Connect with us


Wydarzenia

Wszystkie drogi prowadzą do Stuttgartu

DACH+HOLZ International – marzec 2024 r.

Dodane:

/

DACH+HOLZ
DACH+HOLZ International to miejsce spotkań branż dachowej i drzewnej. W marcu zapraszamy do stolicy Badenii-Wirtembergii. Fot. Mat. prasowe


Od poznania innowacji, testowania produktów, wymiany pomysłów, dostosowania firmy do przyszłości, po zainspirowanie kolejnego pokolenia dla danego zawodu – to powody, dla których warto pojechać w tym roku do Niemiec na targi DACH+HOLZ International.

W dniach od 5 do 8 marca br. Stuttgart stanie się miejscem spotkania branż dachowej i drzewnej podczas imprezy DACH+HOLZ. W stolicy Badenii-Wirtembergii, w sześciu halach o powierzchni wystawowej 75 000 m2, ponad 500 wystawców udzieli informacji, pokaże produkty oraz przedstawi dekarzom, stolarzom i hydraulikom budowlanym „przyszłościowe” technologie.

Digitalizacja, zasoby ludzkie i zrównoważony rozwój to tematy, które pojawią się na targach i obejmą najważniejsze kwestie branżowe.

Przestrzeń na testy i dialog

Te zagadnienia będą odzwierciedlone w nowo zainstalowanych obszarach pracy skupiających się na: „Zrównoważoności i przyszłości” (hala 4), „Digitalizacji i mediach społecznościowych” (hala 6), „Instalacjach sanitarnych” (hala 7), „Startupach i innowacjach” (hala 8), „Zasobach ludzkich i bezpieczeństwie zawodowym” (hala 9), a także w bieżących kwestiach związanych z drewnem (hala 10).

Zgodnie z hasłem „Tutaj pracują ludzie, proszę nie przeszkadzać!”, te obszary wykorzystywane zostaną do wspólnego dialogu. Odwiedzający będą mogli przetestować i wypróbować pokazane produkty. Ponadto dyskusje, prezentacje i networking w strefach chill-out zapewnią zróżnicowany program w każdej hali. Inne wydarzenia i międzynarodowa wymiana doświadczeń uzupełnią program wydarzenia, w tym popularny wieczór branżowy (czwartek, 7 marca).

Ciekawi nowości

Oprócz wymiany informacji na DACH+HOLZ International pojawiają się nowości. Wiele firm prezentuje swoje produkty w halach i otrzymuje wówczas bezpośrednie opinie od zwiedzających. Jednak często to mniejsze, nieznane przedsiębiorstwa pokazują i dostarczają rozwiązania na co dzień rzemieślnikom. Około 20 z nich skupionych jest w strefie start-upów w hali 8, gdzie prezentują swoje innowacje i rozwiązania. W tym roku ponownie będzie tu okazja, by imponować publiczności swoimi produktami w krótkich prezentacjach.

Ten, który przekona ekspertów, zostanie uhonorowany „Nagrodą Start-Up” (czwartek, 7 marca, godz. 11.00).

Media społecznościowe

Kolejną nowością w programie są sesje konsultacyjne w mediach społecznościowych z profesjonalistami – influencerami z branży. Jak przedstawić swoją firmę w sieciach społecznościowych?

W jaki sposób przyciągnąć uwagę do swojego biznesu? Co stanowi dobre treści i jak zapewnić zasięg? Renomowani influencerzy z branży budowlanej będą dostępni na targach, aby udzielić pomocy. Osoby szukające porad w kwestiach mediów społecznościowych mogą skorzystać z konsultacji: Remo Klingerem (@zimmerer_auf_insta, 34 300 obserwujących), Hannah Scheurer (@holzbau_tussis, 47 100), Selimem Fritzem (@DACHPRO, 56 500) lub Siną Klein (@dachdeckerin_sina, 40 500). Zainteresowani mogą zarezerwować online 20-minutowy, bezpłatny slot (od stycznia 2024 r. na www.dach-holz.com/en/homepage/). Zostaną przekazane im ważne informacje i spersonalizowane rozwiązania, na przykład jak skutecznie dotrzeć do młodych talentów za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przyszłość dla kolejnych pokoleń

Goście mogą również zainteresować młodych ludzi ciekawym zawodem. Dlatego targi oferują uczniom i młodym ludziom szeroką ofertę – od odkrywania branży i podziwiania jej osiągnięć, po aktywne uczestniczenie, wypróbowanie nowych rzeczy oraz wymianę pomysłów z profesjonalistami i ludźmi o podobnych zainteresowaniach na równych zasadach. Na wystawie obecni będą instagramerzy, praktykanci, członkowie krajowych drużyn i ambasadorowie młodzieży – gotowi odpowiedzieć na pytania. Ci, którzy chcą doświadczyć praktycznych umiejętności powinni przyjrzeć się treningom krajowych drużyn ciesielskich i dekarskich.

W halach wystawowych można z bliska zobaczyć, jak drużyny przygotowują się do nadchodzących mistrzostw świata. ZVDH (Centralne Stowarzyszenie Niemieckiego Rzemiosła Dekarskiego) i Holzbau Deutschland (Timber Construction Germany) również poinformują o różnorodności zawodów ciesielskich i dekarskich oraz możliwościach dalszego szkolenia. Aby zapewnić rozrywkę, gry wideo i gogle, VR dostarczą rozrywki. Klasy i szkoły zawodowe mają darmowy wstęp na DACH+HOLZ International.

Nowa platforma networkingowa

Nowa platforma cyfrowa DACH+HOLZ CONNECT oferuje spersonalizowane i interaktywne funkcje, aby zintensyfikować wymianę między wystawcami a zwiedzającymi. Kategorie i tematy można wybierać czy filtrować, aby szybko uzyskać pożądane treści wystawców. Użytkownicy skorzystają z funkcji wyszukiwania, aby znaleźć odpowiednich wystawców, artykuły i programy, na które mogą również zarejestrować się jednym kliknięciem. Ponadto lista obserwowanych i interaktywne układy hal ułatwiają zaplanowanie wizyty na targach, umożliwiając użytkownikom stworzenie spersonalizowanych tras.

Funkcja takiego kontaktu daje użytkownikom także możliwość napisania do innych osób, nawiązania relacji, a następnie kontaktu na miejscu. Aby korzystać z platformy DACH+HOLZ CONNECT, zwiedzający mogą bezpłatnie zarejestrować się na stronie: connect.dach-holz.com/en

DACH+HOLZ, 5 – 8 marca 2024 r., Stuttgart Exhibition Centre (Niemcy).

To największe, międzynarodowe targi przemysłu dachowego i konstrukcji budowlanych; obejmują wszystkie segmenty branży dekarskiej, dachy i ściany, drewniane i oraz metalowe konstrukcje.

ReklamaDACH+HOLZ International to miejsce spotkań branż dachowej i drzewnej. W marcu zapraszamy do stolicy Badenii-Wirtembergii. Fot. Mat. prasowe

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Dni Otwarte INTOREX SA w firmie Technodrewno

W dniach 5-7 czerwca 2024 roku firma INTOREX SA serdecznie zaprasza do Golęczewa k. Poznania na Dni Otwarte

Dodane:

/

Mapka dojazdu

W dniach 5-7 czerwca 2024 roku firma INTOREX SA serdecznie zaprasza do Golęczewa k. Poznania na Dni Otwarte, które będą niepowtarzalną okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami w produkcji galanterii drewnianej. Wydarzenie, które odbędzie się nowej siedzibie firmy Technodrewno skierowane jest do małych, średnich i dużych zakładów produkcyjnych, a uczestnicy będą mogli poznać innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz nowoczesne maszyny.

Opr. J.O

Podczas Dni Otwartych zaprezentowane zostaną dwie nowe maszyny, które z pewnością przyciągną uwagę wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w obróbce drewna:

  • Centrum tokarsko-frezarskie z możliwością szlifowania TKC-1500 AS
  • Tokarko-frezarka z możliwością szlifowania CKX-1600 BT

Dodatkowo, przedstawiona zostanie również zregenerowana i w pełni funkcjonalna maszyna używana:

  • Szlifierka LAM-1300

Innowacyjne technologie w praktyce

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli na żywo zobaczyć technologię toczenia, frezowania, wiercenia i szlifowania. Demonstracje te będą wykorzystywać programy obróbcze wygenerowane za pomocą zaawansowanego oprogramowania CAD/CAM Intor-Edit oraz SolidCAM 3D. To doskonała okazja, aby zobaczyć nowoczesne technologie w działaniu i porozmawiać z ekspertami na temat ich zastosowania w praktyce.

Oferta CEHPOL i dodatkowe atrakcje

To nie koniec atrakcji! Swoje produkty i usługi zaprezentuje także firma CEHPOL, będąca przedstawicielem producenta okleiniarek CEHISA oraz pił pionowych ELCON.

Podczas Dni Otwartych dostępne będą również informacje na temat aktualnych dotacji UE oraz atrakcyjnych ofert leasingowych, co może być niezwykle pomocne dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w nowoczesne technologie.

Zaproszenie na ciepły posiłek

Nie tylko technologie będą na nas czekały! Dla wszystkich gości organizatorzy zapewniają ciepły posiłek oraz kiełbaski z grilla.

Serdecznie zapraszamy w dniach 5-7 czerwca 2024 roku w godzinach od 10:00 do 16:00 do Golęczewa k. Poznania. To wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu zobaczyć najnowsze technologie, skorzystać z fachowego doradztwa oraz spędzić miło czas w towarzystwie specjalistów z branży. Do zobaczenia!

Technodrewno

Tokarko-frezarka z możliwością szlifowania CKX-1600 BT. Fot. Technodrewno

Technodrewno

Centrum tokarsko-frezarskie z możliwością szlifowania TKC-1500 AS. Fot. TechnodrewnoCzytaj dalej

Aktualności

Od dekady rozwijają się jako poddostawca branży meblarskiej

10cio lecie firmy NOWIGO

Dodane:

/

Firma NOWIGO powstała 10 lat temu, a jej genezą było zapotrzebowanie różnego rodzaju listwy meblowe, spowodowane potrzebą większej produkcji przez zakłady meblarskie. Pierwszymi klientami przedsiębiorstwa byli duzi odbiorcy z regionu Wielkopolski. Obecnie NOWIGO jest rozpoznawalną marką i z sukcesem obsługuje kontrahentów z terenu całego kraju.

Już od 10 lat NOWIGO, producent wyrobów drzewnych z Pomarzanowic koło Poznania, słynie z wysokiej jakości produktów, wśród których można znaleźć fryzy liściaste i iglaste, listwy meblowe dedykowane stelażom mebli tapicerowanych oraz różnorodne elementy meblowe.

„Firma NOWIGO w tym roku obchodzi 10cio lecie swojego istnienia. Przez ten czas dynamicznie się rozwija w oparciu o współpracę z czołowymi producentami mebli, którzy budują swój sukces w oparciu o kompetentnych dostawców.”

Wykorzystując surowce liściaste i iglaste, firma przygotowuje produkty dedykowane do zastosowania w pracach wykończeniowych oraz stelażowych.

Trwałość i uniwersalność użycia tych prefabrykatów pozwala na tworzenie funkcjonalnych mebli oraz dodatków do wyposażenia domu i ogrodu.

Dzięki możliwościom dostosowania produktów pod konkretne zamówienie klienta, NOWIGO zyskuje uznanie wśród klientów z branży meblarskiej, stolarskiej oraz architektury ogrodowej. Nowym elementem w ofercie firmy są także listwy łączone na mikrowczepy, które poszerzają możliwości zastosowania drewna w różnych dziedzinach.

Bogata oferta tych produktowa obejmuje fryzy, listwy oraz elementy drzewne w szerokiej gamie wymiarów, idealnych do stosowania w stelażach do mebli tapicerowanych, meblach litych, płytach klejonych, stolarskich oraz galanterii drzewnej.

Solidne wsparcie dla Kępna

– Jesteśmy dumni z naszego dziedzictwa jako producenta wyrobów drzewnych, i z przyjemnością podejmujemy nowe wyzwania – mówi Grzegorz Kujawa, prezes zarządu firmy NOWIGO.

Mimo obecnie trudnego rynku przedsiębiorstwo obsługuje obecnie setki odbiorców, oferując im prefabrykaty wysokiej jakości, zachowując przy tym dużą otwartość na bieżące potrzeby rynku.

Zgodnie z tą strategią firma otworzyła w 2023 roku punkt sprzedaży w Kępnie, które jest kolebką producentów mebli tapicerowanych. Dzięki zapleczu magazynowemu, transportowi i wsparciu technicznemu klienci NOWIGO zyskują wysoki jakości obsługę, która sprawdza się nawet w sytuacjach kryzysowych. – Obecnie mamy do czynienia z trendem specjalizacji, gdzie firmy produkujące meble kupują gotowe komponenty, jednocześnie koncentrując się na produkcji, w różnych jej aspektach – podkreśla Grzegorz Kujawa. – Współpraca z naszą firmą ma także ekonomiczne uzasadnienie, bowiem jako poddostawca jesteśmy w stanie zaoferować produkty tańsze od tych, które są w stanie wytworzyć nasi klienci.

Nie muszą mieć oni bowiem dodatkowego parku maszyn, suszarni, pracowników oraz dodatkowych kosztów.

Jakie perspektywy?

Siła firmy NOWIGO tkwi w specjalizacji i partnerskich relacjach z kooperantami. Skupia się na produkcji listew handlowych, pozwalając jej klientom skoncentrować się na swoich obszarach specjalizacji, bez konieczności inwestowania w dodatkowe zaplecze produkcyjne. Elastyczność i jakość pozwalają firmie utrzymać pozycję na rynku, pomimo trudności, jakie mogą się pojawić.

Dodatkowo NOWIGO to optymiści, którzy wierzą, że z pasją, innowacyjnością i odpowiednią strategią można pokonywać wszelkie wyzwania. Dlatego firma jest stale otwarta na nowe możliwości, nowych klientów i nowe rynki. Stąd też, w najbliższym czasie planuje kontynuować ekspansję, być może otworzyć kolejne punkty sprzedaży, choć szczegółów jeszcze nie znamy.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z nami. Dziękujemy naszym dotychczasowym klientom za zaufanie, które nam udzielili przez te dziesięć lat. Bez tego wsparcia nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy dzisiaj. Patrząc w przyszłość, pełni nadziei i z determinacją, czekamy na kolejne wyzwania i sukcesy – podsumowuje Grzegorz Kujawa.Czytaj dalej

Aktualności

Dołącz do Spotkania z Klientami Wood-Mizer 2024 w Kole

Warto odwiedzić

Dodane:

/

Wood-Mizer

Już 7-8 czerwca 2024 r. w godz. 9.00-15.00 odbędzie się Spotkanie z Klientami, na które firma Wood-Mizer serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pracą z drewnem – profesjonalistów, amatorów, ich rodziny i przyjaciół. Spotkanie odbędzie się w siedzibie firmy Wood-Mizer w Kole, przy ul. Nagórnej 114.

Seria Spotkań z Klientami organizowana przez firmę Wood-Mizer to doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z najnowszą ofertą produktową firmy, ale też do rozmów, wymiany doświadczeń branżowych i zrobienia zakupów po atrakcyjnych cenach. Wśród prezentowanych maszyn i urządzeń będą zarówno te znane i cenione, jak i najnowsze, mające swoją premierę.

Podczas Spotkania z Klientami zostaną zaprezentowane m.in.:
• linia przemysłowa #1 z trakiem WB2000 (wyposażonym w brzeszczot stellitowy oraz serwomotor) i obrzynarką EG300;
• linia przemysłowa #2 z trakiem WM3500 oraz wielopiłą dwuwałową MR200;
• traki z serii LT oraz LX, m.in.: LT70 (z brzeszczotem o profilu 7/47 i szer. 50 mm), LT40, LT15 na baterie litowo-jonowe, LT20START (NOWOŚĆ), LX250 i LX50SUPER;
• obrzynarki EG300 w wersji mobilnej i EG350 (PREMIERA);
• wielopiła dwuwałowa MR250 (PREMIERA);
• maszyny Woodworking, w tym najnowszą czterostronną strugarko-frezarkę MP280, piłę formatową MS750 i piłę stołową MS500.

Uwagę odwiedzających z pewnością przyciągną linie tartaczne Wood-Mizer Systems – ta pierwsza oparta na przemysłowym traku WB2000, zaprojektowana do wydajnego przerobu drewna dla dużych przedsiębiorstw drzewnych, oraz druga zbudowana na bazie traka WM3500. Obie linie wykorzystują maszyny pomocnicze, zwiększające poziom automatyzacji produkcji – wielopiły, obrzynarki i rozrzynarki Wood-Mizer oraz systemy do załadunku kłód i sortowania materiału.

Po raz pierwszy zaprezentujemy wielopiłę MR250 z dwoma wałami i maksymalnie 32 tarczami tnącymi do rozrzynania materiału o wymiarach aż 650 mm x 250 mm. Nowością będzie obrzynarka EG300 w wersji mobilnej i obrzynarka stacjonarna EG350 o parametrach obróbki 550 mm x 100 mm.

Wśród profesjonalnych traków taśmowych znajdzie się nowość – trak LT20START z zestawem hydrauliki i urządzeniem Setworks w specjalnej ofercie dostępnej jedynie w trakcie Spotkania z Klientami.

Atrakcje i niespodzianki

Na odwiedzających czeka szereg atrakcji i niespodzianek, m.in.: przecieranie na traku LT15 z bateriami litowo-jonowymi, prezentacja historycznego traka LT40 z początku lat 90., warsztaty ręcznych prac stolarskich z Łukaszem Giergaszem z kanału YouTube „5m2”, oraz wiele innych gier i konkursów.

„Będzie nam niezmiernie miło jeśli na Spotkanie z Klientami przyjadą również rodziny i dzieci, dla których przygotowaliśmy liczne animacje, gry i zabawy. Każde dziecko otrzyma od nas sympatyczny upominek „niespodziankę”.”

Podczas Dni Otwartych Wood-Mizer 2024 klienci będą mogli skorzystać z rabatów na zakup traków taśmowych, maszyn stolarskich serii Woodworking, oryginalnych brzeszczotów oraz pozostałych produktów Wood-Mizer. Nie zabraknie także poczęstunku.

Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie swojego udziału mailowo:
recepcja@woodmizer.plCzytaj dalej

Wydarzenia

Targi Furnitech w Nadarzynie przyciągają rzeszę zwiedzających

Targi branżowe

Dodane:

/

Trwają Międzynarodowe Targi Komponentów i Technologii Meblarskich Furnitech i All4Wood Warsaw w Nadarzynie pod Warszawą. Równolegle na terenach wystawienniczych Ptak Expo organizowane są targi meblarskie Furniture Contract Expo i Targi Automatyki Przemysłowej oraz Robotyki Warsaw Industry Automatica.

 
W narodzie zapanowało zbiorowa obsesja na organizację imprez dla branży drzewnej i meblarskiej. W ostatnim czasie ich wysyp jest podobny do epidemii ospy. Niedługo będziemy tylko jeździć w odwiedziny na targi, a na pracę nie będzie czasu – śmiejemy się w redakcji. Niemniej jednak inicjatywy Ptak Expo zaskakują swoją jakością dając do zrozumienia uczestnikom rynku, że w kalendarzu spotkań dla branży ciągle jest miejsce dla nowych pomysłów.
 
W drugim dniu targów Furnitech, których również jesteśmy uczestnikiem, obserwujemy wzmożony ruch ze strony zwiedzających. Rozmowy na stoiskach trwają, wystawcy mają co robić. I o to właśnie chodzi w tego rodzaju targach – aby uczestnictwo obu stronom się opłaciło. Na dokładne podsumowanie jeszcze przyjdzie czas – już w czerwcowym wydaniu „Kuriera Drzewnego”.Czytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).