Connect with us
 
cual es la diferencia entre sildenafil y vardenafil €64.21


Wydarzenia

SPÄNEX na targach LIGNA 2019

Nowoczesne systemy odciągowe i filtrujące

Dodane:

/

SPÄNEX
Prasa brykietująca typ SHB 250. Fot. SPÄNEX

Najważniejsze targi dla branży drzewnej odbędą się w tym roku w dniach od 27 do 31 maja w Hanowerze. Organizatorzy mówią o doskonałych perspektywach i oczekują, że ponad 100 tys. odwiedzających z Niemiec i zagranicy będzie mogło zapoznać się z innowacjami w obróbce i przetwórstwie drewna. SPÄNEX, specjalista w dziedzinie systemów odpylania i brykietowania, po raz kolejny znajdzie się w bezpośrednim sąsiedztwie grupy WEINIG – w hali 27, stoisko nr F 46. Firma zaprezentuje swoje nowości i ulepszenia produktów w zakresie odciągów, transportu, filtrowania, odpylania, brykietowania, odsysania mgły lakierniczej, sterowania i rozdrabniania.

 

Energooszczędne odpylacze

SPÄNEX

Rozwiązania proponowane przez SPÄNEX gwarantują oszczędność energii i najwyższą wydajność. Fot. SPÄNEX

Główną atrakcją targów będą systemy odciągowe i filtrujące, do których podłączone zostaną obrabiarki do drewna wystawione i prezentowane przez grupę WEINIG. Wymagany przepływ objętościowy, wynoszący 87 000 m³/h, zabezpieczą dwa urządzenia filtrujące i dwa odpylacze. Wentylatory promieniowe, zoptymalizowane pod kątem wydajności i prędkości, zostaną zainstalowane w dwóch kompaktowych filtrach i odpylaczach. W zależności od liczby podłączonych maszyn, za pomocą regulatora prędkości obrotowej uzyskuje się takie natężenie przepływu, które jest wymagane w danym momencie, tzn. moc ssania jest automatycznie dostosowywana do odpowiednich wymagań. Ten tryb oszczędzania energii może zostać zademonstrowany klientowi podczas pracy na żywo. Zarówno odpylacze, jak i dwa kompaktowe filtry przekonują również wyjątkowo cichą pracą, co wynika głównie ze skutecznej izolacji akustycznej komór wentylatora.

 

Wydajne maszyny do produkcji brykietu

Pod jednym z dwóch kompaktowych filtrów i pod dwoma odpylaczami ustawione będą wysokowydajne prasy brykietujące, które są uruchamiane automatycznie, w zależności od napływu wiórów. Klienci mogą zatem podczas pracy na żywo zorientować się, w jaki sposób te maszyny działają.
Zaprezentowana zostanie również wysokowydajna kompaktowa brykieciarka z serii produkującej okrągły brykiet, którą, ze względu na jej rodzaj konstrukcji, można umieścić zarówno pod odpylaczem, jak również pod systemem filtrującym. Wióry przechodzą z pojemnika przez rurę spadową do ślimaka podającego, który dostarcza materiał dozowany do komory prasującej. Dawka zależy od właściwości materiału.

 

Proste i wygodne odpylanie maszyn oraz stanowisk pracy ręcznej

Nowością jest odkurzacz specjalnie przeznaczony do odpylania maszyn ręcznych i stanowisk pracy ręcznej. Charakteryzuje się on szczególnie wysokim podciśnieniem do 10 000 Pa, zastosowanym w celu sprostania zapotrzebowaniu na ciśnienie w podłączonych maszynach ręcznych i systemie rur. Zastosowanie energooszczędnych silników klasy jakościowej IE 3 w połączeniu z przetwornicą częstotliwości jest standardem. Inne zalety tej serii urządzeń to:
– zwartość,
– niska emisja hałasu,
– pełna kontrola,
– łatwość obsługi
– bogate wyposażenie.

 

Odsysanie mgły lakierniczej dostosowane do potrzeb klienta

SPÄNEX

Odkurzacz z wysokim podciśnieniem. Fot. SPÄNEX

Kolejnym istotnym zagadnieniem podczas targów LIGNA będą systemy do odsysania mgły lakierniczej, które w ostatnich latach są coraz bardziej popularne. Szeroka gama produktów SPÄNEX (suche ściany natryskowe, odkurzacze podpodłogowe, stoły wyciągowe, stojaki do szlifowania i kabiny szlifierskie) umożliwia idealne dostosowanie do indywidualnych wymagań klienta.

Na podstawie praktycznych przykładów przedstawiono dostępne rozwiązania, koncentrując się na aspektach efektywności energetycznej, odzysku ciepła oraz technice sterowania i regulacji urządzeń. Dla zilustrowania zostanie zademonstrowany model kanału odciągowego z odpylaniem podpodłogowym.

Skorzystaj z informacji i wiedzy oferowanej przez firmę SPÄNEX. Czekamy na Państwa w hali 27, stoisko nr F 46.

Reklama

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Nowa Rada Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego

Dodane:

/

PIGPD
Od lewej: Artur Pudełko, Maksymilian Stępień, Marcin Walczak, Piotr Poziomski – Prezydent PIGPD, Jerzy Abramczyk, Mariusz Benedykciński, Marek Szumowicz, Jakub Pietraszkiewicz, Antoni Gawiński, Dawid Jakubowski, Aneta Wilińska. Fot. PIGPD

W dniu 17 marca 2023 roku Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego wybrało nową Radę Izby na kadencję w latach 2023-2027.

 
Opr. (red)
 
Prezydentem PIGPD został Piotr Poziomski (SERWISPALET Sp. z o.o.). Do Rady Izby zostali powołani:
• Jerzy Abramczyk – Tartak Abramczyk
• Mariusz Benedykciński – HAMAR A.M. Benedykcińscy Sp. j.
• Antoni Gawiński – Jawor-Parkiet
• Dawid Jakubowski – Biomasa Partner Group
• Jakub Pietraszkiewicz – Wolman Wood and Fire Protection
• Maksymilian Stępień – Gas Partner Sp. z o.o.
• Marek Szumowicz – KPPD Szczecinek S.A.
• Artur Pudełko – ARTDREW s.c.
• Marcin Walczak – WALCZAK – podłogi drewniane
• Aneta Wilińska – BHZ Drewno Sp. z o.o.
 
Jednocześnie PIGPD podziękowała Markowi Kubiakowi oraz członkom Rady Izby minionej kadencji za aktywną pracę na rzecz polskiego przemysłu drzewnego.

 

PIGPD

Od lewej: Artur Pudełko, Maksymilian Stępień, Marcin Walczak, Piotr Poziomski – Prezydent PIGPD, Jerzy Abramczyk, Mariusz Benedykciński, Marek Szumowicz, Jakub Pietraszkiewicz, Antoni Gawiński, Dawid Jakubowski, Aneta Wilińska. Fot. PIGPD

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Wydarzenia

Domy przyszłości szansą akceleracji wzrostu gospodarczego Polski

Budownictwo

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Końcowa faza rozkładania dźwigiem. Fot. Boxabl

BUDMA to jedno z najważniejszych miejsc spotkań producentów i dystrybutorów nowoczesnych technologii oraz materiałów budowlanych z przedstawicielami handlu, architektami, wykonawcami i inwestorami w Europie. W tym roku około 1000 firm z Polski i zagranicy ponownie zaprezentowało najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową.

W tegorocznej edycji BUDMA w Poznaniu wzięli udział eksperci NCBiR (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), którzy na stoisku Ministerstwa Rozwoju i Technologii zaprezentowali parametry budynków ekologicznych, nowoczesnych technologii budowlanych dla budownictwa mieszkaniowego oraz potrzeby budownictwa społecznego i senioralnego. Od 2020 roku Centrum realizuje przedsięwzięcie pt.: „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”. W wyniku realizacji tego przedsięwzięcia w czterech miastach Polski powstaną tanie w budowie i utrzymaniu, gotowe do zamieszkania budynki demonstracyjne. Domy te zostaną zbudowane w Mysłowicach, Rumii, Żywcu i Włocławku z przygotowanych wcześniej prefabrykowanych modułów wraz z ich wyposażaniem umożliwiającym „natychmiastowe” zamieszkanie po oddaniu do użytkowania. Jest to znaczący postęp w szybkości wykonywania domów mieszkalnych mierzonej dotychczasowymi doświadczeniami z budów. Zabrakło jednak prezentacji najnowszej i najszybszej w świecie techniki wykonania domów nie tylko w nagłych sytuacjach, gdzie czas umożliwienia zamieszkania w godnych warunkach liczony jest w dniach, a nawet godzinach. I nie chodzi tu o różnego rodzaju namioty czy kontenery blaszane stosowane na budowach jako chwilowe miejsce pobytu dla wykonawców.

Na targach BUDMA i WOOD TECH producenci oraz handlowcy przedstawiali główne i pomocnicze materiały budowlane do wytwarzania i ocieplania ścian oraz materiały pomocnicze i montażowe, prefabrykaty, semi – produkty konstrukcyjne szkieletowe i pokrycia dachowe, okna i drzwi oraz materiały wykończeniowe ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz parkietów. Nie zabrakło również skromnej prezentacji maszyn, urządzeń produkcyjnych oraz centrów obróbczych i narzędzi.

Kurier Drzewny

Końcowa faza rozkładania dźwigiem. Fot. Boxabl

Kurier Drzewny

Część salonowa i kuchenna. Fot. Boxabl

Najbliższe lata z przyszłością

Projektowanie i budowanie domów wymagają dużych umiejętności oraz innowacyjnego podejścia. Trudno zdefiniować jaki powinien być dom przyszłości (smart), ale oczekuje się, że będzie on posiadał:
– ciekawą formę architektoniczną i otaczającą go przyrodę;
– spore okna, dzięki którym do wnętrz dotrze dużo światła;
– dobrą izolacją cieplną i wentylację pomieszczeń;
– niski pobór energii;

Poza tym będzie przyjazny dla człowieka i środowiska. Zastosowane zostaną powszechnie za kilka, kilkanaście lat jako modułowe, zgodnie z potrzebami klientów oraz ich finansową płynnością.

Czym jest smart dom?

To dom wyposażony w elementy sztucznej inteligencji, z którym integruje się coraz więcej urządzeń jego wyposażenia – na przykład inteligentna pralka wyśle nam informację, że skończyła pracę, albo że ma usterkę, którą należy naprawić i wskaże, gdzie i jaka to usterka, a inteligenta lodówka sama wyświetli komunikat o tym, że kończy się któryś z produktów i może zamówić go zdalnie, z dostawą do domu. To tylko niektóre przykłady sprzężenia AGD z systemem, i ciągle ich przybywa, gdyż z roku na rok wprowadzane są nowe rozwiązania, które dotyczą kolejnych stref domu. Ciekawym udogodnieniem jest też możliwość sterowania ogrzewaniem i oświetleniem na odległość. Możemy sterować nie pojedynczymi żarówkami, ale całymi ich sekcjami, dostosowując oświetlenie do aktualnych potrzeb w mieszkaniu, i ustawiać tzw. sceny – obrazy świetlne nawet nie będąc w domu.

Dom staje się przystanią, oazą, gdzie ma być nam wygodnie i dobrze; gdzie chcemy mieć wysoki komfort i chcemy w nim wypoczywać, a inteligentne systemy nam w tym pomagają. Styl życia i potrzeby dyktują producentom jak rosnące potrzeby mają być spełniane.

Drewno ważnym materiałem dla domów przyszłości, a budownictwo drewniane daje nowe możliwości rozwoju

Obecnie znajdujemy się w okresie rozkwitu i ewolucji zastosowań drewna, a postęp technologiczny i nowe systemy prefabrykacji oraz szereg procesów, które zwiększają trwałość, bezpieczeństwo i wydajność, wzmacniają pozycję drewna w zastosowaniach do budowli miejskich. Globalne obawy związane z łagodzeniem zmian klimatycznych skłoniły niektóre miasta i rządy do analizy materiałów, które używane są do budowy budynków – biorąc pod uwagę sumę całej energii potrzebnej do wytworzenia budynku, a więc energii do wydobycia, przetworzenia materiałów budowlanych, produkcji, transportu, realizacji budowli i jej konserwacji. W takim świetle analizy danych drewno wydaje się być atrakcyjną opcją, ponieważ potencjalnie budynki z przeważającym udziałem drewna mogą być ekologiczne niż budowle z betonu i stali. Ponadto prefabrykacja z dużą precyzją elementów drewnianych może zapewnić wiele korzystnych parametrów, takich jak:
– wysoce wydajne energetycznie przegrody;
– lepszą izolację minimalizującą mostki termiczne;
– nietoksyczne panele w prawie całkowicie naturalne;
– różne formaty i nadające się do recyklingu;
– sumaryczne oszczędności na ogrzewaniu i chłodzeniu;
– wysoką precyzję wykonania przez maszyny sterowane numerycznie (CNC) belek, paneli i produkcję niestandardowych komponentów; elementy te można scalać za pomocą łączników konstrukcyjnych, kotew oraz innowacyjnych systemów mocujących.

Coś, czego zabrakło na BUDMIE

Zabrakło interesującego rozwiązania zwanego projektem Boxabl, którego misją jest znaczne obniżenie kosztów uzyskania domu przez zainteresowanego. Domy te projektowane są według najwyższych standardów jakości, wytrzymałości i trwałości. Jak zapewniają twórcy tanich domów, przeznaczone one są do użytkowania przez wiele pokoleń. To dopiero początek projektu i wykonane prototypy, ale z dużą szansą na rozwój.

Zaangażowany w projekt Elon Musk stwierdza, że posiada prototyp Boxabl Casita Tiny Home za 50 tysięcy dolarów, zwany malutkim i bardzo tanim prefabrykowanym domem pochodzącym ze startup’u Boxabl, który planuje zrewolucjonizować przemysł mieszkaniowy za pomocą tzw. „błyskawicznych domów”. Będą one oferowane w różnych rozmiarach i układach, w zależności od budżetu. Każda Casita będzie miała wspólny element: można ją rozstawić w kilkanaście godzin przy minimalnym nakładzie pracy i środków oraz będzie tania i wyposażona w komfortowe elementy gospodarstwa domowego. Podstawowy model ma kosztować od 50 tysięcy dolarów. Dostawy Casity jeszcze się nie rozpoczęły, ale już rozpoczęto budowę pierwszej fabryki Boxabl wyposażonej w linie montażowe. Planuje się budowę wielu takich fabryk na całym świecie. Systemem Boxabl można zbudować prawie każdy rodzaj budynków.

Kompletny dom złożony na paletach będzie można od razu po wyjęciu z „pudełka” posadowić na podłożu i będzie on już wyposażany w:
– kuchnię z lodówką, zlewem, piekarnikiem, zmywarką, mikrofalówką;
– szafy i szafki;
– łazienkę z prysznicem/wanną, zlewem, lustrem i przesuwanymi szklanymi drzwiami;
– izolacje i oświetlenie LED;
– panele słoneczne na dachu (opcjonalnie).

Materializowana właśnie idea taniego domu „z pudełka” stawianego i oddawanego do użytku w ciągu kilkudziesięciu godzin to, jak dotąd, jedna z najlepszych opcji szybkiego zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych ludzi młodych i starszych. Szybkość ich realizacji stanowi dodatkową zaletę szczególnie w okresach klęsk żywiołowych, trzęsień ziemi, powodzi, osuwisk i wojen dotykających wielu ludzi. Tak więc wyzwania TECHNO-SWIAT’a opisywane w dwóch poprzednich numerach gazety („Kurier Drzewny” 1/2023 i 2/2023) mogą wyzwalać również ich pozytywny wydźwięk.

Dla zainteresowanych tematyką polecamy kontakt z autorami: biuro@starting.com.pl

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej

Wydarzenia

Przemysł z niecierpliwością czeka na targi LIGNA 2023

Branża ponownie spotka się w Hanowerze

Dodane:

/

Ligna
B. Oswald, M. Hüllmann, S. Wagner, prof. A. Menges, dr J. Köckler w trakcie konferencji LIGNA. Preview. Fot. Materiały organizatora

Jaka będzie LIGNA 2023? Organizatorzy zapowiedzieli, że w trakcie wydarzenia, które odbędzie się w Hanowerze w dniach 15 – 19 maja 2023 r., na przestrzeni wystawienniczej o powierzchni ponad 105 000 metrów kwadratowych zaprezentuje się ponad 1100 wystawców z 44 krajów.

 
LIGNA ponownie wraca na arenę wystawienniczą i pomimo napiętej globalnej sytuacji politycznej zauważyć można duże zainteresowanie wystawiennictwem i uczestnictwem, co potwierdza rangę tego wydarzenia jako wiodących targów na świecie.

 

Międzynarodowy charakter i nowi wystawcy

W Hanowerze spotkają się globalni gracze i znane firmy z całego świata, którzy zaprezentują narzędzia, maszyny i sprzęt, a także inteligentne rozwiązania i nowe technologie dla naszego sektora. Udział w targach zapowiedziały, poza firmami z Niemiec, także przedsiębiorstwa z zagranicy, z czego te pochodzące z Włoch, Austrii, Turcji, Hiszpanii, Chin, Szwecji, Słowenii, Danii i Holandii stanowią największy odsetek wystawców edycji 2023. Wśród prezentujących swoją ofertę pojawi się ponad 180 debiutantów.

 

Euforia w branży

– LIGNA oferuje wyjątkowy przegląd rozwiązań dla całego sektora z branży obróbki drewna. Jest to międzynarodowa prezentacja innowacji i scena dla światowych liderów. Od czasu rozpoczęcia planowania tej edycji dochodzą do nas euforyczne opinie od przedstawicieli branży. Przemysł drzewny czeka na spotkania „twarzą w twarz” w Hanowerze – skomentował dr Jochen Köckler, dyrektor generalny Deutsche Messe AG podczas konferencji Ligna.preview, która odbyła się 16 lutego w Hanowerze, podkreślając znaczenie tego wydarzenia. – W trakcie targów odwiedzający spotkają się z wystawcami z 44 krajów. Tutaj ustanawiane i omawiane są trendy, które kształtują branżę i wskazują jej drogę do przyszłości.

 

Tematy przewodnie

Znamy już tematy przewodnie tegorocznej edycji LIGNA. Pierwszym z nich będzie digitalizacja, która kształtuje rozwój branży i jest warunkiem efektywnej i elastycznej produkcji. Pod hasłem „Transformacja obróbki drewna” wystawcy pokażą, jak bardzo zmieniły się maszyny, narzędzia, komponenty i materiały oraz przedstawią innowacje w dziedzinie robotyki, automatyzacji i oprogramowania. Nie zabraknie tematów dotyczących fabryki w stylu „Smart” wraz z „Przemysłem 4.0” oraz „IoT”, które zostaną zaprezentowane z konkretnymi przykładami.

 
W drodze do gospodarki opartej na zasobach odnawialnych nie można zapominać o drewnie jako istotnym surowcu odnawialnym. Dlatego też nie zabraknie tematów z zakresu biogospodarki opartej na drewnie oraz tematów dotyczących efektywnego wykorzystania zasobów, które zaprezentowane zostaną w postaci nowoczesnych linii oraz innowacyjnych technologii.

Reklama

 
Drewno stale zyskuje na znaczeniu jako materiał budowlany, który dodatkowo podlega recyklingowi. Udział budynków wykonanych całkowicie z drewna oraz w postaci konstrukcji mieszanych rośnie na całym świecie. LIGNA zaprezentuje ten trend branżowy w ramach tematu „Prefab Building Process”. Rosnące znaczenie konstrukcji z drewna wprowadza również nowe wymagania dotyczące technologii i sprzętu. Jak potwierdzili w trakcie konferencji Ligna.preview Bernd Oswald (Gropyus) i profesor Achim Menges (Uniwersytet w Stuttgarcie), branża budowlana potrzebuje udziału technologii, aby produkować w wydajny sposób, zgodny ze współczesnymi wymaganiami – zarówno w przypadku budynków prefabrykowanych, jak i tych, które powstają na placu budowy.

 

LIGNA.Stage – zwiedzanie z przewodnikiem LIGNA.Recruiting&LIGNA.Campus – na miejscu oraz online

Tegoroczna edycja wystawy to również nowe formaty udziału w wydarzeniu.

 
LIGNA.Stage (w hali 12) to różnorodny program prezentacji oraz dyskusji panelowych o tematyce związanej z tematami przewodnimi LIGNA, a także dotyczących rekrutacji i zrównoważonego rozwoju. Dla tych, którzy nie mogą być obecni, przygotowano możliwość obejrzenia relacji na stronie internetowej LIGNA.

 
Zwiedzanie targów z przewodnikiem w tym roku odbędzie się w formacie hybrydowym (nagrania dostępne będą na stronie LIGNY w językach angielskim i niemieckim). Tego typu zwiedzanie terenów targowych oferuje przegląd różnych tematów. Zainteresowani będą przemieszczać się w grupach do 25 osób i trafią do wybranych wystawców, gdzie wezmą udział w ekskluzywnych prezentacjach i demonstracjach na żywo na poszczególnych stoiskach.

 
– Uruchomiliśmy nowe formaty po to, by nie zatrzymywać rozwoju branży – aby był on dostępny także dla tych, którzy nie mogą być z nami w Hanowerze – dodaje Stephanie Wagner, kierownik projektu LIGNA. – Możemy mieć pewność, że efekty i wpływ targów sięgną o wiele dalej niż sam teren wystawienniczy.

 
Ponadto dla wszystkich uczestników dostępna jest usługa networkingowa (do dostępu niezbędny jest bilet na to wydarzenie). Po zarejestrowaniu się goście i wystawcy mogą aktywować usługę za pośrednictwem strony internetowej targów, a następnie otrzymać sugestie kontaktowe i możliwość umówienia się na spotkania.

 
Z uwagi na brak wykwalifikowanych pracowników i obawy dotyczące młodych talentów, LIGNA zapewni również przegląd informacji dotyczących badań, edukacji i kariery w branży obróbki drewna. Ligna.Campus dostarczy informacji na temat kursów edukacyjnych i szkoleniowych oferowanych przez uniwersytety, uczelnie techniczne i szkoły techniczne.

 
Z kolei format Ligna.Recruting pozwoli na spotkanie potencjalnych pracodawców z zainteresowanymi, wykwalifikowanymi pracownikami. Cyfrowa baza ofert pracy pozwoli firmom – zarówno wystawcom, jak i gościom – publikować atrakcyjne oferty pracy. Oferty te można nie tylko przejrzeć, ale także uzyskać dostęp do cyfrowego obszaru rekrutacyjnego LIGNA oraz umówić się na osobiste spotkanie pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Reklama

 
Kolejnym ciekawym punktem będzie LIGNA.Future zorganizowany przez VDMA, który zaprezentuje start-up’y i nowe pomysły.

 

Jeden bilet na LIGNĘ oraz interzum

Bilety na LIGNĘ są już dostępne za pośrednictwem strony internetowej. Odwiedzający skorzystają również w tym roku na specjalnej współpracy targów LIGNA i interzum. Mając wejściówkę na jedno z nich, można wykorzystać ją do wstępu na drugie wydarzenie. Pozwoli to odwiedzającym na wszechstronny przegląd rozwiązań z zakresu produkcji mebli i projektowania wnętrz, a także branży obróbki drewna.

 

Rozkład hal na targach

Tematyka obejmuje cały zakres zagadnień związanych z branżą drzewną. Określonych wystawców z danych tematów można będzie znaleźć według podziału na poszczególne segmenty:
• Narzędzia i maszyny do produkcji indywidualnej i masowej (hale 11 – 15, 27).
• Technologia powierzchni (hale 16, 17).
• Produkcja płyt opartych na drewnie (hale 26).
• Technologia tartaczna (hala 25).
• Energia z drewna (hale 25, 26, teren otwarty).
• Komponenty maszynowe i technologia automatyzacji (hala 16).
• Maszyny dla leśnictwa, obróbki kłód i produkcji tartacznej (teren otwarty P32 – 35).

 
Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ligna.de

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej

Aktualności

27-procentowy wzrost

Wyniki finansowe

Dodane:

/

Salvamac
Ziemowit Dołkowski i Christian Salvador, właściciele z Grupy Salvamac. Fot. Salvamac

Grupa Salvamac ocenia 2022 rok jako „absolutnie pozytywny”. Przedsiębiorstwo odnotowało wzrost o 27 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

 
– Miniony rok określamy jako pozytywny okres i spodziewamy się, że przedłuży się on na przynajmniej pierwszą część bieżącego – wyjaśniają Christian Salvador i Ziemowit Dołkowski z Grupy Salvamac, komentując wyniki zakończonego 2022 roku. – To było dwanaście intensywnych miesięcy i ogrom pracy dla naszej firmy, której historia oparta jest na doświadczeniu i energii ludzi pracujących w tym sektorze od dziesięcioleci. To dzięki naszemu doświadczeniu osiągnęliśmy doskonały rok finansowy 2022 oraz odnotowaliśmy wzrost obrotów o 27 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

 
Do elementów, które pozwoliły na osiągniecie doskonałego 2022 roku, zalicza się potwierdzenie uznania przez rynki na całym świecie dla maszyn zaprojektowanych i zbudowanych przez włosko-polską firmę. Grupa osiągnęła zaskakujące wyniki sprzedażowe w świecie okien i drzwi dzięki pile optymalizującej „Superpush 200”. Wszystko to za sprawą ewolucji oprogramowania i łatwości połączeń rozwiązań Przemysłu 4.0, co okazało się zwycięskim rozwiązaniem w małych i średnich przedsiębiorstwach w tym sektorze. Ubiegły rok kalendarzowy przyniósł większe zainteresowanie najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami firmy Salvamac, automatycznymi lub półautomatycznymi, które mogą integrować się z systemami zarządzania i ułatwiać codzienną pracę dzięki systemom drukowania etykiet czy odczytu kodów kreskowych.

 
Był to także ważny rok ze względu na nowości produktowe, a wśród nich październikowa premiera szybkiej piły optymalizującej „Salvacut 5000” o wydajności do 3500 mb profili na godzinę, która łączy w sobie elektronikę i innowację oraz cechuje się jednocześnie łatwą obsługą.

 
Grupa Salvamac jeszcze bardziej wzmocniła swój udział w krajach, w których jest obecna, szczególnie północnej Europie, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i we Włoszech.

 
Aktualnie firma skupia się na bieżącym roku. W maju zostanie oficjalnie zaprezentowany najnowszy projekt Salvamac o nazwie „WoodWe”, który ma być odpowiedzią na potrzeby operatorów i dostarczyć realnych rozwiązań.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

17-19 marca 2023
LAS-EXPO, Kielce

23-25 marca 2023
Warsaw Home Gift&Deco
Nadarzyn

25-26 marca 2023
LUBDREW, Lublin

18-23 kwietnia 2023
Salone del Mobile. Milano
Mediolan, Włochy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).