Connect with us

Technika, technologie, nowości

Sprawdzone maszyny, optymalne technologie

Maszyny i urządzenia dla przemysłu tartacznego

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Kurier Drzewny
Urządzenie wprowadzające kłodę do korowarki. Fot. Zakład Budowy Maszyn MADREW

Zakład Budowy Maszyn MADREW wśród oferowanych maszyn i urządzeń dla przemysłu tartacznego ma przede wszystkim takie produkty, które produkuje od podstaw we własnym zakładzie.

 
Opr.(pk)

 

Traki tarczowe

Zakład Budowy Maszyn MADREW oferuje traki tarczowe w dwóch zasadniczych odmianach, tj. różniących się układem wrzecion. W wersji 2-wrzecionowej, typ DCKKH-42SG, rozstaw pił regulowany jest za pomocą zespołu przekładek, a cechą charakterystyczną jest możliwość wycinania dwóch pryzm jednocześnie. Z kolei w wersji 4-wrzecionowej, typ DCKKH-42RG, rozstaw pił, a wraz z nim regulacja szerokości pryzmy są automatyczne. Obie pilarki to maszyny w całości zaprojektowane i wytwarzane w firmie MADREW. Zasadniczo dostarczane są one jako element kompletnych linii przetarcia, które również są w całości produkowane przez to przedsiębiorstwo. Warto dodać, iż modernizuje ono także już istniejące rozwiązania. Zespół działu konstrukcyjnego pracuje nad usprawnieniem i udoskonalaniem stosowanych rozwiązań. Firma podkreśla to, jak cenna jest współpraca z klientami ze względu na ich wiedzę płynącą z wieloletniej pracy z różnymi maszynami. Dzięki takiemu podejściu udaje się jej realizować inwestycje nie tylko indywidualnie skrojone pod konkretne zapotrzebowanie, ale również pod realne życzenia inwestora.
 
Podczas budowy i projektowania indywidualnych rozwiązań technologicznych, specjalnych maszyn pod potrzeby klienta, ważna jest także kwestia bezpieczeństwa pracy. MADREW posiada więc oddzielny dział, który zajmuje się wszystkimi sprawami dotyczącymi spełnienia wymogów obowiązujących norm i dyrektyw międzynarodowych, certyfikacji, bezpieczeństwa obsługi, wszelkich instrukcji itp.
 

„Firma podkreśla to, jak cenna jest współpraca z klientami ze względu na ich wiedzę płynącą z wieloletniej pracy z różnymi maszynami.”

 

Korowarki

W ofercie znajdują się również korowarki. Są to maszyny używane, czasem sprowadzane na specjalne życzenie klienta. Na ogół jest tak, że z dostępnych urządzeń klient wybiera dla siebie daną maszynę, którą następnie MADREW remontuje i przygotowuje do pracy. Większość korowarek to maszyny dwubiegowe o posuwie 25 – 50 m/min. Firma realizowała również inwestycje, gdzie prędkość posuwu wynosiła 90 m/min. Wówczas w tego typu liniach stosuje specjalne przenośniki wprowadzające do korowarki, które w zależności od średnicy kłody dostosowują swoją wysokość podawania. Dawniej funkcję tę pełniły zwykłe przenośniki wzdłużne z rolką. Nie zapewniały one jednak odpowiedniej skuteczności i kłoda nie zawsze trafiała w korowarkę. Nowy przenośnik poprzez odpowiednie ustawienie ciśnienia podaje kłodę bezbłędnie, centralnie do korowarki.

 

Rębaki

Rębak bębnowy RK 500 x 200 o mocy 55 kW, szerokości gardzieli 500 mm i wysokości 200 mm, to – zdaniem MADREWU – optymalny typ rębaka dla większości zakładów tartacznych, głównie ze względu na wydajność i gabaryty gardzieli, które umożliwiają swobodne wprowadzenie surowca odpadowego. W ofercie dostępne są również rębaki z szerokościami gardzieli 650 i 850 mm oraz o mocy do 130 kW.

 

Bezpieczeństwo i serwis

W początkowym okresie funkcjonowania danej linii, na czas jej rozruchu, MADREW może monitorować jej pracę poprzez połączenie Wi-Fi albo sieć komórkową. Dzięki temu, w razie jakichkolwiek trudności, inżynier serwisu jest w stanie pomóc klientom zdalnie, poprzez czytelny system komunikatów błędów. Często bowiem okazuje się, że klient może samodzielnie go rozwiązać. Co istotne, na swoje linie i urządzenia może dać certyfikat CE. Dotyczy to również linii, w której nie pracują maszyny dostarczone przez firmę. W takiej sytuacji klient informuje ją, jakie urządzenia planuje zakupić, a przedsiębiorstwo opracowuje odpowiedni system zabezpieczeń lub też przekazuje klientowi wytyczne, jak samodzielnie może je wykonać. Wówczas możliwe jest udzielenie certyfikatu CE również na taką linię.

Zakład Budowy Maszyn MADREW należy m.in. do Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA oraz jest członkiem międzynarodowej organizacji EUMABOIS zrzeszającej firmy z sektora drzewnego, co potwierdza wiarygodność jako partnera.

 • Kurier Drzewny

  Urządzenie wprowadzające kłodę do korowarki. Fot. Zakład Budowy Maszyn MADREW

 • Portal Drzewny

  W ofercie firmy znajdują się również korowarki. Są to maszyny używane, czasem sprowadzane na specjalne życzenie klienta. Fot. Zakład Budowy Maszyn MADREW

 • Portal Drzewny

  Rębak bębnowy RK 500 x 200 o mocy 55 kW, szerokości gardzieli 500 mm i wysokości 200 mm, to - zdaniem firmy - optymalny typ rębaka dla większości zakładów tartacznych. Fot. Zakład Budowy Maszyn MADREW

 • Kurier Drzewny

  W początkowym okresie funkcjonowania danej linii, na czas jej rozruchu, przedsiębiorstwo może monitorować jej pracę poprzez połączenie Wi-Fi albo sieć komórkową. Co istotne, na swoje linie i urządzenia może dać certyfikat CE. Fot. Zakład Budowy Maszyn MADREW

 • Portal Drzewny

  Zakład Budowy Maszyn MADREW posiada traki tarczowe w dwóch odmianach, tj. 2- i 4- wrzecionowej. Fot. Zakład Budowy Maszyn MADREW

 • Kurier Drzewny
 • Portal Drzewny
 • Portal Drzewny
 • Kurier Drzewny
 • Portal Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Technika, technologie, nowości

Salvamac Group: rekord w 2020!

Nowoczesne maszyny do obróbki drewna

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Kurier Drzewny

Poszerzenie gamy produktów, innowacyjność i inwestycje są składnikami sukcesu. Wiedzą o tym doskonale założyciele Salvamac Group, dla której rok 2020 należał do bardzo udanych.

 
Oprac. (al)
 

Kurier Drzewny

– 2020 był dla nas niesamowicie zaskakującym i pełnym sukcesów rokiem – deklaruje Christian Salvador, współzałożyciel Salvamac Group. – Z pewnością wpływ pandemii, niepewność odnośnie liczby zamówień i brak targów, na których moglibyśmy bezpośrednio zaprezentować nasze produkty nam nie pomogły, ale pasja, znajomość rynku, oraz innowacyjna wizja połączona z nowymi rozwiązaniami technologicznymi pozwoliły nam na zaliczenie naprawdę rekordowego roku! 2020 był wyjątkowy zarówno pod względem zanotowanego poziomu sprzedaży i przychodów (zdobycie znacznej części rynku, również kosztem konkurencji), ale przede wszystkim pozwolił nam na stworzenie w Salvamac Group nowej rzeczywistości.
 
– Patrząc z tej perspektywy Salvamac w ciągu roku rozwinęła się wręcz wykładniczo i podzieliła się na 3 oddziały: Cross-cutting specjalizujący się w cięciu i optymalizacji drewna, Air&Painting zajmujący się systemami odpylającymi, filtracją powietrza i lakierowaniem drewn,a oraz najnowszy oddział Salvamac Selection będący prawdziwą innowacją stanowiącą wielki krok naprzód w naturalnej ewolucji projektu Salvamac. W ten sposób powiększyliśmy znacząco naszą gamę produktów, wprowadziliśmy innowacje w tych już istniejących, oraz rozbudowaliśmy naszą infrastrukturę, coraz więcej inwestując w przyszłość! – podsumowuje Christian Salvador.

 

Ewolucja technologiczna

Bezpośrednim źródłem sukcesu Salvamac Group jest dział Salvamac Cross-Cutting skoncentrowany wokół bogatego doświadczenia założycieli firmy w sektorze automatycznych i półautomatycznych maszyn do cięcia drewna.
 
Pośród produktów, które w 2020 r. nie tylko umocniły swoją pozycję na rynku, ale przeszły ponadto znaczącą ewolucję technologiczną, znajduje się elektroniczny stop-popychacz SalvaStop_100, system, który elektronicznie steruje zatrzymaniem i ustawieniem belek lub profili do cięcia bez względu na materiał, z którego są wykonane, zapewniając wysoką prędkość i doskonałą precyzję dzięki specjalnym rozwiązaniom mechanicznym, oraz elektronicznemu silnikowi bezszczotkowemu najnowszej generacji. Ostatnie udoskonalenia wprowadzone przez Salvamac pozwalają zarówno na cięcie z wykorzystaniem systemu SalvaStop coraz dłuższych desek, których długość może przekraczać nawet 7 metrów, jak i na komunikację z zewnętrznymi systemami informatycznymi, importując bezpośrednio z firmowego oprogramowania dane i listy. Jest to przykład tego, jak koncepcje „Industrie 4.0” mogą zostać implementowane na maszynach „stand alone” oferujących wysoką w stosunku do poczynionych inwestycji wydajność. Należy podkreślić, że SalvaStop można zamontować na półautomatycznych i ręcznych pilarkach produkowanych przez Salvamac, których zakup wymaga poniesienia pewnych kosztów, ale stanowią one znaczący krok naprzód w kierunku szybszej, bezpieczniejszej i wydajniejszej produkcji.

 

Optymalizacja to część DNA

Rok 2020 stał się jeszcze bogatszy i pełniejszy po zaprezentowaniu nowej wersji innowacyjnej optymalizerki z popychaczem SalvaPush 2000. – Optymalizacja cięcia drewna zgodnie z wymaganiami klienta jest częścią naszego DNA – kontynuuje Ziemowit Dołkowski, współzałożyciel firmy Salvamac – A to dopiero początek. Stworzyliśmy bardzo elastyczne i nowoczesne rozwiązanie technologiczne, które pozwala na zoptymalizowanie cięcia pojedynczych desek posiadających defekty lub całych ich paczek, stosując najnowocześniejszą technologię w rozsądnej cenie.

„SalvaPush 2000 wyposażona została w nową wersję oprogramowania, które pozwala każdemu użytkownikowi na jej łatwą i pełną obsługę, podobną jak w przypadku smartfona, z grafiką przypominającą stronę www oraz praktycznym sposobem ustawiania parametrów za pomocą dużego ekranu dotykowego i komunikacji cyfrowej pomiędzy wszystkimi komponentami elektronicznymi.”

SalvaPush 2000 wyposażona została w nową wersję oprogramowania, które pozwala każdemu użytkownikowi na jej łatwą i pełną obsługę, podobną jak w przypadku smartfona, z grafiką przypominającą stronę www oraz praktycznym sposobem ustawiania parametrów za pomocą dużego ekranu dotykowego i komunikacji cyfrowej pomiędzy wszystkimi komponentami elektronicznymi. Ponadto nowe ekskluzywne rozwiązania mechaniczne zostały wprowadzone zarówno w systemie cięcia, jak i popychacza. Należy dodać do nich również pełne cyfrowe zarządzanie systemami komunikacji maszyny, nie tylko pomiędzy elementami jej wewnętrznego oprzyrządowania, ale przede wszystkim z zewnętrznymi systemami informatycznymi.

 

Bestseller w odpylaniu

2020 był również rokiem dynamicznego rozwoju międzynarodowego nowego działu Air&Paniting. Ta sekcja Salvamac Group w ciągu roku jeszcze bardziej wyspecjalizowała się w produkcji systemów odpylania, w czym duży udział miało wprowadzenie nowego filtra SuperDep, który okazał się prawdziwym bestsellerem. W szczególności przenośne odpylacze serii Super Dep zostały zaprojektowane i wyprodukowane z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii, dzięki czemu są one niezwykle uniwersalne, nadają się do używania wewnątrz i na zewnątrz, oraz są szalenie wydajne w przypadku pochłaniania pyłów i wiórów drewnianych. Automatyczny system czyszczenia na sprężone powietrze czyni z nich sprzymierzeńca każdego, kto pracuje w sektorze obróbki drewna, pozwalając na osiągnięcie resztkowej zawartości pyłów nieprzekraczającej 0,1mg/m3. Filtry są zgodne z poziomem H3 resztkowej zawartości pyłów, co zapewnione jest między innymi dzięki zastosowaniu wentylatora ustawionego tak, aby utrzymać podciśnienie, które zapobiega przedostawaniu się na zewnątrz pyłu w przypadku braku szczelności.
Stabilność i bezpieczeństwo
 
Nowy projekt „Salvamac Group” doprowadził do utworzenia trzeciego działu Salvamac Selection: Wybór różnych produktów stworzonych na bazie wyróżniających Salvamac kultury i filozofii.
 
Prawdziwa nowość, którą jej pomysłodawcy Christian i Ziemowit określają jako rewolucyjne podejście rynkowe. – W odróżnieniu od innych zawsze wierzyliśmy w istotę jedności i wspólnoty, myślimy, że właśnie dziś nadarza się okazja do wprowadzenia znaczącej zmiany, której pozytywne efekty będą dostrzegalne nawet natychmiast! Nasza sieć i jej siła pozwalały nam do tej pory i pozwolą w przyszłości na wprowadzanie co miesiąc nowych produktów przeznaczonych dla firm przemysłu obróbki litego drewna – mówią założyciele firmy. W związku z powyższym Salvamac niedawno wprowadziła na rynek nowy profesjonalny Wielofunkcyjny Stół Przenośny Friend_300 o regulowanej wysokości. Stabilność, bezpieczeństwo, dostępność i wygoda to tylko część charakterystyki, która czyni z Friend_300 nieodzowne wsparcie i pomoc. Pracując z maksymalną prostotą operator ma do dyspozycji profesjonalny stół, który codziennie pomaga mu w pracy: doskonały przyjaciel pozwalający zredukować wysiłek operatora, służąc jako podpora podczas składowania, ładowania, rozładowywania i przenoszenia materiału, a także będący prawdziwą stacją roboczą.

 

Kolejne nowości w już przyszłym roku

Ostatnie miesiące 2020 r. wraz z prezentacją kilku produktów, które dla włosko-polskiej firmy będą z pewnością kolejną okazją do rozwoju, stanowiły dopełnienie rekordowego dla Salvamac roku. W taki sposób postrzegać należy nowe solidne prasy brykietujące serii Leader 50-60-70, które połączyć można z dedykowanymi filtrami również produkowanymi przez Salvamac, tworząc w ten sposób wyjątkową linię przetwarzania odpadów.
 
Ponadto, jeśli chodzi o najnowsze informacje, Salvamac Selection wprowadza na rynek nowe piły radialne serii FlixCut, oraz zespoły posuwu Run, które zostaną zaprezentowane na początku przyszłego roku, co potwierdza nieustający rozwój Grupy Salvamac, która z pewnością nie przestanie zaskakiwać również w przyszłym roku.

Kurier Drzewny

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).


 

Czytaj dalej

Technika, technologie, nowości

Kompleksowe rozwiązania w pracy z drewnem w leśnictwie

Maszyny Krpan

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Kurier Drzewny
Wciągarki łatwo i szybko przyłączymy do każdego rodzaju ciągnika, równie prosto odwijana jest lina stalowa, a siła uciągu i pojemność bębna jest tak różnorodna, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model. Fot. Serafin P.U.H.

Ponad 40 lat doświadczenia firmy Krpan – słoweńskiego producenta maszyn leśnych – przekłada się na jakość, innowacyjność i różnorodność oferowanych produktów. Przedsiębiorstwo dostarcza rozwiązania na prawie każdym etapie obróbki drewna-od ścinania drzewa i transportu kłody, przez załadunek i rozładunek, po łupanie drewna i transport gotowych szczap.

Opr. (ab)

Kurier Drzewny

Piło-łuparka CS 420, która występuje w wersjach podstawowej i PRO, najpierw tnie drzewo, a następnie łupie je na mniejsze szczapy. Sterowana jest mechanicznie lub joystickiem (w wersji PRO), a pracę ułatwia podajnik taśmowy. Fot. Serafin P.U.H.

Ścinanie

Głowica ścinkowa Krpan to wyjątkowo przyjazne użytkownikowi urządzenie oszczędzające czas i wysiłek. Montowana na dźwigu leśnym lub koparce z łatwością otacza wybrane drzewo (lub nawet kilka mniejszych), ścina je i przenosi w wybrane miejsce. Szerokość otwierania chwytaka w modelu KS 200 to 730 mm i aż 1380 w modelu KS 500, a zastosowane ostrza wykonane są ze stali drobnoziarnistej Hardox zapewniają skuteczną i efektywną ścinkę.

 

Wciąganie kłód

Wciągnie kłód to coś, nad czym marka pracuje od 1977 roku. To wtedy powstały pierwsze wciągarki – flagowy produkt słoweńskiego przedsiębiorstwa. Od tego czasu są nieustannie ulepszane i unowocześniane. Ich popularność tkwi w prostocie i funkcjonalności. Łatwo i szybko przyłączymy je do każdego rodzaju ciągnika, równie prosto odwijana jest lina stalowa, a siła uciągu i pojemność bębna są tak różnorodne, że każdy znajdzie odpowiedni dla siebie model. Konstrukcja wciągarek sprzyja użytkowaniu i konserwacji. Cała hydraulika chroniona jest przed mechanicznymi uszkodzeniami i wpływem warunków pogodowych obudową wykonaną z drobnoziarnistej stali szwedzkiej marki Saab. Zamknięte łożysko nie wymaga smarowania, a dolny bloczek przeciwdziała wahaniom w czasie jazdy. Siła uciągu wciągarek waha się od 3 ton w najlżejszych modelach serii E, aż do 9,5 tony w serii EH. Krpan oferuje wciągarki mechaniczne, ale również elektrohydrauliczne – sterowane pilotem bądź opcjonalnie radiowo. Mocniejsze modele serii EH posiadają ruchomą rampę ułatwiającą sterowność i ciągnięcie, zwłaszcza w trudnym terenie.

 

Transport drewna

Gdy etap wyciągania kłód mamy za sobą, to do akcji mogą wkroczyć przyczepy leśne Krpan GP z żurawiem GD. Posiadają hydraulicznie rozsuwane podwozie, dzięki któremu możemy zmienić środek ciężkości, opatentowany mechanizm bezpieczeństwa kłonic czy pompę żeliwną o niskim poziomie hałasu. Przyczepy wykonane są z najwyższej jakości europejskich podzespołów, takich jak: tuleje Wieland, połączenie Scharmuller, osie ADR czy napędy na dwa lub cztery koła Black Bruin.
Przyczepę można skonfigurować na wiele sposobów, w zależności od metody sterowania, siedziska, wielkości kół czy dodatkowego wyposażenia. Klient może wybrać pomiędzy sterowaniem mechanicznym, joystickiem hydraulicznym lub elektrycznym czy zdalnym sterowaniem Elca Bravo. Świetnym uzupełnieniem przyczepy będą chwytaki serii GR dedykowane żurawiom, platforma do bel oraz pojemnik i chwytak na biomasę. Jeżeli potrzebny jest sam chwytak, to firma ma również serię KL montowaną na trójpunkcie do dowolnego ciągnika – o nocności nawet 3 ton, z teleskopowym cylindrem i rotorem z dodatkowym ruchomym elementem.

 

Obróbka drewna

W asortymencie Krpan znajdziemy również maszyny do obróbki drewna – piły tarczowe, łuparki i piło-łuparki. Różnorodność modeli pozwala na dobór sprzętu w zależności od tego czy produkujemy drewno na własny użytek, czy zajmujemy się tym profesjonalnie. Piły tarczowe, napędzane wałkiem lub silnikiem elektrycznym, pozwolą szybko i bezpiecznie ciąć duże kłody na mniejsze kawałki. Pochyły stół reguluje pozycję drewna, a osłona uniemożliwia dostęp do piły.

„Konstrukcja wciągarek sprzyja użytkowaniu i konserwacji. Cała hydraulika chroniona jest przed mechanicznymi uszkodzeniami i wpływem warunków pogodowych obudową wykonaną z drobnoziarnistej stali szwedzkiej marki Saab. Zamknięte łożysko nie wymaga smarowania, a dolny bloczek przeciwdziała wahaniom w czasie jazdy.”

Solidna konstrukcja zapewnia lepszą stabilność i rozkład masy, a duże koła z łożyskiem zwiększają mobilność sprzętu, który z powodzeniem może pracować w terenie. Dodatkowe wyposażenie piły tarczowej stanowi taśmociąg teleskopowy o wysokości nachylenia od 2,4 do 3 m i długości pasa aż 5 m. Gotowe, pocięte kłody można połupać korzystając z całej gamy łuparek firmy – do wyboru mamy łuparki pionowe, łuparkę mobilną z przyczepą oraz model łuparki poziomej. Łuparki występują w wersji z wałkiem odbioru mocy (WOM), napędem elektrycznym lub kombinowanym, a siła rozłupywania waha się od 13 do 25 ton w łuparkach pionowych CV i aż 31 ton w największym modelu – poziomej łuparce CH. Dostępne są dodatkowe akcesoria, takie jak: stół pomocniczy do podnoszenia pni, wciągarka hydrauliczna czy podwozie z rączką, umożliwiające transport łuparki.

Piło-łuparka to rozwiązanie dla tych, którzy chcą ograniczyć liczbę sprzętu oraz przyspieszyć i ujednolicić proces produkcji drewna opałowego. CS 420, która występuje w wersjach podstawowej i PRO, najpierw tnie drzewo, a następnie łupie je na mniejsze szczapy. Sterowana jest mechanicznie lub joystickiem (w wersji PRO), a pracę ułatwia podajnik taśmowy. Siła łupania CS 420 to 16 ton, a wymiary kłody: długość od 20 do 50 cm i średnica od 10 do 42 cm. Maszyna wyposażona jest w teleskopowy taśmociąg z separatorem, który odprowadzając połupane szczapy, oddziela je od drobnych elementów.

 

Pakowanie szczap

Pocięte kawałki drewna ułożymy w regularne wiązki i owiniemy z pomocą pakowarki Krpan PD. Pojemność pakowarki to 1 m3, a sterowanie ładunkiem i przechyleniem jest hydrauliczne. Tak przygotowane drewno będzie gotowe do transportu, przechowywania czy sprzedaży. W transporcie pomoże nam kompatybilna z ciągnikami platforma Krpan PT. Z euroramką jako złączem oraz opcją rozszerzenia udźwignie ładunek nawet do 2 ton.
Wybierając maszyny Krpan otrzymujemy trzy lata gwarancji na każdy sprzęt. Co więcej, jedyny dystrybutor marki w Polsce – Serafin P.U.H. posiada własny magazyn z częściami oraz oferuje mobilny serwis maszyn. Przekłada się to na krótkie przestoje serwisowe i ciągłość pracy maszyn, co jest bardzo ważne przy wyborze maszyn produkowanych za granicą.

Kurier Drzewny

Przyczepy leśne GP z żurawiem GD posiadają hydraulicznie rozsuwane podwozie, dzięki któremu możemy zmienić środek ciężkości, opatentowany mechanizm bezpieczeństwa kłonic czy pompę żeliwną o niskim poziomie hałasu. Fot. Serafin P.U.H.

Kurier Drzewny

Pocięte kawałki drewna ułożymy w regularne wiązki i owiniemy z pomocą pakowarki PD. Fot. Serafin P.U.H.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).


 

Czytaj dalej

Technika, technologie, nowości

Nowy, mechaniczny system pomiaru górnej warstwy

Większa efektywność kontroli jakości w Tilo GmbH dzięki rozwiązaniom Wintersteiger

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Kurier Drzewny
Nowy system pomiaru warstwy wierzchniej Wintersteiger jest używany od początku września u producenta podłóg Tilo w Lohnsburgu. Dzięki tej inwestycji firma może osiągnąć znacznie wyższy poziom wydajności produkcji. Na zdjęciu Stefan Hargassner z Tilo (po lewej) i Franz Vöcklinger z Wintersteiger. Fot. Wintersteiger

Firma Tilo z Górnej Austrii nie uznaje kompromisów, jeśli chodzi o jakość, dlatego po raz kolejny postawiła na wiedzę i rozwiązania Wintersteiger. Dzięki mechanicznemu systemowi pomiaru górnej warstwy rodzinna firma nabyła profesjonalną technologię, która szybko i skutecznie mierzy górne warstwy oraz sprawdza tolerancje i właściwości specyficzne dla klienta. W rezultacie udało się znacznie zwiększyć wydajność produkcji.

 
Rodzinna firma Tilo od 1950 roku słynie z wysokiej jakości podłóg, schodów i listew przypodłogowych wykonanych z surowców naturalnych. Przedsiębiorstwo wytwarza produkty w zakładzie produkcyjnym w Lohnsburgu w Górnej Austrii. Nowy, mechaniczny system pomiaru wierzchniej warstwy firmy Wintersteiger działa tam od początku września.

 

Dalszy rozwój własnej produkcji warstw wierzchnich

– Maszyna działa precyzyjnie, z dokładnością pomiaru ± 0,05 mm – mówi Franz Vöcklinger, regionalny kierownik sprzedaży w firmie Wintersteiger.
Oprócz mechanicznego pomiaru grubości wierzchnich warstw system sprawdza również tolerancje i jakości specyficzne dla klienta. Używając mechanicznego systemu pomiaru górnej warstwy Wintersteiger, Tilo podkreśla swoje innowacyjne standardy i rozwija je w zakresie własnej produkcji wierzchniej warstwy.

 

Ponad 350 pomiarów na metr

Nowy system pomiarowy przejmuje kontrolę jakości podczas procesu produkcyjnego. Po cięciu pracownicy Tilo przepuszczają przez układ pomiarowy górne warstwy o szerokości od 140 do 260 mm i grubości od 2,2 do 4 mm. Klient określa, ile mechanicznych jednostek pomiarowych jest zamontowanych i jak są one umiejscowione oraz dostosowuje to do indywidualnego asortymentu produktów. Przy prędkości posuwu 40 m/min każda z jednostek pomiarowych zapewnia ponad 350 pomiarów na metr.

 

Opcjonalne kodowanie kolorami dodatkowo zwiększa wydajność

System automatycznego wykrywania sęków zapewnia, że ​​dziura nie jest identyfikowana jako błąd grubości. Szczególnie praktyczną cechą jest to, że pracownicy Tilo mogą wybierać odpowiednie kategorie, do których przypisane są zmierzone warstwy wierzchnie, bezpośrednio z maszyny.
 
– Oznacza to o jeden krok mniej, a tym samym większą wydajność produkcji – wyjaśnia Stefan Hargassner, technik operacyjny w Tilo.
Według Wintersteigera, opcjonalnie dostępna funkcja kodowania kolorami zapewnia również wyższą wydajność. Zmierzone warstwy wierzchnie można szybko i łatwo posortować na ostatnim etapie, zgodnie z zastosowanym kodem koloru. Oprócz kontroli jakości podczas procesu produkcyjnego, jak zostało to z powodzeniem wdrożone w zakładzie Tilo w Lohnsburgu, podczas kontroli elementów przychodzących i wychodzących można także zastosować mechaniczny system pomiaru górnej warstwy. Dodatkowo system można szybko i łatwo połączyć z innymi technologiami Wintersteiger – na przykład zintegrować z częściowo lub w pełni zautomatyzowanym systemem pomiaru i sortowania warstw wierzchnich.
 
– To sprawia, że ​​automatyczny system pomiaru górnej warstwy firmy Wintersteiger jest wszechstronnym i niezawodnym partnerem w codziennych procesach pracy, który zapewnia jeszcze większą wydajność, efektywność i kontrolę – podkreśla Franz Vöcklinger.

Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Propozycje wzornicze Schattdecor wobec nowej normalności

Produkcja mebli oraz aranżowanie wnętrz

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowane:

/

Kurier Drzewny
Newport Maple - struktura klonu z ekscytującą grą kolorów, która implikuje dynamizm i nadaje się do wielu przestrzeni. Fot. Schattdecor

Jaki będzie świat po COVID-19? Jak zmieni się rynek i potrzeby odbiorców ostatecznych? Co będzie dla nich ważne? Liczne analizy, które powstały w czasie pandemii pokazują, że świat nie będzie już taki sam i konieczne jest kształtowanie nowych przestrzeni.

Schattdecor jako ekspert w produkcji powierzchni dekoracyjnych odpowiada na potrzeby nowych czasów i oferuje nowe rozwiązania produktowe oraz wzornicze. Motto firmy brzmi „Kształtowanie nowych przestrzeni“. Tym razem firma prezentuje koncepcje wzornicze, które mogą sprawdzić się w rzeczywistości popandemicznej COVID-19.

 

Nowe koncepcje dla mieszkań i biur

Obecnie na całym świecie przeżywamy dynamiczne zmiany – zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Kreatywni ludzie są poszukiwani jak nigdy przedtem. Nowa normalność wymaga nowych koncepcji dla przestrzeni mieszkalnych, biurowych oraz dla miejsc publicznych. Świat wokół nas się zmienia. Schattdecor chce niezwłocznie reagować na te zmiany i proponować interesujące rozwiązania.

„Cały czas pracujemy nad rozwojem nowych dekorów. Naszym celem jest odpowiedź na nowe potrzeby rynku. Nikt z nas nie wie, co przyniesie najbliższa przyszłość, ale wszyscy mamy jeden cel: po kryzysie liczymy na wzrosty. Chcemy być gotowi: z nowymi dekorami, koncepcjami, nowościami produktowymi. Stabilne układy partnerskie gwarantują nam, iż wspólnie pokonamy kryzys i stworzymy nowe propozycje rynkowe, które mają szanse stać się bestsellerami.”

– Cały czas pracujemy nad rozwojem nowych dekorów. Naszym celem jest odpowiedź na nowe potrzeby rynku. Nikt z nas nie wie, co przyniesie najbliższa przyszłość, ale wszyscy mamy jeden cel: po kryzysie liczymy na wzrosty. Chcemy być gotowi: z nowymi dekorami, koncepcjami, nowościami produktowymi. Stabilne układy partnerskie gwarantują nam, iż wspólnie pokonamy kryzys i stworzymy nowe propozycje rynkowe, które mają szanse stać się bestsellerami – mówi Claudia Kuechen członek Zarządu Design i Marketing grupy Schattdecor.

 

„Odnaleźć się w nowej normalności”

W nawiązaniu do hasła „Odnaleźć się w nowej normalności” Schattdecor przeprowadził aktualne badania trendowe i opracował kolekcję Decor Selection 2020. Składa się ona z dekorów, wśród których są nowe rozwiązania i bestsellery, jakie powstawały na fundamencie konceptu trendowego „Urban Styles”. Prezentujemy wybrane propozycje producenta z kolekcji Decor Selection 2020.

 

First place Living

Nowe potrzeby kształtują design domu. W czasach kryzysu ograniczono konsumpcję, a tym samym skupiono się na rzeczach niezbędnych. Ekstremalnie aktualna stała się potrzeba bezpieczeństwa. W koncepcjach mieszkaniowych, których celem jest wykorzystanie małej powierzchni, potrzebne są rozwiązania przestrzenne gwarantujące z jednej strony pragmatyczny minimalizm, a z drugiej spełnianie indywidualnych potrzeb. Kluczowe jest zapewnienie maksymalnej użyteczności i swobody aranżacji, np. poprzez zastosowanie drzwi przesuwnych. Na ich powierzchni możemy użyć kamiennych struktur, takich jak Kalahari, czyli marmuru z mocnym użyłowaniem i wzmocnionym efektem 3D. W ten sposób optycznie uatrakcyjniamy przestrzeń, łącząc estetykę z praktycznym rozwiązaniem. W połączeniu ze współgrającymi akcesoriami, całość tworzy szczególny azyl. Dom to strefa prywatności i przytulności. Chcemy czuć się w nim komfortowo i znaleźć wewnętrzny spokój. Tę przytulność i komfort zapewnia kontakt ze strukturami drewna i kamienia. Naturalna kolorystyka mebli i podłóg podkreśla atmosferę bezpieczeństwa. Dlatego powierzchnie te cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem. Zapraszamy naturę do mieszkania i czerpiemy z niej witalność oraz siłę.

 

Second place Working

W dużych miastach, gdzie mieszkania i biura są ograniczone przestrzennie i bardzo kosztowne, coraz bardziej pożądane będą nowe koncepcje, takie jak Coworking. Choć wymagają dostosowania do bieżących wymogów, oferują doskonałą możliwość osobistego kontaktu z klientami, współpracownikami oraz dają sposobność do przeprowadzania większych spotkań z wykorzystaniem prezentacji. Umożliwia to ich wyposażenie, lokalizacja, a przede wszystkim wielkość. W tym kontekście ważne jest, aby stworzyć kreatywną przestrzeń, która może być wykorzystywana w sposób elastyczny, daje szerokie możliwości techniczne, jest również nowocześnie urządzona, wygodna i wszechstronna. Zastosowanie ścianek działowych i innych modułowych rozwiązań gwarantuje z jednej strony swobodne przeprowadzanie prywatnych rozmów, a z drugiej niezbędne warunki do komunikacji w ramach większych grup. Stanowią one dodatkowy, nowoczesny element, który uatrakcyjnia wnętrze. Na ich powierzchniach możemy zastosować dekor Golden Veins. Jego charakterystyczne złote spoiny dają szczególnie interesujący efekt na dużej powierzchni. Wzór będący połączeniem subtelności i bogactwa szczegółów doskonale wkomponowuje się w przestrzeń pracy.

 

Third place Public

Obecna sytuacja rzuciła wszystkim niemałe wyzwanie. W niektórych częściach świata życie publiczne utknęło w martwym punkcie. Zatęskniono za bliskością z drugim człowiekiem i wspólnym spędzaniem wolnego czasu. Kreatywne umysły nigdy nie były tak pożądane jak dziś. Pojawiła się potrzeba zaproponowania alternatywy dla dotychczasowych rozwiązań, które tworzą przestrzeń spotkań. Zmiany zachodzą nie tylko w kontekście wakacji, gdzie coraz większą popularnością cieszy się na przykład podróżowanie kamperem, ale również w przypadku miejsc publicznych, w których spędzamy czas wolny. W przestrzeniach bardzo uczęszczanych, takich jak centra handlowe, bary, restauracje oraz hotele, muszą zostać spełnione specjalne wymogi. W przestrzeniach publicznych dekory tekstylne i drewnopodobne staną się ciekawą alternatywą dla tkanin. Newport Maple – struktura klonu z ekscytującą grą kolorów, która implikuje dynamizm i nadaje się do wielu przestrzeni, zyskuje na popularności dzięki swej użytkowości i trwałości. W nowoczesnych barach i restauracjach poszukiwane będą nowe rozwiązania wyspowe. Intrygujące formy, wsparte naturalnością i nowoczesnością, są ciekawe wizualnie i tworzą przestrzeń, która przyciąga uwagę.

Zdjęcia dekorów i wizualizacji można obejrzeć na stronie:
www.schattdecor.pl oraz instagram @schattdecorgroup

Czytaj dalej

Popularne w tym tygodniu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).