Jako dostawca rozwiązań w zakresie czystego i zdrowego powietrza produkcyjnego Schuko dostrzega, że w technologii odpylania oraz filtracji jest jeszcze wiele do zrobienia.
Chcąc osiągnąć optymalną ochronę przed drobnymi pyłami w powietrzu produkcyjnym, warto postawić sobie za cel hasło „Zero emisji”. Zdaniem Schuko, w tej kwestii jest wciąż wiele do zrobienia, ponieważ wiele technicznych detali, jak na przykład worki filtracyjne, nie spełnia do końca jeszcze tych wymogów.
Innowacyjne rozwiązania wdrażane od ponad 50 lat
Schuko, jako jeden z wiodących producentów urządzeń odpylających i filtrujących, od ponad 50 lat projektuje innowacyjne urządzenia dla potrzeb handlu i przemysłu. W tym roku po raz pierwszy pokazano na targach LIGNA nową generację membranowych worków filtrujących.
Przedsiębiorstwo wyposażyło w ten sposób urządzenie i zaprezentowało swój podstawowy model odpylacza mobilnego Vacomat 140/160 XPe. Dzięki tej technologii Schuko jest już blisko celu, jakim jest eliminowanie wszystkich cząstek stałych pyłu > 0,1 mikrometra z wydajnością 99,95 proc. Podstawą tego sukcesu jest wysoko zaawansowana obróbka materiału w jakości Hepa.
Zwiedzający wystawę mogli przekonać się o wydajności odpylaczy mobilnych Schuko na przykładzie odpylacza przemysłowego Vacomat 350 XP TWIN. Na bieżąco odpylał maszyny znajdujące się naprzeciwko na stoisku Grupy Altendorf.
Oddzielone pyły i wióry były zbierane w pojemniku na wióry i prasowane w celu zaoszczędzenia miejsca przez brykieciarkę Schuko Compacto. Jednak obecność firmy na targach nadal koncentrowała się na technologii przemysłowej generacji filtrów Validus.
Jako indywidualnie projektowany filtr pojedynczy lub szeregowy może transportować powietrze z wydajnością ponad 300 000 m3/h.
Doradztwo w zakresie efektywności energetycznej
W ostatnich latach wymagania dotyczące przemysłowych systemów filtrujących stają się coraz bardziej rygorystyczne. Z każdym rokiem rozrasta się zbiór przepisów prawa, zasad oraz regulacji i wymaga wiedzy specjalistycznej.
Dlatego na tegorocznej Lignie przedsiębiorstwo skupiło się na doradztwie w zakresie specjalnych urządzeń pod kątem efektywności energetycznej i dotacji, ochrony przeciwpożarowej i przeciwwybuchowej oraz ochrony przed hałasem.
Odwiedzający stoisko Schuko mogli liczyć również na porady na temat coraz bardziej rozbudowanych obowiązków użytkownika, np. w procedurze zatwierdzania przez urzędy nadzoru budowlanego.
Dzięki temu firma będąca dostawcą kompletnych rozwiązań systemowych będzie mogła udzielać porad i wsparcia swoim klientom.
Oprócz najważniejszych nowinek w dziedzinie przemysłowej obróbki drewna, Schuko zaprezentowało największy rębak odpadów drzewnych ZM 1000-K,
stół do szlifowania Octopus 10 i suchą ścianę lakierniczą FarbMax.
Dodatkowe informacje na temat systemów odciągowych przedsiębiorstwa można znaleźć w Internecie pod adresem www.schuko.pl.