Connect with us

Technika i technologie

PMD sprawdzi się w klejeniu wymagających konstrukcji

Klejenie w branży budowlanej z firmą STEBLO

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny i Meblarski

Dodane:

Steblo
Prasa montażowa PMD - strona B. Fot. STEBLO

Firma STEBLO oferuje szereg sprawdzonych rozwiązań, które doskonale sprawdzą się w branży budowlanej. Jednymi z polecanych urządzeń są prasy pneumatyczne montażowe dwustronne typu PMD, przeznaczone do montażu prostokątnych konstrukcji ramowych o różnych wymiarach, np. drzwi, okien, ram itp. Co więcej, te uniwersalne prasy mogą zostać wyposażone w dodatkowy osprzęt, dzięki czemu pozwalają na montaż korpusów meblowych, skrzyń,a nawet szuflad.

Wstecz1 z 4

Strona A

Steblo

Prasa montażowa PMD – strona A. Fot. STEBLO

W pneumatycznej prasie dwustronnej strona A posiada pole robocze z siłownikami tłokowymi do klejenia dużych ram. Z lewej strony pola roboczego zamocowana jest pionowa belka oporowa z możliwością regulacji pionu – ustawienia kąta prostego. Belki pionowe przesuwają się na wózkach po górnym torze jezdnym. Łapy dociskowe każdego siłownika mają prowadzenie rolkowe.

Każdy siłownik pneumatyczny sterowany jest indywidualnie zaworem dźwigniowym z pulpitu umieszczonego po lewej stronie prasy z możliwością zatrzymania siłownika w każdej pozycji skoku.

Co więcej, każdy siłownik ma reduktor umożliwiający ustawienie żądanej siły docisku. Prasa posiada trzy siłowniki pneumatyczne ø160 mm o skoku 150 mm o działaniu poziomym, które przesuwane są góra – dół. Belka po ustawieniu na żądany wymiar blokowana jest mechanicznie w celu uniemożliwienia jej przesunięcia.

Prasa może być zasilana sprężarką o regulowanym ciśnieniu lub z linii sprężonego powietrza. Wielkość siły docisku siłownika pneumatycznego regulowana jest ciśnieniem powietrza przez zainstalowanie reduktora z zaworem zwrotnym, blokiem oczyszczania powietrza i zaworem bezpieczeństwa. Każdy siłownik posiada przeciwwagę, co sprawia, że przesuwanie siłownika góra – dół odbywa się samoczynnie.

Wstecz1 z 4

Kurier Drzewny - ogólnopolski miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. Nasza gazeta ukazuje się w nakładzie 20 000 egz. KONTAKT: kontakt@kurierdrzewny.eu

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze