Connect with us
 
 
 
levitra vs viagra dosi €114.09

Technika, technologie, nowości

Słuszny i satysfakcjonujący powrót

Penny Gondek na targach DREMA 2022

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Firma Penny Gondek już po raz 26. zaprezentowała się w Poznaniu na targach DREMA. Fot. Penny Gondek

Drema

Po dwuletniej przerwie Penny Gondek sp. z o.o. powrócił do Poznania, aby po raz 26. zaprezentować swoją ofertę na targach DREMA. Dwa lata pracy w rygorach obowiązujących podczas pandemii z ograniczonym kontaktem i spotkaniami u kontrahentów spowodowały, że zespół firmy z entuzjazmem podszedł do tematu wystawy.

„Spotkania z klientami, ciekawe rozmowy i konkretne zapytanie – wszystko to sprawiło, iż powrót na arenę targową firma Penny Gondek uznała za jak najbardziej słuszny i satysfakcjonujący.”

Na ponad 70 m2 przedsiębiorstwo na wrześniowej wystawie pokazało przegląd oferty zaprojektowany z myślą o globalnej obsłudze klienta. Front stoiska, zlokalizowanego tradycyjnie już w łączniku hali nr 5, zajmowały maszyny produkcji Tos Svitavy.

Piła TRIMER PWT przeznaczona jest do pracy do wysokości cięcia 100 mm. Wszystkie urządzenia tego producenta gwarantują pełną ich synchronizację. Parametry obrabianego materiału:
• min./maks. długość deski: 1000 mm/5000 mm
• min. szerokość deski: 50 mm
• maks. wysokość deski: 100 mm
• min. długość między piłami c900 mm
• moc 1 silnika:c7,5 kW
• rozmiar piły tarczowej: 500 mm
• liczba agregatów tnących: 3 szt. (regulowane w osi poziomej)
• pulpit sterowniczy
• ręczne przestawianie agregatu oraz docisku piły (ok. 1 min na 1 agregat).

Solidna regeneracja maszyn

– Nasza firma może pochwalić się także swoją aktywną działalnością przy renowacji maszyn do obróbki drewna. Gruntowe ich remonty przeprowadzane są w dziale remontów i regeneracji maszyn w siedzibie w Oleśnicy przez wyspecjalizowanych pracowników. Trwają one zazwyczaj ok. 2 – 4 tygodni. O tym klienci byli już niejednokrotnie informowani – zapewnia Mariusz Chrzan, dyrektor techniczny w spółce Penny Gondek.

Efektywność i precyzja laserów

Kolejnym targowym krokiem odwiedzających było obejrzenie stoiska przedsiębiorstwa wyposażonego w niemieckie lasery Z-LASER. Ich użycie podnosi efektywność pracy przez oszczędność materiału oraz szybsze i bardziej precyzyjne jego ustawianie przy cięciu.
– Na stoisku pokazano również zarówno większe, jak i mniejsze tuleje laserowe ze światłem czerwonym i zielonym, a także projektor laserowy model ZLP1. Urządzenia te są dobrze znane polskiemu klientowi – mówi Dorota Czerska, specjalistka ds. handlu.
ZLP1 to ekonomiczne rozwiązanie stosowane w procesach technologicznych z wykorzystaniem projekcji laserowej. Jest to najmniejszy projektor laserowy w rodzinie Z-LASER. Stosowany w technologii 2D i 3D przy pick-and-place, logistyce i stacji roboczej.

Penny Gondek

Kompaktowy projektor laserowy model ZLP1. Fot. Penny Gondek

Zwiększona i zoptymalizowana produkcja

Dzięki łatwemu w użyciu systemowi projekcji laserowej można zwiększyć i zoptymalizować produkcję oraz elastycznie zorganizować pracę. Model ten jest bezpieczny dla oczu (klasa lasera 2M) i obejmuje pola robocze od 1 x 1 m do 3,5 x 3,5 m. Możliwe odległości robocze wynoszą od 1 do 3 m.
– Oferujemy również własne oprogramowanie ZLP-Suite, które ma intuicyjny interfejs programowy z wieloma opcjami możliwymi do zastosowania – zapewnia Dorota Czerska.
Eksperci Penny Gondek na poznańskiej wystawie doradzali także odwiedzającym, jak dobrać odpowiednio wydajną instalację odpylającą. Na stoisku obejrzeć można było stół szlifierski z własnym wentylatorem OBS II. Specjaliści zwracali również uwagę na modernizację stołu w zakresie konstrukcji, dającej w efekcie zwiększenie powierzchni odciągowej.
W ofercie firma ma też stoły szlifierskie, umożliwiające obniżenie poziomu zapylenia w strefie szlifowania poniżej 0,5 mg/m3 powietrza.

Podstawowe parametry stołów OBS I i OBS II:

• długość/szerokość/wysokość: 2285/900/850 mm
• powierzchnia filtracyjna: 9,80 m2
• moc silnika ExdIIC: 1,1 kW
• ilość odciąganego powietrza: 5000 m3/h (420 Pa)

Penny Gondek

Targi to okazja do osobistych spotkań ze specjalistami z branży. Fot. Penny Gondek

Kurier Drzewny

Targi to okazja do osobistych spotkań ze specjalistami z branży. Fot. Penny Gondek

Trzy typy stołów szlifierskich firmy ELBH

OBS I z własnym wentylatorem odciągowym; wyrzutnię z dodatkowym filtrem umieszczono w tylnej części stołu (możliwe jest skierowanie powietrza do wnętrza hali oraz systemem rur na zewnątrz); brak górnego powrotu powietrza.
OBS II z własnym wentylatorem odciągowym; wyrzutnię z dodatkowym filtrem usytuowano w górnej części stołu; oczyszczone powietrze kierowane jest do wnętrza hali bezpośrednio nad stanowiskiem roboczym.
OBS III nie ma własnego wentylatora; wymaga podłączenia do odciągu centralnego; jest tylko dolny odciąg, bez nadmuchu z góry; średnica króćca przyłączeniowego wynosi ⌀ 200 mm; zapotrzebowanie na powietrze to ok. 3400 m3/h przy rozmiarach stołu 1200 x 2400 mm.
– Klienci targowi mogli poznać także możliwości kontroli wilgotności materiału dzięki marce MERLIN. Wśród produktów austriackiego producenta wyróżnić należy następujące modele: HM9 WS1 (okleina), WS5 (parkiet), WS13 (meble, płyta meblowa) i WS25 (drewno surowe) – wspomina Kamila Gondek, specjalistka ds. handlu.
Urządzenia dają możliwość pomiaru 21 grup drewna. Poza odczytem wilgotności na wyświetlaczu pojawiają się informacje o suchej gęstości, grupie drewna i minimalnej grubości.

ReklamaPenny Gondek

Prezentacja stołu OBS II, w którym oczyszczone powietrze kierowane jest do wnętrza hali bezpośrednio nad stanowiskiem roboczym. Fot. Penny Gondek

Specjalne zabezpieczenia w transporcie

Na temat opakowania i zabezpieczania towarów w transporcie podyskutować było można na części stoiska poświęconej technice pakowania. Zaprezentowano tu bowiem automaty i półautomaty, urządzenia taśmujące, a także akcesoria, np. spinki, zapinki, różnego rodzaju taśmy i folie. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się urządzenie zgrzewające ZAPAK, które klienci mogli samodzielnie przetestować.

ZAPAK ZP93/97

Przeznaczony jest do tamowania małych pakietów, palet i ładunków zbiorczych i przystosowany do taśm PP i PET. Osiąga dużą wydajność bez stosowania metalowych spinek. Ergonomiczny kształt i niska waga urządzenia redukują zmęczenie obsługi, a pracę monitoruje elektroniczny układ. Zaprojektowany został dla średniej oraz wysokiej częstotliwości tamowania. Jako lekkie, przenośne urządzenie przeznaczone jest do pracy w dowolnym miejscu bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej. Napinanie i zgrzewanie taśmy następują automatyczne. Siła naciągu taśmy regulowana jest do 260/400 kg.
– Bardzo ważną zaletą tego urządzenia jest jego łatwa obsługa. Wystarczy, że obsługujący otoczy pakowany przedmiot taśmą, a następnie założy urządzenie i wykona spięcie. Można je również podwiesić na stanowisku pracy. Nadmienić należy, że w komplecie dostarczamy również akumulator i ładowarkę do zgrzewarki – zapewnia Grzegorz Jędrysiak, dyrektor handlowy.

Penny Gondek

Urządzenie zgrzewające ZAPAK, które klienci mogli samodzielnie przetestować. Fot. Penny Gondek

Penny Gondek

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama

Tarcica modrzewiowa

- Nawiąże stałą współpracę

Tarcica modrzewiowa

Tarcica modrzewiowa

- Oferujemy do sprzedaży

Tarcica modrzewiowa

Lignuma - linia do produkcji

deski paletowej

Lignuma - linia do produkcji deski paletowej

Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Technika, technologie, nowości

Czyste powietrze przy dużych oszczędnościach energii

DREMA: czas na nowe trendy w odpylaniu

Dodane:

/

Nestro
Ważną zaletą we współpracy z firmą jest fakt, że wszystkie rozwiązania przygotowywane są z uwzględnieniem specyficznych potrzeb i możliwości. Fot. KD Media

Jakie są najnowsze trendy w odpylaniu? Niezmiennie oszczędność i ekologia – takie rozwiązania proponuje klientom z branży drzewnej firma Nestro, producent urządzeń filtracyjnych. Oferta Nestro – The Clean Solutions spotkała się z zainteresowaniem inwestorów podczas targów DREMA w Poznaniu.

 
Fakt, że wymiana systemów odpylania na rozwiązania oferowane przez Nestro pozwala w znaczący sposób zaoszczędzić na zużyciu energii, nie jest tajemnicą. Oferta budzi jednak rosnące zainteresowanie ze względu na trudne czasy, z którymi mierzą się polscy przedsiębiorcy.

 
– Dostarczamy rozwiązania, które są gwarancją maksymalizacji efektywności filtracji przy równoczesnej minimalizacji zużycia energii elektrycznej – zapewniali podczas poznańskich targów przedstawiciele firmy.

 
Co się kryje za nowoczesnymi rozwiązaniami, które oferuje ten znany na rynku drzewnym producent? Tajemnicą są wysokowydajne wentylatory, które w połączeniu z urządzeniami do sterowania oraz wysokowydajnymi silnikami mogą zrewolucjonizować nie tylko system przepływu powietrza w zakładzie, ale także relatywnie zmniejszą rachunki za energię.
W ofercie przedsiębiorstwa dla branży drzewnej znajdziemy bardzo popularne filtry modułowe podciśnieniowe, przystosowane do filtracji dużych ilości powietrza od 4 do 200 tys. m3/h, niezawodne, z możliwością odprowadzania odpadów. Pozwalają one na zaoszczędzenie do 30 proc. energii.
Sprawność takich wentylatorów sięga nawet 89 proc., w zależności od modelu.

 

„W ofercie przedsiębiorstwa dla branży drzewnej znajdziemy bardzo popularne filtry modułowe podciśnieniowe, przystosowane do filtracji dużych ilości powietrza od 4 do 200 tys. m3/h, niezawodne, z możliwością odprowadzania odpadów.”

 
W filtrach pośrednich Nestro surowy gaz usuwany jest w sekcji zasysania. Oczyszczone powietrze może być doprowadzone z powrotem do pomieszczeń roboczych.
Filtry mają tę zaletę, że można je rozbudować do rozmiarów odpowiednich dla przepływu powietrza 200 000 m2/godz., ponieważ składają się z pojedynczych modułów, które mogą być powiększone.

 
Jeżeli filtr pośredni wyposażony jest w system przeciwprężny Nestro (wytrząsanie plus powietrze spłukujące), to zapewniona jest praca w trybie ciągłym. Wówczas filtr ten jest dodatkowo wyposażony w układ powietrza „spłukującego” filtr w celu jego stałego oczyszczania. Każdy jego element podczas oczyszczania jest oddzielany jako osobna komora. Dzięki temu filtr jest gotowy do ciągłej pracy przez 24 godziny.

 
W przypadku tej kombinowanej techniki klap powietrza „spłukującego”, węże filtracyjne są przedmuchiwane powietrzem od zewnątrz do wewnątrz. Motoryczne oczyszczanie ma charakter wspomagający. Powietrze spłukujące pobierane jest z suchego powietrza zwrotnego, ponieważ w przypadku zasysania powietrza zewnętrznego węże filtracyjne zostałyby zatkane przez wilgoć. Podczas wytrząsania nie dochodzi do kontaktu węży filtracyjnych z obudową, dlatego nie występują zjawiska zużycia na skutek wibracji.

 
Dzięki filtrom zasobnikowym na najmniejszej przestrzeni można umieścić duże powierzchnie filtracyjne. Filtry te wyposażone są w pojemny zasobnik pośredni trocin, wiórów i pyłów.
Filtry typu NFHSU do pracy z podciśnieniem wykonane są z 4-milimetrowej blachy stalowej ocynkowanej metodą galwaniczną i skręcone od zewnątrz. Konstrukcja jest bardzo stabilna i zapewnia długą żywotność. Szybkość wyporu w wężach filtracyjnych ustawiana jest na niewielką wartość. Dzięki temu możliwe jest poprawne funkcjonowanie urządzeń także wtedy, gdy transportowane są duże ilości wiórów, trocin i pyłów.

Reklama

 
Kanały powietrza zwrotnego z klapami przełączającymi, napędzane silnikami, także z płynną regulacją, wliczając przekierowanie o 180°, z przebadanym wzorem klap wybuchowych, spełniają wymagania TRGS553. W razie zastosowania wentylatora i wielu rur ssących (odciąganie grupowe) zużycie energii zostaje zmniejszone.
Ważną zaletą we współpracy z firmą Nestro jest fakt, że wszystkie rozwiązania oferowane producentom przygotowywane są z uwzględnieniem specyficznych potrzeb i możliwości. Profesjonalne doradztwo, które proponują specjaliści, cieszyło się dużym zainteresowaniem podczas zakończonych niedawno targów.

Kurier Drzewny

Oferta Nestro niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem w branży. Fot. KD Media

Kurier Drzewny

Co kryje się za nowoczesnymi rozwiązaniami, które oferuje ten znany na rynku drzewnym producent? Fot. KD Media

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Technika, technologie, nowości

Kontrakty i zaliczki już w hali targowej

Pozytywnie zaskoczeni targami Xylexpo

Dodane:

/

Salvamac Group
Nowoczesne i pełne energii przedsiębiorstwo wystawiło się w Mediolanie na targach Xylexpo. Fot. Salvamac Group

zaprezentowane xylexpo

Firma Salvamac Group zaprezentowała się na Xylexpo w Mediolanie. Jak informują jej przedstawiciele, targi były bardzo udane. W trakcie wydarzenia udało się przedsiębiorstwu nie tylko podpisać zamówienia, ale także otrzymać zaliczki.

 

Kurier Drzewny

Firma Salvamac Group pokazała m.in. nową optymalizerkę „Salvacut 5000”
o prędkości pracy do 3500 metrów bieżących profili na godzinę. Fot. KD Media

 
– Nie spodziewaliśmy się takich wyników, jakie osiągnęliśmy na Xylexpo 2022 – informują Christian Salvador i Ziemowit Dolkowski, właściciele Salvamac Group, włosko-polskiej firmy, która zaprezentowała się w październiku na mediolańskich targach. Prezentacja tej marki potwierdziła, jak pełne energii jest przedsiębiorstwo cechujące się niesamowitą wizją.

 

Partnerstwo i nagroda

Salvamac Group zaprezentowała się w Mediolanie na wspólnym stoisku z firmami: Sia – partnerem z zakresu odpylania oraz Paoletti Engineering – specjalistą w obróbce drewna litego. Ta współpraca została nagrodzona za obróbkę litego drewna w konkursie Xia-Xylexpo Innovation Award, co jest kolejnym potwierdzeniem istoty i jakości tego projektu.

 

Zainteresowanie nową optymalizerką

Goście targowi zwrócili uwagę na szybką optymalizerkę „Salvacut 5000”. Jest to nowe rozwiązanie z elektronicznym cięciem i obsługą, które umożliwia optymalizację do 3500 metrów bieżących profili na godzinę. Te osiągi uzyskano dzięki innowacjom technicznym i rozwojowi elektroniki, z których narodziła się ta maszyna.

 

Pełne zadowolenie

– Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z liczby nawiązanych kontaktów, ale i poziomu przeprowadzonych rozmów oraz konkretnego zainteresowania, jakie wzbudziliśmy wśród zwiedzających – mówi Ziemowit Dolkowski. – Zostaliśmy po raz kolejny nagrodzeni za wspólną pracę zespołu: prezentację na odpowiednio dużym stoisku oraz inwestowanie w wizerunek, który przekazuje naszą determinację.

 
– Wyczuwaliśmy pozytywną atmosferę, pragnęliśmy powrotu do relacji międzyludzkich, które ochłodziła pandemia, a także rozmów „twarzą w twarz” o naszych maszynach, pomysłach i rozwiązaniach – dodaje Christian Salvador. – Podpisaliśmy zamówienia, a nawet otrzymaliśmy od razu zaliczki, co nie zdarzyło się już od jakiegoś czasu.

Reklama

 
Jak informuje firma, to wydarzenie z pewnością wniosło nową energię i pomysły, aby lepiej stawić czoła wyzwaniom, których nie zabraknie w najbliższej przyszłości.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Technika, technologie, nowości

Rozdrabnianie odpadów drzewnych, kłody o wadze do 100 kg

Rozdrabniacze

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Maszyna ma budowę modułową. Fot. Bruks Siwertell

Firma Bruks Siwertell jest znana z wielu innowacyjnych rozwiązań z zakresu załadunku, rozładunku, przenoszenia, magazynowania, układania i odzyskiwania suchych materiałów sypkich pochodzenia drzewnego wraz z urządzeniami do rozdrabniania, przesiewania i obróbki drewna dla przemysłu biopaliw, płyt, tartacznictwa i nie tylko. Marka wprowadziła do oferty nowy rozdrabniacz wolnoobrotowy RU 14-4.

 

Bruks Siwertell

Urządzenie może pracować z wsadem o wadze do 100 kg. Fot. Bruks Siwertell

W ofercie firmy Bruks Siwertell znajdziemy m.in. specjalnie zaprojektowane systemy rozdrabniania, dzięki którym możemy podnieść do maksimum zwrot z odpadów drzewnych. Dzięki tym urządzeniom odpad drzewny jest w idealnym stanie do dalszego przetworzenia. Warto pamiętać, że nawet niewielkie zmiany w rozdrabnianiu mogą zapewnić znaczne oszczędności i korzyści w zakresie przetwarzania.

 

Nowy rozdrabniacz

Nowością w ofercie przedsiębiorstwa jest wolnoobrotowy rozdrabniacz RU 14-4, doskonały do drewna (nadaje się także do plastiku i papieru).
– Nowy rozdrabniacz wolnoobrotowy pracuje z prędkością 164 obr./min – mówi Tomasz Maleta z firmy Lignum-Tech – przedstawiciel Bruks Siwertell na polskim rynku. – Zasyp do maszyny wynosi 140 x 130 cm, a moc silnika to 55 kW.
 
Profilowany rotor o strukturze powierzchni w kształcie litery V ma noże o 6-krawędziach wkręcanych we wspawane uchwyty i cechuje się długą żywotnością. Odbiorca może wybrać m.in. konfigurację rotora, np. V-rotor z nożami 40 mm, 32 lub 64 szt. lub V-rotor z nożami 60 mm, 21 lub 42 szt. W symbolu 14-4 liczba 14 oznacza wielkość otworu wlotowego (1410 mm), a 4 to wielkość rotora (Ø 375 mm).
 
Urządzenie wykonane jest ze stali i odpowiednio spawane. Sama maszyna ma budowę modułową; składa się z części górnej i dolnej. Rotor na całą szerokość sprawia, że nie ma zwężenia we wlocie oraz nie występuje problem zakleszczenia materiału między rotorem a ścianą boczną. Popychacz i jego podstawa wykonane są ze wzmocnionej stali Hardox, co pozwala na podawanie do maszyny elementów o wadze do około 100 kg. W urządzeniu znajdziemy także sprężynowe zgarniacze wykonane z odpornego na zużycie tworzywa sztucznego.
Silnik główny i skrzynia biegów mają sprzęgło turbo, które przenosi moc napędową do skrzyni biegów tylko powyżej minimalnej prędkości obrotowej silnika. W przypadku okresowego przeciążenia sprzęgło jest zwalniane i zapobiega masowym uszkodzeniom maszyny, rotora oraz przeciwnoża.

Rozdrabniacz wyposażony jest w system przełączania i sterowania z wyświetlaczem dotykowym, który pozwala na intuicyjną obsługę wszystkich istotnych funkcji.

 
Bruks Siwertell

 

Rotor na całą szerokość sprawia, że nie ma zwężenia we wlocie. Fot. Bruks Siwertell

 

Kurier Drzewny

Maszyna ma budowę modułową. Fot. Bruks Siwertell

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Technika, technologie, nowości

Najchętniej kupowany kocioł w branży drzewnej

Comfort Classic RT: gwiazda DREMY

Dodane:

/

UNIWEX
Comfort Classic RT, przedstawiciel serii kotłów wodnych na biomasę, był gwiazdą targów DREMA. Fot. UNIWEX

Co takiego jest w kotłach marki UNIWEX, że jej stoisko było jednym z najbardziej obleganych podczas Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA w Poznaniu? Najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, wobec których nie sposób przejść obojętnie – podkreślają producenci.

 
DREMA była okazją do tego, aby bezpośrednio móc przyjrzeć się kotłowni Comfort Classic RT, przedstawicielowi serii kotłów wodnych na biomasę o nazwie Comfort, który w ostatnim czasie cieszy się ogromną popularnością w branży.

– Nie inaczej było podczas targów – mówi Agnieszka Skarbecka, dyrektor ds. sprzedaży firmy UNIWEX KOTŁY BIO sp. z o.o. – Sądzę, że branża ceni najważniejsze cechy naszych kotłów, a są nimi przede wszystkim: niezawodność, maksymalne sprawności i wydajności oraz to, że te maszyny można długo użytkować.

 

Nie tylko RT

Klienci firmy UNIWEX mają do wyboru trzy modele Comfort: RS, RT i Classic. To sprawdzona propozycja dla zakładów przemysłowych. W urządzeniach zastosowano zaawansowaną konstrukcję oraz podzespoły najwyższej klasy. Nowoczesne technologie sprawiły, że udało się uzyskać bardzo wydajne urządzenie grzewcze, idealne dla hal magazynowych oraz zakładów przemysłowych. Wszystkie modele wyposażone są w automatyczny system podawania paliwa i multicyklon. Dla mokrego i zróżnicowanego paliwa można zastosować tłokowy system podawania.

 
Urządzenia Comfort RS i RT mają ruszt ruchomy, który sprawdza się z mokrym oraz zanieczyszczonym paliwem, podczas gdy Classic wyposażony jest w ruszt stały wypiętrzający, idealny do suchego paliwa (np. pelletu i trocin) oraz pyłów. W przypadku ruchomego rusztu następuje automatyczne usuwanie popiołu i szlaki. Opcjonalnie można zastosować w kotłach system pneumatycznego czyszczenia wymiennika. Model ten może spalać trociny, zrębki, pellet i brykiet o wilgotności do 30 proc. RS przeznaczony jest na korę i zrębki do wilgotności maksymalnie 50 proc. Natomiast RT powstał do spalania kory, zrębków i drewna kawałkowego o wilgotności do 50 proc.

 
– Są to wydajne i ekonomiczne urządzenia. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich stosunków wymiany energii cieplnej, nasze kotły CO cechują się niskim zużyciem paliwa, a przepływ spalin jest zawsze prawidłowy, niezależnie od warunków pracy. Classic o mocy do 1500 kW sprawdza się szczególnie w zakładach przemysłowych i halach magazynowych. RS z ruchomym rusztem polecamy firmom produkcyjnym, a RT tartakom i producentom palet. Powstał on z myślą o spalaniu kory, zrębków i drewna kawałkowego o wilgotności do 50 proc. UNIWEX KOTŁY BIO sp. z o.o. cechuje bardzo oszczędne spalanie i duża wydajność. Nasi doświadczeni doradcy pomagają w wyborze odpowiedniego urządzenia oraz służą pomocą techniczną – dodaje Agnieszka Skarbecka.

 
Urządzenia są bardzo proste w obsłudze oraz cechują się niską awaryjnością. Każdy z kotłów ma panel PLC z dostępem do internetu oraz możliwością zdalnego sterowania. Opcjonalnie można włączyć nawet system SMS-owego powiadamiania o alarmach. Wszystkie modele mogą być dodatkowo rozbudowane o inne funkcje, zgodnie z potrzebami odbiorcy.

UNIWEX

Ten model może spalać również trociny. Fot. UNIWEX

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej


18-21 października 2022

SICAM; Pordenone, Włochy

12-15 stycznia 2023
DOMOTEX, Hanower, Niemcy

31 stycznia – 3 lutego 2023
BUDMA, Poznań

21-24 lutego 2023
MEBLE POLSKA, Poznań

7-9 marca 2023
WOOD TECH WARSAW EXPO
Nadarzyn

Reklama

Dodane w tym tygodniu

Kurier Drzewny

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).