Connect with us




Aktualności

Ruszyła sprzedaż biletów na Targi branży leśnej EKO-LAS

Dodane:

/

Kurier Drzewny


W dniach 2-4 września 2021 w Mostkach koło Świebodzina odbędzie się kolejna odsłona Targów EKO-LAS kierowanych do szeroko pojętej branży leśnej. Jak zwykle, największe tego typu wydarzenie w Polsce skupi się wokół dynamicznych pokazów maszyn przy pracy w terenach leśnych oraz prezentacji nowości. To jedyna szansa, by zobaczyć harvestery i forwardery topowych marek pracujące w jednym miejscu.

Na teren Targów obowiązuje wstęp za okazaniem biletu lub zaproszenia.
Bilety są już dostępne w sprzedaży na platformie www.tobilet.pl.

Przedstawiciele branży otrzymają zaproszenia drogą pocztową. Dodatkowo, dla gości udostępniony zostanie parking w najbliższym sąsiedztwie wystawy.

Targi EKO-LAS to dynamiczne pokazy w lesie, które po raz pierwszy odbędą się w nowej strefie z nagłośnieniem, prezentacja nowości, ale przede wszystkim spotkanie profesjonalistów z branży leśnej, obrotu i przetwórstwa drewna. W programie nie zabraknie również interesujących dyskusji i debat branżowych. Drugiego dnia targów, tj. 3 września odbędzie się całodniowe Forum Biomasy, którego główną tematyką będzie „Rola Biomasy w wypełnieniu zobowiązań klimatycznych”. Dodatkowo zapraszamy codziennie na prezentacje organizowane przez ORWLP w Bedoniu
pt.: „Wdrażanie nowoczesnych technologii w lasach” – wiedza dla leśników, drwali, przedsiębiorców leśnych oraz drzewiarzy z zakresu nowoczesnych technik, technologii i ochrony lasu, a także na pokazy ratownictwa przedmedycznego. Na zwiedzających będzie czekać niemal 30 ha ekspozycji targowej, gdzie zaprezentuje się blisko 100 wystawców.
Większość liderów już potwierdziła swój udział.

Wszystkie aktualne informacje są dostępne na stronie www.ekolas.mtp.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku: https://fb.me/e/1iJLiSc2o

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Powstaje nowe centrum technologiczne

Dodane:

/

SCM

W dniach 28 – 30 września br. SCM planuje uroczyste otwarcie centrum technologicznego w Rimini, we Włoszech. Dzięki niemu odkryjemy jak cyfrowe i technologiczne innowacje firmy mogą wspierać klienta oraz rozwijać jego przedsiębiorstwo. Odkryjemy, w jaki sposób cyfrowe i technologiczne innowacje marki SCM mogą wspierać klienta oraz rozwijać jego przedsiębiorstwo. Olbrzymia przestrzeń pokazowa będzie wypełniona po brzegi najnowocześniejszymi maszynami, które mają zastosowanie w obróbce drewna. Zarówno tej przemysłowej, jak i dedykowanej mniejszym przedsiębiorstwom.

SCM inwestuje w swoje zakłady przemysłowe we Włoszech, aby zwiększyć moce produkcyjne i jeszcze bardziej zacieśnić relacje z klientami. Jednym z przykładów jest nowe centrum technologiczne powstałe w ramach programu rozbudowy i modernizacji siedziby głównej SCM w Rimini. Zostanie ono otwarte w dniach 28 – 30 września br. w ramach wydarzenia o nazwie Grand Opening, które skierowane jest do firm i profesjonalistów z branży obróbki drewna na poziomie globalnym.

„W ramach rozbudowy siedziby firmy SCM w Riminii powstanie nowe centrum technologiczne. Przestrzeń wystawy obejmie 4 tys. m2 powierzchni.Organizatorzy zaoferują klientom szeroki zakres technologii i usług oraz zapewnią zintegrowane, bardziej zrównoważone i zoptymalizowane procesy na każdym etapie wtórnej obróbki drewna.”

Szeroki zakres technologii, usług i procesów

Przestrzeń wystawy obejmie 4000 m2 powierzchni. Organizatorzy zaoferują klientowi szeroki zakres technologii i usług oraz zapewnią zintegrowane, bardziej zrównoważone i zoptymalizowane procesy na każdym etapie wtórnej obróbki drewna.

Impreza ta stanowi okazję do zapoznania się z innowacjami opracowanymi przez SCM. Będzie to połączenie umiejętności technologicznych z zakresu produkcji rozwiązań dla stolarki meblowej, otworowej, konstrukcji drewnianych i firm rzemieślniczych z rozwojem oprogramowania oraz usług, aby wspierać klienta na każdym etapie procesu produkcyjnego.

Niektóre nowinki przypisane są do centrów obróbczych będących tematem szkolenia, np.: Cargo – innowacyjny system automatycznego załadunku i rozładunku drzwi czy elementów płytowych – oraz nowe oprogramowanie CAD-CAM Maestro Lab.

Cargo z belkowym centrum morbidelli m200

Cargo zostanie zaprezentowany z belkowym centrum morbidelli m200 wyposażonym w ssawy – to w pełni zautomatyzowane ogniwo, które nie wymaga nadzoru operatora. Dzięki możliwości jednoczesnej obróbki i załadunku/rozładunku w czasie ukrytym czyni ją unikatowym na rynku. Pozwala to na osiąganie maksymalnych wydajności (przy braku pracy manualnej), a co za tym idzie towarzyszących im kosztów i czasów przestoju, a także łatwości użytkowania. Zarówno centrum, jak i system Cargo są bezpośrednio zarządzane przez interfejs HMI Maestro active.

Maestro Lab do biura i maszyny

Z kolei Maestro Lab to nowoczesne oprogramowanie CAD/CAM przeznaczone do pracy w biurze i na maszynie. Jest intuicyjne i dynamiczne. Dzięki inteligentnym i zaawansowanym technologicznie funkcjom programowania oraz ponad 150 zintegrowanym aplikacjom, umożliwia łatwe przekształcanie pomysłu w gotowy produkt. Można więc szybko przenieść się z biura do fabryki, korzystając z przyjemnego i szybkiego interfejsu użytkownika.

Kontekstowa i ciągła wymiana informacji pomiędzy maszyną a chmurą następuje za pośrednictwem platformy IoT Maestro Connect. Umożliwia ona firmie SCM dostarczenie szybkiego dostępu do odpowiedzi i precyzyjnych porad dla operatorów oraz pracowników utrzymania ruchu. Dzięki temu mogą sprostać wyzwaniom, jakie niosą ze sobą użytkowanie maszyny, jej konserwacja, programowanie, czy obsługa oprogramowania.

W centrum technologicznym stworzono więc specjalny obszar pokazujący, w jaki sposób przekształcane są dane w indywidualne usługi i doradztwo, mające na celu zagwarantowanie klientowi ciągłości operacyjnej, dzięki zaawansowanym technologiom cyfrowym i stałej uwadze ze strony zespołu SCM Service.

Automatyczny magazyn części zamiennych Autostore

Firma udoskonala obsługę klienta, dlatego podczas wydarzenia otworzy drzwi do nowego automatycznego magazynu części zamiennych Autostore – innowacji, która pozwoliła SCM zwiększyć pięciokrotnie prędkość pobierania kodów i zwiększyć o 26 proc. liczbę zamówień obsługiwanych w ciągu doby.

Zrównoważony rozwój oznacza także ergonomię i łatwość użytkowania, dostępną dla operatorów wszystkich maszyn tej marki, za pomocą zmodernizowanego panelu sterowania eye-M, który ułatwia pracę oraz oferuje modułowe programowanie i wyższą moc obliczeniową.

Ulepszenia technologiczne dla przemysłu meblarskiego

W nowym centrum technologicznym zostaną zaprezentowane również elastyczne ogniwa zintegrowane z bezzałogowymi transporterami AMR dla: pilarek panelowych – gabbiani gt2 z robotem do załadunku i rozładunku; okleinowania – stefani cell E z systemem powrotu elementów; wiercenia z kołkowaniem – morbidelli cx220 z możliwością pracy tylko z robotem lub częściowo z obsługą operatora. Jak również ogniwo pilarki panelowej z centrum obróbczym nesting dla produkcji jednostkowej, z automatycznym magazynem surowca flexstore hp oraz robotem do rozładunku gotowych elementów, w tym małych, a także odpadów, pilarka panelowa gabbiani p80 i centrum obróbcze morbidelli x200 zintegrowane z jednym magazynem.

W obszarze okleiniarek warto wymienić nową olimpic 500plus osiągającą jeszcze wyższą produktywność, przy obróbce doklejek z litego drewna do 12 mm oraz sztucznych obrzeży klejonych technologią hot-air, dla niewidocznej spoiny klejowej.

Jeśli chodzi o montaż, to warto zwrócić uwagę na dwa modele: action e z nowym systemem załadunku i rozładunku znacznie ułatwiającym pracę operatora oraz action p z elektromechanicznym chwytakiem do załadunku i rozładunku i nowym interfejsem użytkownika, który umożliwia import i eksport programów pracy, danych produkcyjnych czy ogólnej bazy danych.

Reklama

Obróbka powierzchni

Na ekspozycji pojawi się także najnowsza wersja dmc eurosystem do szlifowania oraz kalibrowania elementów surowych i wykończonych. Nowością będą również: 15-calowy panel sterowania eye-S umożliwiający obsługę wszystkich funkcji bezpośrednio z ekranu dotykowego; system Maestro active sand, który doskonale zarządza magazynowaniem narzędzi i jednostka planetarna dla precyzyjnego wykończenia na dowolnej powierzchni.

Prezentowane będą również kolejne funkcje modelu dmc sd 90, wysoce elastycznego rozwiązania, dostępnego w 12 wersjach, zapewniającego najlepsze wyniki przy obróbce drewna litego, lakierowanego i malowanego.

Odwiedzający będą mogli zapytać o demo w laboratorium Surface Lab Villa Verucchio (Rimini) na nowej maszynie dmc system z jednostką laserową, do produkcji wyjątkowych zdobień na parkietach, elementach drewnianych, fornirowanych płytach MDF i cementowo-włóknistych oraz dowolnej długości materiałach z litego drewna.

Nowości w zakresie malowania i wykończenia

Wspólnie z centrum technologicznym Superfici będzie można też zobaczyć nowości w zakresie malowania i wykończenia, takie jak: automat lakierniczy compact xl, do produkcji o dużym wolumenie, z bardziej wydajnym systemem odzyskiwania farby; innowacyjny system polimeryzacji UV led o wydajności porównywalnej z konwencjonalną polimeryzacją UV, zachowujący korzyści związane z technologią led; ekscymerowa technologia Superfici Excimatt do wykańczania różnych wyrobów i materiałów, zdolna do zapewnienia efektów matowych, które są gładkie bez konieczności rezygnacji z odporności powierzchni; roboty kartezjańskie i przegubowe do malowania okien i drzwi czy płyt zaprojektowane w celu zapewnienia szybkości i ciągłości produkcji oraz bardzo wysokiego poziomu precyzji i jakości wykończenia.

Okna, drzwi i drewno lite

Podczas Grand Opening będzie miała miejsce światowa premiera dwustronnej czopiarki celaschi action (zintegrowanego ogniwa produkcji okien i drzwi). Wyróżnia się ona wysoką prędkością zmiany konfiguracji oraz elastycznością w obszarze długości obrabianego surowca. Pozwala to na produkcję do 200 kompletnych okien na zmianę, nawet przy małych czy średnich partiach. Celaschi action pozwala na obróbkę dwóch elementów o różnych długościach jednocześnie, wykorzystując zasadę obróbki z przenoszeniem silników, gdy elementy są zatrzymane.

Zaletą są cztery elektrowrzeciona podporządkowane 8-pozycyjnemu magazynowi narzędzi.

Wysoką elastyczność i jakość obróbki

Windorflex to nowe, automatyczne ogniwo, które optymalizuje produkcję okien i drzwi, utrzymując wysoką elastyczność oraz jakość obróbki. Również będzie można je obejrzeć w hali produkcyjnej w Rimini.

Automatyczna strugarka czterostronna superset nt w centrum technologicznym po raz pierwszy będzie wyposażona w platformę IoT SCM Maestro Connect, umożliwiającą inteligentną i połączoną produkcję profili do okien, drzwi, schodów, listewek i elementów mebli.

Pośród nowości znajdzie się także czopiarko-dłutarka Connexus fj, spełniająca wymagania obróbki drewna litego lub płyt MDF, ze skomplikowanymi połączeniami elementów drzwi szafek lub okiennic.

Konstrukcje drewniane

Dużo uwagi zostanie poświęcone najnowszym rozwiązaniom w dziedzinie budownictwa drewnianego, które przedstawione będą cyfrowo. Będzie to m.in. oikos xl plus – centrum obróbcze CNC do obróbki paneli modułowych i belek konstrukcyjnych o maksymalnym przekroju 1250 x 610 mm, stosowanych do budowy wielopoziomowych budynków. Obecność oddzielnego agregatu piły i 6-osiowej jednostki roboczej umożliwia wykonanie obróbki przelotowej na maksymalnej grubości.

Na ekspozycji znajdą się także: oikos xs – centrum obróbcze gwarantujące maksymalną wydajność i precyzję podczas obróbki belek z drewna klejonego lub litego o maksymalnym przekroju 450 x 240 mm oraz dmc system xl, czyli modułowa maszyna do szlifowania i kalibrowania, zdolna do obróbki paneli CLT o szerokości do 3700 mm i grubości 500 mm.

Klasyczne maszyny

Pojawią się również maszyny SCM dostosowane do pracy stolarzy – zarówno samodzielne rozwiązania, jak i zintegrowane, takie jak: pilarka z belką dociskową, oklejarka krawędzi i wiertarka. Będą one przedstawione w formie ogniwa Smart&Human Factory przeznaczonego do elastycznej i niestandardowej produkcji, od surowców do mebli gotowych, wzbogaconej o integrację z oprogramowaniem MES.

Inne nowości to: „blade off”, innowacyjny system bezpieczeństwa stosowany w pilarkach tarczowych, który dzięki inteligentnym czujnikom zapobiega przypadkowemu kontaktowi między ciałem a tarczą oraz startech cn k, kompaktowe, 3-osiowe centrum obróbcze do frezowania różnych zdobień, grawerowania, produkcji znaków i prototypowania modeli 3D.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).



Czytaj dalej

Aktualności

Kryzys dał się we znaki branży meblarskiej?

Dodane:

/

Meblarstwo

Wg GUS, mimo kryzysu na polskim i światowym rynku, branża meblarska zakończyła rok 2022 wzrostem sprzedaży. Produkcja sprzedana wyniosła ponad 54,2 mld zł i była wyższa o 9,6% w stosunku do 2021 r.! Mniej optymistyczne są już dane z początku 2023 r., gdzie zanotowano ok. 9,5-proc. spadek wolumenu produkcji mebli.

W połowie każdego roku GUS publikuje pełne dane dotyczące produkcji przemysłowej za poprzedni rok. 12 lipca 2023 roku GUS w raporcie „Produkcja wyrobów przemysłowych w 2022 roku” przedstawił dane dotyczące m.in. wartości produkcji sprzedanej mebli.

Prognozy się sprawdziły

Według danych GUS, wartość produkcji sprzedanej mebli przez polską branżę meblarską w 2022 r. wyniosła 54,2 mld zł, co stanowi 9,6-procentowy wzrost w stosunku do 2021 roku, kiedy to analogiczna wartość wyniosła 49 515 mln zł.

Tymczasem firma B+R Studio, od ponad 14 lat analizująca rynek meblarski, prognozowała pod koniec 2022 r., że wartość produkcji sprzedanej mebli za rok 2022 wyniesie 54,4 mld złotych, co oznacza, że różnica tych prognoz w zestawieniu z oficjalnymi danymi GUS z lipca br. wyniosła zaledwie 0,33%.

– Nasze prognozy z końca 2022 r. potwierdziły się – mówi Tomasz Wiktorski z B+R Studio. – Tak niewielka różnica kolejny raz udowadnia bardzo wysoką celność naszych szacunków i jest to o tyle ważne, że wiele z nich jest publikowanych w ramach raportu „Polskie Meble Outlook” nawet pół roku przed oficjalnymi danymi GUS-u. Z punktu biznesowego posiadanie wiedzy z tak dużym wyprzedzeniem może pomóc szybciej podejmować trafne decyzje i reagować na zagrożenia, co w aktualnej, trudnej sytuacji gospodarczej jest ważniejsze niż kiedykolwiek – dodaje Wiktorski.

Kryzys zagląda do szaf

Sprawdziła się także prognoza B+R Studio na pierwsze miesiące 2023 r., dotycząca kondycji branży meblarskiej. Według prognoz B + R Studio, w pierwszej połowie 2023 roku miało dojść do zauważalnych spadków wartości produkcji sprzedanej, wynikających z kryzysu gospodarczego. Spadki te, niestety potwierdziły się w raporcie GUS. Według informacji instytucji tego źródła, wartość produkcji sprzedanej mebli w okresie od stycznia do maja 2023 roku wyniosła 25,5 mld zł, co stanowi spadek o 4,2% w porównaniu do analogicznego okresu w 2022 roku, kiedy wartość ta wyniosła 26,6 mld zł (dane dotyczą firm małych, średnich i dużych, bez firm mikro). Tymczasem prognoza B+R Studio wskazywała, że wartość ta wyniesie 24,9 mld zł.

„Sprawdziła się także prognoza B+R Studio na pierwsze miesiące 2023 r., dotycząca kondycji branży meblarskiej. Według prognoz B + R Studio, w pierwszej połowie 2023 roku miało dojść do zauważalnych spadków wartości produkcji sprzedanej, wynikających z kryzysu gospodarczego.”

– Zgodnie z przewidywaniami B+R Studio 2023 rok upływa w branży meblarskiej pod znakiem spadków – czytamy w oficjalnym komunikacie B + R Studio, dotyczącym prognoz na I kwartał 2023 r. – Zaprezentowane dane GUS-u dotyczące wartości produkcji sprzedanej mebli w zestawieniu z prognozą B+R Studio i bardzo niewielka, bo 2,5–procentowa różnica między nimi jednoznacznie udowadnia po raz kolejny wysoką sprawdzalność naszych prognoz – podkreśla Wiktorski

Spada produkcja mebli

Nie tylko w przypadku wartości produkcji sprzedanej mebli zanotowano spadek na początku roku. Z danych GUS wynika, że większy, bo 9,5-procentowy spadek widać również w przypadku wolumenu produkcji mebli. W okresie od stycznia do maja 2023 r. łączny wolumen wyprodukowanych mebli w badanych przez GUS grupach mebli spadał w porównaniu do tego samego okresu 2022 r. GUS podaje, że wolumen produkcji mebli w czterech kolejnych miesiącach 2023 r. wynosił odpowiednio: 5 427, 5 291, 6 376, 4 991 i 5 039 tys. sztuk. Łącznie w tym czasie wyniósł 27 124 tys. sztuk i w porównaniu do analogicznego okresu 2022 r. widać spadek o około 9,5%.

Klient się cieszy

Branża meblarska odczuwa dotkliwie kryzys na rynku światowym – skutki pandemii COVID-19, rosnące ceny energii i surowców, wysoką inflację i koszty produkcji oraz zatrudnienia. Jak meblarstwo poradzi sobie z odczuwalnym kryzysem? Rok 2023 rozpoczął się od spadków, prognozy jednak są optymistyczne, chociaż eksperci ostrożnie wypowiadają się na ten temat. Zadowoleni natomiast ze spadków, tym razem cen mebli mogą być klienci. Z danych B+R Studio wynika bowiem, że ceny mebli na rynku konsumenckim od marca br. są w trendzie spadkowym.

Co z tym trendem?

Każdy trend na rynku, czy to wzrost, czy spadek, ma swoje przyczyny. W przypadku branży meblarskiej najważniejsze jest to, co dzieje się w budownictwie, przede wszystkim – mieszkaniowym. Wysokość stóp procentowych, dostępność kredytów hipotecznych, inflacja – to elementy, które w pośredni sposób wpływają na wyniki producentów mebli. Nie bez znaczenia jest też kryzys na światowym i polskim rynku, wysokie ceny surowca i mediów, rosnące koszty pracy oraz wojna na Ukrainie. Wszystkie te czynniki mają znaczenie zarówno dla produkcji, jak i podaży. Czy spadkowy trend z początku roku się utrzyma, czy też rynek się podniesie, tak jak to było w ubiegłym roku? Miejmy nadzieję, że przeważy ta druga opcja.

Reklama

Kurier Drzewny

Wartość produkcji sprzedanej w Polsce w 2023 roku.
Źródło: GUS; raport B+R Studio „Polskie Meble Outlook 2023”

Wolumen produkcji mebli w Polsce

Wolumen produkcji mebli w Polsce w 2023 roku. Źródło: GUS, B + R Studio.

Wiedza poparta doświadczeniem: B + R Studio

B + R Studio od lat przygotowuje analizy dla rynku meblarskiego, jest m.in. autorem raportów pt „Polskie Meble Outlook”. W raportach tych (powstało ich już 13) opisany jest stan polskiej branży meblarskiej. Znajdują się tam m.in. prognozy i szacunki wartości rynku, informacje na temat konkurencyjności polskiej branży meblarskiej na tle świata, wyniki finansowe i oceny koniunktury w produkcji mebli, stan sprzedaży mebli w Polsce oraz dynamika handlu zagranicznego. Raport jest płatny i dostępny w sprzedaży.

Statystyki GUS – jak je czytać
Statystyki GUS opierają się na metodologii, która zakłada, że badane przez GUS grupy mebli to: meble do siedzenia o konstrukcji głównie drewnianej (zawiera meble do siedzenia przekształcalne w miejsce do spania), meble drewniane w rodzaju stosowanych w kuchni, meble drewniane w rodzaju stosowanych w sypialni i meble drewniane w rodzaju stosowanych w pokojach stołowych i salonach. Wymienione grupy mebli badane przez GUS stanowią około 25% całości wolumenu produkcji branży meblarskiej

Wartość produkcji sprzedanej mebli
Źródło: GUS

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).



Czytaj dalej

Aktualności

Quo Vadis branżo drzewna?

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Na zdjęciu od lewej: Rafał Zubkowicz, Wydział Komunikacji Społecznej, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych; Stefan Traczyk, Prezes Zarządu, Stowarzyszenie Leśników i Właścicieli Lasów; Zygmunt Stanula, Wiceprezes Zarządu, Stelmet; Mariusz Stachowicz, Prezes Zarządu, Quercus, Tartak Napiwoda; Piotr Poziomski, Prezydent, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego; Paweł Boski, Naczelnik Biura Marketingu, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych; Renata Kałużna, Dyrektor Zarządzający, powermeetings.eu

Presja na ceny produktów drzewnych, spadek produkcji i widmo likwidacji etatów, rezygnacja Lasów Państwowych z FSC – to główne problemy branży drzewnej i meblarskiej.

 
Jakie są pomysły na ich rozwiązanie? Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas II Forum Przemysłu Drzewnego. – jednego z najciekawszych i najpotrzebniejszych spotkań w tym roku.

Czytaj w lipcowo-sierpniowym numerze „Kuriera Drzewnego”



Czytaj dalej

Aktualności

Webinarium FSC

Dodane:

/

Webinarium FSC

Zarejestruj się i weź udział w konsultacjach społecznych

W dniach 23 sierpnia br. w godz. 10.00 – 11.30 odbędzie się webinarium poświęcone procesowi rewizji Krajowego Standardu Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej FSC dla Polski.

Podczas spotkania on-line krajowi reprezentanci FSC przedstawią wyniki konsultacji publicznych oraz zaprezentują ostatni, czwarty projekt standardu (złożony w maju br. do oceny przez FSC International).

Webinarium odbędzie się w języku polskim, a udział jest bezpłatny.
Termin rejestracji mija 21 sierpnia.

Więcej informacji oraz rejestracja na stronie:

TU



Czytaj dalej
Reklama

Ostatnio dodane

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).