Doskonały duet: projektory laserowe Z-LASER i płytki kolczaste RISTEK POLSKA prezentowane w salonie wystawienniczym firmy PENNY GONDEK
[vc_row][vc_column][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_media_grid grid_id=”vc_gid:1660984471843-60b56aec-3034-1″ include=”10473,10474,10476″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
Pomoc, jaką zapewniają lasery w tworzeniu konstrukcji drewnianych, jest nieoceniona i dotyczy wielu etapów prac. Przy produkcji wiązarów uzyskujemy przewagę konkurencyjną, co wynika z zalet tej technologii.
– Projektory laserowe mogą być użyte do wyświetlania konturów więźby pobranych z danych CAD klienta, a obrazowanie laserowe bezpośrednio na stołach roboczych lub prasie jest bardzo dokładne oraz zgodne ze skalą – mówi Dorota Czerska z firmy Penny Gondek oferującej lasery dla przemysłu drzewnego. – W tym kontekście używa się również pojęcia „cyfrowy szablon laserowy”, który dokładnie pokazuje prawidłowy układ, pozycję i wyrównanie elementów wiązara oraz płytek kolczastych.
Największym walorem takiej technologii jest to, że po takim precyzyjnym ustawieniu można natychmiast rozpocząć produkcję więźby. Cyfrowe szablony laserowe przynoszą wiele korzyści. Po pierwsze, jest to szybszy proces produkcji, bowiem czasochłonne i obarczone błędem ręczne pomiary, wyrównywanie i znakowanie są w tym przypadku wyeliminowane. Ważne jest także o wiele szybsze ustawianie, ponieważ dzięki wcześniejszej projekcji położenia produkowanej konstrukcji więźby, można szybko i dokładnie określić położenie stołów, bez konieczności późniejszej pracochłonnej korekty. Dodatkowo można wyświetlić miejsce uchwytów/mocowań na stołach. W kontekście oszczędności na czasie warto wspomnieć o krótszym czasie szkolenia załogi. Projekcja laserowa konturów produkowanego elementu nie tylko ułatwia pracę doświadczonym pracownikom, lecz także wspomaga sprawną edukację młodych i niewykwalifikowanych jeszcze pracowników.
– Nie zapominajmy o tym, że skorzystanie z projektora przy produkcji więźby z płytkami kolczastymi oznacza też doskonały produkt końcowy o najwyższej jakości. Praca przy użyciu projektora gwarantuje, że żadna płytka kolczasta nie zostanie zapomniana lub nałożona nieprawidłowo. Możemy zapomnieć o kosztownych ścinkach, przeróbkach. Za sprawą doskonałej więźby producent może zyskać przewagę nad konkurencją – dodaje Dorota Czerska. – Warto pamiętać, że technologia laserowa to wybór przyszłości, który pozwoli przejść pomiędzy tradycyjnym rzemiosłem a rosnącymi wyzwaniami digitalizacji, towarzysząc w cyfrowej transformacji procesu produkcji. Otworzy ona również drogę do rozwoju firmy.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Właściwy projektor może wyświetlić „cyfrowy szablon laserowy”, pomocny w produkcji więźby. Fot. Penny Gondek
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Projektor laserowy HFD2 marki Z-LASER ma wygodny pilot zdalnego sterowania oraz jest niekłopotliwy w obsłudze. Fot. Penny Gondek
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Projektor laserowy HFD2 marki Z-LASER ma wygodny pilot zdalnego sterowania oraz jest niekłopotliwy w obsłudze. Fot. Penny Gondek
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
Firma Z-LASER, reprezentowana na rynku krajowym przez Penny Gondek z Oleśnicy, już od 1985 roku oferuje lasery przemysłowe jako optyczne systemy pozycjonujące. Przedsiębiorstwo posiada już 20-letnie doświadczenie na rynku wiązarów i może pochwalić się dziesiątkami zadowolonych klientów. Szczególnie polecany w tym zakresie jest projektor laserowy HFD2, który wielokrotnie sprawdził się dzięki solidności konstrukcji oraz wyjątkowym parametrom technicznym. Przyjrzyjmy się jego specyfikacji:
– Zielone światło w produkcji – zielona linia lasera jest lepiej postrzegana przez ludzkie oko niż czerwona lub żółta. Moc wyjściowa 7 mW umożliwia zaklasyfikowanie lasera do klasy 2M.
– Klasa lasera 2M – w odróżnieniu od urządzeń z wyższą klasą, klasa lasera 2M nie wymaga eksperta ds. bezpieczeństwa laserowego. Dla producenta oznacza to możliwość uniknięcia kosztów i problemów związanych z certyfikacją takiej osoby w zakładzie. Firma oferuje również urządzenia o wyższej mocy wyjściowej (14 mW).
– Obudowa IP65 – oznacza pyłoszczelność i wodoszczelność, dlatego ten model idealnie nadaje się do zapylonego środowiska produkcyjnego w przemyśle drzewnym.
– Dokładność 0,25 mm/m – oznacza, że możemy mieć pewność prawidłowego umieszczenia płytek kolczastych na prefabrykowanych wiązarach nośnych z całkowitym przesunięciem we wszystkich kierunkach mniejszym niż 5 mm.
– Łatwe sterowanie projektorami laserowymi – jest to bardzo ważna zaleta, szczególnie dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z laserami. Warto zaznaczyć, że odbywa się tutaj bezpośrednia komunikacja pomiędzy projektorem laserowym a otaczającym go środowiskiem, ingerencja pracownika jest minimalna.
– Zdalne sterowanie – walorem tego modelu jest także możliwość przesłania za pomocą pilota każdego polecenia, które ma być wykonane przez oprogramowanie. Mowa tutaj np. o przełączaniu pojedynczych warstw – na przykład tylko płytki kolczaste lub tylko wiązar albo wyświetlanie wszystkich warstw jednocześnie.
– Oprogramowanie LPM – za pomocą intuicyjnego oprogramowania wybieramy plik, który ma być pokazany (zazwyczaj DXF). Zostanie on przesłany do projektora w celu wyświetlenia. Intuicyjny interfejs użytkownika może być również dostosowany do indywidualnych potrzeb. To sprawia, że obsługa i szkolenie są znacznie łatwiejsze. Zarządzanie użytkownikami poprzez ochronę hasłem zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi.
– Projekcja laserowa nadaje się zarówno do pras typu C, jak i płaskich stołów – projektory laserowe montuje się najczęściej nad obszarem roboczym pod dachem za pomocą uniwersalnego mocowania. Możliwy jest również montaż boczny. Maksymalne pole projekcji zależy od wysokości montażu i kąta projekcji.
– Systemy wielokrotnej projekcji – istnieje możliwość podłączenia do 16 projektorów i rozdzielnia między nimi danych projekcyjnych.
– Szybka kalibracja – codzienny proces kalibracji zajmuje tylko kilka minut i odbywa się przez proste naciśnięcie przycisku. Kalibrację przeprowadza się, aby projekcja danych CAD każdego dnia była zgodna z dokładnością i skalą.
– Wybór pojedynczych pól – projektor pozwala na to, by zdefiniować stałe części projekcji i wybierać pojedyncze pola do wyświetlenia.
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_media_grid grid_id=”vc_gid:1660984471850-697b923b-7ed3-6″ include=”10487,10489,10491″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
Dla pełnego zadowolenia z tej technologii niezbędne jest także zastosowanie trwałych i sprawdzonych płytek kolczastych. Jako dostawca technologii laserowych, Penny Gondek poleca płytki kolczaste fińskiej firmy RISTEK OY, z którą niedawno nawiązała współpracę.
– Płytki fińskiego producenta z dużym sukcesem są oferowane od roku na naszym rynku. Portfolio produktów RISTEK OY obejmuje, obok pras typu C oraz stołów z magnesami stałymi, szeroki wybór płytek kolczastych wykonanych ze stali konstrukcyjnej kutej na gorąco S350GD+Z275. Oznacza to m.in., że są to elementy o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie – tłumaczy Dorota Czerska.
Płytki kolczaste RISTEK OY są dostępne w kilku rozmiarach:
• LL10 (grubość blachy 1 mm, długość kolca 8,5 mm),
• LL13 (grubość blachy 1,3 mm, długość kolca 13 mm (kolce choinkowe),
• LL20 (grubość blachy 2 mm, długość kolca 18 mm (kolce choinkowe),
• płytki Inox,
• płytki Combi i Connection-plate.
– Dużym powodzeniem cieszą się płytki o grubości 1,3 mm z kolcami o kształcie choinki i wysokiej zdolności zakotwienia wynoszącej 3,9 N/mm2 – tłumaczy Dorota Czerska. – Wymienione płytki są od niedawna prezentowane w salonie wystawienniczym naszej firmy. Wyłącznym przedstawicielem RISTEK OY w Polsce jest SODRA POLSKA, reprezentowana na rynku przez RISTEK POLSKA.
Warto także zauważyć, że RISTEK OY zainwestowała niedawno w zakład oraz zwiększenie wolumenu. Obecnie ma cztery w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne, co pozwala zaoferować atrakcyjne ceny oraz zagwarantować sprawną realizację dostaw.
Wszystkim zainteresowanym technologią laserową w połączeniu z płytkami kolczastymi polecamy kontakt z firmą Penny Gondek. Specjaliści odpowiedzą na pytania oraz pomogą w wyborze odpowiedniego rozwiązania.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]







Pingback: Piszą o nas! – Ristek