Connect with us
   
Przegląd Meblarski

Warto postawić na szwajcarską jakość

Rozkrój płyt

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Operator na ekranie dotykowym 12”, przy pomocy czubka palca, może obsługiwać wszystkie funkcje piły. Fot. Striebig

Produkowane w Szwajcarii pilarki pionowe Striebig wyposażone zostały w innowacyjne rozwiązania, dzięki którym praca staje się wydajniejsza, a cięcie zyskuje najwyższą jakość. Są to maszyny idealne zarówno dla stolarzy produkujących meble, jak i firm obrabiających płyty typu Alucobond czy tworzywa sztuczne.

 

Kurier drzewny

Dokładne ustawienie pomiaru przy cięciu elementu daje możliwość produkowania mebli skrzyniowych o bardzo wysokiej jakości. Fot. Striebig

Pilarki firmy Streibig wyposażone są w agregat podcinacza, co pozwala na uzyskanie idealnej jakości cięcia w przypadku obróbki płyt laminowanych. Wymiary ustawiane są poprzez odczyty cyfrowe lub z pulpitu (elektroniczny system pozycjonowania). Dokładne ustawienie pomiaru przy cięciu elementu daje możliwość produkowania mebli skrzyniowych o bardzo wysokiej jakości. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się modele: Compact, Standard, Evolution, Control i Striebig 4D. Im bardziej zaawansowany typ urządzenia, tym więcej rozwiązań automatycznych, takich jak zanurzenie agregatu w materiał, posuw cięcia czy ustawianie wymiaru.

 

Inteligentna optymalizacja cięcia

Najnowocześniejsze i innowacyjne rozwiązania znajdziemy w pilarkach Striebig 4D. Posiadają one inteligentną optymalizację cięcia z programem optymalizacji płyt i są zintegrowane ze sterowaniem 4D. Operator na ekranie dotykowym 12”, przy pomocy czubka palca, może obsługiwać wszystkie funkcje piły. Program optymalizacji steruje kolejnością rozkroju i optymalizuje proces cięcia oraz zużycie materiałów. Specjaliści z Lucerny uzgadniają z klientem kwestie interfejsu do indywidualnego, programowalnego pozycjonowania płyty poprzez jej przesuwanie i dopasowują go do programu optymalizacji płyt.

 

Reklama

Pełna automatyzacja rozkroju płyt

W pełni zautomatyzowany rozkrój płyt oraz obróbka pasów są oczywistą sprawą w przypadku sterowania 4D. Operator kładzie płytę na pilarkę, a reszta czynności wykonywana jest przez sterowaną programowo maszynę. Przy pomocy opcji PAV (mechanizm podtrzymujący i transportujący element w pionie) i PPS (programowalne pozycjonowanie płyty) transport pionowy i poziomy obrabianych elementów jest w pełni zautomatyzowany.

 

Łatwa i wygodna obróbka każdego materiału

Warto także wspomnieć o tym, że urządzenia idealnie nadają się do cięcia tworzyw sztucznych, ponieważ pilarki mogą być wyposażone w regulowaną prędkość obrotową piły głównej, przez co uzyskiwana jest idealna jakość cięcia. Inną zaletą obróbki tworzyw sztucznych na takim urządzeniu jest to, że materiał przy cięciu nie jest przesuwany, gdyż to agregat wykonuje całą pracę w pionie i poziomie. Zmniejsza to w znacznym stopniu niebezpieczeństwo zarysowań obrabianych płyt.

Reklama

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Kontynuuj czytanie
Reklama prenumerata
Kliknij aby skomentować

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Pilarki do zadań specjalnych

Zwiększone zainteresowanie nowoczesnej jakości sprzętem

Dodane:

/

Kurier Drzewny
OTTO Martin Polska sp. z o.o. oferuje szeroką gamę maszyn niemieckiego producenta, kładąc duży nacisk na doradztwo, profesjonalny dobór urządzeń, w zależności od potrzeb i profilu inwestora, oraz serwis. Fot. Grupa MTP

Firma Otto Martin Maschinenbau GmbH & Co. KG z siedzibą w Niemczech podsumowała udział w targach DREMA, chwaląc sobie partnerstwo OTTO Martin Polska – wysokie kwalifikacje i kompetencje – podkreślała.

 

Kurier Drzewny

Firma zaprezentowała się podczas tegorocznych targów DREMA. Fot. KD MEDIA

OTTO Martin jest jednym z najbardziej tradycyjnych dostawców wysokiej jakości pilarek z wózkiem przesuwnym, frezarek dolnowrzecionowych, strugarek i specjalistycznych szlifierek do ramiaków okiennych Q-FIN. OTTO Martin Polska sp. z o.o. oferuje szeroką gamę maszyn niemieckiego producenta, kładąc duży nacisk na doradztwo, profesjonalny dobór urządzeń, w zależności od potrzeb i profilu inwestora, oraz serwis.
– Mamy bardzo wielu zadowolonych klientów – potwierdza Zygmunt Kupisz, prezes OTTO Martin Polska. – Branża ceni nas za sprawdzoną jakość i partnerstwo, na którym można polegać. Zawsze staramy się tak dobrać asortyment, aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby klienta. Dlatego większość inwestorów wraca do nas po kolejne rozwiązania.

 

T54 – wyrówniarka o niezwykłej precyzji

Urządzeniem, które cieszy się w ostatnim czasie stale rosnącym zainteresowaniem, jest T54 – wyrówniarka, którą opracowano specjalnie z myślą o spełnieniu dwóch zadań. Z jednej strony ma ona perfekcyjnie wyrównywać obrabiane elementy, a z drugiej szybko i bezpiecznie wykonywać na tych elementach struganie pod kątem w zakresie od 90° do 45°.
– Tylko dzięki idealnemu i powtarzalnemu przygotowaniu można również uzyskać perfekcyjny wynik końcowy – podkreślają przedstawiciele firmy. – Lekko prowadzona przykładnica równoległa umożliwia szybką i precyzyjną pracę. Prowadzony na łożyskach kulkowych suport przykładnicy przesuwa się lekko i bez zmiany geometrii na utwardzonych powierzchniach bieżnych – precyzyjnie przez długie lata, jak pierwszego dnia. Strugarka na życzenie klienta może być wykonana w wersji z jednym z trzech rodzajów wałów nożowych. Na noże tradycyjne, TERSA lub z wałem spiralnym. Jako jedyni mamy wał wyrówniarki z trzema spiralami po 26 noży każda.
Urządzeniem od razu można dokonać fazowania, ponieważ przyjazny w użytkowaniu mechanizm jednoręcznej regulacji umożliwia szybkie ustawianie kąta w zakresie od 90° do 45°.

 

Reklama

T27 – frezarka z dotykowym ekranem

Ciekawym rozwiązaniem jest też kompaktowa frezarka T27 Flex. Ustawianie frezarki ze stołem przesuwnym jest zwykle dużym wyzwaniem. Jednak nie w przypadku tego urządzenia z nowoczesnym sterowaniem za pośrednictwem dotykowego ekranu. Dzięki zintegrowanej funkcji kalkulacji parametrów narzędzi można również bardzo szybko uzyskać złożone ustawienia frezarki wraz z pochylaniem wrzeciona. Poza tym maszynę można dokładnie dopasowywać do indywidualnych wymagań w danym zakładzie.

 

T75 PreX – jedyna taka pilarka

– W tej maszynie klasy premium zamontowaliśmy wiele innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają użytkownikowi na pełną swobodę działania – zapewnia Zygmunt Kupisz. Jedyna pilarka z dwustronnie pochylaną tarczą piły, opatentowanym systemem ustawiania podcinacza w 3 osiach PreX i radiowym połączeniem ze stołem poprzecznym. Przy pomocy T75 PreX można, na przykład, wykonać każde cięcie kątowe przy ogranicznikach długości i wzdłużnym w sposób, który będzie najlepszy dla zadań oraz obrabianego materiału. Jest to możliwe, ponieważ po raz pierwszy na świecie połączyliśmy wysokość cięcia o wartości ponad 200 mm z zakresem pochylania tarczy piły 2 x 46°.

 

T45 – strugarka łatwa w obsłudze

Warto też zwrócić uwagę na strugarki, m.in. T45, która jest dowodem na to, że strugarko-grubiarka musi być łatwa i prosta w obsłudze, a przy tym dawać optymalnie obrobione powierzchnie.
Te wymagania spełniają ergonomicznie usytuowane elementy obsługowe i ciężki, tłumiący drgania korpus maszyny w formie zespolonej konstrukcji stalowo-betonowej. Nastawianie wysokości strugania przebiega elektrycznie w ruchu szybkim lub pełzającym za pomocą przycisków, z cyfrowym wskaźnikiem wysokości o dokładności do 0,1 mm. W standardzie firma dostarcza także programowane wstępnie nastawianie grubości z 100 miejscami pamięci i zintegrowanym podwójnym licznikiem maszynogodzin. Strugarka na życzenie klienta może być wykonana w wersji z jednym z trzech rodzajów wałów nożowych. Na noże tradycyjne, TERSA lub z wałem spiralnym.
Jako jedyni mamy wał z trzema spiralami po 33 noże każda.

Reklama

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie

Przegląd Meblarski

Modne obrzeża tekstylne od Ostermann

Trendy we wnętrzach

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Obrzeża z nowymi dekorami tekstylnymi nie tylko zmieniają funkcjonalne meble w modne elementy designerskie, ale także nadają im wyjątkowo przytulny wygląd. Fot. Ostermann

Powierzchnie tekstylne oraz takie, które wyglądają tekstylnie, są aktualnie bardzo modne. Tworzą one „nową przytulność” w pomieszczeniach mieszkalnych. Rzemieślnicy, którzy chcą nadać modny wygląd meblom, mogą znaleźć w firmie Ostermann liczne obrzeża ABS z tekstylnymi dekorami.

 
W świecie mody tkaniny takie jak bawełna czy len oznaczają wyczucie stylu i klasyczną elegancję. W aranżacji wnętrz emanują spokojem i przytulnością, szczególnie gdy są stosowane w ciepłych, subtelnych kolorach, które można łatwo łączyć. To, co dotyczy tkanin, odnosi się również do mebli. Tekstylne powierzchnie dekoracyjne przekształcają funkcjonalne meble, np. stoły czy szafy, w przytulnie wyglądające ulubione elementy.

 

Sześć przykładów dla twórców trendu

Firma Ostermann ma w ofercie liczne obrzeża meblowe z dekorami tekstylnymi do budowy nowoczesnych mebli o modnym wyglądzie. Następujące sześć obrzeży ABS jest reprezentatywne dla tej różnorodności. Wszystkie mają atrakcyjny wygląd tkaniny lub lnu w subtelnych, łatwych do łączenia kolorach. Jasnoszary wariant Twist Platine i brązowo-szary Textus Poivre są dostarczane z matową, gładką powierzchnią. Brązowe obrzeże Guerilla struktura tekstylna lub szaro-beżowe Greige struktura tekstylna zachwycają także dyskretną strukturą wzdłuż i w poprzek. Jasnobrązowe obrzeże Płótno beżowe i szare, mysie obrzeże Len antracytowy są dostępne z powierzchnią Miniperl. Powierzchnie są idealnie dopasowane do odpowiednich płyt wiórowych. Wszystkie ważne informacje o wymienionych obrzeżach można znaleźć wpisując hasło „Highlights07” na stronie internetowej Ostermann – www.ostermann.eu

 

Reklama

Wygląd tekstylny – dotyk tekstylny

Oprócz wymienionych przykładów stolarze znajdą w firmie liczne obrzeża w optyce tekstylnej. Wiele z nich ma realistyczną strukturę tekstylną. W tym przypadku wygląd obrzeża jest wzmocniony przez odpowiednie wrażenie dotyku powierzchni. Rezultatem są designerskie meble o przyjemnym wyglądzie.

 

„Przedsiębiorstwo nie tylko dostarcza modne obrzeża ABS o wyglądzie tekstylnym. W największym asortymencie obrzeży w Europie można znaleźć obrzeża ABS z dekorami drewna, kamienia lub fantazji o wielu różnych kolorach jednolitych.”

 

Różnorodność obrzeży

Przedsiębiorstwo nie tylko dostarcza modne obrzeża ABS o wyglądzie tekstylnym. W największym asortymencie obrzeży w Europie można znaleźć obrzeża ABS z dekorami drewna, kamienia lub fantazji o wielu różnych kolorach jednolitych. A ponieważ wiele firm często wymaga indywidualnych ilości i wymiarów, są one dostarczane już w małych ilościach od metra, jak również w wielu standardowych szerokościach i grubościach. Na życzenie firma może również przyciąć 100-milimetrowe obrzeże na indywidualne szerokości.

 

Reklama

W Ostermann USŁUGI pisze się wielkimi literami

Firma oferuje obrzeża:
– o każdej długości, począwszy od 1 m,
– w każdej szerokości do 100 mm,
– o różnych grubościach,
– z ABS, melaminy, akrylu, aluminium i drewna,
– wykonane w technice Airtec (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),
– wytworzone w technice laserowej (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),
– produkowane w technice Infratec (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),
– na życzenie z warstwą kleju topliwego.

 

Przedsiębiorstwo ma jeden z największych asortymentów obrzeży w Europie. Oferta obejmuje około 150 000 możliwych dopasowań obrzeży do płyt. Zamówienia złożone do godz. 16:00 wysyłane są w tym samym dniu. Firmowy sklep internetowy jest dostępny przez dobę.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Kontynuuj czytanie

Przegląd Meblarski

Schattdecor udziałowcem w Fine Decor GmbH

Zmiany w firmie i nowe produkty

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Owocem kooperacji Fine Decor i Schattdecor jest nowa powierzchnia dekoracyjna pod nazwą Fineflex. Fot. Schattdecor

Za sprawą tej inwestycji Schattdecor zaoferuje swoim klientom przyjazne dla środowiska, jednobarwne i zadrukowane folie PET na powierzchnie meblowe.

 

Recyklingowana folia PET

Dzięki symbiozie wieloletnich kompetencji wzorniczych i projektowych przedsiębiorstw Schattdecor oraz Fine Decor, na rynek zostanie wprowadzony innowacyjny, zrównoważony produkt w formie recyklingowanej folii PET.
– Połączyliśmy siły, by móc zaoferować branży wyjątkowy, przyszłościowy i przyjazny dla środowiska produkt, będący innowacyjnym rozwiązaniem i odpowiadający na wysokie wymagania rynku – podkreśla kierownictwo obu zakładów.

 

Zrównoważona powierzchnia dekoracyjna na bazie PET

Fine Decor wprowadził na rynek nową kategorię produktów – tzw. lack-laminat, będący jednobarwną folią na bazie PET, stanowiący doskonałe rozwiązanie dla lakierowanych frontów kuchennych. Producent rozwinął własną technologię z pełnym obiegiem produkcyjnym. Odpad produkcyjny wraca do obiegu i jest ponownie przerabiany. Tak powstała zrównoważona powierzchnia dekoracyjna, cechująca się elastycznością oraz odpornością na wilgoć. Stanowi ona alternatywę dla tradycyjnych folii termoplastycznych. Jest przy tym trwała i odporna na zarysowania, posiada właściwości antifingerprint (brak śladów po palcach) oraz wyróżnia się bardzo przyjemną haptyką.
Obejmując 50 procent udziałów w firmie Fine Decor, Schattdecor rozszerza swoje portfolio produktowe w obszarze folii finish i oferuje swoim klientom zadruk oraz uszlachetnianie folii na bazie PET.

Reklama

 

Fineflex

Pierwszy, wspólnie wytwarzany przez oba przedsiębiorstwa produkt będzie nosił nazwę Fineflex.
Producent folii Fine Decor z przekonaniem odnosi się do nowych, przyszłościowych produktów. Hasan Sekmann, założyciel Fine Decor podkreśla:
– Posiadanie u swego boku takiego partnera jakim jest Schattdecor, który, podobnie jak my, ma wizję rozwoju, stawia na postęp, innowacje i zrównoważoną politykę, to dla nas autentyczna wartość dodana. Dzięki naszej europejskiej produkcji jesteśmy dla klientów stabilnym partnerem, a dla branży meblarskiej godnym zaufania dostawcą. Razem możemy kształtować przyszłość. Łączymy bowiem ekspercką wiedzę z nowoczesnymi technologiami i kreatywnością oraz mamy zapał, motywację i sieć kontaktów.

 

Wymiana doświadczeń oraz partnerstwo

– Poprzez partnerstwo z Fine Decor inwestujemy zgodnie z naszym motto „Jedno źródło, wiele możliwości”. Oferujemy dopasowane, innowacyjne rozwiązania „made in Germany” oraz umacniamy się nawzajem poprzez wymianę doświadczeń i sieć kontaktów. Fine Decor to partner, który, podobnie jak my, ceni relacje międzyludzkie, rozwój produktów oraz ma podobną wizję przyszłości – dodaje Roland Auer, prezes Schattdecor AG.

 

Reklama

Produkty przyjazne środowisku

– Odpowiadamy dokładnie na potrzeby branży – mówi Claudia Küchen, członek zarządu ds. designu i marketingu w firmie Schattdecor. – Dzięki tej inwestycji łączymy najwyższą jakość zadruku, najlepszy design z recyklingowanym substratem, który jest odpowiedzią na rosnące wymagania dotyczące ochrony środowiska w Europie. Rozwiązania technologiczne i nowości produktowe, bazujące na przyjaznych dla środowiska, wolnych od formaldehydu tworzywach termoplastycznych, określają nasze przyszłościowe drogi rozwoju – kontynuuje Claudia Küchen.
Frank Schumacher, członek zarządu ds. sprzedaży, dodaje:
– Rynek wymaga od nas nowych, zrównoważonych powierzchni dekoracyjnych. Schattdecor od dłuższego czasu poszukiwał alternatyw dla powierzchni bazujących na papierze. Hasan Sekmann i jego zespół z Fine Decor to dla nas perfekcyjny partner do realizacji strategii produktowej.

 

Rozwijanie portfolia produktowego

Producent folii Fine Decor powstał w 2004 roku i należy do czołowych producentów lacklaminatów w branży. Firma nie tylko reaguje błyskawicznie na wymagania rynku, wykorzystując nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, ale także kształtuje trendy. Klienci Fine Decor działają na całym świece, w dwudziestu różnych krajach.
Oba przedsiębiorstwa – Fine Decor i Schattdecor – mają podobne oczekiwania dotyczące zrównoważonej, przyjaznej dla środowiska produkcji i koncentrują się na rozwijaniu swojego portfolio produktowego oraz serwisu dla klientów.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Kontynuuj czytanie

Galeria

Skąd wzięły się fotele uszaki

Meble z historią

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Fotel Malmo. Fot. Galeria Wnętrz DOMAR/Halomeble

Nieodłącznymi elementami aranżacji wnętrz są łóżka, sofy, stoły i… fotele. Choć na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego mebla, od wielu lat jednym z najbardziej docenianych modeli w Polsce i za granicą stały się tak zwane uszaki, czyli wingback chairs. Zachwycające ciekawym designem, miękkością i przytulnością, doskonale wpasowały się w historyczne, jak i nowoczesne aranżacje salonów, sypialni oraz pokojów dziecięcych. Historię oraz fenomen uszaków przedstawia Aldona Mioduszewska z Galerii Wnętrz DOMAR.

 

Początki w Anglii

Wszystko zaczęło się na początku XVI wieku w Anglii. Chłodna aura i zimne pomieszczenia w angielskich domach poskutkowały innowacyjnym rozwiązaniem meblowym, które w późniejszym czasie na stałe zagościło we wnętrzach na całym świecie.
– Ten wynalazek meblarski polegał na tym, że do dotychczasowych foteli dodano po bokach oparcia oraz wstawiono tapicerowane osłony, potocznie zwane skrzydłami lub uszami – stąd angielska nazwa wingback chair. Chroniły one odkryte ramiona i dekolty dam przed przeciągami oraz były wdzięcznymi podpórkami pod głowy – mówi Aldona Mioduszewska z Galerii Wnętrz DOMAR.
Fotele uszaki okazały się być bardzo wygodne – na tyle, że kobiety w szerokich sukniach mogły spokojnie rozsiąść się na obszernym siedzisku. Sam mebel był bardzo stabilny dzięki toczonym nóżkom i kusił miękką tapicerką. Dzięki temu innowacyjny fotel zawojował salony, sypialnie oraz gabinety.
– Warto dodać, że uszaki stały się także elementem popkultury. Nawet doczekały się portretu – chodzi o obraz w wykonaniu Paula Cezanne’a, a w XX wieku powstały ciekawe wariacje na temat tych mebli w postaci słynnego fotela Egg Arne Jacobsena oraz smukłego Wingback Chair Toma Dixona – wyjaśnia ekspert z Galerii Wnętrz DOMAR.

 

Współczesne uszaki

W czasach współczesnych pozycja foteli uszaków wcale nie odbiegła od tego, gdzie znajdowały się w XVI w. Model ten jest wciąż popularnym elementem wystroju salonów, sypialni, gabinetów, a nawet pokojów dziecięcych. Dzięki obłym i miękkim kształtom, niekiedy unowocześnionym i dopasowanym do danej aranżacji wnętrza, sprawdzają się w przypadku długiego czytania książek, oglądania telewizji, pracy przy komputerze, grania na konsoli, a nawet do drzemek.
– Uszaki to bardzo wysoki komfort odpoczynku. Mogą być zarówno elementem dekoracyjnym, jak i zapewniać relaks po ciężkim tygodniu pracy. Co więcej, ich wygląd łatwo można dopasować do stylu, w jakim urządzamy nasze pomieszczenie. Taki mebel sprawdzi się więc w przytulnych wnętrzach retro, boho i japandi oraz tam, gdzie stawia się na minimalizm oraz surowość – podpowiada Aldona Mioduszewska.

Reklama

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne w tym tygodniu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).