Connect with us
 
cosa serve il levitra €105.30


Przegląd Meblarski

Wysoka jakość nawet na ograniczonej przestrzeni

SCM na targach Xylexpo

Dodane:

/

SCM
Model Olimpic 500 to nowa okleiniarka firmy SCM dedykowana małym i średnim firmom. Fot. SCM

zaprezentowane xylexpo

Świętująca w tym roku 70-lecie działalności firma SCM zaprezentowała się w trakcie targów Xylexpo w Mediolanie na stosiku o powierzchni ponad 2000 m2, na którym przedstawiła szereg rozwiązań dla wielu sektorów związanych z obróbką drewna. Wśród zaprezentowanych technologii pojawił się m.in. nowy model okleiniarki Olimpic 500 skierowany do małych i średnich firm.

 

Okleiniarka Olimpic 500

Nowością w ofercie firmy SCM jest okleiniarka Olimpic 500, którą cechuje doskonała wszechstronność obróbki.
– Urządzenie świetnie sprawdza się na ograniczonej przestrzeni i umożliwia uzyskanie wysokich standardów jakości. Dedykowane jest dla małych i średnich zakładów. Z racji szerokiej możliwości konfiguracji możemy ją zastosować u producentów mebli oraz w małych hurtowniach. Maszyna pracuje z prędkością posuwu 12 m/min – wyjaśnia Rafał Smakuszewski, area manager w firmie SCM, podczas oprowadzania po stoisku firmy w Mediolanie.
– Model Olimpic 500 łączy w sobie możliwości maszyn przemysłowych w zakresie jakości wykończenia elementów oraz poziom skompresowania, charakterystyczny dla mniejszych urządzeń – uzupełnia Bartosz Dembowy z firmy SCM. – Rozwiązanie świetnie sprawdzi się w mniejszych lub średnich zakładach stolarskich, którym nie zależy na ogromnej produktywności, ale chcą one osiągnąć bardzo wysoką jakość.

 

Nowy system sterowania

Okleiniarkę wyróżnia nowy system sterowania, co pozwala na wydajniejszą produkcję. Model Olimpic 500 dostarczany jest z oprogramowaniem Maestro active Edge oraz 15-calową konsolą.
– Urządzenie jest w pełni sterowane z pulpitu, łącznie z takimi funkcjami jak dostosowanie przykładnicy. Dodatkowo istnieje możliwość podpięcia jej z pozostałymi maszynami – czyli będzie można stworzyć mini fabrykę, która będzie automatycznie w pełni ze sobą powiązana. Po wczytaniu określonego programu do maszyny będzie można na niej pracować w pełni automatycznie i autonomicznie.

 

„Multinarzędzia”

Okleiniarka pracuje na serwomotorach, dzięki czemu odpowiada na aktualne potrzeby zakładów produkcyjnych.
– Ciekawą funkcją, oprócz serwomotorów, jest także posiadanie podwójnych narzędzi – mówimy o tak zwanych „multinarzędziach”, co było dostępne tak naprawdę dotychczas tylko maszyn przemysłowych – dodaje Bartosz Dembowy. – Wszystkie agregaty, począwszy od frezowania wzdłużnego, poprzez zarabianie naroży oraz cyklina promieniowa, będą miały możliwość pracowania na „multinarzędziach” na wielu promieniach. Oczywiście od klienta zależy, które promienie będą chciał wybrać.
Co ważne, nie tylko agregaty frezowania wzdłużnego, zarabiania i cykliny profilowej pracują na serwomotorach, ale także kapówki, jak również dostosowanie rolek dociskowych także są sterowane w ten sam sposób.

 

Obrzeża ABS i PVC

Model Olimpic 500 pracuje standardowo z obrzeżami ABS lub PCV do 3 mm.
– Istnieje również możliwość stosowania doklejek drewnianych, ale musimy wiedzieć, że zmienia to zakres pracy maszyny. W tym wypadku doklejki są podawane bezpośrednio z magazynku doklejek. W przypadku standardowych obrzeży warto wspomnieć o automatycznym magazynku podawania obrzeża, co oznacza, że maszyna sama będzie w stanie „zaciągnąć” materiał. Jest to zaleta szczególnie dla klientów, którzy będą pracować na cienkich obrzeżach.

Reklama

 

Prosta i automatyczna wymiana kleju

W nowej okleiniarce zastosowano także górny zbiornik na klej SGP-E.
Okleiniarka może być dostosowana do klejenia PUR i EVA.
– Warto pamiętać o tym, że górny zbiornik zapewnia dużo lepszą jakość naniesienia kleju – dodaje Bartosz Dembowy.

scm

SCM GROUP Polska Sp. z o.o.
ul. Obornicka 133, 62-002 Suchy Las
tel.:(061) 651 47 60;

scm.pl@scmgroup.com
www.scmgroup.com/pl/scmwood

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

  • SCM

    Model Olimpic 500 to nowa okleiniarka firmy SCM dedykowana małym i średnim firmom. Fot. SCM

  • SCM

    Maszyna pozwala uzyskać doskonałą jakość elementu. Fot. SCM

  • SCM

    Panel sterowania ułatwia pracę z urządzeniem. Fot. SCM

  • SCM

    Urządzenie jest kompaktowe i pozwala na uzyskanie doskonałej, przemysłowej jakości pomimo ograniczeń w przestrzeni. Fot. SCM

  • SCM

    Urządzenie jest kompaktowe i pozwala na uzyskanie doskonałej, przemysłowej jakości pomimo ograniczeń w przestrzeni. Fot. SCM

  • SCM

    Urządzenie jest kompaktowe i pozwala na uzyskanie doskonałej, przemysłowej jakości pomimo ograniczeń w przestrzeni. Fot. SCM

  • SCM
  • SCM
  • SCM
  • SCM
  • SCM
  • SCM

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Płynny ruch i niezawodność funkcjonowania

Zawiasy meblowe

Dodane:

/

REJS
Zawias powinien być dobrany m.in. pod kątem rodzaju szafki. Fot. REJS

Na rynku dostępne są różne rodzaje zawiasów meblowych. Ogólnie dzieli się je na kilka rodzajów: nakładane, bliźniacze, wpuszczane, kątowe, równoległe i o szerokim kącie otwierania. Które z nich nadają się do poszczególnych zastosowań?

 

REJS

Zawias powinien być dobrany m.in. pod kątem rodzaju szafki. Fot. REJS

To właśnie od zawiasów zależy czy szafki, szafy i komody będą się otwierały oraz zamykały cicho i płynnie. Niewielkie zawiasy meblowe tylko pozornie są do siebie podobne. W istocie, poszczególne modele i rozwiązania bardzo się od siebie różnią. I to od niuansów ich konstrukcji, rodzaju prowadnika czy rozmiaru puszki zależy to: gdzie i kiedy dany zawias należy zamontować. Jakie warianty mamy do wyboru? I do jakich mebli są przeznaczone? Ogólnie, zawiasy meblowe dzielą się na kilka rodzajów: nakładane, bliźniacze, wpuszczane, kątowe, równoległe i o szerokim kącie otwierania. Przyjrzyjmy się poszczególnym rodzajom.

 

Zawiasy nakładane

Znanym i najczęściej stosowanym rodzajem są zawiasy nakładane. Wykorzystuje się je w meblach, w których drzwi szafki położone są na zewnątrz korpusu. Wówczas patrząc z przodu na szafkę widzimy jedynie front i wąską przestrzeń wokół niego. Przestrzeń ta jest niezbędna do prawidłowego otwierania i zamykania drzwiczek.

 

Zawiasy bliźniacze

Praktyczne, ale rzadziej wykorzystywane są zawiasy bliźniacze. Stosuje się je, gdy sąsiadujące ze sobą skrzydła dzielą jeden korpus. W takich szafkach dwoje drzwi położonych jest na zewnątrz korpusu, ale opierają się o wspólną przegrodę środkową.

 

Zawiasy wpuszczane

Do tej pory rzadziej stosowane, ale cieszące się rosnącą popularnością są zawiasy wpuszczane.
– Stosowane są one w meblach, w których fronty położone są wewnątrz korpusu, czyli pomiędzy ściankami bocznymi mebla. W tym przypadku patrząc na szafkę widzimy całą przegrodę korpusu i cały front, które tworzą jednolitą płaszczyznę. – wyjaśnia Joanna Posadzy, dyrektor marketingu firmy REJS, producenta akcesoriów i okuć meblowych.

 

Reklama

Zawiasy kątowe i równoległe

Jeśli chodzi o szafki narożne, to tu montuje się zawiasy kątowe i równoległe. Te pierwsze przeznaczone są do szafek z cofniętymi frontami. Na ogół mają one kształt kwadratu ze ściętym jednym rogiem, a drzwiczki ułożone są w stosunku do korpusu pod pewnym kątem. W tym przypadku, w zależności od konstrukcji stosuje się na ogół zawiasy 30 oraz 45°.
Z kolei w szafkach prostokątnych zastosowanie znajdują zawiasy równoległe. W tych meblach po zamknięciu front ułożony jest równolegle względem blendy maskującej. Rozwiązanie to stosowane jest najczęściej w meblach kuchennych, gdzie blenda pozwala na oddzielenie szafek od innych mebli lub ściany, tak aby fronty mogły się swobodnie otwierać.

 

Zawiasy z szerokim kątem otwierania

Nie można zapomnieć o zawiasach z szerokim kątem otwierania. Są one rzadziej stosowane, jednak w wielu zabudowach meblowych niezbędne. Przeznaczone są nie tylko do drzwiczek narożnych. Konstrukcja zawiasu umożliwia otwarcie frontu aż o 165°, co umożliwia łatwiejszy dostęp do wnętrza mebla i przechowywanych w nim produktów. Ponadto otwarty front znajduje się poza światłem szafki, powodując swobodny wyjazd szuflad wewnętrznych lub koszy garderobianych z szafki.

 

Istota właściwego wyboru

Wybierając zawiasy trzeba wziąć pod uwagę to, gdzie zostaną zastosowane, ale nie tylko. Ważne są również: ich jakość, sposób montażu, możliwość i rodzaj regulacji (na ogół w trzech płaszczyznach), a także dodatkowe udogodnienia funkcjonalne.

 

„Wybierając zawiasy trzeba wziąć pod uwagę to, gdzie zostaną zastosowane, ale nie tylko. Ważne są również: ich jakość, sposób montażu, możliwość i rodzaj regulacji (na ogół w trzech płaszczyznach), a także dodatkowe udogodnienia funkcjonalne.”

 

– Większość zawiasów meblowych dostępna jest w kilku różnych wydaniach. Firma REJS, dla przykładu, proponuje je w ramach podstawowej linii Basic, a także bardziej zaawansowanej technologicznie linii REGULAR. Dla tych, którzy wymagają ponadprzeciętnej jakości polecane są zawiasy z linii EXPERT. Wyróżniają się one łatwiejszym montażem – dzięki technologii click-on ramię zawiasu wystarczy zapiąć, bez konieczności dokręcania (modele BASIC SLIDE ON, REGULAR i EXPERT CLICK), łatwiejszą regulacją w trzech płaszczyznach (na mimośrodzie), wyższą funkcjonalnością i wytrzymałością (testowane wg normy PN-EN 15570:2010 na 80 000 cykli) oraz walorami estetycznymi. Wykonane z wytrzymałej stali, dostępne są z zaślepkami na puszkę i ramię w komplecie. Dodatkowo wyposażone są w funkcję cichego domyku, dzięki której fronty domykają się miękko i dyskretnie. Udzielamy na nie dożywotniej gwarancji – wyjaśnia Joanna Posadzy.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Dekory, które odmienią każde skrzydło

Trendy na rynku drzwi

Dodane:

/

Schattdecor

Wnętrza mieszkalne oraz komercyjne ulegają ciągłym zmianom stylistycznym, dlatego produkcja drzwi, które zadowolą różne gusta konsumenckie oraz wpiszą się w rozmaite aranżacje przestrzeni, jest bardzo trudnym zadaniem. Lepsza od metody „prób i błędów” jest współpraca z doświadczonym dostawcą dekorów drzwiowych, który na bieżąco analizuje rynek, potrzeby odbiorców oraz kreuje trendy! Zapytaliśmy specjalistę z zakresu powierzchni dekoracyjnych, firmę Schattdecor, jakie drzwi cieszą się obecnie największą popularnością.

Biele i imitacja naturalnego drewna

– Wśród panujących na rynku trendów niezmiennie w pomieszczeniach urządzonych niemal w każdym stylu sprawdzają się zarówno biele, jak i okleiny imitujące naturalne drewno. Ich popularność nie spada od lat. Idealnie odnajdą się zarówno w nowoczesnym, surowym pomieszczeniu oraz przytulnych wnętrzach, gdzie stosuje się wiele dodatków i kolorów – mówi Tomasz Stępkowski z działu sprzedaży w firmie Schattdecor.

Wśród dekorów imitujących naturalne drewno warto wymienić m.in. Dąb Narbonne i Dąb Karlstad z kolekcji Schattdecor, które zyskują ogromną popularność wśród producentów drzwi oraz ostatecznych konsumentów.

Drzwi jednobarwne

– Rok 2022 pokazał, że nie zapominamy o kolorach jednobarwnych, takich jak różne odcienie szarości. Na uwagę zasługują również: chłodny granat czy oliwka. Innym, nieco odważniejszym trendem kolorystycznym jest czerń, która najlepiej prezentuje się na drzwiach o prostej formie – wyjaśnia Tomasz Stępkowski. – Wszystkie te kolory z sukcesem zadebiutowały w kolekcji Schattdecor Smartflex MAT+ oraz stale dostępne są od kilku lat w kolekcji Smartfoil MAT+.

Ościeżnica i skrzydło drzwiowe w odmiennych kolorach

– Kolejnym spotykanym coraz częściej zabiegiem jest wykonanie ościeżnicy w innym kolorze niż element skrzydła – mówi Tomasz Stępkowski. – Łączenie wzorów drewnopodobnych z mono kolorami, np. białym czy czarnym, pozwala nadać wnętrzu charakteru oraz uczynić drzwi istotnym elementem wystroju naszego domu czy biura.

„Spotykanym coraz częściej zabiegiem jest wykonanie ościeżnicy w innym kolorze niż element skrzydła.”

Moda na drzwi rustykalne

– Na popularności w ostatnim czasie zyskały również drzwi w stylu rustykalnym, które swoim charakterem znacząco wyróżniają się na tle innych. Styl rustykalny nie musi kojarzyć się nam z domami położonymi na wsiach, wśród gór, jezior czy lasów. Obecnie architekci łączą ze sobą różne style, począwszy od skandynawskiego, klasycznego, loftowego czy industrialnego i do każdego z nich idealnie sprawdzają się drzwi rustykalne – informuje Tomasz Stępkowski. – Charakteryzują się one budową z litego drewna dębowego albo sosnowego; dodatkowo postarzane wykonuje się ze starych desek, często szczotkowanych, na których widać upływ czasu, pęknięcia i ubytki. Przy tym stylu na uwagę zasługują dwa dekory z kolekcji Schattdecor: Dąb Flagstaff oraz Dąb San Marino w kilku wybarwieniach.

Schattdecor

Niesłabnącą popularnością cieszą się dekory dębowe. Kolorystyka Dębu Karlstad utrzymana jest w naturalnych, jasnych odcieniach dębu, dzięki czemu doskonale wpisuje się w styl skandynawski. Fot. Schattdecor

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Trio, które odmieni każdy mebel oraz wnętrze

Rozwiązania Häfele Polska dla branży meblarskiej

Dodane:

/

Häfele

Produkcja mebli często wymaga niestandardowych rozwiązań oraz indywidualnych koncepcji. Dotyczy to nie tylko samej bryły czy wyglądu, ale również zastosowanych okuć i akcesoriów meblowych. Dla producentów i montażystów liczy się łatwość regulacji i montażu, obiorców – energooszczędność, minimalizm oraz maksymalna funkcjonalność. Poznajmy trzy propozycje rozwiązań dla mebli od firmy Häfele Polska, które szczególnie zwróciły naszą uwagę.

Häfele

Opatentowana stopka meblowa Axilo pozwala łatwo i szybko regulować wysokość mebli oraz tworzyć egzemplarze o niskich cokołach. Fot. Häfele

Znana na całym świecie firma Häfele działa od 1923 roku. Producent oferuje m.in. produkty do mebli, w tym okucia i oświetlenie LED, jak też elektroniczne systemy kontroli dostępów oraz akcesoria dla stolarzy i architektów. Marka znana jest także z oferowanych okuć budowlanych. Produkty Häfele wyróżniają się wyjątkową konstrukcją i designem. Z rozwiązań producenta korzystają stolarze, producenci mebli, architekci, a także projektanci i firmy zarówno z branży drzwiowej, jak i okiennej. Przedstawiamy trzy rozwiązania, które mogą zrewolucjonizować dowolny mebel.

Loox5

Odpowiednio dobrane oświetlenie ułatwia życie, a dodatkowo spełnia różne role w zależności od potrzeb i aranżacji przestrzeni. System Loox5 od Häfele to nowoczesny, innowacyjny i funkcjonalny system oświetlenia LED, który doda elegancji i klasy każdemu wnętrzu. Jedną z jego wielu zalet jest szybkość i łatwość montażu, co docenią stolarze i osoby odpowiedzialne za montaż zabudowy u klienta. Do instalacji tego systemu nie jest potrzebny ani elektryk, ani lutownica, a kolorowe oznaczenia wtyków i gniazd dają pewność prawidłowego podłączenia i zadowolenia inwestora. Loox5 idealnie wpisuje się w ideę smart home, dzięki szerokim możliwościom sterowania (również zdalnego) i projektowania scen świetlnych – dostępna jest regulacja pilotem, smartfonem i włącznikiem. Dodatkowo ma połączenie liniowe kolejnych elementów, co minimalizuje przewody – na jednym zasilaczu można stworzyć duże instalacje. Sprawdzi się to idealnie np. przy dużych garderobach, gdzie nie potrzeba kupować osobnych zasilaczy do każdego modułu.

Häfele

Szuflada Matrix dostępna jest w trzech wariantach. Fot. Häfele

Axilo

Axilo to innowacyjny, opatentowany system stopek meblowych stworzony z myślą o wygodzie i szybkości pracy stolarzy. Dzięki kluczowi można wykonywać regulację przed korpusem mebla, kontrolując cały czas wypoziomowanie. Chcąc przyśpieszyć pracę, do klucza można podpiąć wkrętarkę. Aby dostać się do głęboko umiejscowionych stopek w szafce narożnej czy szafie, wystarczy użyć przedłużki. Z wykorzystaniem stopek Axilo możemy tworzyć estetyczne meble o niskich cokołach, nawet 35 mm.

Szuflady z serii Matrix

W ofercie szuflad Matrix do wyboru dostępne są trzy warianty. Matrix S to udźwig 35 kg oraz trzy wysokości (84, 135 i 199 mm) dostępne w kolorach białym, szarym i obecnie bardzo modnym czarnym matowym. Dzięki tak szerokiemu wyborowi Matrix S sprawdzi się we wszystkich realizacjach. Dodatkowo, aby ułatwić pracę stolarzom, regulacja umieszczona jest od wewnątrz szuflady, dzięki czemu bez problemu można regulować szuflady umieszone przy ścianie czy w szafce narożnej. Matrix S Slim to szuflada stworzona z myślą o najnowszych trendach – jej bok jest prosty i smukły (13 mm). Taki design wygląda minimalistycznie oraz elegancko i sprawdzi się w nowoczesnych kuchniach czy garderobach. Do wyboru są dwa kolory – biały i czarny matowy oraz trzy wysokości. W przypadku szuflad Matrix P klienci mogą wybrać z trzech wersji prowadnic o różnym udźwigu w zależności od potrzeb i rozmiaru szuflady (35, 50 i 70 kg). Dodatkowo cztery warianty kolorystyczne i możliwość zastosowania relingów czy podwyższeń szklanych czyni Matrixa P uniwersalną szufladą. Klienci szukający szuflad do frontów bez uchwytów docenią wersję push-to-open z hamulcem.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Rewolucja w tkaninach obiciowych

Southwest – etno

Dodane:

/

Dekoma
Wzory na tkaninach symbolizują żywioły, pory roku i zjawiska naturalne. Fot. Materiały producenta

Kolekcję tkanin obiciowych Southwest charakteryzują etniczna prostota wzornictwa, faktura i kolorystyka.
To design inspirowany dawnymi materiałami Indian Navajo, pustynnym krajobrazem i glinianymi domostwami. Stylistyka typowa dla południowo-zachodnich regionów Ameryki Północnej przeplata się z elementami rustykalnymi, midcentury, ale też country, japandi i boho.

Dekoma

Southwest tworzą trzy wzorzyste tkaniny dostępne w sześciu wariantach kolorystycznych. Fot. Materiały producenta

Wyjątkowy charakter tkanin pokazała w pełnej krasie sesja, która odbyła się w nowojorskim Williamsburgu. Zaprzyjaźniony duet fotografa i stylistki udowodnił, że etniczne wzory tkanin współgrają z wielkomiejskim pejzażem. Ceglane ściany budynków, wyraziste wzory i kolory graffiti oraz życie ulicy – w to bogate tło kolekcja wpisuje się idealnie niczym ludzie z różnych nacji w społeczność nowojorczyków.

Praktycznie i pięknie

Southwest tworzą trzy wzorzyste tkaniny dostępne w sześciu wariantach kolorystycznych oraz dwa jednobarwne koordynaty. Elementami wyróżniającymi kolekcję są: zgeometryzowane wzornictwo oraz inspirowana naturą gama barw.

Materiały Southwest są tkane na bawełnianej osnowie, która nadaje kolorom żywą głębię. Wykorzystana w produkcji przędza boucle powoduje, że tkaniny są miękkie i przytulne. Nawiązuje też do rzemieślniczych inspiracji, z których czerpali twórcy kolekcji. O tradycji tkackiego rękodzieła Indian przypomina również kolorystyka tkanin Southwest obejmująca terakotę, brąz, miedź, złoto, szarości, ochrę i turkus. Materiały wykonywane dawniej przez plemię Navajo miały naturalne odcienie wełny. Czasem były farbowane naturalnymi barwnikami pozyskiwanymi na przykład z dzikiej marchwi, mchu czy kory.

Ponadczasowa moda

Nowoczesne interpretacje stylu Southwest już od dawna wykorzystywane są w projektach wnętrz nie tylko w południowo-zachodnich stanach USA, ale na całym świecie. Odniesienia do wzornictwa charakterystycznego dla ludu Navajo znaleźć można w aranżacjach country, japandi, boho czy midcentury. Kolekcja Southwest idealnie wpasowuje się w tę stylistykę, a jednocześnie prezentuje świeże spojrzenie na tego rodzaju inspiracje. Wzory Pueblo i Saguaro nawiązują do pustynnego krajobrazu – wszechobecnych kaktusów i charakterystycznych, glinianych domów.

Wzór Navajo jest interpretacją znanego z indiańskich tkanin motywu geometrycznej gwiazdy. Natomiast Grava i Tierra to jednobarwne koordynaty, które komponują się z wzorzystymi tkaninami dzięki fakturze. Grava powiela splot wzoru, a Tierra utkana została jak tło w tkaninach Saguaro, Pueblo i Navajo.

Warto wiedzieć, że tkackie tradycje ludu Navajo sięgają X i XI wieku. Indianie rozwinęli sztukę tkacką i stworzyli bogatą paletę geometrycznych, gwieździstych, zygzakowatych motywów. Te wzory symbolizowały żywioły, pory roku i zjawiska naturalne.

Dekoma

Kolekcja Southwest idealnie wpasowuje się w niezwykłą stylistykę, a jednocześnie prezentuje świeże spojrzenie na tego rodzaju inspiracje. Fot. Materiały producenta

Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

17-19 marca 2023
LAS-EXPO, Kielce

23-25 marca 2023
Warsaw Home Gift&Deco
Nadarzyn

25-26 marca 2023
LUBDREW, Lublin

18-23 kwietnia 2023
Salone del Mobile. Milano
Mediolan, Włochy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).