Connect with us
 


Aktualności

Trzymamy rękę na pulsie. Targi Drema, Furnica, SoFab 2019

Targi Drema, Furnica, SoFab 2019

Dodane:

/

Kurier Drzewny

Po czterech intensywnych dniach Drema, Furnica i SoFab dobiegły końca. Pomimo niekorzystnych czynników w branży, zorganizowaliśmy wystawę na światowym poziomie, która swoim rozmachem i różnorodnością udowadnia, że zarówno przemysł drzewny, jak i meblarski w Polsce mają się dobrze.

 
W sercu Wielkopolski swoją flagową ofertę zaprezentowało blisko 600 wystawców (w ramach Dremy: 490 wystawców – 400 z Polski i 90 z zagranicy; w ramach wystawy Furnica i SoFab: 95 wystawców – 57 z Polski i 38 z zagranicy).

Efektownie zaaranżowane stoiska zajęły łącznie 28 700 m2 (Drema – 25 000 m2, Furnica i SoFab – 3 700 m2 powierzchni wystawienniczej). Ekspozycja nowoczesnych maszyn, specjalistycznych urządzeń i narzędzi przyciągnęła do Poznania 15 450 zwiedzających profesjonalistów.

Zarówno produkcja mebli, jak i wyrobów z drewna należy do dynamicznie rozwijających się sektorów polskiego przemysłu, z łączną sprzedażą na poziomie 95 mld zł (2018 r.) o bardzo dużym potencjale eksportowym, ocenianym na 11 mld euro.

Polskie firmy działające w tym obszarze zaczynają jednak odczuwać skutki wyczerpywania się rezerw mocy wytwórczych oraz braki kadrowe. Konieczna jest modernizacja parku maszynowego przy mocnym nacisku na automatyzację produkcji.
 

„Przyszłoroczna edycja bloku targów Drema, Furnica i SoFab odbędzie się w dniach
8-11 września 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich”

 
– Drema oraz organizowane w tym samym czasie Furnica i SoFab są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, a jednocześnie miejscem, gdzie innowacje w branży drzewno-meblarskiej są na „wyciągnięcie ręki”. To tutaj znajduje się oferta dla wszystkich zainteresowanych tematyką Industry 4.0. – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor wystawy.
 
W trakcie bloku targów Drema, Furnica i SoFab, trwających od 10 do 13 września br., można było śledzić najnowsze trendy w przemyśle meblarskim oraz branży obróbki drewna.
 
Zwiedzający odkrywali potencjał nowoczesnych rozwiązań i zgłębiali wiedzę dzięki imponującej ofercie wydarzeń towarzyszących. Warto było wypatrywać dwudziestu produktów nagrodzonych prestiżowym Złotym Medalem MTP, 16 kreatywnych stoisk, za które wystawcy otrzymali wyróżnienia Acanthus Aureus oraz kilkudziesięciu nowości rynkowych.

 

Trzy fabryki na żywo

Atutem wystawy jest możliwość obejrzenia maszyn w ruchu. Taką szansę, poza poszczególnymi stoiskami wystawców, stworzyły trzy przestrzenie specjalne, które na czas trwania targów zamieniły się w pokazowe fabryki, prezentując nowoczesne technologie, rozwiązania i maszyny do obróbki drewna.
 
Projekty: Drema Dzieciom, Innowacyjna Kuchnia oraz Tapicernia 4.0 – to również strefy edukacyjne, które pozwoliły gościom na zapoznanie się z technologiczną stroną procesu produkcji mebli.
 
W ramach strefy Globalna Innowacja w Kuchni firma InfoTEC CNC wraz z partnerami (Abrys System, Blum, Frontres, ICA, ITA Tools, Kronospan, Lamello, Schilsner, Drew-Met) zaprezentowała kompleksowy, globalny proces projektowania i produkcji mebli na wymiar.
 
Zainteresowani mogli dowiedzieć się, jak wszechobecna cyfryzacja wpływa na procesy produkcyjne mebli na wymiar oraz jakie stwarza możliwości rozwoju i zwiększania sprzedaży.
 
Zobaczyli także kierunek zmian panujący we wzornictwie oraz przekonali się, jak duże znaczenie przy projektowaniu kuchni ma ergonomia. Mogli też poznać tajniki wiedzy dotyczące sposobów dobierania dekorów, struktur płyt meblowych, oklein oraz różne alternatywne możliwości ich zastosowania.
 
Tapicernia 4.0 to strefa z gotowymi, nowoczesnymi i zautomatyzowanymi rozwiązaniami służącymi powstawaniu mebli tapicerowanych. Oprócz InfoTEC CNC – firmy koordynującej fabrykę, w strefie zaprezentowano również produkty takich firm, jak: Allcomp, Amatec, ITA Tools, Kronospan, Pureko, Ramaro, TopSolution i Woodinspector.
 
Podczas wydarzenia Drema Dzieciom można było obserwować proces powstawania mebli dziecięcych – od projektu aż po finalne produkty. W akcję zaangażowały się polskie firmy zrzeszone w Stowarzyszeniu Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA.
 
Warto podkreślić, że wszystkie meble i akcesoria wyprodukowane w ramach akcji Drema Dzieciom są przekazywane na cele charytatywne dla potrzebujących wsparcia Domów Dziecka czy Fundacji.

 

Reklama

Dwa ważne kongresy

Czymże byłaby ekspozycja bez stworzenia uczestnikom możliwości podnoszenia wiedzy i prób udzielenia odpowiedzi na wiele pytań, nurtujących zarówno branżę drzewną, jak i meblarską?
 
Podczas drugiego dnia wydarzenia odbył się IV Ogólnopolski kongres meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska” zorganizowany przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli.
 
Tematem przewodnim spotkania były rynki perspektywiczne, które są szansą na dalszy dynamiczny rozwój polskiej branży meblarskiej. W kongresie wzięła udział m.in. Jadwiga Emilewicz.
– To ważny sektor naszej gospodarki, dlatego został wpisany do Strategii Premiera Morawieckiego na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.
 
Polskie meble oceniane są jako dobre pod względem designu, jakości i konkurencyjne cenowo. Jeśli chcemy, aby meble „made in Poland” były wysokomarżowe, muszą być rozpoznawalną marką na całym świecie.
 
Przyszłość branży to automatyzacja i robotyzacja – trzeba podnosić produktywność i budować nowoczesne parki maszyn. Wyzwaniem, które stoi przed producentami mebli wciąż, jest rynek pracy i niedostatek pracowników – twierdzi minister przedsiębiorczości i technologii.
 
Z kolei na dzień przed rozpoczęciem bloku wrześniowych targów, z ramienia Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, zorganizowany został Kongres Koopdrew. Konferencja była poświęcona wykorzystaniu drewna jako nowoczesnego, ekologicznego i bezpiecznego materiału konstrukcyjnego.
 
Obecnie w wielu częściach świata mamy do czynienia z coraz większym wykorzystaniem drewna w budownictwie. W Polsce dopiero zaczynamy rozwój tego typu budownictwa, mamy rozpoczęty rządowy program Polskie Domy Drewniane.
 
Wiele musimy jeszcze się nauczyć, aby dojść do takiego poziomu, jak np. w krajach skandynawskich. W jaki sposób możemy to osiągnąć? Takie pytanie postawione zostało ekspertom z krajowych i zagranicznych organizacji oraz instytucji związanych z przetwórstwem drzewnym.
 
W obu kongresach uczestnicy dopisali i z zainteresowaniem przysłuchiwali się wystąpieniom prelegentów.

 

Siła kobiet

Wydarzenie „Kobiety branży meblarskiej – Bądź inspiracją, która zmienia świat” zorganizowane zostało przez Ogólnopolską Izbę Gospodarczą Producentów Mebli we współpracy z Grupą MTP. W spotkaniu, które miało na celu integrację kobiet pracujących w branżach meblarskiej i drzewnej, wzięło udział kilkadziesiąt pań.
 
W rozmowie „Twoja energia może napędzić cały świat” swoim doświadczeniem w pracy w branży uznawanej za „typowo męską” podzieliła się z uczestniczkami Maria Wegner ze SWISS Krono. Z kolei Danuta Pawlik z Schattdecor Polska, Sylwia Oleńska z Wydziału Technologii Drewna SGGW w Warszawie oraz Anna Dzierżanowska z Kuchnie Halupczok w dyskusji: #womenofpower przekazały wiele cennych uwag i swoich obserwacji wynikających z pracy w branżach zdominowanych przez panów.
– To pierwsza, ale na pewno nie ostatnia taka inicjatywa integrująca kobiety pracujące w branżach meblarskiej i drzewnej. Konieczna jest walka ze stereotypami, które wciąż są obecne w naszej kulturze. Kobietom nie brakuje umiejętności koniecznych do pracy w tzw. „męskich sektorach”.
 
Panie mają potencjał, który może być impulsem do rozwoju całej branży. Dlatego podejmujemy działania, które mają na celu wsparcie i ułatwienie kobietom budowanie kariery zarówno w przemyśle drzewnym, jak i meblarskim – podsumowuje Aleksandra Pawlina-Janyga, która poprowadziła spotkanie.

Znani i doceniani

Tegoroczna odsłona targów obfitowała w wiele wydarzeń: lubiana i kontynuowana strefa Drema Design, inspirująca Drema Tools, emocjonujące Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, Poligon Prezentacji Lakierniczych, Wyczarowane z Drewna, Warsztaty Parkieciarskie, Strefa Wiedzy czy nowość – Strefa Dom Drewniany.
 
Wartą uwagi była liczna obecność twórców internetowych – bloggerów, vloggerów i pasjonatów stolarstwa, którzy swoimi umiejętnościami dzielą się z pomocą mediów społecznościowych (Facebook, Instagram, YouTube).
 
Na targach Drema, Furnica i SoFab można było podziwiać: Lidki i Jarka z portalu Dom i Drewno, którzy zorganizowali dwudniowe studio mobilne na żywo. Codzienne pokazy odbywały się także na stoisku Felder, gdzie stacjonowali Sławek i Meble Twojego Pomysłu, z kolei na ekspozycji Agencji AMK można było spotkać Przemka z Kępy Marzeń.
 
Portal drewno.pl zorganizował pierwsze na tak dużą skalę spotkanie digitalowych pasjonatów stolarstwa i na wydarzenie Magia Drewna do współpracy zaproszeni zostali: Alicja Solarska – Alicja w Krainie Drewna, Aneta Bukowska – Starych mebli czar, Helena Lipińska i Agnieszka Baraniok-Lipińska – Helena Majsterkuje, Adrian Hak – HK, Jacek Boborycki i Roman Szosler – Milion Pomysłów na Minutę, Filip Stanowski – Galeria Sztuki Stara Praga & Pracownia Renowacji Mebli Dawnych, Łukasz Giergasz – Stolarnia 5 m2, Maciej Kupś i Waldemar Sokalski – Rob in Wood, Mariusz Lipniacki, Mariusz Siwy – Gizmo Garaż, Mateusz Ignacak – Młody Stolarz, Mateusz Wudecki, Paweł Żurowski – Pan Fleks, Rafał Olearczuk – Olo76, Robert Wyskiel, Tomasz Magaj.

 

Zapraszamy za rok

– Zarówno przemysł drzewny, jaki i meblarski ulegają ciągłym transformacjom i stoją przed nimi niemałe wyzwania.
 
Na przestrzeni ostatnich kilku lat zmieniły się nie tylko zasady produkcji, ale i oczekiwania klientów. Zagrożeniem dla sektora są również kurczące się zasoby surowca oraz problemy kadrowe.
 
Czy innowacje mogą być odpowiedzią na wyzwania współczesnego rynku? Tak, jeśli pozwolą na oszczędność materiałów, stosowanie zrównoważonej produkcji i produkowanie mebli „szytych na miarę” wymagającego klienta. Przekonać się o tym mogli uczestnicy bloku targów Drema, Furnica i SoFab 2019.
 
Podczas tegorocznej edycji w Poznaniu zaprezentowana została kompleksowa oferta dla przemysłu drzewno-meblarskiego – od surowców, materiałów i komponentów do prekursorskich maszyn i urządzeń do produkcji mebli – podkreśla Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów. – A jak będzie kształtować się przyszłość branż drzewnej i meblarskiej? Tę kwestię będziemy rozpatrywać podczas kolejnej edycji targów, na którą serdecznie zapraszam. Warto również odwiedzić targi DremaSilesia w Sosnowcu (17 – 19 kwietnia 2020 r.).

  • Kurier Drzewny

  • Kurier Drzewny

  • Kurier Drzewny

  • Kurier Drzewny

  • Kurier Drzewny

  • Kurier Drzewny

  • Kurier Drzewny

  • Kurier Drzewny

  • Kurier Drzewny

  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny
  • Kurier Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Współpraca Felder Group i EMC

Partnerstwo technologiczne

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Od lewej do prawej: Alexander Felder (CMO Felder Group), Stephan Kuenzel (Productmanager Felder Group Automatic Machines), Alberto Stagni (współwłaściciel EMC), Lorenzo Baraccani (współwłaściciel EMC), Giulio Baraccani (współwłaściciel EMC), Ivano Coveri (CEO EMC), Tamara Felder (CMO Felder Group), Hansjoerg Felder (CEO Felder Group). Fot. Felder Group

Spółki Felder Group i EMC srl współpracują z powodzeniem od ponad dwóch dekad. Teraz obie firmy porozumiały się w sprawie głębszego partnerstwa technologicznego. Felder Group nabyła większościowy udział w EMC srl i tym samym włączyła EMC do swojej grupy przedsiębiorstw.

 
Szczególny nacisk położony jest na obszar technologii szlifowania. Felder Group i EMC oferują przyszłościowe i już sprawdzone rozwiązania w zakresie szlifowania we wszystkich obszarach wtórnej obróbki drewna. Od maszyny podstawowej, po innowacyjne rozwiązania indywidualne i produkty z najwyższej półki – w ramach partnerstwa klient otrzymuje wszystko, co jest niezbędne na każdym etapie łańcucha procesów w obszarze technologii szlifowania. Drugim ważnym obszarem zastosowania technologii szlifowania EMC jest obróbka metali, co wyraża się w szerokiej ofercie maszyn EMC.

 
Oferta produktów Felder Group w ostatnich latach znacznie się poszerzyła, a na pierwszy plan coraz częściej wysuwają się także indywidualne wymagania klientów i projekty specjalne. Jednocześnie wysoki popyt na różnych rynkach i polach wzrostu wymaga wspólnego powiązania potencjału badawczo-rozwojowego i produkcyjnego.

 
– Dla nas, jako dostawcy pełnego zakresu usług w obszarze wtórnej obróbki drewna, konsolidacja i integracja EMC w ramach Felder Group była logicznym i przyszłościowym krokiem. Dzięki EMC zyskaliśmy innowacyjnego partnera technologicznego, który dysponuje wszystkimi zdolnościami technologicznymi i miękkimi kompetencjami niezbędnymi do obsługi całego łańcucha procesów w segmencie szlifowania – mówi Tamara Felder, Chief Marketing Officer Felder Group.

 
Zakłady produkcyjne w Hall in Tirol i w Imola zostaną zachowane w całości. Ośrodek badawczo-rozwojowy oraz zakłady produkcyjne w Imola pozostaną na miejscu i będą w przyszłości rozbudowywane. Międzynarodowa sprzedaż i serwis w zakresie obróbki drewna w obszarze technologii szlifowania zostaną w dużej mierze przejęte przez Felder Group. Istniejące struktury sprzedaży spółek Felder Group i EMC zostaną utrzymane.

 
– Zespół EMC jest bardzo zadowolony, że doszło do połączenia z Felder Group i że położono duży nacisk na technologię szlifowania. Wyjątkowa okazja, aby pokazać nasze doświadczenie innowacyjność oraz móc w pełnym zakresie obsługiwać wielu klientów na różnych rynkach – stwierdza Ivano Coveri, CEO EMC.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

„Transformacja obróbki drewna”

LIGNA 2023: 15 – 19 maja, Hanower, Niemcy

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Podczas wydarzenia zaprezentują się światowi dostawcy technologii dla branży. Fot. Materiały prasowe

Głównym tematem tegorocznej LIGNY jest „Transformacja obróbki drewna”, czyli przedstawienie realnych scenariuszy dla przemysłu drzewno-meblarskiego biorąc pod uwagę obecne i przyszłe kierunki rozwoju cyfryzacji, a także dostępne rozwiązania.

LIGNA odbędzie się w Hanowerze w dniach 15 – 19 maja br. pod hasłem: „Transformacja obróbki drewna” i obejmie takie tematy jak automatyzacja oraz cyfryzacja procesów, jak również zastosowanie nowych materiałów i technologii.

Wydarzenie pokaże, w jaki sposób można zoptymalizować wydajność, podwyższyć jakość i zrównoważyć rozwój obróbki drewna, na przykład poprzez uczenie maszynowe.

Cyfryzacja to kluczowa technologia postępująca, która powoduje fundamentalne zmiany w całym łańcuchu wartości obróbki drewna, zarówno w przemyśle, ale także w sektorze rzemieślniczym. Cyfryzacja, jako całościowy proces transformacji ewolucyjnej, ma produktywny wpływ na wszystkie obszary – od strategii, przez organizację produkcji i logistyki, po sprzedaż i obsługę posprzedażową.

LIGNA od lat towarzyszy rozwojowi branży. W tym roku temat „Transformacji obróbki drewna” konsekwentnie kontynuuje tematykę z 2019 roku, którą były „Zintegrowane technologie obróbki drewna – rozwiązania dostosowane do potrzeb” i 2017 r.

„Zintegrowana produkcja”. W trakcie targów można będzie odkrywać nowe technologie samodzielnie, jak również wziąć udział w hybrydowym zwiedzaniu z przewodnikiem, które odbędzie się w językach niemieckim i angielskim. Wydarzeniu towarzyszyć będą także specjalne formaty, pokazy i prezentacje.

Wiedza = udane inwestycje

Dla przedsiębiorstw rzemieślniczych zajmujących się obróbką drewna wdrożenie technologii cyfrowych to szczególne wyzwanie. Brak wiedzy technicznej w tym zakresie może szybko doprowadzić do trudności w integracji nowych technologii. LIGNA 2023 jest zatem odpowiednim miejscem do zdobycia podstawowej wiedzy potrzebnej do pełnego wykorzystania korzyści płynących z cyfryzacji. Kolejny ważny temat, który zostanie poruszony w Hanowerze to „Bezpieczeństwo danych”. Podobnie jak w przypadku każdego zarządzania cyfrowymi danymi, procesy transformacji w obróbce drewna także wymagają właściwej strategii bezpieczeństwa, aby zapobiec utracie czy wyciekom danych.

Istotne są również takie aspekty, jak: zapewnienie kompatybilności w celu zintegrowania istniejącego sprzętu oraz umożliwienie przesyłania danych i komunikacji między różnymi systemami.

Co jednak najważniejsze, transformację należy rozumieć również jako zmianę kulturową, w której przestrzenie dla procesów twórczych wciąż otwierają się przed ludźmi.

Szeroka oferta i światowe nowości

Wiodące na świecie targi przemysłu drzewnego i przetwórstwa drzewnego są wspólnie organizowane przez Deutsche Messe i VDMA Woodworking Machinery. Prezentuje całą gamę produktów i usług dla przemysłu pierwotnego i wtórnego – narzędzia, maszyny i systemy do produkcji niestandardowej i masowej, technologii powierzchni, produkcji płyt drewnopochodnych, technologii tartacznej, energii z drewna, elementów maszyn i techniki automatyki, a także maszyny i instalacje dla leśnictwa, obróbki drewna okrągłego i produkcji tarcicy.

Kto i gdzie – krótkie przypomnienie

• Narzędzia i maszyny do produkcji indywidualnej i masowej (hale 11 – 15, 27).
• Technologia powierzchni (hale 16, 17).
• Produkcja płyt opartych na drewnie (hale 26).
• Technologia tartaczna (hala 25).
• Energia z drewna (hale 25, 26, teren otwarty).
• Komponenty maszynowe i technologia automatyzacji (hala 16).
• Maszyny dla leśnictwa, obróbki kłód i produkcji tartacznej (teren otwarty P32 – 35).

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ligna.de

Kurier Drzewny

W trakcie targów LIGNA można będzie znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania, a dzięki konsultacjom ze specjalistami także rozwiązać rozmaite wyzwania i problemy produkcyjne. Fot. Materiały prasowe

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

Bezpieczeństwo, efektywność energetyczna i automatyka

Schuko na targach LIGNA

Dodane:

/

Schuko
Zaprezentowana na poprzedniej LIGNIE nowa generacja worków filtrujących udowodniła cel firmy, jakim jest „Zero Emission”. To rozwiązanie pozwoliło na wyeliminowanie wszystkich cząstek stałych pyłu > 0,1 mikrometra z wydajnością 99,95 proc. Fot. Schuko

W trakcie tegorocznych targów LIGNA przyjrzymy się najnowszej ofercie firmy Schuko. Z rozwiązaniami z zakresu techniki filtracji i odciągu pyłów będzie można zapoznać się na stoisku D23 w hali 12.

Schuko

Podczas tegorocznej wystawy w Hanowerze na stoisku D23 w hali 12 firma Schuko pokaże szereg nowości oraz rozwiązań dedykowanych zakładom o różnej wielkości. Fot. Schuko

Firma wyprzedza swoje czasy

Podczas ostatnich targów LIGNA w Hanowerze firma Schuko zaprezentowała mobilny odpylacz z nową generacją membranowych worków filtracyjnych „Zero Emission”. Pandemia koronowirusa pokazała, że ​​wykorzystany w tym rozwiązaniu certyfikowany materiał filtracyjny doskonale nadaje się nie tylko do odpylaczy marki Schuko, ale także zapewnia ochronę przed wirusami. Ten specjalny materiał filtracyjny w jakości Hepa został przetestowany przez instytut badawczy DEKRA i certyfikowany do produkcji maseczek. Udowadnia to, że firma Schuko znacznie wyprzedziła swoje czasy. Co w tym roku zaprezentuje producent?

Na wystawie poznamy efekty postępów technologicznych, poprzez prezentację m.in. najnowszych ulepszeń odpylaczy serii Vacomat, a także nowo opracowanych klap izolujących wybuch z certyfikatem ATEX, który uzupełnia holistyczną, zgodną z normami koncepcję bezpieczeństwa rurociągów.

– Poza podstawowymi tematami biznesowymi skoncentrujemy się w tym roku na efektywności energetycznej i dotacjach, ochronie przeciwpożarowej i przeciwwybuchowej oraz przed hałasem, jak również automatyce – wyjaśnia Robert Marciniak z firmy Schuko Polska sp. z o. o.

Schuko 5.0

W trakcie hanowerskiego wydarzenia producent pokaże wiele możliwości oraz wskaże drogę do innowacyjnej techniki systemowej dzięki rozwiązaniom Schuko 5.0. Warto podkreślić, że optymalne odsysanie pyłu i wiórów zapewnia firmom lepsze wykorzystanie maszyn, zwiększoną produktywność, a jednocześnie zdrowe i bezpieczne warunki pracy. Producent wspiera zarówno mniejsze firmy, jak i zakłady przemysłowe, a także dostarcza kompletne rozwiązania systemowe oraz służy fachową radą. Oferowane systemy cechują się niezawodnością, a kompetentni i zaangażowani pracownicy świadczą doradztwo na najwyższym poziomie.

Asortyment produktów jest bardzo szeroki. Schuko oferuje zarówno stacjonarne urządzenia odpylające, takie jak systemy filtrów przemysłowych VALIDUS, jak też małe, mobilne, niedrogie urządzenia odpylające oraz mobilne i wydajne odpylacze z serii VACOMAT do instalacji w pomieszczeniach. Uzupełnieniem oferty są rębaki i brykieciarki, dzięki którym można zaoszczędzić sporo miejsca podczas składowania i ponownego wykorzystania energetycznego drzewnych materiałów odpadowych. Producent oferuje także różne rozwiązania wspierające przedsiębiorców podczas obróbki powierzchni, w tym m.in. systemy do odciągu mgły lakierniczej i ergonomiczne stoły szlifierskie.

Więcej informacji: www.schuko.de

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

Tegoroczna wystawa interzum będzie wielka!

Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Meblowego oraz Wykończenia Wnętrz

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Międzynarodowi wystawcy zaprezentują mieszankę o wyjątkowym zasięgu nowych technologii w odniesieniu do zrównoważonej produkcji, inteligentnych materiałów i powierzchni dekoracyjnych. Fot. Koelnmesse

W dniach od 9 do 12 maja 2023 roku targi interzum zaprezentują się ze świeżym rozmachem przed międzynarodową, profesjonalną publicznością jako aktywny kreator zmian kształtujący branżę pod hasłem „Shaping the Change”.

Kurier Drzewny

Tematycznie interzum zostały ponownie podzielone na trzy zakresy: Function & Components, Materials & Nature oraz Textile & Machinery. Fot. Koelnmesse

Po cyfrowej edycji interzum@home w 2021 roku, wiodąca w świecie międzynarodowa platforma branżowa ponownie odbędzie się na żywo w halach wystawienniczych w Kolonii. Decydenci, liderzy opinii, multiplikatorzy i kreatorzy trendów z całego świata dowiedzą się na miejscu o innowacjach i nowych produktach, zbiorą inspiracje, wzmocnią istniejące relacje biznesowe oraz nawiążą nowe kontakty z klientami. Organizatorzy spodziewają się ponad 1400 wystawców z około 60 krajów. Oznacza to, że interzum ponownie będzie imprezą na wysokim poziomie, który wyróżniał targi jeszcze przed pandemią. Obok wiodących na rynku firm swoje miejsce znajdą również przedsiębiorstwa pełne pomysłów i nowych idei. Międzynarodowi wystawcy zaprezentują mieszankę o wyjątkowym zasięgu nowych technologii w odniesieniu do zrównoważonej produkcji, inteligentnych materiałów i powierzchni dekoracyjnych. Jako dostawcy dla sektora wyposażenia wnętrz i siła napędowa innowacji dla branży meblowej podkreślą swoje znaczenie jako ważni partnerzy w rozwoju nowych produktów i trendów wzorniczych. Ta różnorodność sprawia, że na targach widoczne są nie tylko najnowsze materiały, tworzywa i procesy produkcyjne, ale także trendy i wizje projektowania przyszłych przestrzeni mieszkalnych. I tak ochrona zasobów, zrównoważony rozwój i pozyskiwanie surowców, odzyskiwanie energii oraz przetwarzanie odzyskanych surowców do ponownego wytwarzania materiałów o trwalszej przydatności, jak również rozwijająca się dziedzina living będą tematami, które odegrają ważną rolę.

Globalnie – temat przewodni „Neo-Ekologia”

W temacie przewodnim „Neo-Ekologii” targi skupią się w szczególności na tematach ochrony klimatu i planowania zorientowanego na przyszłość, ponieważ są one decydujące dla udanych innowacji w dłuższej perspektywie. Dzięki zrównoważonym produktom i procesom produkcyjnym wiele firm z branży dostawców dla przemysłu meblowego już dziś przejmuje odpowiedzialność społeczną. Dlatego też interzum ze wzmożoną siłą skoncentruje się na tych tematach, aby napędzać wspólny dialog, który doprowadzi do nowych rozwiązań.

Nowa struktura hal

Tematycznie wystawę ponownie podzielono na trzy zakresy: Function & Components, Materials & Nature oraz Textile & Machinery. Taka struktura zbliży do siebie uczestników łańcuchów i stworzy przejrzysty przegląd grup produktowych dla wystawców i odwiedzających. Jednocześnie nowy układ hal ma zapewnić większą efektywność. Celem jest jeszcze lepsze osobiste doświadczenie targowej atmosfery przez odwiedzających.

– Zbliżyliśmy zakresy tematyczne przestrzennie na naszym terenie, dzięki czemu odwiedzający będą potrzebować mniej czasu, aby dostać się z punktu A do punktu B, a tym samym będą mogli odwiedzić więcej wystawców. Po raz pierwszy zostanie też wykorzystana nowo wybudowana hala 1, w której będzie zakres Materials & Nature. Zaprezentuje się w niej wiele wspaniałych firm, w tym takie, które wcześniej miały stoiska w hali 6 – mówi z entuzjazmem Maik Fischer, dyrektor targów interzum. – Wystawa będzie realizować hybrydowe podejście do imprez targowych, czyli tradycyjnie silna fizyczna obecność na halach targowych w Kolonii zostanie uzupełniona interzum@home – atrakcyjną cyfrową platformą będącą wydarzeniem na żywo. Tworząc w ten sposób uzupełnienie kontaktu między wystawcą a odwiedzającym jeszcze przed targami, jak też po, stając się wartością dodaną.

Atrakcyjny program imprez

Zarówno hasło interzum „Shaping the Change” oraz globalny temat przewodni „Neo-Ekologia” zostaną podjęte również w różnorodnym programie ramowym na targach. Specjalne pokazy tematyczne – interzum Forum Trendów – pokażą, jak kreatywnie i elastycznie branża dostawców reaguje na wyzwania obecnych czasów. W kontekście centralnych trendów aktualne tematy branży meblowej i wyposażenia wnętrz zostaną zaprezentowane międzynarodowej publiczności branżowej również dzięki Scenie Trendów oraz Scenie Produktów, gdzie interzum zaoferuje dodatkowe możliwości prezentacji wystawców i produktów, jak również zostaną poruszone istotne dla rynku i designu tematy przyszłości.

Kurier Drzewny

Międzynarodowi wystawcy zaprezentują mieszankę o wyjątkowym zasięgu nowych technologii w odniesieniu do zrównoważonej produkcji, inteligentnych materiałów i powierzchni dekoracyjnych. Fot. Koelnmesse

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

9-12 maja 2023
interzum, Kolonia, Niemcy

15-19 maja 2023
LIGNA, Hanower, Niemcy

4-7 czerwca 2023
imm Cologne, Kolonia, Niemcy

12-15 września 2023
DREMA, Poznań

17-21 września 2023
M.O.W. Bad Salzuflen, Niemcy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).