Connect with us


Przegląd Meblarski

Ponad sto lat tradycji w systemach odpylania

Wytrzymałe filtry workowe

Dodane:

/

 • MOLDOW

  W Polsce MOLDOW jest reprezentowany od 1 lipca przez Marcina Raczyka, który już niedługo otworzy biuro handlowe w Olsztynie. Fot. KD Media

 • Kurier Drzewny

  Firma MOLDOW dostarcza kompletne instalacje odpylania, produkuje filtry, wentylatory i cyklony. Fot. KD Media

 • Kurier Drzewny

  MOLDOW produkuje wentylatory na zamówienie. Są one indywidualnie zaprojektowane, dzięki temu uzyskujemy bardzo dużą wydajność, sprawność i niższe zużycie energii. Fot. KD Media

 • MOLDOW
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny


Wiedza i doświadczenie zgromadzone od 1921 roku przez lata pracy nad rozwojem produktów sprawiły, że MOLDOW jest jedną z wiodących na rynku firm zajmujących się projektowaniem i produkcją linii lakierniczych do przemysłowego malowania metali, tworzywa i drewna oraz systemów wentylacji, a także odpylania i odprowadzania pyłu dla przemysłów drzewnego, papierniczego i wełny mineralnej. Duński producent był obecny na tegorocznej DREMIE.

Główna siedziba i zakłady produkcyjne firmy znajdują się w Danii, skąd jej produkty eksportowane są na cały świat. W Polsce MOLDOW jest reprezentowany od 1 lipca przez Marcina Raczyka, który już niedługo otworzy biuro handlowe w Olsztynie.

– Dostarczamy kompletne instalacje odpylania, produkujemy filtry, wentylatory i cyklony. W naszych filtrach następuje bardzo mała strata ciśnienia. Mamy specjalną konstrukcję worka filtrującego – jest w kształcie stożka, przez co zmniejsza się prędkość przepływu pyłu. Jednocześnie przekłada się to na mniejsze zużycie energii elektrycznej – zapewnia przedstawiciel na nasz kraj.

Oszczędność energii nawet do 80 proc.
System zbierania pyłu MOLDOW w połączeniu z ENSACO i wysokowydajnymi wentylatorami gwarantują zoptymalizowany energetycznie, niezawodny i trwały system odpylania, który może zapewnić oszczędność energii nawet do 80 proc. w porównaniu z tradycyjnymi i konkurencyjnymi systemami. Jest to tzw. odpylanie na żądanie.

– Zakładamy na każdą maszynę zasuwę z napędem pneumatycznym i zapewniamy, żeby była pełna komunikacja maszyny z systemem. Zasuwa jest otwarta i mamy odpylanie tylko wtedy, gdy ona pracuje i obrabia element. Jeżeli maszyna się przezbraja i zasuwa zamyka się na dłużej, to system automatycznie ją odcina, a falownik obniża obroty. Oszczędzamy więc energię. Dużą zaletą jest to, że możemy zamontować ENSACO nie tylko w naszych instalacjach.

Najważniejsza jest jakość

Dostosowujemy go do konkurencyjnych rozwiązań. Jakość jest dla nas bardzo ważna, dlatego wszystkie systemy projektujemy tak, aby były jak najbardziej niezawodne i oszczędne. Nie zawsze jest to najtańsze rozwiązanie, ale na pewno najlepsze.

– W wielu firmach mówi się o systemach zabezpieczających. Jak wygląda to tutaj?
– Filtry wykonane są zgodnie z normami. Wszystkie urządzenia, jeśli mamy do czynienia z pyłami wybuchowymi w przemyśle drzewnym, zabezpieczone są przed skutkami wybuchu. Wyposaża się je np. w membrany eksplozyjne, przeciwpożarowe czy klapy zwrotne.

Bardziej opłacalny transport mechaniczny

Filtry, silosy, przenośniki łańcuchowe, czyli wszystko co wiąże się z odpylaniem, magazynowaniem trocin, transportem – pneumatycznym, tradycyjnym czy za pomocą redlerów, wiąże się z dużymi wydatkami. Jeśli chodzi o zużycie energii, jest ono dziesięciokrotnie niższe od tradycyjnego transportu. W dłuższej perspektywie opłaca się klientowi zamontować transport mechaniczny niż pneumatyczny.

– Jesteśmy na rynku od 1921 r. Jedne z pierwszych dostępnych filtrów w Europie były właśnie naszej firmy. Posiadamy bardzo duże doświadczenie jeżeli chodzi o proces filtracji w różnych gałęziach przemysłu – nie tylko drzewnym, ale i odpylaniu papieru czy spawalnictwa. Rozwiązania naszej marki są bezproblemowe. Dobra instalacja odpylania to taka, o której człowiek nie wie, że ją ma (pracuje w tle). Jeśli nie działa instalacja odpylania, to zatrzymana jest praca w całej fabryce. Zapewniamy klientów o tym, że wybierając MOLDOWA, mogą być spokojni o ciągłość produkcji. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wiemy jak dobrać właściwy filtr do odpowiedniej, produkcji czy aplikacji.

Dopasowane rozwiązania filtracyjne

Aby system odpylania działał optymalnie, powinien zostać zaprojektowany z myślą o konkretnym zastosowaniu przemysłowym i środowisku, z uwzględnieniem częstotliwości użytkowania, typu materiału, sposobu załadunku, ilości miejsca i jakości powietrza.

MOLDOW projektuje wszystkie systemy odpylania do użytku w konkretnych środowiskach i sytuacjach. Pozwala to zagwarantować możliwie największą niezawodność i skuteczność. Takie rozwiązania nie zawsze są najtańsze, ale z pewnością najlepsze.

– Jakie spostrzeżenia lub wnioski nasuwają się po poznańskiej DREMIE?
– Pozytywnie oceniamy te targi. Mówi się o pewnym małym spowolnieniu w branży drzewno-meblarskiej. Jednak mamy dużo zapytań zarówno od dużych przedsiębiorstw, jak i małych producentów o nowe instalacje czy modernizację starych. Jesteśmy stabilną firmą, w której ludzie pracują od wielu lat.

Nie chcemy być najwięksi, najsilniejsi na rynku. Zamierzamy dostarczać dobre jakościowo, pracujące przez wiele lat bezawaryjne instalacje. To jest nasz cel – informuje Marcin Raczyk.
– Marka MOLDOW znana jest przede wszystkim w krajach nordyckich, skandynawskich. A w Polsce?

– Zainstalowaliśmy tu kilka systemów odpylania, np. w szwedzkim koncernie produkującym meble czy u duńskiego producenta okien. Mamy bardzo dobre referencje. Czasami nasze produkty nie są serwisowane przez kilka lat i nadal bezawaryjnie działają – dodaje rozmówca.

Na stoisku targowym firma zaprezentowała flagowy produkt – podciśnieniowy filtr MHL wyposażony we wspomniane specjalne worki, który zapewnia bardzo niski spadek ciśnienia.

Może on pracować przez całą dobę, bez potrzeby zatrzymywania na czyszczenie odbywające się za pomocą wentylatora wysokociśnieniowego (nie potrzebujemy sprzężonego powietrza). Jest wentylator, który czyści powietrzem wstecznym z czystej komory.

– Prezentujemy jeden z naszych wentylatorów, ponieważ marka MOLDOW robi je na zamówienie. Są one indywidualnie zaprojektowane, dzięki temu uzyskujemy bardzo dużą wydajność, sprawność i niższe zużycie energii. Zainstalowane są w nim membrany eksplozyjne skierowane ku górze ze względu na bezpieczeństwo pracownika. Co jest bardzo ważne podczas procesów produkcyjnych.

 • MOLDOW

  W Polsce MOLDOW jest reprezentowany od 1 lipca przez Marcina Raczyka, który już niedługo otworzy biuro handlowe w Olsztynie. Fot. KD Media

 • Kurier Drzewny

  Firma MOLDOW dostarcza kompletne instalacje odpylania, produkuje filtry, wentylatory i cyklony. Fot. KD Media

 • Kurier Drzewny

  MOLDOW produkuje wentylatory na zamówienie. Są one indywidualnie zaprojektowane, dzięki temu uzyskujemy bardzo dużą wydajność, sprawność i niższe zużycie energii. Fot. KD Media

 • MOLDOW
 • Kurier Drzewny
 • Kurier Drzewny

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Czy nowa, cienka sklejka StringPly rewolucjonizuje branżę modelarską?

Innowacyjne materiały

Dodane:

/

Paged Morąg, wiodący producent sklejki, ogłasza wprowadzenie na rynek swojego najnowszego produktu: StringPly. Ta ultracienka sklejka modelarska, produkowana z najwyższą starannością w Polsce, obiecuje rewolucję w wielu dziedzinach, od modelarstwa po projektowanie wnętrz i produkcję mebli.

Paged Morąg

Sklejka ma wiele ciekawych zastosowań, także w branży modelarskiej. Fot. Paged Morąg

StringPly to wyjątkowy materiał o grubości zaledwie 1,5 mm, co sprawia, że jest niezwykle elastyczny i lekki. Dotychczas Paged specjalizował się w produkcji sklejki o większych grubościach, jednak dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji, firma osiągnęła przełom, wprowadzając na rynek produkt o niezrównanej cienkości i wyjątkowych właściwościach.

Do szerokiego zastosowania

Największym atutem StringPly jest jego wszechstronność. Dzięki możliwościom modelowania i gięcia, sklejka ta znajdzie zastosowanie w sztuce, rzemiośle, aranżacji wnętrz, a także w modelarstwie i tworzeniu modeli architektonicznych.

Kierownik Pracowni ds. Badań i Rozwoju w Paged LabTech, Mateusz Sasin, podkreśla, że StringPly otwiera drzwi do nowych możliwości w projektowaniu i tworzeniu, pozwalając na wyrażenie kreatywności w nieograniczony sposób.

Innowacyjna technologia produkcji sklejki StringPly opiera się na precyzyjnym procesie pozyskiwania warstw drzewnych oraz unikalnej technologii sklejania za pomocą specjalistycznego, wodoodpornego filmu. Każda z trzech warstw tej sklejki o ultracienkiej grubości (0,55 mm) jest przesycona klejem folią łączącą, co gwarantuje integralność i trwałość materiału.

Produkt z pewnego źródła

Jakość StringPly idzie w parze z ekologią. Drewno wykorzystywane do produkcji pochodzi wyłącznie ze źródeł opatrzonych certyfikatem FSC, a metoda klejenia opiera się na filmie – papierze nasyconym klejem, co przekłada się na większą trwałość produktu. Ponadto, StringPly jest niskoemisyjny i spełnia normy dotyczące bezpieczeństwa zabawek dla dzieci.

Dzięki swoim unikalnym cechom, sklejka StringPly ma szansę stać się niezastąpionym materiałem dla projektantów, artystów i rzemieślników, którzy poszukują materiału o wysokiej jakości, elastyczności i łatwości obróbki.

O Grupie Paged

Paged Morąg to część Grupy Paged, która od ponad 90 lat jest jednym z największych producentów sklejki w Europie. Grupa Paged oferuje innowacyjne rozwiązania i produkty dla wielu branż na całym świecie, opierając się na własnym centrum badawczo-rozwojowym, Paged LabTech. Działając zgodnie z najwyższymi standardami ekologicznymi i jakościowymi, firma zyskała uznanie na rynkach światowych.Czytaj dalej

Przegląd Meblarski

Stawiają na nowoczesne systemy lakiernicze na rzecz zrównoważonej przyszłości

Chemia przemysłowa na targach Holz – Handwerk

Dodane:

/

Hesse Lignal, będąca wielopokoleniową firmą rodziną o głęboko zakorzenionej tradycji, podjęła zdecydowane kroki w kierunku ochrony środowiska i budowania lepszej przyszłości dla kolejnych pokoleń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego świata i dbając o zrównoważony rozwój, firma postanowiła przekształcić swój asortyment produktów lakierniczych.

Do roku 2030 firma Hesse Lignal planuje zastąpić swoje wszystkie produkty rozpuszczalnikowe ekologicznymi alternatywami oraz zwiększyć wykorzystanie surowców odnawialnych. Celem tych działań jest redukcja emisji lotnych związków organicznych (LZO) oraz ochrona zasobów naturalnych, co ma przyczynić się do stworzenia bardziej przyjaznego dla środowiska i przyszłych pokoleń świata.

Gotowi na zmiany

Już wiosną 2022 roku firma podjęła zdecydowaną decyzję o wycofaniu z asortymentu lakiernictwa takich produktów, jak lakiery nitrocelulozowe, bejce rozpuszczalnikowe oraz utwardzane kwasowo lakiery rozpuszczalnikowe do końca 2023 roku.

Następnie, w ciągu kolejnych lat do 2030 roku, wszystkie pozostałe produkty rozpuszczalnikowe zostaną zastąpione ekologicznymi alternatywami.

Warto zaznaczyć, że w związku z tymi zmianami mogą nastąpić pewne modyfikacje w działalności klientów firmy. Jednakże, firma Hesse Lignal zapewnia, że jest gotowa do współpracy i wsparcia w procesie adaptacji do nowych rozwiązań, aby razem przyczynić się do tworzenia bardziej ekologicznej i zrównoważonej przyszłości.

Rozwój mimo przeszkód

W tym momencie firma odczuwa dyskomfort na polskim rynku w powodu sytuacji ekonomicznej. Niemniej jednak intensywnie pracuje nad swoim wizerunkiem w Polsce. Jednocześnie, jak się dowiedzieliśmy podczas wizyty na jej stoisku podczas targów Holz – Hnadwerk, szuka kandydata na przedstawiciela handlowego w rejonie Polski północno – wschodniej, który uzupełni dodatkowo już istniejące struktury sprzedażowe w centralnej i południowej części kraju.

Głównym wymaganiem, które dotyczy potencjalnego kandydata jest zaangażowanie oraz zbieżność celów zawodowych.

Firma Hesse Lignal zapewnia niezbędne szkolenia, co ma na celu zapewnić dobry start nowemu przedstawicielowi.

Ekologia dla wszystkich

Zgodnie z przyjętym kierunkiem rozwoju, podczas targów Holz – Handwerk w Norymberdze firma Hesse Lignal lansuje linię swoich lakierów bezrozpuszczalnikowych, które są zgodne z dzisiejszym trendem związanym ze stosowaniem chemii przyjaznej środowisku. Pod tym względem przedsiębiorstwo ma szerokie plany wdrażania tej technologii także na rynku polskim. Obecnie pracuje tutaj już z dużymi odbiorcami, a w tym także z firmą IKEA, która kładzie duży nacisk na zrównoważony rozwój swoich produktów końcowych. Strategia firmy Hesse Lignal na najbliższy czas obejmuje intensywne działania sprzedażowe w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które jeszcze nie stosują technologii lakierowania na bazie produktów wodnych. Jest to wyzwanie, bowiem wiąże się ze zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń oraz z edukacją na temat lakierów przyszłości. Dlatego odbiorcy firmy mogą liczyć na rozszerzone wsparcie techniczne związane z wdrożeniem lakierów do ich produkcji.

„Strategia firmy Hesse Lignal na najbliższy czas obejmuje intensywne działania sprzedażowe w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które jeszcze nie stosują technologii lakierowania na bazie produktów wodnych.”

Targi pod lupą

– Rezultat tegorocznej edycji targów Holz – Handwerk oceniam bardzo optymistycznie, także ze względu na ich termin odbywania się. Te targi są lepsze od poprzedniej edycji, bowiem ostatnie dwa dni były bardzo intensywne pod względem frekwencji na naszym stoisku. Zebraliśmy wiele ciekawych kontaktów, a w tym zupełnie nowe i pozytywnie rokujące na przyszłość – mówi Melanie Koeningshoven z firmy Hesse Lignal.

Na swoim stoisku zaprezentowała ona swoje innowacje, a między innymi lakiery, które pozwalają uzyskać na powierzchni wizualny efekt powłoki kamiennej. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą uzyskać imitację naturalnego materiału wszędzie tam, gdzie jego ciężar jest przeszkodą. Poza tym firma lansuje dwuskładnikowe lakiery na bazie wody, przeznaczone do uszlachetniania naturalnych powierzchni drewnianych.

Działania firmy Hesse Lignal, także poprzez udział w targach branżowych, stanowią istotny krok w kierunku budowania społecznie odpowiedzialnego biznesu oraz promowania świadomości ekologicznej w branży lakierniczej.

Poprzez konsekwentne dążenie do wprowadzenia innowacyjnych, ekologicznych rozwiązań, firma ta pokazuje, że zrównoważony rozwój może i powinien być integralną częścią strategii każdej organizacji.

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Ostermann ma odpowiednie obrzeża

Nowe kolekcje

Dodane:

/

Ostermann
Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostarczane w ilościach już od 1 metra. Fot. Ostermann

Egger, Formica, Polyrey und Resopal … Kilku producentów płyt w Europie prezentuje obecnie swoje nowe kolekcje. Jak zawsze, Ostermann jest na bieżąco i dostarcza odpowiednie obrzeża, gdy tylko płyty pojawią się w sklepach.

Ilekroć producenci płyt wprowadzają nowe kolekcje, zawsze warto zajrzeć do sklepu internetowego Ostermann, gdzie stolarze mogą polegać na przysłowiowej szybkości firmy Ostermann. Eksperci Ostermann z pasją i zaangażowaniem robią wszystko, co w ich mocy, aby jak najszybciej zapewnić odpowiednie rozwiązanie dla wąskich powierzchni. I robią to, gdy tylko pierwsze płyty pojawią się w sklepach. Wszystkie nowe obrzeża firmy Ostermann są dostępne z magazynu w standardowych wymiarach 23, 33, 43 i 100 x 1 lub 2 mm. Są dostarczane w najmniejszych ilościach już od 1 metra. Więcej informacji na temat najnowszych obrzeży z kolekcji Egger, Formica, Polyrey i Resopal można znaleźć pod tagiem „#Highlights03” na stronie www.ostermann.eu.

To są trendy

W wymienionych kolekcjach znajduje się wiele subtelnych kolorów jednolitych i więcej kolorów matowych. Dekory drewniane są również bardziej matowe i mają bardziej naturalne wytłoczenia. Marmur jest nadal jednym z najpopularniejszych wzorów wśród dekorów kamiennych. Wprowadzając liczne nowości do asortymentu, firma Ostermann zawsze zapewnia pasujące obrzeża.

Egger: Dekorativ 24+

Grupa Egger, z siedzibą w St. Johann (Austria), swoją nową kolekcję Dekorativ 24+ wprowadziła na rynek na początku lutego. Składa się ona z ponad 300 płyt w ponad 100 nowych kolorach i dekorach. W kolekcji Dekorativ 24+ znajdują się eleganckie i delikatne dekory drewniane, maty oraz niezwykle aksamitnie gładkie kolory jednolite, a także klasyczne imitacje materiałów, które zachwycają wyjątkowo realistycznymi wytłoczeniami. Oczywiście dotyczy to również licznych płyt lakierowanych z serii PerfectSense z dekorami drewnianymi i jednolitymi.

Polyrey: Collection 2024

Collection 2024 od francuskiego producenta Polyrey również oferuje duży wybór ponad 440 płyt meblowych. Do wyboru jest ponad 230 kolorów jednolitych i 200 dekorów. Z czego ponad 90 stanowią nowości. Według Polyrey kolekcja zawiera „wybuchową” mieszankę aktualnych trendów. Obejmują one dekory lastryko i mozaiki, a także imitacje materiałów o wyglądzie płyt OSB i korka.

Resopal: Collection 2024

Od połowy stycznia dostępna jest również nowa oferta produktów firmy Resopal. Również w tym przypadku kolekcja została rozszerzona o różne neutralne kolory i kolejną matową powierzchnię. Spośród 335 płyt w 149 jednolitych kolorach i 186 dekorach, 71 kolorów i dekorów to nowości. Szczególnie przyciągają wzrok powierzchnie Meran Oak, nowoczesna, ale rustykalna wersja dębu, oraz nowy jasny dekor wiązu Ventura Elm.

Coming soon: The Formica® Collection

Posiadająca swoje oddziały na całym świecie grupa Formica z siedzibą w Wielkiej Brytanii, do której należy Homapal, wprowadzi na rynek nową kolekcję w połowie marca. Eksperci Ostermann spodziewają się ponad 40 nowych produktów, a także zaoferują odpowiednie obrzeża z okazji wypuszczenia na rynek tej kolekcji.

Nowe obrzeża – kompleksowa obsługa

Ostermann oferuje stolarzom nie tylko największy w Europie asortyment obrzeży dostępnych od ręki, ale także odpowiednie materiały do profesjonalnej obróbki obrzeży: od szerokiej gamy środków czyszczących i klejów topliwych po artykuły do obróbki i organizacji pracy przy obrzeżach. Oznacza to, że wiele materiałów do konstrukcji mebli można zamówić z jednego źródła, oszczędzając czas i pieniądze.

ReklamaCzytaj dalej

Przegląd Meblarski

Fabryka Fey powiększy się o halę produkcyjną i biurowiec

Inwestycje

Dodane:

/

Fabryka łóżek i materaców firmy Fey buduje nową halę produkcyjną i budynek biurowy w Topolach w województwie pomorskim. Dzięki temu zwiększa swoją powierzchnię do 18 tys. m kw.

– Rozbudowa zakładu to kolejny etap strategii, skutkującej umacnianiem naszej pozycji na rynku, dzięki zwiększającej się liczbie zamówień – mówi Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Wszystko to sprawia, że zamierzamy zwiększyć zatrudnienie. Poszukujemy ok. 70 osób, w tym pracowników produkcyjnych oraz biurowych.

Większa powierzchnia produkcyjna

Generalnym wykonawcą inwestycji jest WPIP Construction. Rozbudowywany kompleks zlokalizowany jest w podchojnickich Topolach (województwo pomorskie), w otoczeniu Borów Tucholskich. Na infrastrukturę składają się powierzchnie produkcyjne, biurowe i magazynowe.

Kompleks należy do spółki Fey, będącej częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, jednego z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

Dzięki rozbudowie powierzchnia fabryki wzrośnie z 13,5 do 18 tys. m kw. Aktualnie powstaje dwukondygnacyjny budynek biurowy o powierzchni 500 m kwadratowych oraz nowa hala produkcyjna o powierzchni 4 tys. m kw. Będzie ona wyposażona w instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp – z możliwością jej dalszej rozbudowy.

Zmiany już jesienią

Do zadań wykonawcy – WPIP Construction należy także budowa infrastruktury zewnętrznej, m.in. miejsc parkingowych.

– Dzięki umowie, którą zawarliśmy z renomowanym producentem łóżek i materaców, umacniamy się w czołówce generalnych wykonawców realizujących w Polsce inwestycje przemysłowe – mówi Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction. – Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju firmy Fey, która po rozbudowie zakładu będzie mogła jeszcze mocniej zaznaczyć obecność na rynkach europejskich. To nasz zaufany partner, z którym współpracujemy już od 2017 r.

Zakończenie inwestycji planowane jest na październik 2024 r.

Aktualnie firma Fey w Polsce zatrudnia 450 osób – dodaje Zbigniew Rogulski, dyrektor operacyjny w firmie Fey. – Jako grupa funkcjonujemy na zachodnim rynku meblowym od 1926 r. Jesteśmy bardzo dobrze odbierani przez tamtejszych klientów. Dzieje się tak dzięki odpowiednio dobranemu asortymentowi oraz jakości produktów. Obsługujemy nie tylko sklepy wielkopowierzchniowe, ale także małe, specjalistyczne. Świadczymy dla klientów biznesowych usługi, które odróżniają nas od konkurencji. W tak trudnych czasach jesteśmy firmą zwiększającą swoją sprzedaż.

Dobra współpraca
Fey to dostawca materaców oraz łóżek do wielu sieci meblowych w Polsce i w Europie, niesieciowych salonów oraz sklepów specjalistycznych. Spółka, która wcześniej występowała pod nazwą Fabryka Materaców Relaks, jest częścią niemieckiej grupy kapitałowej FEY & Co. GmbH, której know-how i doświadczenie sięga 1926 r. Obecnie to jeden z czołowych europejskich producentów łóżek kontynentalnych.

WPIP Construction to renomowany generalny wykonawca oraz projektant z ponad 30-letnim doświadczeniem, z dorobkiem kilkuset zrealizowanych inwestycji. Firma specjalizuje się w budowaniu i wyposażaniu obiektów zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.Czytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).