Connect with us

Technika, technologie, nowości

Wood-Mizer na targach DREMA w Poznaniu

Klasyka w akompaniamencie nowości

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowano:

/

Kurier Drzewny
Na stoisku można będzie zobaczyć między innymi linię maszyn do obróbki drewna, w skład której wejdzie trak szerokotaśmowy WB2000. Fot. Wood-Mizer

Stoisko Wood-Mizer w trakcie DREMY to prawdziwa atrakcja dla wszystkich związanych z przemysłem tartacznym. Zobaczyć tam będzie można nowe urządzenia, sprawdzone i cenione koncepcje technologiczne oraz wiele niezawodnych narzędzi.

Kurier Drzewny

Wśród zaprezentowanych strugarek można będzie zobaczyć m.in. kompaktową wersję MP260. Fot. Wood-Mizer

– Uczestnictwo w targach DREMA w Poznaniu to dla Wood-Mizer corocznie dobra okazja do zaprezentowania nowości, a dla odwiedzających możliwość obejrzenia maszyn podczas pracy czy skorzystania ze specjalnych ofert promocyjnych. To również rozmowy ze specjalistami w zakresie obsługi i konserwacji sprzętu – informuje Dorota Dudzińska z działu marketingu firmy Wood-Mizer.

 

Nie zabraknie nowości

– Podczas wystawy zaprezentujemy między innymi linię maszyn do obróbki drewna. Jej skład to traki: szerokotaśmowy WB2000 (dobrze znany klientom) oraz nowy LT70WIDE HEAVY DUTY, z których materiał dostarczany będzie do wysokowydajnej obrzynarki EG800 – wyjaśnia Dorota Dudzińska.
 

Nowy trak zaprojektowano w taki sposób, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych zakładów przerobu drewna o dużej skali produkcji. Podobnie jak w innych urządzeniach marki Wood-Mizer, zastosowano w nim brzeszczoty wąskotaśmowe, które zapewniają większy zysk z każdej przecieranej kłody.
 
– Szersza niż standardowo dostępna głowica umożliwia cięcie kłód o większej średnicy oraz szerszych desek. Maszyna wyposażona jest w żeliwne koła bez pasków, które pracują z szerszym brzeszczotem, tj. 50 mm – mówi Dorota Dudzińska.
 
Trak ten wyposażono w wytrzymałe, bardziej masywne niż standardowo dostępne łoże z dociskiem centralnym, dwiema rolkami poziomowania, dwoma dwukierunkowymi obracakami łańcuchowymi i trzema podwójnymi oporami bocznymi dostępnymi w standardzie.

 

Polska premiera

– W Poznaniu zaprezentujemy także maszynę, która będzie miała polską premierę, tj. trak LT15WIDE – nowa wersja znanego LT15, umożliwiająca przecieranie kłód o średnicy do 90 cm – zapewnia Dorota Dudzińska.

 

Wtórna obróbka drewna

Podczas wystawy odwiedzający stoisko firmy będą mogli zapoznać się z najmłodszą linią maszyn tego producenta, czyli urządzeniami do wtórnej obróbki drewna. Są to technologie produkowane w Szwecji od 1980 roku, obecnie pod marką Wood-Mizer. Dla tych maszyn dedykowane zostało stoisko nr 9 wewnątrz pawilonu nr 3.
 
– Pokażemy trzy strugarko-frezarki – dwustronną i ekonomiczną MP200, czterostronną, kompaktową MP260 oraz najbardziej wydajną, czterostronną MP360, która pozwala obrabiać jednocześnie z każdej strony materiał o szerokości do 350 mm i wysokości do 160 mm – tłumaczy Dorota Dudzińska. – Przedstawimy także MS300 – solidną i precyzyjną pilarkę stołową z piłą pochylną w zakresie do 45 stopni oraz frezarkę M F130, której głowica może być podnoszona i opuszczana, a także nachylana do 270 stopni. Dzięki temu frezarka obrabia materiał z każdej strony, pod prawie każdym kątem.

 

Specjaliści w cięciu drewna

Na stoisku nie zabraknie prezentacji całej linii narzędzi do cięcia drewna, w skład której wchodzą piły tarczowe do cięcia wzdłużnego i poprzecznego, podcinania, a także do wielopił, noże do strugarek i głowic frezowych oraz piły trakowe i brzeszczoty szerokotaśmowe. Z ponad 2000 dostępnych artykułów oraz stale poszerzającą się gamą produktów, każdy znajdzie narzędzie dostosowane do swoich potrzeb.
 
– Targi będą także świetną okazją do zapoznania się z pełną gamą urządzeń do regeneracji brzeszczotów – począwszy od prostych ostrzarek i ręcznych rozwieraków, po wysokowydajne ostrzarki i rozwieraki przemysłowe. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska – dodaje Dorota Dudzińska.

Kurier Drzewny

Trak LT15WIDE – nowa wersja znanego LT15, umożliwiająca przecieranie kłód o średnicy do 90 cm. Fot. Wood-Mizer

Kurier Drzewny

Nowy trak LT70WIDE HEAVY DUTY zaprojektowano w taki sposób, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych zakładów przerobu drewna o dużej skali produkcji. Fot. Wood-Mizer

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popularne w tym miesiącu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).