Connect with us

Technika, technologie, nowości

Wszechstronne i kompaktowe

Strugarko-frezarki Wood-Mizer

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

/ Odsłon: 285
Prosta i kompaktowa strugarka pozwala łatwo i wygodnie obrabiać tarcicę, uzyskując dokładnie skalibrowane deski. Fot. Wood-Mizer
Prosta i kompaktowa strugarka pozwala łatwo i wygodnie obrabiać tarcicę, uzyskując dokładnie skalibrowane deski. Fot. Wood-Mizer

Dobrze znane motto Wood-Mizer „From Forest to Final Form” („Gotowy produkt prosto z lasu”) nabrało nowego wymiaru, kiedy to w 2018 roku firma została właścicielem szwedzkiego przedsiębiorstwa i wprowadziła na rynek linię urządzeń do wtórnej obróbki drewna. Maszyny te produkowane są w Szwecji od 1980 roku i cieszą się dużą popularnością. Umocniło to reputację Wood-Mizer jako solidnego, międzynarodowego producenta urządzeń do obróbki drewna, przeznaczonych dla tartaczników i stolarzy na całym świecie. Oferowane maszyny pozwalają na przetworzenie surowego drewna w gotowy wyrób.

 

Szybka i łatwa wymiana noży

Strugarko-frezarki Wood-Mizer to wszechstronne i kompaktowe maszyny zaprojektowane dla stolarzy i cieśli pracujących w branży budowlanej. Strugają i profilują różnorodne, profesjonalnie wykończone produkty, w tym: deski podłogowe, strugane, listwy wykończeniowe, panele, ramy przyokienne, ościeżnice drzwiowe, elementy wykończeniowe mebli i inne.

Oferowane przez firmę strugarko-frezarki to solidne maszyny o wytrzymałej konstrukcji, zbudowane w taki sposób, aby zachowywały przy tym niewielkie wymiary i wagę.

Wyróżnia je sposób wymiany noży – jest szybszy i łatwiejszy niż w innych maszynach tego typu. Umożliwia to bezproblemowe przechodzenie ze strugania do frezowania – od obróbki kantówek do produkcji desek podłogowych można przejść w kilka minut. W ofercie znajduje się kilka modeli tych maszyn.

 

Przystępna cenowo i łatwa w użyciu MP260

Kompaktowa i wszechstronna maszyna MP260 to przystępna cenowo i łatwa w użyciu strugarko-frezarka, która struga i profiluje z czterech stron jednocześnie. Zachowując niewielkie gabaryty, oferuje dużą wydajność cięcia – do 260 mm szerokości i 100 mm wysokości w przypadku obróbki czterostronnej. MP260 struga dwu- lub jednostronnie, dając możliwość obróbki materiału o szerokości do 410 mm i wysokości do 230 mm. Można ją dodatkowo wyposażyć w zestaw kółek transportowych, które często okazują się przydatne w niewielkich warsztatach.

 

Pięć niezależnych silników w MP360

Kurier Drzewny

Strugarko-frezarka MP360 struga i profiluje z czterech stron jednocześnie, zapewniając wysoką wydajność. Fot. Wood-Mizer

Czterostronna strugarko-frezarka MP360, napędzana przez pięć niezależnie działających silników, jest maszyną o dużej wydajności, zaprojektowaną z myślą o profesjonalnych warsztatach. Struga i profiluje z czterech stron jednocześnie, zapewniając wysoką wydajność.

Maszyna obrabia materiał o maksymalnej szerokości do 350 mm i wysokości do 160 mm w obróbce czterostronnej. W przypadku strugania dwu- lub jednostronnego zapewnia większą wydajność, oferując obróbkę materiału o szerokości do 510 mm i wysokości do 230 mm.

Kurier Drzewny

Strugarko-frezarka MP360 struga i profiluje z czterech stron jednocześnie, zapewniając wysoką wydajność. Fot. Wood-Mizer

 

Dwugłowicowa MP200

Kurier Drzewny

W obrabiarce MP200 pulpit sterujący umożliwianie zależne sterowanie posuwem oraz każdą z głowic z osobna. Fot. Wood-Mizer

MP200 to kolejna maszyna do wtórnej obróbki drewna. To dwugłowicowe urządzenie struga i profiluje z dwóch stron jednocześnie. Zostało zaprojektowane z myślą o produkcji listew wykończeniowych, desek podłogowych, paneli, ram przyokiennych, ościeżnic drzwiowych i elementów wykończeniowych mebli.

Dwustronna strugarka wyposażona jest w dwa wrzeciona – poziome górne i pionowe boczne. Na obu wrzecionach zamontowane mogą być zarówno noże strugające, jak i profilujące. Proces obróbki czterostronnej wykonuje się w dwóch przejściach.

Pulpit sterujący obrabiarki umożliwia niezależne sterowanie posuwem oraz każdą z głowic z osobna. Rolki pędne umożliwiają przesuw obrabianego materiału wzdłuż głowic tnących.
Jeśli dany materiał jest wyłącznie strugamy, to wystarczy po pierwszym przejściu odwrócić deskę, wyregulować stół i obrobić dwie kolejne strony. Jeśli profilujemy, należy przed drugim przejściem wymienić także noże.

 

Grubiarka i wyrówniarka w jednym dzięki MP160

Grubiarko-wyrówniarka MP160 posiada poziomy wał z nożami umieszczonymi pomiędzy dwoma żeliwnymi stołami. Dzięki temu struganie i wyrównywanie drewna możliwe są na jednym urządzeniu, bez potrzeby zatrzymywania obrabiarki.

Grubiarko-wyrówniarka MP160 posiada poziomy wał z nożami umieszczonymi pomiędzy dwoma żeliwnymi stołami. Dzięki temu struganie i wyrównywanie drewna możliwe są na jednym urządzeniu, bez potrzeby zatrzymywania obrabiarki.

MP160 pełni funkcję zarówno grubiarki, jak i wyrówniarki. Prosta i kompaktowa strugarka pozwala łatwo i wygodnie obrabiać tarcicę, uzyskując dokładnie skalibrowane deski.
Grubiarko-wyrówniarka posiada poziomy wał z nożami umieszczonyi pomiędzy dwoma żeliwnymi stołami. Dzięki temu struganie i wyrównywanie drewna możliwe są na jednym urządzeniu, bez potrzeby zatrzymywania obrabiarki.

Maszyna ma osłonę zabezpieczającą ręce operatora podczas strugania, co jest bardzo ważne dla bezpieczeństwa pracy na urządzeniu.

Kąt bocznej prowadnicy może być regulowany do 45 stopni, co pozwala uzyskać deski z odpowiednim kątem pochylenia jednej z obrabianych płaszczyzn. Stoły górny i dolny mają możliwość płynnej regulacji, a podawczy i odbiorczy zawsze pozostają równoległe w stosunku do siebie. Rolki prowadzące, zamontowane pod stołem górnym, umożliwiają płynny przesuw obrabianego materiału. MP160 to maszyna, jakiej potrzebujesz do swojego zakładu stolarskiego, aby odpowiednio przygotować drewno do produkcji mebli.

 

Prosty i szybki montaż urządzeń

Wszystkie strugarko-frezarki Wood-Mizer dostarczane są na palecie, a ich montaż jest prosty i nie trwa długo.

Wood-Mizer oferuje zestawy noży do strugarko-frezarek, jak również kompleksowe systemy odciągu trocin. Pełny asortyment jej produktów jest dostępny w sprzedaży u wszystkich przedstawicieli firmy na całym świecie, wspierany przez profesjonalną obsługę posprzedażową i serwisową.

Niezależnie od tego, na jakim etapie i jakie drewno obrabiasz, a także, jakich produktów finalnych oczekujesz, możesz wyposażyć swój zakład w narzędzia do obróbki drewna u solidnego producenta o światowej renomie.

Chcesz wiedzieć więcej?

Sprawdź na www.woodmizer.pl lub skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
KLIKNIJ aby skomentować

Popularne w tym miesiącu