Connect with us


Wydarzenia

Targi Las – Expo 2024 w Kielcach z imponującą prezentacją i pokazami pracy na żywo. Sprawdź, gdzie kupić bilety

Warto odwiedzić

Dodane:

/

 • Las Expo

  Targi Las Expo w Kielcach cieszą się zwykle dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Fot. Archiwum

 • Kurier Drzewny

  W Kielcach odbędą się pokazy „na żywo” m.in. z udziałem pilarek taśmowych. Fot. Archiwum

 • Kurier Drzewny

  W Kielcach odbędą się pokazy „na żywo” m.in. z udziałem pilarek taśmowych. Fot. Archiwum

 • Las Expo

  Przestrzeń targową wypełnią małe i wielkie maszyny. Fot. Archiwum

 • Las Expo
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Las Expo


W piątek, 8 marca w Targach Kielce rozpoczną się Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO. Przestrzeń zajmą samochody do załadunku i transportu drewna, pojazdy i urządzenia do ścinania i przycinania, pokazy pracy na żywo traków, rębaków, łuparek oraz pilarek. Zaprezentują cenione w branży firmy. Już można kupić bilety i ominąć kolejki do kas w czasie wydarzenia.

– Ofertę zaprezentują firmy z Polski i zagranicy, między innymi z Włoch i Słowenii. Przedsiębiorstwa szykują najnowsze pojazdy, maszyny i urządzenia. Producenci i dystrybutorzy specjalistycznych samochodów do transportu drewna z pełnym osprzętem do załadunku i rozładunku, m.in. Januszki, Dawidy i MHS, zamierzają też pokazać więcej pojazdów – relacjonuje Agnieszka Dąbrowska, menedżer projektu Las-Expo w Targach Kielce.

Zobaczymy narzędzia, urządzenia do pozyskiwania i obróbki drewna, jak piły, rębaki, łuparki, piło-łuparki, traki, rozdrabniacze i pilarki taśmowe. Będą maszyny do pielęgnacji drzewostanów i cięcia gałęzi, przycinarki do drzew. Wózki widłowe i ładowarki teleskopowe pokaże Toolmex Truck, wciągarki zaprezentuje Krpan. Energreen pojawi się z maszynami do pielęgnacji zieleni i utrzymania terenów leśnych – także zdalnie sterowanymi. Leśne kosiarki bijakowe i rozdrabniacze pokaże Tehnos. Stoiska zajmą też firmy, które pierwszy raz pojawią się na targach. Wśród nich jest Skoger, producent specjalistycznych ciągników i maszyn leśnych.

Traki i pilarki w akcji na Las-Expo w Kielcach

Nieodłącznym elementem wydarzenia dla przemysłu drzewnego w Targach Kielce są pokazy pracy na żywo. Pozwalają sprawdzić możliwości maszyn tartacznych co ma wpływ na decyzję o wyborze modelu przy zakupie. Goście Las – Expo ponownie zobaczą prezentacje traków wyprodukowanych przez przedsiębiorstwo Wood – Mizer. Precyzja cięcia w komfortowych, bezpiecznych warunkach zawsze robi wrażenie na wielu zwiedzających. Pilarki taśmowe i tarczowe pokaże z kolei Wirex.

Goście targów zobaczą też najnowsze pilarki, kosiarki, roboty koszące, kosy mechaniczne i ogromny wybór narzędzi do prac leśnych i ogrodowych.

Zaprezentują je cenione przedsiębiorstwa – m.in. Makita, Husqvarna, Stihl. Fachowcy będą także rzeźbić w drewnie – te widowiskowe pokazy zawsze cieszą się zainteresowaniem zwiedzających.

Na wystawie nie zabraknie stoisk ze środkami ochrony lasu, systemami ochrony przeciwpożarowej oraz artykułami i technologiami niezbędnymi przy nowych nasadzeniach.

Będą propozycje dla gospodarki łowieckiej. Prezentacje będą miały firmy oferujące innowacyjne systemy informatyczne. Wśród wystawców będą też firmy oferujące sadzonki kwiatów, krzewów i drzew – także do przydomowych ogrodów.

Lasy Państwowe z prezentacją w Targach Kielce

Las – Expo od 23 lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń polskiego rynku leśnego. Rokrocznie ich znaczenie doceniają Lasy Państwowe.

Dyrektor Generalny Witold Kos objął targi patronatem honorowym. – Instytucja będzie z nami także podczas najbliższej edycji. Na swoim stoisku zaprezentuje nowoczesny pojazd leśny, zaś specjaliści będą mówić m.in. o zrównoważonej gospodarce leśnej – zapowiada menedżer targów Agnieszka Dąbrowska.

Udział instytucji w wydarzeniu jest szczególnie zaznaczany podczas oficjalnego otwarcia – tradycją stało się, że targi rozpoczyna występ Zespołu Sygnalistów Myśliwskich. Uroczysty sygnał ponownie zabrzmi na otwarciu wystawy Las – Expo.

Bilety na Las-Expo w Kielcach już do kupienia

Targom towarzyszy wystawa techniki rolniczej Agrotech. Wystawy są bardzo licznie odwiedzane przez gości z całej Polski. Edycje 2023 zwiedziło około 70 tysięcy osób. – By usprawnić wejście na wydarzenie już teraz uruchomiliśmy sprzedaż biletów online na stronie targikielce.pl/las-expo. Osoby, które przyjdą z wydrukowanym biletem będą mogły wejść przez bramy dedykowane dla tego rodzaju biletu, czyli przez bramę numer 3, a w sobotę i niedzielę przez wejście numer 1. Obydwa mieszczą się od strony ulicy Zakładowej. Z wydrukowanym biletem online omijamy kolejkę do kas – mówi Agnieszka Dąbrowska.

XXIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO trwają od 8 do 10 marca 2024 w Targach Kielce. Bilety na targikielce.pl/las-expo

Ważne informacje dla zwiedzających

Ceny biletów wstępu:
normalny: 15 zł, ulgowy: 10 zł (dla młodzieży szkolnej i studenckiej oraz grup zorganizowanych powyżej 15 osób – opiekun bezpłatnie)

Bilety:
• Do 7 marca można kupić bilet na targikielce.pl/las-expo
• tradycyjny bilet w dni targów do kupienia w kasach

ReklamaGodziny otwarcia targów:
piątek, 8.03.2024: 10 – 17 (sprzedaż biletów do godziny 16)
sobota, 9.03.2024: 9 – 17 (sprzedaż biletów do godziny 16)
niedziela, 10.03.2024: 9 – 17 (sprzedaż biletów do godziny 16)

Dojazd:
Adres: Targi Kielce, ul. Zakładowa 1, 25 – 672 Kielce
GPS: 50° 53′ 56,47” N / 20° 35′ 20,57” E
Wejścia na teren Targów Kielce

Kasy:
• Terminal Wschodni – ul. Zakładowa
• Terminal Zachodni – ul. Wystawowa
• Brama nr 4 – ul. Batalionów Chłopskich
• Brama nr 6 – ul. Kongresowa

Z zaproszeniami i biletami online:
• Brama nr 3 – ul. Zakładowa
• Tylko w sobotę i niedzielę: Wejście nr 1 od ul. Zakładowej
• Wszystkie wejścia przy kasach

Las Expo

Przestrzeń targową wypełnią małe i wielkie maszyny. Fot. Archiwum

 • Las Expo

  Targi Las Expo w Kielcach cieszą się zwykle dużym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Fot. Archiwum

 • Kurier Drzewny

  W Kielcach odbędą się pokazy „na żywo” m.in. z udziałem pilarek taśmowych. Fot. Archiwum

 • Kurier Drzewny

  W Kielcach odbędą się pokazy „na żywo” m.in. z udziałem pilarek taśmowych. Fot. Archiwum

 • Las Expo

  Przestrzeń targową wypełnią małe i wielkie maszyny. Fot. Archiwum

 • Las Expo
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Las Expo

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydarzenia

Już w maju spotkamy się na targach we Włoszech

Warto być

Dodane:

/

XYLEXPO
Targi XYLEXPO są najważniejszym projektem wystawienniczym dla rynku włoskiego. Fot. KD Media

Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Drewna i Komponentów dla Przemysłu Meblarskiego Xylexpo powracają w maju (od 21 do 24) w Mediolanie, Włochy. Po sytuacji związanej z pandemią tej wiosny wystawa przywraca swój harmonogram.

Od 1968 roku to wydarzenie – promowane przez Acimall (Stowarzyszenie Włoskich Producentów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna) – zawsze było uwzględniane wśród specjalistów z branży. Imprezy oferuje bowiem kompletny przegląd działalności w zakresie obróbki drewna, ilustrując ewolucję rynku w kierunku zrównoważonego rozwoju i transformacji cyfrowej.

Cykl innowacji

Międzynarodowe wydarzenie Xylexpo to początek cyklu innowacji, które zostaną wprowadzone w latach 2024 – 2026. Potwierdza ono także swoje przeznaczenie w kwestii prezentacji nowych rozwiązań, które firmy pokażą zainteresowanym. To również wystawa, którą charakteryzuje doskonałość „made in Italy” otwartość na rozwiązania, technologie, narzędzia i sprzęt od międzynarodowych wystawców. To oni w Mediolanie nawiążą nowe kontakty na włoskim rynku – jednym z najważniejszych (konsumpcja pozorna: 1,124 mld euro w 2022 r.) i rozwiniętych na skalę globalną. Wystawa może także poszczycić się 25-proc. udziałem międzynarodowych gości.

– Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, targi dokładnie odzwierciedlają rynek, a Xylexpo oferuje przejrzysty obraz obecnej sytuacji naszej branży zarówno we Włoszech, jak i na całym świecie – mówi Dario Corbetta, dyrektor wystawy.

Rejestracja firm chętnych do wzięcia udziału w mediolańskich targach, w halach 1 i 3 Fieramilano Rho, jest już rozpoczęta. Z obecnych danych wynika, że ok. 250 wystawców weźmie udział w wydarzeniu, prezentując oferty, rozwiązania, produkty i technologie. Dostarczą one licznej, międzynarodowej widowni wiedzy o wszystkich etapach procesu – od operacji podstawowych, po najbardziej innowacyjne wykończenia.

– Rekordowe przychody z ostatnich lat już dawno zastąpiono zmniejszeniem zamówień. Sytuacja ta spowodowała, że wiele firm, mimo wysokich przychodów, czeka i obserwuje oraz zawiesza inwestycje w niektórych działaniach, również w targach. Mimo że w ostatnich tygodniach wiele przedsiębiorstw ponownie rozważa takie decyzje, to tegoroczne Xylexpo będzie inaczej wyglądać – zapewnia dyrektor wystawy.

Ponownie im zaufali

Na terenie FieraMilano-Rho kluczowi przedsiębiorcy skorzystają z okazji, by znaleźć się w centrum uwagi wśród wielu odwiedzających zarówno z Włoch, jak i zagranicy. SCM, Felder, Naxing, KDT oraz kilka znanych niemieckich i międzynarodowych marek ponownie zaufało organizatorom tego wydarzenia. Jest ono atrakcyjne nie tylko dla kupujących, importerów i międzynarodowych operatorów, ale także jest w jednym z najważniejszych rynków na świecie związanym z technologiami drzewną i meblarską.Czytaj dalej

Wydarzenia

Drewno to nie jest uciążliwym odpadem

II Forum Drewna Poużytkowego: 23 – 24 maja, Warszawa

Dodane:

/

W Polsce istnieje duża potrzeba kreowania rynku drewna recyklingowego, którego stabilizacja jest dziś konieczna dla zachowania konkurencyjności przedsiębiorstw działających zarówno w branży drzewnej, jak i meblarskiej.

W czasach przewartościowania poglądów na ekologiczne surowce i produkcję energii z ekologicznych źródeł bardzo istotne są pozyskanie i zagospodarowanie drewna poużytkowego.

To, że w naszym kraju nie ma naukowej czy prawnej definicji tego drewna dowodzi, że temat ten jest zaniedbany, a wyeksploatowane produkty drzewne, takie jak meble, drewniana stolarka, podłogi, opakowania drewniane i drewniane pozostałości budowlane, z różnych powodów traktuje się jako uciążliwy odpad, wykorzystywany co najwyżej do spalania.

Najczęściej trafia on na wysypiska jako odpad zmieszany, ponieważ zasady segregowania po macoszemu traktują wydzielenie odpadu drzewnego.

Rynek skupu i recyklingu

Tymczasem w krajach Unii Europejskiej przedmiotem szczególnej troski jest pozyskiwanie różnych odpadów drzewnych podlegających segregacji na surowiec przetworzony na paliwo lub do produkcyjnego wykorzystania w branżach, które od lat budują u nas rynek skupu i recyklingu na swoje potrzeby produkcyjne.

Stworzenie definicji drewna poużytkowego oraz klasyfikacji określającej dopuszczalne zastosowania, wzorem innych krajów UE, sprzyjałoby recyklingowi lub unieszkodliwianiu, np. poprzez termiczne przekształcenie.

Jak stwierdzono podczas ubiegłorocznego Forum Drewna Poużytkowego, zorganizowanego w Warszawie przez powermmetings.eu: „Chodzi o to, żeby spalać jak najmniej drewna, a jak najwięcej wykorzystać na inne sposoby”.

Jedno miejsce, jeden ważny cel

Forum Drewna Poużytkowego zgromadziło po raz pierwszy w jednym miejscu przedstawicieli instytucji naukowych, urzędów, stowarzyszeń i organizacji branżowych oraz wielu branż produkcyjnych zainteresowanych pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wykorzystywaniem tego cennego, ale u nas niedocenianego surowca, czy wręcz materiału produkcyjnego.

– Naszą intencją, jako organizatora Forum, które skupiło ponad 100 uczestników, było zwrócenie uwagi na potrzebę kreowania rynku drewna recyklingowego, którego stabilizacja jest konieczna dla zachowania konkurencyjności przedsiębiorstw działających np. w branżach: płytowej, drzewnej, meblarskiej i paletowej – mówi Renata Kałużna, dyrektor zarządzająca w powermeetings.eu.

Cenny surowiec dla branż

Nadal potrzeba jest przekonywania, że materiał drzewny, który „przeżył swoje życie w produkcie” lub stał się niepotrzebny, nadal pozostaje cennym surowcem dla wielu branż.

– Dlatego zaprosiliśmy przedstawicieli przemysłów: płytowego, meblowego, celulozowo-papierniczego, opakowaniowego, paletowego, budowlanego oraz firm komunalnych zajmujących się odbiorem odpadów, w tym drewna poużytkowego, od lokalnych społeczności przetwarzających surowiec drzewny na cele energetyczne, dostarczających technologie i usługi dla przemysłu drzewnego, firm transportowych i logistycznych oraz certyfikujących i doradczych do udziału w II Forum Drewna Poużytkowego.

Odbędzie się ono w dniach 23-24 maja w Warszawie, żeby kontynuować w gronie firm kupujących, przetwarzających i dostarczających drewno poużytkowe o źródłach pozyskania, dostępności drewna poużytkowego i możliwościach jego wykorzystania.

Więcej szczegółów na temat Forum można znaleźć na stronie:
www.powermeetings.euCzytaj dalej

Aktualności

Koniec z „bezcłowym” importem rosyjskich produktów drzewnych przez Kazachstan i Turcję?

Rynek produktów drzewnych

Dodane:

/

Rynek produktów drzewnych

Komisja Europejska zakończyła śledztwo w sprawie podejrzenia omijania przez Rosję opłat celnych. Uznano, że część producentów z Rosji obchodzi obowiązujące cła na importowane z Rosji przez Kazachstan i Turcję produkty drzewne. Komisja planuje wydać decyzję o nałożeniu ceł.

Decyzję Komisji Europejskiej z marca bieżącego roku z zadowoleniem przyjęło m.in. konsorcjum Woodstock. Informacja o planach nałożenia ceł to pokłosie ustaleń Komisji Europejskiej, że istniejące cła importowe na rosyjską sklejkę brzozową są omijane poprzez wysyłanie jej do UE przez te kraje. Śledztwo w tej sprawie wszczęto w sierpniu 2023 r.

Cła miały chronić rynek

Już przed wybuchem wojny w Ukrainie, po długotrwałym śledztwie, UE zwiększyła istniejące cła importowe na rosyjską sklejkę brzozową o 15,8 proc., aby chronić rynek UE przed tanimi produktami z Rosji. Mimo że cła wprowadzono, to szybko pojawiły się przesłanki, że niektórzy rosyjscy producenci te je omijają, sprzedając produkty przez trzecie kraje, m.in. Kazachstan i Turcję. Państwa te nie były wcześniej znaczącymi eksporterami tego typu sklejki.

Jak podają przedstawiciele konsorcjum Woodstock, konsorcjum to – w porozumieniu z liderami branży i głównymi europejskimi stowarzyszeniami – przedstawiło Komisji dowody na omijanie ceł. Między innymi te informacje sprawiły, że w połowie ubiegłego roku wszczęto oficjalne dochodzenie.

W oficjalnym komunikacie konsorcjum jest, że wyniki przedstawione ponad 30 zainteresowanym stronom potwierdzają nieuczciwe praktyki stosowane przez niektórych przedstawicieli branży drzewnej. Stały się one podstawą do planów rozszerzenia ceł antydumpingowych na wszystkie importy z tych krajów. Mają one skorygować nierówności rynkowe. Środki te mogą być przeznaczone na walkę z oszustwami celnymi i unikaniem sankcji i wdrażane we współpracy z organami krajowymi oraz Europejskim Urzędem ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

Ustalenia KE posłużą jako podstawa dla rozporządzenia, które będzie miało natychmiastową moc prawomocną, rozszerzając wstecznie cła antydumpingowe na importy z tych krajów i utrzymując je w przyszłości.

Z informacji Dziennika Gazety Prawnej wynika, że wszystkie importowane sklejki z Kazachstanu i Turcji będą obłożone takim samym cłem 15,8 proc. jak Rosja, z należnościami wstecznymi plus VAT do pobrania od sierpnia 2023 r.

Śledztwo potwierdziło przypuszczenia

Jarosław Michniuk, prezes zarządu Paged Morąg, jednego z pięciu największych producentów sklejki w Europie i współzałożyciela konsorcjum Woodstock, odnosząc się do wyników śledztwa Komisji Europejskiej, zwraca uwagę, że wynik ten, choć nie jest jeszcze szeroko znany, ma fundamentalne znaczenie dla przyszłości europejskiego rynku drewna. Rozporządzenie, które ma zacząć obowiązywać natychmiastowo po jego przyjęciu przez kraje UE, będzie odpowiedzią na te praktyki, wprowadzając jednolite cło dla wszystkich importowanych sklejek z Kazachstanu i Turcji. Wyrównają się tym samym szanse na rynku i chronione będą interesy unijnych producentów.

– Wstecznie, bo od 22 sierpnia 2023 r., nastąpi pobranie od importerów ceł antydumpingowych w wysokości 15,8 proc. + VAT na każdy transport sklejki brzozowej importowanej do krajów UE przez Kazachstan i Turcję – informuje prezes zarządu Paged Morąg. – Będzie to możliwe, gdyż z chwilą uruchomienia śledztwa Komisji każdy ładunek sklejki przekraczający granicę unijną, a pochodzący z Kazachstanu i Turcji, był rejestrowany. Kluczowy jest fakt, że wynik śledztwa potwierdzający te nieuczciwe praktyki jest też istotny z punktu widzenia łamania sankcji nałożonych na Rosję oraz regulacji EUTR oraz jest ścigany prawem nie tylko unijnym, ale i krajowym. Każdy importer powinien zadbać o właściwy due diligence oraz sprawdzenie swoich partnerów i ich towaru przed podjęciem decyzji o współpracy. W przeciwnym wypadku nie tylko zaległe cła i kary finansowe, ale również odpowiedzialność karna za łamanie sankcji i regulacji EUTR będą realnym zagrożeniem dla każdego importera z tych krajów – dodaje Jarosław Michniuk

Czas na egzekwowanie prawa

Prezes Michniuk wyraził optymizm co do skuteczności tego rozwiązania. Zaznaczył jednak, że kluczowe będzie jego egzekwowanie. Wskazał również na ważną rolę OLAF i krajowych organów skarbowych w monitorowaniu oraz karaniu firm, które nadal będą próbowały omijać nowe przepisy. Konieczne będzie weryfikowanie przez importerów pochodzenia sprowadzanego drewna, aby uniemożliwić dalsze omijanie sankcji nałożonych na Rosję. Jest to istotne dla utrzymania integralności europejskiego rynku drewna.

Wzmożone kontrole
Komisja Europejska nie wyklucza kolejnych kontroli i inspekcji ze względu na oszustwa celne oraz naruszenia sankcji przez poszczególnych operatorów, w tym importerów, handlowców i użytkowników.

Wzmożone kontrole
Komisja Europejska nie wyklucza kolejnych kontroli i inspekcji ze względu na oszustwa celne oraz naruszenia sankcji przez poszczególnych operatorów, w tym importerów, handlowców i użytkowników.Czytaj dalej

Wydarzenia

Europejski przemysł drzewny domaga się zmian w rozporządzeniu EUDR

Z życia branży

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Zdaniem organizacji branżowych, wymogi rozporządzenia EUDR nie uwzględniają praktycznych procesów w konkretnych przepisach. Fot. Archiwum

Organizacje skupiające przedsiębiorstwa przemysłu drzewnego z Europy Środkowo-Wschodniej wystosowały manifest do Komisji Europejskiej, w którym postulują całkowitą zmianę i dostosowanie treści Rozporządzenia EUDR do praktycznych potrzeb. Przedsiębiorcy uważają, że przenoszenie celów politycznych na poziom sektora prywatnego za pomocą groźby kar stanowi naruszenie systemu legislacyjnego.

W oświadczeniu, podpisanym przez organizacje z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier, wzywają do korekty treści Rozporządzenia EUDR, aby uczynić je wykonalnym. Przedstawiciele krajów o stabilnym lub rosnącym obszarze leśnym oraz zrównoważonej gospodarce leśnej podkreślają, że nie powinny być zmuszane do pokonywania niepotrzebnych przeszkód biurokratycznych.

Przedsiębiorcy domagają się przedłużenia terminów wdrożenia rozporządzenia, zwracając uwagę na potrzebę wyjaśnienia kluczowych kwestii merytorycznych oraz stworzenia technicznie dojrzałego systemu informacyjnego UE. Bez tych warunków, firmy nie będą w stanie wdrożyć wymagań rozporządzenia w odpowiednim czasie, pomimo ich najlepszych starań.

Zdaniem organizacji branżowych, wymogi rozporządzenia EUDR nie uwzględniają praktycznych procesów w konkretnych przepisach. Dlatego wzywają Komisję Europejską do uwzględnienia procesów łańcucha dostaw i praktyki operacyjnej oraz odpowiedniego określenia zakresu interpretacji przepisów.

Przedsiębiorcy proponują także skuteczniejsze alternatywy w walce z globalnym wylesianiem, sugerując wykorzystanie kompetencji UE w zakresie międzynarodowych umów handlowych do promowania norm środowiskowych.

Rozporządzenie EUDR, które weszło w życie 29 czerwca 2023 roku, ma zostać wdrożone przez poszczególne kraje do 30 grudnia 2024 roku. Jego celem jest zapewnienie, że produkty importowane do UE lub eksportowane z niej zostały wyprodukowane bez przyczyniania się do wylesiania lub degradacji lasów.

Przedsiębiorcy z Europy Środkowo-Wschodniej podkreślają, że nadmierna biurokracja i brak oczywistych korzyści z rozporządzenia mogą negatywnie wpłynąć na międzynarodową konkurencyjność europejskiego przemysłu drzewnego.

Krytyka wobec Rozporządzenia EUDR nie ogranicza się tylko do przedsiębiorców przemysłu drzewnego. Właściciele lasów w Austrii również wyrażają swoje obawy i zbierają podpisy pod petycją o zmianę tego dokumentu oraz rewizję unijnej polityki leśnej.

Więcej informacji: www.pigpd.plCzytaj dalej

Ostatnio dodane

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).