Connect with us

Aktualności

Targi DREMA – bezpieczne targi!

DREMA – 15-18 września 2020 r. w Poznaniu

Dodane:

/

Kurier Drzewny

Przygotowanie wydarzeń dla szerokiej publiczności to ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne. W miejscu, w którym jednocześnie przebywa kilkadziesiąt tysięcy osób – wystawców, zwiedzających i pracowników obsługi, muszą być zapewnione również najwyższe standardy bezpieczeństwa sanitarnego.

Zarząd Grupy MTP z najwyższą troską i uwagą podchodzi do kwestii zabezpieczenia terenów targowych. Potwierdziła to organizacja takich wydarzeń jak Budma czy Meble Polska, które odbyły się w lutym. Potwierdza także imponująca frekwencja ponad 10 tysięcy gości na wydarzeniach dla szerokiej publiczności, które odbywają się na targach od połowy czerwca.

Wszystkie imprezy organizowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spełniają obowiązujące wymogi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz władz państwowych. Stosowane są również wszystkie wytyczne dla organizatorów targów rekomendowane przez Polską Izbę Przemysłu Targowego.

Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa wystawców i zwiedzających teren targów jest na bieżąco dezynfekowany do należytego poziomu. Podobnie jak w innych przestrzeniach publicznych, takich jak centra handlowe czy środki transportu, przebywający na terenie targów proszeni są o zakrywanie ust i nosa oraz zachowywanie bezpiecznego dystansu.

Zgodnie z wymogami GIS, na jednego gościa targowego przypadają minimum cztery metry kwadratowe powierzchni. Rejestracja i sprzedaż biletów jest możliwa wyłącznie w systemie online, za pośrednictwem platformy www.tobilet.pl. i po wypełnieniu ankiety epidemiologicznej. Przed wejściem na wydarzenie prowadzony jest bezdotykowy pomiar temperatury z użyciem kamer termowizyjnych.

Szczegółowe i na bieżąco aktualizowane zalecenia dla Wystawców i Zwiedzających dostępne są na stronie www.drema.pl.

Na wrześniowe spotkanie branży drzewnej i meblarskiej Targi są przygotowane pod względem sanitarnym i spełniają wszystkie obowiązujące wymogi. Organizatorzy stają na wysokości zadania, aby mimo utrudnionych warunków, stworzyć przestrzeń do owocnych spotkań biznesowych, nawiązywania relacji i wymiany wiedzy.

– Mamy nadzieję, że również w tym roku dla wielu firm budowa/odbudowa i wzrost biznesu w post covidowej rzeczywistości będzie powiązany z udziałem w Targach DREMA, na które już teraz serdecznie zapraszam – mówi Dyrektor Targów, Andrzej Półrolniczak.

Targi DREMA odbędą się w dniach 15-18 września 2020 r. w Poznaniu. Zapraszamy!

Chcesz wiedzieć więcej?

zajrzyj na www.drema.pl

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Kontynuuj czytanie
Reklama prenumerata
Kliknij aby skomentować

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Będą zmiany w sprzedaży drewna

Spotkanie Lasów Państwowych z Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego

Dodane:

/

Będą zmiany w sprzedaży drewna

Szykują się zmiany w sprzedaży drewna. Planowane jest zmniejszenie puli dla przedsiębiorców w Polsce do 70 procent. Na początek września zaplanowano w tej sprawie spotkanie z Józefem Kubicą pełniącym obowiązki dyrektora Lasów Państwowych.

 
Oficjalnych informacji w tej sprawie jeszcze nie ma. Wiadomo natomiast, że w najbliższych dniach odbędzie się spotkanie dyrektora Kubicy z przedstawicielami Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego.
– W trakcie spotkania z ministrem Siarką, w którym uczestniczył także prezydent Izby Marek Kubiak, jedynym pewnikiem, jaki usłyszeliśmy, było zmniejszenie puli dla przedsiębiorców w Polsce do 70 procent – powiedział Rafał Szefler, dyrektor PIGPD. – Pozostała część, czyli 30 procent trafia na aukcje. Co za tym się kryje? Łatwo się domyślić. Mamy dziś wielkie ssanie na surowiec, na wyroby z drewna. Ceny osiągają astronomiczne poziomy. Lasy Państwowe wymyśliły, że dając większą pulę na aukcje, zarobią jeszcze więcej.

 
Dyrektor Kubica zwraca uwagę na to, że Ministerstwo Klimatu i Środowiska prowadzi analizy, które mają pomóc uszczelnić system ograniczający rolę pośredników. Chodzi o tych, którzy myślą wyłącznie o dalszej odsprzedaży, a najlepiej eksporcie i korporacjach zagranicznych, które kupują w Polsce i wywożą do swoich zakładów np. w Rumunii – wyjaśnia. – Takimi bezpiecznikami o czym mówimy od kilku miesięcy, mogą być weryfikacje punktów przerobu, umów o pracę, podatków, zakaz ładowania drewna do kontenerów bezpośrednio na drogach leśnych i składnicach drewna czy niewliczanie do historii zakupów drewna, które wyjechało z Polski.

 
Co z tego wyjdzie? Sam jestem ciekaw. Jednak z ostatnich lat „współpracy” trudno wyciągnąć jakieś optymistyczne wnioski.
W ostatnim czasie duże emocje w branży drzewnej wzbudził wywiad, który dyrektor Kubica udzielił dla „Pulsu Biznesu”. Zapowiedział on bowiem, że choć ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, to już wiadomo, że sprzedaż zostanie zmniejszona oraz, że trwają analizy, które mają za cel przyjrzenie się obecnemu systemowi sprzedaży drewna oraz plany jego zmian.
Obecnie osiemdziesiąt procent z puli przeznaczonej na sprzedaż trafia do przedsiębiorców, a 20 jest ogólnodostępne.

 
Szacuje się, że w Polsce przedsiębiorców związanych z przemysłem drzewnym jest około 400 tysięcy, natomiast w samych Lasach Państwowych zatrudnionych jest obecnie 26 tysięcy pracowników.
Dyrektor Kubica bardzo ostro krytykuje unijną strategię leśną, celem której jest pozostawienie obszarów nietkniętych ręką. Według niego, ograniczenia w sprzedaży i pozyskiwaniu drewna wiążą się z unijnymi sankcjami.

 
Leśnik podkreśla również, że polityka unijna skutkować będzie gigantycznymi pożarami w lasach.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego już we wrześniu

Seminaria, wykłady, spotkania

Dodane:

/

Kurier Drzewny

15 września 2021 roku Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli zorganizuje już szóstą edycję Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego. Wydarzenie to odbędzie się w formie stacjonarnej w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 
Po blisko roku organizowania wydarzeń w trybach: online i hybrydowym, wracamy do tradycyjnej formy odbywania się eventów. Jesienią branża meblarska spotka się na Ogólnopolskim Kongresie Meblarskim. Hasło przewodnie imprezy, która odbędzie się 15 września, w trakcie trwania targów DREMA 2021, brzmi: „Dekada wyzwań dla polskiej branży meblarskiej”.

 

Tematyka

O czym będziemy rozmawiać? Między innymi podyskutujemy na temat współpracy nauki z biznesem, zmiany zachowań klientów a sprzedaży mebli w obliczu pandemii SARS-COV-2 oraz utrzymania konkurencyjności polskiej branży meblarskiej na rynkach zagranicznych w najbliższej dekadzie.

 

Ważna i aktualna wiedza

Głównym celem wydarzenia jest przekazanie ważnej i aktualnej wiedzy pracownikom branży meblarskiej, która przyczynić się ma do rozwoju polskiego meblarstwa. Prelegentami kongresu corocznie są najwybitniejsze, charyzmatyczne osoby związane z naszym sektorem. Poza wartością merytoryczną, wynikającą z uczestnictwa w Kongresie, dodatkowo jest on doskonałą okazją do budowania swojej sieci kontaktów.

 

Rzeczywiste potrzeby uczestników

Przy tworzeniu programu organizatorzy stale konsultują się z branżą meblarską w celu dopasowania agendy do rzeczywistych i nowych potrzeb uczestników, odpowiadających na aktualne zmiany rynkowe.
Jesienny Ogólnopolski Kongres Meblarski to wydarzenie zawierające panele dyskusyjne, prezentacje oraz inspirujące wykłady.

 
Chcesz wiedzieć więcej:
www.oigpm.org.pl

 

Ogólnopolski Kongres Meblarski

termin: 15 września 2021 r., godz. 10.00 – 15.00
miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie
organizator: Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli
współorganizator: Grupa MTP, targi DREMA, Promedia
partner strategiczny: Bank Pekao SA, AGGE sp. z o.o., EGGER Biskupiec Sp. z o.o.


 
Portal Drzewny

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Meblarskiego już we wrześniu

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Spotkanie kobiet z branży meblarskiej już 16 września! Hasło przewodnie: Marka osobista kluczem do sukcesu

Wiadomości OIGPM

Dodane:

/

Kurier Drzewny

16 września, podczas targów DREMA, na terenie  Międzynarodowych Targów Poznańskich, kobiety związane z branżą meblarską już po raz trzeci spotkają się na dedykowanym im wydarzeniu, które tym razem odbędzie się pod hasłem „Marka osobista kluczem do sukcesu”.

W ramach spotkania organizator – Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli, przygotował warsztat poświęcony budowaniu marki osobistej. Tematyka wydarzenia jest niezwykle aktualna, gdyż silna marka osobista pomaga odnosić sukcesy w biznesie, pracy i życiu osobistym, wspierając jednocześnie markę firmy, dla której się pracuje.
Głównym celem spotkania jest przekazanie paniom pracującym w branży meblarskiej umiejętności w zakresie tworzenia mocnej, autentycznej marki własnej, aby ułatwić im odnoszenie sukcesów dzięki konsekwentnej realizacji wartościowych celów. Ze szkolenia warsztatowego skorzystają najbardziej kobiety biznesu meblarskiego, którym zależy na rozwoju umiejętności osobistych dla dobra własnego i swoich firm.
Uczestniczki warsztatu będą miały okazję lepiej poznać siebie – swoje silne i słabe strony, wartości i cele, co pomoże im w tworzeniu marki osobistej, która jest autentyczna, wyjątkowa i daje innym ich najlepsze „JA”. Ponadto zyskają wiedzę, jak być marką premium w pracy i biznesie, jak też w relacjach osobistych. Dowiedzą się, w jaki sposób marka ich firmy zyska na ich personalnym brandzie. Poznają sposoby na skuteczne wykorzystanie narzędzi komunikacji, by dotrzeć z przekazem swojej marki do tych, na których najbardziej im zależy. Stworzą swój indywidualny plan budowania marki oraz nauczą się ją pielęgnować i rozwijać.
Agenda wydarzenia

10.00 – 10.15 – Rejestracja gości, kawa, herbata
10.15 – 10.30 – Powitanie gości, wprowadzenie – Prof. dr hab. Ewa Ratajczak, Wice Prezes OIGPM, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Drewna, Jerzy Osika, Promedia
10.30 – 11.30 – Co dzięki silnej marce osobistej zyskasz Ty, Twoja firma i Twoi najbliżsi? Jak lepiej poznasz samą siebie, by budować markę osobistą, która jest autentyczna, wyjątkowa i daje innym Twoje najlepsze „JA”? – Jerzy Osika, Prezes, Promedia
11.30 – 11.45 – Przerwa kawowa
11.45 – 13.15 – Jak stworzysz osobistą markę premium w oparciu o własną wizję, misję i wartości? W jaki sposób określisz i zrealizujesz ważne dla Ciebie cele? – Jerzy Osika, Promedia
13.15 – 14.00 – Przerwa lunchowa
14.00 – 15.30 – Jak, dzięki skutecznej komunikacji, dotrzesz z przekazem Twojej marki do tych, na których Ci najbardziej zależy? Co pomoże Ci pielęgnować i rozwijać Twój osobisty brand?– Jerzy Osika, Promedia
15.30 – 16.00 – Podsumowanie i zakończenie spotkania – Maria Wegner, Meritum Doradztwo Biznesowe, Jerzy Osika, Promedia

Portal Drzewny

Spotkanie kobiet z branży meblarskiej już 16 września! Hasło przewodnie: Marka osobista kluczem do sukcesu

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie

Aktualności

Ponad 380 wystawców z ponad 30 krajów

Targi M.O.W. – od 19 do 23 września 2021 r.

Dodane:

/

MOW
Tegoroczne targi M.O.W. odbędą się w dniach od 19 do 23 września 2021 r. w Bad Salzuflen w Niemczech. Fot. M.O.W.

Wszyscy uczestnicy z niecierpliwością czekają na targi M.O.W. w Bad Salzuflen, które odbędą się w dniach od 19 do 23 września. Wydarzenie jest bardzo ważne dla biznesu – zwłaszcza ze względu na nowe produkty, pomysły marketingowe i koncepcje, które zostaną tam zaprezentowane. Targi są także niezbędne dla wymiany handlowej. W trakcie wydarzenia będzie można zapoznać się z propozycjami dotychczasowych i nowych wystawców oraz koncepcjami organizatorów – Bernda Schäfermeiera i Andreasa Reibchena, którzy opracowali interesujące innowacje tematyczne, formaty cyfrowe i koncepcję networkingu. Na targach pojawi się ponad 380 wystawców z ponad 30 krajów.

 
Targi M.O.W. 2021 zaprezentują się w nowym świetle. Organizatorzy planują wykorzystać wiele dostępnych środków, aby pokazać to branżowe wydarzenie w jeszcze bardziej przyszłościowy sposób. Nadrzędnym celem jest zgromadzenie w Bad Salzuflen wszystkich istotnych graczy tej branży i wzbogacenie wydarzenia o formaty cyfrowe.

 

Nowy pakiet marketingowy dla wystawców

Katalog M.O.W. ustąpił miejsca rozszerzonej wirtualnej prezentacji dla wystawców. Każda firma otrzyma własną „przestrzeń” na platformie internetowej M.O.W., gdzie będzie mogła zaprezentować się za pomocą zdjęć, tekstów i filmów oraz informować o ofertach przez cały rok. Przedsiębiorstwa mogą w każdej chwili aktualizować swoją obecność w sieci. Dzięki temu indeks wystawców i produktów stanie się cyfrowym informatorem dla wszystkich, którzy zajmują się profesjonalną sprzedażą mebli.

 

Usługi dla branży

Jedna z nowych koncepcji skupia się na specjalistach z dziedzin optymalizacji procesów, handlu elektronicznego, marketingu wielokanałowego, zrównoważonego rozwoju, logistyki i rekrutacji. Organizatorzy opracowali nową platformę usługodawcy w innowacyjnym formacie hybrydowym, która łączy prezentację targową w hali 12 z cyfrową obecnością w sieci przez 365 dni.
Dzięki tej ofercie M.O.W. inspiruje cyfrową transformację tego sektora.
 
– Szczególnie w czasach kryzysu ważne jest wzmacnianie sieci i platform wzajemnej wymiany, które nie tylko promują samą sprzedaż, ale także rozwój nowych modeli biznesowych – zapewniają Andreas Reibchen i Bernd Schäfermeier, organizatorzy targów. – Handel meblami obejmuje nie tylko towary.
Postępująca indywidualizacja i cyfryzacja wszystkich obszarów biznesowych stawia wyzwania dla tego sektora – nie tylko stacjonarnego, ale również internetowego. Niezależnie od tego czy chodzi o systemy handlu elektronicznego i sklepów, rozwiązania logistyczne i serwisowe, ERP i zarządzanie danymi, marketing wielokanałowy i zarządzanie marką, sterowanie procesami, rozmieszczenie personelu, czy sprzedaż mebli cyfrowych – odbiorcy szukają i potrzebują cennej wiedzy fachowej i innowacyjnych narzędzi w każdej dziedzinie.
Różne dziedziny są coraz bardziej powiązane, więc należy promować współpracę interdyscyplinarną.
– Celem jest zgromadzenie w Bad Salzuflen wszystkich graczy, którzy mają znaczenie dla tego sektora – podkreślają organizatorzy.

 

Rozszerzona oferta tapicerska

W pawilonach 20 i 21 można będzie zapoznać się z nowym asortymentem w zakresie tapicerstwa. W tym roku zaprezentują się tam nie tylko krajowe, ale i międzynarodowe firmy, takie jak Nicoletti, Man 2 Wah, Romessa, Puszman, Atlantic czy Spin,

 

Nowa struktura w halach 5 i 6

W tym roku w halach 5 i 6 w Messezentrum Bad Salzuflen obejrzeć będzie można ciekawą, szeroko zakrojoną ofertę wystawców. Na targach nie zabraknie m.in. takich firm, jak D+N z meblami tapicerowanymi oraz MCA z dodatkową powierzchnią wystawienniczą.

 

Wielu wystawców

Na wystawę zgłosiło się wiele nowych firm. Wśród nich zobaczyć można będzie oferty różnych producentów, m.in.: Van Landschoot ze swoją specjalnością w postaci łóżek sprężynowych czy Composad, House Nordic i HMW Collection, którzy wzbogacają ofertę mebli pakowanych na płasko i kolekcję Young Living. Już wiosną organizator ogłosił, że rozdysponowane zostało 80 proc. powierzchni wystawienniczej. Obecność zgłosiła już Grupa Adova, która będzie reprezentowana ze swoimi markami: Treca Paris, Simmons i Sleepeezzee oraz BKS Meubelen, Mirrors & More, Ideastella, Living Furn, Brix, Neofacture, Rivalli, Ragaba, Dolmeb, FIMI, Brafab i Dominari. Ponadto, we wrześniu pojawią się kolejni wystawcy, tacy jak: Sven Form, Sakwa, D&N, Puszman i Forma Ideale. W Bad Salzuflen nie zabraknie długoletnich partnerów handlowych, takich jak: Wiemann, Disselkamp, ​​Staud, IMC, DKK, Munari, Trade Point, MCA, Hela, Wittenbreder, Voss, Pelipal, Puris, Jaka, Fackelmann, Held, Forte, Quadrato, Elfo, Vierhaus, Bodahl, Duo Collection, Cilek, Haku, M2, ADA, Restyl, Easysofa, Primavera, Exxpo, Jakobsen, Weinrich, Finori, Domo, Libro, IMS, Bali, Sun Garden, Schram, Cinall, Prima, Maja, Wolf, Actona, BHP, Trendteam, Unico, Mäusbacher, Nowy Styl i Euro Diffusion.

 

Spotkajmy się w Bad Salzuflen

Wrześniowe wydarzenie będzie miało szczególne znaczenie.
– Oczekiwanie na autentyczne spotkania jest ogromne – twierdzą organizatorzy. – Ciężko pracujemy nad tym, aby zaoferować udane targi M.O.W., których oczekuje rynek: z odpowiednimi partnerami dla dobrego biznesu, z wymianą na równych warunkach i zyskownymi wartościami dodanymi, które sprawiają, że wizyta na targach będzie podwójnie opłacalna. Wydarzenie skierowane jest do właścicieli średnich punktów sprzedażowych, studiów meblowych i specjalistów, a także dużych sieci, stowarzyszeń zakupowych, dyskontów samoobsługowych, marketów budowlanych, domów sprzedaży wysyłkowej, firm zajmujących się marketingiem oraz sklepów internetowych.

 

Liczą się łańcuch dostaw i ceny

– M.O.W. jest poszukiwane jako wydarzenie branżowe i jest ważniejsze niż kiedykolwiek – dodają Bernd Schäfermeier i Maximilian Richter po rozmowach z przedstawicielami przemysłu i handlu. – To właśnie tutaj, w Bad Salzuflen, następuje spotkanie sektora – można zobaczyć meble do wszystkich pomieszczeń oraz zapoznać się ze wszelkimi kanałami sprzedaży – zarówno online, jak i offline. Pandemia zmieniła rynek i obecnie nie chodzi tylko o produkty, asortyment i artykuły promocyjne, ale także szczególne wyzwania, na przykład w zakresie łańcuchów dostaw, terminów i cen. Takie tematy najlepiej omawiać osobiście. Impreza ta idealnie nadaje się do tego. Jest odbiciem potrzeb rynku.

Portal Drzewny

W Bad Salzuflen, następuje spotkanie sektora – można zobaczyć meble do wszystkich pomieszczeń oraz zapoznać się ze wszelkimi kanałami sprzedaży – zarówno online, jak i offline. Fot. M.O.W.

Kurier Drzewny

Oczekiwanie na autentyczne spotkania jest ogromne. Fot. M.O.W.

Kurier Drzewny

Spotkanie pozwoli zapoznać się z najnowszą ofertą w zakresie mebli z różnych grup, jak również usługami oraz nawiązać bezpośrednie relacje. Fot. M.O.W.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie
Reklama
Reklama

Popularne w tym miesiącu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).