Connect with us


Wydarzenia

Platforma WEINIG.EXPERIENCE startuje w listopadzie z wydarzeniem „Solid Wood Summit”

Spotkania cyfrowe

Dodane:

/

WEINIG.EXPERIENCE


W dniach 9 – 11 listopada odbędzie się pierwsza cyfrowa impreza w historii firmy WEINIG. Przez trzy dni wszystkie zainteresowane strony będą mogły wziąć udział w wielu dyskusjach panelowych, obejrzeć wystąpienia programowe i wywiady eksperckie. Pod hasłem „Solid Wood Summit” firma oferuje skoncentrowane informacje na temat obróbki drewna litego, aktualnych trendów i przyszłościowych pomysłów.

 
Ostatnie półtora roku w firmie WEINIG poświęcone było poszerzeniu cyfrowego kontaktu z klientem. Szczególnie wprowadzenie cyfrowych pokazów maszyn zapewniło wartość dodaną, która sprawdza się w przygotowaniu do decyzji zakupowych podczas rozbudowy lub przeprojektowywania linii produkcyjnych. Jednocześnie udoskonalono istniejące rozwiązania cyfrowe dla bazy klientów. Kilka rozszerzeń App Suite oferuje teraz nowe funkcje i rozwiązania do monitorowania oraz kontrolowania produkcji.

 

Nowa platforma

Aby zaoferować swoim klientom jeszcze więcej, firma wprowadziła w tym roku również nową platformę WEINIG.EXPERIENCE. Nazwa odnosi się jednocześnie do programu i znaczenia, ponieważ platforma jest źródłem wiedzy oraz cyfrowym domem dla przyszłych wydarzeń WEINIGA – zarówno online, jak i offline.

 

„Solid Wood Summit”

Już w listopadzie odbędzie się pierwsze cyfrowe wydarzenie na nowej platformie. „Solid Wood Summit” transmitowany będzie w języku angielskim i niemieckim. Podczas prezentacji online, którą można będzie łatwo śledzić z dowolnego miejsca na świecie, eksperci odpowiedzą na pytania za pośrednictwem zintegrowanej funkcji czatu.
 
W wystąpieniach wezmą udział eksperci z WEINIG, VDMA (Stowarzyszenie Niemieckich Budowniczych Maszyn i Urządzeń), uniwersytetów i instytutów badawczych, którzy zajmują się szerokim spektrum przemysłu drzewnego. Wydarzenie obejmie wiele tematów i rozwiązań dla różnych dziedzin – od rzemiosła po produkcję przemysłową, od cięcia po obróbkę, od pakowania, przez budownictwo do przemysłu meblarskiego. Wszystko to uzupełni wiedza praktyczna pochodząca z raportów klientów, wywiadów i konkretnych przykładów zastosowań.
 
Dzięki tak zróżnicowanej ofercie wiodący na świecie dostawca technologii z Tauberbischofsheim oferuje nie tylko konkretne korzyści swoim klientom, ale także wyraźnie staje się źródłem inspiracji dla branży.
 
Wśród najwyższej klasy prelegentów na wydarzeniu znajdą się profesor Martina Zurwehme i profesor Christian Kortüm z Uniwersytetu w Rosenheim oraz Oliver Schöllhammer z Instytutu Fraunhofera.

„W wystąpieniach wezmą udział eksperci z WEINIG, VDMA (Stowarzyszenie Niemieckich Budowniczych Maszyn i Urządzeń), uniwersytetów i instytutów badawczych, którzy zajmują się szerokim spektrum przemysłu drzewnego. Wydarzenie obejmie wiele tematów i rozwiązań dla różnych dziedzin – od rzemiosła po produkcję przemysłową, od cięcia po obróbkę, od pakowania, przez budownictwo do przemysłu meblarskiego.”

 

Zarejestruj się już dziś

Już teraz można zarejestrować się na stronie experience.weinig.com i na bieżąco otrzymywać aktualizacje. Właściwa strona wydarzenia zostanie uruchomiona 18 października. Od tego momentu kalendarz konferencji będzie dostępny online, a zainteresowani mogą ułożyć własny program interesujących ich wydarzeń.

Reklama

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydarzenia

II Kongres Pelletu: 18 – 19 kwietnia, Łódź Po hasłem: surowiec, technologia, dystrybucja i komunikacja

Dodane:

/

Forum Palletu

Koniec sezonu grzewczego to dobry czas na podsumowania i robienie planów na kolejny rok. Jest to jeden z powodów, dla którego branża pelletowa spotyka się właśnie w kwietniu, aby móc w swobodnej atmosferze podyskutować nad jej obecną sytuacją i najbliższą przyszłością.

Opr. (mm)

Dwudniowy Kongres, który odbędzie się w Łodzi, wpisuje się w kalendarz wydarzeń branżowych. Jest to cykl debat, spotkań i imprez towarzyszących, których tematyka obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju sektora pelletu w Polsce.

Od pierwszej edycji głównym założeniem organizatora jest stworzenie miejsca, gdzie przedstawiciele branży będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat rynku i technologii, skorzystać z doświadczeń innych praktyków branży, jak również utrwalić swoje dotychczasowe oraz nawiązać nowe kontakty biznesowe.

Wiosenne spotkanie pelletowej branży

Celem jest ułatwianie dyskusji i umożliwienie nawiązania kontaktów w branży. Rozmowy te będą toczyły się wokół najważniejszych tematów związanych z aktualną sytuacją na rynku. Organizatorzy podsumują również poprzedni rok i wspólnie z uczestnikami zastanowią się, czego spodziewać się w kolejnych latach. Podczas wydarzenia odbędą się merytoryczne wykłady i dyskusje, a wśród nich podsumowania, prognozy i nowe technologie, wymiana doświadczeń oraz networking i spotkania kuluarowe w miłej atmosferze.

Program Kongresu

W programie imprezy, jak zawsze, poruszone zostaną najważniejsze kwestie nurtujące obecnie branżę pelletu, np.: potencjał i trendy na międzynarodowym terenie, dostępność i bezpieczeństwo dostaw, dynamika rynku i biomasy, bezpieczeństwo na linii produkcyjnej, dodatkowe środki finansowe przy okazji realizacji modernizacji czy inwestycji, sposoby na optymalizację kosztów energii elektrycznej oraz aktualne wyzwania zarówno wśród producentów, jak i firm handlujących pelletem.

Najważniejsi przedsiębiorcy

Swój udział potwierdzili już znakomici eksperci i autorytety. Partnerami wydarzenia są najważniejsi przedsiębiorcy w branży pelletowej. „Kurier Drzewny”, jako patron medialny, również obecny będzie na Kongresie.
Udział w wiosennym wydarzeniu potwierdzili też m.in.: przedstawiciele takich firm, jak: BALTPOOL, Sylva, JAVELIN, ENSPIRION, Brüning Group Polska, MASS PELLET, PIGPD, Labora Energy, ARGUS, Enea Elektrownia Połaniec, Maximer, Dankros, RP2, RAFO, Lausitz Energie Bergbau, Izba Gospodarcza Urządzeń OZE, SGS Polska, COMITY, COLAS POLSKA, Biomasa Partner Group, Mardom Pro, PlPLAST-FARB, Gryfskand Sp. z o.o., IMEX-PIECHOTA Sp.k., Chemikals Sp. z o.o., CM Biomass, IKEA Industry Wielbark.

Ogólny harmonogram Kongresu

18 kwietnia
Sesja I – Wystąpienia inauguracyjne
Sesja II – Technologia produkcji pelletu i efektywne zarządzanie energią
Sesja III – panel dyskusyjny: Aktualne wyzwania w branży drzewnej
Sesja IV – panel dyskusyjny: Wyzwania w gronie przedsiębiorstw produkujących i handlujących pelletem

19 kwietnia
Wizyta studyjna – zwiedzanie Elektrociepłowni

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: powermeetings.eu/kongres-pelletu

Reklama



Jak zagwarantować swoje miejsce wśród uczestników Kongresu?

• wysyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy (do pobrania ze strony internetowej powermeetings.eu)
• rezerwując miejsce pod adresem: Jolanta.Szczepaniak@powermeetings.eu



Czytaj dalej

Wydarzenia

Fabryka mebli na żywo – DREMASILESIA już pod koniec kwietnia w Katowicach!

Dodane:

/

Dremasilesia 2024

Zaledwie kilkanaście dni pozostało do najważniejszego regionalnego wydarzenia branży drzewno-meblarskiej DREMASILESIA 2024. Na zwiedzających czekają strefy tematyczne, pokazy i spotkania z twórcami. Nie zabraknie przedstawicieli najważniejszych mediów branżowych oraz kluczowych producentów maszyn i narzędzi do obróbki drewna.

W dniach 19-21 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się pierwsze z trzech kluczowych wydarzeń z cyklu DREMA TOUR: Dremasilesia.

Największe branżowe targi, skupiają liderów rynku z kompleksową ofertą dopasowaną do potrzeb małych i średnich przedsiębiorstw z branży obróbki drewna. Ekspozycja obejmuje maszyny, urządzenia i narzędzia do obróbki drewna, stworzone zarówno dla małych zakładów rzemieślniczych, jak i dużych fabryk mebli. Jako jedno z 3 wydarzeń organizowanych w cyklu trasy DREMA TOUR jest okazją do zdobycia praktycznej wiedzy eksperckiej, zobaczenia zautomatyzowanej fabryki na żywo, a także sprzedaży i zakupu specjalistycznych maszyn i narzędi do obróbki drewna. Każde wydarzenie składa się z modułów tematycznych: AKADEMIA, POKAZY i TARGI. Program uwzględnia prezentację bieżących trendów i możliwość spotkania z doradcami w zakresie wsparcia funkcjonowania przedsiębiorstw. Wydarzenie będzie odpowiedzią na aktualne zapotrzebowania przemysłu drzewnego i meblarskiego:
– Trwający kryzys gospodarczy, wysokie koszty zatrudnienia oraz braki w wykwalifikowanej kadrze, miały wpływ na aktualny spadek popytu produktów branży drzewno-meblarskiej, co przełożyło się także na sytuację rynkową producentów. Wynika to z danych wskazujących na przyspieszający spadek nowych zamówień, wielkości produkcji, aktywności konsumenckiej czy widocznych zaległości w realizacji usług. Odpowiedzią na trudne warunki jest inwestowanie w automatyzację produkcji – mówi Andrzej Półrolniczak – dyrektor targów Drema i Dremasilesia.

W ramach AKADEMII DREMA TOUR odbędą się prelekcje, warsztaty i debaty ze specjalistami. Zaproszeni eksperci poruszą tematy związane z zapobieganiem negatywnych skutków kryzysu m.in. poprzez robotyzację oraz automatyzację zakładów produkcyjnych, czy promocję polskich firm na arenie międzynarodowej.

Ważnym zagadnieniem będzie także zrównoważony rozwój, którego idea przyświeca wydarzeniom objętym certyfikatem New European Bauhaus. Zapotrzebowanie na zrównoważone i ekologiczne produkty można zaobserwować w oczekiwaniach klientów.

W strefie POKAZOWEJ uczestnicy targów będą mogli obserwować pracę maszyn i narzędzi do obróbki drewna w praktyce. Wydzielona przestrzeń pozwoli wystawcom zademonstrować najnowsze rozwiązania technologiczne, odpowiadające na potrzeby rynku oraz bieżące trendy. Wyroby, które zostaną stworzone w trakcie trzech dni wydarzenia zostaną przekazane na szczytny cel.

TARGI Dremasilesia to odpowiednie miejsce do zaprezentowania najnowszych rozwiązań technologicznych dla branży drzewnej i meblarskiej. Zaprezentowana będzie również bogata oferta specjalistycznych narzędzi.

PRODUKCJA MEBLI NA ŻYWO – FABRYKA FIRMY LAZZONI

Kwietniowe spotkanie to niepowtarzalna okazja do zobaczenia w pełni zautomatyzowanej fabryki mebli na żywo. Podczas pracy maszyn zostanie zademonstrowany pełen proces technologiczny produkcji mebli – od rozkroju płyty do kompletnego mebla. Stanowisko o łącznej powierzchni 400 m2 będzie można zobaczyć z każdej strony.

W części pokazowej na profesjonalistów i pasjonatów branży drzewno-meblarskiej czeka prawdziwe show z udziałem najnowszych technologii, w duchu Industry 4.0 od firmy LAZZONI GROUP. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć działającą na żywo fabrykę poświęconą krótkim seriom. Zautomatyzowany proces produkcji poszczególnych elementów – od rozkroju, przez oklejanie i wiercenie aż do pakowania i odbierania paczek, z implementacją robotów do poszczególnych procesów i digitalizacją zarządzania tymi procesami.

STREFA NARZĘDZIOHOLICY.PL

Z kolei w warsztacie Narzędzioholików odbędzie się widowiskowy pokaz produkcji autorskich mebli z udziałem popularnych twórców internetowych i praktyków: Jacka Boboryckiego – pomysłodawcy kanału Milion Pomysłów na Minutę, mechanika Emila Małeki, Mateusza Wudeckiego – znanego z kanału Wudziu na Warsztatcie Patryka Jańta znanego z kanału Loft For Home.

Specjaliści wykonają meble według autorskiego projektu przy użyciu elektronarzędzi marki Virutex, zapewnionych przez firmę ITA TOOLS. W strefie Narzędzioholików będzie można także spotkać się z przedstawicielami firm CRAFTDREW oraz PREBENA.

STREFA PARKIETÓW STOWARZYSZENIA PARKIECIARZY POLSKICH

Strefa parkietów to przestrzeń ekspozycyjna promująca wyjątkowy design i oryginalne wzornictwo polskich producentów. To także okazja do zapoznania się z technologią wykonania, czy sposobem impregnacji parkietu.

Podczas wydarzenia przedstawiciele Stowarzyszenia Parkieciarzy Polskich przeprowadzą warsztaty kładzenia drewnianego parkietu. W pokazach zostanie zademonstrowany cały proces – od gruntowania podłoża, układania elementów parkietu i ich szlifowania, po wykończenie listwami i zabezpieczenie impregnatem. Zwiedzający będą mogli na żywo zobaczyć jak wiedza specjalistyczna naszych partnerów zostanie wykorzystana w praktyce.

AKADEMIA DREMY W STREFIE KONFERENCYJNEJ

Podczas kwietniowego spotkania branży drzewno-meblarskiej nasi zwiedzający będą mieli okazję do wzięcia udziału w specjalistycznych panelach poświęconych najważniejszym zagadnieniom dla przedstawicieli sektora:
1. Nowoczesne technologie produkcji mebli
2. Narzędzia stosowane w produkcji mebli
3. Ablacja laserowa jako nowoczesna technologia ostrzenia narzędzi
4. Systemy bezpieczeństwa maszyn wspomagające procesy BHP w przemyśle drzewnym i meblarskim.
5. Finansowanie inwestycji w przemyśle drzewnym i meblarskim.
6. Targi są skutecznym narzędziem w promocji firm w czasie kryzysu.

SPOTKANIA Z LIDERAMI RYNKU

W czasie targów będzie można zobaczyć rozwiązania technologiczne dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, a także małych zakładów obróbki drewna. Wśród największych przedstawicieli sektora swoją obecność potwierdzili:
Felder Group, ITA TOOLS, LAZZZONI, NESTRO®, REMA S.A, a także członkowie Stowarzyszenia DROMA i Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego.

ZDOBĄDŹ BILET WSTEPU

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich profesjonalistów i miłośników branży drzewno-meblarskiej. Aby otrzymać imienny dokument upoważniający do udziału w wydarzeniu wystarczy zarejestrować się na stronie tobilet.pl

Więcej informacji na stronie www.dremasilesia.pl oraz w wydarzenia na Facebooku Targów Drema i Narzędzioholicy.pl

Reklama



Czytaj dalej

Wydarzenia

DREMA Tour wyrusza w Polskę: pierwszy przystanek DremaSilesia już 19 – 21 kwietnia

Spotkania branżowe

Dodane:

/

drema tour 2024

Odpowiadając na aktualne potrzeby polskich i zagranicznych firm drzewno-meblarskich Międzynarodowe Targi Poznańskie wyszły z inicjatywą stworzenia cyklu targowych wydarzeń, wspierających przedstawicieli branży w trudnej sytuacji rynkowej. O inicjatywie opowiada Andrzej Półrolniczak, twórca projektu i dyrektor targów DREMA, DremaSilesia.

Kurier Drzewny: Trwający rok nie należy do najłatwiejszych dla przedstawicieli branży drzewnej. Jak ocenia Pan aktualną sytuację na rynku?
Andrzej Półrolniczak: Obecnie mamy do czynienia ze zjawiskiem tzw. kurczenia się branży, na co wskazuje aktualny poziom wskaźnika PMI (47,1 pkt.).
Nieprzychylna dla przedsiębiorców jest również sytuacja inflacyjna – choć dzisiaj mamy najniższy poziom inflacji od 2021 r., to wciąż mierzymy się z trendem wzrostowym, gdyż w ujęciu miesięcznym inflacja w lutym wzrosła o 0,4 proc. w stosunku do stycznia br. Konsekwencje trwającego kryzysu można dostrzec w słabym popycie naszych produktów, zarówno krajowym, jak i zagranicznym.
Wynika to z danych wskazujących na przyspieszający spadek nowych zamówień, wielkości produkcji, aktywności konsumenckiej czy widocznych zaległości w realizacji usług.
Ostatnie dane niosą jednak pewne pozytywne sygnały. Zatrudnienie spadło tylko nieznacznie, co prawdopodobnie odzwierciedla lepszą prognozę na kolejny rok. W styczniu jako główne źródło słabości eksportu wskazywano Niemcy, chociaż wskaźnik PMI Flash dla sektora przemysłowego tego kraju osiągnął najwyższy poziom od 11 miesięcy. Sugeruje to, że najgorszy okres spowolnienia mają już za sobą. Gdy ich gospodarka odzyska dobrą kondycję, warunki dla polskich producentów powinny się poprawiać.

K.D.: Co przedsiębiorcy mogą zrobić w tej sytuacji?
A.P.: Przyszłość przemysłu drzewno-meblarskiego będzie zależała od wielu czynników, przede wszystkim od stopnia robotyzacji i automatyzacji procesów produkcyjnych, zacieśnienia współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami i budowy silnej marki na rynkach zagranicznych.
Osiągnięciu tych celów sprzyja udział w targach branżowych i budowanie pozytywnego wizerunku polskiego przemysłu drzewno-meblarskiego, odpowiadającego za zmieniające się oczekiwania konsumentów i odpowiadające na wyzwania wynikające z sytuacji rynkowej. Firmy elastyczne i gotowe na dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych będą miały większe szanse na sukces.

K.D.: Trasa DREMA Tour zapowiada się obiecująco.
A.P.: Nasz projekt jest odpowiedzią na aktualne potrzeby przedsiębiorców – cykl trzech wydarzeń, które odbywają się w Katowicach (DremaSilesia), Lublinie (LUBDREW) i Poznaniu (DREMA) to okazja do zdobycia praktycznej wiedzy eksperckiej, obejrzenia zautomatyzowanej fabryki na żywo, a także sprzedaży i zakupu specjalistycznych narzędzi czy maszyn do obróbki drewna. Każde spotkanie składa się z modułów tematycznych: AKADEMIA, POKAZY I TARGI. Program uwzględnia prezentację bieżących trendów i możliwość spotkania z doradcami w zakresie wsparcia funkcjonowania przedsiębiorstw. Ważnym elementem wydarzenia są projekty Drema Dzieciom oraz Drema Design, które w ubiegłym roku otrzymały certyfikat New European Bauhaus. Nasze projekty stworzone są z myślą o realizacji najważniejszych wartości dla wspólnoty europejskiej. Zarówno Drema Dzieciom, jak i Drema Design angażują polskich przedsiębiorców, organizacje pozarządowe oraz szkoły i uczelnie. Poprzez wspólne działanie partnerów potrafimy wnosić nasz wkład w promowanie cennych wartości w życiu społecznym.
Zakończenie trasy DREMA Tour nastąpi podczas rocznicowej, 40. edycji DREMY, jednej z pięciu europejskich i jedynej w Polsce imprezy targowej, znajdującej się na światowej liście imprez popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

K.D.: Dziękuję za rozmowę.



Czytaj dalej

Wydarzenia

Grupa WEINIG prezentuje przełomowe innowacje na targach Holz-Handwerk 2024

Gwiazdy Holz-Handwerk 2024

Dodane:

/

Grupa WEINIG, jedna z wiodących firm produkujących maszyny do obróbki drewna litego i materiałów opartych na drewnie, będzie obecna na targach Holz-Handwerk 2024 w Norymberdze. Od 19 do 22 marca 2024 roku w hali 9 firma będzie prezentować swoje sprawdzone rozwiązania dla ambitnych zakładów rzemieślniczych oraz imponującą gamę innowacji i dalszych rozwiązań produktowych.

Udział Grupy WEINIG w tym tradycyjnym wydarzeniu targowym podkreśla jej zaangażowanie w Holz-Handwerk, pomimo odwołania uczestnictwa przez wielu konkurentów przed terminem. Jako jedna z kluczowych firm branży, WEINIG wykorzysta tę okazję, aby zaprezentować najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania szerokiemu gronu odbiorców.

Podwójna dawka emocji

Grupa WEINIG prezentuje na targach Holz-Handwerk / FENSTER FRONTALE 2024 w Norymberdze imponujące portfolio innowacyjnych technologii. Na imponującym stoisku wystawienniczym w hali 9 (stoisko 304/308) odwiedzających czeka nie tylko około 30 innowacyjnych eksponatów, ale także fascynujące prezentacje na żywo maszyn marek WEINIG i HOLZ-HER, obiecujących maksymalną korzyść dla klientów. Marki WEINIG i HOLZ-HER obejmują szeroki zakres obróbki drewna litego i materiałów opartych na drewnie. Odwiedzający mogą spodziewać się wielu innowacji, które zrewolucjonizują przyszłość rzemiosła. Grupa WEINIG imponująco demonstruje, jak długoterminowy sukces i zrównoważony rozwój w rzemiośle można osiągnąć poprzez silne partnerstwo. Pod hasłem „Gemeinsam die Zukunft gestalten” (Wspólnie kształtować przyszłość) Grupa WEINIG zaprasza wszystkich specjalistycznych gości do doświadczenia i kształtowania przyszłości rzemiosła na ich stoisku.

Najnowsze produkty i szczegółowe innowacje

Nowością w dziedzinie cięcia są kapówki podstołowe, tnące od dołu OptiCut C 700+ / C 700Flexi w połączeniu z FlexiRip. Dodatkowo będzie można zobaczyć wersję EasyStop w połączeniu z OptiCut C 50+, która jest następcą modelu OptiCut C 50 i zaskakuje nową koncepcją odpylania oraz ulepszonym systemem bezpieczeństwa. Jako „mała siostra” OptiCut C 700+, nowa OptiCut C 50+ jest przeznaczona do cięcia mniejszych przekrojów i zajmuje niewiele miejsca na produkcji. W połączeniu z EasyStop, automatycznym systemem pozycjonowania, umożliwia ona obróbce wejście w półautomatyczne cięcie. Wraz z OptiCut S 50+ WEINIG prezentuje oprogramowanie OptiPal / OptiResult. Obejmuje ono funkcje zarządzania zleceniami i wstępnej optymalizacji w celu poprawy procesu produkcyjnego i minimalizacji odpadów. Nowością w dziedzinie cięcia jest EuroStacker – prosty, niedrogi sposób na półautomatyczne układanie. Jest on prezentowany razem z OptiCut S 50+ z agregatem wiertarskim Powerdrill. EuroStacker znacząco ułatwia układanie ciężkich paczek desek i optymalizuje pracę operatora, który wcześniej układał je ręcznie.

Opuszczanie wózka nośnego po ułożeniu każdej warstwy odbywa się automatycznie, aby można było wstawić listwy do układania. Charakterystyczną cechą nowego EuroStackera jest jego system bezpieczeństwa zapobiegający wypadkom zmiażdżenia.

Ekonomiczne skanowanie

W dziedzinie skanerów głównym punktem jest EasyScan Smart C, który w przeciwieństwie do targów sprzed dwóch lat jest prezentowany jako samodzielne rozwiązanie (bez OptiCut 260). Urządzenie to jest wyposażone w sensor premium, który dostarcza obrazy o bardzo wysokiej jakości, umożliwiając najlepsze możliwe rozpoznanie przy wysokiej wydajności ekonomicznej. Podstawą potencjału wydajności jest druga generacja sztucznej inteligencji, która zapewnia doskonałą dokładność, zwłaszcza przy rozpoznawaniu rozmytych wad, takich jak słoje w dębie. EasyScan Smart C można łatwo zintegrować z istniejącymi liniami produkcyjnymi, dzięki czemu firmy przetwarzające nie muszą dokonywać dużych zmian w swojej infrastrukturze.

Mistrzowie strugania i profilowania

W dziedzinie strugania i profilowania głównym punktem jest nowej generacji sterowanie maszynowe WMC. Na stoisku wystawienniczym WEINIG będą po raz pierwszy pokazane i prezentowane na żywo maszyny Powermat 700 do produkcji okien oraz Powermat 1500 z zastosowaniem WMC. Obie maszyny są również połączone z Moulder Master oraz z OptiControl Digital do pomiaru narzędzi, co zapewnia bezpapierowy przepływ pracy od planowania do produkcji.

Połączenie WMC i Moulder Master zapewnia najlepsze możliwe wsparcie dla operatora maszyny poprzez grafiki profili i narzędzi. Dzięki LiveAssist jest możliwe na żywo zobaczenie aktualnych ustawień maszyny i wynikające z nich profile lub końcowy produkt. Oprogramowanie Moulder Master łączy wszystkie procesy poprzedzające produkcję. Służy do tworzenia rysunków profili i narzędzi oraz wirtualnego wyposażania strugarki.

Te informacje są przekazywane bez użycia papieru do dalszych procesów w dziale szlifowania i produkcji. Wynik jest przekonujący: minimalizacja błędów, większe bezpieczeństwo procesu i stała wysoka jakość produktów.
Strugarka Cube 3, po raz pierwszy zaprezentowana dwa lata temu, została teraz wyposażona w wyższej jakości standardowe wyposażenie i nowy design.

Aby umożliwić wygodną obsługę jednoosobową, Cube 3 jest teraz wyposażony w taśmę transportującą. Dzięki temu operator może równocześnie umieszczać surowe elementy i układać ukończone części. Dzięki temu potencjał wydajności Cube 3 zostaje podniesiony na nowy poziom.

Na targach w Norymberdze będzie można także zobaczyć na żywo Profimat 50. Model wystawowy nie jest przeznaczony tylko do produkcji wyrobów profilowych, ale również do obróbki drewna konstrukcyjnego i drewna mokrego. Cechy szczególne Profimat 50 to wytrzymały wlot maszyny dzięki trzywałowemu podajnikowi, duża szerokość robocza do 260 mm i powłoka Marathon-PowerCoating na stole maszyny i prowadnicach.

Jeszcze lepszy Conturex

Centrum obróbcze CNC Conturex Vario XS miało swoją premierę na targach Holz-Handwerk 2022. Od tego czasu przekonało wielu klientów swoją otwartą, modułową koncepcją i zdolnością systemową. W 2024 roku WEINIG wprowadza dla tej maszyny nowy proces obróbki poprzecznej, poprzecznej i podłużnej, w którym najpierw przetwarzane są profile końcowe, a następnie profile podłużne. Dzięki temu możliwe jest zwiększenie wydajności nawet o 15%. Dzięki nowemu procesowi obróbki wielu części, gdzie dwa elementy są zakładane na jednym stole i obrabiane razem, możliwe jest dodatkowe zwiększenie wydajności o 20%. Pozwala to osiągnąć maksymalną przepustowość i zapewnia wystarczające rezerwy mocy na okresy zwiększonego zapotrzebowania.

Zaktualizowane zostały również komponenty sterujące Conturex Vario XS. Teraz stosowana jest nowa jednostka Sinumerik One od Siemensa. Dzięki temu klienci otrzymują zaktualizowaną maszynę, która zapewnia bardzo długi cykl życia i dobrą dostępność części zamiennych.

Narzędzia informatyczne

Również w firmie WEINIG dostępne są rozwiązania oprogramowania lub „Digital Solutions”. Na targach w Norymberdze zostaną ponownie zaprezentowane najnowsze udoskonalenia w chmurze WEINIG App Suite. Aplikacja oferuje różnorodne funkcje, takie jak monitorowanie maszyn, analizę trendów, OEE, indywidualne powiadomienia oraz różne możliwości analizy. Jest ona dostępna zarówno jako aplikacja przeglądarki, jak i mobilna, i może być używana na wszystkich popularnych urządzeniach. Dzięki temu użytkownik jest zawsze i wszędzie doskonale poinformowany o swoim parku maszynowym.

Jako rozwiązanie lokalne zostanie zaprezentowany viaConnector Edge. Służy on do łatwego odczytu danych z maszyn, działając jako połączenie między maszynami a lokalnym oprogramowaniem klienta. Dane są przechowywane i mogą być dalej przetwarzane na przykład w własnym systemie ERP.

Aby umożliwić łatwe podłączenie maszyn bez sterowania komputerowego, zostanie zaprezentowana viaBox. To rozwiązanie sprzętowe jest montowane bezpośrednio w szafie sterowniczej lub na zewnątrz obudowy każdej maszyny, co umożliwia cyfrową integrację.

Reklama



Czytaj dalej

Ostatnio dodane

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).