Connect with us

Technika, technologie, nowości

PMD sprawdzi się w klejeniu wymagających konstrukcji

Klejenie w branży budowlanej z firmą STEBLO

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny, Meblarski i Leśny

Opublikowano:

/

Steblo
Prasa montażowa PMD - strona B. Fot. STEBLO

Firma STEBLO oferuje szereg sprawdzonych rozwiązań, które doskonale sprawdzą się w branży budowlanej. Jednymi z polecanych urządzeń są prasy pneumatyczne montażowe dwustronne typu PMD, przeznaczone do montażu prostokątnych konstrukcji ramowych o różnych wymiarach, np. drzwi, okien, ram itp. Co więcej, te uniwersalne prasy mogą zostać wyposażone w dodatkowy osprzęt, dzięki czemu pozwalają na montaż korpusów meblowych, skrzyń,a nawet szuflad.

 

Strona A

Steblo

Prasa montażowa PMD – strona A. Fot. STEBLO

W pneumatycznej prasie dwustronnej strona A posiada pole robocze z siłownikami tłokowymi do klejenia dużych ram. Z lewej strony pola roboczego zamocowana jest pionowa belka oporowa z możliwością regulacji pionu – ustawienia kąta prostego. Belki pionowe przesuwają się na wózkach po górnym torze jezdnym. Łapy dociskowe każdego siłownika mają prowadzenie rolkowe.

Każdy siłownik pneumatyczny sterowany jest indywidualnie zaworem dźwigniowym z pulpitu umieszczonego po lewej stronie prasy z możliwością zatrzymania siłownika w każdej pozycji skoku.

Co więcej, każdy siłownik ma reduktor umożliwiający ustawienie żądanej siły docisku. Prasa posiada trzy siłowniki pneumatyczne ø160 mm o skoku 150 mm o działaniu poziomym, które przesuwane są góra – dół. Belka po ustawieniu na żądany wymiar blokowana jest mechanicznie w celu uniemożliwienia jej przesunięcia.

Prasa może być zasilana sprężarką o regulowanym ciśnieniu lub z linii sprężonego powietrza. Wielkość siły docisku siłownika pneumatycznego regulowana jest ciśnieniem powietrza przez zainstalowanie reduktora z zaworem zwrotnym, blokiem oczyszczania powietrza i zaworem bezpieczeństwa. Każdy siłownik posiada przeciwwagę, co sprawia, że przesuwanie siłownika góra – dół odbywa się samoczynnie.

 

Strona B

Steblo

Prasa montażowa PMD – strona B. Fot. STEBLO

Po tej stronie znajduje się pole z płytą otworową i siłownikami tłokowymi ø100 mm mocowanymi pod kątem prostym. Płyta stanowi płaszczyznę dla pola roboczego – są na niej umieszczane montowane elementy drewniane oraz osprzęt – opcjonalnie: siłowniki, ściski – pneumatyczne, śrubowe, hydrauliczne, zębate itp. Prasa wyposażona jest w belki oporowe pionowe z regulacją kąta prostego i poziomą stałą. Montowane na płycie siłowniki są ustawiane pod kątem prostym do belek oporowych. Tolerancja płaskości płyt otworowych wynosi ± 0,9 mm.

„W prasie PMD każdy siłownik pneumatyczny sterowany jest indywidualnie zaworem dźwigniowym z pulpitu umieszczonego po lewej stronie prasy z możliwością zatrzymania siłownika w każdej pozycji skoku. Co więcej, każdy siłownik ma reduktor umożliwiający ustawienie żądanej siły docisku.”

 

PMJ i PMO – wsparcie w produkcji elementów klejonych

Wśród bogatej oferty urządzeń do klejenia, jakie oferuje firma STEBLO, warto wspomnieć o prasie pneumatycznej montażowej z płytą otworową PMO oraz PMJ z regulowanymi siłownikami pionowymi.
 

PMO dla dużych gabarytów

Prasa PMO to uniwersalne urządzenie o montażu elementów drewnianych o różnych kształtach i gabarytach. Świetnie sprawdzi się w warsztatach stolarskich i pomoże w produkcji drzwi, okien, ram, łuków i elementów mebli zarówno płaskich oraz przestrzennych, jak też prostych i krzywoliniowych. Prasa wyposażona jest w płytę otworową, która stanowi płaszczyznę dla pola roboczego, na której umieszczane są montowane elementy drewniane oraz osprzęt. Urządzenie posiada również trzy belki oporowe – dwie pionowe z regulacją kąta prostego i jedną poziomą stałą. Na torach jezdnych w prasie zamontowane są ruchome belki, do których mocowane są dociski wyrównujące prostopadłe, zapobiegające wyboczeniom ściskanych elementów. Montowane na płycie siłowniki są ustawiane pod kątem prostym do belek oporowych. Tolerancja płaskości płyt otworowych wynosi ± 0,9 mm. W prasie można zamontować opcjonalnie specjalny przyrząd do gięcia i klejenia łuków z cienkich listew. Przyrząd zawiera przeponę pneumatyczną, zawór ręczny i reduktor ciśnienia. Maksymalne ciśnienie pracy przyrządu wynosi 0,3 MPa.

 

PMJ z pełną regulacją siłowników

StebloPrasa PMJ posiada jedno pole robocze wyposażone w belki pionowe jezdne, siłowniki, podtrzymki i elementy sterujące. Z lewej strony pola roboczego zamocowana jest pionowa belka oporowa z możliwością regulacji pionu ustawienia kąta prostego.

Po górnym torze jezdnym przesuwają się na łożyskach pionowe belki, a po prawej stronie toru jezdnego zamocowana jest przesuwana na łożyskach belka pionowa dociskowa z dwoma siłownikami tłokowymi o działaniu poziomym, która po ustawieniu na żądany wymiar blokowana jest mechanicznie.

Każdy siłownik pneumatyczny sterowany jest indywidualnie zaworem dźwigniowym, a wielkość siły docisku siłownika pneumatycznego regulowana jest ciśnieniem powietrza.

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Popularne w tym miesiącu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).