Connect with us


Aktualności

Wydarzenie zakończone na wysokim poziomie

Podsumowanie targów kbb Birmingham 2020

Dodane:

/

Kurier Drzewny
kbb 2020 zapewnił pozytywne wyniki wystawcom i zwiedzającym we wszystkich dziedzinach. Fot. kbb


kbb Birmingham 2020 to wiodąca wystawa kuchni, sypialni i łazienek, która odbyła się w dniach 1 – 4 marca w Birmingham. Targi odwiedziło wiele osób, a przez dwa dni odnotowano rekordową liczbę odwiedzających.

– Cieszymy się, że kbb 2020 zapewnił tak pozytywne wyniki wystawcom i zwiedzającym we wszystkich dziedzinach. Wyjątkowo wysoka frekwencja odwiedzających podczas czterodniowego pokazu umocniła naszą pozycję w Wielkiej Brytanii i udowodniła, że wydarzenie jest ważnym źródłem inspiracji dla innowacji i wzornictwa – mówi Mark Gordon, dyrektor kbb Birmingham.
Pozytywne komentarze o wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele wielu firm i organizacji.

– Podczas tegorocznego kbb panowała dobra atmosfera. Wydarzenie było bardzo interesujące dla niezależnych sprzedawców oglądających wiele inspiracji, które można zabrać do salonów i wdrożyć od razu do sprzedaży. Nie były to prototypy, ale gotowe produkty – zapewnia Richard Hibbert, przewodniczący Kbsa National.
Dyrektor generalny BMA Tom Reynolds powiedział:
– BMA od dawna wspiera kbb Birmingham i tegoroczny program nie zawiódł, a wydarzeniu towarzyszyła pozytywna atmosferą. Targi te są kluczową platformą dla naszych członków i całej branży – miejscem, w którym mogą zobaczyć najnowsze produkty, nawiązać nowe kontakty i zainspirować się świeżymi pomysłami.
Tętniąca życiem wystawa odzwierciedla kluczowe trendy w branży, takie jak personalizacja i zrównoważony rozwój, i prezentuje ogromną gamę ekscytujących innowacji z branży. Wielkie marki: Blum, Caple, Roca, Blanco i Samsung powróciły w tym roku na targi, podczas gdy inne zadebiutowały w tegorocznym wydarzeniu – Zanussi, Bosch, NEFF, Siemens, Quooker, Alno, Marazzi – The Top, Florim, Falmec, Konigstone, Aqualla Bathrooms, LochAnna, Azzurra Bathrooms i Elfin kuchnie.

 

Zrównoważony rozwój

Podczas tegorocznego wydarzenia główny nacisk kładziono na zrównoważony rozwój, ponieważ zarówno organizatorzy, jak i wystawcy stawiają go w centrum uwagi. Targi kbb Birmingham i The Used Kitchen Company (TUKC) ogłosiły partnerstwo, aby pomóc wystawcom sprzedać swoje ekspozycje przed wystawą, a tym samym zachęcić do bardziej zrównoważonego wydarzenia i wnieść cenny wkład w recykling w branży kuchennej. Wszystkie główne obszary targów zostały stworzone z myślą o zrównoważonym rozwoju i zaprojektowane tak, aby zminimalizować marnotrawstwo.

 

Platforma dla branży kbb

Wiele marek zdecydowało się wykorzystać wydarzenie do wprowadzenia nowych produktów na rynek. Blanco wprowadziło nowy kran Tampera, który jest wyjątkowo mocny i oferuje pięciostopniową filtrację. Cechuje się też konstrukcją bezpieczną dla dzieci. FORMICA zaprezentowała zapowiedź nowych dekorów Axiom i Prima, które pojawią się tego lata, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją odwiedzających stoisko. DAVAL wprowadził nową koncepcję kuchni w stu procentach z recyklingu, a także kolekcję nowych barw i kolorów drewna.

 

Specjalne pokazy

W trakcie targów kbb Birmingham nie zabrakło specjalnych pokazów. Wśród nich znalazła się np. The Kitchen of the Future, instalacja zaprojektowana przez Rob Mascari we współpracy ze studentami z Bucks New University. Ekscytująca współpraca została stworzona specjalnie z myślą o Millenialsach – wynikiem była odważna interpretacja tego, co kuchnie mogą przypominać w przyszłości. Pokaz przedstawił sprytne rozwiązania do przechowywania i cały szereg innowacyjnych urządzeń.

Reklama

 

Podcasty o projektach kuchni i łazienek na żywo

Taylist Media zaprezentował ekscytującą serię podcastów na żywo ze specjalnymi gośćmi – każdego dnia o godz. 14.00. Tematy obejmowały wiele interesujących i pouczających tematów, w tym Charging for Design i The Smart Home. Nie zabrakło ekspertów branżowych jako gości, a wśród nich znaleźli się m.in. członek BIID Stephen Dick z Residence Interior Design i Thomas Plant, kierownik salonu Porcelanosa.

 

Podejście wirtualne

W tym roku na kbb Birmingham prezentowana była szeroka gama technologii, nie tylko pod względem produktów, ale także usług, a nawet projektów stoisk. Virtual Worlds uruchomiło najnowszą wersję Teatru 4D. Dało to odwiedzającym możliwość pełnego doświadczenia kuchni lub łazienki, zanurzając się w rzeczywistości wirtualnej, co określane jest jako najlepsze rozwiązanie dla strategii „try before your buy” („wypróbuj przed zakupem”). Odwiedzający mogli dzięki temu w rzeczywistości wirtualnej otworzyć szafki, a nawet włączyć prysznic.

 

Hub dla instalatorów

Zespół Brytyjskiego Instytutu Instalacji Kuchni, Sypialni i Łazienki (BiKBBI) omawiał ważne kwestie dotyczące profesjonalizmu branży, szkoleń i korzyści członkostwa z instalatorami i sprzedawcami detalicznymi. Podczas pokazu BiKBBI przeprowadziło szereg sesji edukacyjnych, a także uruchomiło swój unikalny program Protected i nowy internetowy kampus szkoleniowy.

 

Sukces wystawcy dzięki nowatorskiemu projektowi stoiska

Znaczny wysiłek wystawców w zakresie tworzenia innowacyjnych, ekscytujących i efektywnych stoisk świętowano podczas corocznych nagród Stand Design Awards kbb w Birmingham. Konkurs, oceniany przez ekspertów branży targowej, wyłonił najlepsze stoiska na podstawie różnych kryteriów. Zwycięzcami zostali: Newform – łazienki o powierzchni poniżej 50 m², Acquabella – łazienki o powierzchni powyżej 50 m², 4wardrobes – sypialnie, Ukitchen – kuchnie o powierzchni poniżej 50 m², Marazzi – kuchnie o powierzchni powyżej 50 m².

– To czwarty raz, kiedy wystawialiśmy się na targach kbb. Ulepszamy zawsze nasze stoisko, na którym staramy się opowiedzieć jakąś historię – dwa lata temu była ona oparta na pracowni architekta, a w tym roku oddajemy hołd detalistom. Informacje zwrotne, które otrzymaliśmy od odwiedzających, były bardzo dobre zarówno pod względem naszego stoiska, jak i naszych nowych produktów – oznajmia Roberto Heredia, kierownik ds. eksportu w Acquabella.

Reklama

 

Nagrody za innowacje

Trzeciego dnia targów (3 marca) ogłoszono zwycięzców nagrody Innovation Awards 2020, sponsorowanej przez Blum. Program nagród uznaje najbardziej przyszłościowe i technicznie zaawansowane produkty w sektorze KBB i jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w programie.

10 wygranych produktów zaprezentowano w inspirującej gablocie na specjalnie zaprojektowanych cokołach podczas KBC 2020, a goście głosowali na swoich ulubionych.
Wśród nich znalazła się np. Natufia Lab, które zostało laureatem nagrody People’s Choice Award za inteligentny i stylowy produkt, pierwszy na świecie w pełni zintegrowany i zautomatyzowany hydroponiczny ogród kuchenny. Technologia automatycznie utrzymuje poziom światła, pH, temperatury i wody, a także optymalizuje minerały, składniki odżywcze oraz witaminy dla roślin non-GMO. Zaprojektowana do wnętrz, Natufia Lab, wprowadza przyrodę do domu i pozwala ludziom wygodnie zarządzać własnymi produktami w zaciszu kuchni. Zachęca również do większego zastanowienia się nad środowiskiem i zrównoważoną produkcją, nie trzeba się martwić o pestycydy, herbicydy lub fungicydy.

– W Blum cenimy innowacje, dlatego z przyjemnością sponsorujemy nagrody Innovation Awards w tym roku. Standard uczestników był wyjątkowo wysoki – w sektorze KBB innowacje polegają na podważaniu istniejących pomysłów i zachęcaniu ludzi do odmiennego myślenia. Nagrody te wyróżniają marki, które wykazały inspirujące innowacje. Ogród kuchenny przyciągnął uwagę odwiedzających; nie tylko jest to piękna rzecz, ale także wyjątkowy projekt – podsumowuje Matthew Glanfield, kierownik zespołu technicznego Blum.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Zmiana terminu i synergia między projektami pozwoliły wrócić na drogę świetności

Dodane:

/

Połączone ze sobą, odbywające się w cyklu dwuletnim targi Holz-Handwerk i Fensterbau Frontale powróciły teraz do terminu wiosennego. I była to bardzo dobra decyzja, choć na sukces tegorocznej edycji norymberskich targów wpłynęło więcej czynników niż tylko zmiana w kalendarzu.

Targi w Norymberdze są od wielu lat dla naszej redakcji przyczynkiem do odwiedzin jednych z najciekawszych, europejskich imprez wystawienniczych skierowanych do branży obróbki drewna i produkcji mebli. Organizatorzy wprawdzie nazywają Holz – Handwerk targami dla rzemiosła, ale w mojej opinii wybiegają one swoją zawartością znacznie dalej poza zakres potrzeb małych warsztatów stolarskich.

Dodatkową wartość dla wystawców i zwiedzających są równolegle odbywające się Fensterbau Frontale, gdzie w całej okazałości prezentują się producenci stolarki otworowej (drewno, aluminium, PCV). Co budujące – w tym roku w FBF wzięło udział wzięło 36 firm z Polski, a m.in. EkoOkna, Polkres Edwood, Sigroll i wiele innych.

Statystycznie rzecz ujmując…

Na kilka tygodni przed targami spotkałem się plotkami, że tegoroczny Holz – Handwerk to nie będzie to, co kiedyś. Że nie będzie takiej firmy i takiej też nie będzie. I powiem tak: jeżeli ktoś podjął decyzję o tym, aby „odpuścić” sobie targi w Norymberdze – niech żałuje. W ciągu czterech dni odwiedziło je łącznie około 75 000 osób z 112 krajów, które spotkały się na terenie Targów Norymberskich z 973 wystawcami z 44 krajów, aby omówić najnowsze trendy w swojej dziedzinie: w obróbce drewna, produkcji mebli, a także w produkcji stolarki otworowej. Targi w tym roku zostały uzupełnione przez wszechstronny program towarzyszący, który zawierał ciekawe konferencje oraz prezentacje poruszające aktualne zagadnienia branżowe.

„W ciągu czterech dni targi Holz-Handwerk oraz Fensterbau Frontale odwiedziło łącznie około 75 000 osób z 112 krajów, które spotkały się na terenie Targów Norymberskich z 973 wystawcami z 44 krajów.”

„W ciągu czterech dni targi Holz-Handwerk oraz Fensterbau Frontale odwiedziło łącznie około 75 000 osób z 112 krajów, które spotkały się na terenie Targów Norymberskich z 973 wystawcami z 44 krajów.”

Uczestnictwo w Holz-Handwerk i Fensterbau Frontale z mojej perspektywy pozwoliło zagłębić się w nowych produktach i technologiach produkcji, a także nawiązać cenne kontakty oraz zaktualizować wiedzę z zakresu aktualnych wyzwań branży na arenie międzynarodowej. Jakie wnioski udało się wyciągnąć?

Pomimo lub właśnie z powodu napiętej sytuacji w branży budowlanej, połączenie targów Holz- Handwerk i Fensterbau Frontale ponownie cieszyło się dużą popularnością w tym roku, przyciągając odwiedzających z sektorów stolarskiego, ciesielskiego, architektonicznego oraz okiennego i fasadowego z całego świata do Norymbergi.

Świetna atmosfera, żywe dyskusje w halach wystawowych i bardzo pozytywna opinia ze wszystkich stron, pozwalają nie tylko organizatorom, ale także uczestnikom spojrzeć na cztery udane dni targów z dużym zadowoleniem. Jak podkreślają organizatorzy – niezależne badanie ankietowe potwierdziło również jakość odwiedzających targi oraz wysoki odsetek obecności osób podejmujących decyzje. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Holz-Handwerk cieszył się tak dużym zainteresowaniem, pomimo warunków gospodarczych panujących w branży budowlanej i że ponownie udało nam się zaprezentować wszystkie wymagania operacyjne branży stolarskiej oraz cały łańcuch obróbki drewna – mówi Stefan Dittrich, Dyrektor Wykonawczy Holz-Handwerk, NürnbergMesse. – Sukces wydarzenia jednoznacznie pokazuje: wyzwania, zwłaszcza te trudne, sprawiają, że Holz-Handwerk stają się jeszcze ważniejsze – dodaje Stefan Dittrich.

Bezcenne forum prezentacji

Najnowsze systemy profili, szkło w architekturze, technologia mocowania, systemy bezpieczeństwa, maszyny, systemy i wiele więcej czekało na odkrycie przez zwiedzających na stoiskach 644 wystawców na odbywających się równolegle targach Fensterbau Frontale. – Impreza po raz kolejny wyraźnie potwierdziła swoją pozycję jako wiodących na świecie targów branżowych dla okien, drzwi i fasad. W naszej opinii i nie tylko była ona głównym punktem spotkań dla odwiedzających z całego świata poszukujących najnowszych trendów i rozwiązań – mówi Elke Harreiß, Dyrektor Wykonawczy Fensterbau Frontale, NürnbergMesse. – Stoiska wystawców, niektóre z nich bardzo imponujące, prezentowały ekscytujące produkty, w tym wiele premier światowych zarówno od liderów rynku, jak i startupów – podsumowuje Elke Harreiß.

Specjalnymi atrakcjami w programie towarzyszącym były Forum Fensterbau Frontale, Forum Architektura-Okno-Fasada z towarzyszącymi wycieczkami oraz forum „Przewodnik po cyfryzacji”. Ciekawą przestrzeń prezentował pawilon „Młodzi Innowatorzy”, w której tworzenie zaproszono uczniów i studentów kierunków branżowych.

Obiektywna ocena

Mimo zewsząd napływających od dłuższego czasu sygnałów o spadkach w branży drzewnej i meblarskiej – próżno szukać marazmu nie tylko w Norymberdze, ale także na targach w Polsce, które mieliśmy okazję odwiedzić od początku br. Powstała teoria, że trudny czas weryfikuje dotychczasowe schematy działania i zmusza do poszukiwania nowych rozwiązań zmierzających do optymalizacji biznesu.

Reklama



Czytaj dalej

Aktualności

Pierwszy punkt zbiórki materiałów do recyklingu

EGGER: krok w gospodarce o obiegu zamkniętym

Dodane:

/

Egger

Grupa EGGER w marcu przejęła większościowy udział (60 proc.) we włoskiej firmie recyklingowej Cartfer Urbania S.r.l. Jest to kolejny dodatek do międzynarodowej sieci punktów zbierania materiałów recyklingowych, którą producent materiałów na bazie drewna prowadzi pod nazwą EGGER Timberpak.

Przedsiębiorstwo Cartfer Urbania znajduje się w Urbanii (region Marche), sercu włoskiego przemysłu meblarskiego. Inwestycja „recyklingowa” stanowi fundament dla pierwszego punktu zbiórki materiałów do recyklingu we Włoszech. Rozszerzając infrastrukturę zbierania materiałów na poziomie grupy i przetwarzanie drewna z recyklingu, EGGER realizuje strategiczne cele zwiększenia udziału drewna pochodzącego z recyklingu i zapewnienia dostawy surowców z wsteczną integracją.

Dotychczasowa właścicielka firmy Sara Burani pozostanie dalej w zarządzie spółki jako współwłaścicielka Cartfer Urbania. Również doświadczony zespół ośmiu pracowników zostanie przejęty. Strony umówiły się na zachowanie poufności cen zakupu i dalszych szczegółów transakcji.

– Włochy mają doskonały system recyklingu. Możemy wiele zyskać dzięki tej wiedzy, większościowej inwestycji w Cartfer Urbania i doświadczeniu pracowników. Nasza fabryka płyt wiórowych w Caorso (IT) wykorzystuje w stu procentach drewno z recyklingu – mówi Giuseppe Conti, dyrektor ds. finansów i administracji w fabryce w Caorso.

Niezawodny dostawca drewna

Cartfer Urbania to specjalistyczna firma recyklingowa od 2017 r. Przez ponad pięć lat jest też niezawodnym dostawcą dla włoskiego producenta materiałów na bazie drewna SAIB w Caorso, który jest częścią Grupy EGGER od grudnia 2022 r. Ta udana współpraca jest teraz intensyfikowana.

– Jestem dumna z tego, że Cartfer Urbania dołączyła do wielkiej rodziny EGGER. Ten ważny krok pozwoli firmie prężniej się rozwijać i być gotową na nadchodzące wyzwania. To wielka szansa rozwoju dla wszystkich – komentuje Sara Burani.

Grupa EGGER ma również znaczne doświadczenie w wykorzystaniu materiału z recyklingu drewna i w ten sposób przyczynia się do ochrony zasobów. Rodzinna firma od prawie 30 lat stosuje drewno z recyklingu w produkcji nowych, wysokiej jakości płyt wiórowych. Materiał pochodzi z takich odrzutów, jak stare meble, materiały opakowaniowe lub odpady produkcyjne.

Aktywna, wsteczna integracja

Aby zapewnić dostawę zużytego drewna konsumenckiego do swoich zakładów, firma skupia się na aktywnej, wstecznej integracji i prowadzi własne punkty zbierania materiałów recyklingowych pod nazwą EGGER Timberpak.

W tych miejscach zbiera się, sortuje i rozdrabnia drewno z recyklingu z okolicy, aby przetransportować je do zakładów EGGER. Ostateczna obróbka odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Powstaje wówczas wysokiej jakości materiał płytowy z surowców wtórnych – zgodny z gospodarką o obiegu zamkniętym.

Przedsiębiorstwo prowadzi punkty zbierania materiałów recyklingowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Rumunii, Polsce, USA, a teraz także we Włoszech. Sieć tę niedawno pomyślnie rozwinięto również w naszym kraju.

Na początku kwietnia br. firma uruchomiła drugi punkt Timberpak, tym razem w Gdańsku. Oznacza to kontynuację tego udanego konceptu.

Od 27 marca 2024 r. EGGER nabył 60 proc. udziałów we włoskiej firmie recyklingowej Cartfer Urbania S.r.l.

Producent materiałów na bazie drewna wprowadził swój udany koncept we Włoszech.

Firma skupia się na aktywnej, wstecznej integracji, aby jak najlepiej zaopatrywać swoje fabryki płyt wiórowych w drewno z recyklingu.
Przedsiębiorstwo może optymalnie zaopatrywać swoją fabrykę w Caorso (IT) dzięki nowemu punktowi zbiórki materiałów do recyklingu.
Krótko o firmie

Rodzinna firma EGGER, założona w 1961 r., jest wiodącym, międzynarodowym producentem materiałów na bazie drewna z ponad 11 tys. pracownikami i 22 zakładami na świecie. Przedsiębiorstwo dostarcza produkty do mebli i aranżacji wnętrz oraz konstrukcji drewnianych i podłóg na bazie drewna, co czyni go niezawodnym partnerem dla przemysłu meblarskiego, detalistów drewna i podłóg oraz sklepów DIY. W roku finansowym 2022/2023 Grupa wygenerowała obroty w wysokości 4,45 mld euro.

65 proc. używanego przez firmę drewna pochodzi z recyklingu lub produktów ubocznych. Na koniec ich długiego życia produkty EGGER są w dużej mierze odzyskiwane i mogą być ponownie wprowadzone do obiegu. Dzięki temu i wielu innym środkom marka dąży do celu „tworzenia więcej z cennego zasobu jakim jest drewno”.

Egger

Przedsiębiorstwo prowadzi punkty zbierania materiałów recyklingowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Rumunii, Polsce, USA, a teraz także we Włoszech. Fot. Egger



Czytaj dalej

Aktualności

Koniec z „bezcłowym” importem rosyjskich produktów drzewnych przez Kazachstan i Turcję?

Rynek produktów drzewnych

Dodane:

/

Rynek produktów drzewnych

Komisja Europejska zakończyła śledztwo w sprawie podejrzenia omijania przez Rosję opłat celnych. Uznano, że część producentów z Rosji obchodzi obowiązujące cła na importowane z Rosji przez Kazachstan i Turcję produkty drzewne. Komisja planuje wydać decyzję o nałożeniu ceł.

Decyzję Komisji Europejskiej z marca bieżącego roku z zadowoleniem przyjęło m.in. konsorcjum Woodstock. Informacja o planach nałożenia ceł to pokłosie ustaleń Komisji Europejskiej, że istniejące cła importowe na rosyjską sklejkę brzozową są omijane poprzez wysyłanie jej do UE przez te kraje. Śledztwo w tej sprawie wszczęto w sierpniu 2023 r.

Cła miały chronić rynek

Już przed wybuchem wojny w Ukrainie, po długotrwałym śledztwie, UE zwiększyła istniejące cła importowe na rosyjską sklejkę brzozową o 15,8 proc., aby chronić rynek UE przed tanimi produktami z Rosji. Mimo że cła wprowadzono, to szybko pojawiły się przesłanki, że niektórzy rosyjscy producenci te je omijają, sprzedając produkty przez trzecie kraje, m.in. Kazachstan i Turcję. Państwa te nie były wcześniej znaczącymi eksporterami tego typu sklejki.

Jak podają przedstawiciele konsorcjum Woodstock, konsorcjum to – w porozumieniu z liderami branży i głównymi europejskimi stowarzyszeniami – przedstawiło Komisji dowody na omijanie ceł. Między innymi te informacje sprawiły, że w połowie ubiegłego roku wszczęto oficjalne dochodzenie.

W oficjalnym komunikacie konsorcjum jest, że wyniki przedstawione ponad 30 zainteresowanym stronom potwierdzają nieuczciwe praktyki stosowane przez niektórych przedstawicieli branży drzewnej. Stały się one podstawą do planów rozszerzenia ceł antydumpingowych na wszystkie importy z tych krajów. Mają one skorygować nierówności rynkowe. Środki te mogą być przeznaczone na walkę z oszustwami celnymi i unikaniem sankcji i wdrażane we współpracy z organami krajowymi oraz Europejskim Urzędem ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

Ustalenia KE posłużą jako podstawa dla rozporządzenia, które będzie miało natychmiastową moc prawomocną, rozszerzając wstecznie cła antydumpingowe na importy z tych krajów i utrzymując je w przyszłości.

Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że wszystkie importowane sklejki z Kazachstanu i Turcji będą obłożone takim samym cłem 15,8 proc. jak Rosja, z należnościami wstecznymi plus VAT do pobrania od sierpnia 2023 r.

Śledztwo potwierdziło przypuszczenia

Jarosław Michniuk, prezes zarządu Paged Morąg, jednego z pięciu największych producentów sklejki w Europie i współzałożyciela konsorcjum Woodstock, odnosząc się do wyników śledztwa Komisji Europejskiej, zwraca uwagę, że wynik ten, choć nie jest jeszcze szeroko znany, ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości europejskiego rynku drewna. Rozporządzenie, które ma zacząć obowiązywać natychmiastowo po jego przyjęciu przez kraje UE, będzie odpowiedzią na te praktyki, wprowadzając jednolite cło dla wszystkich importowanych sklejek z Kazachstanu i Turcji. Wyrównają się tym samym szanse na rynku i chronione będą interesy unijnych producentów.

– Wstecznie, bo od 22 sierpnia 2023 r., nastąpi pobranie od importerów ceł antydumpingowych w wysokości 15,8 proc. + VAT na każdy transport sklejki brzozowej importowanej do krajów UE przez Kazachstan i Turcję – informuje prezes zarządu Paged Morąg. – Będzie to możliwe, gdyż z chwilą uruchomienia śledztwa Komisji każdy ładunek sklejki przekraczający granicę unijną, a pochodzący z Kazachstanu i Turcji, był rejestrowany. Kluczowy jest fakt, że wynik śledztwa potwierdzający te nieuczciwe praktyki jest też istotny z punktu widzenia łamania sankcji nałożonych na Rosję oraz regulacji EUTR oraz jest ścigany prawem nie tylko unijnym, ale i krajowym. Każdy importer powinien zadbać o właściwy due diligence oraz sprawdzenie swoich partnerów i ich towaru przed podjęciem decyzji o współpracy. W przeciwnym wypadku nie tylko zaległe cła i kary finansowe, ale również odpowiedzialność karna za łamanie sankcji i regulacji EUTR będą realnym zagrożeniem dla każdego importera z tych krajów – dodaje Jarosław Michniuk

Czas na egzekwowanie prawa

Prezes Michniuk wyraził optymizm co do skuteczności tego rozwiązania. Zaznaczył jednak, że kluczowe będzie jego egzekwowanie. Wskazał również na ważną rolę OLAF i krajowych organów skarbowych w monitorowaniu oraz karaniu firm, które nadal będą próbowały omijać nowe przepisy. Konieczne będzie weryfikowanie przez importerów pochodzenia sprowadzanego drewna, aby uniemożliwić dalsze omijanie sankcji nałożonych na Rosję. Jest to istotne dla utrzymania integralności europejskiego rynku drewna.

Wzmożone kontrole
Komisja Europejska nie wyklucza kolejnych kontroli i inspekcji ze względu na oszustwa celne oraz naruszenia sankcji przez poszczególnych operatorów, w tym importerów, handlowców i użytkowników.

Wzmożone kontrole
Komisja Europejska nie wyklucza kolejnych kontroli i inspekcji ze względu na oszustwa celne oraz naruszenia sankcji przez poszczególnych operatorów, w tym importerów, handlowców i użytkowników.



Czytaj dalej

Aktualności

Holz-Her, członek Grupy Weinig, lansuje swoje nowości w Norymberdze

Gwiazdy Holz Handwerk 2024

Dodane:

/

Holz-Her

Holz-Her, renomowana marka w ramach Grupy Weinig i jedna z wiodących firm produkujących maszyny do obróbki materiałów płytowych z drewna i materiałów kompozytowych, będzie reprezentowana na targach Holz-Handwerk 2024 w Norymberdze. W hali 9 od 19 do 22 marca 2024 r. firma będzie nie tylko prezentować sprawdzone rozwiązania dla ambitnych firm rzemieślniczych, ale także imponującą gamę innowacji i rozwojów.

Udział Grupy Weinig w tych tradycyjnych targach podkreśla jej zaangażowanie w Holz-Handwerk, pomimo że liczni konkurenci zrezygnowali z udziału z wyprzedzeniem. Jako kamień węgielny branży, Holz-Her wykorzysta okazję, aby zaprezentować najnowsze technologie i pionierskie rozwiązania szerokiej publiczności.

Rewolucyjna technologia okleinowania

Z modelami Artea 1030, Streamer 1057 XL power, Auriga 1308 XL i Sprint 1329 multi, Holz-Her prezentuje imponującą różnorodność profesjonalnej technologii okleinowania – od modeli dla początkujących po najwyższą klasę.

Artea 1030 charakteryzuje się kompaktowym designem, zerowym łączeniem i prostym procesem obróbki, co czyni go idealnym wyborem dla klientów o najwyższych wymaganiach w zakresie profesjonalnych rezultatów okleinowania.

Pomimo niewielkich rozmiarów zaledwie 3700 mm, Artea 1030 oferuje kompleksową gamę funkcji, w tym frezowanie przedokleinowe, klejenie, kopiowanie narożników oraz kompletną strefę wykończeniową z dociskaczem promieniowym, dociskaczem powierzchniowym, polerowaniem i natryskiem. Nawet w najmniejszych seriach Holz-Her konsekwentnie polega na sprawdzonej aparaturze Glu Jet do uzyskiwania zerowego łączenia i standardowo wyposaża Artea 1030 w swoją opatentowaną dyszę do aplikacji kleju.

Dzięki bibliotece klejów można stosować do czterech różnych typów klejów o różnych właściwościach. Przełączanie między klejami EVA i PUR wszystkie ważne parametry, takie jak temperatura obróbki, wartości ciśnienia oraz różne lepkości kleju, są uwzględniane w odpowiednim profilu. Oznacza to, że wszystkie ważne rodzaje kleju są dostępne w dowolnym momencie z optymalnymi wartościami ustawień w zależności od zastosowania.

Streamer 1057 XL power idzie o krok dalej i prezentuje się jako maszyna okleinująca z kontrolą osiową z 6 osiami serwonapędowymi NC. Operator może wybrać podstawowe procesy obróbki za pomocą jednego przycisku, podczas gdy inteligentny system VISE automatycznie dokonuje pozostałych ustawień. 15,6-calowy ekran dotykowy wielodotykowy zapewnia kompleksowy przegląd wszystkich pozostałych ustawień. VISE, który oznacza Visual Setting, działa jak cyfrowy dziennik i dostarcza wszystkich wartości ustawień dla cyfrowych wskaźników i manometrów.

Ta innowacyjna technologia umożliwia szybkie i bezpieczne ustawienie maszyny, podnosząc wydajność obróbki drewna na nowy poziom.

Auriga 1308 XL to wszechstronna maszyna, która może obrabiać szeroki zakres materiałów, w tym delikatne powierzchnie. Dzięki do 11 osiom serwonapędowym NC i elastyczności systemu aplikacji kleju Glu Jet, można szybko spełnić różnorodne wymagania dotyczące materiałów. Sterowanie osiami umożliwia precyzyjne pozycjonowanie i wysoką dokładność powtarzalności. Intuicyjny system sterowania oferuje wybór predefiniowanych profili obróbki i gwarantuje bezkompromisową obróbkę krawędzi o grubości 1 mm lub 2 mm. Wielofunkcyjne jednostki są również wyposażone w sprawdzony system IntelliSet, który umożliwia operatorowi regulację narzędzia w zakresie 1/100 mm za pomocą interaktywnego wyświetlacza graficznego, na przykład w celu precyzyjnej kompensacji grubości folii ochronnej.

Z serii sprawdzonych maszyn Sprint, Holz-Her prezentuje model 1329 multi, nowatorską maszynę do okleinowania krawędzi, która imponuje swoją konsekwentną wielofunkcyjną technologią frezowania z narzędziami wielostopniowymi i turami narzędziowymi.

Ta innowacyjna technologia umożliwia łatwe dostosowanie do różnych promieni lub wykonanie aplikacji z fazą 45° – wszystko za pomocą jednego przycisku. Model Sprint1329 multi znacząco skraca czasy przygotowania i pozwala użytkownikom produkować efektywnie nawet małe serie w dowolnym momencie.

Wewnątrz modelu Sprint 1329 multi stosuje się jednostki z serii wysokiej jakości, które są wyposażone w mechanikę bez luzów i wysokoprecyzyjne, w pełni cyfrowe osie serwonapędowe NC. Zapewnia to pozycjonowanie z dokładnością powtarzalności wynoszącą 100 procent. Pożądany profil jest wybierany na diamentowym narzędziu wielostopniowym za pomocą dotykowego ekranu o szerokim formacie 21,5 cala, a jednostka automatycznie przesuwa się na właściwą pozycję. Dzięki zmieniaczowi turów maszyna może w pełni automatycznie zmieniać kilka profili podczas frezowania profili. Proces obróbki kończy w pełni automatyczna jednostka skrobiąca, która może przełączać się między dwoma różnymi profilami za pomocą jednego przycisku. Model Sprint 1329 multi oferuje więc znaczne skrócenie czasów przygotowania, doskonałą jakość i imponującą wszechstronność.

Ta wydajna maszyna zapewnia użytkownikom stałą, inteligentną maszynę do okleinowania krawędzi.

Doskonały wygląd krawędzi osiąga się na wszystkich okleinarkach od Holz-Her dzięki zoptymalizowanemu systemowi aplikacji kleju Glu Jet.
Unikalna technologia hybrydowa na tej jednostce gwarantuje harmonijną interakcję między klejem, okleiną a płytą. System Glu Jet zapewnia bezproblemowe użytkowanie kleju EVA i PUR w postaci wkładów kleju lub granulatu, przy czym jego krótki czas rozgrzewania wynoszący zaledwie 3 minuty i niskie zużycie energii na ponowne topienie kleju sprawiają, że jest to prawdziwy oszczędzacz zasobów.

Innowacyjna moc serii Epicon

Dzięki innowacyjnym centrom obróbczym CNC z serii Epicon, Holz-Her ustanawia standardy w przemyśle obróbki drewna. Wszystkie modele Epicon zapewniają efektywną i precyzyjną produkcję. Te najnowocześniejsze centra obróbcze otwierają zupełnie nowe horyzonty dla użytkowników w realizacji ich kreatywnych pomysłów.

Cała rodzina Epicon cechuje się solidną konstrukcją i wysokoprecyzyjnymi komponentami, które zapewniają doskonałe frezowanie. Zintegrowana głowica 5-osobowa w połączeniu z optymalnie wyposażonymi jednostkami wiercenia sprawia, że każdy Epicon jest niezastąpionym wykonawcą w obróbce drewna. Bez względu na obróbkę płyt, drewna litego czy materiałów kompozytowych – wszechstronność CNC Epicon imponuje we wszystkich obszarach.

Głębokości obróbki wynoszące 1500 mm (Epicon 7135), 1650 mm (Epicon 7235) i 2100 mm (Epicon 7335) są dostępne, aby dostosować się do ustawienia i rozmiaru lub stopnia automatyzacji. Ostatnie dwie głębokości obróbki zostały zaprojektowane jako solidna konstrukcja portalkowa i zapewniają maksymalną precyzję oraz skrajnie wysokie przyspieszenie i prędkości frezowania dzięki dwóm napędom synchronicznym.

Nie tylko wymiary obróbki serii Epicon mówią same za siebie, ale także imponujące wyposażenie sprzętowe. Typowo dla Holz-Her, te 5-osiowe jednostki napędowe są wyposażone w potężną, chłodzoną cieczą wrzeciono frezujące i mogą być wyposażone w do 97 pozycji narzędziowych, w zależności od zastosowania i wyposażenia.

Na życzenie użytkownicy mogą również wyposażyć Epicon w SafeDetect, system monitorowania bezpieczeństwa z czujnikową technologią bezkontaktową. Najnowocześniejsza technologia czujników oferuje bezpieczeństwo i swobodę ruchu dla operatora dzięki automatycznemu wykrywaniu ludzi z kontrolą odległości.

Dla maksymalnej elastyczności Epicon może być wyposażony w różne stoły maszynowe. Oprócz standardowego stołu konsolowego dostępne są również w pełni automatyczny stół SynchroDrive lub stół VISE LED. Tak elastyczna może być obróbka CNC z serią Epicon.

Potężna premiera Epicon 7245

Epicon 7245 od Holz-Her nie tylko ustanawia nowy standard, ale także rewolucjonizuje centra obróbcze CNC 5-osiowe z naciskiem na obróbkę drewna litego. Innowacyjna seria Epicon została konsekwentnie rozwijana, aby oferować więcej wydajności i innowacji technicznej niż kiedykolwiek wcześniej. Te postępy nie tylko znajdują odzwierciedlenie w sprawdzonych zaletach serii Epicon, ale również wykraczają poza nie.

Epicon 7245 charakteryzuje się solidną konstrukcją portalową, która w połączeniu z dwoma napędami synchronicznymi gwarantuje maksymalną precyzję i niezwykle szybkie przyspieszenie i prędkości frezowania. Zintegrowana, w pełni interpolująca głowica 5-osiowa z blokadą osi, serce CNC, pozostaje znakiem rozpoznawczym serii Epicon. Ta innowacyjna głowica umożliwia przeprowadzanie najbardziej wymagających operacji obróbkowych z najwyższą precyzją. Automatyczny stół konsolowy został specjalnie dostosowany do obróbki drewna litego, aby zapewnić optymalną wydajność. Epicon 7245 jest więc idealnie wyposażony do najbardziej solidnych operacji obróbkowych, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla wyzwań związanych z produkcją wysokiej jakości schodów, okien i drzwi. Doświadcz przyszłości technologii CNC na żywo na targach Holz-Handwerk i odkryj nowy Epicon 7245.

Power-Pin – idealne uzupełnienie systemu gniazdowego

Jako idealne uzupełnienie obróbki gniazdowej użytkownicy mogą w pełni automatycznie wprowadzać drewniane kołki za pomocą Power-Pin 7605.
Ręczne wprowadzanie kołków po obróbce CNC jest całkowicie eliminowane, co nie tylko oszczędza czas, ale także zwiększa niezawodność procesu.
Power-Pin 7605 oferuje użytkownikom wybór między wersją „klasyczną” i „dynamiczną”, obie charakteryzują się innowacyjną technologią, intuicyjną obsługą i kompaktowym designem. W wersji „klasycznej” belka dociskowa jest ustawiana ręcznie do grubości materiału, podczas gdy wersja „dynamiczna” dokonuje tych ustawień w pełni automatycznie i programowo. W wersji „dynamicznej” głębokość wiercenia i wysokość Z otworów również są kontrolowane przez serwomotory. Opcje takie jak wskaźnik położenia LED VISE i dodatkowe wiercenia poziome są również dostępne dla wersji „dynamicznej”.
Dzięki Power-Pin 7605 użytkownicy mogą precyzyjnie wprowadzać zarówno wcześniej powlekane kołki, jak i standardowe drewniane kołki z klejem. Opcjonalny drugi przenośnik krokowy umożliwia szybką zmianę między kołkami o średnicy 8 mm i 6 mm. Długości pracujących kołków wynoszą 30 mm, 35 mm i 40 mm.

Maszyna nadaje się do obróbki elementów o długości od 60 do 2600 mm, szerokości od 150 mm dla obróbki poziomej i pionowej oraz grubości od 12 do 60 mm. Duży stolik podporowy umożliwia wielopunktowe załadunek, co oznacza, że kilka elementów roboczych może być efektywnie przetwarzanych obok siebie jednocześnie.

Intuicyjna koncepcja zaciskania za pomocą ciągłej belki naciskowej jest idealna do zmieniających się szerokości elementów roboczych, zapewnia maksymalną siłę trzymania podczas obróbki oraz ułatwia bezpieczne załadunek i rozładunek.

Nawet przy dużych ilościach i powtarzających się rozmiarach elementów, belka naciskowa zapewnia prostą obsługę.
Power-Pin 7605 nie tylko oferuje znaczne oszczędności czasu, ale również jest idealnym uzupełnieniem systemów gniazdowych lub kombinacji piły i CNC.
Umożliwia dodatkową obróbkę, taką jak wiercenie poziome, wprowadzanie kołków i, w razie potrzeby, wiercenie pionowe, takie jak wprowadzanie zawiasów i otworów montażowych. Power-Pin 7605 stanowi zatem znaczący wkład w zwiększenie efektywności i precyzji produkcji, a wprowadzanie kołków jeszcze nigdy nie było takie łatwe.

Profesjonalna technologia cięcia w oszczędnym designie

Jednym z głównych punktów stoiska firmy Holz-Her będą oszczędne rozwiązania cięcia. Pod nazwami „Linea” dla pił panelowych i „Sector” dla pił ścieniowych, Holz-Her prezentuje innowacyjne rozwiązania, które imponują nie tylko swoją pierwszorzędna wydajnością, ale także oszczędnym designem. Elastyczne warianty wyposażenia obu systemów sprawiają, że są one idealnymi rozwiązaniami do cięcia zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych profesjonalistów.

Więcej informacji na stoisku targowym producenta. Zapraszamy

Reklama



Czytaj dalej

Ostatnio dodane

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).