Aktualności

Wszystko z drewna: Plantwear chce rozszerzyć swoją działalność

Modne akcesoria drewniane

Opublikowane:

/

Plantwear, spółka specjalizująca się w sprzedaży drewnianych akcesoriów lifestyle’owych, w II kwartale 2020 roku odnotował wzrost przychodów ze sprzedaży, mimo że wykazał straty zarówno na działalności operacyjnej, jak i wynikach netto.

 
opr. (al)
 

W II kwartale bieżącego roku Plantwear SA osiągnął 2,181 mln zł przychodów oraz stratę netto w wysokości 64 tys. zł. Od początku roku spółka zanotowała znaczący wzrost sprzedaży, która osiągnęła poziom 4,522 mln zł (2019: 3,268 mln zł). Pomimo tego firma zanotowała stratę na działalności operacyjnej w wysokości 125 tys. zł. Strata netto sięgnęła ponad 250 tys. zł.

 

Widoczny wpływ pandemii na sprzedaż

Jak informuje zarząd spółki, wpływ na wyniki spółki w tym okresie miały niepewne nastroje konsumentów w początkowej fazie pandemii, a także nakłady inwestycyjne związane ze zwiększaniem skali biznesu. W minionym kwartale spółka poniosła koszty związane z uruchomieniem platformy sprzedażowej Giftbay.pl, oferującej spersonalizowane prezenty oraz gadżety. Serwis spotkał się z dużym zainteresowaniem wśród klientów – już w drugim miesiącu działalności nowa marka wypracowała ponad 30 tys. zł przychodu. Wpływ na wyniki finansowe w omawianym okresie miał też zakup materiałów i półproduktów dla nowej linii biżuterii wykonanej z metali szlachetnych, a także doposażenie nowej nieruchomości.
 
W najbliższej przyszłości spółka zamierza skupić się na realizacji nowej strategii opartej na czterech filarach, tj. dalszym poszerzaniu oferty flagowej marki Plantwear oraz rozwoju marek uzupełniających (Plantwear HOME oraz Plantwear KIDS). W planach jest także zwiększanie skali platformy Giftbay.pl i wprowadzanie na rynek nowych konceptów, a także dalsza ekspansja geograficzna.
 
– Jako specjaliści w dziedzinie sprzedaży internetowej przewidujemy, że ogólnoświatowy wzrost popularności kanałów e-commerce nie jest jedynie chwilowym trendem, ale fundamentalną zmianą nawyków zakupowych społeczeństwa. Sytuacja rynkowa nam sprzyja, a poczynione w ostatnim czasie inwestycje to ważny krok w kierunku znaczącego rozwoju firmy – mówi Wiktor Pyrzyk, prezes Plantwear.

 

Nowy asortyment i nowe grupy odbiorców

Planowane działania w obrębie marki Plantwear to przede wszystkim systematyczne poszerzanie asortymentu i trafianie do nowych grup odbiorców. W opinii Wiktora Pyrzyka, w ciągu najbliższych 2 – 3 lat ta gałąź działalności ma potencjał do wzrostu skali o 100 proc. Kolejnym ważnym elementem, mającym wpływ na rozwój biznesu, jest dalsze rozwijanie marek uzupełniających – Plantwear HOME oraz Plantwear KIDS.
 
– Marki te to koncepcje, które rozwijamy już od pewnego czasu. Jednak do tej pory ograniczeniem był nasz zakład produkcyjny, który okazał się zbyt mały, aby w pełni wykorzystać potencjał tych projektów. Zwiększenie ich skali będzie możliwe wraz z przeprowadzką do nowej siedziby – wyjaśnia Ewelina Bury, wiceprezes zarządu.
Plantwear przewiduje dalsze wzrosty sprzedaży na platformie Giftbay.pl, a docelowo w ciągu najbliższych dwóch lat zbliżenie się do obecnego poziomu sprzedaży produktów. Platforma będzie również funkcjonowała na rynkach zagranicznych. Obecnie trwają prace związane z jej tłumaczeniem na języki angielski i rumuński, które planowo mają zakończyć się we wrześniu br. W strategii rozwoju zarząd przewiduje również premierę kolejnego serwisu e-commerce, który nie jest ściśle powiązany z działalnością Plantwear. Prace powinny się zakończyć przed końcem tego roku.
 
Oprócz poszerzania oferty o nowe marki i produkty, spółka stawia na rozwój geograficzny. Marka od marca dostępna jest na Ukrainie, a od początku lipca w Rumunii. Spółka zapowiada premierę wszystkich marek na nowych rynkach, również przy wykorzystaniu takich platform sprzedaży internetowej, jak np. Etsy czy Amazon.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Komentarze

Popularne w tym miesiącu

Copyright © 2019 Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny i Meblarski

Exit mobile version