Connect with us


Przegląd Meblarski

Tworzymy wyjątkowe meble

Recepta na sukces firmy z Wadowic

Dodane:

/

Kolmar
Meble tego producenta, choć są podobnej jakości, to różnią się detalami, kolorem i wykończeniem. Fot. Kolmar


Właściciel przedsiębiorstwa Kolmar, jednego z najbardziej innowacyjnych na polskim rynku producenta mebli, ma sprawdzoną receptę na sukces: inwestycja w dobrze dobrany park maszynowy i wykwalifikowani ludzie, którzy potrafią na tych maszynach pracować. Zasada ta sprawdza się w praktyce – meble tego producenta podbijają rynki na całym świecie.

Kolmar

Mocną stroną firmy jest opracowana na miejscu technologia ręcznego gięcia drewna na gorąco. Fot. Kolmar

Kolmar Fabryka Krzeseł i Stołów w Tomicach k. Wadowic to firma rodzinna. Stworzył ją i z sukcesem prowadził ojciec Ariela Kolasy.
– Przejąłem przedsiębiorstwo w 2015 roku. Prosperowało świetnie, ale ja miałem głowę pełną pomysłów, żeby było jeszcze lepiej – opowiada Ariel Kolasa, obecny właściciel fabryki. – Mój ojciec produkował fantastyczne meble, używając mało skomplikowanych narzędzi. Ja z kolei od początku byłem zwolennikiem pełnej automatyzacji. Zacząłem więc rozbudowywać park maszynowy i natknąłem się na ofertę Fanum. W mojej ocenie są to niezawodne i bardzo wydajne maszyny. Sprawdzają się tak dobrze, że wciąż inwestujemy w kolejne rozwiązania tego producenta.

Specjalista od mebli wyjątkowych

Profesjonaliści z Kolmaru wciąż rozwijają ofertę firmy, a także gromadzą doświadczenie i wiedzę na temat profesjonalnej obróbki drewna.
Mocną stroną fabryki jest opracowana na miejscu technologia ręcznego gięcia drewna na gorąco. Meble tej marki są doskonale zaprojektowane, precyzyjnie dopracowane i niepowtarzalne.

– Mamy w ofercie blisko trzysta modeli drewnianych krzeseł. Często są to projekty autorskie wykonywane na zlecenie konkretnych klientów – mówi właściciel. – Nasze krzesła są popularne nie tylko w Polsce, ale także Europie i USA.Od zawsze sprzedawaliśmy swoje wyroby odbiorcom hurtowym, ale teraz zdecydowaliśmy się również na współpracę z klientami indywidualnymi. Każdego roku uczestniczymy w poznańskich targach Meble Polska. Teraz zaprezentujemy kilka naszych premier. Meble są tak atrakcyjne, że zainteresowanie nimi stale rośnie. Na dodatek klienci sami nas znajdują.

Meble tego producenta choć są podobnej jakości, to różnią się detalami, kolorem i wykończeniem. Każde krzesło to małe dzieło sztuki. W zależności od potrzeb, może być tradycyjne bądź nowoczesne, bardziej eleganckie albo kuszące prostotą.

Kolmar to nie tylko fabryka krzeseł i stołów. Firma jest samowystarczalna, bowiem inwestuje w swój tartak i suszarnię drewna. W procesie produkcyjnym korzysta z drewna bukowego, dębowego, akacjowego, jesionowego i olchowego. Krzesła do wnętrz powstają tu głównie z buka i dębu, a ogrodowe – jesionu, akacji i olchy.
– Nie mamy jeszcze lakierni i nie tapicerujemy krzeseł – tłumaczy Ariel Kolasa. – Jesteśmy producentami artystami, a każde nasze dzieło to powód do dumy.

Frezarka idealna tylko od Fanum

Co jest potrzebne, aby produkować meblarskie dzieła sztuki? Zdaniem właściciela, to doskonałe maszyny i najlepsi ludzie, którzy potrafią wydobyć z maszyn nieograniczone możliwości. Jeżeli chodzi o załogę, która obecnie liczy ponad sto doskonałych fachowców, to nie może on narzekać.
– Wiemy jak dobrych mamy ludzi pracujących u nas nawet wiele lat, więc staramy się bardzo o nich dbać. Fabryka jest rodzinna, panuje tu przyjazna atmosfera – dodaje.

Jeśli chodzi o maszyny, to tu również pan Ariel nie uznaje kompromisów.
– Pracuję na maszynach Fanum – opowiada. – Zdecydowałem się między innymi na maszynę czterowrzecionową Sigma ZM, w której zastosowanie głowicy pryzmatycznej z czterema niezależnymi wrzecionami o mocy 7,5 kW jest idealnym rozwiązaniem pomiędzy gabarytami głowicy obróbczej a liczbą dostępnych narzędzi. Wykorzystanie falowników do sterowania elektrowrzecionami umożliwia uniknięcie przestojów pomiędzy zatrzymaniem jednego a uruchomieniem kolejnego narzędzia.

ReklamaSigma ma trzy tryby pracy pozwalające odpowiednio dostosować maszynę do potrzeb produkcyjnych. Może pracować w cyklu zmechanizowanym poprzez wykorzystanie podajników detali w obu polach obróbczych. Specjalne łoże stojaków (podajników detali) pozwala odsunąć je w strefę postoju celem udostępnienia jednego lub dwóch pól pracy, gdy użytkownik zdecyduje się na ręczny załadunek detali przestrzennych o większych gabarytach. Poza tym maszyna ma system zautomatyzowanego pozycjonowania chwytaków, pozwalający na szybkie i precyzyjne ustawienie maszyny do każdego detalu, nawet wygiętego w dwóch płaszczyznach. Jest idealnym rozwiązaniem przy obróbce profilowanych nóg krzeseł i stołów oraz innych elementów mebli.

Obrabiarka ma na głowicy cztery narzędzia oraz dwa magazynki na wyroby do obróbki, z których sama może je sobie pobierać. Maszynę obsługuje jeden pracownik, który zapełnia zasobniki detali do obróbki oraz odbiera obrobione elementy. Wielowrzecionowa głowica obróbcza przejeżdża na pole obróbcze i przystępuje do pracy. Obróbka jest oddalona od pozycji operatora (bezpieczna), a maszyna otoczona obudową o długości 5700 mm, głębokości 4600 mm i wysokości 3300 mm. Pozwala to na obróbkę w osi X do długości 3400 mm, Y – 1550 mm (w opcji nawet do 2300 mm), a Z – 1000 mm. W osi A zakres obróbki jest nieograniczony, a w C mieści się w zakresie +/- 360 stopni. Maksymalny przekrój elementu może wynosić 130 x 100 mm, a długość 1000 mm.

Nie ma dla nas kształtów niemożliwych do realizacji

Każde z dwóch pól obróbczych Sigmy wyposażono w niezależny przycisk nożny oraz kasetę sterowniczą na froncie obudowy. Na każdym polu są także: stół o powierzchni 1200 x 500 mm, dwie belki na jeden stół i dwie pompy próżniowe Terpo o mocy 160 m3/h każda. Głowica P4MAN zawiera cztery elektrowrzeciona z manualną wymianą narzędzi. Maksymalna szybkość obrotowa wrzeciona wynosi 24 000 obr./min. Jego zwarta budowa pozwala na prowadzenie skutecznej obróbki detali o skomplikowanych kształtach.
Nie sposób pominąć szafy sterowniczej z osłoną bezpieczeństwa, zapewniającą mechaniczne zabezpieczenie stref pracy maszyny. Osłona wokół niej chroni operatora przed trocinami, wiórami oraz redukuje hałas powstały w trakcie pracy. Dodatkowo stanowi stałą barierę pomiędzy szczególnie niebezpiecznymi elementami maszyny a operatorem.

Plan na zakup kolejnych maszyn

Bardzo wydajne, bezawaryjne, pracujące z dużą dokładnością – to najważniejsze cechy rozwiązań Fanum, które przekonały Ariela Kolasę do zakupu tych maszyn.
– Cenię sobie możliwość konfiguracji urządzeń w zależności od moich potrzeb – dodaje właściciel. – Przygotowano dla nas rozwiązanie „szyte na miarę” – dokładnie takie, jakiego szukaliśmy. Jestem również bardzo zadowolony z serwisu.

Bywa tak, że Sigma ZM (wydajna i precyzyjna) pracuje w firmie Kolmar przez całą dobę, co jest kluczowe w technologii konstrukcji krzeseł stosowanych przez tego producenta. Firma nieustannie się rozwija, planuje nowe inwestycje i stale udoskonala swoją ofertę. W tym roku w Poznaniu odbędzie się premiera nowych mebli tej marki.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 • Kolmar

  Meble tego producenta, choć są podobnej jakości, to różnią się detalami, kolorem i wykończeniem. Fot. Kolmar

 • Kolmar

  Mocną stroną firmy jest opracowana na miejscu technologia ręcznego gięcia drewna na gorąco. Fot. Kolmar

 • Kolmar

  Sigma ma trzy tryby pracy pozwalające odpowiednio dostosować maszynę do potrzeb produkcyjnych. Fot. Kolmar

 • Kolmar

  Fabryka nieustannie się rozwija i poszerza ofertę. Fot. Kolmar

 • Kolmar

  Każde krzesło to małe dzieło sztuki. Fot. Kolmar

 • Kolmar

  Najnowsze trendy, premiera firmy KOLMAR na tegoroczne targi w Poznaniu. Fot. Kolmar

 • Kolmar

  Najnowsze trendy, premiera firmy KOLMAR na tegoroczne targi w Poznaniu. Fot. Kolmar

 • Kolmar
 • Kolmar
 • Kolmar
 • Kolmar
 • Kolmar
 • Kolmar
 • Kolmar

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Czy nowa, cienka sklejka StringPly rewolucjonizuje branżę modelarską?

Innowacyjne materiały

Dodane:

/

Paged Morąg, wiodący producent sklejki, ogłasza wprowadzenie na rynek swojego najnowszego produktu: StringPly. Ta ultracienka sklejka modelarska, produkowana z najwyższą starannością w Polsce, obiecuje rewolucję w wielu dziedzinach, od modelarstwa po projektowanie wnętrz i produkcję mebli.

Paged Morąg

Sklejka ma wiele ciekawych zastosowań, także w branży modelarskiej. Fot. Paged Morąg

StringPly to wyjątkowy materiał o grubości zaledwie 1,5 mm, co sprawia, że jest niezwykle elastyczny i lekki. Dotychczas Paged specjalizował się w produkcji sklejki o większych grubościach, jednak dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji, firma osiągnęła przełom, wprowadzając na rynek produkt o niezrównanej cienkości i wyjątkowych właściwościach.

Do szerokiego zastosowania

Największym atutem StringPly jest jego wszechstronność. Dzięki możliwościom modelowania i gięcia, sklejka ta znajdzie zastosowanie w sztuce, rzemiośle, aranżacji wnętrz, a także w modelarstwie i tworzeniu modeli architektonicznych.

Kierownik Pracowni ds. Badań i Rozwoju w Paged LabTech, Mateusz Sasin, podkreśla, że StringPly otwiera drzwi do nowych możliwości w projektowaniu i tworzeniu, pozwalając na wyrażenie kreatywności w nieograniczony sposób.

Innowacyjna technologia produkcji sklejki StringPly opiera się na precyzyjnym procesie pozyskiwania warstw drzewnych oraz unikalnej technologii sklejania za pomocą specjalistycznego, wodoodpornego filmu. Każda z trzech warstw tej sklejki o ultracienkiej grubości (0,55 mm) jest przesycona klejem folią łączącą, co gwarantuje integralność i trwałość materiału.

Produkt z pewnego źródła

Jakość StringPly idzie w parze z ekologią. Drewno wykorzystywane do produkcji pochodzi wyłącznie ze źródeł opatrzonych certyfikatem FSC, a metoda klejenia opiera się na filmie – papierze nasyconym klejem, co przekłada się na większą trwałość produktu. Ponadto, StringPly jest niskoemisyjny i spełnia normy dotyczące bezpieczeństwa zabawek dla dzieci.

Dzięki swoim unikalnym cechom, sklejka StringPly ma szansę stać się niezastąpionym materiałem dla projektantów, artystów i rzemieślników, którzy poszukują materiału o wysokiej jakości, elastyczności i łatwości obróbki.

O Grupie Paged

Paged Morąg to część Grupy Paged, która od ponad 90 lat jest jednym z największych producentów sklejki w Europie. Grupa Paged oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty dla wielu branż na całym świecie, opierając się na własnym centrum badawczo-rozwojowym, Paged LabTech. Działając zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi i jakościowymi, firma zyskała uznanie na rynkach światowych.Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Stawiają na nowoczesne systemy lakiernicze na rzecz zrównoważonej przyszłości

Chemia przemysłowa na targach Holz – Handwerk

Dodane:

/

Hesse Lignal, będąca wielopokoleniową firmą rodziną o głęboko zakorzenionej tradycji, podjęła zdecydowane kroki w kierunku ochrony środowiska i budowania lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i dbając o zrównoważony rozwój, firma postanowiła przekształcić swój asortyment produktów lakierniczych.

Do roku 2030 firma Hesse Lignal planuje zastąpić swoje wszystkie produkty rozpuszczalnikowe ekologicznymi alternatywami oraz zwiększyć wykorzystanie surowców odnawialnych. Celem tych działań jest redukcja emisji lotnych związków organicznych (LZO) oraz ochrona zasobów naturalnych, co ma przyczynić się do stworzenia bardziej przyjaznego dla środowiska i przyszłych pokoleń świata.

Gotowi na zmiany

Już wiosną 2022 roku firma podjęła zdecydowaną decyzję o wycofaniu z asortymentu lakiernictwa takich produktów, jak lakiery nitrocelulozowe, bejce rozpuszczalnikowe oraz utwardzane kwasowo lakiery rozpuszczalnikowe do końca 2023 roku.

Następnie, w ciągu kolejnych lat do 2030 roku, wszystkie pozostałe produkty rozpuszczalnikowe zostaną zastąpione ekologicznymi alternatywami.

Warto zaznaczyć, że w związku z tymi zmianami mogą nastąpić pewne modyfikacje w działalności klientów firmy. Jednakże, firma Hesse Lignal zapewnia, że jest gotowa do współpracy i wsparcia w procesie adaptacji do nowych rozwiązań, aby razem przyczynić się do tworzenia bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości.

Rozwój mimo przeszkód

W tym momencie firma odczuwa dyskomfort na polskim rynku w powodu sytuacji ekonomicznej. Niemniej jednak intensywnie pracuje nad swoim wizerunkiem w Polsce. Jednocześnie, jak się dowiedzieliśmy podczas wizyty na jej stoisku podczas targów Holz – Hnadwerk, szuka kandydata na przedstawiciela handlowego w rejonie Polski północno – wschodniej, który uzupełni dodatkowo już istniejące struktury sprzedażowe w centralnej i południowej części kraju.

Głównym wymaganiem, które dotyczy potencjalnego kandydata jest zaangażowanie oraz zbieżność celów zawodowych.

Firma Hesse Lignal zapewnia niezbędne szkolenia, co ma na celu zapewnić dobry start nowemu przedstawicielowi.

Ekologia dla wszystkich

Zgodnie z przyjętym kierunkiem rozwoju, podczas targów Holz – Handwerk w Norymberdze firma Hesse Lignal lansuje linię swoich lakierów bezrozpuszczalnikowych, które są zgodne z dzisiejszym trendem związanym ze stosowaniem chemii przyjaznej środowisku. Pod tym względem przedsiębiorstwo ma szerokie plany wdrażania tej technologii także na rynku polskim. Obecnie pracuje tutaj już z dużymi odbiorcami, a w tym także z firmą IKEA, która kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój swoich produktów końcowych. Strategia firmy Hesse Lignal na najbliższy czas obejmuje intensywne działania sprzedażowe w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które jeszcze nie stosują technologii lakierowania na bazie produktów wodnych. Jest to wyzwanie, bowiem wiąże się ze zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń oraz z edukacją na temat lakierów przyszłości. Dlatego odbiorcy firmy mogą liczyć na rozszerzone wsparcie techniczne związane z wdrożeniem lakierów do ich produkcji.

„Strategia firmy Hesse Lignal na najbliższy czas obejmuje intensywne działania sprzedażowe w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które jeszcze nie stosują technologii lakierowania na bazie produktów wodnych.”

Targi pod lupą

– Rezultat tegorocznej edycji targów Holz – Handwerk oceniam bardzo optymistycznie, także ze względu na ich termin odbywania się. Te targi są lepsze od poprzedniej edycji, bowiem ostatnie dwa dni były bardzo intensywne pod względem frekwencji na naszym stoisku. Zebraliśmy wiele ciekawych kontaktów, a w tym zupełnie nowe i pozytywnie rokujące na przyszłość – mówi Melanie Koeningshoven z firmy Hesse Lignal.

Na swoim stoisku zaprezentowała ona swoje innowacje, a między innymi lakiery, które pozwalają uzyskać na powierzchni wizualny efekt powłoki kamiennej. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą uzyskać imitację naturalnego materiału wszędzie tam, gdzie jego ciężar jest przeszkodą. Poza tym firma lansuje dwuskładnikowe lakiery na bazie wody, przeznaczone do uszlachetniania naturalnych powierzchni drewnianych.

Działania firmy Hesse Lignal, także poprzez udział w targach branżowych, stanowią istotny krok w kierunku budowania społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz promowania świadomości ekologicznej w branży lakierniczej.

Poprzez konsekwentne dążenie do wprowadzenia innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań, firma ta pokazuje, że zrównoważony rozwój może i powinien być integralną częścią strategii każdej organizacji.

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Ostermann ma odpowiednie obrzeża

Nowe kolekcje

Dodane:

/

Ostermann
Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostarczane w ilościach już od 1 metra. Fot. Ostermann

Egger, Formica, Polyrey und Resopal … Kilku producentów płyt w Europie prezentuje obecnie swoje nowe kolekcje. Jak zawsze, Ostermann jest na bieżąco i dostarcza odpowiednie obrzeża, gdy tylko płyty pojawią się w sklepach.

Ilekroć producenci płyt wprowadzają nowe kolekcje, zawsze warto zajrzeć do sklepu internetowego Ostermann, gdzie stolarze mogą polegać na przysłowiowej szybkości firmy Ostermann. Eksperci Ostermann z pasją i zaangażowaniem robią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej zapewnić odpowiednie rozwiązanie dla wąskich powierzchni. I robią to, gdy tylko pierwsze płyty pojawią się w sklepach. Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostępne z magazynu w standardowych wymiarach 23, 33, 43 i 100 x 1 lub 2 mm. Są dostarczane w najmniejszych ilościach już od 1 metra. Więcej informacji na temat najnowszych obrzeży z kolekcji Egger, Formica, Polyrey i Resopal można znaleźć pod tagiem „#Highlights03” na stronie www.ostermann.eu.

To są trendy

W wymienionych kolekcjach znajduje się wiele subtelnych kolorów jednolitych i więcej kolorów matowych. Dekory drewniane są również bardziej matowe i mają bardziej naturalne wytłoczenia. Marmur jest nadal jednym z najpopularniejszych wzorów wśród dekorów kamiennych. Wprowadzając liczne nowości do asortymentu, firma Ostermann zawsze zapewnia pasujące obrzeża.

Egger: Dekorativ 24+

Grupa Egger, z siedzibą w St. Johann (Austria), swoją nową kolekcję Dekorativ 24+ wprowadziła na rynek na początku lutego. Składa się ona z ponad 300 płyt w ponad 100 nowych kolorach i dekorach. W kolekcji Dekorativ 24+ znajdują się eleganckie i delikatne dekory drewniane, maty oraz niezwykle aksamitnie gładkie kolory jednolite, a także klasyczne imitacje materiałów, które zachwycają wyjątkowo realistycznymi wytłoczeniami. Oczywiście dotyczy to również licznych płyt lakierowanych z serii PerfectSense z dekorami drewnianymi i jednolitymi.

Polyrey: Collection 2024

Collection 2024 od francuskiego producenta Polyrey również oferuje duży wybór ponad 440 płyt meblowych. Do wyboru jest ponad 230 kolorów jednolitych i 200 dekorów. Z czego ponad 90 stanowią nowości. Według Polyrey kolekcja zawiera „wybuchową” mieszankę aktualnych trendów. Obejmują one dekory lastryko i mozaiki, a także imitacje materiałów o wyglądzie płyt OSB i korka.

Resopal: Collection 2024

Od połowy stycznia dostępna jest również nowa oferta produktów firmy Resopal. Również w tym przypadku kolekcja została rozszerzona o różne neutralne kolory i kolejną matową powierzchnię. Spośród 335 płyt w 149 jednolitych kolorach i 186 dekorach, 71 kolorów i dekorów to nowości. Szczególnie przyciągają wzrok powierzchnie Meran Oak, nowoczesna, ale rustykalna wersja dębu, oraz nowy jasny dekor wiązu Ventura Elm.

Coming soon: The Formica® Collection

Posiadająca swoje oddziały na całym świecie grupa Formica z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do której należy Homapal, wprowadzi na rynek nową kolekcję w połowie marca. Eksperci Ostermann spodziewają się ponad 40 nowych produktów, a także zaoferują odpowiednie obrzeża z okazji wypuszczenia na rynek tej kolekcji.

Nowe obrzeża – kompleksowa obsługa

Ostermann oferuje stolarzom nie tylko największy w Europie asortyment obrzeży dostępnych od ręki, ale także odpowiednie materiały do profesjonalnej obróbki obrzeży: od szerokiej gamy środków czyszczących i klejów topliwych po artykuły do obróbki i organizacji pracy przy obrzeżach. Oznacza to, że wiele materiałów do konstrukcji mebli można zamówić z jednego źródła, oszczędzając czas i pieniądze.

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Fabryka Fey powiększy się o halę produkcyjną i biurowiec

Inwestycje

Dodane:

/

Fabryka łóżek i materaców firmy Fey buduje nową halę produkcyjną i budynek biurowy w Topolach w województwie pomorskim. Dzięki temu zwiększa swoją powierzchnię do 18 tys. m kw.

– Rozbudowa zakładu to kolejny etap strategii, skutkującej umacnianiem naszej pozycji na rynku, dzięki zwiększającej się liczbie zamówień – mówi Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Wszystko to sprawia, że zamierzamy zwiększyć zatrudnienie. Poszukujemy ok. 70 osób, w tym pracowników produkcyjnych oraz biurowych.

Większa powierzchnia produkcyjna

Generalnym wykonawcą inwestycji jest WPIP Construction. Rozbudowywany kompleks zlokalizowany jest w podchojnickich Topolach (województwo pomorskie), w otoczeniu Borów Tucholskich. Na infrastrukturę składają się powierzchnie produkcyjne, biurowe i magazynowe.

Kompleks należy do spółki Fey, będącej częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, jednego z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

Dzięki rozbudowie powierzchnia fabryki wzrośnie z 13,5 do 18 tys. m kw. Aktualnie powstaje dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 500 m kwadratowych oraz nowa hala produkcyjna o powierzchni 4 tys. m kw. Będzie ona wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp – z możliwością jej dalszej rozbudowy.

Zmiany już jesienią

Do zadań wykonawcy – WPIP Construction należy także budowa infrastruktury zewnętrznej, m.in. miejsc parkingowych.

– Dzięki umowie, którą zawarliśmy z renomowanym producentem łóżek i materaców, umacniamy się w czołówce generalnych wykonawców realizujących w Polsce inwestycje przemysłowe – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju firmy Fey, która po rozbudowie zakładu będzie mogła jeszcze mocniej zaznaczyć obecność na rynkach europejskich. To nasz zaufany partner, z którym współpracujemy już od 2017 r.

Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2024 r.

Aktualnie firma Fey w Polsce zatrudnia 450 osób – dodaje Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Jako grupa funkcjonujemy na zachodnim rynku meblowym od 1926 r. Jesteśmy bardzo dobrze odbierani przez tamtejszych klientów. Dzieje się tak dzięki odpowiednio dobranemu asortymentowi oraz jakości produktów. Obsługujemy nie tylko sklepy wielkopowierzchniowe, ale także małe, specjalistyczne. Świadczymy dla klientów biznesowych usługi, które odróżniają nas od konkurencji. W tak trudnych czasach jesteśmy firmą zwiększającą swoją sprzedaż.

Dobra współpraca
Fey to dostawca materaców oraz łóżek do wielu sieci meblowych w Polsce i w Europie, niesieciowych salonów oraz sklepów specjalistycznych. Spółka, która wcześniej występowała pod nazwą Fabryka Materaców Relaks, jest częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, której know-how i doświadczenie sięga 1926 r. Obecnie to jeden z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

WPIP Construction to renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.Czytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).