Connect with us

Technika i technologie

Proste i wygodne ostrzenie noży strugarskich

Nowoczesne rozwiązania od firmy BORAN

Avatar

Dodane:

Nowoczesne rozwiązania od firmy BORAN
Ostrzarka SONPg-640 służy do ostrzenia noży strugarskich prostych o długości do 640 mm

Firma BORAN specjalizuje się w produkcji ostrzarek dla branży drzewno-meblarskiej.
Cechuje je prosta budowa i łatwość obsługi, a ich przystępność cenowa powoduje, że mogą być w każdym zakładzie. Jednym z oferowanych urządzeń jest ostrzarka SONPg-640.

 

Ostrzenie dowolnych kątów przyłożenia

Ostrzarka SONPg-640 służy do ostrzenia noży strugarskich prostych o długości do 640 mm. Proces ostrzenia przeprowadzany jest na sucho.

Budowa urządzenia pozwala ostrzyć dowolne kąty przyłożenia. Maszynę wyposażono w programator cykli ostrzenia, co pozwoliło znacznie zmniejszyć liczbę wykonywanych czynności podczas ostrzenia pojedynczych noży.

Głowica ostrząca porusza się po prowadnicy liniowej wzdłuż ostrzonego noża, gwarantując doskonałą sztywność całego układu.

Przesuw realizowany jest mechanicznie z prędkością 600 mm/min. Wersja automatyczna ostrzarki posiada mechanizm dosuwający głowicę ostrzącą do ostrzonego noża. Maksymalna wielkość dosunięcia to 0,05 mm, a minimalna 0,025 mm (istnieje także możliwość ręcznego ustawienia dosuwu).

 

Szybko i bezproblemowo

Model ten, oprócz możliwości ostrzenia pojedynczych noży, może ostrzyć noże proste bezpośrednio na głowicy strugarskiej. Takie rozwiązanie skraca czas procesu ostrzenia, bowiem nie ma konieczności wyjmowania noży z głowicy oraz ich ponownego ustawiania i mocowania.

Czynności te wykonuje się jedynie co kilka ostrzeń, ponieważ po każdej tej czynności wysokość noży maleje o pewną wartość i trzeba je ponownie wysunąć z głowicy. Ponadto, dzięki zastosowaniu ostrzenia noży w głowicy, można uzyskać jednakową wartość wysunięcia każdego noża, co stanowi dużą zaletę.

Maksymalne średnice ostrzonych głowic to 200 i 250 mm szerokości.
Maszyna ta umożliwia ostrzenie noży ze stali szybkotnącej (HSS) przy zastosowaniu ściernicy borazonowej oraz z nakładkami widiowymi (HM) przy udziale ściernicy diamentowej.

Ostrzarka wyposażona jest w jedną z wymienionych ściernic.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Powiadom o

Najnowsze