Connect with us
Filmy

Trak Wood-Mizer LT40 najlepszą maszyną dla Twojego przedsiębiorstwa

Dodane:

/"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Filmy

Zaawansowany technicznie, ale prosty w obsłudze

Rębak Skorpion 500 EB będzie pracował na DREMIE 2023

Dodane:

/

Rębak Skorpion 500 EB
Rębak Skorpion 500 EB jest stacjonarnym rębakiem bębnowym przeznaczonym do zrębkowania zrzyn o płaskiej powierzchni. Fot. Materiały producenta

Tektamotr

Skorpion

To duża, niezwykle wydajna maszyna, która słynie z rozdrabniania znacznych kawałków drewna w bardzo krótkim czasie. Mowa o rębaku Skorpion 500 EB który cieszy się wciąż rosnącą popularnością wśród polskich producentów drewna. Urządzenie jest jednym z najciekawszych rozwiązań oferowanych na naszym rynku przez firmę Tektamotor. Z pewnością zainteresuje inwestorów, którzy cenią sobie jakość. Skorpion 500 EB to Maszyna oferowana jest w wersji stacjonarnej, jej pracę będzie można zobaczyć podczas targów Drema 2023 w Poznaniu.

Rębaki oferowane przez firmę TEKNAMOTOR są bardzo wydajne. Dzięki zaawansowanej technologii wyposażono je w noże wykonane ze stali narzędziowej odpornej na tępienie, co przekłada się na długi czas eksploatacji. Wbrew pozorom, obsługa jest intuicyjna, być może dlatego ich popularność wśród przedstawicieli polskiej branży drzewnej wciąż rośnie.

– Nasi kontrahenci często wolą przetestować urządzenie zanim zdecydują się na zakup, i taką też możliwość oferujemy podczas tegorocznej DREMY – mówi Tomasz Szczepaniak, przedstawiciel TEKNAMOTORU. – Skorpion 500 to rębak niezawodny, który jest niedrogi w eksploatacji. Z naszych doświadczeń wynika, że klienci, którzy zdecydują się na zakup takiego urządzenia, wracają po kolejne.

Ostrza ze stali odpornej na tępienie

Skorpion 500 EB jest stacjonarnym rębakiem bębnowym przeznaczonym do zrębkowania zrzyn o płaskiej powierzchni, okrąglaków oraz różnego rodzaju odpadów tartacznych i meblarskich o szerokości do 500 mm. To jedna z niewielu maszyn oferująca takie parametry na naszym rynku.

System sterowania rębaka stanowi szafa sterownicza realizująca funkcje włączania, kontroli pracy i przeciążenia oraz wyłączania napędu.

Najwięcej emocji budzi jednak system tnący urządzenia – jest to bęben z 2, 3 lub opcjonalnie 4 nożami tnącymi oraz podporowym.

Warto zwrócić uwagę na system osadzenia noża podporowego (wysuwany z korpusu rębaka) – taka konstrukcja pozwala na bardzo szybki jego obrót lub wymianę (nóż ten jest zaostrzony na czterech krawędziach tnących).

Nowoczesny system tnący to serce i największy atut maszyny – jakość noży wykonanych ze stali narzędziowej odpornej na tępienie przekłada się na długi czas eksploatacji. Z kolei liczba noży na bębnie oraz średnica otworów zastosowanego sita pozwalają na uzyskanie zrębka o zaplanowanej przez operatora wielkości.

„Nowoczesny system tnący to serce i największy atut maszyny – jakość noży wykonanych są ze stali narzędziowej odpornej na tępienie, przekłada się na długi czas eksploatacji.”

Materiał wsadowy transportowany jest do gardzieli rębaka za pomocą dwóch zębatych rolek podających i dodatkowo rolki wspomagającej, napędzanych motoreduktorami, która umożliwia podawanie nawet bardzo krótkich elementów w szybkim czasie.

Dłuższa żywotność pasków

Rębak, podobnie jak inne tego typu urządzenia w ofercie firmy, wyposażony jest w główny silnik elektryczny wolnoobrotowy.

W odróżnieniu od wysokoobrotowych charakteryzuje się stabilniejszą pracą i większym momentem obrotowym. Przy tej samej mocy silnika osiąga spore przeniesienie energii. Natomiast poprzez powiększenie średnicy koła pasowego na silniku głównym wydłuża się żywotność pasków klinowych.

Napęd urządzenia stanowi silnik elektryczny o mocy 45 lub 55 kW.

Skorpion 500 EB w standardzie wyposażony jest w elektroniczny system kontroli pracy, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu tnącego, poprzez czasowe zatrzymanie układu podającego. To kolejna innowacja, która ma niebagatelny wpływ na długi czas eksploatacji urządzenia.

Rębak może współpracować zarówno z taśmowymi, jak również wibracyjnymi systemami załadowczo-transportowymi.

Podstawowy zestaw urządzeń stanowią rębak, szafa sterownicza oraz opcjonalnie transportery załadowczy i odbiorczy.

W zależności od potrzeb klienta

TEKNAMOTOR Sp. z o.o. jest największym producentem krajowym, a zarazem jednym z największych producentów w Europie mobilnych homologowanych tarczowych i bębnowych rębaków (rozdrabniaczy) do gałęzi oraz odpadów drzewnych.

Firma oferuje również stacjonarne bębnowe i tarczowe rębaki dla sektora tartacznego wraz z osprzętem typu taśmowe i wibracyjne systemy załadowczo-transportowe w różnych długościach i szerokościach, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

Ponadto przedsiębiorstwo produkuje młynki młotkowe do zrębka i słomy oraz frezarki do niwelowania pni po wycince drzew.

Konstruktorzy spółki mają wieloletnie doświadczenie w projektowaniu maszyn dla przemysłu sektora drzewnego. Ich misją jest realizacja projektów dostosowanych do potrzeb odbiorców.Czytaj dalej

Aktualności

Światowe premiery, kluczowe marki – odliczamy dni do targów WINDOOR-TECH!

Hale wypełnione maszynami i technologiami do produkcji nowoczesnych okien i drzwi – to czeka już za kilka dni wszystkich profesjonalistów związanych ze stolarką. Święto branży: Targi WinDoor-tech i Budma potrwa od 31 stycznia do 3 lutego 2023.

Dodane:

/

WINDOOR-TECH

Hale wypełnione maszynami i technologiami do produkcji nowoczesnych okien i drzwi – to czeka już za kilka dni wszystkich profesjonalistów związanych ze stolarką. Święto branży: Targi WinDoor-tech i Budma potrwa od 31 stycznia do 3 lutego 2023.

 
W ramach targów WinDoor-tech będzie można zobaczyć ekspozycję ponad 50 wystawców, którzy czekając na tę edycję od czterech lat, szykują swoją kompleksową ofertę. Nowoczesne technologie i narzędzia dla stolarki otworowej zajmą niemal dwa pawilony a łącznie z targami Budma będzie ich aż dziewięć.

 
– Doceniamy bardzo zaufanie jakim obdarzyli nas wystawcy kreujący tę edycję wspólnie z nami. Obecna sytuacja na rynku budowlanym jest wyzwaniem dla firm, które muszą na nowo zmierzyć się z walką o swoją pozycję. Odpowiednia strategia marketingowa jest skuteczną bronią w tej batalii. Jestem przekonany, że udział w targach WinDoor-tech może znacznie przyczynić się do wzmocnienia marki. Przewidujemy w tym roku duże zainteresowanie nowymi technologiami. To one w czasach szczególnie silnej konkurencji wpływają na notowania producentów stolarki. Wygrają ci, którzy będą bliżej technologii przyszłości. To jutro dzieje się dziś a targi WinDoor-tech są miejscem gdzie te trendy są bardzo widoczne – mówi Mateusz Szymczak, dyrektor targów WinDoor-tech.

 

Na targi po premiery i nowości!

W ankietach prowadzonych przez Grupę MTP wśród zwiedzających targi, niezależnie od branży, główny powód ich obecności na targach jest jeden. Ponad 80 proc. ankietowanych przyjeżdża po inspiracje i premiery produktowe. W tym roku na targach WinDoor-tech również będzie można po raz pierwszy zobaczyć niektóre maszyny i rozwiązania do produkcji stolarki. Część wystawców już zdradza co pokaże na swoim stoisku.

HOMAG – światowy lider wśród producentów maszyn i urządzeń do obróbki drewna za pomocą specjalnych okularów VR umożliwi nie tylko przeniesienie się do fabryki przyszłości, ale także na zaprojektowanie własnego parku maszynowego. – Podczas targów zaprezentujemy również stół montażowy służący do wytwarzania drewnianych konstrukcji ramowych BUILDTEQ A-500, most wielofunkcyjny WALL-TEQ M-120 przeznaczony do automatycznej obróbki elementów płytowych konstrukcji prefabrykowanych oraz Centrum obróbcze CENTATEQ P-210 do produkcji okien, drzwi i schodów – informuje Rafał Kryczka, kierownik Administracji Sprzedaży HOMAG Polska.

 
ELUMATEC – wiodący na świecie producent i dostawca maszyn do obróbki profili aluminiowych, z tworzyw sztucznych i stalowych w segmencie premium to tegoroczny laureat Złotego Medalu MTP.
Na targach WinDoor-tech firma zaprezentuje zarówno rozwiązania do obróbki profili stalowych, aluminiowych jak i PVC.

 
– Polską premierę będzie miało nagrodzone Złotym Medalem MTP, najbardziej kompaktowe centrum obróbcze do profili aluminiowych – maszyna o nazwie SBZ 118. To świetnie zaprojektowanie rozwiązanie, 3-osiowe centrum obróbcze profili oferujące pełną funkcjonalność: frezowanie, wiercenie i nacinanie. Jest dobrym wyborem ze względu na wysoką wydajność, prostotę użytkowania, oszczędność miejsca oraz niski koszt inwestycyjny. Kolejną premierą będzie przedstawienie serii maszyn pod marką someco do zgrzewania profili PVC na potrzeby branży stolarki otworowej. Zaprezentowana zostanie m.in. maszyna someco SM 4H – w pełni cyfrowa, pozioma zgrzewarka CNC oferująca zarówno technologię standardowego jak i bezwypływkowego zgrzewania.

Projekt someco narodził się z połączenia dwóch skonsolidowanych doświadczeń, niemieckiego zespołu zajmującego się centrami obróbczymi i włoskiego zespołu zajmującego się zgrzewaniem standardowym oraz bezwypływkowym. W Polsce wyłącznym dystrybutorem produktów someco jest Elumatec Polska. – zachęca do odwiedzin stoiska Mariusz Krukowski
Dyrektor Generalny Elumatec.

Reklama

 
ORGADATA to firma która napędza rozwój branży okien, drzwi i fasad dzięki narzędziom cyfrowym. Wyróżnia ją ponad 40-letnie doświadczenie i wiodąca pozycja w zakresie technologii, czego dowodem jest flagowy program – LogiKal®, nagrodzony Złotym Medalem MTP targów WinDoor-tech 2023. Nadchodzącą aktualizację w postaci LogiKal® 12 firma Orgadata East Europe pokaże na targach. – Nowe centrum projektowe, widok wprowadzania elementów i 3D to tylko niektóre przykłady zmian. Wygląd i koncepcja obsługi zostały dopasowane do pakietów firmy Microsoft, aby nawigacja była tak prosta i przejrzysta, jak tylko możliwe. Aktualizacja oprogramowania podąża także za nowymi trendami, jak np. ułatwia pracę z wieloma ekranami czy funkcją wielu okien – informuje wystawca. Ponadto na stoisku ORGADATA będzie można zapoznać się z LogiKal® MES -centrum zarządzania, które kontroluje, digitalizuje i optymalizuje produkcję a także Datasafe – rozwiązaniem pozwalającym na łatwe sterowanie ogromną liczbą danych.

 
FIMTEC-POLSKA rekordzista powierzchni wystawienniczej, którego stoisko zajmie aż 1251 m2, laureat 3 Złotych Medali 2023 i tegoroczny jubilat (25 lat!) także nie ukrywa co pokaże na targach. Firma buduje imponującą ekspozycję szykując światowe premiery. Jedną z nich będzie FAB CUT 3B RS DYNAMIC- centrum obróbczo-tnące wyposażone w moduły dom przykręcania stali i wiercenia otworów pod dyble wraz z robotem do montażu zaczepów. Poraz pierwszy na targach firma zaprezntuje DCM2 – cyfrową zgniatarkę do naroży aluminiowych.

 
Zwiedzający stoiosko Fimtec-Polska będą mogli zobaczyć także m.in. nowoczesne roboty do zgrzewania kształtowego, centra obróbczo-tnące i piły do aluminium.

 
SCHMALZ zaprezentuje manipulator podciśnieniowy. Ponadto na stoisku wystawcy uczestnicy będą mogli z pomocą ekspertów sami przetestować systemy do przenoszenia metali, stali czy drewna. SCHMALZ to lider na rynku automatyki z podciśnieniowymi i ergonomicznymi systemami obsługi. Szerokie spektrum w dziale automatyki podciśnieniowej obejmuje pojedyncze elementy, takie jak przyssawki lub generatory podciśnienia, kompletne systemy chwytakowe i rozwiązania mocujące do mocowania elementów roboczych, na przykład na centrach obróbczych CNC.

 
WEGOMA POLSKA, firma, której mija 20 lat na rynku to czołowy producent i dostawca maszyn do cięcia i obróbek profili z aluminium, PVC, stali oraz drewna. Jej odbiorcami jest głównie rynek producentów okien I drzwi oraz wyspecjalizowane firmy produkcyjne zajmujące się obróbką różnego rodzaju profili oraz płyt.

 
-Na targach WinDoor-tech pokażemy trzy najpopularniejsze centra obróbcze do aluminium PCV oraz stali, dwie duże piły dwugłowicowe umożliwiające cięcie profili w dwóch płaszczyznach oraz dwóch profili naraz. Będzie też czterogłowicowa zgrzewarka pionowa i oczyszczarka CNC oraz temperówka CNC produkcji Wegoma – zdradza plany Wegoma Polska jej właściciel Konrad Józefiak.

 
Firma STÜRTZ POLSKA to kolejny wystawca nagrodzony Złotym Medalem MTP Kapituła konkursu przyznała ten prestiżowy laur Automatycznemu systemowi bufrowania i sortowania wraz z robotem do szklenia zarządzanym przez program ProOpt. Rozwiązanie zostanie zaprezentowane podczas targów WinDoorTech.

 
Zarówno wystawcy jak uczestnicy targów WinDoor-tech będą mogli skorzystać z doradztwa gospodarczego dotyczącego diagnozy stanu przedsiębiorstwa, programów naprawczych czy systemów zarządzania. Eksperci TAXCOACH wesprą zainteresowanych nowoczesnymi i kompleksowymi rozwiązaniami z zakresu księgowości.

 
To tylko niewielki ułamek bogatej oferty jaką zaprezentują wystawcy targów WinDoor-tech, część firm nie zdradza jak zamierza przyciągnąć profesjonalistów i jakimi produktami ich zaskoczyć. Odwiedzić będzie można także stoiska m.in. takich liderów jak: ITA TOOLS, SZKŁOMAL, IMAC, MC DIAM, KLAES POLSKA, HEGLA, EXPOGLASS, NORGPOL, R&D TECH, PERTICI INDUSTRIES i wielu przedsiębiorstw związanych z innowacyjnymi technologiami i rozwiązaniami do produkcji okien i drzwi.

Reklama

 

Wiedza bliska środowisku

Targi WinDoor-tech i Budma to nie tylko bogata przestrzeń, którą aranżują wystawcy, prześcigając się w nowoczesnych projektach stoisk i kompleksowej ofercie, ale także miejsce gdzie przyjeżdża się po wiedzę i inspiracje. Dlatego w bogatym, tegorocznym programie nie zabraknie konferencji poświęconych stolarce otworowej. Szczególny nacisk zostanie położony na aspekt ekologiczny produkcji okien.
Jedną z takich inicjatyw jest konferencja EPPA Europejskiego Stowarzyszenia Branżowego Dostawców Systemów Okiennych z PCV pt.: Profile okienne z PCW i ich łańcuch wartości kluczem do ochrony klimatu i rozwoju biznesu. Stowarzyszenie EPPA dla branży okiennej w Polsce i Europie”. Intencją organizatorów wydarzenia, które odbędzie się 1 lutego w pawilonie 10 na Międzynarodowych Targach Poznańskich, jest przedstawienie kierunków działania w celu maksymalizacji recyklingu produktu jakim jest okno w całym procesie cyklu życia, jak również określenie operacyjne wykorzystania okien demontowanych podczas renowacji budynków i wstawiania nowych energooszczędnych produktów. EPPA uruchamia program, dzięki któremu stowarzyszenie będzie integratorem działań wspierających producentów okien, salony okienne oraz firmy montujące okna w odbiorach okien z demontażu. EPPA zadba także o dalsze sprawne ich przekazanie do wyspecjalizowanych w Polsce firm zajmujących się przetwarzaniem na surowce, z których będzie można wyprodukować nowe okna. Konferencja skierowana jest do decydentów zajmujących się działaniami marketingowymi, sprzedażowo-logistycznymi jak i serwisowymi zarówno producentów, dystrybutorów oraz firm instalacyjnych i serwisujących urządzenia. Podczas wydarzenia nie zabraknie takich pytań jak: Co ekonomia cyrkularna oznacza w praktyce, jakie korzyści niesie producentom i konsumentom i jak wpływa na wielki i mały biznes.

 
Zielone barwy, kojarzące się z energooszczędnością, dominować będą także na MONTERIADZIE 2023. Nowa odsłona wydarzenia skupiona będzie wokół oszczędzania ciepła.

 
Już 31 stycznia na MONTERIADZIE 2023 ruszą pokazy montażu. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: Zadbaj o ciepły dom. – Powracamy z MONTERIADĄ na targi BUDMA w Poznaniu, tym razem w nowych, zielonych barwach. To nawiązanie do energooszczędności i ekologii, wiodących trendów współczesnego budownictwa. Wspólnie z Partnerami pokażemy, jak dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, dobrze zamontowanych okien, drzwi zewnętrznych i bram garażowych można oszczędzać ciepło w domu. Idea wydarzenia doskonale wpisuje się też w tematykę kampanii społecznej „DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom” – podkreśla Paweł Wróblewski, Dyrektor Zarządzający Związku POiD, organizatora wydarzenia.

 
Na MONTERIADZIE 2023 zobaczymy przede wszystkim codzienne montaże na żywo ciepłych okien, drzwi zewnętrznych i bram garażowych Partnerów wydarzenia – wiodących marek z branży stolarki budowlanej. Bardzo ważnym elementem MONTERIADY 2023 będzie spotkanie wystawców, członków Związku POiD, dziennikarzy oraz przedstawicieli organizacji i instytucji związanych z branżą stolarki. Posłuży ono wymianie doświadczeń i dyskusji na temat przyszłości branży w 2023 roku. Wydarzenie potrwa do 3 lutego 2023.

 
Hasło „termomodernizacja” przez wszystkie przypadki będzie odmieniane na seminarium pt. „Rynek remontowy szansą dla producentów materiałów budowlanych”, które odbędzie się podczas targów 1 lutego w pawilonie 10. Podczas seminarium Maksymilian Miros z Centrum Analiz Branżowych przedstawi aktualne dane na temat polskiego rynku budowlanego i pokaże, jak duży potencjał drzemie w rynku remontowym. Koalicja Termomodernizacji chce pomóc branży zdobyć nowych klientów dzięki funkcjonującym w Polsce programom finansowania wymian okien i drzwi. Z tego powodu zainicjowała akcję dotacjenaokna.pl.

 
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA oraz Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad WINDOOR-TECH potrwają od 31 stycznia do 3 lutego 2023 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 
Więcej na:
www.windoortech.pl
www.budma.pl

Reklama


Czytaj dalej

Filmy

SCM przedstawia Windorflex – centrum obróbcze do produkcji okien i drzwi

Dodane:

/

scmCzytaj dalej

Filmy

Mobilny tarczowy rębak Skorpion 160 SD

Teknamotor: zrównoważona oferta na trudne czasy

Dodane:

/

Teknamotor
Skorpion SD 160 jest w pełni mobilny. Fot. Teknamotor 2008 r.

Skorpion

Mobilny, tarczowy rębak Skorpion 160 SD nadal pozostaje hitem sprzedaży firmy Teknamotor. Od 2021 roku zyskał nowy silnik spełniający najnowszą normę emisji spalin Stage V. Obecnie na rynki UE oferowany jest z trzema typami silnika benzynowego (do wyboru).

Teknamotor

Nie bez znaczenia są też niewielkie gabaryty urządzenia, które pozwalają wykorzystywać je na przykład przez firmy komunalne praktycznie w każdych warunkach. Fot. Teknamotor 2013 r.

Ogromna popularność Skorpiona 160 SD nie słabnie w krajach Unii Europejskiej. Nic dziwnego, jest to sprawdzony, uniwersalny rębak, który powstał na bazie Skorpiona 120 SD (pierwsze modele powstały w 2005 roku).
– Maszyna ta cieszy się zasłużoną opinią rębaka uniwersalnego i wciąż pozostaje hitem sprzedaży w naszej ofercie – mówi Tomasz Szczepaniak, przedstawiciel firmy Teknamotor. – Klienci cenią tego Skorpiona za solidność, duże możliwości przerobowe i kompaktową konstrukcję. Ten mobilny rębak jest dobrym wyborem w czasach zwiększonych oszczędności.

Po pierwsze, mobilność

Jeżeli chodzi o branżę utrzymania zieleni miejskiej czy też Zarządy Dróg, to mobilność urządzeń jest cechą bardzo istotną i często decydującą o wyborze rębaka. Skorpion 160 SD te założenia spełnia – jest w pełni mobilny. Nie ma problemu z szybkim dostarczeniem maszyny do wybranego miejsca, co pozwala nie tylko oszczędzić czas, ale także usprawnić i przyspieszyć prace. Może ona z równą skutecznością pracować w lesie, jak i w terenach zabudowanych.

Nie bez znaczenia są też niewielkie gabaryty urządzenia, które pozwalają wykorzystywać je przez firmy komunalne praktycznie w każdych warunkach.

Po drugie, wydajność

Gałęzie (nawet te z konarami), odrosty czy liście nie stanowią problemu dla mobilnego rębaka Skorpion 160 SD ze względu na to, że ma duże moce przerobowe. Jednak jego wyjątkowość polega na tym, że umożliwia również przerabianie drewna okrągłego o maksymalnej średnicy 160 mm. Pozwala na to duża gardziel urządzenia o wymiarach 285 mm szerokości i 180 mm wysokości.

Nie ma również problemu z podawaniem materiału, które zazwyczaj przebiega sprawnie i szybko dzięki układowi dwóch rolek wciągających. Są one napędzane osobnymi silnikami hydraulicznymi z zamontowanej na rębaku pompy hydraulicznej. W standardzie rębak ten ma ośmiokątną gardziel załadowczą. To jeszcze nie wszystko, w zależności od potrzeb, możliwe jest zamówienie maszyny w wersji ze stołem załadowczym i klapą ręcznie składaną.
Na popularność maszyny, opierającą się na jej wysokiej wydajności, wpływa również zastosowanie tarczowego układu tnącego oraz mocnego, chłodzonego powietrzem silnika dwucylindrowego. Do wyboru są: 38-konny KOHLER Command PRO EFI ECH980, 37-konny Briggs&Stratton VANGUARD EFI 37 bądź 32,6-konny Loncin LC2V90FD. Niezależne od wybranego wariantu, każdy silnik zastosowany w mobilnym rębaku spalinowym Skorpion 160 SD spełnia najnowsze wymogi dotyczące emisji spalin – Stage V. W pierwszym kwartale 2023 roku będziemy oferować rębak Skorpion 160 SD w nowej odsłonie z trzycylindrowym chłodzonym cieczą silnikiem Diesel o mocy 24,5 KM.

Po trzecie, bez ryzyka przeciążenia

Maszyna jest w stanie pracować ciągle nawet do kilku godzin, co jest możliwe dzięki zbiornikowi paliwa o pojemności 40 l. Nie występuje ryzyko przeciążenia układu napędowego, bowiem rębaki Teknamotor, co jest innowacją na rynku, wyposażone są w jeden z najbardziej nowoczesnych, elektronicznych systemów No-stress. W przypadku zagrożenia przeciążeniem układu napędowego system automatycznie zatrzymuje układ podający. Skonfigurowanie tej funkcji możliwe jest w zależności od potrzeb indywidualnych.

O jakość rozdrabniania dba układ tnący, w skład którego wchodzą dwa noże tarczy współpracującej z dwoma nożami podporowymi. Warto zaznaczyć, że klienci nie muszą martwić się o żywotność noży, ponieważ wykonane są z najwyższej klasy stali narzędziowej, poddane odpowiedniej obróbce cieplnej, a także zaostrzone obustronnie. Te zabiegi producenta pozwalają obrócić stępione narzędzie o 180º i dalej użytkować maszynę – nie ma konieczności wymiany ostrza.

Aby bardziej zoptymalizować pracę, szczególną rolę wyznaczono tarczy rębaka do gałęzi Skorpion 160 SD. Nie tylko współtworzy ona układ tnący, ale także wyrzuca uzyskany zrębek przez rurę wyrzutową. W praktyce odgrywa więc funkcję wentylatora, zaś za pomocą przekładni ślimakowej można w łatwy sposób ustawić rurę wyrzutową w dowolnym kierunku (w zakresie 360º).

Reklama

Po czwarte, zwiększone bezpieczeństwo

Czy maszyna o tak wysokich parametrach użytkowych i dużej wydajności gwarantuje bezpieczeństwo? Zdecydowanie tak. Rębak spalinowy Skorpion 160 SD nie ustępuje pod tym względem pozostałym maszynom tej firmy, ponieważ ma wbudowany ten sam system bezpieczeństwa. W praktyce oznacza to linkowy włącznik bezpieczeństwa – w sytuacji awaryjnej, po pociągnięciu w dowolną stronę linki, hydrauliczny układ podawczy maszyny zostaje zatrzymany. Aby wznowić jego pracę, konieczne jest naciśnięcie przycisków „reset” oraz „do przodu”, co umożliwi powrót do wciągania materiału. Dodatkowo w niebezpiecznej sytuacji możliwe jest też użycie przycisku „stop awaryjny”.

W standardzie jest on wyposażony w jeden z najnowocześniejszych systemów elektronicznych No-stress dostępnych na rynku europejskim, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu napędowego, poprzez czasowe zatrzymanie podającego. Oprogramowanie systemu No-stress pozwala w prosty sposób na zmianę ustawień pracy maszyny i dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Program „grube drewno”, „cienkie drewno” umożliwia szybką zmianę trybu pracy rębaka celem dostosowania do aktualnie rozdrabnianego materiału i efektywniejszej pracy maszyny. System ten ma wbudowany licznik motogodzin. Urządzenie posiada europejską homologację, która pozwala na rejestracje maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego.

Dla kogo jest Skorpion?

W obecnych warunkach ekonomicznych oszczędzanie drewna staje się standardem. Firmy kładą nacisk na zrównoważone gospodarowanie surowcem nie tylko ze względów oszczędnościowych, ale także z powodów ekologicznych. Dostępne na rynku nowoczesne piece grzewcze są doskonale przystosowane do spalania zrębków drzewnych. Dzięki rębakom Skorpion można z powodzeniem wykorzystać do celów grzewczych wszelkie pozostałości po pracach związanych z obróbką drewna.

Konstruktorzy z firmy Teknamotor zwracają uwagę na aspekty ekologiczne podczas prac nad nowymi rozwiązaniami. Oferta tego producenta obejmuje ponad 30 typów urządzeń do rozdrabniania odpadów drzewnych, które pracują w różnych zakładach, m.in. firmach zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej, z branży leśnej, a także produkujących i przetwarzających biomasę na cele energetyczne.

Teknamotor

Rębak Skorpion 160 SD posiada europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego. Fot. Teknamotor 2021 r.

Teknamotor

Na popularność maszyny, opierającą się na jej wysokiej wydajności, wpływa również zastosowanie tarczowego układu tnącego oraz mocnego, chłodzonego powietrzem dwucylindrowego silnika. Fot. Teknamotor 2022 r.

YouTube

Wczytując film, wyrażasz zgodę na politykę prywatności firmy YouTube.
Dowiedz się więcej

Wczytaj filmCzytaj dalej
Reklama

Ostatnio dodane

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).