Connect with us

Aktualności

Wytężone działanie to lepsze technologie dla użytkowników pilarek

Wspólna droga dwóch europejskich producentów maszyn – Felder Group & Otto Mayer Maschinenfabrik

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny i Meblarski

Dodane:

Kurier Drzewny
Hans i Kurt Mayer - dyrektorzy zarządzający firmy MAYER. Fot. Mayer

Dzięki połączeniu sił dwóch rodzinnych przedsiębiorstw – Felder Group i Otto Mayer, odbiorcy maszyn mogą liczyć na większą dostępność jeszcze lepszych technologii w zakresie pilarek panelowych. Od początku 2019 roku obie firmy działają wspólnie na rzecz projektowania, produkcji, sprzedaży i serwisowania tych urządzeń. Z kolei w ofercie FELDER Polska produkty firmy MAYER znajdą się od stycznia 2020 roku.

Wstecz1 z 2

– Jako część Felder Group, firma Mayer zyskała dostęp do naszej światowej sieci sprzedaży i serwisu obejmującej ponad 250 punktów. Zakłady produkcyjne w Hall oraz Lombach obejmują ponad 100 000 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej i każdego dnia wytwarzają wysokiej jakości maszyny do obróbki szerokiej gamy materiałów przeznaczone do zastosowania w rzemiośle i przemyśle.

Wspólnie pracujemy nad rozwojem, wprowadzaniem na rynek oraz światową dystrybucją wysokiej jakości produktów – mówi Hansjörg Felder, dyrektor zarządzający Felder KG.
– Dzięki połączeniu naszego know-how oraz synergii produkty marek Mayer, Felder oraz Format-4 mogą odnosić jeszcze większe sukcesy na rynku światowym.

Wspólnie możemy zapewniać wartość dodaną naszym klientom, a ponadto dawać pracownikom z zakładu Meyer w Loßburg-Lombach nowe możliwości i perspektywy rozwoju w Felder Group, jednym z wiodących na świecie przedsiębiorstw w branży – uważa dyrektor firmy Mayer Hans Mayer.

Zyskuje odbiorca

Setki specjalistów w około 250 punktach sprzedaży i serwisu na terenie 84 krajów konfigurują rozwiązania indywidualnie przystosowane do wymagań klientów na podstawie ukierunkowanej analizy potrzeb.

Następnie specjalnie przeszkoleni technicy serwisu zajmują się ustawieniem, montażem i uruchomieniem oraz pierwszą konfiguracją maszyny.

Dzięki temu może ona efektywnie pracować od pierwszego dnia wdrożenia jej do produkcji. Światowa sieć obsługi klienta zapewnia krótkie czasy oczekiwania na reakcję ze strony technika serwisu, jak również szybki dostęp do części zamiennych.

Ponadto klienci mogą korzystać z indywidualnych pakietów przeglądów i inspekcji oraz kompetentnej infolinii serwisu, służącej natychmiastową pomocą.

70 lat na rynku

Od 1950 roku firma Otto Mayer Maschinenfabrik buduje w Lombach pilarki panelowe i pilarki z belką dociskową do obróbki płyt z drewna, tworzyw sztucznych, metali nieżelaznych oraz materiałów kompozytowych. To rodzinne przedsiębiorstwo znajduje się w rękach drugiego pokolenia rodziny – Hansa i Kurta Mayer.

Za marką Mayer kryją się jakość oraz precyzja, jak również pierwszorzędny serwis oferowany klientom. Tworzenie optymalnych warunków w miejscu pracy pilarek zarówno dla operatorów, jak i środowiska naturalnego zawsze było priorytetem tego rodzinnego przedsiębiorstwa.

Niewykorzystywane silniki oraz źródła energii są automatycznie wyłączane i ponownie włączane według zapotrzebowania. Wióry odciągane są tylko tam, gdzie powstają. Technologia cienkiego rzazu, dzięki masywnej i stabilnej konstrukcji naszych pilarek wykazującej znikome wibracje, zużywa minimalną ilość energii i chroni zasoby naturalne.
– Pragniemy dostarczać klientom idealne narzędzia, za pomocą których odniosą sukces.

Ten cel przyświeca nam już od ponad 70 lat, dlatego wykorzystujemy naszą pasję, tradycję i chęć innowacji do budowania wyjątkowych pilarek panelowych, które poradzą sobie z każdym materiałem i każdym wyzwaniem – tak opowiadają o filozofii rodzinnego przedsiębiorstwa Hans i Kurt Mayer.

Wstecz1 z 2

Kurier Drzewny - ogólnopolski miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. Nasza gazeta ukazuje się w nakładzie 20 000 egz. KONTAKT: kontakt@kurierdrzewny.eu

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze