Connect with us
 
commento acheter du levitra €116.78

Technika, technologie, nowości

Większe zainteresowanie maszynami do budynków drewnianych oraz prefabrykowanych

Rozwiązania Grupy HOMAG i firmy Weinmann na targach BUDMA

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Michał Piłat, dyrektor zarządzający w firmie HOMAG Polska, w trakcie poznańskich targów. Fot. KD MEDIA

Zainteresowani wytwarzaniem drewnianych konstrukcji ramowych z możliwością ich obracania bez użycia suwnicy mieli okazję w Poznaniu zapoznać się z kombinacją stołu montażowego BUILDTEQ A-500 z mostem wielofunkcyjnym WALLTEQ M-120. Z kolei producenci drzwi, okien i schodów mogli zobaczyć możliwości działania uniwersalnego centrum obróbczego CENTATEQ P-210. Natomiast odwiedzający związani z produkcją domów prefabrykowanych przenieśli się w świat wirtualnej rzeczywistości i przy użyciu okularów VP poznali nowe możliwości technologiczne dla ich zakładów. Stoisko HOMAG Polska podczas tegorocznej edycji targów BUDMA i WinDoor-tech zaskoczyło wszystkich ciekawymi rozwiązaniami oraz cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

W dniach 31.01 – 03.02.2023 r. na terenie MTP odbyło się, jak co roku, jedno z najważniejszych wydarzeń w branży budowlanej w naszej części Europy, czyli Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA. Towarzyszyła im wystawa WinDoor-tech skupiająca producentów i dystrybutorów maszyn do produkcji okien, drzwi, bram oraz systemów fasadowych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 600 firm z 26 krajów. HOMAG Polska wziął w nim czynny udział prezentując rozwiązania z Grupy HOMAG i firmy Weinmann, które można było zobaczyć w pawilonie 5A na stoisku nr 8.

Bardzo udane wydarzenie

– Podczas kilku dni mieliśmy przyjemność odpowiadać na pytania wielu gości oraz klientów z Polski oraz zagranicy – mówi Karolina Czarnecka z działu sprzedaży i marketingu HOMAG Polska. – Nasze stoisko, jak i prezentowane maszyny cieszyły się dużym zainteresowaniem. Śmiało można stwierdzić, że zauważalny jest trend wzrostowy w segmencie maszyn dedykowanych budownictwu drewnianemu i prefabrykowanemu. Biorąc pod uwagę sporą obecność odwiedzających Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA, jak i WinDoor-tech oraz liczbę gości, których gościliśmy na stoisku HOMAG i Weinmann, wydarzenie to można uznać za bardzo udane pod względem marketingowym i handlowym. Zapraszamy na kolejne targi z naszym udziałem.

Weinmann – modułowe rozwiązania, które rozwijają się wraz z zakładem produkcyjnym
Podczas tegorocznych targów Weinmann, jako światowy producent maszyn i rozwiązań dla budownictwa drewnianego, przedstawiła kombinację stołu montażowego BUILDTEQ A-500 z mostem wielofunkcyjnym WALLTEQ M-120. Prezentowane zestawienie jest idealnym rozwiązaniem dla małych oraz średnich przedsiębiorstw umożliwiającym im dalszy rozwój. Firma szczyci się tym, iż ich klienci „rosną razem z nimi”, co oznacza, że przedsiębiorstwa zaczynające swoją działalność z maszynami tej marki, dzięki modułowości rozwiązań, rozbudowują swój park maszynowy wraz ze wzrostem zapotrzebowania.

BUILDTEQ A-500 jest uniwersalnym stołem montażowym służącym do wytwarzania takich drewnianych konstrukcji ramowych jak ściany, dachy oraz stropy. Zastosowane w stole bolce i zaciski pneumatyczne umożliwiają właściwe pozycjonowanie i montaż elementów ścian. Do stołu można podłączyć ręczne narzędzia. Podczas targów prezentowany był o długości 6 m. W ofercie są także dłuższe, tj. 8, 10 lub 12 m. BUILDTEQ pozwala standardowo na produkcję ścian o szerokości od 0,4 do 3,2 m, a opcjonalnie nawet do 3,8 m.

Warto wspomnieć o systemie dwóch stołów montażowych tworzących tzw. stół motylkowy Weinmann. Rozwiązanie służy do obracania gotowych elementów bez konieczności użycia suwnicy. Zastosowanie takiej technologii możliwe jest w modelach BUILDTEQ wyposażonych w siłowniki hydrauliczne. Jeden ze stołów jest podawczym, a drugi odbiorczym. Stoły są obok siebie. Następnie siłowniki hydrauliczne ustawiają oba w pozycji pionowej. W kolejnym kroku podawczy, na którym znajduje się ściana, wypycha ją, a następnie przenoszona jest na odbiorczy. Stoły wracają do pozycji wyjściowej.

Na odbiorczym mamy w tym momencie obróconą ścianę i możemy przystąpić do dalszych kroków produkcyjnych, a na podawczym możemy zająć się wytwarzaniem nowej konstrukcji.
WALLTEQ M-120 jest mostem wielofunkcyjnym do automatycznej obróbki elementów płytowych konstrukcji prefabrykowanych. Służy do produkcji zarówno ścian zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dzięki maszynie jesteśmy w stanie wykonywać otwory pod drzwi i okna, a także np. miejsca pod gniazdka elektryczne. Frezowanie z interpolacją pozwala na frezowanie dowolnych kształtów, np. okręgi i łuki.

Ciekawostką jest, iż WALLTEQ M-120 jest w całości produkowany w polskim zakładzie w Środzie Wielkopolskiej.

Ponadto maszyna wyposażona została w zszywacze klamrowy i gwoździowy. W tym drugim opcją jest możliwość wbijania gwoździ pod kątem 45 stopni, co daje pewność, że gwóźdź całkowicie znajdzie się w stelażu i nie będzie wystawał poza zewnętrzny kontur konstrukcji. Dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów zszywaczy możemy zamocować dwie różne warstwy poszycia, w tym izolację w formie styropianu.

Do celów formatowania powierzchni zewnętrznych maszyna wyposażona jest w agregat frezujący o mocy 5,5 KW. Obróbka realizowana jest najczęściej poprzez frez trzpieniowy zgrubny o średnicy 16 mm. Most pozwala na obrabianie elementów o szerokości do 3,6 i 0,5 m wysokości. Długość pracy jest w pełni konfigurowalna i na życzenie klienta może wynieść nawet do 50 m.

Ze względów bezpieczeństwa w maszynie znajdziemy 8 fotokomórek oraz 4 zderzaki zabezpieczające strefę pracy maszyny, jak i najbliższe otoczenie.

Centrum obróbcze CENTATEQ P-210 – kiedy liczy się uniwersalność

Firma HOMAG, znana głównie jako światowy potentat rozwiązań w przemyśle meblarskim, zaprezentowała centrum obróbcze o konstrukcji bramowej CENTATEQ P-210.

Kurier Drzewny

Uniwersalne centrum obróbcze CENTATEQ P-210 znajdzie zastosowanie zarówno w budownictwie drewnianym, meblarstwie, jak i wielu innych dziedzinach przemysłu drzewnego. Fot. KD MEDIA

Największą zaletą grupy maszyn z tej serii jest ich uniwersalność. Maszyna znajdzie zastosowanie zarówno w budownictwie drewnianym, meblarstwie, jak i wielu innych dziedzinach przemysłu drzewnego. Jej przeznaczenie zależne jest od konfiguracji.

Właściwy dobór paramentów maszyny oraz narzędzi gwarantuje wysoką jakość wykonywanych produktów.

Kurier Drzewny

Właściwy dobór paramentów maszyny, jak i jej narzędzi gwarantuje wysoką jakość wykonywanych produktów. Fot. KD MEDIA

Na wystawie pokazano maszynę w konfiguracji skierowanej do producentów drzwi, okien i schodów. Centrum wyposażono w manualny stół konsolowy o długości 4200 mm, na którym maksymalna szerokość obrabianych elementów wynosi 1600 mm. Stół CENTATEQ P-210 występuje również w wersji o długości 3100 i 6000 mm. W ofercie jest również opcja ze stołem nestingowym. W maszynie zastosowano system LED służący do pozycjonowania.

Takie rozwiązanie znacząco ułatwia i przyspiesza pracę operatora. Stół można podzielić na dwie osobne strefy, co pozwala na obróbkę wahadłową dwóch elementów. Po podzieleniu stołu maksymalna długość pojedynczego obrabianego elementu to 1575 mm.

Wykorzystując podział stołu na osobne strefy, wystawca zaprezentował dwa różne sposoby mocowania elementu na stole maszyny: ssawki podciśnieniowe i mechaniczne zaciski pneumatyczne. Pierwsze z nich pozwalają obrabiać materiał o wysokości do 280 mm, a drugie do 150 mm. Zaciski pneumatyczne znajdą zastosowanie np. przy produkcji elementów graniakowych, np. ram okiennych, a ssawki podciśnieniowe przy obróbce elementów płytowych, np. drzwi.

W prezentowanym rozwiązaniu zastosowano wrzeciono główne 5-osiowe o mocy 12 kW, pozwalające na pracę w zakresie częstotliwości od 1 500 do 24 000 obr./min oraz głowicę wiertarską z 31 wrzecionami wraz z piłą do wręgowania. Maszynę wyposażono w magazynek talerzowy na 14 narzędzi. Dodatkowo zastosowano przyrząd mierzący długość narzędzia.

W stronę przyszłości

Na stoisku HOMAG Polska, dzięki okularom VR, przenieśliśmy się do świata wirtualnej rzeczywistości. Z wykorzystaniem tej technologii oraz w oparciu o portfolio maszyn firmy Weinmann przedstawiono zakład produkujący domy prefabrykowane. Wybierając się w podróż do wirtualnego parku technologicznego, mogliśmy z bliska przyjrzeć się maszynom, jak i procesom towarzyszącym powstawaniu poszczególnych elementów ścian. Podróżując po zakładzie, poznawaliśmy koleje etapy produkcji, aż do powstania gotowej ściany. Przy okazji pokazu klienci uświadamiali sobie także zapotrzebowanie na miejsce niezbędne do rozpoczęcia tego rodzaju działalności.

HOMAG

Specjalne okulary pozwoliły odwiedzającym stoisko przenieść się do wirtualnego zakładu wytwarzającego domy prefabrykowane. Fot. HOMAG Polska

HOMAG

Specjalne okulary pozwoliły odwiedzającym stoisko przenieść się do wirtualnego zakładu wytwarzającego domy prefabrykowane. Fot. HOMAG Polska

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

HOMAG

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Technika, technologie, nowości

Dokładny i szybki pomiar wilgotności materiałów drzewnych

Austriackie wilgotnościomierze Merlin

Dodane:

/

Penny Gondek
Nowość – wilgotnościomierz do posadzki oraz drewna surowego HM9 DUO, który pozwala na pomiar w pozycji pionowej (do 8 mm) oraz poziomej (do 40 mm). Fot. Penny Gondek

Jeżeli chcesz, aby wyroby z drewna cieszyły się długą żywotnością, to warto odpowiednio wyselekcjonować surowiec naturalny, z którego będą tworzone. Z pomocą przychodzą wilgotnościomierze HM9 austriackiej firmy Merlin Technology, które oferuje spółka Penny Gondek z Oleśnicy. Modele WS1, WS5 i WS13 WS25 służą do pomiaru wilgotności oklein, parkietu, mebli, płyt meblowych i drewna surowego. W ofercie pojawiła się także nowość: model HM9 DUO, dedykowany do posadzki oraz drewna surowego, który pozwala na pomiar w pozycji pionowej (do 8 mm) oraz poziomej (do 40 mm).

 
Poziom wilgotności drewna ma znaczenie bez względu na to czy buduje się dom, kładzie podłogę, czy tworzy meble.

 
Wilgotnościomierz to urządzenie, bez którego sprawne działanie w branży drzewnej byłoby po prostu niemożliwe. Sztuka pracy w drewnie wymaga tego, by jedne wyroby powstawały z materiału o określonym poziomie wilgotności, zaś inne z drewna o odmiennych parametrach. Dlatego warto zainwestować w wilgotnościomierz, dzięki któremu można mieć pewność, że przetwarzany materiał spełnia odpowiednie wymagania. Urządzenia Merlin są wykorzystywane przy wielu zadaniach.

 
– Wilgotnościomierze Merlin są niezbędne przy wytwarzaniu mebli, produkcji podłóg, paneli i parkietów oraz dla dostawców wyrobów drewnianych czy budowlanych. Służą do szybkiego i dokładnego mierzenia wilgotności materiałów drzewnych i surowca różnych gatunków – zapewnia Kamila Gondek z firmy Penny Gondek, dystrybuującej rozwiązania austriackiego producenta na polskim rynku.

 

Pomiar bezinwazyjny

Wilgotnościomierze dokonują pomiaru bezinwazyjnie, metodą pojemnościową. Zakres pomiaru pozwala na badanie wielu grup drewna. Mają automatyczną kompensację temperatury oraz funkcję autokalibracji i kontrolkę baterii (4 x 1,5 V AA). Menu przetłumaczone zostało w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, czeskim, rosyjskim i włoskim. Urządzenia cechują również niewielkie rozmiary (150 x 73 x 23 mm) i ważą zaledwie 150 x 73 x 23 mm. Zakres temperatury roboczej wynosi od 0 do 40° C, a przechowywania 20 – 60° C.

 
Wilgotnościomierze przeznaczone są do różnych zastosowań z głębokościami pomiarowymi od 0,5 mm do 40 mm.

 
– Gdy urządzenie pomiarowe zostanie dociśnięte do mierzonego przedmiotu, to zmienia się pole pomiarowe. Ta zmiana jest przetwarzana i oceniana przez procesor. Natomiast wyświetlacz LCD pokazuje zawartość wilgoci w procentach – mówi Kamila Gondek.

 

Reklama

Intuicyjna obsługa

Przycisk „start” służy do włączenia lub wyłączenia, a strzałka w górę lub w dół do wyboru grupy lub gęstości drewna.

 
– Najpierw należy sprawdzić i wybrać poprawną grupę drewna. Urządzenie należy przyłożyć do miejsca pomiaru lub powoli przesuwać po powierzchni zgodnie z włóknami drewna. Zawartość wilgotności pojawi się na wyświetlaczu natychmiast – wyjaśnia specjalistka z firmy Penny Gondek. – Dotykowy sensor musi być pokryty w całości z badanym materiałem drewnianym. Trzeba się upewnić, że maksymalna badana głębokość jest mniejsza niż minimalna grubość drewna. Jeżeli grubość nie jest większa niż ta głębokość, to żeby uzyskać dokładny pomiar, trzeba położyć badany materiał na podkładce styropianowej lub tym samym rodzaju drewna pod spodem.

 

Taka sama temperatura drewna i otoczenia

Temperatura drewna i otoczenia powinna być taka sama. Różnica +/-5° C nie daje dokładności pomiaru. Co ważne, należy chronić urządzenie od żywicy oraz wody.

 

Odpowiedni wybór oraz serwis

Mierniki Merlin to precyzyjne i bardzo trwałe urządzenia. Producent zapewnia, że wskaźnik może posłużyć przez długie lata. W Polsce urządzenia można zakupić w firmie Penny Gondek, która nie tylko oferuje sprzęt Merlin o najwyższej jakości, ale i zapewnia fachowe doradztwo w wyborze konkretnych modeli. Penny Gondek współpracuje z wykwalifikowaną kadrą.

 
– Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z asortymentem wilgotnościomierzy przeznaczonych zarówno dla dużych zakładów, jak i rzemieślników. Nasi doradcy z przyjemnością pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia – podsumowuje Kamila Gondek.

 

Penny Gondek

Strzałka w górę lub w dół służy do wyboru grupy lub gęstości drewna. Fot. Penny Gondek

Kurier Drzewny

Nowość – wilgotnościomierz do posadzki oraz drewna surowego HM9 DUO, który pozwala na pomiar w pozycji pionowej (do 8 mm) oraz poziomej (do 40 mm). Fot. Penny Gondek

 

Nowy model HM9 DUO

W ofercie producenta pojawił się nowy model wilgotnościomierza o nazwie HM9 DUO, który jest już dostępny także u polskiego dystrybutora, w firmie Penny Gondek. Nowe urządzenie służy do pomiaru wilgotności posadzki oraz drewna surowego.

 
– Nowy model stanowi połączenie miernika HM9 WS5 oraz HM9 WS25 – dodaje Kamila Gondek. – Urządzenie posiada 2 czujniki i pozwala na pomiar w pozycji pionowej do 8 mm, a w pozycji poziomej do 40 mm.

Reklama

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Technika, technologie, nowości

Kleje do aplikacji przemysłowej

Pewna spoina dla każdej produkcji

Dodane:

/

Bapco
Firma Bapco oferuje niezawodne kleje, które prezentowane są w trakcie najważniejszych wydarzeń branżowych. Fot. KD MEDIA

Kleje kontaktowe Bapco to szeroka oferta produktów skierowanych do profesjonalnej aplikacji przemysłowej w przemyśle drzewnym. Wyroby tej marki cieszą się bardzo dużą popularnością na europejskim rynku. Bapco jest obecnie jednym z wiodących dostawców klejów kontaktowych w aerozolu. Oferowane kleje dostępne są pod własną marką oraz sprzedawane na zasadach private label.

Bapco

Firma Bapco oferuje niezawodne kleje, które prezentowane są w trakcie najważniejszych wydarzeń branżowych. Fot. KD MEDIA

Niezawodne produkty i wsparcie techniczne

To, co cechuje markę Bapco, to doskonała jakość niezawodnych wyrobów, ale także wsparcie techniczne oraz posprzedażowe, dzięki któremu odbiorcy korzystać mogą z bogatej wiedzy doradców na każdym etapie swojej produkcji.

Własna, wydajna linia

Przedsiębiorstwo dysponuje własną, automatyczną linią do napełniania i zagazowywania aerozoli. Linia bardzo dobrze współpracuje z klejami kontaktowymi, które cechują się większą gęstością materiału w porównaniu z lakierami lub farbami. Docelowo automat będzie także przeznaczony do lakierów oraz czyścika. Poza podzespołem napełniającym i zgazowującym, w skład linii wchodzi również drukarka, która pozwala dowolnie oznaczać produkt, wraz z podaniem niezbędnych informacji, takich jak np. data produkcji. Urządzenie jest bardzo szybkie, ponieważ napełnia dwa aerozole jednocześnie w ciągu sekundy.

Wytrzymałe kleje do różnorodnych materiałów

Produkty z oferty przedsiębiorstwa sprawdzą ją się w wielu zastosowaniach w sektorze drzewnym. Niezależnie od powierzchni, doskonale zespolą materiały oraz zapewnią wytrzymałe połączenie. Różnorodne kleje pozwolą doskonale dobrać produkty do określonych materiałów.

Do produkcji mebli BSAA

BSAA to standardowy klej kontaktowy stosowany w produkcji mebli oraz w pracach stolarskich. Doskonale sprawdzi się do pogrubiania płyt i przyklejenia laminatów HPL. Ten produkt cechuje się regularnym i jednolitym strumieniem natrysku. Charakterystyczna dla niego jest ponadprzeciętna wytrzymałość termiczna przy delikatnej warstwie kleju.

Wysoka siła wiązania GPSA

Unikalna, gęsta mieszanka kleju GPSA pozwala na pracę w niskich temperaturach oraz zwiększoną wydajność na wsiąkliwych powierzchniach. Ten profesjonalny klej kontaktowy charakteryzuje się wysoką siłą wiązania. Sprawdzi się we wszelkich powierzchniach, w tym laminatów HPL i płyt drewnopochodnych, a nawet powierzchniach chłonnych, takich jak: MDF, cięta płyta meblowa oraz w klejeniu krzywoliniowym.

Do podłóg FLOOR

Klej kontaktowy FLOOR to bardzo dobry wybór w przypadku klejenia korka, filcu, wykładzin czy płytek dywanowych. Jest to produkt cechujący się dużą przyczepnością wstępną, co przekłada się na natychmiastowy chwyt nawet na pionowych elementach. Dodatkowo ten produkt charakteryzuje również regularny strumień natrysku.

Reklama

Klej tapicerski SOSA

SOSA to profesjonalny klej tapicerski o bardzo niskiej wsiąkliwości, który zapewnia elastyczną spoinę. Duża przyczepność tego kleju sprawia, że praca staje się wygodna i szybka. Klej sprawdza się w produkcji mebli miękkich, klejenia tkanin oraz materacy. Pozostaje na powierzchni tkanin, gąbek oraz pianek.

Do wymagających zastosowań HSSA

Ten klej kontaktowy to wyjątkowa mieszanka o wysokiej zawartości substancji stałych, która cechuje się wysoką siłą klejenia. Produkt pozostawia grubą warstwę kleju na klejonych powierzchniach. Z powodzeniem nadaje się do klejenia płyt meblowych laminatów HPL oraz twardych plastików, płyt typu Corian. Dodatkowo polecany jest do obrzeży meblowych krzywoliniowych, powierzchniowego klejenia płyt typu Corian oraz wszelkiego rodzaju klejenia powierzchni o wysokiej chłonności.

Odporny na temperaturę MOSA

Profesjonalny klej kontaktowy MOSA charakteryzuje się uniwersalną formułą. Jest odporny na działanie wysokiej temperatury, a powstała spoina jest bardzo elastyczna. Klej cechuje się dużą przyczepnością wstępną oraz regularnym strumieniem natrysku. Sprawdza się w produkcji i renowacji wnętrz nowych oraz używanych samochodów, autokarów, przyczep kempingowych czy łodzi. Polecany szczególnie do spajania większości materiałów wyposażenia wnętrz, takich jak: skóry, materiały i podsufitki.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Technika, technologie, nowości

SmartCut to bardzo wydajne, w pełni automatyczne urządzenie

Posch: najbezpieczniejsze piły na rynku

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Inteligentna koncepcja cięcia SmartCut sprawia, że obsługa przez jedną osobę jest wygodna i bezpieczna. Fot. Materiały producenta

SmartCut to w pełni automatyczne piły do drewna, które są w stanie wyprodukować nawet 500 metrów sześciennych drewna opałowego rocznie. Inteligentna koncepcja cięcia sprawia, że mogą być obsługiwane przez jedną osobą bez straty na wydajności.

Kurier Drzewny

W pełni automatyczna piła do drewna opałowego tnie polana lub drewno okrągłe z dużą prędkością. Fot. Materiały producenta

Niewielka, w pełni automatyczna i bardzo wydajna to najważniejsze zalety nowoczesnej piły z oferty austriackiej firmy Posch. Wyróżnia się na rynku także tym, że jest zaprojektowana z uwzględnieniem komfortu użytkownika.

– Ta piła do drewna opałowego firmy Posch umożliwia pracę w sposób przyjazny dla pleców, bez konieczności schylania się w trakcie cięcia – zdradza Jan Kłoda, przedstawiciel austriackich rozwiązań na polskim rynku. – Na wysokości 100 cm ta automatyczna piła pobiera kłody, a następnie w pełni automatycznie tnie je na polana o wymaganej długości. Inteligentna koncepcja cięcia SmartCut sprawia, że ​​obsługa przez jedną osobę jest wygodna i bezpieczna.

Brzeszczot najwyższej klasy

Aby zapewnić płynną pracę w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach, SmartCut jest wyposażony w wysokiej jakości brzeszczot WIDIA, który opracowano ze wzmocnioną konstrukcją do w pełni automatycznych pił tarczowych. Urządzenia ma wiele przydatnych funkcji dodatkowych, co sprawia, że ​​obróbka drewna opałowego przebiega bez zakłóceń. Projekt wykorzystuje zjawisko grawitacji – kłoda przesuwa się z powrotem do ustawionego ogranicznika wzdłużnego, a SmartCut tnie następny kawałek.

Opóźnienie przełączania ułatwia pracę z kłodami o długości powyżej 33 cm.

Łatwe nie może być łatwiejsze

W pełni automatyczna piła do drewna opałowego tnie polana lub drewno okrągłe z dużą prędkością. W odstępach co 2,4 sekundy w pełni zautomatyzowane koryto do drewna porusza się i produkuje do 8 metrów sześciennych polan na godzinę, przy odpowiedniej długości cięcia i rozmiarze polan. Ładowanie jest bardzo łatwe. Urządzenie jest zatrzymywane za pomocą EasyStop, co gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo. Operator wsuwa kłody do koryta na drewno, które stoi nieruchomo na ergonomicznej wysokości. SmartCut zaczyna pracę natychmiast po załadowaniu i za pomocą przenośnika taśmowego automatycznie wyrzuca pocięte na żądaną długość polana.

Hydrauliczna zmiana biegów

Piłę wyposażono w system SensoStart, który wykorzystuje czujniki ultradźwiękowe do wykrywania obecności polana i automatycznie rozpoczyna proces cięcia.

Przekonująca jest również hydrauliczna, trzypunktowa zmiana biegów.

Hydrauliczne przesunięcie trzypunktowego układu zawieszenia o 30 cm zapewnia łatwiejszy transport drogowy przy zmniejszonym promieniu.

Piła ma również bezstopniowy ogranicznik wzdłużny.

Z opcjonalnym ogranicznikiem komfortowym – z wysoką płytą oporową – wymaganą długość polan można ustawić w siatce co 1 cm bez użycia narzędzi, zgodnie z życzeniem.

Posch
Kurier Drzewny

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Technika, technologie, nowości

Nagrodzeni za wkład w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska

STEICO na targach Domotex

Dodane:

/

STEICO
Nagrodzony podkład marki STEICO charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami w zakresie ściskania. Fot. STEICO

W trakcie targów Domotex 2023 w Hanowerze zaprezentowała się także firma STEICO, która pierwszego dnia wydarzenia została nagrodzona za swój ekologiczny podkład wykonany całkowicie z włókien drzewnych. Motto imprezy brzmiało: „Floored by Nature”. Nagrodę „Green Collection Award” wręczono firmom za ich wkład w zrównoważony rozwój i ochronę środowiska.

STEICO

Nagroda dla firmy STEICO wręczona podczas targów Domotex. Fot. STEICO

Trzy produkty w ramach serii EcoSilent

– W trakcie tegorocznej edycji Domotex zaprezentowaliśmy nową grupę produktów podłogowych z serii EcoSilent: STEICOEcoSilent, STEICOEcoSilent Flex i STEICOEcoSilent Premium. Są to podkłady z włókien drzewnych do parkietów i laminatów – wyjaśnia Filip Urbaniak z firmy STEICO. – Wszystkie doskonale poprawiają akustykę w pomieszczeniu, wygładzają nierówności oraz dzięki specjalnej strukturze włókna i wysokiej wytrzymałości na ściskanie chronią całą powierzchnię podłogi oraz delikatne połączenia paneli typu „klik-klik”. Różnice w ramach grupy dotyczą poziomu tłumienia dźwięków oraz wytrzymałości na ściskanie. Dostępne są różne formaty i grubości, w zależności od potrzeby użycia.

Nagroda w pierwszy dzień targów

W ramach tegorocznej edycji wystawy zorganizowano specjalną strefę Green Collection, gdzie zaprezentowano produkty ekologiczne. Dodatkowo zorganizowany był konkurs.

– Specjalne jury oceniało produkty, biorąc pod uwagę przede wszystkim aspekty ekologiczne, w tym również sam proces produkcyjny oraz zaangażowanie przedsiębiorstwa w zrównoważony rozwój – tłumaczy Filip Urbaniak. – Motto targów „Floored by Nature” kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i zdrowie, kreując nową świadomość dla klientów. Produkty STEICO wyznaczają kierunek, ponieważ produkowane są wyłącznie ze świeżego drewna iglastego pochodzącego ze zrównoważonej gospodarki leśnej z certyfikatem PEFC, magazynują duże ilości CO2 oraz wytwarzane są w specjalnym procesie mokrym, gdzie naturalnym spoiwem dla włókien drzewnych jest lignina jako naturalny składnik drewna iglastego.

„Produkty STEICO produkowane są wyłącznie ze świeżego drewna iglastego pochodzącego ze zrównoważonej gospodarki leśnej z certyfikatem PEFC, magazynują duże ilości CO2 oraz wytwarzane są w specjalnym procesie mokrym, gdzie naturalnym spoiwem dla włókien drzewnych jest lignina jako naturalny składnik drewna iglastego”.

Nagrodzony produkt marki STEICO jest przeznaczony pod laminat i parkiet. Podkład charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami w zakresie ściskania (15 ton/m2) i tym parametrem wyróżnia się na rynku.

– Cechują go także doskonałe właściwości akustyczne, wygładza też nierówności punktowe, a dodatkowo działa jako izolacja cieplna. Ponadto, w odpowiednich grubościach, nadaje się do zastosowania wraz z systemami ogrzewania podłogowego – podsumowuje nasz rozmówca.

STEICO

Stoisko STEICO na tegorocznej edycji wydarzenia. Fot. STEICO

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

17-19 marca 2023
LAS-EXPO, Kielce

23-25 marca 2023
Warsaw Home Gift&Deco
Nadarzyn

25-26 marca 2023
LUBDREW, Lublin

18-23 kwietnia 2023
Salone del Mobile. Milano
Mediolan, Włochy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).