W dniach od 27 do 29 września 2021 roku Deutsche Messe oraz stowarzyszenie VDMA zorganizują wydarzenie cyfrowe – LIGNA. Innovation Network. Będzie można wziąć udział w pokazach i dyskusjach na temat najważniejszych światowych trendów dotyczących obróbki drewna.
– Jako organizator targów w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdobyliśmy ogromną wiedzę i doświadczenie online. Dzięki Hannover Messe Digital Edition w kwietniu pokazaliśmy, że możemy również z powodzeniem organizować duże wydarzenia cyfrowe – mówi dr Jochen Köckler, dyrektor generalny Deutsche Messe AG. – W tym roku LIGNA ma za zadanie zaprezentowanie aktualnych trendów branżowych oraz światowych innowacji i umożliwienie nawiązania kontaktów z zainteresowanymi stronami, dlatego jesienią zaprezentujemy LIGNA.Innovation Network.
Miejsce spotkań dla tych, którzy chcą poznać najnowsze trendy
– LIGNA jest i pozostaje miejscem spotkań ludzi oraz maszyn z całego świata na wystawach w Hanowerze. Chcemy jednak również, aby społeczność była na bieżąco i mogła dyskutować o najnowszych trendach. To właśnie zamierzamy osiągnąć podczas LIGNA.Innovation Network – wyjaśnia dr Bernhard Dirr, dyrektor zarządzający stowarzyszenia VDMA.
Wydarzenie LIGNA.Innovation składać się będzie z trzech filarów – Expo, Conference i Networking. Odbędzie się w studiu streamingowym H’Up w centrum wystawowym w Hanowerze.
W strefie Expo odwiedzający będą mieć bezpośredni dostęp do obszernych przeglądów produktów od wystawców. Najlepsze aplikacje, samouczki wideo, transmisje na żywo i czaty umożliwią im nie tylko poznanie konkretnych rozwiązań optymalizujących procesy obróbki drewna, ale także nawiązanie kontaktów i bezpośrednią wymianę informacji z wystawcami.
Drewno jako najważniejszy zasób odnawialny
Wirtualna konferencja rozpocznie się 27 września i skupi się na kluczowych tematach LIGNY, takich jak wykorzystanie digitalizacji i łączności do transformacji obróbki drewna, procesy prefabrykacji w budownictwie drewnianym lub nowy temat „Technologie procesowe biogospodarki”. W tym ujęciu drewno traktowane jest jako najważniejszy zasób odnawialny. Chodzi o to, aby uwagę na nowe opcje przetwarzania, które napędzają gospodarcze i technologiczne innowacje w branży.
Strefa Networking umożliwi wszystkim uczestnikom sieci LIGNA.Innovation bezpośredni kontakt z wystawcami, prelegentami i odwiedzającymi. Spersonalizowana strona wejściowa zostanie wyposażona w pulpit nawigacyjny, który będzie wyświetlać firmy, prelegentów i uczestników odpowiednich dla danego gościa. Właśnie tutaj odwiedzający może zainicjować bezpośredni kontakt, a następnie połączyć się za pośrednictwem czatu lub połączenia wideo.
Pierwsza konferencja Rosenheim LIGNA w czerwcu 2022 roku
Po LIGNA.Innovation Network, Deutsche Messe i Rosenheim Technical University of Applied Sciences zorganizują w dniach od 1 do 2 czerwca 2022 roku pierwszą konferencję Rosenheim LIGNA.
– Dzięki LIGNA.Conference jesteśmy wreszcie w stanie ponownie zapewnić przemysłowi drzewnemu i przetwórczemu wydarzenie na żywo w celu prezentacji produktów i profesjonalnej wymiany doświadczeń. Kolejna LIGNA w Hanowerze w maju 2023 roku została pomyślana jako międzynarodowe wydarzenie poświęcone innowacjom, podczas którego można obejrzeć, dotknąć i wypróbować nowoczesną technologię – mówi Christian Pfeiffer, dyrektor targów LIGNA.
LIGNA prezentuje pełną gamę produktów i usług dla przemysłu pierwotnego i wtórnego: narzędzia, maszyny i urządzenia do produkcji indywidualnej i seryjnej, technologię powierzchni, produkcję materiałów drewnopochodnych, technologię tartaczną, energię z drewna, elementy maszyn i technologię automatyzacji, a także maszyny i urządzenia do leśnictwa, produkcji kłód i tarcicy. W planie są również wydarzenia specjalne, takie jak LIGNA.Forum, szczyt przemysłu drzewnego dla leśnictwa i przemysłu surowcowego oraz tematyczne wycieczki z przewodnikiem. LIGNA 2023 potrwa od 15 do 19 maja.