinna firma od prawie 30 lat stosuje drewno z recyklingu w produkcji nowych, wysokiej jakości płyt wiórowych. Materiał pochodzi z takich odrzutów, jak stare meble, materiały opakowaniowe lub odpady produkcyjne.

Aktywna, wsteczna integracja

Aby zapewnić dostawę zużytego drewna konsumenckiego do swoich zakładów, firma skupia się na aktywnej, wstecznej integracji i prowadzi własne punkty zbierania materiałów recyklingowych pod nazwą EGGER Timberpak.

W tych miejscach zbiera się, sortuje i rozdrabnia drewno z recyklingu z okolicy, aby przetransportować je do zakładów EGGER. Ostateczna obróbka odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Powstaje wówczas wysokiej jakości materiał płytowy z surowców wtórnych – zgodny z gospodarką o obiegu zamkniętym.

Przedsiębiorstwo prowadzi punkty zbierania materiałów recyklingowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Rumunii, Polsce, USA, a teraz także we Włoszech. Sieć tę niedawno pomyślnie rozwinięto również w naszym kraju.

Na początku kwietnia br. firma uruchomiła drugi punkt Timberpak, tym razem w Gdańsku. Oznacza to kontynuację tego udanego konceptu.

Od 27 marca 2024 r. EGGER nabył 60 proc. udziałów we włoskiej firmie recyklingowej Cartfer Urbania S.r.l.

Producent materiałów na bazie drewna wprowadził swój udany koncept we Włoszech.

Firma skupia się na aktywnej, wstecznej integracji, aby jak najlepiej zaopatrywać swoje fabryki płyt wiórowych w drewno z recyklingu.
Przedsiębiorstwo może optymalnie zaopatrywać swoją fabrykę w Caorso (IT) dzięki nowemu punktowi zbiórki materiałów do recyklingu.
Krótko o firmie

Rodzinna firma EGGER, założona w 1961 r., jest wiodącym, międzynarodowym producentem materiałów na bazie drewna z ponad 11 tys. pracownikami i 22 zakładami na świecie. Przedsiębiorstwo dostarcza produkty do mebli i aranżacji wnętrz oraz konstrukcji drewnianych i podłóg na bazie drewna, co czyni go niezawodnym partnerem dla przemysłu meblarskiego, detalistów drewna i podłóg oraz sklepów DIY. W roku finansowym 2022/2023 Grupa wygenerowała obroty w wysokości 4,45 mld euro.

65 proc. używanego przez firmę drewna pochodzi z recyklingu lub produktów ubocznych. Na koniec ich długiego życia produkty EGGER są w dużej mierze odzyskiwane i mogą być ponownie wprowadzone do obiegu. Dzięki temu i wielu innym środkom marka dąży do celu „tworzenia więcej z cennego zasobu jakim jest drewno”.

Egger

Przedsiębiorstwo prowadzi punkty zbierania materiałów recyklingowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Rumunii, Polsce, USA, a teraz także we Włoszech. Fot. Egger



Czytaj dalej

Aktualności

Koniec z „bezcłowym” importem rosyjskich produktów drzewnych przez Kazachstan i Turcję?

Rynek produktów drzewnych

Dodane:

/

Rynek produktów drzewnych

Komisja Europejska zakończyła śledztwo w sprawie podejrzenia omijania przez Rosję opłat celnych. Uznano, że część producentów z Rosji obchodzi obowiązujące cła na importowane z Rosji przez Kazachstan i Turcję produkty drzewne. Komisja planuje wydać decyzję o nałożeniu ceł.

Decyzję Komisji Europejskiej z marca bieżącego roku z zadowoleniem przyjęło m.in. konsorcjum Woodstock. Informacja o planach nałożenia ceł to pokłosie ustaleń Komisji Europejskiej, że istniejące cła importowe na rosyjską sklejkę brzozową są omijane poprzez wysyłanie jej do UE przez te kraje. Śledztwo w tej sprawie wszczęto w sierpniu 2023 r.

Cła miały chronić rynek

Już przed wybuchem wojny w Ukrainie, po długotrwałym śledztwie, UE zwiększyła istniejące cła importowe na rosyjską sklejkę brzozową o 15,8 proc., aby chronić rynek UE przed tanimi produktami z Rosji. Mimo że cła wprowadzono, to szybko pojawiły się przesłanki, że niektórzy rosyjscy producenci te je omijają, sprzedając produkty przez trzecie kraje, m.in. Kazachstan i Turcję. Państwa te nie były wcześniej znaczącymi eksporterami tego typu sklejki.

Jak podają przedstawiciele konsorcjum Woodstock, konsorcjum to – w porozumieniu z liderami branży i głównymi europejskimi stowarzyszeniami – przedstawiło Komisji dowody na omijanie ceł. Między innymi te informacje sprawiły, że w połowie ubiegłego roku wszczęto oficjalne dochodzenie.

W oficjalnym komunikacie konsorcjum jest, że wyniki przedstawione ponad 30 zainteresowanym stronom potwierdzają nieuczciwe praktyki stosowane przez niektórych przedstawicieli branży drzewnej. Stały się one podstawą do planów rozszerzenia ceł antydumpingowych na wszystkie importy z tych krajów. Mają one skorygować nierówności rynkowe. Środki te mogą być przeznaczone na walkę z oszustwami celnymi i unikaniem sankcji i wdrażane we współpracy z organami krajowymi oraz Europejskim Urzędem ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

Ustalenia KE posłużą jako podstawa dla rozporządzenia, które będzie miało natychmiastową moc prawomocną, rozszerzając wstecznie cła antydumpingowe na importy z tych krajów i utrzymując je w przyszłości.

Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że wszystkie importowane sklejki z Kazachstanu i Turcji będą obłożone takim samym cłem 15,8 proc. jak Rosja, z należnościami wstecznymi plus VAT do pobrania od sierpnia 2023 r.

Śledztwo potwierdziło przypuszczenia

Jarosław Michniuk, prezes zarządu Paged Morąg, jednego z pięciu największych producentów sklejki w Europie i współzałożyciela konsorcjum Woodstock, odnosząc się do wyników śledztwa Komisji Europejskiej, zwraca uwagę, że wynik ten, choć nie jest jeszcze szeroko znany, ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości europejskiego rynku drewna. Rozporządzenie, które ma zacząć obowiązywać natychmiastowo po jego przyjęciu przez kraje UE, będzie odpowiedzią na te praktyki, wprowadzając jednolite cło dla wszystkich importowanych sklejek z Kazachstanu i Turcji. Wyrównają się tym samym szanse na rynku i chronione będą interesy unijnych producentów.

– Wstecznie, bo od 22 sierpnia 2023 r., nastąpi pobranie od importerów ceł antydumpingowych w wysokości 15,8 proc. + VAT na każdy transport sklejki brzozowej importowanej do krajów UE przez Kazachstan i Turcję – informuje prezes zarządu Paged Morąg. – Będzie to możliwe, gdyż z chwilą uruchomienia śledztwa Komisji każdy ładunek sklejki przekraczający granicę unijną, a pochodzący z Kazachstanu i Turcji, był rejestrowany. Kluczowy jest fakt, że wynik śledztwa potwierdzający te nieuczciwe praktyki jest też istotny z punktu widzenia łamania sankcji nałożonych na Rosję oraz regulacji EUTR oraz jest ścigany prawem nie tylko unijnym, ale i krajowym. Każdy importer powinien zadbać o właściwy due diligence oraz sprawdzenie swoich partnerów i ich towaru przed podjęciem decyzji o współpracy. W przeciwnym wypadku nie tylko zaległe cła i kary finansowe, ale również odpowiedzialność karna za łamanie sankcji i regulacji EUTR będą realnym zagrożeniem dla każdego importera z tych krajów – dodaje Jarosław Michniuk

Czas na egzekwowanie prawa

Prezes Michniuk wyraził optymizm co do skuteczności tego rozwiązania. Zaznaczył jednak, że kluczowe będzie jego egzekwowanie. Wskazał również na ważną rolę OLAF i krajowych organów skarbowych w monitorowaniu oraz karaniu firm, które nadal będą próbowały omijać nowe przepisy. Konieczne będzie weryfikowanie przez importerów pochodzenia sprowadzanego drewna, aby uniemożliwić dalsze omijanie sankcji nałożonych na Rosję. Jest to istotne dla utrzymania integralności europejskiego rynku drewna.

Wzmożone kontrole
Komisja Europejska nie wyklucza kolejnych kontroli i inspekcji ze względu na oszustwa celne oraz naruszenia sankcji przez poszczególnych operatorów, w tym importerów, handlowców i użytkowników.

Wzmożone kontrole
Komisja Europejska nie wyklucza kolejnych kontroli i inspekcji ze względu na oszustwa celne oraz naruszenia sankcji przez poszczególnych operatorów, w tym importerów, handlowców i użytkowników.



Czytaj dalej

Aktualności

Holz-Her, członek Grupy Weinig, lansuje swoje nowości w Norymberdze

Gwiazdy Holz Handwerk 2024

Dodane:

/

Holz-Her

Holz-Her, renomowana marka w ramach Grupy Weinig i jedna z wiodących firm produkujących maszyny do obróbki materiałów płytowych z drewna i materiałów kompozytowych, będzie reprezentowana na targach Holz-Handwerk 2024 w Norymberdze. W hali 9 od 19 do 22 marca 2024 r. firma będzie nie tylko prezentować sprawdzone rozwiązania dla ambitnych firm rzemieślniczych, ale także imponującą gamę innowacji i rozwojów.

Udział Grupy Weinig w tych tradycyjnych targach podkreśla jej zaangażowanie w Holz-Handwerk, pomimo że liczni konkurenci zrezygnowali z udziału z wyprzedzeniem. Jako kamień węgielny branży, Holz-Her wykorzysta okazję, aby zaprezentować najnowsze technologie i pionierskie rozwiązania szerokiej publiczności.

Rewolucyjna technologia okleinowania

Z modelami Artea 1030, Streamer 1057 XL power, Auriga 1308 XL i Sprint 1329 multi, Holz-Her prezentuje imponującą różnorodność profesjonalnej technologii okleinowania – od modeli dla początkujących po najwyższą klasę.

Artea 1030 charakteryzuje się kompaktowym designem, zerowym łączeniem i prostym procesem obróbki, co czyni go idealnym wyborem dla klientów o najwyższych wymaganiach w zakresie profesjonalnych rezultatów okleinowania.

Pomimo niewielkich rozmiarów zaledwie 3700 mm, Artea 1030 oferuje kompleksową gamę funkcji, w tym frezowanie przedokleinowe, klejenie, kopiowanie narożników oraz kompletną strefę wykończeniową z dociskaczem promieniowym, dociskaczem powierzchniowym, polerowaniem i natryskiem. Nawet w najmniejszych seriach Holz-Her konsekwentnie polega na sprawdzonej aparaturze Glu Jet do uzyskiwania zerowego łączenia i standardowo wyposaża Artea 1030 w swoją opatentowaną dyszę do aplikacji kleju.

Dzięki bibliotece klejów można stosować do czterech różnych typów klejów o różnych właściwościach. Przełączanie między klejami EVA i PUR wszystkie ważne parametry, takie jak temperatura obróbki, wartości ciśnienia oraz różne lepkości kleju, są uwzględniane w odpowiednim profilu. Oznacza to, że wszystkie ważne rodzaje kleju są dostępne w dowolnym momencie z optymalnymi wartościami ustawień w zależności od zastosowania.

Streamer 1057 XL power idzie o krok dalej i prezentuje się jako maszyna okleinująca z kontrolą osiową z 6 osiami serwonapędowymi NC. Operator może wybrać podstawowe procesy obróbki za pomocą jednego przycisku, podczas gdy inteligentny system VISE automatycznie dokonuje pozostałych ustawień. 15,6-calowy ekran dotykowy wielodotykowy zapewnia kompleksowy przegląd wszystkich pozostałych ustawień. VISE, który oznacza Visual Setting, działa jak cyfrowy dziennik i dostarcza wszystkich wartości ustawień dla cyfrowych wskaźników i manometrów.

Ta innowacyjna technologia umożliwia szybkie i bezpieczne ustawienie maszyny, podnosząc wydajność obróbki drewna na nowy poziom.

Auriga 1308 XL to wszechstronna maszyna, która może obrabiać szeroki zakres materiałów, w tym delikatne powierzchnie. Dzięki do 11 osiom serwonapędowym NC i elastyczności systemu aplikacji kleju Glu Jet, można szybko spełnić różnorodne wymagania dotyczące materiałów. Sterowanie osiami umożliwia precyzyjne pozycjonowanie i wysoką dokładność powtarzalności. Intuicyjny system sterowania oferuje wybór predefiniowanych profili obróbki i gwarantuje bezkompromisową obróbkę krawędzi o grubości 1 mm lub 2 mm. Wielofunkcyjne jednostki są również wyposażone w sprawdzony system IntelliSet, który umożliwia operatorowi regulację narzędzia w zakresie 1/100 mm za pomocą interaktywnego wyświetlacza graficznego, na przykład w celu precyzyjnej kompensacji grubości folii ochronnej.

Z serii sprawdzonych maszyn Sprint, Holz-Her prezentuje model 1329 multi, nowatorską maszynę do okleinowania krawędzi, która imponuje swoją konsekwentną wielofunkcyjną technologią frezowania z narzędziami wielostopniowymi i turami narzędziowymi.

Ta innowacyjna technologia umożliwia łatwe dostosowanie do różnych promieni lub wykonanie aplikacji z fazą 45° – wszystko za pomocą jednego przycisku. Model Sprint1329 multi znacząco skraca czasy przygotowania i pozwala użytkownikom produkować efektywnie nawet małe serie w dowolnym momencie.

Wewnątrz modelu Sprint 1329 multi stosuje się jednostki z serii wysokiej jakości, które są wyposażone w mechanikę bez luzów i wysokoprecyzyjne, w pełni cyfrowe osie serwonapędowe NC. Zapewnia to pozycjonowanie z dokładnością powtarzalności wynoszącą 100 procent. Pożądany profil jest wybierany na diamentowym narzędziu wielostopniowym za pomocą dotykowego ekranu o szerokim formacie 21,5 cala, a jednostka automatycznie przesuwa się na właściwą pozycję. Dzięki zmieniaczowi turów maszyna może w pełni automatycznie zmieniać kilka profili podczas frezowania profili. Proces obróbki kończy w pełni automatyczna jednostka skrobiąca, która może przełączać się między dwoma różnymi profilami za pomocą jednego przycisku. Model Sprint 1329 multi oferuje więc znaczne skrócenie czasów przygotowania, doskonałą jakość i imponującą wszechstronność.

Ta wydajna maszyna zapewnia użytkownikom stałą, inteligentną maszynę do okleinowania krawędzi.

Doskonały wygląd krawędzi osiąga się na wszystkich okleinarkach od Holz-Her dzięki zoptymalizowanemu systemowi aplikacji kleju Glu Jet.
Unikalna technologia hybrydowa na tej jednostce gwarantuje harmonijną interakcję między klejem, okleiną a płytą. System Glu Jet zapewnia bezproblemowe użytkowanie kleju EVA i PUR w postaci wkładów kleju lub granulatu, przy czym jego krótki czas rozgrzewania wynoszący zaledwie 3 minuty i niskie zużycie energii na ponowne topienie kleju sprawiają, że jest to prawdziwy oszczędzacz zasobów.

Innowacyjna moc serii Epicon

Dzięki innowacyjnym centrom obróbczym CNC z serii Epicon, Holz-Her ustanawia standardy w przemyśle obróbki drewna. Wszystkie modele Epicon zapewniają efektywną i precyzyjną produkcję. Te najnowocześniejsze centra obróbcze otwierają zupełnie nowe horyzonty dla użytkowników w realizacji ich kreatywnych pomysłów.

Cała rodzina Epicon cechuje się solidną konstrukcją i wysokoprecyzyjnymi komponentami, które zapewniają doskonałe frezowanie. Zintegrowana głowica 5-osobowa w połączeniu z optymalnie wyposażonymi jednostkami wiercenia sprawia, że każdy Epicon jest niezastąpionym wykonawcą w obróbce drewna. Bez względu na obróbkę płyt, drewna litego czy materiałów kompozytowych – wszechstronność CNC Epicon imponuje we wszystkich obszarach.

Głębokości obróbki wynoszące 1500 mm (Epicon 7135), 1650 mm (Epicon 7235) i 2100 mm (Epicon 7335) są dostępne, aby dostosować się do ustawienia i rozmiaru lub stopnia automatyzacji. Ostatnie dwie głębokości obróbki zostały zaprojektowane jako solidna konstrukcja portalkowa i zapewniają maksymalną precyzję oraz skrajnie wysokie przyspieszenie i prędkości frezowania dzięki dwóm napędom synchronicznym.

Nie tylko wymiary obróbki serii Epicon mówią same za siebie, ale także imponujące wyposażenie sprzętowe. Typowo dla Holz-Her, te 5-osiowe jednostki napędowe są wyposażone w potężną, chłodzoną cieczą wrzeciono frezujące i mogą być wyposażone w do 97 pozycji narzędziowych, w zależności od zastosowania i wyposażenia.

Na życzenie użytkownicy mogą również wyposażyć Epicon w SafeDetect, system monitorowania bezpieczeństwa z czujnikową technologią bezkontaktową. Najnowocześniejsza technologia czujników oferuje bezpieczeństwo i swobodę ruchu dla operatora dzięki automatycznemu wykrywaniu ludzi z kontrolą odległości.

Dla maksymalnej elastyczności Epicon może być wyposażony w różne stoły maszynowe. Oprócz standardowego stołu konsolowego dostępne są również w pełni automatyczny stół SynchroDrive lub stół VISE LED. Tak elastyczna może być obróbka CNC z serią Epicon.

Potężna premiera Epicon 7245

Epicon 7245 od Holz-Her nie tylko ustanawia nowy standard, ale także rewolucjonizuje centra obróbcze CNC 5-osiowe z naciskiem na obróbkę drewna litego. Innowacyjna seria Epicon została konsekwentnie rozwijana, aby oferować więcej wydajności i innowacji technicznej niż kiedykolwiek wcześniej. Te postępy nie tylko znajdują odzwierciedlenie w sprawdzonych zaletach serii Epicon, ale również wykraczają poza nie.

Epicon 7245 charakteryzuje się solidną konstrukcją portalową, która w połączeniu z dwoma napędami synchronicznymi gwarantuje maksymalną precyzję i niezwykle szybkie przyspieszenie i prędkości frezowania. Zintegrowana, w pełni interpolująca głowica 5-osiowa z blokadą osi, serce CNC, pozostaje znakiem rozpoznawczym serii Epicon. Ta innowacyjna głowica umożliwia przeprowadzanie najbardziej wymagających operacji obróbkowych z najwyższą precyzją. Automatyczny stół konsolowy został specjalnie dostosowany do obróbki drewna litego, aby zapewnić optymalną wydajność. Epicon 7245 jest więc idealnie wyposażony do najbardziej solidnych operacji obróbkowych, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla wyzwań związanych z produkcją wysokiej jakości schodów, okien i drzwi. Doświadcz przyszłości technologii CNC na żywo na targach Holz-Handwerk i odkryj nowy Epicon 7245.

Power-Pin – idealne uzupełnienie systemu gniazdowego

Jako idealne uzupełnienie obróbki gniazdowej użytkownicy mogą w pełni automatycznie wprowadzać drewniane kołki za pomocą Power-Pin 7605.
Ręczne wprowadzanie kołków po obróbce CNC jest całkowicie eliminowane, co nie tylko oszczędza czas, ale także zwiększa niezawodność procesu.
Power-Pin 7605 oferuje użytkownikom wybór między wersją „klasyczną” i „dynamiczną”, obie charakteryzują się innowacyjną technologią, intuicyjną obsługą i kompaktowym designem. W wersji „klasycznej” belka dociskowa jest ustawiana ręcznie do grubości materiału, podczas gdy wersja „dynamiczna” dokonuje tych ustawień w pełni automatycznie i programowo. W wersji „dynamicznej” głębokość wiercenia i wysokość Z otworów również są kontrolowane przez serwomotory. Opcje takie jak wskaźnik położenia LED VISE i dodatkowe wiercenia poziome są również dostępne dla wersji „dynamicznej”.
Dzięki Power-Pin 7605 użytkownicy mogą precyzyjnie wprowadzać zarówno wcześniej powlekane kołki, jak i standardowe drewniane kołki z klejem. Opcjonalny drugi przenośnik krokowy umożliwia szybką zmianę między kołkami o średnicy 8 mm i 6 mm. Długości pracujących kołków wynoszą 30 mm, 35 mm i 40 mm.

Maszyna nadaje się do obróbki elementów o długości od 60 do 2600 mm, szerokości od 150 mm dla obróbki poziomej i pionowej oraz grubości od 12 do 60 mm. Duży stolik podporowy umożliwia wielopunktowe załadunek, co oznacza, że kilka elementów roboczych może być efektywnie przetwarzanych obok siebie jednocześnie.

Intuicyjna koncepcja zaciskania za pomocą ciągłej belki naciskowej jest idealna do zmieniających się szerokości elementów roboczych, zapewnia maksymalną siłę trzymania podczas obróbki oraz ułatwia bezpieczne załadunek i rozładunek.

Nawet przy dużych ilościach i powtarzających się rozmiarach elementów, belka naciskowa zapewnia prostą obsługę.
Power-Pin 7605 nie tylko oferuje znaczne oszczędności czasu, ale również jest idealnym uzupełnieniem systemów gniazdowych lub kombinacji piły i CNC.
Umożliwia dodatkową obróbkę, taką jak wiercenie poziome, wprowadzanie kołków i, w razie potrzeby, wiercenie pionowe, takie jak wprowadzanie zawiasów i otworów montażowych. Power-Pin 7605 stanowi zatem znaczący wkład w zwiększenie efektywności i precyzji produkcji, a wprowadzanie kołków jeszcze nigdy nie było takie łatwe.

Profesjonalna technologia cięcia w oszczędnym designie

Jednym z głównych punktów stoiska firmy Holz-Her będą oszczędne rozwiązania cięcia. Pod nazwami „Linea” dla pił panelowych i „Sector” dla pił ścieniowych, Holz-Her prezentuje innowacyjne rozwiązania, które imponują nie tylko swoją pierwszorzędna wydajnością, ale także oszczędnym designem. Elastyczne warianty wyposażenia obu systemów sprawiają, że są one idealnymi rozwiązaniami do cięcia zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych profesjonalistów.

Więcej informacji na stoisku targowym producenta. Zapraszamy

Reklama



Czytaj dalej

Ostatnio dodane

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).