Connect with us


Aktualności

Współpraca z ProLogic gwarancją sukcesu każdej firmy produkcyjnej

Oprogramowanie ProLogic FenOffice do produkcji okien i drzwi

Dodane:

/Prologic

Maksymalna elastyczność to najważniejsza cecha, jaką dzisiaj muszą wykazywać się nowoczesne firmy produkujące okna czy drzwi. Wynika ona m.in. z szerokiego wachlarza systemów, w jakich wykonywana jest stolarka otworowa. Ponadto producenci winni być przygotowani na rozmaite życzenia płynące ze strony klientów, np.: w zakresie jakości zamawianego towaru, a także ścisłego przestrzegania terminu jego realizacji oraz dostawy. Aby sprostać tym trudnym zadaniom, zakład produkcyjny musi być wyposażony w odpowiedni park maszynowy, narzędzia, a także oprogramowanie, które będzie panowało zarówno nad fachową obsługą klienta, jak i projektowaniem, technologią produkcji oraz logistyką. Maksymalną elastycznością może pochwalić się Stolbud Koronea, która w codziennej pracy postawiła na rozwiązania firmy ProLogic.

Stolbud Koronea

Stolbud Koronea zatrudnia ponad 560 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych, tj. we Włoszczowie  – gdzie produkuje okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe, a także Pszczynie  – gdzie wykonuje okna i drzwi z PVC i aluminium. Ponadto firma może poszczycić się własnym tartakiem znajdującym się we Włoszczowie. Fot. Stolbud Koronea

O firmie Stolbud Koronea

– Stolbud Koronea jest jednym z największych producentów stolarki okiennej oraz drzwiowej w Polsce. Nowoczesność, ale mocno osadzona w tradycji, silna, rozpoznawalna marka gwarantująca najwyższą jakość produktów, innowacyjna myśl technologiczna inżynierów, przejrzysty model biznesowy kadry zarządzającej – tak w skrócie można opisać spółkę, która obecna jest aż w 31 krajach na świecie. Firma zatrudnia ponad 560 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych, tj. we Włoszczowie – gdzie produkuje okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe, a także Pszczynie – gdzie wykonuje okna i drzwi z PVC i aluminium. Ponadto Stolbud Koronea może poszczycić się własnym tartakiem znajdującym się we Włoszczowie – mówi Katarzyna Skiba, kierownik działu markietingu w Stolbud Włoszczowa SA.

Stolbud Koronea

Stolbud Koronea zatrudnia ponad 560 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych, tj. we Włoszczowie – gdzie produkuje okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe, a także Pszczynie – gdzie wykonuje okna i drzwi z PVC i aluminium. Ponadto firma może poszczycić się własnym tartakiem znajdującym się we Włoszczowie. Fot. Stolbud Koronea

Produkcja w Stolbud Włoszczowa

– We Włoszczowie produkujemy okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe do każdego rodzaju pomieszczeń. Bogata oferta obejmuje drzwi wewnętrzne – od ekskluzywnych drewnianych, po nowoczesne panelowe, szklane i najbardziej popularne płytowe. Dopełnienie oferty stanowią  zewnętrzne, wejściowe do mieszkań oraz  techniczne. Wszystkie wyroby cechuje ciekawe wzornictwo, wytrzymałość oraz wysokie parametry użytkowe. W działalności mocno postawiliśmy na innowacyjne technologie. Przykładem mogą być chociażby jedne z najnowocześniejszych w Europie linie do produkcji okien drewnianych i drewniano-aluminiowych Conturex 125 firmy WEINIG. Zakup maszyn pozwolił nam na usprawnienie i udoskonalenie procesu produkcyjnego, z jednej strony zwiększając konkurencyjność firmy na rynku okiennym, a z drugiej skracając terminy realizacji i oferując indywidualnym klientom doskonałe i piękne profile. Conturex 125 to precyzyjna, w pełni zautomatyzowana maszyna, która w elastyczny, niezawodny i szybki sposób profiluje elementy okienne zarówno skrzydła, jak i ościeżnice. Jest w stanie zastąpić pracę nawet dziesięciu obecnie używanych urządzeń – czopuje, struga, profiluje, frezuje, nawierca otwory itd. Wystarczy umieścić w odpowiednim miejscu wystruganą kantówkę, by po krótkiej chwili uzyskać idealny, gotowy do sklejenia element składowy okna. Maszyna pozwala na produkcję okien o różnych kształtach, m.in.: trójkąty, trapezy, łuki – mówi Arkadiusz Świder, członek zarządu w firmie Stolbud Włoszczowa SA.

Produkcja w Stolbud Pszczyna

– Zakład produkcyjny w Pszczynie składa się z dwóch sekcji: PVC oraz aluminium. Oferta produktowa jest bardzo bogata – od konstrukcji okien standardowych, poprzez HST, PSK i przeszklenia fasadowe, na drzwiach zewnętrznych kończąc. Powyższe konstrukcje wykonywane są w technologii skosów, łuków, w bogatej palecie oklein, okładzin aluminiowych oraz farb proszkowych. Firma posiada własną linię technologiczną do gięcia łuków oraz okleinowania profili PVC w wersjach jednostronnej, dwustronnej oraz 3D, popartej certyfikatem Rehau 2016. Gama asortymentu opiera się na renomowanych dostawcach profili: PVC (Rehau) oraz aluminium (Ponzio i Aluprof). Dziennie produkujemy od 100 do 200 okien i drzwi, a ich liczba w dużej mierze zależy m.in. od wielkości oraz kształtu danego elementu. Poza tym dysponujemy własną flotą logistyczną, co pozwala na efektywne zdobywanie klientów i terminowe dostarczanie dostawy produktów na takie rynki, jak: Czechy, Niemcy, Słowacja, Włochy, a ostatnio Szwajcaria, które to rynki są naszymi wiodącymi kanałami dystrybucji – zapewnia Adam Och, dyrektor produkcji w firmie Stolbud Pszczyna SA.

Współpraca z firmą ProLogic

Jak zawsze w tego typu sytuacjach nawiązanie wzajemnej współpracy pomiędzy obiema firmami stanowi bardzo szczególny moment. Nie sztuką jest bowiem wygrać konkurs czy nawet przetarg, a potem uroczyście przyjąć kontrakt. Trzeba go jeszcze z powodzeniem zrealizować. W tym przypadku ProLogic musiał dokładnie zapoznać się z profilem działalności firmy Stolbud oraz jej planami na przyszłość. Z kolei Stolbud chciał nauczyć się jak najlepszego wykorzystania możliwości nowego oprogramowania i mieć pełny udział w jego dalszym rozwoju. Po drodze ze strony firmy zlecającej zrodziło się wiele pytań oraz życzeń powodowanych kolejnymi pomysłami, które mogłyby bardziej usprawnić pracę w zakładzie. Ostatecznie firma ProLogic ze wszystkich postawionych zadań wywiązała się bezbłędnie, a Stolbud może wystawić jej jak najlepsze rekomendacje.

Dlaczego ProLogic?

– W czerwcu 2014 roku został rozpisany konkurs na program komputerowy, który usprawni naszą pracę przy produkcji okien i drzwi. W związku z planami rozwojowymi firmy potrzebowaliśmy swego rodzaju stabilności, dlatego bardzo zależało nam na kompleksowym rozwiązaniu, obejmującym zarówno drewno, PVC, jak i aluminium. Zwycięzcą konkursu okazał się ProLogic, który zaproponował bardzo ciekawe rozwiązanie, sprowadzające organizację pracy w zakładzie do trzech głównych obszarów, tj. technologicznego, produkcyjnego i handlowego.
Co prawda wcześniej dysponowaliśmy już jednym systemem, jednak obsługiwał on jedynie naszą pracę na płaszczyźnie handlu, natomiast zatrzymywał się na etapie technologii i nie przechodził dalej, tj. na kontrolę nad maszynami.

Moduł handlowy jest dla nas mocnym i ważnym atrybutem. Z jednej strony, dzięki dostępowi do wyceny kosztów i produkcji, mamy możliwość kreowania poszczególnych ofert, a z drugiej dysponujemy ogromną bazą danych pod kątem samej konstrukcji. Ułatwia to niewątpliwie pracę zarówno naszym technologom, jak i handlowcom. Ponadto dzięki programowi ProLogic nasi handlowcy, oprócz wykonania standardowej wyceny, zdobywają także wiedzę z zakresu parametrów konstrukcyjnych zastosowanych materiałów itd. – twierdzi członek zarządu i dodaje:
– Pożądany przez nas program miał mieć charakter otwarty, tzn. chcieliśmy być w pełni niezależni i mieć możliwość swobodnego dokonywania w nim zmian. Nie chcieliśmy zwracać się za każdym razem do programodawcy z prośbą o wprowadzenie kolejnej opcji w programie. ProLogic zagwarantował pełną dowolność w kwestii rozwoju programu, z czego się bardzo cieszymy. Oczywiście nie brakuje konsultacji z firmą, szczególnie wtedy, kiedy mamy jakąś wątpliwość i chcemy się upewnić, że to, co sobie zaplanowaliśmy do wykonania, zostanie przeprowadzone w sposób bezpieczny, tj. bez szkody dla pracownika, maszyny oraz samego produktu. ProLogic służy nam wtedy swoją pomocą. Oprogramowanie ProLogic zostało uruchomione w Stolbud Pszczyna w grudniu 2014 roku, natomiast w Stolbud Włoszczowa w styczniu 2015 roku.

 

ReklamaJak to działa?

– Często jest tak, że klient nie ma ściśle określonego pomysłu na swoje okna czy drzwi, dlatego program ProLogic doskonale sprawdza się jako narzędzie do sprzedaży. Po uzgodnieniu z odbiorcą konkretnego produktu w zakresie jego rodzaju, rozmiarów, kolorów i zastosowanych materiałów program wspiera wyliczenie konkretnego terminu realizacji zamówienia. Przy tym wyliczeniu bierze pod uwagę dostępność materiałów w magazynie, przewidywany czas potrzebny na wykonanie oraz dostawy we wskazane przez klienta miejsce. Tym sposobem handlowiec korzystający z programu ProLogic jest w stanie od początku do końca z powodzeniem przeprowadzić każdego klienta przez cały proces zakupu. Klient natomiast w spokoju może czekać na realizację zamówienia – wyjaśnia Konrad Mielniczek, technik oprogramowania w firmie ProLogic Computer GmbH i dodaje.
– W przypadku Stolbud Koronea mieliśmy do czynienia z bardzo szerokim asortymentem produktowym i to realizowanym w dwóch oddalonych od siebie zakładach. Podczas przygotowywania odpowiedniego programu musieliśmy wziąć pod uwagę nie tylko względy techniczno-konstrukcyjne. Ważnym było także zagwarantowanie końcowemu klientowi firmy Stolbud odbioru konkretnego produktu oraz pewność, że dostanie on go w pożądanej jakości, w swoim określonym terminie i oczywiście w optymalnej cenie. Obecnie handlowiec w obecności klienta wprowadza do programu ProLogic potrzebne informacje, a następnie w postaci gotowego zamówienia wysyła je bezpośrednio do centrali. Co prawda musi się on tutaj wykazać większą odpowiedzialnością za składane zamówienie. Jednak z drugiej strony może się on dużo więcej nauczyć zarówno jeśli chodzi o ilość i rodzaj asortymentu, jaki Stolbud posiada w swojej ofercie, jak i parametry techniczne poszczególnych produktów. Poza tym, może pewniej proponować klientowi rozwiązania indywidualne, bez obawy, że po drodze popełni jakiś błąd technologiczny. Program ProLogic pilnuje bowiem, aby dany produkt zamawiany przez klienta był zgodny z wszelkimi normami oraz warunkami bezpiecznego użytkowania.
Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną, bardzo ważną zaletę programu. ProLogic powoduje, iż po pewnym czasie jakość pracy samego handlowca ekstremalnie wzrasta, co wyraźnie widać po jego osiągnięciach w zakresie pozyskiwania nowych klientów. Dzięki informacjom zawartym w programie handlowiec ma gwarancję pełnej i profesjonalnej obsługi każdego klienta.
Jeszcze kilka lat temu niektórzy dilerzy nie byli w stanie argumentować zalet sprzedawanego przez siebie produktu. Program ProLogic natomiast zmusza do pełnego poznania detali produktu, co jest bardzo istotne. Wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe informacje są zawarte w tym programie i stanowią drobne argumenty, które przemawiają za konkretnym produktem. Jak się okazuje, to właśnie one bardzo często decydują o tym czy dany klient dokona tego zakupu, czy też pójdzie do konkurencji.

 

Program w praktyce

– Niezależnie od rodzaju obrabianego materiału oraz indywidualnych życzeń klienta, program ProLogic tworzy w sposób szybki i bardzo dokładny skomplikowane konstrukcje okien oraz drzwi. Proces ten jest cały czas widoczny na ekranie komputera. Detale są zaznaczone jako kontury lub z wybranym kolorem pozycji i mogą zostać umiejscowione w dowolnych polach. Wszelkiego rodzaju błędy oraz nieprawidłowości są sprawdzane w programie, a następnie zgłaszane poprzez odpowiednie meldunki już na etapie konstruowania. Oczywiście podczas tworzenia konkretnego produktu mogą zostać zmienione jego wymiary, połączenia, profile i materiały, a także pozycje poszczególnych elementów. Po zatwierdzeniu gotowej konstrukcji można wykorzystywać liczne listy produkcyjne. Aktualnie pracujemy nad kolejnym modułem programu obsługującego produkcję nowego asortymentu, który w pełni uzupełni ofertę firmy Stolbud. Co prawda moduł ten jest już praktycznie wykonany, jednak potrzebuje on jeszcze uzbrojenia w odpowiednie dane – tłumaczy technik oprogramowania.
– ProLogic posiada rozbudowaną bazę danych oraz interfejs, który łączy ze sobą trzy obszary, tj. technologię, produkcję oraz handel. Obecnie w Stolbud Koronea korzystają z niego zarówno pracownicy obu zakładów produkcyjnych, jak i dilerzy, którzy sprzedają klientowi końcowemu produkty firmy. Liczba użytkowników programu może być nieograniczona, a dodanie kolejnej osoby jest bardzo proste. Administrator systemu nadaje nowy numer ID oraz hasło. Warto zaznaczyć, iż istnieje możliwość uwalniania, a także zamykania poszczególnych modułów programu danym grupom użytkowników. To rozwiązanie jest bardzo pomocne w chwili kiedy np. jakiś moduł jest w przygotowaniu, wówczas zostaje on udostępniony tylko działowi technologicznemu – wyjaśnia Jan Megier, dyrektor ds. sprzedaży w firmie ProLogic Computer GmbH i dodaje:
– W zakładzie produkcyjnym Stolbud Pszczyna ProLogic steruje centrum obróbczym firmy Haffner, zgrzewarkami oraz piłą. Dodatkowo zastosowano tam system ProLogic FenProd – do elektronicznego wyświetlania danych (list produkcyjnych) na wybrane, odpowiednie stanowiska pracy. Natomiast w Stolbud Włoszczowa program nadzoruje pracą maszyn firmy WEINIG, czyli: dwoma nowoczesnymi centrami obróbczymi Conturex C125 oraz urządzeniem do wstrzeliwania kołków do efektywnego wykonywania okiennych połączeń kątowych UniPin 100. Ponadto ProLogic obsługuje urządzenia, które drukują etykiety identyfikujące dla poszczególnych produktów, nadając każdemu z nich odrębny kod kreskowy.

 

Serwis ProLogic

– Serwis ProLogic obejmuje m.in.: szkolenie pracowników, rejestrację cen, artykułów i stałych danych, tworzenie formularzy procesów (generator raportów), rejestrację systemów profili i systemów okuć, rejestrację parametrów maszyn i wdrożenie maszyn produkcyjnych. Oczywiście współpraca ze Stolbudem nie została zakończona na samej tylko instalacji naszego programu. Cały czas jesteśmy w kontakcie z pracownikami firmy, ponieważ jej działalność ulega ciągłemu rozwojowi. Można powiedzieć, iż tak długo, jak Stolbud będzie się rozwijać, tak długo program ProLogic będzie w nim modyfikowany. Jak się okazuje, to, co jest technicznie możliwe, jest również wykonalne w naszym programie. Granicę stanowi jedynie wyobraźnia klienta – oznajmia dyrektor ds. sprzedaży.

 

O firmie ProLogic

Od 1985 roku ProLogic Computer GmbH rozwija oprogramowanie przeznaczone dla producentów okien i drzwi. W jej siedzibie, w Rottendorfie w okolicach Würzburga, powstają idee, dzięki którym ProLogic tworzy wysokiej jakości oprogramowanie opierające się na doświadczeniu i najnowszej technice. – ProLogic nie ma w ofercie jednego, gotowego produktu w postaci systemu, który można wyciągnąć z szuflady i zastosować u każdego klienta. Nasz program działa już w wielu przedsiębiorstwach zajmujących się różnymi gałęziami produkcji. Za każdym razem jest on dostosowywany do indywidualnych potrzeb zakładu. Nawet w przypadku firm, które produkują okna czy drzwi program ProLogic będzie się różnił swoją specyfiką, bowiem inaczej mogą być kalkulowane koszty np. za malowanie, opakowania, nawiewniki, powierzchnię rozwiniętą itd.

Program ProLogic rośnie i rozwija się wraz z nowymi zadaniami, jakie wyznaczają nam nasi klienci. Jesteśmy bardzo elastyczni, jeśli chodzi o jego edycję w danej firmie. W stosunkowo krótkim czasie jesteśmy w stanie wprowadzić nowe opcje umożliwiające poprawę jakości pracy i ułatwiające logistykę. W przypadku Stolbud dobrym przykładem może być wprowadzenie zmiany, która polega na obsłudze programu w wielu językach. Jest to szczególnie przydatne w przypadku dilerów zagranicznych, m.in. z Niemiec, Włoch, Francji, Wielkiej Brytanii, a także Czech i Słowacji. Np. diler we Włoszech podłączony do programu ProLogic może pracować w swoim języku i bez problemu ofertować produkty Stolbudu klientom z tamtejszego rynku.

Jesteśmy wystarczająco małą firmą, ażeby zaspokoić indywidualne potrzeby klienta i profesjonalnie go obsłużyć; a jednocześnie wystarczająco dużą firmą, aby wspierać tegoż klienta przy realizacji całej palety produktów dotyczących okien i drzwi. Razem z klientem tworzymy zgrany zespół i wiemy, że kreatywność nie kończy się jedynie na opracowywaniu list produkcyjnych lub przesyłaniu danych do maszyny. Ciągle szukamy nowych dróg, aby doskonalić produkty oraz umożliwić naszym klientom zajęcie czołowej pozycji na rynku – podsumowuje Jan Megier.

Reklama ProLogic

FenOffice – oprogramowanie produkowane przez firmę Prologic Computer GmbH. Fot. ProLogic Computer GmbH

Prologic

FenOffice – oprogramowanie produkowane przez firmę Prologic Computer GmbH. Fot. ProLogic Computer GmbH

 • Stolbud Koronea

  Stolbud Koronea zatrudnia ponad 560 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych, tj. we Włoszczowie (zdjęcie z lewej) - gdzie produkuje okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe, a także Pszczynie (zdjęcie z prawej) - gdzie wykonuje okna i drzwi z PVC i aluminium. Ponadto firma może poszczycić się własnym tartakiem znajdującym się we Włoszczowie (zdjęcie w środku). Fot. Stolbud Koronea

 • Stolbud Koronea

  Stolbud Koronea zatrudnia ponad 560 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych, tj. we Włoszczowie (zdjęcie z lewej) - gdzie produkuje okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe, a także Pszczynie (zdjęcie z prawej) - gdzie wykonuje okna i drzwi z PVC i aluminium. Ponadto firma może poszczycić się własnym tartakiem znajdującym się we Włoszczowie (zdjęcie w środku). Fot. Stolbud Koronea

 • PROLOGIC

  Stolbud Koronea zatrudnia ponad 560 pracowników w dwóch zakładach produkcyjnych, tj. we Włoszczowie (zdjęcie z lewej) - gdzie produkuje okna i drzwi drewniane oraz drewniano-aluminiowe, a także Pszczynie (zdjęcie z prawej) - gdzie wykonuje okna i drzwi z PVC i aluminium. Ponadto firma może poszczycić się własnym tartakiem znajdującym się we Włoszczowie (zdjęcie w środku). Fot. Stolbud Koronea

 • ProLogic

  W Stolbud Włoszczowa program ProLogic nadzoruje pracą maszyn firmy WEINIG, czyli dwoma nowoczesnymi centrami obróbczymi Conturex C125. Fot. Piotr Kmiecik

 • ProLogic

  W Stolbud Włoszczowa program ProLogic nadzoruje pracą maszyn firmy WEINIG, czyli dwoma nowoczesnymi centrami obróbczymi Conturex C125. Fot. Piotr Kmiecik

 • ProLogic

  W Stolbud Włoszczowa program ProLogic nadzoruje pracą maszyn firmy WEINIG, czyli dwoma nowoczesnymi centrami obróbczymi Conturex C125. Fot. Piotr Kmiecik

 • ProLogic

  FenOffice - oprogramowanie produkowane przez firmę Prologic Computer GmbH. Fot. ProLogic Computer GmbH

 • Prologic

  FenOffice - oprogramowanie produkowane przez firmę Prologic Computer GmbH. Fot. ProLogic Computer GmbH

 • Kurier Drzewny

  W zakładzie produkcyjnym Stolbud Pszczyna program steruje centrum obróbczym Haffner, zgrzewarkami oraz piłą do produkcji nietypowej. Ponadto ProLogic obsługuje urządzenia, które drukują etykiety identyfikujące dla poszczególnych produktów, nadając każdemu z nich odrębny kod kreskowy. Fot. Piotr Kmiecik

 • Stolbud Pszczyna

  W zakładzie produkcyjnym Stolbud Pszczyna program steruje centrum obróbczym Haffner, zgrzewarkami oraz piłą do produkcji nietypowej. Ponadto ProLogic obsługuje urządzenia, które drukują etykiety identyfikujące dla poszczególnych produktów, nadając każdemu z nich odrębny kod kreskowy. Fot. Piotr Kmiecik

 • Stolbud Pszczyna

  W zakładzie produkcyjnym Stolbud Pszczyna program steruje centrum obróbczym Haffner, zgrzewarkami oraz piłą do produkcji nietypowej. Ponadto ProLogic obsługuje urządzenia, które drukują etykiety identyfikujące dla poszczególnych produktów, nadając każdemu z nich odrębny kod kreskowy. Fot. Piotr Kmiecik

 • ProLogic

  Program ProLogic niejako zmusza handlowca do pełnego poznania detali produktu, co jest bardzo istotne. Wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe informacje są zawarte w tym programie i stanowią drobne argumenty, które przemawiają za konkretnym produktem. Jak się okazuje, to właśnie one bardzo często decydują o tym czy dany klient dokona tego zakupu, czy pójdzie do konkurencji. Fot. Piotr Kmiecik

 • ProLogic

  Program ProLogic niejako zmusza handlowca do pełnego poznania detali produktu, co jest bardzo istotne. Wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe informacje są zawarte w tym programie i stanowią drobne argumenty, które przemawiają za konkretnym produktem. Jak się okazuje, to właśnie one bardzo często decydują o tym czy dany klient dokona tego zakupu, czy pójdzie do konkurencji. Fot. Piotr Kmiecik

 • ProLogic

  Program ProLogic niejako zmusza handlowca do pełnego poznania detali produktu, co jest bardzo istotne. Wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe informacje są zawarte w tym programie i stanowią drobne argumenty, które przemawiają za konkretnym produktem. Jak się okazuje, to właśnie one bardzo często decydują o tym czy dany klient dokona tego zakupu, czy pójdzie do konkurencji. Fot. Piotr Kmiecik

 • ProLogic

  Niezależnie od rodzaju obrabianego materiału oraz indywidualnych życzeń klienta, program ProLogic tworzy w sposób szybki i bardzo dokładny skomplikowane konstrukcje okien oraz drzwi. Fot. Stolbud Koronea

 • Stolbud Koronea

  Niezależnie od rodzaju obrabianego materiału oraz indywidualnych życzeń klienta, program ProLogic tworzy w sposób szybki i bardzo dokładny skomplikowane konstrukcje okien oraz drzwi. Fot. Stolbud Koronea

 • Stolbud Koronea

  Niezależnie od rodzaju obrabianego materiału oraz indywidualnych życzeń klienta, program ProLogic tworzy w sposób szybki i bardzo dokładny skomplikowane konstrukcje okien oraz drzwi. Fot. Stolbud Koronea

 • Prologic

 • Prologic

 • Stolbud Koronea
 • Stolbud Koronea
 • PROLOGIC
 • ProLogic
 • ProLogic
 • ProLogic
 • ProLogic
 • Prologic
 • Kurier Drzewny
 • Stolbud Pszczyna
 • Stolbud Pszczyna
 • ProLogic
 • ProLogic
 • ProLogic
 • ProLogic
 • Stolbud Koronea
 • Stolbud Koronea
 • Prologic

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Zmiana terminu i synergia między projektami pozwoliły wrócić na drogę świetności

Dodane:

/

Połączone ze sobą, odbywające się w cyklu dwuletnim targi Holz-Handwerk i Fensterbau Frontale powróciły teraz do terminu wiosennego. I była to bardzo dobra decyzja, choć na sukces tegorocznej edycji norymberskich targów wpłynęło więcej czynników niż tylko zmiana w kalendarzu.

Targi w Norymberdze są od wielu lat dla naszej redakcji przyczynkiem do odwiedzin jednych z najciekawszych, europejskich imprez wystawienniczych skierowanych do branży obróbki drewna i produkcji mebli. Organizatorzy wprawdzie nazywają Holz – Handwerk targami dla rzemiosła, ale w mojej opinii wybiegają one swoją zawartością znacznie dalej poza zakres potrzeb małych warsztatów stolarskich.

Dodatkową wartość dla wystawców i zwiedzających są równolegle odbywające się Fensterbau Frontale, gdzie w całej okazałości prezentują się producenci stolarki otworowej (drewno, aluminium, PCV). Co budujące – w tym roku w FBF wzięło udział wzięło 36 firm z Polski, a m.in. EkoOkna, Polkres Edwood, Sigroll i wiele innych.

Statystycznie rzecz ujmując…

Na kilka tygodni przed targami spotkałem się plotkami, że tegoroczny Holz – Handwerk to nie będzie to, co kiedyś. Że nie będzie takiej firmy i takiej też nie będzie. I powiem tak: jeżeli ktoś podjął decyzję o tym, aby „odpuścić” sobie targi w Norymberdze – niech żałuje. W ciągu czterech dni odwiedziło je łącznie około 75 000 osób z 112 krajów, które spotkały się na terenie Targów Norymberskich z 973 wystawcami z 44 krajów, aby omówić najnowsze trendy w swojej dziedzinie: w obróbce drewna, produkcji mebli, a także w produkcji stolarki otworowej. Targi w tym roku zostały uzupełnione przez wszechstronny program towarzyszący, który zawierał ciekawe konferencje oraz prezentacje poruszające aktualne zagadnienia branżowe.

„W ciągu czterech dni targi Holz-Handwerk oraz Fensterbau Frontale odwiedziło łącznie około 75 000 osób z 112 krajów, które spotkały się na terenie Targów Norymberskich z 973 wystawcami z 44 krajów.”

Uczestnictwo w Holz-Handwerk i Fensterbau Frontale z mojej perspektywy pozwoliło zagłębić się w nowych produktach i technologiach produkcji, a także nawiązać cenne kontakty oraz zaktualizować wiedzę z zakresu aktualnych wyzwań branży na arenie międzynarodowej. Jakie wnioski udało się wyciągnąć?

Pomimo lub właśnie z powodu napiętej sytuacji w branży budowlanej, połączenie targów Holz- Handwerk i Fensterbau Frontale ponownie cieszyło się dużą popularnością w tym roku, przyciągając odwiedzających z sektorów stolarskiego, ciesielskiego, architektonicznego oraz okiennego i fasadowego z całego świata do Norymbergi.

Świetna atmosfera, żywe dyskusje w halach wystawowych i bardzo pozytywna opinia ze wszystkich stron, pozwalają nie tylko organizatorom, ale także uczestnikom spojrzeć na cztery udane dni targów z dużym zadowoleniem. Jak podkreślają organizatorzy – niezależne badanie ankietowe potwierdziło również jakość odwiedzających targi oraz wysoki odsetek obecności osób podejmujących decyzje. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Holz-Handwerk cieszył się tak dużym zainteresowaniem, pomimo warunków gospodarczych panujących w branży budowlanej i że ponownie udało nam się zaprezentować wszystkie wymagania operacyjne branży stolarskiej oraz cały łańcuch obróbki drewna – mówi Stefan Dittrich, Dyrektor Wykonawczy Holz-Handwerk, NürnbergMesse. – Sukces wydarzenia jednoznacznie pokazuje: wyzwania, zwłaszcza te trudne, sprawiają, że Holz-Handwerk stają się jeszcze ważniejsze – dodaje Stefan Dittrich.

Bezcenne forum prezentacji

Najnowsze systemy profili, szkło w architekturze, technologia mocowania, systemy bezpieczeństwa, maszyny, systemy i wiele więcej czekało na odkrycie przez zwiedzających na stoiskach 644 wystawców na odbywających się równolegle targach Fensterbau Frontale. – Impreza po raz kolejny wyraźnie potwierdziła swoją pozycję jako wiodących na świecie targów branżowych dla okien, drzwi i fasad. W naszej opinii i nie tylko była ona głównym punktem spotkań dla odwiedzających z całego świata poszukujących najnowszych trendów i rozwiązań – mówi Elke Harreiß, Dyrektor Wykonawczy Fensterbau Frontale, NürnbergMesse. – Stoiska wystawców, niektóre z nich bardzo imponujące, prezentowały ekscytujące produkty, w tym wiele premier światowych zarówno od liderów rynku, jak i startupów – podsumowuje Elke Harreiß.

Specjalnymi atrakcjami w programie towarzyszącym były Forum Fensterbau Frontale, Forum Architektura-Okno-Fasada z towarzyszącymi wycieczkami oraz forum „Przewodnik po cyfryzacji”. Ciekawą przestrzeń prezentował pawilon „Młodzi Innowatorzy”, w której tworzenie zaproszono uczniów i studentów kierunków branżowych.

Obiektywna ocena

Mimo zewsząd napływających od dłuższego czasu sygnałów o spadkach w branży drzewnej i meblarskiej – próżno szukać marazmu nie tylko w Norymberdze, ale także na targach w Polsce, które mieliśmy okazję odwiedzić od początku br. Powstała teoria, że trudny czas weryfikuje dotychczasowe schematy działania i zmusza do poszukiwania nowych rozwiązań zmierzających do optymalizacji biznesu.

ReklamaCzytaj dalej

Aktualności

Pierwszy punkt zbiórki materiałów do recyklingu

EGGER: krok w gospodarce o obiegu zamkniętym

Dodane:

/

Egger

Grupa EGGER w marcu przejęła większościowy udział (60 proc.) we włoskiej firmie recyklingowej Cartfer Urbania S.r.l. Jest to kolejny dodatek do międzynarodowej sieci punktów zbierania materiałów recyklingowych, którą producent materiałów na bazie drewna prowadzi pod nazwą EGGER Timberpak.

Przedsiębiorstwo Cartfer Urbania znajduje się w Urbanii (region Marche), sercu włoskiego przemysłu meblarskiego. Inwestycja „recyklingowa” stanowi fundament dla pierwszego punktu zbiórki materiałów do recyklingu we Włoszech. Rozszerzając infrastrukturę zbierania materiałów na poziomie grupy i przetwarzanie drewna z recyklingu, EGGER realizuje strategiczne cele zwiększenia udziału drewna pochodzącego z recyklingu i zapewnienia dostawy surowców z wsteczną integracją.

Dotychczasowa właścicielka firmy Sara Burani pozostanie dalej w zarządzie spółki jako współwłaścicielka Cartfer Urbania. Również doświadczony zespół ośmiu pracowników zostanie przejęty. Strony umówiły się na zachowanie poufności cen zakupu i dalszych szczegółów transakcji.

– Włochy mają doskonały system recyklingu. Możemy wiele zyskać dzięki tej wiedzy, większościowej inwestycji w Cartfer Urbania i doświadczeniu pracowników. Nasza fabryka płyt wiórowych w Caorso (IT) wykorzystuje w stu procentach drewno z recyklingu – mówi Giuseppe Conti, dyrektor ds. finansów i administracji w fabryce w Caorso.

Niezawodny dostawca drewna

Cartfer Urbania to specjalistyczna firma recyklingowa od 2017 r. Przez ponad pięć lat jest też niezawodnym dostawcą dla włoskiego producenta materiałów na bazie drewna SAIB w Caorso, który jest częścią Grupy EGGER od grudnia 2022 r. Ta udana współpraca jest teraz intensyfikowana.

– Jestem dumna z tego, że Cartfer Urbania dołączyła do wielkiej rodziny EGGER. Ten ważny krok pozwoli firmie prężniej się rozwijać i być gotową na nadchodzące wyzwania. To wielka szansa rozwoju dla wszystkich – komentuje Sara Burani.

Grupa EGGER ma również znaczne doświadczenie w wykorzystaniu materiału z recyklingu drewna i w ten sposób przyczynia się do ochrony zasobów. Rodzinna firma od prawie 30 lat stosuje drewno z recyklingu w produkcji nowych, wysokiej jakości płyt wiórowych. Materiał pochodzi z takich odrzutów, jak stare meble, materiały opakowaniowe lub odpady produkcyjne.

Aktywna, wsteczna integracja

Aby zapewnić dostawę zużytego drewna konsumenckiego do swoich zakładów, firma skupia się na aktywnej, wstecznej integracji i prowadzi własne punkty zbierania materiałów recyklingowych pod nazwą EGGER Timberpak.

W tych miejscach zbiera się, sortuje i rozdrabnia drewno z recyklingu z okolicy, aby przetransportować je do zakładów EGGER. Ostateczna obróbka odbywa się za pomocą specjalistycznego sprzętu. Powstaje wówczas wysokiej jakości materiał płytowy z surowców wtórnych – zgodny z gospodarką o obiegu zamkniętym.

Przedsiębiorstwo prowadzi punkty zbierania materiałów recyklingowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Rumunii, Polsce, USA, a teraz także we Włoszech. Sieć tę niedawno pomyślnie rozwinięto również w naszym kraju.

Na początku kwietnia br. firma uruchomiła drugi punkt Timberpak, tym razem w Gdańsku. Oznacza to kontynuację tego udanego konceptu.

Od 27 marca 2024 r. EGGER nabył 60 proc. udziałów we włoskiej firmie recyklingowej Cartfer Urbania S.r.l.

Producent materiałów na bazie drewna wprowadził swój udany koncept we Włoszech.

Firma skupia się na aktywnej, wstecznej integracji, aby jak najlepiej zaopatrywać swoje fabryki płyt wiórowych w drewno z recyklingu.
Przedsiębiorstwo może optymalnie zaopatrywać swoją fabrykę w Caorso (IT) dzięki nowemu punktowi zbiórki materiałów do recyklingu.
Krótko o firmie

Rodzinna firma EGGER, założona w 1961 r., jest wiodącym, międzynarodowym producentem materiałów na bazie drewna z ponad 11 tys. pracownikami i 22 zakładami na świecie. Przedsiębiorstwo dostarcza produkty do mebli i aranżacji wnętrz oraz konstrukcji drewnianych i podłóg na bazie drewna, co czyni go niezawodnym partnerem dla przemysłu meblarskiego, detalistów drewna i podłóg oraz sklepów DIY. W roku finansowym 2022/2023 Grupa wygenerowała obroty w wysokości 4,45 mld euro.

65 proc. używanego przez firmę drewna pochodzi z recyklingu lub produktów ubocznych. Na koniec ich długiego życia produkty EGGER są w dużej mierze odzyskiwane i mogą być ponownie wprowadzone do obiegu. Dzięki temu i wielu innym środkom marka dąży do celu „tworzenia więcej z cennego zasobu jakim jest drewno”.

Egger

Przedsiębiorstwo prowadzi punkty zbierania materiałów recyklingowych w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Rumunii, Polsce, USA, a teraz także we Włoszech. Fot. EggerCzytaj dalej

Aktualności

Koniec z „bezcłowym” importem rosyjskich produktów drzewnych przez Kazachstan i Turcję?

Rynek produktów drzewnych

Dodane:

/

Rynek produktów drzewnych

Komisja Europejska zakończyła śledztwo w sprawie podejrzenia omijania przez Rosję opłat celnych. Uznano, że część producentów z Rosji obchodzi obowiązujące cła na importowane z Rosji przez Kazachstan i Turcję produkty drzewne. Komisja planuje wydać decyzję o nałożeniu ceł.

Decyzję Komisji Europejskiej z marca bieżącego roku z zadowoleniem przyjęło m.in. konsorcjum Woodstock. Informacja o planach nałożenia ceł to pokłosie ustaleń Komisji Europejskiej, że istniejące cła importowe na rosyjską sklejkę brzozową są omijane poprzez wysyłanie jej do UE przez te kraje. Śledztwo w tej sprawie wszczęto w sierpniu 2023 r.

Cła miały chronić rynek

Już przed wybuchem wojny w Ukrainie, po długotrwałym śledztwie, UE zwiększyła istniejące cła importowe na rosyjską sklejkę brzozową o 15,8 proc., aby chronić rynek UE przed tanimi produktami z Rosji. Mimo że cła wprowadzono, to szybko pojawiły się przesłanki, że niektórzy rosyjscy producenci te je omijają, sprzedając produkty przez trzecie kraje, m.in. Kazachstan i Turcję. Państwa te nie były wcześniej znaczącymi eksporterami tego typu sklejki.

Jak podają przedstawiciele konsorcjum Woodstock, konsorcjum to – w porozumieniu z liderami branży i głównymi europejskimi stowarzyszeniami – przedstawiło Komisji dowody na omijanie ceł. Między innymi te informacje sprawiły, że w połowie ubiegłego roku wszczęto oficjalne dochodzenie.

W oficjalnym komunikacie konsorcjum jest, że wyniki przedstawione ponad 30 zainteresowanym stronom potwierdzają nieuczciwe praktyki stosowane przez niektórych przedstawicieli branży drzewnej. Stały się one podstawą do planów rozszerzenia ceł antydumpingowych na wszystkie importy z tych krajów. Mają one skorygować nierówności rynkowe. Środki te mogą być przeznaczone na walkę z oszustwami celnymi i unikaniem sankcji i wdrażane we współpracy z organami krajowymi oraz Europejskim Urzędem ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

Ustalenia KE posłużą jako podstawa dla rozporządzenia, które będzie miało natychmiastową moc prawomocną, rozszerzając wstecznie cła antydumpingowe na importy z tych krajów i utrzymując je w przyszłości.

Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że wszystkie importowane sklejki z Kazachstanu i Turcji będą obłożone takim samym cłem 15,8 proc. jak Rosja, z należnościami wstecznymi plus VAT do pobrania od sierpnia 2023 r.

Śledztwo potwierdziło przypuszczenia

Jarosław Michniuk, prezes zarządu Paged Morąg, jednego z pięciu największych producentów sklejki w Europie i współzałożyciela konsorcjum Woodstock, odnosząc się do wyników śledztwa Komisji Europejskiej, zwraca uwagę, że wynik ten, choć nie jest jeszcze szeroko znany, ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości europejskiego rynku drewna. Rozporządzenie, które ma zacząć obowiązywać natychmiastowo po jego przyjęciu przez kraje UE, będzie odpowiedzią na te praktyki, wprowadzając jednolite cło dla wszystkich importowanych sklejek z Kazachstanu i Turcji. Wyrównają się tym samym szanse na rynku i chronione będą interesy unijnych producentów.

– Wstecznie, bo od 22 sierpnia 2023 r., nastąpi pobranie od importerów ceł antydumpingowych w wysokości 15,8 proc. + VAT na każdy transport sklejki brzozowej importowanej do krajów UE przez Kazachstan i Turcję – informuje prezes zarządu Paged Morąg. – Będzie to możliwe, gdyż z chwilą uruchomienia śledztwa Komisji każdy ładunek sklejki przekraczający granicę unijną, a pochodzący z Kazachstanu i Turcji, był rejestrowany. Kluczowy jest fakt, że wynik śledztwa potwierdzający te nieuczciwe praktyki jest też istotny z punktu widzenia łamania sankcji nałożonych na Rosję oraz regulacji EUTR oraz jest ścigany prawem nie tylko unijnym, ale i krajowym. Każdy importer powinien zadbać o właściwy due diligence oraz sprawdzenie swoich partnerów i ich towaru przed podjęciem decyzji o współpracy. W przeciwnym wypadku nie tylko zaległe cła i kary finansowe, ale również odpowiedzialność karna za łamanie sankcji i regulacji EUTR będą realnym zagrożeniem dla każdego importera z tych krajów – dodaje Jarosław Michniuk

Czas na egzekwowanie prawa

Prezes Michniuk wyraził optymizm co do skuteczności tego rozwiązania. Zaznaczył jednak, że kluczowe będzie jego egzekwowanie. Wskazał również na ważną rolę OLAF i krajowych organów skarbowych w monitorowaniu oraz karaniu firm, które nadal będą próbowały omijać nowe przepisy. Konieczne będzie weryfikowanie przez importerów pochodzenia sprowadzanego drewna, aby uniemożliwić dalsze omijanie sankcji nałożonych na Rosję. Jest to istotne dla utrzymania integralności europejskiego rynku drewna.

Wzmożone kontrole
Komisja Europejska nie wyklucza kolejnych kontroli i inspekcji ze względu na oszustwa celne oraz naruszenia sankcji przez poszczególnych operatorów, w tym importerów, handlowców i użytkowników.

Wzmożone kontrole
Komisja Europejska nie wyklucza kolejnych kontroli i inspekcji ze względu na oszustwa celne oraz naruszenia sankcji przez poszczególnych operatorów, w tym importerów, handlowców i użytkowników.Czytaj dalej

Aktualności

Holz-Her, członek Grupy Weinig, lansuje swoje nowości w Norymberdze

Gwiazdy Holz Handwerk 2024

Dodane:

/

Holz-Her

Holz-Her, renomowana marka w ramach Grupy Weinig i jedna z wiodących firm produkujących maszyny do obróbki materiałów płytowych z drewna i materiałów kompozytowych, będzie reprezentowana na targach Holz-Handwerk 2024 w Norymberdze. W hali 9 od 19 do 22 marca 2024 r. firma będzie nie tylko prezentować sprawdzone rozwiązania dla ambitnych firm rzemieślniczych, ale także imponującą gamę innowacji i rozwojów.

Udział Grupy Weinig w tych tradycyjnych targach podkreśla jej zaangażowanie w Holz-Handwerk, pomimo że liczni konkurenci zrezygnowali z udziału z wyprzedzeniem. Jako kamień węgielny branży, Holz-Her wykorzysta okazję, aby zaprezentować najnowsze technologie i pionierskie rozwiązania szerokiej publiczności.

Rewolucyjna technologia okleinowania

Z modelami Artea 1030, Streamer 1057 XL power, Auriga 1308 XL i Sprint 1329 multi, Holz-Her prezentuje imponującą różnorodność profesjonalnej technologii okleinowania – od modeli dla początkujących po najwyższą klasę.

Artea 1030 charakteryzuje się kompaktowym designem, zerowym łączeniem i prostym procesem obróbki, co czyni go idealnym wyborem dla klientów o najwyższych wymaganiach w zakresie profesjonalnych rezultatów okleinowania.

Pomimo niewielkich rozmiarów zaledwie 3700 mm, Artea 1030 oferuje kompleksową gamę funkcji, w tym frezowanie przedokleinowe, klejenie, kopiowanie narożników oraz kompletną strefę wykończeniową z dociskaczem promieniowym, dociskaczem powierzchniowym, polerowaniem i natryskiem. Nawet w najmniejszych seriach Holz-Her konsekwentnie polega na sprawdzonej aparaturze Glu Jet do uzyskiwania zerowego łączenia i standardowo wyposaża Artea 1030 w swoją opatentowaną dyszę do aplikacji kleju.

Dzięki bibliotece klejów można stosować do czterech różnych typów klejów o różnych właściwościach. Przełączanie między klejami EVA i PUR wszystkie ważne parametry, takie jak temperatura obróbki, wartości ciśnienia oraz różne lepkości kleju, są uwzględniane w odpowiednim profilu. Oznacza to, że wszystkie ważne rodzaje kleju są dostępne w dowolnym momencie z optymalnymi wartościami ustawień w zależności od zastosowania.

Streamer 1057 XL power idzie o krok dalej i prezentuje się jako maszyna okleinująca z kontrolą osiową z 6 osiami serwonapędowymi NC. Operator może wybrać podstawowe procesy obróbki za pomocą jednego przycisku, podczas gdy inteligentny system VISE automatycznie dokonuje pozostałych ustawień. 15,6-calowy ekran dotykowy wielodotykowy zapewnia kompleksowy przegląd wszystkich pozostałych ustawień. VISE, który oznacza Visual Setting, działa jak cyfrowy dziennik i dostarcza wszystkich wartości ustawień dla cyfrowych wskaźników i manometrów.

Ta innowacyjna technologia umożliwia szybkie i bezpieczne ustawienie maszyny, podnosząc wydajność obróbki drewna na nowy poziom.

Auriga 1308 XL to wszechstronna maszyna, która może obrabiać szeroki zakres materiałów, w tym delikatne powierzchnie. Dzięki do 11 osiom serwonapędowym NC i elastyczności systemu aplikacji kleju Glu Jet, można szybko spełnić różnorodne wymagania dotyczące materiałów. Sterowanie osiami umożliwia precyzyjne pozycjonowanie i wysoką dokładność powtarzalności. Intuicyjny system sterowania oferuje wybór predefiniowanych profili obróbki i gwarantuje bezkompromisową obróbkę krawędzi o grubości 1 mm lub 2 mm. Wielofunkcyjne jednostki są również wyposażone w sprawdzony system IntelliSet, który umożliwia operatorowi regulację narzędzia w zakresie 1/100 mm za pomocą interaktywnego wyświetlacza graficznego, na przykład w celu precyzyjnej kompensacji grubości folii ochronnej.

Z serii sprawdzonych maszyn Sprint, Holz-Her prezentuje model 1329 multi, nowatorską maszynę do okleinowania krawędzi, która imponuje swoją konsekwentną wielofunkcyjną technologią frezowania z narzędziami wielostopniowymi i turami narzędziowymi.

Ta innowacyjna technologia umożliwia łatwe dostosowanie do różnych promieni lub wykonanie aplikacji z fazą 45° – wszystko za pomocą jednego przycisku. Model Sprint1329 multi znacząco skraca czasy przygotowania i pozwala użytkownikom produkować efektywnie nawet małe serie w dowolnym momencie.

Wewnątrz modelu Sprint 1329 multi stosuje się jednostki z serii wysokiej jakości, które są wyposażone w mechanikę bez luzów i wysokoprecyzyjne, w pełni cyfrowe osie serwonapędowe NC. Zapewnia to pozycjonowanie z dokładnością powtarzalności wynoszącą 100 procent. Pożądany profil jest wybierany na diamentowym narzędziu wielostopniowym za pomocą dotykowego ekranu o szerokim formacie 21,5 cala, a jednostka automatycznie przesuwa się na właściwą pozycję. Dzięki zmieniaczowi turów maszyna może w pełni automatycznie zmieniać kilka profili podczas frezowania profili. Proces obróbki kończy w pełni automatyczna jednostka skrobiąca, która może przełączać się między dwoma różnymi profilami za pomocą jednego przycisku. Model Sprint 1329 multi oferuje więc znaczne skrócenie czasów przygotowania, doskonałą jakość i imponującą wszechstronność.

Ta wydajna maszyna zapewnia użytkownikom stałą, inteligentną maszynę do okleinowania krawędzi.

Doskonały wygląd krawędzi osiąga się na wszystkich okleinarkach od Holz-Her dzięki zoptymalizowanemu systemowi aplikacji kleju Glu Jet.
Unikalna technologia hybrydowa na tej jednostce gwarantuje harmonijną interakcję między klejem, okleiną a płytą. System Glu Jet zapewnia bezproblemowe użytkowanie kleju EVA i PUR w postaci wkładów kleju lub granulatu, przy czym jego krótki czas rozgrzewania wynoszący zaledwie 3 minuty i niskie zużycie energii na ponowne topienie kleju sprawiają, że jest to prawdziwy oszczędzacz zasobów.

Innowacyjna moc serii Epicon

Dzięki innowacyjnym centrom obróbczym CNC z serii Epicon, Holz-Her ustanawia standardy w przemyśle obróbki drewna. Wszystkie modele Epicon zapewniają efektywną i precyzyjną produkcję. Te najnowocześniejsze centra obróbcze otwierają zupełnie nowe horyzonty dla użytkowników w realizacji ich kreatywnych pomysłów.

Cała rodzina Epicon cechuje się solidną konstrukcją i wysokoprecyzyjnymi komponentami, które zapewniają doskonałe frezowanie. Zintegrowana głowica 5-osobowa w połączeniu z optymalnie wyposażonymi jednostkami wiercenia sprawia, że każdy Epicon jest niezastąpionym wykonawcą w obróbce drewna. Bez względu na obróbkę płyt, drewna litego czy materiałów kompozytowych – wszechstronność CNC Epicon imponuje we wszystkich obszarach.

Głębokości obróbki wynoszące 1500 mm (Epicon 7135), 1650 mm (Epicon 7235) i 2100 mm (Epicon 7335) są dostępne, aby dostosować się do ustawienia i rozmiaru lub stopnia automatyzacji. Ostatnie dwie głębokości obróbki zostały zaprojektowane jako solidna konstrukcja portalkowa i zapewniają maksymalną precyzję oraz skrajnie wysokie przyspieszenie i prędkości frezowania dzięki dwóm napędom synchronicznym.

Nie tylko wymiary obróbki serii Epicon mówią same za siebie, ale także imponujące wyposażenie sprzętowe. Typowo dla Holz-Her, te 5-osiowe jednostki napędowe są wyposażone w potężną, chłodzoną cieczą wrzeciono frezujące i mogą być wyposażone w do 97 pozycji narzędziowych, w zależności od zastosowania i wyposażenia.

Na życzenie użytkownicy mogą również wyposażyć Epicon w SafeDetect, system monitorowania bezpieczeństwa z czujnikową technologią bezkontaktową. Najnowocześniejsza technologia czujników oferuje bezpieczeństwo i swobodę ruchu dla operatora dzięki automatycznemu wykrywaniu ludzi z kontrolą odległości.

Dla maksymalnej elastyczności Epicon może być wyposażony w różne stoły maszynowe. Oprócz standardowego stołu konsolowego dostępne są również w pełni automatyczny stół SynchroDrive lub stół VISE LED. Tak elastyczna może być obróbka CNC z serią Epicon.

Potężna premiera Epicon 7245

Epicon 7245 od Holz-Her nie tylko ustanawia nowy standard, ale także rewolucjonizuje centra obróbcze CNC 5-osiowe z naciskiem na obróbkę drewna litego. Innowacyjna seria Epicon została konsekwentnie rozwijana, aby oferować więcej wydajności i innowacji technicznej niż kiedykolwiek wcześniej. Te postępy nie tylko znajdują odzwierciedlenie w sprawdzonych zaletach serii Epicon, ale również wykraczają poza nie.

Epicon 7245 charakteryzuje się solidną konstrukcją portalową, która w połączeniu z dwoma napędami synchronicznymi gwarantuje maksymalną precyzję i niezwykle szybkie przyspieszenie i prędkości frezowania. Zintegrowana, w pełni interpolująca głowica 5-osiowa z blokadą osi, serce CNC, pozostaje znakiem rozpoznawczym serii Epicon. Ta innowacyjna głowica umożliwia przeprowadzanie najbardziej wymagających operacji obróbkowych z najwyższą precyzją. Automatyczny stół konsolowy został specjalnie dostosowany do obróbki drewna litego, aby zapewnić optymalną wydajność. Epicon 7245 jest więc idealnie wyposażony do najbardziej solidnych operacji obróbkowych, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla wyzwań związanych z produkcją wysokiej jakości schodów, okien i drzwi. Doświadcz przyszłości technologii CNC na żywo na targach Holz-Handwerk i odkryj nowy Epicon 7245.

Power-Pin – idealne uzupełnienie systemu gniazdowego

Jako idealne uzupełnienie obróbki gniazdowej użytkownicy mogą w pełni automatycznie wprowadzać drewniane kołki za pomocą Power-Pin 7605.
Ręczne wprowadzanie kołków po obróbce CNC jest całkowicie eliminowane, co nie tylko oszczędza czas, ale także zwiększa niezawodność procesu.
Power-Pin 7605 oferuje użytkownikom wybór między wersją „klasyczną” i „dynamiczną”, obie charakteryzują się innowacyjną technologią, intuicyjną obsługą i kompaktowym designem. W wersji „klasycznej” belka dociskowa jest ustawiana ręcznie do grubości materiału, podczas gdy wersja „dynamiczna” dokonuje tych ustawień w pełni automatycznie i programowo. W wersji „dynamicznej” głębokość wiercenia i wysokość Z otworów również są kontrolowane przez serwomotory. Opcje takie jak wskaźnik położenia LED VISE i dodatkowe wiercenia poziome są również dostępne dla wersji „dynamicznej”.
Dzięki Power-Pin 7605 użytkownicy mogą precyzyjnie wprowadzać zarówno wcześniej powlekane kołki, jak i standardowe drewniane kołki z klejem. Opcjonalny drugi przenośnik krokowy umożliwia szybką zmianę między kołkami o średnicy 8 mm i 6 mm. Długości pracujących kołków wynoszą 30 mm, 35 mm i 40 mm.

Maszyna nadaje się do obróbki elementów o długości od 60 do 2600 mm, szerokości od 150 mm dla obróbki poziomej i pionowej oraz grubości od 12 do 60 mm. Duży stolik podporowy umożliwia wielopunktowe załadunek, co oznacza, że kilka elementów roboczych może być efektywnie przetwarzanych obok siebie jednocześnie.

Intuicyjna koncepcja zaciskania za pomocą ciągłej belki naciskowej jest idealna do zmieniających się szerokości elementów roboczych, zapewnia maksymalną siłę trzymania podczas obróbki oraz ułatwia bezpieczne załadunek i rozładunek.

Nawet przy dużych ilościach i powtarzających się rozmiarach elementów, belka naciskowa zapewnia prostą obsługę.
Power-Pin 7605 nie tylko oferuje znaczne oszczędności czasu, ale również jest idealnym uzupełnieniem systemów gniazdowych lub kombinacji piły i CNC.
Umożliwia dodatkową obróbkę, taką jak wiercenie poziome, wprowadzanie kołków i, w razie potrzeby, wiercenie pionowe, takie jak wprowadzanie zawiasów i otworów montażowych. Power-Pin 7605 stanowi zatem znaczący wkład w zwiększenie efektywności i precyzji produkcji, a wprowadzanie kołków jeszcze nigdy nie było takie łatwe.

Profesjonalna technologia cięcia w oszczędnym designie

Jednym z głównych punktów stoiska firmy Holz-Her będą oszczędne rozwiązania cięcia. Pod nazwami „Linea” dla pił panelowych i „Sector” dla pił ścieniowych, Holz-Her prezentuje innowacyjne rozwiązania, które imponują nie tylko swoją pierwszorzędna wydajnością, ale także oszczędnym designem. Elastyczne warianty wyposażenia obu systemów sprawiają, że są one idealnymi rozwiązaniami do cięcia zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych profesjonalistów.

Więcej informacji na stoisku targowym producenta. Zapraszamy

ReklamaCzytaj dalej

Ostatnio dodane

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).