Connect with us


Wydarzenia

Producent wysokiej jakości blatów dębowych inwestuje w przyszłość i dobrze na tym wychodzi

Z wizytą w Drewmex Group

Dodane:

/

DREWMEX
Sukcesja jest ważna w biznesie. Od lewej: Tomasz Bujak, założyciel i właściciel DREWMEX GROUP, Piotr Bujak, syn i CEO. Fot. KD Media


Wizyta w siedzibie Drewmex Group, przeprowadzona niedawno przez naszą redakcję, odsłoniła fascynującą historię i dynamikę tej wyjątkowej firmy. Założyciel, Tomasz Bujak, opowiedział nam o początkach działalności, która rozkwitła od momentu założenia 23 grudnia 1993 roku, przechodząc przez wiele zmian w ciągu prawie 30 lat istnienia. Skromnie wspomina, że założenie firmy wydawało się przypadkowe, ale gołym okiem widać tutaj wielką pasję i zaangażowanie.

Początkowo skromny zespół, liczący 5-10 pracowników, skupiał się na rynku brytyjskim, dostarczając wyjątkowe stoły do tapetowania, które cieszyły się dużym powodzeniem. Obecnie Drewmex Group to potężny gracz z trzema oddziałami w województwie świętokrzyskim i około 200 pracownikami. Firma przerabia surowiec z Polski, ale także zakupuje produkty przetarte ze Skandynawii. W przykładowym roku przerobiła około 40 tyś. m3 surowca rocznie.

Jak Fenix z popiołów

Jeden z oddziałów, zakład w Końskich (woj.świętokrzyskie), wyróżnia się jako największy, zajmujący obszar 3 hektarów. Zakupiony w 2016 roku, skoncentrował się na produkcji wysokiej jakości elementów z drewna liściastego. Wspomniany zakład po przejęciu został mocno doinwestowany: zostały odnowione cztery hale, a także zakupione suszarnie do drewna (3mln złotych) marki LE.KO. Cały potencjał suszarniczy w zakładzie to 1200 m3 wsadu. Kolejna inwestycja to nowoczesna linia przetarcia surowca średniowymiarowego. Nie bez znaczenia jest też inwestycja w produkcję pelletu, która wyniosła niemal 2mln złotych. Ten produkt jest sprzedawany klientom indywidualnym. Choć nie jest on tani, to wysokiej jakości i stąd doceniany przez odbiorców.

Ważna poprawa jakości

Ponieważ firma dziś jest uznanym producentem wysokiej jakości blatów dębowych – bardzo ważnym etapem była inwestycja w infrastrukturę maszyn marki Weinig, m.in. do łączenia na mikrowczepy.

Dzięki współpracy z firmą Weinig i jej technologiami, firma odnotowała wzrost jakości produkcji, redukcję strat materiałowych oraz spadek liczby reklamacji.
– W sytuacjach potrzeby bywa tak, że to klient dzwoni do dostawcy. Potrzebowaliśmy wsparcia technologicznego, jeżeli chodzi o Weiniga. Nie ukrywam, że mieliśmy problemy dotyczące wydajności, powtarzalności i jakości. Podjęliśmy decyzję o produkcji wysokiej jakości blatów dębowych, które powstają z płyt klejonych na mikro wczepy, z drogiego surowca liściastego – mówi Tomasz Bujak, założyciel Drewmex Group.

Czasami lepiej od początku

W firmie już wcześniej pracowała linia do łączenia drewna na mikroczepy, jednakowoż ten węzeł produkcyjny wymagał modernizacji ze względu na oczekiwania jakościowe klientów.

„W otoczeniu rynkowym z jakim się spotkaliśmy, zwykła modernizacja była nie wystarczająca. Dlatego postanowiliśmy pójść „o krok dalej” i wymienić stary sprzęt na nowoczesne rozwiązania oferowane przez firmę Weinig.”

Udało się to osiągnąć poprzez intensywne konsultacje ze Sławomirem Majewskim, Regionalnym Przedstawicielem Weinig Group w Polsce. – W otoczeniu rynkowym z jakim się spotkaliśmy, zwykła modernizacja była nie wystarczająca. Dlatego postanowiliśmy pójść „o krok dalej” i wymienić stary sprzęt na nowoczesne rozwiązania oferowane przez firmę Weinig. Trzeba wspomnieć, że Pan Sławomir nie tylko zaproponował nam konkretne maszyny, ale także zapoznał nas z wysokiej jakości technikami. Wspólnie rozwiązaliśmy problemy związane z narzędziami, wydajnością, a także te wynikające z awarii. W ten sposób zaczęliśmy się wzajemnie poznawać i budować zaufanie. – wspomina Piotr Bujak, syn właściciela i jednocześnie prezes zarządu zakładu w Wąchocku.

– W tym przypadku miałem trochę ułatwione zadanie ze względu na to, że właściciele firmy znali markę Weinig ze swoich wcześniejszych doświadczeń. Istniejące już w zakładzie modele wymagały reaktywacji, a w tym prac konserwacyjnych. To był solidny fundament do nawiązania współpracy – mówi podczas naszej wizyty Sławomir Majewski. Jak dodaje, oprócz kompetencji serwisowych, które są bardzo ważne dla klientów, liczy się także umiejętność wczucia się w potrzeby inwestora, co jest możliwe poprzez wieloletnie doświadczenie i znajomość branży w aspekcie technologicznym

– Weinig pomógł nam rozwiązać problemy na dalszym etapie produkcji, a konkretnie pozwolił na poprawę jakości czopowania, klejenia, strugania.

A przede wszystkim – zastosowanie technologii Weinig miało wpływ na podniesienie wydajności produkcji oraz na podniesienie jakości. W rezultacie straty materiałowe zostały ograniczone, a ilość reklamacji – drastycznie spadła. W efekcie firma zyskała znaczące oszczędności w skali roku, co przy rosnących kosztach operacyjnych oraz surowca – ma dziś niebagatelne znaczenie. – Dzięki tym niuansom technologicznym, zauważamy ogromne korzyści płynące z tytułu tych wszystkich zmian, wynikających ze stosowania technologii Weinig – podkreśla Piotr Bujak.

Jaki Pan – taki kram

Bezpośrednie zaangażowanie Piotra Bujaka w zarządzanie zakładem zaowocowało skierowaniem Drewmex Group na ścieżkę rozwoju poprzez wdrożenie wielu innowacji. W efekcie podniesiono jakość produkcji, a firma w sposób elastyczny ma możliwość dopasowania się do aktualnych realiów rynkowych. Dzięki technologiom Weinig, firma przekształciła się, skupiając się na produkcji płyt klejonych, komponentów meblowych oraz schodów z drewna liściastego. Dodatkowo, firma oferuje usługi obróbki CNC dla swoich klientów, wspierając ich w tworzeniu wyjątkowych produktów.

Zmiany na rynku – elastyczność jest kluczem

Ze względu na zmieniający się rynek i jego uwarunkowania – trudno dziś liczyć na stabilne, długotrwałe kontrakty. Jednakże dobre, nowoczesne zaplecze technologiczne tworzy możliwość dynamicznego dopasowania się do oczekiwań odbiorców, bez szwanku dla strefy produkcyjnej, w tym poziomu zatrudnienia.
Wizyta w Drewmex Group podkreśliła, że elastyczność oraz nowoczesne zaplecze technologiczne to klucz do sukcesu w dynamicznym świecie przemysłu drzewnego.

Inwestowanie w nowe technologie i współpracę z renomowanymi partnerami, takimi jak Weinig, przynosi nie tylko korzyści w zakresie jakości i wydajności produkcji, ale również pozwala firmie dostosować się do zmiennych oczekiwań rynku.

Tomasz Bujak podsumowuje: Dla nas ważne jest, by iść z duchem czasu i ciągle się rozwijać. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, które wprowadzamy do naszej produkcji, możemy spełniać najwyższe standardy jakościowe, przyciągając coraz większą liczbę klientów i utrzymując naszą pozycję na rynku meblarskim. Drewmex Group wyznacza nowe standardy w branży i dowodzi, że inwestycje w innowacje przynoszą wymierne rezultaty.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Od dekady rozwijają się jako poddostawca branży meblarskiej

10cio lecie firmy NOWIGO

Dodane:

/

Firma NOWIGO powstała 10 lat temu, a jej genezą było zapotrzebowanie różnego rodzaju listwy meblowe, spowodowane potrzebą większej produkcji przez zakłady meblarskie. Pierwszymi klientami przedsiębiorstwa byli duzi odbiorcy z regionu Wielkopolski. Obecnie NOWIGO jest rozpoznawalną marką i z sukcesem obsługuje kontrahentów z terenu całego kraju.

Już od 10 lat NOWIGO, producent wyrobów drzewnych z Pomarzanowic koło Poznania, słynie z wysokiej jakości produktów, wśród których można znaleźć fryzy liściaste i iglaste, listwy meblowe dedykowane stelażom mebli tapicerowanych oraz różnorodne elementy meblowe.

„Firma NOWIGO w tym roku obchodzi 10cio lecie swojego istnienia. Przez ten czas dynamicznie się rozwija w oparciu o współpracę z czołowymi producentami mebli, którzy budują swój sukces w oparciu o kompetentnych dostawców.”

Wykorzystując surowce liściaste i iglaste, firma przygotowuje produkty dedykowane do zastosowania w pracach wykończeniowych oraz stelażowych.

Trwałość i uniwersalność użycia tych prefabrykatów pozwala na tworzenie funkcjonalnych mebli oraz dodatków do wyposażenia domu i ogrodu.

Dzięki możliwościom dostosowania produktów pod konkretne zamówienie klienta, NOWIGO zyskuje uznanie wśród klientów z branży meblarskiej, stolarskiej oraz architektury ogrodowej. Nowym elementem w ofercie firmy są także listwy łączone na mikrowczepy, które poszerzają możliwości zastosowania drewna w różnych dziedzinach.

Bogata oferta tych produktowa obejmuje fryzy, listwy oraz elementy drzewne w szerokiej gamie wymiarów, idealnych do stosowania w stelażach do mebli tapicerowanych, meblach litych, płytach klejonych, stolarskich oraz galanterii drzewnej.

Solidne wsparcie dla Kępna

– Jesteśmy dumni z naszego dziedzictwa jako producenta wyrobów drzewnych, i z przyjemnością podejmujemy nowe wyzwania – mówi Grzegorz Kujawa, prezes zarządu firmy NOWIGO.

Mimo obecnie trudnego rynku przedsiębiorstwo obsługuje obecnie setki odbiorców, oferując im prefabrykaty wysokiej jakości, zachowując przy tym dużą otwartość na bieżące potrzeby rynku.

Zgodnie z tą strategią firma otworzyła w 2023 roku punkt sprzedaży w Kępnie, które jest kolebką producentów mebli tapicerowanych. Dzięki zapleczu magazynowemu, transportowi i wsparciu technicznemu klienci NOWIGO zyskują wysoki jakości obsługę, która sprawdza się nawet w sytuacjach kryzysowych. – Obecnie mamy do czynienia z trendem specjalizacji, gdzie firmy produkujące meble kupują gotowe komponenty, jednocześnie koncentrując się na produkcji, w różnych jej aspektach – podkreśla Grzegorz Kujawa. – Współpraca z naszą firmą ma także ekonomiczne uzasadnienie, bowiem jako poddostawca jesteśmy w stanie zaoferować produkty tańsze od tych, które są w stanie wytworzyć nasi klienci.

Nie muszą mieć oni bowiem dodatkowego parku maszyn, suszarni, pracowników oraz dodatkowych kosztów.

Jakie perspektywy?

Siła firmy NOWIGO tkwi w specjalizacji i partnerskich relacjach z kooperantami. Skupia się na produkcji listew handlowych, pozwalając jej klientom skoncentrować się na swoich obszarach specjalizacji, bez konieczności inwestowania w dodatkowe zaplecze produkcyjne. Elastyczność i jakość pozwalają firmie utrzymać pozycję na rynku, pomimo trudności, jakie mogą się pojawić.

Dodatkowo NOWIGO to optymiści, którzy wierzą, że z pasją, innowacyjnością i odpowiednią strategią można pokonywać wszelkie wyzwania. Dlatego firma jest stale otwarta na nowe możliwości, nowych klientów i nowe rynki. Stąd też, w najbliższym czasie planuje kontynuować ekspansję, być może otworzyć kolejne punkty sprzedaży, choć szczegółów jeszcze nie znamy.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z nami. Dziękujemy naszym dotychczasowym klientom za zaufanie, które nam udzielili przez te dziesięć lat. Bez tego wsparcia nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy dzisiaj. Patrząc w przyszłość, pełni nadziei i z determinacją, czekamy na kolejne wyzwania i sukcesy – podsumowuje Grzegorz Kujawa.Czytaj dalej

Aktualności

Dołącz do Spotkania z Klientami Wood-Mizer 2024 w Kole

Warto odwiedzić

Dodane:

/

Wood-Mizer

Już 7-8 czerwca 2024 r. w godz. 9.00-15.00 odbędzie się Spotkanie z Klientami, na które firma Wood-Mizer serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pracą z drewnem – profesjonalistów, amatorów, ich rodziny i przyjaciół. Spotkanie odbędzie się w siedzibie firmy Wood-Mizer w Kole, przy ul. Nagórnej 114.

Seria Spotkań z Klientami organizowana przez firmę Wood-Mizer to doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z najnowszą ofertą produktową firmy, ale też do rozmów, wymiany doświadczeń branżowych i zrobienia zakupów po atrakcyjnych cenach. Wśród prezentowanych maszyn i urządzeń będą zarówno te znane i cenione, jak i najnowsze, mające swoją premierę.

Podczas Spotkania z Klientami zostaną zaprezentowane m.in.:
• linia przemysłowa #1 z trakiem WB2000 (wyposażonym w brzeszczot stellitowy oraz serwomotor) i obrzynarką EG300;
• linia przemysłowa #2 z trakiem WM3500 oraz wielopiłą dwuwałową MR200;
• traki z serii LT oraz LX, m.in.: LT70 (z brzeszczotem o profilu 7/47 i szer. 50 mm), LT40, LT15 na baterie litowo-jonowe, LT20START (NOWOŚĆ), LX250 i LX50SUPER;
• obrzynarki EG300 w wersji mobilnej i EG350 (PREMIERA);
• wielopiła dwuwałowa MR250 (PREMIERA);
• maszyny Woodworking, w tym najnowszą czterostronną strugarko-frezarkę MP280, piłę formatową MS750 i piłę stołową MS500.

Uwagę odwiedzających z pewnością przyciągną linie tartaczne Wood-Mizer Systems – ta pierwsza oparta na przemysłowym traku WB2000, zaprojektowana do wydajnego przerobu drewna dla dużych przedsiębiorstw drzewnych, oraz druga zbudowana na bazie traka WM3500. Obie linie wykorzystują maszyny pomocnicze, zwiększające poziom automatyzacji produkcji – wielopiły, obrzynarki i rozrzynarki Wood-Mizer oraz systemy do załadunku kłód i sortowania materiału.

Po raz pierwszy zaprezentujemy wielopiłę MR250 z dwoma wałami i maksymalnie 32 tarczami tnącymi do rozrzynania materiału o wymiarach aż 650 mm x 250 mm. Nowością będzie obrzynarka EG300 w wersji mobilnej i obrzynarka stacjonarna EG350 o parametrach obróbki 550 mm x 100 mm.

Wśród profesjonalnych traków taśmowych znajdzie się nowość – trak LT20START z zestawem hydrauliki i urządzeniem Setworks w specjalnej ofercie dostępnej jedynie w trakcie Spotkania z Klientami.

Atrakcje i niespodzianki

Na odwiedzających czeka szereg atrakcji i niespodzianek, m.in.: przecieranie na traku LT15 z bateriami litowo-jonowymi, prezentacja historycznego traka LT40 z początku lat 90., warsztaty ręcznych prac stolarskich z Łukaszem Giergaszem z kanału YouTube „5m2”, oraz wiele innych gier i konkursów.

„Będzie nam niezmiernie miło jeśli na Spotkanie z Klientami przyjadą również rodziny i dzieci, dla których przygotowaliśmy liczne animacje, gry i zabawy. Każde dziecko otrzyma od nas sympatyczny upominek „niespodziankę”.”

Podczas Dni Otwartych Wood-Mizer 2024 klienci będą mogli skorzystać z rabatów na zakup traków taśmowych, maszyn stolarskich serii Woodworking, oryginalnych brzeszczotów oraz pozostałych produktów Wood-Mizer. Nie zabraknie także poczęstunku.

Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie swojego udziału mailowo:
recepcja@woodmizer.plCzytaj dalej

Wydarzenia

Targi Furnitech w Nadarzynie przyciągają rzeszę zwiedzających

Targi branżowe

Dodane:

/

Trwają Międzynarodowe Targi Komponentów i Technologii Meblarskich Furnitech i All4Wood Warsaw w Nadarzynie pod Warszawą. Równolegle na terenach wystawienniczych Ptak Expo organizowane są targi meblarskie Furniture Contract Expo i Targi Automatyki Przemysłowej oraz Robotyki Warsaw Industry Automatica.

 
W narodzie zapanowało zbiorowa obsesja na organizację imprez dla branży drzewnej i meblarskiej. W ostatnim czasie ich wysyp jest podobny do epidemii ospy. Niedługo będziemy tylko jeździć w odwiedziny na targi, a na pracę nie będzie czasu – śmiejemy się w redakcji. Niemniej jednak inicjatywy Ptak Expo zaskakują swoją jakością dając do zrozumienia uczestnikom rynku, że w kalendarzu spotkań dla branży ciągle jest miejsce dla nowych pomysłów.
 
W drugim dniu targów Furnitech, których również jesteśmy uczestnikiem, obserwujemy wzmożony ruch ze strony zwiedzających. Rozmowy na stoiskach trwają, wystawcy mają co robić. I o to właśnie chodzi w tego rodzaju targach – aby uczestnictwo obu stronom się opłaciło. Na dokładne podsumowanie jeszcze przyjdzie czas – już w czerwcowym wydaniu „Kuriera Drzewnego”.Czytaj dalej

Wydarzenia

Od drzewa, przez deskę, do mebla

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna Dremasilesia 2024

Dodane:

/

Kurier Drzewny

Po 5 latach przerwy Targi Dremasilesia wróciły na Śląsk. I to z sukcesem, bo wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem odwiedzających. Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna w Katowicach były jednocześnie pierwszą imprezą z cyklu Drema Tour, obejmującą cykl trzech wydarzeń, które odbywają się w Katowicach (Dremasilesia), Poznaniu (Drema) i Lublinie (Lubdrew).

Przez trzy targowe dni Targi Dremasilesia odwiedzili przedstawicielie branży drzewno-meblarskiej oraz małych zakładów rzemieślniczych z Polski, Czech, Danii i Białorusi. Na powierzchni 1200 m kw. swoją ofertę prezentowało 45 wystawców. Dla gości przygotowano pokazy maszyn, narzędzi i elektronarzędzi. Targom towarzyszyły także pokazy i panele dyskusyjne.

Wszystko dla drewna

Na stoiskach prezentowana była oferta producentów maszyn dla przemysłu drzewnego, meblarskiego i stolarni.

Wśród wystawców znalazły się takie firmy, jak Felder, Lazzoni Group, czy REMA, która sprzedała podczas targów dwie pilarki formatowe. Zwiedzający mogli zapoznać się także z ofertą firmy BMG PELLETING, oglądali m.in. jej maszyny do produkcji granulatów. Firma CRAFTDREW zaprezentowała prasy do klejenia drewna, wózki lakiernicze, wózki transportowe do stolarni i zaciski.

Lider rynku narzędzi, firma ITA TOOLS prezentowała innowacyjne, profesjonalne narzędzia skrawające, dostarczane do tysięcy firm z całego świata.

Swoją ofertę zaprezentował także inni producenci, m.in. programów do projektowania mebli TOP SOLUTIONS, systemów odpylania marki NESTRO oraz systemów do gaszenia iskier TECHNOSPARK.

Zainteresowaniem cieszyły się stoiska firm oferujących elektronarzędzia i narzędzia ręczne: FESTOOL, VIRUTEX, PREBENA, ISKRA. Firmy te zorganizowały pokazy możliwości pracy oferowanych urządzeń. Zainteresowaniem cieszyły się pokazy organizowane przez firmy FESTOOL i ISKRA. Uzupełnieniem oferty elektronarzędzi był szeroki asortyment plecaków, toreb, skrzyń i pasów narzędziowych, oferowanych przez firmę TORBY NARZĘDZIOWE.

Fabryka mebli na żywo

Targom towarzyszyła tzw. fabryka mebli na żywo uruchomiona przez Lazzoni Group. Firma zaprezentowała komplet maszyn pozwalający na przeprowadzenie całego procesu produkcji szafek od rozkroju, przez oklejanie, do wiercenia.

Zwiedzający mogli zobaczyć takie maszyny, jak: piła formatowa WPS 332 F, centrum CNC do nestingu WCG 3020LA, automatyczna okleiniarka z podwójną grupą klejową WEG-700S, a także wiertarki wielowrzecionowe, stworzone z myślą o mniejszych produkcjach: Expert M2.21, Lazzoni BS 21 oraz Expert M H.

Dla miłośników ręcznie tworzonych mebli, we współpracy z The Tools Magazine i grupą Narzędzioholicy.pl powstała strefa autorskiego mebla. Na ponad 250 metrach kwadratowych wyprodukowano regał według własnego projektu. Poczynania zespołu można było obserwować na bieżąco na profilach Narzędzioholicy.pl w serwisie Facebook i Instagram.

Akademia Pana… Mebla

Częścią targów Dremasilesia był projekt Akademia Drema Tour, który popularyzował wiedzę na temat branży drzewnej i meblarskiej. W ramach Akademii odbywały się wykłady, przeprowadzone we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, firmą ITA TOOLS S.A. i firmą TENKA.

Stowarzyszenie DROMA zaprezentowało wykład na temat szans i zagrożeń dla polskiego przemysłu maszyn i narzędzi do obróbki. Wykłady przygotowane przez firmę ITA Tools Sp. z o.o. dotyczyły zastosowania materiałów kompozytowych w meblarstwie i narzędzi do ich obróbki. ITA TOOLS zaprezentowała wykład na temat budowy, rodzajów i zastosowania pił tarczowych. W trzeciej części Akademii Drema Tour Łukasz Szczęsny – właściciel firmy TENKA, przedstawił proces budowania oferty produktowej w przemyśle meblarskim i drzewnym oraz odpowiedział na pytanie: jak znaleźć swoje miejsce na rynku i zrozumieć potrzeby klientów?

Kolejne spotkanie w ramach projektu Drema Tour to jubileuszowa 40. edycja Targów DREMA. Oona dbędzie się od 10 do 13 września 2024 r. w Poznaniu.

Drema Tour

Na Drema Tour składają się trzy wydarzenia, które odbywają się w Katowicach (Dremasilesia), Poznaniu (Drema) i Lublinie (Lubdrew). Każde spotkanie składa się z 3 modułów tematycznych: AKADEMIA, POKAZY i TARGI. Program uwzględnia prezentację bieżących trendów i możliwość spotkania z doradcami w zakresie wsparcia funkcjonowania przedsiębiorstw i jest okazją do zdobycia praktycznej wiedzy eksperckiej, zobaczenia fabryki mebli na żywo, a także sprzedaży i zakupu specjalistycznych narzędzi i maszyn do obróbki drewna.Czytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).