Premierowa edycja Targów Technologii i Obróbki Drewna WOOD-TECH, pierwotnie planowana na maj 2020, odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2021 roku.
Opr. (red)
Decyzja o zmianie terminu jest w pełni uzasadniona i oczekiwana przez branże drzewną i meblarską, które skupiają się na walce z konsekwencjami ogólnoświatowej pandemii. Po konsultacjach organizatora z partnerami, wystawcami i profesjonalistami podjęto jedyną możliwą decyzję, pozwalając wszystkim sektorom drzewnym na wykorzystanie dodatkowego czasu w celu stabilizacji sytuacji w firmach i przygotowanie do wiosennej premierowej edycji WOOD TECH w zakresie gwarantującym sukces biznesowy.

W trakcie targów WOOD-TECH zaprezentowana zostanie aktualna oferta producentów i dystrybutorów urządzeń wykorzystywanych do obróbki drewna oraz produkcji mebli. Fot. Archiwum
Cele wydarzenia to: promocja oferty produktów i usług, pomoc w nawiązaniu relacji handlowych oraz aktywna sprzedaż na skalę międzynarodową. Wystawcy i odwiedzający profesjonaliści oczekują od udziału w targach realizacji założeń sprzedażowych, prezentacji nowości produktowych i technologicznych oraz wsparcia merytorycznego w zakresie najistotniejszych kwestii nurtujących branżę.
Przyszłoroczny termin WOOD TECH spełnia wszystkie warunki ku temu, aby wydarzenie okazało się sukcesem, pozwoliło na międzynarodową ekspansję rodzimym wystawcom oraz stanowiło przegląd trendów rynkowych wyznaczających kierunki rozwoju wszystkich sektorów drzewno-meblarskich.

W trakcie targów WOOD-TECH zaprezentowana zostanie aktualna oferta producentów i dystrybutorów urządzeń wykorzystywanych do obróbki drewna oraz produkcji mebli. Fot. Archiwum
KURIER DRZEWNY: Jednym z najważniejszych obecnie aspektów targów jest zapewnienie bezpieczeństwa wystawcom i odwiedzającym. Jak wyglądają przygotowania do bezpiecznej organizacji imprezy w tak dużym ośrodku wystawienniczym, jakim jest PTAK Warsaw Expo?
PTAK Warsaw Expo: Wytyczne dla organizatorów targów oraz obiektów wielofunkcyjnych skupiają się na czterech obszarach zawierających wiele obowiązków i zaleceń, które z założenia mają stworzyć bezpieczną przestrzeń pod spotkania biznesowe. W naszym wspólnym interesie, jako organizatora, wystawców, odwiedzających i wszystkich innych podmiotów zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie targów, jest dostosowanie się do niezbędnych wymagań. Zaznaczam, że te wymagania nie są wyolbrzymione i nie wymagają specjalnego wysiłku, szczególnie jeśli chodzi o odwiedzających, dla których wystawa jest takim samym miejscem publicznym jak każde inne, w którym obowiązują aktualne zalecenia GIS. Pomaga nam również olbrzymia przestrzeń hal targowych. PTAK Warsaw Expo dysponuje 143 tys. m2 powierzchni, co pozwala na jednoczesne uczestnictwo w wydarzeniu ponad 35 000 osób dziennie (przy zaleceniu wolnej przestrzeni 4 m2 na osobę). Jako jedyny obiekt w Polsce i Europie Środkowej, możemy zorganizować targi oraz towarzyszące im wydarzenia na taką skalę z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa i jednocześnie bez szkody dla jakości wydarzenia. Jesteśmy w pełni przygotowani do pierwszych wydarzeń. W naszym obiekcie odbyły się już egzaminy radcowskie i adwokackie, a wczesną jesienią ruszamy z własnymi wydarzeniami targowymi. Na szczęście mamy nowoczesną infrastrukturę i szereg wymaganych wytycznych jest naszym standardem od wielu sezonów wystawowych. Zmiana terminu targów drzewnych nie wiąże się z obawami o bezpieczeństwo. Wynika to z kondycji branży, która potrzebuje teraz czasu na zniwelowanie negatywnych skutków wielomiesięcznego zastoju gospodarczego.
KURIER DRZEWNY: WOOD-TECH jest wydarzeniem, na które czeka cała branża drzewna. Wiemy, że targi cieszą się dużym zainteresowaniem. Z czego wynika fenomen premiery wydarzenia?
PTAK Warsaw Expo: To prawda, WOOD TECH cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem przedstawicieli wiodących producentów zarówno branży drzewnej, jak i meblarskiej. Zainteresowanie to wynika np. z faktu, że impreza powstaje z inicjatywy samej branży. Jako organizator kilkudziesięciu imprez targowych rocznie, posiadamy w naszym portfolio wydarzenia branżowe o międzynarodowej renomie, skupiające wystawców oferujących produkty, technologie i usługi także dla sektorów rynku drzewnego. Mam na myśli wystawców Warsaw Industry Week – targów przemysłowych oraz Warsaw Home – biznesowych targów wyposażenia wnętrz. Efekt synergii jest na tyle duży, że dużym wsparciem jest zaplecze w postaci wystawców i profesjonalistów, dla których nowy format imprezy, dedykowanej branży drzewnej, jest atrakcyjną destynacją biznesową, gwarantującą kontraktacje i nowe relacje handlowe.
Pomaga nam również to, że znajdujemy się w sercu Polski, zalewie 15 minut od Warszawy, w sąsiedztwie lotniska i głównych dróg krajowych. Centralne miejsce na mapie targów, nieograniczona liczba połączeń komunikacyjnych oraz 15 tys. miejsc parkingowych – budują świadomość dostępności z każdego miejsca z kraju i zagranicy.
KURIER DRZEWNY: Na koniec kilka słów o formule imprezy. Co nas czeka na pierwszych targach drzewnych?
PTAK Warsaw Expo: Zakres targów obejmuje najistotniejsze sektory branż drzewnej i meblarskiej. Zaprezentujemy aktualną ofertę producentów i dystrybutorów urządzeń wykorzystywanych do obróbki drewna oraz produkcji mebli. Poza maszynami, narzędziami i ciężkim sprzętem, obecni będą również przedstawiciele reprezentujący następujące sektory: akcesoria, lakiernictwo i ochrona drewna, okleiny, odzież specjalistyczna, chemia, usługi transportowe oraz rozwiązania informatyczne. Pośród odwiedzających pojawią się właściciele firm budowlanych, projektanci i architekci, leśnicy, a także właściciele tartaków, zakładów meblarskich i stolarskich oraz firm budowlanych. Swoją obecność zapowiedziała liczna grupa producentów stolarki budowlanej, podłóg i schodów, wyposażenia wnętrz, domów drewnianych, zabawek z drewna i architektury ogrodowej, mebli i wielu innych przedstawicieli sektorów związanych z branżą.
WOOD-TECH Expo to połączenie biznesu, czyli prezentacja oferty wystawców, z edukacją i doświadczeniem, których nie brakuje profesjonalistom obecnym na targach. Zależy nam na stworzeniu miejsca, w którym zbierając całą branżę, możliwe będzie podjęcie tematów nurtujących przedstawicieli rynku drzewnego. Jednocześnie dając sposobność znalezienia rozwiązań gotowych do implementacji w ich firmach. Planujemy kreować nie tylko rynek targów drzewnych, ale przede wszystkim wartości dodane, które wpiszemy w każdą kolejną edycję targów.

PTAK Warsaw Expo dysponuje 143 tys.m2 powierzchni, co pozwala na jednoczesne uczestnictwo w wydarzeniu ponad 35 000 osób dziennie (przy zaleceniu wolnej przestrzeni 4 m2 na osobę). Fot. Archiwum