Producenci frontów meblowych, schodów, łóżek, drzwi i listew ozdobnych nie mogą przejść obojętnie obok szlifierki SPS2. Podobnie jak inne rozwiązania firmy Prochera, również ta maszyna po raz kolejny wzbudziła ogromne zainteresowanie podczas targów DREMA w Poznaniu.
Z czego słynie firma Prochera – jeden z najciekawszych wystawców tegorocznych targów DREMA w Poznaniu? To producent wysokiej jakości szlifierek, które sprawdzą się zarówno w małych, jak i większych zakładach stolarskich.
– Jesteśmy solidnym dostawcą o ugruntowanej renomie na rynku – mówi Dariusz Prochera, właściciel firmy. – Nasze rozwiązania są niezawodne. Szlifierki zapewniają dokładne i precyzyjne szlifowanie drewna oraz materiałów drewnopochodnych w procesie przygotowania i wykończenia powierzchni po obróbce mechanicznej: elementów płaskich, wypukłych, profilowych czy złożonym kształcie.
SPS2: niezależne wały szczotkowe
W podstawowym wykonaniu szlifierka SPS2 składa się z przenośnika taśmowego oraz umieszczonych nad nim dwóch niezależnych wałów szczotkowych. Przenośnik taśmowy porusza się z płynną regulacją w zakresie od 2 do15 m/min. Niezależne wały szczotkowe mogą pracować współbieżnie lub przeciwbieżnie, w zależności od potrzeb. Można również w sposób płynny regulować ich prędkość obrotową w zakresie od 200 do 1000 obr./min.
Dodatkową zaletą jest możliwość przestawiania wałów pod kątem do 20 stopni w stosunku do osi transportera. Prędkości: obrotowa wałów i liniowa (posuwu) transportera są odczytywane na cyfrowym wyświetlaczu.
Szeroki asortyment materiałów szlifujących oraz możliwość doboru płótna i granulacji ziarna od 60 do 1000, w połączeniu z różnym sposobem nacinania i długością lameli, pozwala na precyzyjne wykonanie prac szlifiersko-wykończeniowych, płaszczyzn, profili i krawędzi, od szlifowania do polerowania, pomiędzy i po lakierowaniu, wodowaniu, olejowaniu, patynowaniu oraz zastosowaniu innych technologii.
SPS2-DKC: jeszcze więcej możliwości
W czasach, gdy na rynku pojawiają się nowe, często futurystyczne kształty frontów meblowych, również techniki szlifowania wymagają dopracowania. W tym celu powstała nowa wersja maszyny SPS2-DKC, doposażona w trzy dodatkowe zespoły robocze.
Na wejściu do urządzenia zamontowano po jego prawej i lewej stronie przestawne, krawędziowe zespoły szlifujące z głowicą szlifiersko-polerską. W następnej kolejności przed walcowo-szczotkowymi zespołami roboczymi dodano talerzykowy zespół szlifujący z oscylacją poprzeczną. Zespół ten wyposażony w 6 – 12 talerzy (dysków) obrotowych atakuje front od góry.
Po przejściu elementu przez wszystkie zespoły robocze otrzymujemy elementy oszlifowane, ale nie pozbawione pyłu, dlatego też na końcu maszyny zamontowano zespół czyszczący wyposażony w wał szczotkowy, który odkurza obrabiany element.
Podsumowując, szlifierka SPS2-DKC ze względu na swoją funkcjonalność stanowi ciekawą propozycję zarówno dla małego warsztatu stolarskiego, jak i dużej fabryki meblarskiej.
Szlifierka przelotowa SPS2 z magazynem podawczym
Krawędziowy zespół szlifujący „K” na wejściu do urządzenia zamontowano po jego prawej i lewej stronie. Na życzenie klienta można zamontować dodatkowe agregaty szlifujące, jak również wybrać opcję ustawiania pod kątem do boków obrabianego materiału.
Moduł dyskowy „D” wyposażony w talerze obrotowe atakuje front od góry, potem następuje szlifowanie w poprzek słoja. Wałowe agregaty szlifiersko- polerskie można przestawiać pod kątem 20 stopni do kierunku transportu. Szlifierko-polerka posiada również regulowany docisk rolkowy lub szczotkowy.
Końcowy zespół czyszczący „C”: elementy oszlifowane otrzymujemy po przejściu przez wszystkie zespoły robocze, ale nie pozbawione pyłu, dlatego też na końcu maszyny zamontowano zespół czyszczący wyposażony w segmentowy wał szczotkowy, który odkurza ostatecznie obrabiany detal.
Sterowanie urządzeniem odbywa się z dotykowego pulpitu sterowniczego, który ma możliwość obrotu kąta do 90 stopni w lewo lub prawo. Prosta budowa urządzenia zapewnia łatwą jego obsługę i niezawodne działanie.
Każdy zespół roboczy ma indywidualny, kolumnowy system regulacji wysokości, pozwalający na ustawienie narzędzia na potrzebnej, zadanej wysokości.