Connect with us

Technika i technologie

Pilarka do zadań specjalnych

Nowość dla branży budowlanej

Kurier Drzewny. Magazyn Drzewny i Meblarski

Dodane:

CEHPOL
Pilarka Titan zapewnia niezawodne cięcie rozmaitych materiałów budowlanych o grubości do: 150 lub 200 mm. Fot. CEHPOL

– Elcon to światowy lider, jeśli chodzi o sprzedaż pilarek pionowych. W ofercie tej holenderskiej firmy znajdziemy maszyny przeznaczone do cięcia rozmaitych materiałów, dostosowane do zróżnicowanych potrzeb i wydajności – mówi Mateusz Olszewski z firmy CEHPOL.

 

Wyjątkowa głębokość cięcia

Profesjonaliści z branży budowlanej podczas targów w Poznaniu zwracali szczególną uwagę na model Titan przeznaczony do cięcia płyt komórkowych, wiórowych, MDF, sklejki, drewna litego, tworzyw sztucznych oraz metali. Sprawdzi się on także np. przy rozkroju paneli wypełnionych pianką PUR z okładziną z metalu.
– Najważniejszą cechą, a zarazem największą zaletą tej maszyny jest głębokość cięcia do: 150 lub 200 mm. Żaden inny producent pilarek nie zapewnia takich parametrów – przekonuje Mateusz Olszewski. – To rozwiązanie sprawia, że Titan jest idealną propozycją dla zakładów, w których stawia się na solidne przemysłowe maszyny zapewniające wysoką jakość cięcia.

Solidna i automatyczna

Solidna konstrukcja maszyny daje możliwość obróbki kilku sztuk płyt jednocześnie lub płyty o dużej masie. Pilarka posiada skalę wspomagającą cięcie w pionie i poziomie oraz przykładnicę, dzięki której można łatwo przycinać wąskie elementy w układzie poziomym. Maszyna może również pracować w cyklu automatycznym, co znacznie wpływa na szybkość i wydajność produkcji.

„Firma Elcon bardzo poważnie podchodzi do przestrzegania restrykcyjnych norm bezpieczeństwa i proponuje rozwiązania, które mają za zadanie zredukować zapylenie do minimum. Dzięki temu praca z pilarkami tej marki jest nie tylko wydajna i szybka, ale też bezpieczna dla operatora.”

 

Skuteczny odciąg pyłu

– Warto zwrócić uwagę na fakt, że w modelu Titan zastosowano dodatkowy odciąg o nazwie Limpio – tłumaczy Mateusz Olszewski. – Jest to system specjalnie zaprojektowanych kanałów w maszynie, który pozwala na skuteczny odciąg pyłu powstającego przy cięciu płyt kartonowo-gipsowych. Firma Elcon bardzo poważnie podchodzi do przestrzegania restrykcyjnych norm bezpieczeństwa i proponuje rozwiązania, które mają za zadanie zredukować zapylenie do minimum. Dzięki temu praca z pilarkami tej marki jest nie tylko wydajna i szybka, ale też bezpieczna dla operatora.

Wyposażenie pilarki Titan:
• ciężka, sztywna konstrukcja z systemem prowadnic,
• pneumatyczne zagłębianie tarczy tnącej,
• pneumatyczne przechylanie głowicy tnącej,
• pneumatyczna blokada zespołu tnącego do cięcia w poziomie z mikroregulacją,
• kolorowy ekran dotykowy,
• silnik o mocy 7,5 kW,
• automatyczny cykl cięcia w poziomie i pionie,
• silnik z płynną regulacją obrotów,
• linia cięcia wyznaczona przez laser,
• solidny zderzak pomiarowy z mikroregulacją,
• rolki do załadunku na wejściu i wyjściu maszyny,
• precyzja zgodna z normą DIN 875/1 (0,1 mm),
• głębokość cięcia 150 mm.

Kurier Drzewny - ogólnopolski miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. Nasza gazeta ukazuje się w nakładzie 20 000 egz. KONTAKT: kontakt@kurierdrzewny.eu

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować
avatar
 
smilegrinwinkmrgreenneutraltwistedarrowshockunamusedcooleviloopsrazzrollcryeeklolmadsadexclamationquestionideahmmbegwhewchucklesillyenvyshutmouth
  Subscribe  
Powiadom o

Najnowsze