Connect with us

Przegląd Meblarski

Wykorzystanie antybakteryjnej mocy srebra

Powłoki meblarskie

Dodane:

/

Portal Drzewny

Cromasept „Silver Power Plus” to nowy, wielowarstwowy system akrylowy firmy IVM Chemicals, który nadaje powierzchniom długotrwałe właściwości antybakteryjne. Według producenta, system ten 10:1 może być stosowany na wszystkich typach mebli.

 

Z długotrwałym efektem

Zwłaszcza w czasie pandemii ludzie zwracają większą uwagę na patogenne mikroorganizmy i rozprzestrzenianie się wieloopornych bakterii. Szczególnie te ostatnie mnożą się szybciej i sprawiają, że antybiotyki są coraz bardziej nieskuteczne. Nadanie powierzchni właściwości antybakteryjnych może przynajmniej do pewnego stopnia spowolnić ten rozwój. Mając to na uwadze, marka IVM Chemicals Croma Lacke wprowadza na rynek Cromasept „Silver Power Plus” – szereg zastosowań powierzchniowych o długotrwałym efekcie.

 

Redukcja prawie o sto procent w ciągu 24 godzin

Według producenta, nowy wielowarstwowy system akrylowy 10:1 może być stosowany do tworzenia powierzchni antybakteryjnych na wszystkich typach mebli.
– Obszerne testy laboratoryjne wykazały, że powlekanie powierzchni preparatem Cromasept „Silver Power Plus” hamuje namnażanie się bakterii, umożliwiając redukcję bakterii, takich jak E. coli i Staphylococcus aureus o prawie sto procent w ciągu 24 godzin – wyjaśnia Alexander Kollat, dyrektor generalny firmy IVM Chemicals.

 

Moc srebra

Działanie antybakteryjne opiera się na srebrze. Sposób działania Cromasept „Silver Power Plus” oznacza, że ​​nie są wymagane żadne dodatkowe biobójcze środki dezynfekujące. Kolejną imponującą cechą jest brak osłabienia działania antybakteryjnego, co zapewnia długotrwałą ochronę. Matowe i błyszczące powierzchnie produkowane przez bezbarwne powłoki wyglądają niesamowicie. Co więcej, może być też stosowany jako warstwa nawierzchniowa na istniejące już kolorowe powierzchnie.

0 Users (0 votes)
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Kontynuuj czytanie
Reklama prenumerata
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Dyskretne i funkcjonalne

Uchwyty krawędziowe: modny i gustowny sposób otwierania drzwiczek meblowych

Dodane:

/

Kurier Drzewny

Oszczędna forma uchwytów krawędziowych nie zdominuje frontów meblowych, za to podkreśli ich urok i doda stylu zabudowie kuchennej. Charakteryzują się one dyskretnym montażem i doskonale pasują do nowoczesnych kanonów aranżacyjnych, w których królują prostota i minimalizm.

Uchwyty krawędziowe są bardziej subtelne. Montuje się je na krawędzi frontów. Ten detal potrafi całkowicie odmienić wizerunek zabudowy meblowej, która zyska bardziej nowoczesny i luksusowy charakter.
To jest bardzo efektowne rozwiązanie, a przy tym pozwala zachować pełen komfort otwierania szafek i szuflad mebli. Uchwyty krawędziowe nie tylko ładnie wyglądają, ale są praktyczne i spełniają swoje zadanie. Ergonomicznie wyprofilowane pasują do dłoni i są wygodne w codziennym użytkowaniu.

Elegancka prostota

Lekkość i powściągliwa forma to charakterystyczne elementy, które wyznaczają styl aranżacji nowoczesnych kuchni. Rezygnujemy w nich ze zbędnej dekoracyjności i zbyt dużej liczby elementów przyciągających uwagę, na rzecz starannie wyselekcjonowanych detali, które w szczególny sposób zaakcentują charakter wnętrza. W tej roli sprawdzą się uchwyty krawędziowe. Chociaż mają ozdobny charakter, to ich oszczędna forma pasuje do stylizacji utrzymanych w duchu eleganckiej prostoty. Montowane na krawędzi frontu, nie są tak wyeksponowane jak tradycyjne uchwyty, dlatego nie zdominują jego powierzchni, a jedynie dyskretnie podkreślą urok mebli.
– Uchwyty krawędziowe to bardzo dobry wybór do minimalistycznych wnętrz kuchennych, ponieważ nie rzucają się w oczy i harmonijnie komponują z powierzchnią frontu, nie psując wrażenia czystej stylistycznie kompozycji – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Delikatna forma uchwytów podkreśli ponadto nowoczesną linię mebli i wysmakowany styl aranżacji – dodaje.
Uchwyty krawędziowe można zamontować na krawędzi frontu od góry lub od boku, co dodatkowo uwydatni linie poziome lub pionowe oraz podkreśli linearność bryły mebla. Będą jego dekoracją pod warunkiem, że zostaną precyzyjnie dopasowane i zlicowane z frontem. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane, ponieważ od niego zależy ich jakość i trwałość.
Mogą mieć one różną budowę: półokrągłą lub prostokątną i ściętą pod kątem do wewnątrz, tworząc zagłębienie ułatwiające złapanie uchwytu. Pozwoli to na dobranie najbardziej wygodnej formy, odpowiedniej do wizerunku mebli.

0 Users (0 votes)
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Kontynuuj czytanie

Przegląd Meblarski

CEHISA PRO-12 – specjalista do płyt akrylowych

Zaawansowana technologia na rynku okleiniarek

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Cehpol jest wyłącznym przedstawicielem na polskim rynku renomowanego producenta okleiniarek - hiszpańskiej firmy Cehisa. Fot. materiały producenta

Inwestorów zainteresowanych tym popularnym na naszym rynku modelem ucieszy informacja, że w ostatnim czasie pojawiło się kilka modyfikacji potrzebnych do oklejania foliowanych płyt akrylowych.

 

Portal Drzewny

Maszynę wyposażono w specjalny agregat FD-60 do zaokrąglania narożników płyty oklejonych obrzeżem PCW/ABS do 2 mm grubości. Maszynę wyposażono w specjalny agregat FD-60 do zaokrąglania narożników płyty oklejonych obrzeżem PCW/ABS do 2 mm grubości. Fot. materiały producenta

Polscy mniejsi, producenci, skupieni do tej pory na mniejszych okleiniarkach, coraz chętniej inwestują również w większe modele. Taki wybór jest szczególnie uzasadniony, gdy w grę wchodzą potrzeba zwiększenia wydajności, większa elastyczność i nowe możliwości produkcyjne, jakie mogą zaoferować nowoczesne maszyny.

– Obserwujemy zwiększone zainteresowanie okleiniarkami, które wiąże się nie tylko z ożywieniem na rynku meblarskim, ale również z faktem, że polscy mali producenci przekonali się już, jak bardzo te maszyny ułatwiają produkcję, nie bez znaczenia też są ich wysoka jakość i niezawodność – mówi Mateusz Olszewski z firmy Cehpol, który na bieżąco śledzi nowe trendy w dziedzinie maszyn dla branży meblarskiej i stara się jak najszybciej udostępniać je na naszym rynku.

„Obserwujemy zwiększone zainteresowanie okleiniarkami, które wiąże się nie tylko z ożywieniem na rynku meblarskim, ale również z faktem, że polscy producenci przekonali się już jak bardzo te maszyny ułatwiają produkcję.”

 

Inwestycje Majster Klepki

Od kilku tygodni nowy model CEHISA PRO-12 pracuje w stolarni Majster Klepka w Zgierzu. To profesjonalny zakład oklejania i cięcia, który oferuje szeroką gamę produktów niezbędnych przy produkcji mebli, takich jak podzespoły Blum, GTV (oryginalny design, funkcjonalne wzornictwo i wysoka jakość materiałów) czy Laguna (jedne z najbardziej niezawodnych na rynku systemów drzwi przesuwanych). Warto również zwrócić uwagę na dostępne tu akcesoria meblowe firmy Nomet, lidera polskiego rynku okuć budowlanych, z nowoczesnym wzornictwem i doskonałą jakością, które dają dużą przewagę nad importowanymi odpowiednikami zarówno pod względem cenowym, jak i estetycznym.

Warto podkreślić, że nie jest to pierwsza Cehisa zakupiona przez tę firmę. Majster Klepka bowiem w pierwszą okleiniarkę tego typu zainwestował już w 2010 roku.
Przedsiębiorstwo to znane jest na naszym rynku z tego, że obok doskonałej jakości podzespołów oferuje profesjonalne doradztwo techniczne.

 

Gwarancja doskonałego wyglądu płyt

CEHISA PRO-12 przeznaczona jest do doklejania obrzeża z melaminy, ABS/PCW do 3 mm grubości, forniru i doklejki drewnianej do 8 mm. Zastosowanie agregatu wstępnego frezowania krawędzi płyty PF-7 zapewnia doskonały wygląd spoiny. Maszynę wyposażono w specjalny agregat FD-60 do zaokrąglania narożników płyty oklejonych obrzeżem PCW/ABS do 2 mm grubości. Posiada także obrotowy panel sterujący z kolorowym wyświetlaczem 10”, co czyni jej obsługę prostą i przyjemną.

Niezawodność procesu produkcyjnego gwarantuje zespół frezowania krawędzi płyty PF-12 wyposażony w dwa wysokoobrotowe, przeciwbieżne silniki 1,8 i 1,5 kW z głowicami diamentowymi Ø100 mm i 65 mm wysokości.

W standardzie są również: zbiornik kleju pokryty teflonem z funkcją czuwania, stacja podawania obrzeża z rolki i gilotyna do wstępnego odcięcia obrzeża o grubości do 3 mm.
Cały proces produkcji jest automatyczny – zapewnia to m.in. zespół posuwu materiału z dolnym transporterem gąsienicowym (prędkość posuwu 9 lub 14 m/min) i agregat dwupiłkowy V-8 z dwoma silnikami o mocy 0,55 kW do dokładnego obcinania obrzeża z przodu i z tyłu płyty, pochylane od 0 do 10°.

 

Maszyna jeszcze lepsza

Jeżeli chodzi o zespół BC-5 do frezowania obrzeża góra/dół, to wyposażony on jest w: dwa silniki wysokoobrotowe o mocy 2 x 0,55 kW, z kopiałami talerzowymi i wymiennymi płytkami, odchylane od 0 do 20°.
Z kolei zespół FD-50 do zaokrąglania narożników płyty o wys. do 50 mm oklejonych obrzeżem PCW/ABS o grubości 2 mm wyposażony został w dwa wysokoobrotowe silnik o mocy 0,27 kW każdy.
Ponadto, każda maszyna posiada agregat: cykliny promieniowej RB-8, klejowej płaskiej RR-8, agregatu polerowania obrzeża po frezowaniu PC-5, a także elektrycznie podnoszona belka dociskowa z podwójnym rzędem rolek.

Maszyna spełnia wszystkie normy CE. Jeżeli chodzi o modyfikacje, potrzebne do oklejania foliowanych płyt akrylowych, są to: kopiały talerzowe na wszystkich agregatach, servomoto na cyklinie promieniowej, płyn zabezpieczający przed rysami, przed agregatem frezującym.

Cehpol jest wyłącznym przedstawicielem na polskim rynku renomowanego producenta okleiniarek – hiszpańskiej firmy Cehisa.

Kurier Drzewny

CEHISA PRO-12 wyposażona jest w obrotowy panel sterujący z kolorowym wyświetlaczem 10”, można w nim zapisać do 90 rożnych programów obróbczych. Fot. materiały producenta

Kurier Drzewny

Jeżeli chodzi o modyfikacje, potrzebne do oklejania foliowanych płyt akrylowych, są to: kopiały talerzowe na wszystkich agregatach, servomoto na cyklinie promieniowej, płyn zabezpieczający przed rysami, przed agregatem frezującym. Fot. materiały producenta

0 Users (0 votes)
What people say... Leave your rating
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}
Leave your rating

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Kontynuuj czytanie

Przegląd Meblarski

Nowe ostrza krążkowe OLFA

Bezproblemowe cięcie tkanin

Dodane:

/

OLFA
Obrotowe ostrza OLFA Endurance o średnicy 45 i 60 mm zachowują niezbędną do cięcia ostrość dwukrotnie dłużej niż produkowane od lat standardowe ostrza RB45 i RB60. Fot. OLFA

Ponad czterdzieści lat temu firma OLFA opracowała kolejne, w pełni oryginalne narzędzie – nóż krążkowy. Został wymyślony jako narzędzie do cięcia tkanin. W ciągu minionych lat to rozwiązanie zrewolucjonizowało zarówno rynek artystyczny, jak i rzemieślniczy na całym świecie. Nóż redukuje czas potrzebny do cięcia materiału co najmniej o połowę. Nie wymagając użycia dużej siły, tnie szybko i łatwo nawet kilka warstw tkaniny. W efekcie narzędzie to bardzo często zastępuje tradycyjne nożyce.

W ostatnim czasie firma OLFA, zachęcona pozytywnymi opiniami użytkowników, wprowadziła na rynek nowe, obrotowe ostrza OLFA Endurance o średnicy 45 i 60 mm. Zachowują one niezbędną do cięcia ostrość dwukrotnie dłużej niż produkowane od lat standardowe ostrza RB45 i RB60. Efekt ten osiągnięto dzięki specjalnemu szlifowaniu ostrza wykonanego z wolframowej stali narzędziowej o zastrzeżonym składzie chemicznym. Wydłużenie czasu pomiędzy zmianami ostrza pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Wewnętrzne testy OLFA, które dały podstawy do takich wniosków, wykonano odpowiednio:
– ostrzem RB45H zamocowanym w chwycie RTY-2/C, którym cięto złożone na cztery bawełniane sukno o szer. 900 mm i grub. 0,2 mm, maksymalna liczba cięć wykonanych tym ostrzem bez pozostawienia miejsc nieprzeciętych w linii cięcia wyniosła 2000, w teście tym standardowe ostrze RB45 nie przekroczyło 1000 cięć;
– ostrzem RB60H zamocowanym w chwycie RTY-3/G cięto również złożone na cztery bawełniane sukno, maksymalna liczba cięć wykonanych tym ostrzem bez pozostawienia miejsc nieprzeciętych w linii cięcia wyniosła 2000, w teście tym standardowe ostrze RB60 nie przekroczyło 1000 cięć.

Ostrze OLFA Endurance 45H pasuje do każdego noża na ostrze OLFA 45 mm: RTY-2G, RTY-2C, RTY-2NS i RTY-2/DX, a 60H do wszystkich noży obrotowych OLFA 60 mm: RTY-3G i RTY-3/DX.
Charakterystyczny dla nowych ostrzy jest centralny, okrągły otwór. W ostrzach standardowych jest otwór wielowypustowy. Ułatwia to ich rozróżnienie, zapewniając użytkownikom łatwiejszą obsługę. Należy pamiętać, że cięcie musi odbywać się na macie podkładowej.

OLFA

Obrotowe ostrza OLFA Endurance o średnicy 45 i 60 mm zachowują niezbędną do cięcia ostrość dwukrotnie dłużej niż produkowane od lat standardowe ostrza RB45 i RB60. Fot. OLFA

OLFA

Obrotowe ostrza OLFA Endurance o średnicy 45 i 60 mm zachowują niezbędną do cięcia ostrość dwukrotnie dłużej niż produkowane od lat standardowe ostrza RB45 i RB60. Fot. OLFA

Kontynuuj czytanie

Galeria

Cięcie i okleinowanie online

Rozwiązania w czasach pandemii

Dodane:

/

JAF Polska
Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu można zamawiać elementy z usługą cięcia i okleinowania online. Fot. JAF Polska

W wyniku pandemii COVID-19 w ubiegłym roku znaczna część usług musiała zostać przeniesiona do Internetu, co dotknęło także firmy z branży stolarskiej. Dlatego podjęte przez przedsiębiorców kroki umożliwiły zmniejszenie częstotliwości wizyt w sklepach, salonach i innych lokalach stacjonarnych. Natomiast stolarze przy pomocy narzędzi online mogli ograniczyć swoją pracę w terenie do dwóch aspektów – pomiaru i montażu. Z jakich zatem narzędzi korzystano? Przykładami mogą być Web Cutoraz Decofinder firmy JAF Polska.

 

Płyty na wymiar przez Internet

WebCut to usługa cięcia i okleinowania online. Dzięki niej możemy zamówić płyty na wymiar z dostawą lub odbiorem własnym. Dostarczone materiały są gotowe do montażu, więc równie dobrze można je zamówić bezpośrednio do klienta, jeśli zajmujemy się produkcją mebli zawodowo.
– Płyty przyjeżdżają precyzyjnie docięte, w wybranych strukturach oraz dopasowanych obrzeżach. Wprowadzamy formatki, a program sam dba o oszczędny rozkrój. Jednak w pakiecie otrzymujemy znacznie więcej. Przede wszystkim dostęp do pełnej bazy produktów i związanych z nimi korzyści. Mamy aktualny wgląd w ceny oraz stany magazynowe, a zamówiony przez WebCut towar jest automatycznie rezerwowany w magazynie. To wszystko dostępne jest przez całą dobę, bez potrzeby wychodzenia z domu i – na przykład – tankowania paliwa. Więc mamy podwójną oszczędność: pieniędzy i czasu -mówi Paweł Rachowiak, kierownik produkcji w JAF Polska.

 

Prosta nawigacja

Tworzenie nowego zamówienia zaczynamy od wejścia na stronę internetową www.jaf-polska.pl i kliknięcia „Usługi cięcia”, którą znajdziemy w prawym górnym rogu strony. Usługa dostępna jest wyłącznie dla zalogowanych użytkowników, a rejestracja trwa tylko kilkanaście sekund. Do WebCut możemy przejść również z poziomu sklepu internetowego JAF Polska.
W jaki sposób skorzystać z usługi? Najpierw klikamy „Utwórz nowe zamówienie”, a następnie dodajemy zestaw formatek. Podczas zakupów w sklepie internetowym należy kliknąć przycisk „Dodaj do cięcia”, tuż obok interesującej nas płyty. Jeżeli poszukujemy konkretnego materiału, to możemy go łatwo znaleźć za pomocą filtrów. Sprawdzamy dostępność poszczególnych płyt i przechodzimy do wymiarów formatek. Po prawej stronie wybieramy pasujące obrzeża, a poniżej określamy ich dokładny rodzaj. Kolejne elementy dodajemy przy użyciu ikony plusika [+], znajdującej się zawsze na końcu ostatniej pozycji w zamówieniu. W następnym kroku program optymalizuje rozkrój i przedstawia gotowy plan cięcia, który wystarczy zaakceptować. Możemy jeszcze dodać własny komentarz, a nawet wybrać preferowaną datę dostawy. Cały czas mamy też wgląd w poprzednie zamówienia, zarówno te robocze, jak i zrealizowane.

 

Wyszukiwarka dekorów

A co w przypadku, gdy stoimy przed wyborem dekoru? Poszukiwania musimy rozpocząć drogą eliminacji, a następnie trzymać się określonych kryteriów. Tylko jak to zrobić bez tradycyjnej wycieczki po sklepach? Jak wyjaśnia ekspert JAF Polska, z pomocą przybywa wyszukiwarka dekorów „Decorfinder”: „Dzięki Decofinder żadne próbniki nie będą więcej potrzebne. Program umożliwia skuteczne poszukiwania dekorów według gatunku drewna, koloru lub wyglądu. Co więcej, do wyboru mamy także typ powierzchni. Jeżeli znamy już numer upatrzonego dekoru, wówczas wpisując go w wyszukiwarkę dostępną na stronie, od razu uzyskujemy informację o powiązanych z nim produktach – laminatach, blatach, płytach czy obrzeżach. Widzimy również aktualne ceny i dokładną specyfikację każdego z nich. Do dyspozycji mamy niemal 900 wzorów od wiodących producentów.

 

Wszystko w jednym miejscu

Jeżeli już wybieramy się po zakupy, to warto zrobić je w jednym miejscu. Niestety produkcja i łańcuchy dostaw wielu producentów zostały wstrzymane lub przebiegają chaotycznie. W obecnej sytuacji najlepszym rozwiązaniem są obszerne stany magazynowe. Pomimo trwającego oblężenia marketów budowlanych – nadal możemy takie znaleźć.
W połączeniu z doświadczeniem i innowacyjnymi usługami online, stolarze też mogą pracować zdalnie. Do tego wystarczą elektronarzędzia do montażu, łącze internetowe oraz zwymiarowany projekt. Jeżeli chodzi o zakup materiałów, to kompleksowy asortyment posiada JAF Polska. W ofercie firmy znajdziemy gamę różnorodnych płyt meblowych marek Egger, Kronospan, Cleaf oraz Innovus od Sonae Arauco, której paleta obejmuje 27 starannie wyselekcjonowanych dekorów w nowoczesnym stylu. Oprócz płyt meblowych, na stanie są także okucia oraz systemy renomowanych marek, m.in. Blum.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Reklama

Popularne w tym miesiącu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).