Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu uruchomił zapisy na studia podyplomowe „Drewno i tworzywa drewnopochodne w budownictwie”. Dokumenty można składać do końca maja 2022 roku albo do wyczerpania limitu miejsc. Na dwusemestralne studia zostanie przyjętych maksymalnie 30 osób.
W coraz większym stopniu rozwija się w Polsce budownictwo z drewna i materiałów drewnopochodnych. Rośnie także produkcja oraz poszerza się asortyment wyrobów przeznaczonych dla tego rodzaju działalności. Szeroką gamę wyrobów nowej generacji opartych o płyty drewnopochodne i materiały izolacyjne coraz częściej wykorzystuje się w budownictwie tradycyjnym. Wymaga to intensywnego i ciągłego kształcenia kadr związanych z tą dziedziną gospodarki. Istotne znaczenie ma także właściwe przygotowanie nauczycieli przedmiotów zawodowych związanych z nauczaniem w zakresie budownictwa.
Zaproponowane studia podyplomowe „Drewno i tworzywa drewnopochodne w budownictwie” mogą być istotnym elementem wspierającym przekazywanie aktualnej i nowoczesnej wiedzy w obszarze budownictwa z drewna i materiałów drewnopochodnych.
Cele studiów jest nabycie lub uaktualnienie, rozszerzenie oraz pogłębienie wiedzy z zakresu:
– nowoczesnych systemów budowlanych z drewna i materiałów drewnopochodnych,
– systemów produkcji, właściwości i zastosowania w budownictwie drewna czy materiałów drewnopochodnych,
– izolacji termicznej i wilgotnościowej budowli, ich zabezpieczenia przed korozją biologiczną oraz działaniem ognia.
Słuchacze studium zostaną także przygotowani do uczestniczenia w procesie projektowania budynków z drewna i materiałów drewnopochodnych oraz samodzielnej oceny dokumentacji budowlanej.
Zjazdy weekendowe
Studia te rozpoczną się w październiku 2022 roku i potrwają dwa semestry. Zapisy trwają do końca maja 2022 roku lub do wyczerpania limitu miejsc (do 30 osób). Koszt studiów to 5 tys. zł.
Organizacja zajęć oparta jest o system niestacjonarny, prowadzony przez dwa semestry w formie dwudniowych zjazdów odbywających się w soboty i niedziele. Słuchacze uzyskują dyplom ukończenia studiów podyplomowych.
O przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby posiadające dyplom ukończenia studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku niewystarczającej liczby chętnych organizator zastrzega sobie prawo odwołania studiów. Szczegółowe informacje dotyczące rozpoczęcia zajęć zostaną podane słuchaczom wraz z zawiadomieniem o przyjęciu na studia.
W planie studiów są takie przedmioty, jak:
– drewno konstrukcyjne,
– materiały drewnopochodne,
– środki i metody technologiczne zabezpieczania drewna,
– ogniochronne zabezpieczanie drewna i materiałów drewnopochodnych,
– systemy budowlane,
– stolarka budowlana,
– materiały drewnopochodne w budownictwie,
– charakterystyka cieplno-wilgotnościowa budynków drewnianych,
– konstrukcje budowlane z drewna i materiałów drewnopochodnych,
– instalacje budowlane,
– komputerowe wspomaganie projektowania.
Chcesz wiedzieć więcej?
www.wltd.up.poznan.pl