Connect with us

Aktualności

Nowa jakość drewna konstrukcyjnego z Czech

Reportaż

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Kurier Drzewny
Od lewej: Marek Wojtacha (Drewnopark Wood Partner), Radim Cernin, dyrektor sprzedaży Kloboucka lesni s.r.o i ... podczas spotkania szkoleniowego. Fot. J. Obarski

Budowlane drewno konstrukcyjne typu KVH cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Potencjał ten został zauważony przez firmę DREWNOPARK ze Skoczowa. Wspólnie ze swoim długoletnim partnerem w biznesie, czeskim producentem wyrobów drzewnych, proponuje branży budowlanej konkurencyjną jakość.

Wstecz1 z 2

Między innymi konstrukcyjne drewno budowlane powstaje w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym Kloboucka lesni s.r.o. w miejscowości Brumov-Bylnice, w Republice Czeskiej. To prywatne przedsiębiorstwo, choć działa dopiero od 1997 roku, zatrudnia około 370 osób i przeciera około 140 tys. m3 drewna okrągłego, z czego niemal 90 proc. stanowią gatunki iglaste: modrzew, świerk, czy jodła, a w kwestii gatunków iglastych: dąb, jesion, jawor i akacja. Firma stawia na zrównoważony rozwój, lecz konsekwentnie, krok po kroku, realizuje swoje plany.

Automatyzacja na plus

Kurier Drzewny

Kloboucka lesni s.r.o. w miejscowości Brumov-Bylnice, w Republice Czeskiej, stawia na zrównoważony, ale konsekwentny rozwój. Fot. Kl

Niedawno zainwestowała w dwie nowoczesne linie produkcyjne niemieckiej marki EWD. Jedną z kluczowych sekcji jest tam stanowisko optymalizacji przetarcia drewna okrągłego. Obsługujący je operator traka taśmowego planuje w czasie rzeczywistym schemat przetarcia przechodzącej przez linię kłody.

W dalszym etapie następuje rozpuszczanie kłody na pryzmy i deski boczne, które później są automatycznie sortowane oraz sztaplowane na stosy. Te z kolei transportowane są do suszarni.

Potencjał suszarniczy w zakładzie niebawem wyniesie 45 tys. m3 drewna w skali roku. Po wysuszeniu materiał trafia do ponownej obróbki, m.in. do nowej strugarni, dzięki której w czeskim zakładzie powstają różnego typu produkty drzewne np. certyfikowane przez HOLZ FORSCHUNG AUSTRIA, wysokiej jakości konstrukcyjne drewno lite (KVH) oraz drewno konstrukcyjne klejone warstwowo (BSH), a także deski tarasowe i elewacyjne.

Zastosowana w tartaku technologia pozwala na pełen odzysk powstałych odpadów oraz ich posortowanie, co sprawia, że nic tam się nie zmarnuje. Co ciekawe, część maszyn zasilana jest energią pozyskaną z paneli słonecznych. Automatyzacja umożliwia firmie elastyczną produkcję, a co za tym idzie – szybką realizację indywidualnych zamówień. Produkcja jest powtarzalna pod kątem jakości, a własna flota transportowa stanowi duże ułatwienie dla obecnych i przyszłych odbiorców.

W trakcie rozmowy z kierownictwem przedsiębiorstwa zrozumiałem, że wizja jego właściciela to coś więcej niż tylko komercyjna działalność w branży obróbki drewna. Od lat firma dba o nieprzerwany rozwój tamtejszych lasów poprzez aktywną hodowlę sadzonek, obecnie na poziomie ok. 5 mln sztuk rocznie.

Prężnie działa w sektorze usług leśnych, obsługując Lasy Państwowe oraz prywatnych właścicieli w zakresie zagospodarowania terenów leśnych i pozyskania surowca.

„Zastosowana w tartaku technologia pozwala na pełen odzysk powstałych odpadów oraz ich posortowanie, co sprawia, że nic tam się nie zmarnuje. Co ciekawe, część maszyn zasilana jest energią pozyskaną z paneli słonecznych”.

Wstecz1 z 2

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Komentarze

Aktualności

150 wydanie Kuriera Drzewnego

Już 150 wydań z poradami i inspiracjami dla profesjonalistów!

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Kurier Drzewny

Już 150 wydań z poradami i inspiracjami dla profesjonalistów!

 

Przy okazji DREMY 2020 obchodzimy jubileusz magazynu „Kurier Drzewny”. W trakcie tegorocznych targów za darmo udostępniamy zwiedzającym 150. wydanie naszego pisma, które, jak zawsze, zaprezentuje najciekawsze rozwiązania technologiczne oraz produktowe zarówno dla branży leśnej, obróbki drewna, jaki i produkcji mebli. Nie zabraknie też aktualności, relacji i zapowiedzi wydarzeń oraz ważnych informacji.

 

Wiedza dla sektora drzewno-meblarskiego

Wydawany od 2008 roku magazyn branżowy „Kurier Drzewny” to profesjonalne medium b2b. Powstał on z potrzeby rozpowszechniania informacji o najnowszych oraz ciekawych i wydajnych technologiach, a także komponentach dla przemysłów: drzewno-meblarskiego i leśnego.
Nasze pismo wspiera biznes małych, średnich i dużych przedsiębiorców, pomagając im w decyzjach inwestycyjnych oraz będąc źródłem wiedzy i inspiracji.

 

Wersja on-line za darmo na naszej stronie

Na naszej odświeżonej stronie internetowej www.kurierdrzewny.eu można zapoznać się z wybranymi artykułami oraz przeczytać w całości poprzednie wydania „Kuriera Drzewnego”, które zawsze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

Opłacalne technologie

Obecne na rynku już od 12 lat pismo to przede wszystkim źródło technicznej wiedzy. Każdego miesiąca na jego łamach prezentowane są różnorodne narzędzia, urządzenia oraz linie technologiczne, które pomogą unowocześnić zakłady i rozwiązać problemy produkcyjne. Innowacyjne oraz niezawodne maszyny umożliwią przeprowadzenie trafnych inwestycji, które pozwolą zmniejszyć koszty i jednocześnie zwiększyć zyski.

 

Trendy oraz nowości

Każdego miesiąca dokonujemy wyboru najciekawszych tematów, zaawansowanych technicznie maszyn i funkcjonalnych akcesoriów, które prezentujemy na łamach gazety. Bacznie obserwujemy rynek, rozmawiamy z reprezentantami branży oraz słuchamy odbiorców naszego miesięcznika, aby tematy poruszane na jego stronach dostosowane były do aktualnych potrzeb branży. Co roku odwiedzamy najważniejsze targi w Polsce i za granicą, a także różnorodne wydarzenia branżowe. Współpracujemy również z wieloma firmami, stawiając sobie za cel informowanie Czytelników o nowościach, rozwiązaniach ekologicznych, zgodnych z ideą Przemysłu 4.0, optymalizujących pracę i pozwalających zminimalizować powstanie odpadu.

 

Wizyty w zakładach

Na łamach naszego pisma prezentujemy też reportaże z zakładów drzewnych oraz meblarskich. Publikujemy wiele opisów oraz dokładnych zdjęć, obrazujących pracę maszyn i technologii. Porady użytkowników urządzeń to niezwykle cenione podpowiedzi dla osób, które chcą jak najwięcej dowiedzieć się przed zakupem nowego urządzenia do swojego zakładu.

 

Od zarządzania po IT

Eksperci, z którymi rozmawiamy, dzielą się z naszymi Czytelnikami wiedzą z zakresu poprawy procesów produkcyjnych, zarządzania i marketingu w zakładzie, inwestowania w technologie IT, finansowania inwestycji, jak też rozwiązywania problemów kadrowych.

 

Wiadomości i gospodarka

Nieodłączną częścią magazynu są także wiadomości z rynku, relacje z targów, seminariów oraz innych wydarzeń. Informujemy o zmieniających się przepisach, nowych zakładach, kondycji branży oraz dostępnych raportach na jej temat. W każdym numerze zamieszczamy również kalendarium oraz zapowiedzi najciekawszych imprez sektora drzewnego.

 

Dla meblarstwa

W każdym wydaniu znajdą Państwo także dział „Przemysł Meblarski”, w którym przyglądamy się rozwiązaniom kierowanym w szczególności dla przedsiębiorców związanych z produkcją mebli. Prezentujemy tutaj interesujące komponenty, specjalistyczne narzędzia, inspiracje i design, a nawet dedykowane branży meblarskiej oprogramowanie.

Dziękujemy, że jesteście Państwo z nami przez te wszystkie lata i zachęcamy do dalszej współpracy!

Jubileuszowe wydanie „Kuriera Drzewnego” dostępne jest za darmo na specjalnych stoiskach prasowych w trakcie targów DREMA 2020.

kurier Drzewny

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

Wirtualna prezentacja maszyn Wood-Mizer LIVE

Firma Wood-Mizer obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności na terenie Europy

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Wirtualna prezentacja maszyn Wood-Mizer LIVE
Firma Wood-Mizer obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności na terenie Europy

Firma Wood-Mizer obchodzi w tym roku 30-lecie swojej działalności na terenie Europy. Globalny charakter marki sprawił, że od początku swej działalności firma wyprodukowała ponad 80 000 traków oraz wiele innych urządzeń dla przemysłu tartacznego. Dzięki innowacyjności oferowanych produktów wielu klientów Wood-Mizer może nieustannie rozwijać swoje przedsiębiorstwa oraz zamiłowanie do pracy w drewnie.

Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo klientów firma zrezygnowała z organizacji corocznych Dni Otwartych, które odbywały się tradycyjnie w głównej siedzibie w Kole. Aby na bieżąco informować klientów o dostępnych produktach oraz ich modyfikacjach firma postanowiła wykorzystać nowoczesne środki multimedialne i zorganizować prezentację online Wood-Mizer LIVE.

Będzie to pierwsza tego typu prezentacja w branży tartacznej w Polsce, dostępna bezpłatnie na oficjalnym kanale Wood-Mizer znajdującym się na platformie YouTube. Wydarzenie to zostanie podzielone na bloki tematyczne, które umożliwią przedstawienie oferty skierowanej do doświadczonych zakładów oraz osób, które rozpoczynają swoją przygodę z obróbką drewna.
Prezentacje Wood-Mizer LIVE będą odbywały się zgodnie z poniższym harmonogramem:

Nowości– LT15MOBILE, LT40WIDE, LX250, SlabMizer MB200, HR250
17 września o godzinie 10.00

Maszyny przemysłowe – WB2000, MR200 TITAN
24 września o godzinie 10.00

Strugarko-frezarki – MP360, MP260, MP180, MP160
1 października o godzinie 10.00

Poznaj – LT70WIDEHEAVY DUTY
8 października o godzinie 10.00

Dla wszystkich klientów biorących udział w tym wydarzeniu Wood-Mizer przygotował specjalną ofertę promocyjną dotyczącą traków taśmowych, strugarko-frezarek, obrzynarek, części zamiennych, brzeszczotów oraz ostrzarek i rozwieraków. Dla osób zainteresowanych zakupem maszyn przygotowana będzie atrakcyjna forma leasingu.

 

Nowości w ofercie Wood-Mizer

Kurier Drzewny

Frezarko-szlifierka SlabMizer MB200

Odpowiadając na oczekiwania klientów Wood-Mizer nieustannie rozwija gamę oferowanych produktów. Podczas pierwszego bloku prezentacji przedstawiona zostanie nowa odsłona trakaLT15 w wersji MOBILE, który będzie dostępny z zestawem podwozia i homologacją drogową. Kolejną nowością będzie modyfikacja zastosowana w dobrze znanym traku LT40, który wyposażony został w szerszą niż standardowa głowicę w wersji WIDE. Tartacznicy przecierający masywne kłody zobaczą w akcji trak LX250. Nowy model rodziny LX umożliwia cięcie bardzo szerokich desek, kantówek oraz slabów, które podczas prezentacji trafią na maszynę Slab Mizer MB200, frezarko-szlifierkę idealnie nadającą się do strugania blatów wykorzystywanych w produkcji popularnych obecnie stołów z litego drewna. Osoby zainteresowane produkcją tarcicy wykorzystywanej do produkcji palet będą mogły zobaczyć dwugłowicową rozrzynarkę poziomą HR250. Szczegółowe informacje dotyczące nadchodzących nowości w ofercie Wood-Mizer zostaną omówione podczas trwania transmisji.

 

Maszyny przemysłowe

Kurier Drzewny

Wielopiła MR200 TITAN

Podczas transmisji poświęconej maszynom przemysłowym Wood-Mizer zaprezentuje wysokowydajny trak WB2000. Maszyna ta zostanie zestawiona w linii obróbki kłód, wraz z nową wielopiłą MR200 TITAN. Osoby oglądające drugi blok prezentacji Wood-Mizer LIVE będą mogły zobaczyć jak zastosowanie przemysłowych maszyn do produkcji tarcicy pozwala zaoszczędzić czas i znacznie zredukować nakład potrzebnej pracy.

 

Strugarko-frezarki

Kurier Drzewny

Multi-strugarka MP180

Kolejna prezentacja produktów firmy Wood-Mizer skupi się na maszynach do końcowej obróbki drewna. W tym bloku tematycznym zaprezentowane zostaną strugarko-frezarki MP360 oraz MP260, które umożliwiają czterostronną obróbkę materiału w jednym przejściu. Stolarze i pasjonaci drewna zapoznają się z pracą multi-strugarki MP180, strugającej, wyrównującej i profilującej drewno bez konieczności przezbrajania maszyny. Eksperci firmy Wood-Mizer przedstawią również prostą i kompaktową strugarko-grubościówkę MP160.

 

Poznaj LT70WIDE HEAVY DUTY

Kurier Drzewny

Trak taśmowy LT70WIDE HEAVY DUTY

Ostatni blok prezentacji Wood-Mizer LIVE skupi się na traku LT70WIDE HEAVY DUTY, który zaprojektowany został w taki sposób, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych zakładów przerobu drewna o dużej skali produkcji. Elementem wyróżniającym tą maszynę jest zastosowanie wytrzymałego, bardziej masywnego niż standardowo dostępne łoże. Trak LT70WIDE HEAVY DUTY zostanie zaprezentowany wraz z rampą załadowczą oraz stołem sortującym, które znacząco zwiększają efektywność przecierania tarcicy.

Jak dołączyć do prezentacji

Aby wziąć w niej udział wystarczy wejść na oficjalną stronę woodmizer.pl/live gdzie dostępny będzie link do transmisji lub oficjalny kanał Wood-Mizer znajdujący się na stronie youtube.com/woodmizer.

Jak uzyskać poradę lub zadać pytanie Ekspertom Wood-Mizer

Aby tego dokonać wystarczy utworzyć nowe konto lub zalogować się na swoim dotychczasowym profilu Google. Pozwala to uzyskać dostęp do czatu znajdującego się pod oknem transmisji LIVE na platformie YouTube. Eksperci Wood-Mizer odpowiedzą na pytania podczas sesji Q&A, która odbędzie się po zakończeniu prezentacji produktów.

Wszystkie szczegóły dotyczące prezentacji Wood-Mizer LIVE dostępne są na stronie woodmizer.pl/live.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

WOOD-TECH WARSAW EXPO

Aktualizacja: Targi Technologii i Obróbki Drewna WOOD-TECH WARSAW EXPO przesunięte na kwiecień 2021

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Kurier Drzewny
Zakres targów obejmuje najistotniejsze sektory branż drzewnej i meblarskiej. Fot. Archiwum

Premierowa edycja Targów Technologii i Obróbki Drewna WOOD-TECH, pierwotnie planowana na maj 2020, odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2021 roku.

Opr. (red)

Decyzja o zmianie terminu jest w pełni uzasadniona i oczekiwana przez branże drzewną i meblarską, które skupiają się na walce z konsekwencjami ogólnoświatowej pandemii. Po konsultacjach organizatora z partnerami, wystawcami i profesjonalistami podjęto jedyną możliwą decyzję, pozwalając wszystkim sektorom drzewnym na wykorzystanie dodatkowego czasu w celu stabilizacji sytuacji w firmach i przygotowanie do wiosennej premierowej edycji WOOD TECH w zakresie gwarantującym sukces biznesowy.

Kurier Drzewny

W trakcie targów WOOD-TECH zaprezentowana zostanie aktualna oferta producentów i dystrybutorów urządzeń wykorzystywanych do obróbki drewna oraz produkcji mebli. Fot. Archiwum

Cele wydarzenia to: promocja oferty produktów i usług, pomoc w nawiązaniu relacji handlowych oraz aktywna sprzedaż na skalę międzynarodową. Wystawcy i odwiedzający profesjonaliści oczekują od udziału w targach realizacji założeń sprzedażowych, prezentacji nowości produktowych i technologicznych oraz wsparcia merytorycznego w zakresie najistotniejszych kwestii nurtujących branżę.
Przyszłoroczny termin WOOD TECH spełnia wszystkie warunki ku temu, aby wydarzenie okazało się sukcesem, pozwoliło na międzynarodową ekspansję rodzimym wystawcom oraz stanowiło przegląd trendów rynkowych wyznaczających kierunki rozwoju wszystkich sektorów drzewno-meblarskich.

Kurier Drzewny

W trakcie targów WOOD-TECH zaprezentowana zostanie aktualna oferta producentów i dystrybutorów urządzeń wykorzystywanych do obróbki drewna oraz produkcji mebli. Fot. Archiwum

KURIER DRZEWNY: Jednym z najważniejszych obecnie aspektów targów jest zapewnienie bezpieczeństwa wystawcom i odwiedzającym. Jak wyglądają przygotowania do bezpiecznej organizacji imprezy w tak dużym ośrodku wystawienniczym, jakim jest PTAK Warsaw Expo?
PTAK Warsaw Expo: Wytyczne dla organizatorów targów oraz obiektów wielofunkcyjnych skupiają się na czterech obszarach zawierających wiele obowiązków i zaleceń, które z założenia mają stworzyć bezpieczną przestrzeń pod spotkania biznesowe. W naszym wspólnym interesie, jako organizatora, wystawców, odwiedzających i wszystkich innych podmiotów zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie targów, jest dostosowanie się do niezbędnych wymagań. Zaznaczam, że te wymagania nie są wyolbrzymione i nie wymagają specjalnego wysiłku, szczególnie jeśli chodzi o odwiedzających, dla których wystawa jest takim samym miejscem publicznym jak każde inne, w którym obowiązują aktualne zalecenia GIS. Pomaga nam również olbrzymia przestrzeń hal targowych. PTAK Warsaw Expo dysponuje 143 tys. m2 powierzchni, co pozwala na jednoczesne uczestnictwo w wydarzeniu ponad 35 000 osób dziennie (przy zaleceniu wolnej przestrzeni 4 m2 na osobę). Jako jedyny obiekt w Polsce i Europie Środkowej, możemy zorganizować targi oraz towarzyszące im wydarzenia na taką skalę z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa i jednocześnie bez szkody dla jakości wydarzenia. Jesteśmy w pełni przygotowani do pierwszych wydarzeń. W naszym obiekcie odbyły się już egzaminy radcowskie i adwokackie, a wczesną jesienią ruszamy z własnymi wydarzeniami targowymi. Na szczęście mamy nowoczesną infrastrukturę i szereg wymaganych wytycznych jest naszym standardem od wielu sezonów wystawowych. Zmiana terminu targów drzewnych nie wiąże się z obawami o bezpieczeństwo. Wynika to z kondycji branży, która potrzebuje teraz czasu na zniwelowanie negatywnych skutków wielomiesięcznego zastoju gospodarczego.

KURIER DRZEWNY: WOOD-TECH jest wydarzeniem, na które czeka cała branża drzewna. Wiemy, że targi cieszą się dużym zainteresowaniem. Z czego wynika fenomen premiery wydarzenia?
PTAK Warsaw Expo: To prawda, WOOD TECH cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem przedstawicieli wiodących producentów zarówno branży drzewnej, jak i meblarskiej. Zainteresowanie to wynika np. z faktu, że impreza powstaje z inicjatywy samej branży. Jako organizator kilkudziesięciu imprez targowych rocznie, posiadamy w naszym portfolio wydarzenia branżowe o międzynarodowej renomie, skupiające wystawców oferujących produkty, technologie i usługi także dla sektorów rynku drzewnego. Mam na myśli wystawców Warsaw Industry Week – targów przemysłowych oraz Warsaw Home – biznesowych targów wyposażenia wnętrz. Efekt synergii jest na tyle duży, że dużym wsparciem jest zaplecze w postaci wystawców i profesjonalistów, dla których nowy format imprezy, dedykowanej branży drzewnej, jest atrakcyjną destynacją biznesową, gwarantującą kontraktacje i nowe relacje handlowe.
Pomaga nam również to, że znajdujemy się w sercu Polski, zalewie 15 minut od Warszawy, w sąsiedztwie lotniska i głównych dróg krajowych. Centralne miejsce na mapie targów, nieograniczona liczba połączeń komunikacyjnych oraz 15 tys. miejsc parkingowych – budują świadomość dostępności z każdego miejsca z kraju i zagranicy.

KURIER DRZEWNY: Na koniec kilka słów o formule imprezy. Co nas czeka na pierwszych targach drzewnych?
PTAK Warsaw Expo: Zakres targów obejmuje najistotniejsze sektory branż drzewnej i meblarskiej. Zaprezentujemy aktualną ofertę producentów i dystrybutorów urządzeń wykorzystywanych do obróbki drewna oraz produkcji mebli. Poza maszynami, narzędziami i ciężkim sprzętem, obecni będą również przedstawiciele reprezentujący następujące sektory: akcesoria, lakiernictwo i ochrona drewna, okleiny, odzież specjalistyczna, chemia, usługi transportowe oraz rozwiązania informatyczne. Pośród odwiedzających pojawią się właściciele firm budowlanych, projektanci i architekci, leśnicy, a także właściciele tartaków, zakładów meblarskich i stolarskich oraz firm budowlanych. Swoją obecność zapowiedziała liczna grupa producentów stolarki budowlanej, podłóg i schodów, wyposażenia wnętrz, domów drewnianych, zabawek z drewna i architektury ogrodowej, mebli i wielu innych przedstawicieli sektorów związanych z branżą.

WOOD-TECH Expo to połączenie biznesu, czyli prezentacja oferty wystawców, z edukacją i doświadczeniem, których nie brakuje profesjonalistom obecnym na targach. Zależy nam na stworzeniu miejsca, w którym zbierając całą branżę, możliwe będzie podjęcie tematów nurtujących przedstawicieli rynku drzewnego. Jednocześnie dając sposobność znalezienia rozwiązań gotowych do implementacji w ich firmach. Planujemy kreować nie tylko rynek targów drzewnych, ale przede wszystkim wartości dodane, które wpiszemy w każdą kolejną edycję targów.

Kurier Drzewny

PTAK Warsaw Expo dysponuje 143 tys.m2 powierzchni, co pozwala na jednoczesne uczestnictwo w wydarzeniu ponad 35 000 osób dziennie (przy zaleceniu wolnej przestrzeni 4 m2 na osobę). Fot. Archiwum

Chcesz wiedzieć więcej?

zajrzyj na:
www.woodwarsawexpo.com

Czytaj dalej

Aktualności

Targi SICAM przełożone na 2021 r.

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Kurier Drzewny
Targi SICAM to jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży meblarskiej. Fot. Pordenone Fiere

Światowa pandemia Covid-19 wpłynęła na sytuację gospodarczą i społeczną, która doprowadziła do oczywistych ograniczeń i niepewności. Organizatorzy targów SICAM postanowili więc przełożyć wydarzenie o rok – na październik 2021 r.

Niestety, w ciągu trwania pandemii na wszystkich poziomach legislacyjnych w dziedzinie targów i ekspozycji nie było kompletnych przepisów i protokołów. Uniemożliwia to zorganizowanie opłacalnego wydarzenia dla wystawców i zwiedzających.

12. edycja Międzynarodowych Targów Komponentów, Akcesoriów i Półproduktów dla Przemysłu Meblarskiego została przełożona na 12 – 15 października 2021 r. Wystawa odbędzie się od wtorku do piątku – tam, gdzie zawsze, czyli w Pordenone.

– Obecna sytuacja gospodarcza i poważne problemy, wywołane przez pandemię na całym świecie, przekonały nas do przełożenia dwunastej edycji SICAM na przyszły rok – wyjaśnia organizator imprezy Carlo Giobbi. – Podjęliśmy tę decyzję po starannym rozważeniu. Mamy na uwadze firmy z branży mocno dotknięte obecną sytuacją, starając się ożywić sezon 2021.

Mamy nadzieję, że zakończy to przestój w przemyśle. Liczymy na to, że zobaczymy wszystkich wystawców w Pordenone w październiku 2021 r., aby dać im możliwość zaprezentowania swoich produktów na rynku najlepiej jak potrafią. Dwunasta edycja SICAM będzie ogromna, międzynarodowa, pełna pomysłów i projektów oraz silnych relacji biznesowych.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Popularne w tym miesiącu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).