Connect with us

Technika i technologie

Wydajnie, wygodnie i energooszczędnie

Systemy odciągowe i filtrujące SPÄNEX

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny i Meblarski

Dodane:

Systemy odciągowe i filtrujące SPÄNEX

Podczas trwania LIGNY w Hanowerze firma SPÄNEX zaprezentowała swoją ofertę w zakresie systemów odpylania i brykietowania. Na stoisku, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających, nie zabrakło też nowości. Goście targowi mogli z bliska zobaczyć technologie, które pozwalają na energooszczędną, wydajną i wygodną pracę.

Wstecz1 z 2

 

Nowości zaprezentowane w tym roku w Hanowerze przez firmę SPÄNEX to koncepcje, które pozwalają rozwiązać problemy w zakresie odciągów, filtrowania, brykietowania, rozdrabniania, a nawet odsysania mgły lakierniczej. Te nowoczesne technologie przyciągnęły bardzo wielu zainteresowanych z całego świata. Jak informuje zadowolona po tegorocznych targach LIGNA firma SPÄNEX, ilość i jakość zapytań zarówno z kraju, jak i z zagranicy pokazuje wysoki stopień gotowości do inwestowania.

Odpylacze i filtry „na żywo” – we współpracy z firmą WEINIG

W trakcie tegorocznych targów LIGNA zaprezentowano systemy odciągowe i filtrujące, które można było oglądać w trakcie pracy. Były podłączone do obrabiarek, jakie na swoim stoisku zaprezentował WEINIG.

Dwa energooszczędne odpylacze oraz dwa urządzenia filtrujące pozwoliły osiągnąć wymagany przepływ objętościowy, wynoszący 87 000 m³/h.

Dodatkowo, w tych kompaktowych filtrach i odpylaczach zainstalowano zoptymalizowane pod kątem wydajności i prędkości wentylatory promieniowe. Zastosowany regulator prędkości obrotowej pozwala uzyskać wymagane natężenie przepływu, zależne od liczby podłączonych i prezentowanych w danym czasie maszyn.

Dzięki temu moc ssania jest automatycznie dostosowywana do odpowiednich wymagań, a to niesie za sobą bardzo duże oszczędności energii. Odwiedzający wystawę mieli okazję zobaczyć jak ten system działa w praktyce. Ponadto byli pozytywnie zaskoczeni cichą pracą filtrów oraz odpylaczy, co osiągnięto dzięki skutecznej izolacji akustycznej komór wentylatora.

Automatyczna produkcja brykietu

Przedsiębiorstwo zaprezentowało także wydajne maszyny do produkcji brykietu, które umieszcza się pod filtrem i odpylaczem. Brykieciarka uruchamia się automatycznie, w momencie kiedy ilość wiórów jest wystarczająca do rozpoczęcia cyklu pracy. Dzięki współpracy z firmą WEINIG klienci mogli poznać sposób działania i wydajność maszyn, a także zobaczyć doskonałą jakość produkowanego brykietu podczas pracy na żywo.
W Hanowerze można było dodatkowo zobaczyć wysokowydajną, kompaktową brykieciarkę z serii produkującej okrągły brykiet, którą, ze względu na jej rodzaj konstrukcji, można umieścić zarówno pod odpylaczem, jak również pod systemem filtrującym. W tym systemie wióry przechodzą z pojemnika przez rurę spadową do ślimaka podającego, który dostarcza materiał dozowany do komory prasującej. Dawka zależy od właściwości materiału.

Wstecz1 z 2

Kurier Drzewny - ogólnopolski miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. Nasza gazeta ukazuje się w nakładzie 20 000 egz. KONTAKT: kontakt@kurierdrzewny.eu

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze