Connect with us

Aktualności

Wydarzenie zakończone na wysokim poziomie

Podsumowanie targów kbb Birmingham 2020

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowano:

/

Kurier Drzewny
kbb 2020 zapewnił pozytywne wyniki wystawcom i zwiedzającym we wszystkich dziedzinach. Fot. kbb

kbb Birmingham 2020 to wiodąca wystawa kuchni, sypialni i łazienek, która odbyła się w dniach 1 – 4 marca w Birmingham. Targi odwiedziło wiele osób, a przez dwa dni odnotowano rekordową liczbę odwiedzających.

– Cieszymy się, że kbb 2020 zapewnił tak pozytywne wyniki wystawcom i zwiedzającym we wszystkich dziedzinach. Wyjątkowo wysoka frekwencja odwiedzających podczas czterodniowego pokazu umocniła naszą pozycję w Wielkiej Brytanii i udowodniła, że wydarzenie jest ważnym źródłem inspiracji dla innowacji i wzornictwa – mówi Mark Gordon, dyrektor kbb Birmingham.
Pozytywne komentarze o wydarzeniu potwierdzili przedstawiciele wielu firm i organizacji.

– Podczas tegorocznego kbb panowała dobra atmosfera. Wydarzenie było bardzo interesujące dla niezależnych sprzedawców oglądających wiele inspiracji, które można zabrać do salonów i wdrożyć od razu do sprzedaży. Nie były to prototypy, ale gotowe produkty – zapewnia Richard Hibbert, przewodniczący Kbsa National.
Dyrektor generalny BMA Tom Reynolds powiedział:
– BMA od dawna wspiera kbb Birmingham i tegoroczny program nie zawiódł, a wydarzeniu towarzyszyła pozytywna atmosferą. Targi te są kluczową platformą dla naszych członków i całej branży – miejscem, w którym mogą zobaczyć najnowsze produkty, nawiązać nowe kontakty i zainspirować się świeżymi pomysłami.
Tętniąca życiem wystawa odzwierciedla kluczowe trendy w branży, takie jak personalizacja i zrównoważony rozwój, i prezentuje ogromną gamę ekscytujących innowacji z branży. Wielkie marki: Blum, Caple, Roca, Blanco i Samsung powróciły w tym roku na targi, podczas gdy inne zadebiutowały w tegorocznym wydarzeniu – Zanussi, Bosch, NEFF, Siemens, Quooker, Alno, Marazzi – The Top, Florim, Falmec, Konigstone, Aqualla Bathrooms, LochAnna, Azzurra Bathrooms i Elfin kuchnie.

 

Zrównoważony rozwój

Podczas tegorocznego wydarzenia główny nacisk kładziono na zrównoważony rozwój, ponieważ zarówno organizatorzy, jak i wystawcy stawiają go w centrum uwagi. Targi kbb Birmingham i The Used Kitchen Company (TUKC) ogłosiły partnerstwo, aby pomóc wystawcom sprzedać swoje ekspozycje przed wystawą, a tym samym zachęcić do bardziej zrównoważonego wydarzenia i wnieść cenny wkład w recykling w branży kuchennej. Wszystkie główne obszary targów zostały stworzone z myślą o zrównoważonym rozwoju i zaprojektowane tak, aby zminimalizować marnotrawstwo.

 

Platforma dla branży kbb

Wiele marek zdecydowało się wykorzystać wydarzenie do wprowadzenia nowych produktów na rynek. Blanco wprowadziło nowy kran Tampera, który jest wyjątkowo mocny i oferuje pięciostopniową filtrację. Cechuje się też konstrukcją bezpieczną dla dzieci. FORMICA zaprezentowała zapowiedź nowych dekorów Axiom i Prima, które pojawią się tego lata, co spotkało się z entuzjastyczną reakcją odwiedzających stoisko. DAVAL wprowadził nową koncepcję kuchni w stu procentach z recyklingu, a także kolekcję nowych barw i kolorów drewna.

 

Specjalne pokazy

W trakcie targów kbb Birmingham nie zabrakło specjalnych pokazów. Wśród nich znalazła się np. The Kitchen of the Future, instalacja zaprojektowana przez Rob Mascari we współpracy ze studentami z Bucks New University. Ekscytująca współpraca została stworzona specjalnie z myślą o Millenialsach – wynikiem była odważna interpretacja tego, co kuchnie mogą przypominać w przyszłości. Pokaz przedstawił sprytne rozwiązania do przechowywania i cały szereg innowacyjnych urządzeń.

 

Podcasty o projektach kuchni i łazienek na żywo

Taylist Media zaprezentował ekscytującą serię podcastów na żywo ze specjalnymi gośćmi – każdego dnia o godz. 14.00. Tematy obejmowały wiele interesujących i pouczających tematów, w tym Charging for Design i The Smart Home. Nie zabrakło ekspertów branżowych jako gości, a wśród nich znaleźli się m.in. członek BIID Stephen Dick z Residence Interior Design i Thomas Plant, kierownik salonu Porcelanosa.

 

Podejście wirtualne

W tym roku na kbb Birmingham prezentowana była szeroka gama technologii, nie tylko pod względem produktów, ale także usług, a nawet projektów stoisk. Virtual Worlds uruchomiło najnowszą wersję Teatru 4D. Dało to odwiedzającym możliwość pełnego doświadczenia kuchni lub łazienki, zanurzając się w rzeczywistości wirtualnej, co określane jest jako najlepsze rozwiązanie dla strategii „try before your buy” („wypróbuj przed zakupem”). Odwiedzający mogli dzięki temu w rzeczywistości wirtualnej otworzyć szafki, a nawet włączyć prysznic.

 

Hub dla instalatorów

Zespół Brytyjskiego Instytutu Instalacji Kuchni, Sypialni i Łazienki (BiKBBI) omawiał ważne kwestie dotyczące profesjonalizmu branży, szkoleń i korzyści członkostwa z instalatorami i sprzedawcami detalicznymi. Podczas pokazu BiKBBI przeprowadziło szereg sesji edukacyjnych, a także uruchomiło swój unikalny program Protected i nowy internetowy kampus szkoleniowy.

 

Sukces wystawcy dzięki nowatorskiemu projektowi stoiska

Znaczny wysiłek wystawców w zakresie tworzenia innowacyjnych, ekscytujących i efektywnych stoisk świętowano podczas corocznych nagród Stand Design Awards kbb w Birmingham. Konkurs, oceniany przez ekspertów branży targowej, wyłonił najlepsze stoiska na podstawie różnych kryteriów. Zwycięzcami zostali: Newform – łazienki o powierzchni poniżej 50 m², Acquabella – łazienki o powierzchni powyżej 50 m², 4wardrobes – sypialnie, Ukitchen – kuchnie o powierzchni poniżej 50 m², Marazzi – kuchnie o powierzchni powyżej 50 m².

– To czwarty raz, kiedy wystawialiśmy się na targach kbb. Ulepszamy zawsze nasze stoisko, na którym staramy się opowiedzieć jakąś historię – dwa lata temu była ona oparta na pracowni architekta, a w tym roku oddajemy hołd detalistom. Informacje zwrotne, które otrzymaliśmy od odwiedzających, były bardzo dobre zarówno pod względem naszego stoiska, jak i naszych nowych produktów – oznajmia Roberto Heredia, kierownik ds. eksportu w Acquabella.

 

Nagrody za innowacje

Trzeciego dnia targów (3 marca) ogłoszono zwycięzców nagrody Innovation Awards 2020, sponsorowanej przez Blum. Program nagród uznaje najbardziej przyszłościowe i technicznie zaawansowane produkty w sektorze KBB i jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w programie.

10 wygranych produktów zaprezentowano w inspirującej gablocie na specjalnie zaprojektowanych cokołach podczas KBC 2020, a goście głosowali na swoich ulubionych.
Wśród nich znalazła się np. Natufia Lab, które zostało laureatem nagrody People’s Choice Award za inteligentny i stylowy produkt, pierwszy na świecie w pełni zintegrowany i zautomatyzowany hydroponiczny ogród kuchenny. Technologia automatycznie utrzymuje poziom światła, pH, temperatury i wody, a także optymalizuje minerały, składniki odżywcze oraz witaminy dla roślin non-GMO. Zaprojektowana do wnętrz, Natufia Lab, wprowadza przyrodę do domu i pozwala ludziom wygodnie zarządzać własnymi produktami w zaciszu kuchni. Zachęca również do większego zastanowienia się nad środowiskiem i zrównoważoną produkcją, nie trzeba się martwić o pestycydy, herbicydy lub fungicydy.

– W Blum cenimy innowacje, dlatego z przyjemnością sponsorujemy nagrody Innovation Awards w tym roku. Standard uczestników był wyjątkowo wysoki – w sektorze KBB innowacje polegają na podważaniu istniejących pomysłów i zachęcaniu ludzi do odmiennego myślenia. Nagrody te wyróżniają marki, które wykazały inspirujące innowacje. Ogród kuchenny przyciągnął uwagę odwiedzających; nie tylko jest to piękna rzecz, ale także wyjątkowy projekt – podsumowuje Matthew Glanfield, kierownik zespołu technicznego Blum.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Aktualności

Chroń drewniane okna, drzwi i okładziny przed uszkodzeniem przez grad

Ochrona stolarki przed czynnikami atmosferycznymi

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowano:

/

Kurier Drzewny

Ze zmieniającymi się warunkami pogodowymi, drewniane okna, drzwi i okładziny są coraz bardziej zagrożone uszkodzeniami spowodowanymi gradobiciem. Powłoka TEKNOFINISH HAILRESIST 4800 od Teknos ma nową warstwę nawierzchniową premium, która wygina się pod wpływem gradobicia, zapobiegając pękaniu warstwy powłoki, a tym samym chroniąc drewno znajdujące się tuż pod nią.

 
Aby powłoka lakiernicza skutecznie chroniła drewno, musi być nienaruszona i nie może mieć pęknięć. Dlatego powstała unikalna technologia TEKNOFINISH HAILRESIST, dzięki której stworzono powłokę uginającą się pod wpływem gradobicia i pochłaniającą energię uderzenia, co chroni w ten sposób przed pękaniem lakieru ochronnego. Efekt przetestowano w ramach projektu badawczego. Powierzchnie pokryte TEKNOFINISH HAILRESIST 4800 zapewniają klasę odporności na grad HW 3.

 

Nadaje się on do wszystkich gatunków drewna stosowanych w stolarce zewnętrznej w obszarach gradowych. Podobnie jak w przypadku istniejących lakierów nawierzchniowych Teknos, zalecany system obejmuje wstępną obróbkę drewna iglastego za pomocą AQUA PRIMER 2907-02, a następnie warstwę nawierzchniową lub TEKNOL AQUA 1410-01 w celu ochrony przed sinizną oraz AQUAPRIMER 2900 dla wyrównania koloru i idealnie równych powierzchni, a także warstwę wierzchnią.

 

„Elastyczna powłoka TEKNOFINISH HAILRESIST 4800 będzie działać wielokrotnie. Ta wyjątkowa technologia stanowi ogromne korzyści dla producentów okien, drzwi i okładzin drewnianych na obszarach objętych gradem.”

 
Aplikacja TEKNOFINISH HAILRESIST nie stwarza żadnych problemów. Produkt jest zgodny z EN 927-10 oraz ma doskonałe właściwości wyrównujące i przyczepne. 4800 może być barwiony na wszystkie półprzezroczyste kolory. Dzięki wysokiej przezroczystości uzyskuje naturalne kolory z niezawodną ochroną przed promieniowaniem UV i doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne.
– Burze gradowe są coraz większym wyzwaniem w wielu regionach, dlatego ważne jest, aby producenci oferowali właściwe rozwiązanie – mówi Søren Juhl Hansen, dyrektor ds. zarządzania produktami w firmie Teknos. – Rozwiązania samonaprawiające się na bazie mikrokapsułek zapewniają naprawę, którą można uwolnić tylko raz. Natomiast elastyczna powłoka TEKNOFINISH HAILRESIST 4800 będzie działać wielokrotnie. Ta wyjątkowa technologia stanowi ogromne korzyści dla producentów okien, drzwi i okładzin drewnianych na obszarach objętych gradem.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Hybrydowa platforma eventowa firmy Hettich

„Hettich Xperience days” 2021

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowano:

/

Kurier Drzewny

Firma Hettich, mimo pandemii, zamierza dotrzeć do wszystkich klientów i partnerów na całym świecie, organizując hybrydowy event 2021 roku – „Hettich Xperience days”.

 
Od czasu pandemii, planowanie udziału w jakichkolwiek targach z branży było utrudnione: czy gdzieś będzie nowy „lockdown”? Czy klienci nie będą chcieli lub mogli uczestniczyć w targach? Jak możemy najlepiej chronić zdrowie pracowników, klientów i partnerów? Firma Hettich, analizując te kwestie, postawiła na wydarzenie hybrydowe – Hettich Xperience days!

 

Dynamiczna platforma hybrydowa zapewnia elastyczność!

W przyszłym roku Hettich będzie pierwszą firmą z branży, która zorganizuje event, jakiego jeszcze nie było. Jako twórca platformy produktowej, firma zamierza przenieść jej zalety na wydarzenie nowego formatu.

 
Aczkolwiek tak długo, jak rozwój wydarzeń pozostaje nieprzewidywalny, głównym celem jest zminimalizowanie ryzyka dla wszystkich partnerów rynkowych.
– Dzięki naszym „Hettich Xperience days” przekazujemy jasny komunikat na 2021 rok – oznajmia Uwe Kreidel, dyrektor zarządzający Hettich. – Ta nowa, dynamiczna platforma eventowa jest rewolucyjna dla naszej branży. W niepewnych czasach możemy zaoferować wszystkim uczestnikom dużą elastyczność i w ten sposób zmaksymalizować zasięg. Zapraszamy naszych klientów i partnerów na całym świecie do przyłączenia się do nas w przyszłym roku.

 

Dłuższy czas trwania i eventy na całym świecie

Wydarzenia w ramach „Hettich Xperiencedays” na całym świecie będą trwały kilka tygodni jako całościowy program „hybrydowy” – zaczną się od wiosny 2021 roku. Oprócz fizycznej prezentacji nowych produktów oraz możliwości obejrzenia show na miejscu, dostępnych będzie wiele wirtualnych formatów z ekscytującymi występami na żywo.
Będzie to atrakcyjna, nowoczesna formuła komunikacji informacji, inspiracji, różnorodnych elementów i form przekazu w firmie Hettich, na całym świecie.

„Wydarzenia w ramach „Hettich Xperience days” na całym świecie będą trwały kilka tygodni jako całościowy program „hybrydowy” – zaczną się od wiosny 2021 roku. Oprócz fizycznej prezentacji nowych produktów oraz możliwości obejrzenia show na miejscu, dostępnych będzie wiele wirtualnych formatów z ekscytującymi występami na żywo.”

– Nasza nowa platforma eventowa obfituje w atrakcyjne moduły, które można łączyć na różne sposoby. Przy wsparciu międzynarodowych zespołów sprzedaży możemy zaoferować zindywidualizowany program dla każdej grupy docelowej, przez cały czas trwania eventu – wyjaśnia Kreidel. – Pomimo Covid-19 możemy intensywnie kontaktować się z naszymi klientami oraz partnerami ze wszystkich rynków regionalnych i zainspirować ich naszymi rozwiązaniami – zarówno „offline” na miejscu, jak i „online”, zgodnie z preferencjami.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

DIEFFENBACHER wyprodukuje najdłuższą na świecie prasę w trybie ciągłym

Inwestycje

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowano:

/

Kurier Drzewny
Fabryka cienkich płyt pilśniowych o dużej gęstości (THDF) w Nanning w Chinach. Fot. DIEFFENBACHER

Guangxi Lelin zamówił fabrykę MDF z 80-metrową prasą w trybie ciągłym CPS+ produkcji DIEFFENBACHER. Dzięki niej firma ustanowi rekord świata w zakresie najdłuższej ciągłej prasy używanej do produkcji płyt drewnopochodnych.

80-metrowa prasa jest głównym komponentem zakładu MDF zamówionego u DIEFFENBACHER w lipcu br. przez chińskiego producenta paneli drewnopochodnych Guangxi Lelin Forestry Development Co, Ltd.

– Planując największą na świecie fabrykę MDF, cieszymy się, że po raz kolejny firma ta jest partnerem projektu – mówi Wei Mingkuai, prezes Guangxi Lelin.
Fabryka THDF w Nanning, która produkuje płyty o grubości do 1 mm, została zamówiona przez Guangxi Lelin od DIEFFENBACHER w czerwcu 2018 roku i oddana do użytku w październiku 2019.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wydajności naszej linii THDF oraz wsparcia udzielonego przez DIEFFENBACHER przed, w trakcie i po zakończeniu budowy instalacji. W pełni zasłużyli na zaufanie, jakim ich obdarzaliśmy – twierdzi Wei Mingkuai. – Zgodnie z mottem „Nigdy nie zmieniaj zwycięskiego zespołu”, ta firma był logicznym wyborem dla naszego nowego projektu. Z niecierpliwością czekamy na pogłębienie współpracy.
Oprócz CPS +, przedsiębiorstwo dostarczy dodatkowy sprzęt z systemem magazynowania. Dzięki najnowocześniejszym systemom automatyki i sterowania linia MDF sprosta najwyższym wymaganiom cyfryzacji.

Rozpoczęcie budowy zakładu planowane jest na drugi kwartał 2021 roku w mieście Chongzuo w południowych Chinach, niedaleko granicy z Wietnamem. Uruchomienie planowane jest na jesień 2021 roku.

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Idealne rozwiązanie do wykańczania płaskich i profilowanych krawędzi

Elektronarzędzia

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowano:

/

Portal Drzewny
Maszyna nadaje się do pracy zarówno w litym drewnie, tworzywach sztucznych, jak i fornirze. Fot. Mafell

Firma MAFELL wprowadziła do swojej oferty ciekawą nowość – w pełni profesjonalną, wygodną w użyciu frezarkę do krawędzi model KF1000.

 

Kurier Drzewny

Maszyna nadaje się do pracy zarówno w litym drewnie, tworzywach sztucznych, jak i fornirze. Fot. Mafell

Maszyna nadaje się do wykańczania płaskich i profilowanych krawędzi. Można nią pracować zarówno w litym drewnie, tworzywach sztucznych, jak i fornirze. Frezarka KF1000 jest przeznaczona do frezowania małych promieni i profili oraz wyrównywania doklejek przy prostych i kształtowanych elementach. Wyposażona została w cyfrową elektronikę, która zapewnia płynny rozruch, stałą prędkość pod obciążeniem, redukcję prędkości bez obciążenia i ochronę przed przeciążeniem. Dodatkową zaletą jest bardzo cicha praca tego urządzenia. Poziom głośności osiąga tylko 71 dB (A).

 

Płynna regulacja obrotów

Kurier DrzewnyUszczelnienie w kształcie labiryntu chroni wrzeciono i łożysko przed najmniejszymi cząstkami, pyłem i wiórami. Dzięki płynnej regulacji od 4000 do 25 000 obrotów na minutę można dostosować prędkość frezowania do optymalnej obróbki różnego rodzaju materiału.

W płynny sposób nastawia się dokładną głębokość frezowania dzięki radełkowanej obręczy i skali 1/10 m. Wymiana frezów zabiera tylko kilka sekund, ponieważ jest wbudowana blokada wrzeciona. Czyste miejsce pracy zapewnia adapter do podłączenia zewnętrznego odciągu, a to, że adapter jest regulowany, pozwala na dopasowanie go do pozycji roboczej. Frezarka KF1000 wyposażona jest w duży, nieuchylny stół roboczy, który pewnie prowadzi maszynę nawet przy skośnych krawędziach, zapewniając dokładne wyniki pracy.

 

Bez nieestetycznych śladów

Ciekawostką jest pierścieniowy hamulec cierny, który – w przypadku frezowania delikatnych materiałów – zapobiega powstawaniu brzydkich śladów przy obróbce. Przy obróbce narożników można podłączyć specjalny ogranicznik, który daje niezawodne prowadzenie maszyny po materiale. Tuleja zaciskowa ma średnicę 8 mm, co pozwala bez problemu obrabiać nawet krawędzie z litego drewna przy użyciu frezów dostępnych w sprzedaży.

Kontynuuj czytanie

Popularne w tym miesiącu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).