Już w październiku odbędzie się 13. edycja targów SICAM. To międzynarodowe wydarzenie dla przemysłu meblarskiego zapowiada się bardzo interesująco.
Hale targowe są już pełne
Dziesięć pawilonów kompleksu wystawienniczego SICAM już w lipcu było w pełni zarezerwowanych. Dodatkowo, w tym roku nastąpi rozbudowa powierzchni targowej (pawilonu 8) ze względu na wzrost uczestnictwa wystawiających się firm.
– Z niecierpliwością czekamy na to wydarzenie – mówi Carlo Giobbi, organizator SICAM. – Już na cztery miesiące przed imprezą mieliśmy długą listę oczekujących firm zainteresowanych wystawiennictwem. Główni gracze w każdym sektorze produktowym potwierdzili udział. W tym roku jesteśmy również świadkami powrotu na wystawę dużych, międzynarodowych korporacji. Wierzę, że ich udział w SICAM 2022 jest najlepszą odpowiedzią, jaką sektor komponentów i akcesoriów mógł dać po wyzwaniach i niepewności ostatnich dwóch lat.
Wzrost sprzedaży i dobre nastroje
Ostatnie dane dotyczące wyników włoskiego, krajowego przemysłu meblarskiego ułatwiają zrozumienie przyczyny tak dużego oczekiwania na targi – pierwszy kwartał bieżącego roku zamknął się z 24,5-proc. wzrostem krajowej sprzedaży mebli w porównaniu do analogicznego okresu w 2021 roku (wzrost na rynku krajowym o 27,2 proc. i sprzedaży zagranicznej o 21 proc.). Konsoliduje to wyniki osiągnięte w rekordowym 2021 roku dla tego sektora, który odnotował obroty produkcyjne na poziomie 49 mld (z czego 18 mld stanowił eksport), przy czym szczególnie w eksporcie nastąpiło znaczne ożywienie.
Międzynarodowa platforma
W tym roku, bardziej niż kiedykolwiek, wydarzenie będzie spotkaniem dla projektantów i profesjonalistów reprezentujących międzynarodowy przemysł meblarski. Zanotowano bardzo duże zainteresowanie na poszczególnych etapach zagranicznego tournée promocyjnego tej wystawy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy SICAM był obecny na wszystkich ważniejszych targach i kontynentach: od KBB w Birmingham (Anglia), po Fimma-Maderalia w Walencji (Hiszpania) i Technomebel w Sofii (Bułgaria), a także poza Europą: Interzum Bogota (Kolumbia) i Indiawood w Bangalore (Indie). Kolejnymi przystankami na tej trasie, jeszcze przed październikiem, będą targi: Formobile w São Paulo (Brazylia), Fitecma w Buenos Aires (Argentyna) oraz IWF w Atlancie (USA).
W tym roku SICAM odwiedzą projektanci, architekci, kupcy i dziennikarze z całego świata. Organizatorzy szacują, że nie zabraknie gości z obu Ameryk (ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Meksyku), Afryki (Kenii, Mozambiku i RPA), Australii i Nowej Zelandii oraz kaukaskich republik (Kazachstanu, Uzbekistanu i Turkmenistanu).
Forma, która sprzyja rozwojowi osobistych relacji
– Stały wzrost to jedna z cech, które są obecne w trakcie całej historii targów SICAM. Dotyczy to także tej edycji – dodaje Carlo Giobbi. – Zauważamy ożywienie międzynarodowego rynku meblarskiego. Dlatego po raz kolejny w Pordenone pojawi się wiele nowych możliwości biznesowych dla wystawców, profesjonalistów i odwiedzających to wydarzenie z całego świata. Forma naszej ekspozycji, której styl i atmosfera sprzyjają rozwojowi osobistych relacji, pozostaje niezmienna. Jest też każdego roku rozpoznawana i doceniana przez międzynarodową branżę meblarską.
13. edycja targów SICAM
18-21 października 2022
SICAM;
Pordenone, Włochy