Connect with us


Aktualności

Współpraca z ProLogic gwarancją sukcesu każdej firmy produkcyjnej

Oprogramowanie ProLogic FenOffice do produkcji okien i drzwi

Dodane:

/



Prologic

Maksymalna elastyczność to najważniejsza cecha, jaką dzisiaj muszą wykazywać się nowoczesne firmy produkujące okna czy drzwi. Wynika ona m.in. z szerokiego wachlarza systemów, w jakich wykonywana jest stolarka otworowa. Ponadto producenci winni być przygotowani na rozmaite życzenia płynące ze strony klientów, np.: w zakresie jakości zamawianego towaru, a także ścisłego przestrzegania terminu jego realizacji oraz dostawy. Aby sprostać tym trudnym zadaniom, zakład produkcyjny musi być wyposażony w odpowiedni park maszynowy, narzędzia, a także oprogramowanie, które będzie panowało zarówno nad fachową obsługą klienta, jak i projektowaniem, technologią produkcji oraz logistyką. Maksymalną elastycznością może pochwalić się Stolbud Koronea, która w codziennej pracy postawiła na rozwiązania firmy ProLogic.

Stolbud Koronea

Stolbud Koronea zatrudnia ponad 560 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych, tj. we Włoszczowie  – gdzie produkuje okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe, a także Pszczynie  – gdzie wykonuje okna i drzwi z PVC i aluminium. Ponadto firma może poszczycić się własnym tartakiem znajdującym się we Włoszczowie. Fot. Stolbud Koronea

O firmie Stolbud Koronea

– Stolbud Koronea jest jednym z największych producentów stolarki okiennej oraz drzwiowej w Polsce. Nowoczesność, ale mocno osadzona w tradycji, silna, rozpoznawalna marka gwarantująca najwyższą jakość produktów, innowacyjna myśl technologiczna inżynierów, przejrzysty model biznesowy kadry zarządzającej – tak w skrócie można opisać spółkę, która obecna jest aż w 31 krajach na świecie. Firma zatrudnia ponad 560 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych, tj. we Włoszczowie – gdzie produkuje okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe, a także Pszczynie – gdzie wykonuje okna i drzwi z PVC i aluminium. Ponadto Stolbud Koronea może poszczycić się własnym tartakiem znajdującym się we Włoszczowie – mówi Katarzyna Skiba, kierownik działu markietingu w Stolbud Włoszczowa SA.

Stolbud Koronea

Stolbud Koronea zatrudnia ponad 560 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych, tj. we Włoszczowie – gdzie produkuje okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe, a także Pszczynie – gdzie wykonuje okna i drzwi z PVC i aluminium. Ponadto firma może poszczycić się własnym tartakiem znajdującym się we Włoszczowie. Fot. Stolbud Koronea

Produkcja w Stolbud Włoszczowa

– We Włoszczowie produkujemy okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe do każdego rodzaju pomieszczeń. Bogata oferta obejmuje drzwi wewnętrzne – od ekskluzywnych drewnianych, po nowoczesne panelowe, szklane i najbardziej popularne płytowe. Dopełnienie oferty stanowią  zewnętrzne, wejściowe do mieszkań oraz  techniczne. Wszystkie wyroby cechuje ciekawe wzornictwo, wytrzymałość oraz wysokie parametry użytkowe. W działalności mocno postawiliśmy na innowacyjne technologie. Przykładem mogą być chociażby jedne z najnowocześniejszych w Europie linie do produkcji okien drewnianych i drewniano-aluminiowych Conturex 125 firmy WEINIG. Zakup maszyn pozwolił nam na usprawnienie i udoskonalenie procesu produkcyjnego, z jednej strony zwiększając konkurencyjność firmy na rynku okiennym, a z drugiej skracając terminy realizacji i oferując indywidualnym klientom doskonałe i piękne profile. Conturex 125 to precyzyjna, w pełni zautomatyzowana maszyna, która w elastyczny, niezawodny i szybki sposób profiluje elementy okienne zarówno skrzydła, jak i ościeżnice. Jest w stanie zastąpić pracę nawet dziesięciu obecnie używanych urządzeń – czopuje, struga, profiluje, frezuje, nawierca otwory itd. Wystarczy umieścić w odpowiednim miejscu wystruganą kantówkę, by po krótkiej chwili uzyskać idealny, gotowy do sklejenia element składowy okna. Maszyna pozwala na produkcję okien o różnych kształtach, m.in.: trójkąty, trapezy, łuki – mówi Arkadiusz Świder, członek zarządu w firmie Stolbud Włoszczowa SA.

Produkcja w Stolbud Pszczyna

– Zakład produkcyjny w Pszczynie składa się z dwóch sekcji: PVC oraz aluminium. Oferta produktowa jest bardzo bogata – od konstrukcji okien standardowych, poprzez HST, PSK i przeszklenia fasadowe, na drzwiach zewnętrznych kończąc. Powyższe konstrukcje wykonywane są w technologii skosów, łuków, w bogatej palecie oklein, okładzin aluminiowych oraz farb proszkowych. Firma posiada własną linię technologiczną do gięcia łuków oraz okleinowania profili PVC w wersjach jednostronnej, dwustronnej oraz 3D, popartej certyfikatem Rehau 2016. Gama asortymentu opiera się na renomowanych dostawcach profili: PVC (Rehau) oraz aluminium (Ponzio i Aluprof). Dziennie produkujemy od 100 do 200 okien i drzwi, a ich liczba w dużej mierze zależy m.in. od wielkości oraz kształtu danego elementu. Poza tym dysponujemy własną flotą logistyczną, co pozwala na efektywne zdobywanie klientów i terminowe dostarczanie dostawy produktów na takie rynki, jak: Czechy, Niemcy, Słowacja, Włochy, a ostatnio Szwajcaria, które to rynki są naszymi wiodącymi kanałami dystrybucji – zapewnia Adam Och, dyrektor produkcji w firmie Stolbud Pszczyna SA.

Współpraca z firmą ProLogic

Jak zawsze w tego typu sytuacjach nawiązanie wzajemnej współpracy pomiędzy obiema firmami stanowi bardzo szczególny moment. Nie sztuką jest bowiem wygrać konkurs czy nawet przetarg, a potem uroczyście przyjąć kontrakt. Trzeba go jeszcze z powodzeniem zrealizować. W tym przypadku ProLogic musiał dokładnie zapoznać się z profilem działalności firmy Stolbud oraz jej planami na przyszłość. Z kolei Stolbud chciał nauczyć się jak najlepszego wykorzystania możliwości nowego oprogramowania i mieć pełny udział w jego dalszym rozwoju. Po drodze ze strony firmy zlecającej zrodziło się wiele pytań oraz życzeń powodowanych kolejnymi pomysłami, które mogłyby bardziej usprawnić pracę w zakładzie. Ostatecznie firma ProLogic ze wszystkich postawionych zadań wywiązała się bezbłędnie, a Stolbud może wystawić jej jak najlepsze rekomendacje.

Dlaczego ProLogic?

– W czerwcu 2014 roku został rozpisany konkurs na program komputerowy, który usprawni naszą pracę przy produkcji okien i drzwi. W związku z planami rozwojowymi firmy potrzebowaliśmy swego rodzaju stabilności, dlatego bardzo zależało nam na kompleksowym rozwiązaniu, obejmującym zarówno drewno, PVC, jak i aluminium. Zwycięzcą konkursu okazał się ProLogic, który zaproponował bardzo ciekawe rozwiązanie, sprowadzające organizację pracy w zakładzie do trzech głównych obszarów, tj. technologicznego, produkcyjnego i handlowego.
Co prawda wcześniej dysponowaliśmy już jednym systemem, jednak obsługiwał on jedynie naszą pracę na płaszczyźnie handlu, natomiast zatrzymywał się na etapie technologii i nie przechodził dalej, tj. na kontrolę nad maszynami.

Moduł handlowy jest dla nas mocnym i ważnym atrybutem. Z jednej strony, dzięki dostępowi do wyceny kosztów i produkcji, mamy możliwość kreowania poszczególnych ofert, a z drugiej dysponujemy ogromną bazą danych pod kątem samej konstrukcji. Ułatwia to niewątpliwie pracę zarówno naszym technologom, jak i handlowcom. Ponadto dzięki programowi ProLogic nasi handlowcy, oprócz wykonania standardowej wyceny, zdobywają także wiedzę z zakresu parametrów konstrukcyjnych zastosowanych materiałów itd. – twierdzi członek zarządu i dodaje:
– Pożądany przez nas program miał mieć charakter otwarty, tzn. chcieliśmy być w pełni niezależni i mieć możliwość swobodnego dokonywania w nim zmian. Nie chcieliśmy zwracać się za każdym razem do programodawcy z prośbą o wprowadzenie kolejnej opcji w programie. ProLogic zagwarantował pełną dowolność w kwestii rozwoju programu, z czego się bardzo cieszymy. Oczywiście nie brakuje konsultacji z firmą, szczególnie wtedy, kiedy mamy jakąś wątpliwość i chcemy się upewnić, że to, co sobie zaplanowaliśmy do wykonania, zostanie przeprowadzone w sposób bezpieczny, tj. bez szkody dla pracownika, maszyny oraz samego produktu. ProLogic służy nam wtedy swoją pomocą. Oprogramowanie ProLogic zostało uruchomione w Stolbud Pszczyna w grudniu 2014 roku, natomiast w Stolbud Włoszczowa w styczniu 2015 roku.

 

Reklama



Jak to działa?

– Często jest tak, że klient nie ma ściśle określonego pomysłu na swoje okna czy drzwi, dlatego program ProLogic doskonale sprawdza się jako narzędzie do sprzedaży. Po uzgodnieniu z odbiorcą konkretnego produktu w zakresie jego rodzaju, rozmiarów, kolorów i zastosowanych materiałów program wspiera wyliczenie konkretnego terminu realizacji zamówienia. Przy tym wyliczeniu bierze pod uwagę dostępność materiałów w magazynie, przewidywany czas potrzebny na wykonanie oraz dostawy we wskazane przez klienta miejsce. Tym sposobem handlowiec korzystający z programu ProLogic jest w stanie od początku do końca z powodzeniem przeprowadzić każdego klienta przez cały proces zakupu. Klient natomiast w spokoju może czekać na realizację zamówienia – wyjaśnia Konrad Mielniczek, technik oprogramowania w firmie ProLogic Computer GmbH i dodaje.
– W przypadku Stolbud Koronea mieliśmy do czynienia z bardzo szerokim asortymentem produktowym i to realizowanym w dwóch oddalonych od siebie zakładach. Podczas przygotowywania odpowiedniego programu musieliśmy wziąć pod uwagę nie tylko względy techniczno-konstrukcyjne. Ważnym było także zagwarantowanie końcowemu klientowi firmy Stolbud odbioru konkretnego produktu oraz pewność, że dostanie on go w pożądanej jakości, w swoim określonym terminie i oczywiście w optymalnej cenie. Obecnie handlowiec w obecności klienta wprowadza do programu ProLogic potrzebne informacje, a następnie w postaci gotowego zamówienia wysyła je bezpośrednio do centrali. Co prawda musi się on tutaj wykazać większą odpowiedzialnością za składane zamówienie. Jednak z drugiej strony może się on dużo więcej nauczyć zarówno jeśli chodzi o ilość i rodzaj asortymentu, jaki Stolbud posiada w swojej ofercie, jak i parametry techniczne poszczególnych produktów. Poza tym, może pewniej proponować klientowi rozwiązania indywidualne, bez obawy, że po drodze popełni jakiś błąd technologiczny. Program ProLogic pilnuje bowiem, aby dany produkt zamawiany przez klienta był zgodny z wszelkimi normami oraz warunkami bezpiecznego użytkowania.
Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę programu. ProLogic powoduje, iż po pewnym czasie jakość pracy samego handlowca ekstremalnie wzrasta, co wyraźnie widać po jego osiągnięciach w zakresie pozyskiwania nowych klientów. Dzięki informacjom zawartym w programie handlowiec ma gwarancję pełnej i profesjonalnej obsługi każdego klienta.
Jeszcze kilka lat temu niektórzy dilerzy nie byli w stanie argumentować zalet sprzedawanego przez siebie produktu. Program ProLogic natomiast zmusza do pełnego poznania detali produktu, co jest bardzo istotne. Wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe informacje są zawarte w tym programie i stanowią drobne argumenty, które przemawiają za konkretnym produktem. Jak się okazuje, to właśnie one bardzo często decydują o tym czy dany klient dokona tego zakupu, czy też pójdzie do konkurencji.

 

Program w praktyce

– Niezależnie od rodzaju obrabianego materiału oraz indywidualnych życzeń klienta, program ProLogic tworzy w sposób szybki i bardzo dokładny skomplikowane konstrukcje okien oraz drzwi. Proces ten jest cały czas widoczny na ekranie komputera. Detale są zaznaczone jako kontury lub z wybranym kolorem pozycji i mogą zostać umiejscowione w dowolnych polach. Wszelkiego rodzaju błędy oraz nieprawidłowości są sprawdzane w programie, a następnie zgłaszane poprzez odpowiednie meldunki już na etapie konstruowania. Oczywiście podczas tworzenia konkretnego produktu mogą zostać zmienione jego wymiary, połączenia, profile i materiały, a także pozycje poszczególnych elementów. Po zatwierdzeniu gotowej konstrukcji można wykorzystywać liczne listy produkcyjne. Aktualnie pracujemy nad kolejnym modułem programu obsługującego produkcję nowego asortymentu, który w pełni uzupełni ofertę firmy Stolbud. Co prawda moduł ten jest już praktycznie wykonany, jednak potrzebuje on jeszcze uzbrojenia w odpowiednie dane – tłumaczy technik oprogramowania.
– ProLogic posiada rozbudowaną bazę danych oraz interfejs, który łączy ze sobą trzy obszary, tj. technologię, produkcję oraz handel. Obecnie w Stolbud Koronea korzystają z niego zarówno pracownicy obu zakładów produkcyjnych, jak i dilerzy, którzy sprzedają klientowi końcowemu produkty firmy. Liczba użytkowników programu może być nieograniczona, a dodanie kolejnej osoby jest bardzo proste. Administrator systemu nadaje nowy numer ID oraz hasło. Warto zaznaczyć, iż istnieje możliwość uwalniania, a także zamykania poszczególnych modułów programu danym grupom użytkowników. To rozwiązanie jest bardzo pomocne w chwili kiedy np. jakiś moduł jest w przygotowaniu, wówczas zostaje on udostępniony tylko działowi technologicznemu – wyjaśnia Jan Megier, dyrektor ds. sprzedaży w firmie ProLogic Computer GmbH i dodaje:
– W zakładzie produkcyjnym Stolbud Pszczyna ProLogic steruje centrum obróbczym firmy Haffner, zgrzewarkami oraz piłą. Dodatkowo zastosowano tam system ProLogic FenProd – do elektronicznego wyświetlania danych (list produkcyjnych) na wybrane, odpowiednie stanowiska pracy. Natomiast w Stolbud Włoszczowa program nadzoruje pracą maszyn firmy WEINIG, czyli: dwoma nowoczesnymi centrami obróbczymi Conturex C125 oraz urządzeniem do wstrzeliwania kołków do efektywnego wykonywania okiennych połączeń kątowych UniPin 100. Ponadto ProLogic obsługuje urządzenia, które drukują etykiety identyfikujące dla poszczególnych produktów, nadając każdemu z nich odrębny kod kreskowy.

 

Serwis ProLogic

– Serwis ProLogic obejmuje m.in.: szkolenie pracowników, rejestrację cen, artykułów i stałych danych, tworzenie formularzy procesów (generator raportów), rejestrację systemów profili i systemów okuć, rejestrację parametrów maszyn i wdrożenie maszyn produkcyjnych. Oczywiście współpraca ze Stolbudem nie została zakończona na samej tylko instalacji naszego programu. Cały czas jesteśmy w kontakcie z pracownikami firmy, ponieważ jej działalność ulega ciągłemu rozwojowi. Można powiedzieć, iż tak długo, jak Stolbud będzie się rozwijać, tak długo program ProLogic będzie w nim modyfikowany. Jak się okazuje, to, co jest technicznie możliwe, jest również wykonalne w naszym programie. Granicę stanowi jedynie wyobraźnia klienta – oznajmia dyrektor ds. sprzedaży.

 

O firmie ProLogic

Od 1985 roku ProLogic Computer GmbH rozwija oprogramowanie przeznaczone dla producentów okien i drzwi. W jej siedzibie, w Rottendorfie w okolicach Würzburga, powstają idee, dzięki którym ProLogic tworzy wysokiej jakości oprogramowanie opierające się na doświadczeniu i najnowszej technice. – ProLogic nie ma w ofercie jednego, gotowego produktu w postaci systemu, który można wyciągnąć z szuflady i zastosować u każdego klienta. Nasz program działa już w wielu przedsiębiorstwach zajmujących się różnymi gałęziami produkcji. Za każdym razem jest on dostosowywany do indywidualnych potrzeb zakładu. Nawet w przypadku firm, które produkują okna czy drzwi program ProLogic będzie się różnił swoją specyfiką, bowiem inaczej mogą być kalkulowane koszty np. za malowanie, opakowania, nawiewniki, powierzchnię rozwiniętą itd.

Program ProLogic rośnie i rozwija się wraz z nowymi zadaniami, jakie wyznaczają nam nasi klienci. Jesteśmy bardzo elastyczni, jeśli chodzi o jego edycję w danej firmie. W stosunkowo krótkim czasie jesteśmy w stanie wprowadzić nowe opcje umożliwiające poprawę jakości pracy i ułatwiające logistykę. W przypadku Stolbud dobrym przykładem może być wprowadzenie zmiany, która polega na obsłudze programu w wielu językach. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dilerów zagranicznych, m.in. z Niemiec, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, a także Czech i Słowacji. Np. diler we Włoszech podłączony do programu ProLogic może pracować w swoim języku i bez problemu ofertować produkty Stolbudu klientom z tamtejszego rynku.

Jesteśmy wystarczająco małą firmą, ażeby zaspokoić indywidualne potrzeby klienta i profesjonalnie go obsłużyć; a jednocześnie wystarczająco dużą firmą, aby wspierać tegoż klienta przy realizacji całej palety produktów dotyczących okien i drzwi. Razem z klientem tworzymy zgrany zespół i wiemy, że kreatywność nie kończy się jedynie na opracowywaniu list produkcyjnych lub przesyłaniu danych do maszyny. Ciągle szukamy nowych dróg, aby doskonalić produkty oraz umożliwić naszym klientom zajęcie czołowej pozycji na rynku – podsumowuje Jan Megier.

Reklama



 ProLogic

FenOffice – oprogramowanie produkowane przez firmę Prologic Computer GmbH. Fot. ProLogic Computer GmbH

Prologic

FenOffice – oprogramowanie produkowane przez firmę Prologic Computer GmbH. Fot. ProLogic Computer GmbH

  • Stolbud Koronea

    Stolbud Koronea zatrudnia ponad 560 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych, tj. we Włoszczowie (zdjęcie z lewej) - gdzie produkuje okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe, a także Pszczynie (zdjęcie z prawej) - gdzie wykonuje okna i drzwi z PVC i aluminium. Ponadto firma może poszczycić się własnym tartakiem znajdującym się we Włoszczowie (zdjęcie w środku). Fot. Stolbud Koronea

  • Stolbud Koronea

    Stolbud Koronea zatrudnia ponad 560 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych, tj. we Włoszczowie (zdjęcie z lewej) - gdzie produkuje okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe, a także Pszczynie (zdjęcie z prawej) - gdzie wykonuje okna i drzwi z PVC i aluminium. Ponadto firma może poszczycić się własnym tartakiem znajdującym się we Włoszczowie (zdjęcie w środku). Fot. Stolbud Koronea

  • PROLOGIC

    Stolbud Koronea zatrudnia ponad 560 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych, tj. we Włoszczowie (zdjęcie z lewej) - gdzie produkuje okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe, a także Pszczynie (zdjęcie z prawej) - gdzie wykonuje okna i drzwi z PVC i aluminium. Ponadto firma może poszczycić się własnym tartakiem znajdującym się we Włoszczowie (zdjęcie w środku). Fot. Stolbud Koronea

  • ProLogic

    W Stolbud Włoszczowa program ProLogic nadzoruje pracą maszyn firmy WEINIG, czyli dwoma nowoczesnymi centrami obróbczymi Conturex C125. Fot. Piotr Kmiecik

  • ProLogic

    W Stolbud Włoszczowa program ProLogic nadzoruje pracą maszyn firmy WEINIG, czyli dwoma nowoczesnymi centrami obróbczymi Conturex C125. Fot. Piotr Kmiecik

  • ProLogic

    W Stolbud Włoszczowa program ProLogic nadzoruje pracą maszyn firmy WEINIG, czyli dwoma nowoczesnymi centrami obróbczymi Conturex C125. Fot. Piotr Kmiecik

  • ProLogic

    FenOffice - oprogramowanie produkowane przez firmę Prologic Computer GmbH. Fot. ProLogic Computer GmbH

  • Prologic

    FenOffice - oprogramowanie produkowane przez firmę Prologic Computer GmbH. Fot. ProLogic Computer GmbH

  • Kurier Drzewny

    W zakładzie produkcyjnym Stolbud Pszczyna program steruje centrum obróbczym Haffner, zgrzewarkami oraz piłą do produkcji nietypowej. Ponadto ProLogic obsługuje urządzenia, które drukują etykiety identyfikujące dla poszczególnych produktów, nadając każdemu z nich odrębny kod kreskowy. Fot. Piotr Kmiecik

  • Stolbud Pszczyna

    W zakładzie produkcyjnym Stolbud Pszczyna program steruje centrum obróbczym Haffner, zgrzewarkami oraz piłą do produkcji nietypowej. Ponadto ProLogic obsługuje urządzenia, które drukują etykiety identyfikujące dla poszczególnych produktów, nadając każdemu z nich odrębny kod kreskowy. Fot. Piotr Kmiecik

  • Stolbud Pszczyna

    W zakładzie produkcyjnym Stolbud Pszczyna program steruje centrum obróbczym Haffner, zgrzewarkami oraz piłą do produkcji nietypowej. Ponadto ProLogic obsługuje urządzenia, które drukują etykiety identyfikujące dla poszczególnych produktów, nadając każdemu z nich odrębny kod kreskowy. Fot. Piotr Kmiecik

  • ProLogic

    Program ProLogic niejako zmusza handlowca do pełnego poznania detali produktu, co jest bardzo istotne. Wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe informacje są zawarte w tym programie i stanowią drobne argumenty, które przemawiają za konkretnym produktem. Jak się okazuje, to właśnie one bardzo często decydują o tym czy dany klient dokona tego zakupu, czy pójdzie do konkurencji. Fot. Piotr Kmiecik

  • ProLogic

    Program ProLogic niejako zmusza handlowca do pełnego poznania detali produktu, co jest bardzo istotne. Wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe informacje są zawarte w tym programie i stanowią drobne argumenty, które przemawiają za konkretnym produktem. Jak się okazuje, to właśnie one bardzo często decydują o tym czy dany klient dokona tego zakupu, czy pójdzie do konkurencji. Fot. Piotr Kmiecik

  • ProLogic

    Program ProLogic niejako zmusza handlowca do pełnego poznania detali produktu, co jest bardzo istotne. Wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe informacje są zawarte w tym programie i stanowią drobne argumenty, które przemawiają za konkretnym produktem. Jak się okazuje, to właśnie one bardzo często decydują o tym czy dany klient dokona tego zakupu, czy pójdzie do konkurencji. Fot. Piotr Kmiecik

  • ProLogic

    Niezależnie od rodzaju obrabianego materiału oraz indywidualnych życzeń klienta, program ProLogic tworzy w sposób szybki i bardzo dokładny skomplikowane konstrukcje okien oraz drzwi. Fot. Stolbud Koronea

  • Stolbud Koronea

    Niezależnie od rodzaju obrabianego materiału oraz indywidualnych życzeń klienta, program ProLogic tworzy w sposób szybki i bardzo dokładny skomplikowane konstrukcje okien oraz drzwi. Fot. Stolbud Koronea

  • Stolbud Koronea

    Niezależnie od rodzaju obrabianego materiału oraz indywidualnych życzeń klienta, program ProLogic tworzy w sposób szybki i bardzo dokładny skomplikowane konstrukcje okien oraz drzwi. Fot. Stolbud Koronea

  • Prologic

  • Prologic

  • Stolbud Koronea
  • Stolbud Koronea
  • PROLOGIC
  • ProLogic
  • ProLogic
  • ProLogic
  • ProLogic
  • Prologic
  • Kurier Drzewny
  • Stolbud Pszczyna
  • Stolbud Pszczyna
  • ProLogic
  • ProLogic
  • ProLogic
  • ProLogic
  • Stolbud Koronea
  • Stolbud Koronea
  • Prologic

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Holz-Her, członek Grupy Weinig, lansuje swoje nowości w Norymberdze

Gwiazdy Holz Handwerk 2024

Dodane:

/

Holz-Her

Holz-Her, renomowana marka w ramach Grupy Weinig i jedna z wiodących firm produkujących maszyny do obróbki materiałów płytowych z drewna i materiałów kompozytowych, będzie reprezentowana na targach Holz-Handwerk 2024 w Norymberdze. W hali 9 od 19 do 22 marca 2024 r. firma będzie nie tylko prezentować sprawdzone rozwiązania dla ambitnych firm rzemieślniczych, ale także imponującą gamę innowacji i rozwojów.

Udział Grupy Weinig w tych tradycyjnych targach podkreśla jej zaangażowanie w Holz-Handwerk, pomimo że liczni konkurenci zrezygnowali z udziału z wyprzedzeniem. Jako kamień węgielny branży, Holz-Her wykorzysta okazję, aby zaprezentować najnowsze technologie i pionierskie rozwiązania szerokiej publiczności.

Rewolucyjna technologia okleinowania

Z modelami Artea 1030, Streamer 1057 XL power, Auriga 1308 XL i Sprint 1329 multi, Holz-Her prezentuje imponującą różnorodność profesjonalnej technologii okleinowania – od modeli dla początkujących po najwyższą klasę.

Artea 1030 charakteryzuje się kompaktowym designem, zerowym łączeniem i prostym procesem obróbki, co czyni go idealnym wyborem dla klientów o najwyższych wymaganiach w zakresie profesjonalnych rezultatów okleinowania.

Pomimo niewielkich rozmiarów zaledwie 3700 mm, Artea 1030 oferuje kompleksową gamę funkcji, w tym frezowanie przedokleinowe, klejenie, kopiowanie narożników oraz kompletną strefę wykończeniową z dociskaczem promieniowym, dociskaczem powierzchniowym, polerowaniem i natryskiem. Nawet w najmniejszych seriach Holz-Her konsekwentnie polega na sprawdzonej aparaturze Glu Jet do uzyskiwania zerowego łączenia i standardowo wyposaża Artea 1030 w swoją opatentowaną dyszę do aplikacji kleju.

Dzięki bibliotece klejów można stosować do czterech różnych typów klejów o różnych właściwościach. Przełączanie między klejami EVA i PUR wszystkie ważne parametry, takie jak temperatura obróbki, wartości ciśnienia oraz różne lepkości kleju, są uwzględniane w odpowiednim profilu. Oznacza to, że wszystkie ważne rodzaje kleju są dostępne w dowolnym momencie z optymalnymi wartościami ustawień w zależności od zastosowania.

Streamer 1057 XL power idzie o krok dalej i prezentuje się jako maszyna okleinująca z kontrolą osiową z 6 osiami serwonapędowymi NC. Operator może wybrać podstawowe procesy obróbki za pomocą jednego przycisku, podczas gdy inteligentny system VISE automatycznie dokonuje pozostałych ustawień. 15,6-calowy ekran dotykowy wielodotykowy zapewnia kompleksowy przegląd wszystkich pozostałych ustawień. VISE, który oznacza Visual Setting, działa jak cyfrowy dziennik i dostarcza wszystkich wartości ustawień dla cyfrowych wskaźników i manometrów.

Ta innowacyjna technologia umożliwia szybkie i bezpieczne ustawienie maszyny, podnosząc wydajność obróbki drewna na nowy poziom.

Auriga 1308 XL to wszechstronna maszyna, która może obrabiać szeroki zakres materiałów, w tym delikatne powierzchnie. Dzięki do 11 osiom serwonapędowym NC i elastyczności systemu aplikacji kleju Glu Jet, można szybko spełnić różnorodne wymagania dotyczące materiałów. Sterowanie osiami umożliwia precyzyjne pozycjonowanie i wysoką dokładność powtarzalności. Intuicyjny system sterowania oferuje wybór predefiniowanych profili obróbki i gwarantuje bezkompromisową obróbkę krawędzi o grubości 1 mm lub 2 mm. Wielofunkcyjne jednostki są również wyposażone w sprawdzony system IntelliSet, który umożliwia operatorowi regulację narzędzia w zakresie 1/100 mm za pomocą interaktywnego wyświetlacza graficznego, na przykład w celu precyzyjnej kompensacji grubości folii ochronnej.

Z serii sprawdzonych maszyn Sprint, Holz-Her prezentuje model 1329 multi, nowatorską maszynę do okleinowania krawędzi, która imponuje swoją konsekwentną wielofunkcyjną technologią frezowania z narzędziami wielostopniowymi i turami narzędziowymi.

Ta innowacyjna technologia umożliwia łatwe dostosowanie do różnych promieni lub wykonanie aplikacji z fazą 45° – wszystko za pomocą jednego przycisku. Model Sprint1329 multi znacząco skraca czasy przygotowania i pozwala użytkownikom produkować efektywnie nawet małe serie w dowolnym momencie.

Wewnątrz modelu Sprint 1329 multi stosuje się jednostki z serii wysokiej jakości, które są wyposażone w mechanikę bez luzów i wysokoprecyzyjne, w pełni cyfrowe osie serwonapędowe NC. Zapewnia to pozycjonowanie z dokładnością powtarzalności wynoszącą 100 procent. Pożądany profil jest wybierany na diamentowym narzędziu wielostopniowym za pomocą dotykowego ekranu o szerokim formacie 21,5 cala, a jednostka automatycznie przesuwa się na właściwą pozycję. Dzięki zmieniaczowi turów maszyna może w pełni automatycznie zmieniać kilka profili podczas frezowania profili. Proces obróbki kończy w pełni automatyczna jednostka skrobiąca, która może przełączać się między dwoma różnymi profilami za pomocą jednego przycisku. Model Sprint 1329 multi oferuje więc znaczne skrócenie czasów przygotowania, doskonałą jakość i imponującą wszechstronność.

Ta wydajna maszyna zapewnia użytkownikom stałą, inteligentną maszynę do okleinowania krawędzi.

Doskonały wygląd krawędzi osiąga się na wszystkich okleinarkach od Holz-Her dzięki zoptymalizowanemu systemowi aplikacji kleju Glu Jet.
Unikalna technologia hybrydowa na tej jednostce gwarantuje harmonijną interakcję między klejem, okleiną a płytą. System Glu Jet zapewnia bezproblemowe użytkowanie kleju EVA i PUR w postaci wkładów kleju lub granulatu, przy czym jego krótki czas rozgrzewania wynoszący zaledwie 3 minuty i niskie zużycie energii na ponowne topienie kleju sprawiają, że jest to prawdziwy oszczędzacz zasobów.

Innowacyjna moc serii Epicon

Dzięki innowacyjnym centrom obróbczym CNC z serii Epicon, Holz-Her ustanawia standardy w przemyśle obróbki drewna. Wszystkie modele Epicon zapewniają efektywną i precyzyjną produkcję. Te najnowocześniejsze centra obróbcze otwierają zupełnie nowe horyzonty dla użytkowników w realizacji ich kreatywnych pomysłów.

Cała rodzina Epicon cechuje się solidną konstrukcją i wysokoprecyzyjnymi komponentami, które zapewniają doskonałe frezowanie. Zintegrowana głowica 5-osobowa w połączeniu z optymalnie wyposażonymi jednostkami wiercenia sprawia, że każdy Epicon jest niezastąpionym wykonawcą w obróbce drewna. Bez względu na obróbkę płyt, drewna litego czy materiałów kompozytowych – wszechstronność CNC Epicon imponuje we wszystkich obszarach.

Głębokości obróbki wynoszące 1500 mm (Epicon 7135), 1650 mm (Epicon 7235) i 2100 mm (Epicon 7335) są dostępne, aby dostosować się do ustawienia i rozmiaru lub stopnia automatyzacji. Ostatnie dwie głębokości obróbki zostały zaprojektowane jako solidna konstrukcja portalkowa i zapewniają maksymalną precyzję oraz skrajnie wysokie przyspieszenie i prędkości frezowania dzięki dwóm napędom synchronicznym.

Nie tylko wymiary obróbki serii Epicon mówią same za siebie, ale także imponujące wyposażenie sprzętowe. Typowo dla Holz-Her, te 5-osiowe jednostki napędowe są wyposażone w potężną, chłodzoną cieczą wrzeciono frezujące i mogą być wyposażone w do 97 pozycji narzędziowych, w zależności od zastosowania i wyposażenia.

Na życzenie użytkownicy mogą również wyposażyć Epicon w SafeDetect, system monitorowania bezpieczeństwa z czujnikową technologią bezkontaktową. Najnowocześniejsza technologia czujników oferuje bezpieczeństwo i swobodę ruchu dla operatora dzięki automatycznemu wykrywaniu ludzi z kontrolą odległości.

Dla maksymalnej elastyczności Epicon może być wyposażony w różne stoły maszynowe. Oprócz standardowego stołu konsolowego dostępne są również w pełni automatyczny stół SynchroDrive lub stół VISE LED. Tak elastyczna może być obróbka CNC z serią Epicon.

Potężna premiera Epicon 7245

Epicon 7245 od Holz-Her nie tylko ustanawia nowy standard, ale także rewolucjonizuje centra obróbcze CNC 5-osiowe z naciskiem na obróbkę drewna litego. Innowacyjna seria Epicon została konsekwentnie rozwijana, aby oferować więcej wydajności i innowacji technicznej niż kiedykolwiek wcześniej. Te postępy nie tylko znajdują odzwierciedlenie w sprawdzonych zaletach serii Epicon, ale również wykraczają poza nie.

Epicon 7245 charakteryzuje się solidną konstrukcją portalową, która w połączeniu z dwoma napędami synchronicznymi gwarantuje maksymalną precyzję i niezwykle szybkie przyspieszenie i prędkości frezowania. Zintegrowana, w pełni interpolująca głowica 5-osiowa z blokadą osi, serce CNC, pozostaje znakiem rozpoznawczym serii Epicon. Ta innowacyjna głowica umożliwia przeprowadzanie najbardziej wymagających operacji obróbkowych z najwyższą precyzją. Automatyczny stół konsolowy został specjalnie dostosowany do obróbki drewna litego, aby zapewnić optymalną wydajność. Epicon 7245 jest więc idealnie wyposażony do najbardziej solidnych operacji obróbkowych, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla wyzwań związanych z produkcją wysokiej jakości schodów, okien i drzwi. Doświadcz przyszłości technologii CNC na żywo na targach Holz-Handwerk i odkryj nowy Epicon 7245.

Power-Pin – idealne uzupełnienie systemu gniazdowego

Jako idealne uzupełnienie obróbki gniazdowej użytkownicy mogą w pełni automatycznie wprowadzać drewniane kołki za pomocą Power-Pin 7605.
Ręczne wprowadzanie kołków po obróbce CNC jest całkowicie eliminowane, co nie tylko oszczędza czas, ale także zwiększa niezawodność procesu.
Power-Pin 7605 oferuje użytkownikom wybór między wersją „klasyczną” i „dynamiczną”, obie charakteryzują się innowacyjną technologią, intuicyjną obsługą i kompaktowym designem. W wersji „klasycznej” belka dociskowa jest ustawiana ręcznie do grubości materiału, podczas gdy wersja „dynamiczna” dokonuje tych ustawień w pełni automatycznie i programowo. W wersji „dynamicznej” głębokość wiercenia i wysokość Z otworów również są kontrolowane przez serwomotory. Opcje takie jak wskaźnik położenia LED VISE i dodatkowe wiercenia poziome są również dostępne dla wersji „dynamicznej”.
Dzięki Power-Pin 7605 użytkownicy mogą precyzyjnie wprowadzać zarówno wcześniej powlekane kołki, jak i standardowe drewniane kołki z klejem. Opcjonalny drugi przenośnik krokowy umożliwia szybką zmianę między kołkami o średnicy 8 mm i 6 mm. Długości pracujących kołków wynoszą 30 mm, 35 mm i 40 mm.

Maszyna nadaje się do obróbki elementów o długości od 60 do 2600 mm, szerokości od 150 mm dla obróbki poziomej i pionowej oraz grubości od 12 do 60 mm. Duży stolik podporowy umożliwia wielopunktowe załadunek, co oznacza, że kilka elementów roboczych może być efektywnie przetwarzanych obok siebie jednocześnie.

Intuicyjna koncepcja zaciskania za pomocą ciągłej belki naciskowej jest idealna do zmieniających się szerokości elementów roboczych, zapewnia maksymalną siłę trzymania podczas obróbki oraz ułatwia bezpieczne załadunek i rozładunek.

Nawet przy dużych ilościach i powtarzających się rozmiarach elementów, belka naciskowa zapewnia prostą obsługę.
Power-Pin 7605 nie tylko oferuje znaczne oszczędności czasu, ale również jest idealnym uzupełnieniem systemów gniazdowych lub kombinacji piły i CNC.
Umożliwia dodatkową obróbkę, taką jak wiercenie poziome, wprowadzanie kołków i, w razie potrzeby, wiercenie pionowe, takie jak wprowadzanie zawiasów i otworów montażowych. Power-Pin 7605 stanowi zatem znaczący wkład w zwiększenie efektywności i precyzji produkcji, a wprowadzanie kołków jeszcze nigdy nie było takie łatwe.

Profesjonalna technologia cięcia w oszczędnym designie

Jednym z głównych punktów stoiska firmy Holz-Her będą oszczędne rozwiązania cięcia. Pod nazwami „Linea” dla pił panelowych i „Sector” dla pił ścieniowych, Holz-Her prezentuje innowacyjne rozwiązania, które imponują nie tylko swoją pierwszorzędna wydajnością, ale także oszczędnym designem. Elastyczne warianty wyposażenia obu systemów sprawiają, że są one idealnymi rozwiązaniami do cięcia zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych profesjonalistów.

Więcej informacji na stoisku targowym producenta. Zapraszamy

Reklama



Czytaj dalej

Aktualności

Styczeń z międzynarodową wystawą DOMOTEX

Targi dywanów i pokryć podłogowych w Hanowerze

Dodane:

/

DOMOTEX
DOMOTEX w Hanowerze od dziesięcioleci jest miejscem spotkań i platformą dla całej branży podłóg. Fot. KD Media

Podczas prasowej konferencji online, która odbyła się 7 listopada br., organizatorzy targów przedstawili najważniejsze jej punkty. Oprócz ważnych wydarzeń największe na świecie targi dywanów i pokryć podłogowych z udziałem 1000 wystawców zaprezentują również nowe oraz zaskakujące wystawy.

DOMOTEX

DOMOTEX w Hanowerze od dziesięcioleci jest miejscem spotkań i platformą dla całej branży podłóg. Fot. KD Media

Największe na świecie targi branżowe DOMOTEX (dywany i pokrycia podłogowe) ponownie otworzą swoje drzwi w Hanowerze w dniach 11 – 14 stycznia 2024 r. Podczas prezentacji wystawy m.in. Saskia Krolop, rzeczniczka prasowa i Sonia Wedell-Castellano, dyrektorka, ujawniły jakie atrakcje czekają na odwiedzających podczas trwania 34. edycji.

Tysiąc wystawców ze 130 krajów

Około 1000 wystawców z 130 krajów weźmie udział w imprezie, w tym wielu liderów rynku, takich jak: Tisca Austria, ABC Italia, Javi Home, Rezas, Oriental Weavers, Merinos, Otto Golze, Lalee, Amorim, SwissKrono, MeisterWerke, Design Parquet, Republic, mFLor, Neuhofer, SELIT, Välinge.

DOMOTEX oferuje także ciekawe wystawy, które dostarczą odwiedzającym różnorodnych wrażeń.

Do nich należą The Green Collection, Retailers’ Park oraz przestrzenie nastroju zaprojektowane przez Holly Becker. Szczególnym punktem nadchodzącego wydarzenia będzie Insight Italy. Po raz pierwszy DOMOTEX – Home of Flooring zaprezentuje krajowy akcent, czyli trendy, projekty i innowacje włoskiego przemysłu dywanów oraz pokryć podłogowych.

Szczegółowo poznasz włoskie trendy

Podczas wydarzenia odwiedzający będą mogli cieszyć się premierą nowego konceptu Insight Italy.

– Czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego materiał, projekt lub konkretny produkt dobrze przyjmują się w jednym kraju, ale niekoniecznie w innym? Nasz projekt dociera do sedna tych pytań, poznając szczegółowo potrzeby branży. Chcemy wniknąć w poszczególne rynki, aby pomóc odwiedzającym lepiej je zrozumieć i poruszać się po nich. Ponadto specjalna wystawa ma służyć jako źródło inspiracji i promować wymianę pomysłów wśród społeczności – wyjaśnia Sonia Wedell-Castellano.

Architekt – projektant – kupujący

Na łącznej powierzchni 600 m² w halach nr 2 i 22 eksperci zaprezentują np. ciekawe trendy obowiązujące w materiałach i ciekawe projekty włoskich projektantek. Ważna też będzie współpraca z mediami branżowymi. Znajdzie się również przytulne miejsce do networkingu. Poza tym będzie można zaznajomić się z inspirującymi wystąpieniami podczas konferencji DOMOTEX on Stage.

– W Insight Italy skupiamy się na znaczeniu materiałów we wnętrzach. Poprzez wkład projektantów i ekspertów, takich jak Materially, chcemy dostarczyć nowych perspektyw i pomysłów oraz pokazać wkład Włochów w zrównoważony rynek dywanów i pokryć podłogowych – tłumaczy Andreas Züge, dyrektor zarządzający Hannover Fairs International GmbH.

Ostatnią częścią wystawy jest „Il cielo in una stanza” („Niebo w pokoju”), w której Materially zabiera uczestników w podróż przez włoskie badania nad zrównoważonymi rozwiązaniami podłogowymi.

Ekskluzywne loty czarterowe

Dla odwiedzających z Włoch, DOMOTEX 2024 oferuje bezpośrednie loty z lotniska w Mediolanie Malpensa (MXP) do Hanoweru (HAJ) codziennie rano i wieczorem od 10 do 13 stycznia 2024 roku. Loty można zarezerwować jako podróż w jedną stronę lub z powrotem za 270 euro (każda droga) za pośrednictwem platform: www.skyalps.com/it/, www.skyscanner.it, www.opodo.it, www.momondo.it, www.booking.com, www.flug.check24.de.

DOMOTEX, czyli co?

DOMOTEX w Hanowerze od dziesięcioleci jest miejscem spotkań i platformą dla całej branży podłóg oraz jedyną na świecie imprezą, która w jednym miejscu skutecznie łączy dwa światy – dywanów i pokryć podłogowych. Z 1000 międzynarodowych przedstawicieli i inspirującymi wystawami wydarzenie w styczniu 2024 r. ponownie pokaże uczestnikom targów nie tylko wszechstronny i unikalny przegląd rynku wszystkich segmentów produktów. Udowodni także, że nadal pozostaje najważniejszą platformą branżową w zakresie handlu, innowacji i trendów.

Sonia Wedell-Castellano zakończyła swoją prezentację o DOMOTEX Preview zaproszeniem skierowanym do wszystkich odwiedzających: „Dołączcie do nas na DOMOTEX! Przyjedźcie do Hanoweru. Dowiedzcie się wszystkiego o najnowszych trendach i nowych produktach. Wymieńcie się też pomysłami z wystawcami i uczestnikami. Na pewno warto!”

Wystawa w skrócie

Przedstawiciele wielu krajów zaprezentują m.in. najnowsze osiągnięcia w zakresie wykładzin podłogowych w DOMOTEX Messe w Hanowerze. Pokażą obowiązujące trendy w wyposażeniu i nowych materiałach, a także kreacje kolorystyczne i wzornicze. Dostarczą również informacji na temat szerokiej gamy produktów oferowanych przez branżę.

Nowi dostawcy, konkretne produkty (promocja i możliwości sprzedaży), pogłębianie wiedzy specjalistycznej, specjalne pokazy – to wszystko już w styczniu w Hanowerze.

Każdy na targach DOMOTEX może znaleźć coś interesującego. Przypominamy państwu w skrócie dla jakich branż przeznaczona jest ta wystawa: dywany, wykładziny dywanowe, wodoodporne, laminaty, włókna, tkaniny, kamień naturalny, płytki ceramiczne, czyszczenie podłóg, kleje, obróbka powierzchni, maszyny i narzędzia,

Reklama



Czytaj dalej

Aktualności

Nie ma odwrotu od ekologii

Przed nami 32. edycja targów BUDMA

Dodane:

/

Budma

Pod hasłem „Zielona przyszłość budownictwa” odbędzie się w dniach 30 stycznia – 2 lutego 2024 r. już 32. edycja targów BUDMA. Na największym i najważniejszym spotkaniu branży budowalnej w Polsce i Europie Centralnej promowane będą proekologiczne i innowacyjne rozwiązania.

Dlaczego tematem przewodnim poznańskich targów będzie zastosowanie ekologii w budownictwie? Koncepcja zielonego budownictwa jest podyktowana coraz ostrzejszymi wymogami, rosnącymi kosztami energii, zwiększoną emisją dwutlenku węgla oraz zmieniającymi się preferencjami mieszkańców w zakresie troski o środowisko. Jako jeden z celów klimatycznych w Unii Europejskiej zapisano ograniczenie emisji o co najmniej 55 proc. do 2030 r. i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Te dyrektywy klimatyczne w dużej mierze dotyczą sektora budownictwa, który jest odpowiedzialny aż za 38 proc. emisji dwutlenku węgla w Polsce. Nic więc dziwnego, że rozwiązania proekologiczne to obecnie już nie zalecenia, ale priorytet.

Ekologiczne wyzwania

– BUDMA 2024 jest odpowiedzią na rosnące wyzwania, z jakimi obecnie mierzy się sektor budowlany – wyjaśnia Marta Szydłowska dyrektor targów BUDMA. – Jesteśmy świadomi konieczności wspierania zrównoważonego rozwoju. Kluczowym celem branży jest tworzenie przestrzeni, które są nie tylko energooszczędne i neutralne emisyjnie, ale również zgodne z cyklami natury i przyjazne dla zdrowia czy komfortu życia mieszkańców. Chcemy zachęcić wystawców oraz uczestników rynku budowlanego do prezentowania produktów, technologii i pomysłów, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnego społeczeństwa.

„Gramy” w zielone

Ekologiczne rozwiązania będzie można zobaczyć na stoiskach wiodących producentów materiałów budowlanych, w ofercie innowacyjnych start-upów czy podczas panelów eksperckich. Zobaczymy m.in. rozwiązania, które minimalizują zużycie energii, wykorzystują odnawialne źródła i redukują emisję CO2.

„Jak wynika z raportu „Global Investor Intentions Survey 2021”, już 6 na 10 inwestorów uwzględnia czynniki ESG (Środowiskowe – Environmental, Społeczne – Social i Ład Korporacyjny – Corporate Governance) w swoich strategiach.”

Wystawcy zaprezentują zaawansowane systemy wentylacji, inteligentne: oświetlenie i zarządzanie zużyciem energii.

Współczesne konstrukcje budowlane są tak projektowane, by zużycie energii podczas eksploatacji było jak najniższe. Zakładają też możliwość łatwej regeneracji i recyklingu materiałów po zakończeniu użytkowania.

Architektura przyszłości

Poznańskie targi to także okazja do przyjrzenia się najnowszym trendom w architekturze, materiałach i surowcach stosowanych w budownictwie.

Wyzwaniem dla architektów i wykonawców jest znalezienie równowagi między estetyką a funkcjonalnością w nowo projektowanych obiektach i tych przeznaczonych do renowacji.

Projekty architektoniczne muszą zakładać współpracę z otoczeniem, integrując naturę i technologię. Na wystawie zobaczymy m.in. nowoczesne materiały budowlane, odnawialne surowce, a także rozwiązania minimalizujące negatywny wpływ na środowisko.

– Producenci i naukowcy zaprezentują m.in. beton ekologiczny, drewno w budownictwie, izolacje termiczne oparte na surowcach odnawialnych – wylicza Justyna Ratajczak, specjalistka ds. PR i komunikacji targów BUDMA. – Uczestnicy dowiedzą się, jakie zalety niesie zastosowanie nowych rozwiązań dla przemysłu budowlanego oraz jakie wyzwania trzeba pokonać, aby zwiększyć ich skalę produkcji.

Kurier Drzewny

Poznańska BUDMA to miejsce, gdzie można zapoznać się najnowszymi trendami ze świata techniki i technologii dla budownictwa. Fot. Kurier Drzewny

BUDMA w liczbach

  • 23 000 zwiedzających z 39 krajów z 5 kontynentów
  • 600 wystawców z 26 krajów
  • 170 000 użytkowników online
  • 100 patronów instytucjonalnych i medialnych

W międzynarodowym towarzystwie

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA odbędą się w dniach 30 stycznia – 2 lutego 2024 r. na terenie MTP. Organizatorzy zapraszają do rezerwacji stoisk wystawienniczych. W ubiegłym roku na poznańskiej wystawie zaprezentowało się ponad 600 wystawców niemal z 30 krajów. Targom towarzyszą co roku konferencje, panele dyskusyjne, pokazy i warsztaty. Wydarzenie obfituje w rynkowe premiery, nowości produktowe i merytoryczne spotkania podejmujące aktualną problematykę branży budowlanej. Targi podzielone będą na strefy tematyczne, m.in. stolarkę, dachy, ściany, stropy i prefabrykację, sprzęt budowlany czy ekotrendy.

Eco-friendly w budownictwie

Idea Zielonego Ładu ma doprowadzić Unię Europejską do neutralności klimatycznej w 2050 r., w dużej mierze dotyczy to budownictwa. Sektor ten docelowo nie może obciążać środowiska, czyli ma być ekologiczny i niskoemisyjny. Cel ten może być osiągnięty m.in. przez wzrost nakładów m.in. na termomodernizację i zastąpienie kotłów na wysokoemisyjne paliwa – pompami ciepła i fotowoltaiką.

Reklama



Coraz powszechniejsza postawa eco-friendly to często czynnik decydujący o sukcesie inwestycji budowlanych. Inwestorzy zrozumieli, że coraz więcej konsumentów docenia firmy, które działają odpowiedzialnie w sferze środowiskowej i społecznej. Przedsiębiorstwa, które angażują się w praktyki eco-friendly, budują pozytywny wizerunek i przyciągają wielu klientów oraz inwestorów, co przekłada się na ich długoterminowy sukces.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).



Czytaj dalej

Aktualności

Z konsekwencją budują siłę marki

Wywiad miesiąca

Dodane:

/

Ten rok był dla Felder Group Polska bardzo intensywny pod względem działań marketingowych. Między innymi w znakomity sposób firma zaznaczyła swoją obecność na tegorocznej DREMIE w Poznaniu, gdzie otrzymała nagrodę Złotego Akanta. Aktywność przedsiębiorstwa zmierzająca do dalszego wzmacniania marki na Polskim rynku nie kończy się jednak na udziale w targach.

Jacek Obarski, Kurier Drzewny: Jakie główne założenia strategii marketingowej przyświecały Państwu przy organizacji wystąpienia na targach DREMA i jakie były jego rezultaty?
Bożena Bizoń, kierownik marketingu Felder Group Polska: Co roku, na długo przed rozpoczęciem tej imprezy targowej w Poznaniu opracowujemy nową strategię. W tym roku postanowiliśmy zmienić koncept naszego uczestnictwa w targach DREMA, który dość znacząco odbiegał od tych dotychczasowych. Podczas tej edycji zdecydowaliśmy się pokazać w 2 pawilonach 5 oraz 6 i przedstawić z jednej strony takie obrabiarki i rozwiązania, które są jedyne w swoim rodzaju i wyróżniają naszą firmę, z drugiej strony standardowe maszyny stolarskie, które pracowały pełną parą, jak w prawdziwym zakładzie stolarskim za sprawą zaangażowanych youtuber’ów pana Michała Szczurka (ARGO Woodcraft) oraz Patryka Olendra (Woodflow), którzy ze swojej strony dodatkowo przygotowali dla zwiedzających liczne atrakcje i konkursy.
W hali 5 oprócz komfortowej strefy klienta znalazła się pilarka formatowa kappa 550 Format4 z unikalnym rozwiązaniem PCS®, który pozwala wyeliminować poważne wypadki podczas pracy z pilarkami formatowymi i aktualnie jest najszybszym, aktywowanym bezkontaktowo systemem bezpieczeństwa na świecie. Wykrywa zagrożenie przed kontaktem dłoni z tarczą piły i rozwiązuje niebezpieczną sytuację w ciągu milisekund opuszczając cały agregat poniżej poziom stołu przy czym go nie uszkadzając stąd też pilarka jest znowu natychmiast gotowa do pracy. Poza tym nie wymaga konserwacji i czyszczenia, działa bez specjalnych, zewnętrznych źródeł energii i bez dodatkowych czujników lub systemów wideo i jest niewrażliwy na pył oraz zanieczyszczenia. Drugą obrabiarką na tym stoisku była okleiniarka Format4 tempora 60.06L z agregatem advantEdge, który umożliwia osiągnąć zerową fugę sklejenia przy obrzeżach z topliwą, polimerową warstwą funkcyjną oraz obrzeżach laserowych. Agregat pracuje w oparciu o parametry elementu oklejanego i może być aktywowany wzgl. dezaktywowany bezpośrednio z panelu obsługi. advantEdge oferuje jednolity efekt optyczny na styku płyty z obrzeżem, cenne zwłaszcza przy płytach z wysokim połyskiem. Obrzeża dopasowane kolorystycznie do płyty zapewniają zerową fugę sklejenia, która optycznie jest jednolita i bez uciążliwej zamiany kleju przy różnorodnych kolorystycznie obrzeżach operatora zyskuje oszczędność na czasie przezbrajania. Ta nowa formuła prezentacji naszej firmy na DREMIE okazała się również ciekawa dla zwiedzających gdyż wielu z nich odwiedziło nasze stoiska i interesowało się naszą ofertą.

KD: Jakie typy maszyn stolarskich cieszyły się największym zainteresowaniem ze strony profesjonalistów odwiedzających Państwa stoiska na DREMIE? Jakie przykładowe ulepszenia techniczne można podkreślić, jako te, najbardziej docenione przez zwiedzających?
Bożena Bizoń, Felder Group Polska: Jak co roku wszystkie typy maszyn cieszyły się podobnym zainteresowaniem i znalazły też swoich odbiorców. Naszą firmę wyróżnia to, że posiadamy w swojej ofercie, za sprawą czterech marek Hammer, Felder, Format4 i Mayer, bogatego asortymentu maszyn i wielu opcji wyposażenia, obrabiarkę pod dowolnego użytkownika. Każdą z nich może on indywidualnie skonfigurować pod siebie i dopasować do obróbki, którą wykonuje, poza tym duże widełki cenowe sprawiają, że przyszły odbiorca znajdzie u nas maszynę skrojoną na swoją kieszeń.
Oprócz rozwiązań przytoczonych powyżej to niesłabnącym zainteresowaniem cieszy spiralny wał strugarski Silent-Power® dostępny dla naszych wszystkich strugarek. Wielu zwiedzających interesowało się także szeroko rozumianą automatyzacją produkcji. Takie rozwiązania mamy także w naszym asortymencie, bo obok maszyn sterowanych numerycznie posiadamy oprogramowania, automatyczne magazyny powierzchniowe czy urządzenia podające materiał, które możemy spiąć w jeden system. Są one dedykowane przede wszystkim dla średnich i dużych zakładów stolarskich, które borykają się z problemem braku wykfalifikowanej kadry pracowniczej.

KD: Niedawno spotkaliście się Państwo ze swoimi klientami podczas Dni Otwartych Felder Group Polska. Z jaką odpowiedzią spotkało się Państwa zaproszenie i jakie rezultaty przyniosło to spotkanie?
Bożena Bizoń, Felder Group Polska: Ostatnio organizowane Dni otwarte w naszej centrali w Żorach oraz w salonie w Rzekuniu to drugie tego typu wydarzenie w tym roku. Dni otwarte od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem, m.in. dlatego, że odbywają się zawsze w weekendy, kiedy nasi klienci również dysponują wolnym czasem. Poza tym, zwłaszcza w siedzibie głównej w Żorach posiadamy przestronny salon wystawowy o powierzchni ponad 2 tys. m2, gdzie niezmiennie prezentujemy kilkadziesiąt maszyn. Wiele z nich jest podłączonych elektrycznie oraz do systemu odciągowego, więc w każdej chwili, na życzenie klienta mogą zostać włączone i wykonać konkretne zadanie, jak struganie czy oklejanie.
Poza tym, podczas tych Dni Otwartych w Żorach wsparły nas firmy zewnętrzne ze swoimi ciekawymi produktami: Jowat z klejami przemysłowymi, Gudepol z urządzeniami z zakresu pneumatyki i sprężonego powietrza oraz Rehau z obrzeżami i dodatkami dla meblarstwa. Jak zawsze postaraliśmy się naszym gościom umilić pobyt w naszych salonach poczęstunkiem, który przyjmowany jest z dużym entuzjazmem.
Ze względu na bliskość Żor do granicy czesko-słowackiej odwiedzili nas również klienci z Czech i Słowacji, a po świecie obrabiarek oprowadzali ich nasi koledzy z Grupy Felder z tych krajów. Wszystko to sprawiło, że frekwencja podczas tej edycji Dni Otwartych była rekordowa. Niektórzy zwiedzający zdecydowali się na zakup, inni przyjechali żeby tylko obejrzeć maszyny lub konkretne rozwiązania, albo tylko posiedzieć i porozmawiać z kolegami po fachu. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest pozytywna atmosfera, która towarzyszyła temu wydarzeniu.

KD: Mieliście Państwo okazję brać udział w wydarzeniu EuroSkills 2023, w roli znaczącego partnera wspierającego konkurencje związane z obróbką drewna i produkcją mebli. Jak duże było to dla Państwa wyzwanie i jak można ocenić EuroSkills w aspekcie edukacyjnym?
Bożena Bizoń, Felder Group Polska: Jako Felder Polska po raz trzeci wsparliśmy inicjatywę WorldSkills w postaci konkursów organizowanych w Polsce w Gdańsku. Wcześniej zapewniliśmy do sprawnego przeprowadzenia współzawodnictwa w kategorii stolarstwa i meblarstwa maszyny na 2 edycje EuroSkills Poland, które były pierwszymi wydarzeniami tej cennej inicjatywy w wymiarze krajowym w Polsce. Tym razem we wrześniu było to wydarzenie na skalę europejską i na EuroSkills 2023 do Gdańska, jako Złoty Partner, dostarczyliśmy 25 różnego typu obrabiarek do drewna, w tym także 5-osiowe centrum obróbcze CNC. Wszystkie oczywiście musiały zostać skalibrowane, podłączone elektrycznie i do systemu odciągowego przez naszych techników serwisu. Dodatkowo udostępniliśmy wiele narzędzi i przystawek, bez których wykonanie zadań z zakresu meblarstwa i stolarstwa, postawionych uczestnikom tego konkursu nie byłoby możliwe. Jako firma zaprezentowaliśmy także pilarkę kappa 550 Format4 z systemem bezpieczeństwa PCS®, który zwłaszcza w szkolnych warsztatach może być cennym wsparciem dla bezpieczeństwa uczniów. Według nas inicjatywy podnoszące prestiż zawodów wśród młodych ludzi są niezmiernie ważne, zwłaszcza obecnie, kiedy na rynku pracy odczuwany jest tak wielki brak dobrze wykształconych fachowców. Uważamy, że bardzo istotne jest, aby w szkołach propagować ten konkurs, który jak mówią jego młodzi uczestnicy jest ogromnym wyzwanie, a jednocześnie daje niezmiernie dużo satysfakcji i jest też miejscem radosnego spotkania młodych ludzi.

KD: Obecnie macie Państwo skonkretyzowaną ofertę obejmującą koncepcję również dla małych zakładów stolarskich. Z jakim odzewem rynku ona się spotyka?
Bożena Bizoń, Felder Group Polska: Staramy się przedstawiać stolarzom i meblarzom konkretne, praktyczne i systemowe rozwiązania z obrabiarkami, urządzeniami oraz oprogramowaniami poprzez różne działania marketingowe wspierające naszą sprzedaż. Służy temu również udział w dużych wydarzeniach targowych jak i tych mniejszych, takich jak Dni Otwarte.
Proponowane przez nas koncepty skierowane są nie tylko do małych, ale także do średnich i dużych zakładów stolarskich, bo ze względu na specyfikę naszej oferty do każdego z nich możemy przygotować ciekawą propozycję. Dzięki tym działaniom pojawiają się konkretne zapytania ze strony klientów w myśl zasady, że kropla drąży skałę. Poza tym stolarze sami zauważają, że tradycyjne stolarstwo, a raczej tradycyjna organizacja pracy wymaga wsparcia systemowego oraz automatyzacji i wielu z nich, zwłaszcza tej młodej generacji nie ma już żadnych oporów w stosunku do nowoczesnych rozwiązań, jakim jest technologia CNC, która pomoże im przykładowo rozwiązać problem z brakiem pracowników, czy ograniczyć ilość odpadów.

KD: Zbliżamy się do końca roku. Jakie mają Państwo plany rozwoju na nowy rok oraz prognozy dotyczące rynku odbiorców na polskim rynku? W jaki sposób, Państwa zdaniem, będzie się on kształtować w najbliższym czasie?
Bożena Bizoń, Felder Group Polska: Nasza branża jak udowodniła chociażby w czasach pandemii ze względu na to, że tworzą ją przede wszystkim zakłady małe i średnie jest bardzo elastyczna i potrafi szybko się dostosować do zmieniającej rzeczywistości. Uważamy, że czasy boomu ostatnich 2 lat już nie wrócą, a jednocześnie zastój, który nastąpił pod koniec zeszłego oraz w 1. połowie tego roku jest już za nami. Pozytywne nastroje zauważyliśmy już podczas targów Drema czy na ostatnich Dniach otwartych. Jeśli nasi klienci ostrożnie, a jednocześnie z nutką optymizmu postrzegają ten rynek, to to my jako firma, która może ułatwić im pracę dostarczając nowoczesne maszyny i rozwiązania systemowe, tym bardziej z optymizmem przygotowuje się na najbliższy okres.

Dziękuję za rozmowę.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).



Czytaj dalej

Ostatnio dodane

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).