Connect with us


Wydarzenia

Udane święto branży dachowej

Trzecia edycja Dach Forum pobiła rekordy

Dodane:

/

 • Dach Forum

  Dach Forum łączy fachowców, pasjonatów rzemiosła, ekspertów i firmy oferujące produkty i usługi związane z dachami. Fot. Kurier Drzewny

 • Targi w Kielcach

  Ponad 24 tysiące osób odwiedziło w tym roku Targi w Kielcach. Fot. Kurier Drzewny

 • Kurier Drzewny

  Ponad 150 wystawców z 8 krajów prezentowało swoje produkty na stoiskach w kieleckich halach. Fot. Kurier Drzewny

 • Mistrz Dekarstwa

  Zwycięzcy w kategorii Dach Masters: bracia Wachniccy: Kacper i Szymon, w ich ręce trafiły nagrody główne ufundowane przez sponsorów konkursu firmy: Mafell i Corotop. Fot. Kurier Drzewny

 • Kurier Drzewny

  Zwycięzcą tegorocznej edycji został Piotr Dela, który odjechał nagrodą główną - samochodem ISUZU D-Max. Fot. Mat. organizatorów

 • Dach Forum
 • Targi w Kielcach
 • Kurier Drzewny
 • Mistrz Dekarstwa
 • Kurier Drzewny


20 premier produktowych, blisko 150 wystawców z ośmiu krajów i 24 tysiące odwiedzających – trzeci Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum 2024 w Kielcach- za nami. Branża dachowa weszła w 2024 rok z przekonaniem, że stoi przed dużymi wyzwaniami.

Jakie to wyzwania? O tym rozmawiali wystawcy, prelegenci i zaproszeni goście podczas licznych dyskusji i paneli dyskusyjnych.

Bogaty program Dach Forum

– Tegoroczne spotkanie branży dachowej wygląda bardzo okazale. Wśród 150 wystawców obecni są liderzy rynku pokryć dachowych z ośmiu krajów świata m.in. z Francji, Polski, Czech, Niemiec, Słowenii i Litwy.

W programie zaplanowaliśmy ponad 20 premier produktowych, wiele merytorycznych wydarzeń, kongresów, finały ogólnopolskich konkursów oraz ciekawych prelekcji. Nie zabraknie atrakcji dla pań i dzieci – mówił dr Andrzej Mochoń, Prezes Zarządu Targów Kielce podczas oficjalnego otwarcia.

Nowością na tegorocznej gali było wręczenie, po raz pierwszy, medali i wyróżnień za produkty i stoiska targowe firmom prezentującym najnowsze osiągnięcia technologiczne oraz szeroką ofertę produktów i usług.

Premiery, premiery, premiery…

Dach Forum odbywał się 12 i 13 stycznia. W halach Targów Kielce. Przez dwa dni zaprezentowano tysiące produktów i usług, w tym ponad 20 premier.

Odwiedzający mogli zobaczyć m.in. najnowocześniejsze rozwiązania konstrukcji dachu, czy technologie niezbędne do ich wykorzystania. Swoją premierę miała m.in. PBC Panels – nowa marka w Grupie Blachotrapez, zapewniająca harmonię pomiędzy bezpiecznym dachem, a nowoczesną fotowoltaiką.

Marka Budmat promowała nowość – najbardziej płaską spośród dwumodułowych blachodachówek panelowych Garda. Prawdziwą rewolucję i systemowe rozwiązania, wpływające na komfort użytkowania zaprezentowała marka Corotop. Wśród tegorocznych premier znalazły się także produkty takich firm, jak: Swisspearl Polska, IVT, VELUX, Widopan, REGAMET, Lotom Dronem Śląski Ośrodek Szkoleniowy, Altum, CREATON Polska, Electrotile, czy Sodra Polska.

Konkursy: Mistrz Dekarstwa i Dach Masters

Na tegorocznych targach rozstrzygnięto także dwa konkursy: Mistrz Dekarstwa i Dach Masters. Czwartą już edycję konkursu Mistrz Dekarstwa organizowała firma Blachotrapez, sponsor strategiczny targów Dach Forum. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Piotr Dela, który odjechał nagrodą główną – samochodem ISUZU D-Max! W uroczystej gali Blachotrapez wręczono również nagrody 16 Wojewódzkim Mistrzom Dekarstwa.

Drugiego dnia targów arenę zmagań przejęli uczestnicy konkursu Dach Masters. Rywalizowały duety ciesielskie. Wśród uczestników zmagań najlepsi okazali się bracia Wachniccy: Kacper i Szymon, do których trafiły nagrody główne ufundowane przez sponsorów konkursu firmy: Mafell i Corotop. Drugie miejsce zajęli Janusz Królak i Marcin Ruszpel, trzecie Michał Jakubowski i Jacek Mikołajczyk.

Strefa Rzemiosła

Oprócz ekspozycji przedstawicieli branży blacharskiej, na targach można było też zobaczyć specjalistów podczas pracy.

W Strefie Rzemiosła najwybitniejsi fachowcy z branży dekarskiej, blacharskiej i ciesielskiej prezentowali swoje umiejętności. Gospodarzem Strefy Rzemiosła był Ogólnopolski Cech Dekarzy, Blacharzy i Cieśli Wiecha. Pokazy swoich umiejętności zaprezentowały m.in. ekipy: MetalManiaka, Antyfarmers, Macieja Dekarza, PREFA oraz Akademii Ciesielstwa.

– Marzyło mi się, aby dekarze, blacharze i cieśle mieli swoje święto. Dzięki zaangażowaniu i współpracy Targów Kielce, Akademii Ciesielstwa, którą reprezentuję, sponsorów, wystawców i co ważne całej Braci Dekarskiej udało się właśnie w Kielcach takie prawdziwe święto stworzyć. Jestem dumny po tych trzech edycjach z tego, czego wspólnymi siłami dokonaliśmy. Obracając się wśród tysięcy fachowców słyszę z ich ust, że brakowało czegoś, co tę branżę łączyło i tym czymś stały się właśnie targi Dach Forum – mówi Michał Sadko z Akademii Ciesielstwa.

Wiedza na Forum: prelekcje, wykłady

Dach Forum było także okazją do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem dotyczącą branży, nowych rozwiązań czy wyzwań, jakie stoją przed tym sektorem. Na scenie głównej przez dwa dni poruszono tematy dotyczące technik pracy, najczęstszych błędów popełnianych na dachach, bezpieczeństwa na dachach, nowoczesnych technologii oraz prawa budowlanego.

Eksperci przekazywali informacje dla dekarzy, blacharzy i cieśli. Wystawę odwiedził m.in. Bogdan Bosak z Chicago Metal Supply, który opowiedział o historycznych reprodukcjach projektów blacharsko-dekarskich z miedzi w USA. Inż. Dariusz Nowicki wyjaśni kwestię „Komin – czyj Ci on jest?”. Wystąpienia branżowych autorytetów uzupełniły prezentacje Sponsorów Targów Dach Forum firm: Blachotrapez, Blachy Pruszyński, Corotop, Budmat, Velux, Fakro, Ruukki, BMI Polska.

Pudzian i inni sportowcy na Dach Forum

Na stoisku firmy Blachy Pruszyński można było pierwszego dnia targów spotkać Mariusza Pudzianowskiego, który przez kilka godzin rozdawał autografy i podpisywał kalendarze. Pudzianowski jest Ambasadorem tej firmy.

– To już moja trzecia wizyta na targach Dach Forum i zawsze te spotkania z kibicami wspominam miło – mówił były strongman.

Z kibicami, których wśród dekarzy nie brakuje, spotkali się również inni ambasadorzy tej marki: aktualny mistrz Europy wagi junior ciężkiej Michał Cieślak i medalista Igrzysk Olimpijskich, a obecnie zawodnik MMA Damian Janikowski.

Na stoisku firmy EUROUTIL obecny był z kolei Michał Pasternak – polski zawodnik mieszanych sztuk walki.

Organizatorzy nie zapomnieli o paniach i dzieciach – Strefa Fun&Beauty, przygotowana przez Grupę Pruszyński zapewniała atrakcję także dla tej grupy odwiedzających.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

 • Dach Forum

  Dach Forum łączy fachowców, pasjonatów rzemiosła, ekspertów i firmy oferujące produkty i usługi związane z dachami. Fot. Kurier Drzewny

 • Targi w Kielcach

  Ponad 24 tysiące osób odwiedziło w tym roku Targi w Kielcach. Fot. Kurier Drzewny

 • Kurier Drzewny

  Ponad 150 wystawców z 8 krajów prezentowało swoje produkty na stoiskach w kieleckich halach. Fot. Kurier Drzewny

 • Mistrz Dekarstwa

  Zwycięzcy w kategorii Dach Masters: bracia Wachniccy: Kacper i Szymon, w ich ręce trafiły nagrody główne ufundowane przez sponsorów konkursu firmy: Mafell i Corotop. Fot. Kurier Drzewny

 • Kurier Drzewny

  Zwycięzcą tegorocznej edycji został Piotr Dela, który odjechał nagrodą główną - samochodem ISUZU D-Max. Fot. Mat. organizatorów

 • Dach Forum
 • Targi w Kielcach
 • Kurier Drzewny
 • Mistrz Dekarstwa
 • Kurier Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Dni Otwarte INTOREX SA w firmie Technodrewno

W dniach 5-7 czerwca 2024 roku firma INTOREX SA serdecznie zaprasza do Golęczewa k. Poznania na Dni Otwarte

Dodane:

/

Mapka dojazdu

W dniach 5-7 czerwca 2024 roku firma INTOREX SA serdecznie zaprasza do Golęczewa k. Poznania na Dni Otwarte, które będą niepowtarzalną okazją do zapoznania się z najnowszymi technologiami w produkcji galanterii drewnianej. Wydarzenie, które odbędzie się nowej siedzibie firmy Technodrewno skierowane jest do małych, średnich i dużych zakładów produkcyjnych, a uczestnicy będą mogli poznać innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz nowoczesne maszyny.

Opr. J.O

Podczas Dni Otwartych zaprezentowane zostaną dwie nowe maszyny, które z pewnością przyciągną uwagę wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w obróbce drewna:

 • Centrum tokarsko-frezarskie z możliwością szlifowania TKC-1500 AS
 • Tokarko-frezarka z możliwością szlifowania CKX-1600 BT

Dodatkowo, przedstawiona zostanie również zregenerowana i w pełni funkcjonalna maszyna używana:

 • Szlifierka LAM-1300

Innowacyjne technologie w praktyce

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli na żywo zobaczyć technologię toczenia, frezowania, wiercenia i szlifowania. Demonstracje te będą wykorzystywać programy obróbcze wygenerowane za pomocą zaawansowanego oprogramowania CAD/CAM Intor-Edit oraz SolidCAM 3D. To doskonała okazja, aby zobaczyć nowoczesne technologie w działaniu i porozmawiać z ekspertami na temat ich zastosowania w praktyce.

Oferta CEHPOL i dodatkowe atrakcje

To nie koniec atrakcji! Swoje produkty i usługi zaprezentuje także firma CEHPOL, będąca przedstawicielem producenta okleiniarek CEHISA oraz pił pionowych ELCON.

Podczas Dni Otwartych dostępne będą również informacje na temat aktualnych dotacji UE oraz atrakcyjnych ofert leasingowych, co może być niezwykle pomocne dla przedsiębiorstw planujących inwestycje w nowoczesne technologie.

Zaproszenie na ciepły posiłek

Nie tylko technologie będą na nas czekały! Dla wszystkich gości organizatorzy zapewniają ciepły posiłek oraz kiełbaski z grilla.

Serdecznie zapraszamy w dniach 5-7 czerwca 2024 roku w godzinach od 10:00 do 16:00 do Golęczewa k. Poznania. To wyjątkowa okazja, aby w jednym miejscu zobaczyć najnowsze technologie, skorzystać z fachowego doradztwa oraz spędzić miło czas w towarzystwie specjalistów z branży. Do zobaczenia!

Technodrewno

Tokarko-frezarka z możliwością szlifowania CKX-1600 BT. Fot. Technodrewno

Technodrewno

Centrum tokarsko-frezarskie z możliwością szlifowania TKC-1500 AS. Fot. TechnodrewnoCzytaj dalej

Aktualności

Od dekady rozwijają się jako poddostawca branży meblarskiej

10cio lecie firmy NOWIGO

Dodane:

/

Firma NOWIGO powstała 10 lat temu, a jej genezą było zapotrzebowanie różnego rodzaju listwy meblowe, spowodowane potrzebą większej produkcji przez zakłady meblarskie. Pierwszymi klientami przedsiębiorstwa byli duzi odbiorcy z regionu Wielkopolski. Obecnie NOWIGO jest rozpoznawalną marką i z sukcesem obsługuje kontrahentów z terenu całego kraju.

Już od 10 lat NOWIGO, producent wyrobów drzewnych z Pomarzanowic koło Poznania, słynie z wysokiej jakości produktów, wśród których można znaleźć fryzy liściaste i iglaste, listwy meblowe dedykowane stelażom mebli tapicerowanych oraz różnorodne elementy meblowe.

„Firma NOWIGO w tym roku obchodzi 10cio lecie swojego istnienia. Przez ten czas dynamicznie się rozwija w oparciu o współpracę z czołowymi producentami mebli, którzy budują swój sukces w oparciu o kompetentnych dostawców.”

Wykorzystując surowce liściaste i iglaste, firma przygotowuje produkty dedykowane do zastosowania w pracach wykończeniowych oraz stelażowych.

Trwałość i uniwersalność użycia tych prefabrykatów pozwala na tworzenie funkcjonalnych mebli oraz dodatków do wyposażenia domu i ogrodu.

Dzięki możliwościom dostosowania produktów pod konkretne zamówienie klienta, NOWIGO zyskuje uznanie wśród klientów z branży meblarskiej, stolarskiej oraz architektury ogrodowej. Nowym elementem w ofercie firmy są także listwy łączone na mikrowczepy, które poszerzają możliwości zastosowania drewna w różnych dziedzinach.

Bogata oferta tych produktowa obejmuje fryzy, listwy oraz elementy drzewne w szerokiej gamie wymiarów, idealnych do stosowania w stelażach do mebli tapicerowanych, meblach litych, płytach klejonych, stolarskich oraz galanterii drzewnej.

Solidne wsparcie dla Kępna

– Jesteśmy dumni z naszego dziedzictwa jako producenta wyrobów drzewnych, i z przyjemnością podejmujemy nowe wyzwania – mówi Grzegorz Kujawa, prezes zarządu firmy NOWIGO.

Mimo obecnie trudnego rynku przedsiębiorstwo obsługuje obecnie setki odbiorców, oferując im prefabrykaty wysokiej jakości, zachowując przy tym dużą otwartość na bieżące potrzeby rynku.

Zgodnie z tą strategią firma otworzyła w 2023 roku punkt sprzedaży w Kępnie, które jest kolebką producentów mebli tapicerowanych. Dzięki zapleczu magazynowemu, transportowi i wsparciu technicznemu klienci NOWIGO zyskują wysoki jakości obsługę, która sprawdza się nawet w sytuacjach kryzysowych. – Obecnie mamy do czynienia z trendem specjalizacji, gdzie firmy produkujące meble kupują gotowe komponenty, jednocześnie koncentrując się na produkcji, w różnych jej aspektach – podkreśla Grzegorz Kujawa. – Współpraca z naszą firmą ma także ekonomiczne uzasadnienie, bowiem jako poddostawca jesteśmy w stanie zaoferować produkty tańsze od tych, które są w stanie wytworzyć nasi klienci.

Nie muszą mieć oni bowiem dodatkowego parku maszyn, suszarni, pracowników oraz dodatkowych kosztów.

Jakie perspektywy?

Siła firmy NOWIGO tkwi w specjalizacji i partnerskich relacjach z kooperantami. Skupia się na produkcji listew handlowych, pozwalając jej klientom skoncentrować się na swoich obszarach specjalizacji, bez konieczności inwestowania w dodatkowe zaplecze produkcyjne. Elastyczność i jakość pozwalają firmie utrzymać pozycję na rynku, pomimo trudności, jakie mogą się pojawić.

Dodatkowo NOWIGO to optymiści, którzy wierzą, że z pasją, innowacyjnością i odpowiednią strategią można pokonywać wszelkie wyzwania. Dlatego firma jest stale otwarta na nowe możliwości, nowych klientów i nowe rynki. Stąd też, w najbliższym czasie planuje kontynuować ekspansję, być może otworzyć kolejne punkty sprzedaży, choć szczegółów jeszcze nie znamy.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z nami. Dziękujemy naszym dotychczasowym klientom za zaufanie, które nam udzielili przez te dziesięć lat. Bez tego wsparcia nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy dzisiaj. Patrząc w przyszłość, pełni nadziei i z determinacją, czekamy na kolejne wyzwania i sukcesy – podsumowuje Grzegorz Kujawa.Czytaj dalej

Aktualności

Dołącz do Spotkania z Klientami Wood-Mizer 2024 w Kole

Warto odwiedzić

Dodane:

/

Wood-Mizer

Już 7-8 czerwca 2024 r. w godz. 9.00-15.00 odbędzie się Spotkanie z Klientami, na które firma Wood-Mizer serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pracą z drewnem – profesjonalistów, amatorów, ich rodziny i przyjaciół. Spotkanie odbędzie się w siedzibie firmy Wood-Mizer w Kole, przy ul. Nagórnej 114.

Seria Spotkań z Klientami organizowana przez firmę Wood-Mizer to doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z najnowszą ofertą produktową firmy, ale też do rozmów, wymiany doświadczeń branżowych i zrobienia zakupów po atrakcyjnych cenach. Wśród prezentowanych maszyn i urządzeń będą zarówno te znane i cenione, jak i najnowsze, mające swoją premierę.

Podczas Spotkania z Klientami zostaną zaprezentowane m.in.:
• linia przemysłowa #1 z trakiem WB2000 (wyposażonym w brzeszczot stellitowy oraz serwomotor) i obrzynarką EG300;
• linia przemysłowa #2 z trakiem WM3500 oraz wielopiłą dwuwałową MR200;
• traki z serii LT oraz LX, m.in.: LT70 (z brzeszczotem o profilu 7/47 i szer. 50 mm), LT40, LT15 na baterie litowo-jonowe, LT20START (NOWOŚĆ), LX250 i LX50SUPER;
• obrzynarki EG300 w wersji mobilnej i EG350 (PREMIERA);
• wielopiła dwuwałowa MR250 (PREMIERA);
• maszyny Woodworking, w tym najnowszą czterostronną strugarko-frezarkę MP280, piłę formatową MS750 i piłę stołową MS500.

Uwagę odwiedzających z pewnością przyciągną linie tartaczne Wood-Mizer Systems – ta pierwsza oparta na przemysłowym traku WB2000, zaprojektowana do wydajnego przerobu drewna dla dużych przedsiębiorstw drzewnych, oraz druga zbudowana na bazie traka WM3500. Obie linie wykorzystują maszyny pomocnicze, zwiększające poziom automatyzacji produkcji – wielopiły, obrzynarki i rozrzynarki Wood-Mizer oraz systemy do załadunku kłód i sortowania materiału.

Po raz pierwszy zaprezentujemy wielopiłę MR250 z dwoma wałami i maksymalnie 32 tarczami tnącymi do rozrzynania materiału o wymiarach aż 650 mm x 250 mm. Nowością będzie obrzynarka EG300 w wersji mobilnej i obrzynarka stacjonarna EG350 o parametrach obróbki 550 mm x 100 mm.

Wśród profesjonalnych traków taśmowych znajdzie się nowość – trak LT20START z zestawem hydrauliki i urządzeniem Setworks w specjalnej ofercie dostępnej jedynie w trakcie Spotkania z Klientami.

Atrakcje i niespodzianki

Na odwiedzających czeka szereg atrakcji i niespodzianek, m.in.: przecieranie na traku LT15 z bateriami litowo-jonowymi, prezentacja historycznego traka LT40 z początku lat 90., warsztaty ręcznych prac stolarskich z Łukaszem Giergaszem z kanału YouTube „5m2”, oraz wiele innych gier i konkursów.

„Będzie nam niezmiernie miło jeśli na Spotkanie z Klientami przyjadą również rodziny i dzieci, dla których przygotowaliśmy liczne animacje, gry i zabawy. Każde dziecko otrzyma od nas sympatyczny upominek „niespodziankę”.”

Podczas Dni Otwartych Wood-Mizer 2024 klienci będą mogli skorzystać z rabatów na zakup traków taśmowych, maszyn stolarskich serii Woodworking, oryginalnych brzeszczotów oraz pozostałych produktów Wood-Mizer. Nie zabraknie także poczęstunku.

Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie swojego udziału mailowo:
recepcja@woodmizer.plCzytaj dalej

Wydarzenia

Targi Furnitech w Nadarzynie przyciągają rzeszę zwiedzających

Targi branżowe

Dodane:

/

Trwają Międzynarodowe Targi Komponentów i Technologii Meblarskich Furnitech i All4Wood Warsaw w Nadarzynie pod Warszawą. Równolegle na terenach wystawienniczych Ptak Expo organizowane są targi meblarskie Furniture Contract Expo i Targi Automatyki Przemysłowej oraz Robotyki Warsaw Industry Automatica.

 
W narodzie zapanowało zbiorowa obsesja na organizację imprez dla branży drzewnej i meblarskiej. W ostatnim czasie ich wysyp jest podobny do epidemii ospy. Niedługo będziemy tylko jeździć w odwiedziny na targi, a na pracę nie będzie czasu – śmiejemy się w redakcji. Niemniej jednak inicjatywy Ptak Expo zaskakują swoją jakością dając do zrozumienia uczestnikom rynku, że w kalendarzu spotkań dla branży ciągle jest miejsce dla nowych pomysłów.
 
W drugim dniu targów Furnitech, których również jesteśmy uczestnikiem, obserwujemy wzmożony ruch ze strony zwiedzających. Rozmowy na stoiskach trwają, wystawcy mają co robić. I o to właśnie chodzi w tego rodzaju targach – aby uczestnictwo obu stronom się opłaciło. Na dokładne podsumowanie jeszcze przyjdzie czas – już w czerwcowym wydaniu „Kuriera Drzewnego”.Czytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).