Connect with us
   
Przegląd Meblarski

Okleiniarki wąskich powierzchni HOLZ-HER: produktywność i doskonała jakość

Efektywne oklejanie krawędzi

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Wygodne sterowanie Edge Control. Fot. HOLZ-HER

Okleiniarka wąskich powierzchni decyduje o końcowym wyglądzie elementów meblowych. Koncepcja HOL-HER łączy kompaktowy rodzaj konstrukcji z wysokim stopniem automatyzacji.

 

Innowacyjny system nakładania kleju dla doskonałego efektu

Kurier Drzewny

Wymienna stacja klejowa. Fot. HOLZ-HER

Sercem każdej okleiniarki jest system nakładania kleju. Maszyny produkowane przez HOLZ-HER wyposażone są w perfekcyjne rozwiązania dla uzyskania nienagannej estetyki wąskich powierzchni z technologią spoiny zerowej. Nowa technika laserowa LTRONIC w okleinowaniu wąskich powierzchni jest niezrównana pod względem szybkości i efektywności. Przedsiębiorstwo oferuje również system nakładania kleju Glu Jet dla standardowego zastosowania klejów poliuretanowych (PUR), a więc w otoczeniu mokrym. Niezależnie od modelu okleiniarki, dla klientów firmy HOLZ-HER spoina zerowa jest oczywista.

 

Najwyższe standardy oklejania wąskich powierzchni

Oprócz optymalnego dopasowania dekorów płyt i obrzeży niezmiernie ważną rolę w produkcji mebli i elementów aranżacji wnętrz odgrywa jakość samych obrzeży. Z jednej strony obrzeże powinno być trwałe, z drugiej – powinno mieć niewidoczne łączenie. Oprócz systemu LTRONIC i Glu Jet urządzenia serii LUMINA Industry oferują wszystkie możliwości profesjonalnej okleiniarki. Maks. 30 serwo osi zapewnia najwyższą automatyzację agregatów obróbkowych i powtarzalną dokładność na przyciśnięcie przycisku. Nawet nastawienia docisku i informacje dotyczące ilości kleju przebiegają automatycznie i są dopasowane do konkretnych potrzeb. Okleiniarka LUMINA Industry z jednostką obrzeży laserowych LTRONIC wyznacza najwyższe standardy dla profesjonalnego oklejania wąskich powierzchni.

 

Reklama

Inteligentny system sterowania

Seria LUMINA Industry oferuje kompletną obróbkę nowoczesnych materiałów obrzeżowych i płytowych za pomocą technologii niewidocznego łączenia. Po odpowiednim wyborze programu maszyny można przezbroić bez otwierania osłony i są natychmiast gotowe do produkcji. Paskowy docisk górny z prędkością posuwu 25 m/min to kwestia tak samo oczywista, jak inteligentne systemy sterowania. Seria ta to gwarancja doskonałej jakości, elastyczności i produktywności.
HOLZ-HER LUMINA Industry z jednostką obrzeży laserowych LTRONIC wyznacza najwyższe standardy dla profesjonalnego oklejania wąskich powierzchni.

Kurier Drzewny

Zespół doprowadzania obrzeża Synchro. Fot. HOLZ-HER

Kurier Drzewny

Okleiniarki z serii LUMINA Industry oferują kompletną obróbkę nowoczesnych materiałów obrzeżowych. Fot. HOLZ-HER

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Kontynuuj czytanie
Reklama prenumerata
Kliknij aby skomentować

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przegląd Meblarski

Pilarki do zadań specjalnych

Zwiększone zainteresowanie nowoczesnej jakości sprzętem

Dodane:

/

Kurier Drzewny
OTTO Martin Polska sp. z o.o. oferuje szeroką gamę maszyn niemieckiego producenta, kładąc duży nacisk na doradztwo, profesjonalny dobór urządzeń, w zależności od potrzeb i profilu inwestora, oraz serwis. Fot. Grupa MTP

Firma Otto Martin Maschinenbau GmbH & Co. KG z siedzibą w Niemczech podsumowała udział w targach DREMA, chwaląc sobie partnerstwo OTTO Martin Polska – wysokie kwalifikacje i kompetencje – podkreślała.

 

Kurier Drzewny

Firma zaprezentowała się podczas tegorocznych targów DREMA. Fot. KD MEDIA

OTTO Martin jest jednym z najbardziej tradycyjnych dostawców wysokiej jakości pilarek z wózkiem przesuwnym, frezarek dolnowrzecionowych, strugarek i specjalistycznych szlifierek do ramiaków okiennych Q-FIN. OTTO Martin Polska sp. z o.o. oferuje szeroką gamę maszyn niemieckiego producenta, kładąc duży nacisk na doradztwo, profesjonalny dobór urządzeń, w zależności od potrzeb i profilu inwestora, oraz serwis.
– Mamy bardzo wielu zadowolonych klientów – potwierdza Zygmunt Kupisz, prezes OTTO Martin Polska. – Branża ceni nas za sprawdzoną jakość i partnerstwo, na którym można polegać. Zawsze staramy się tak dobrać asortyment, aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby klienta. Dlatego większość inwestorów wraca do nas po kolejne rozwiązania.

 

T54 – wyrówniarka o niezwykłej precyzji

Urządzeniem, które cieszy się w ostatnim czasie stale rosnącym zainteresowaniem, jest T54 – wyrówniarka, którą opracowano specjalnie z myślą o spełnieniu dwóch zadań. Z jednej strony ma ona perfekcyjnie wyrównywać obrabiane elementy, a z drugiej szybko i bezpiecznie wykonywać na tych elementach struganie pod kątem w zakresie od 90° do 45°.
– Tylko dzięki idealnemu i powtarzalnemu przygotowaniu można również uzyskać perfekcyjny wynik końcowy – podkreślają przedstawiciele firmy. – Lekko prowadzona przykładnica równoległa umożliwia szybką i precyzyjną pracę. Prowadzony na łożyskach kulkowych suport przykładnicy przesuwa się lekko i bez zmiany geometrii na utwardzonych powierzchniach bieżnych – precyzyjnie przez długie lata, jak pierwszego dnia. Strugarka na życzenie klienta może być wykonana w wersji z jednym z trzech rodzajów wałów nożowych. Na noże tradycyjne, TERSA lub z wałem spiralnym. Jako jedyni mamy wał wyrówniarki z trzema spiralami po 26 noży każda.
Urządzeniem od razu można dokonać fazowania, ponieważ przyjazny w użytkowaniu mechanizm jednoręcznej regulacji umożliwia szybkie ustawianie kąta w zakresie od 90° do 45°.

 

Reklama

T27 – frezarka z dotykowym ekranem

Ciekawym rozwiązaniem jest też kompaktowa frezarka T27 Flex. Ustawianie frezarki ze stołem przesuwnym jest zwykle dużym wyzwaniem. Jednak nie w przypadku tego urządzenia z nowoczesnym sterowaniem za pośrednictwem dotykowego ekranu. Dzięki zintegrowanej funkcji kalkulacji parametrów narzędzi można również bardzo szybko uzyskać złożone ustawienia frezarki wraz z pochylaniem wrzeciona. Poza tym maszynę można dokładnie dopasowywać do indywidualnych wymagań w danym zakładzie.

 

T75 PreX – jedyna taka pilarka

– W tej maszynie klasy premium zamontowaliśmy wiele innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają użytkownikowi na pełną swobodę działania – zapewnia Zygmunt Kupisz. Jedyna pilarka z dwustronnie pochylaną tarczą piły, opatentowanym systemem ustawiania podcinacza w 3 osiach PreX i radiowym połączeniem ze stołem poprzecznym. Przy pomocy T75 PreX można, na przykład, wykonać każde cięcie kątowe przy ogranicznikach długości i wzdłużnym w sposób, który będzie najlepszy dla zadań oraz obrabianego materiału. Jest to możliwe, ponieważ po raz pierwszy na świecie połączyliśmy wysokość cięcia o wartości ponad 200 mm z zakresem pochylania tarczy piły 2 x 46°.

 

T45 – strugarka łatwa w obsłudze

Warto też zwrócić uwagę na strugarki, m.in. T45, która jest dowodem na to, że strugarko-grubiarka musi być łatwa i prosta w obsłudze, a przy tym dawać optymalnie obrobione powierzchnie.
Te wymagania spełniają ergonomicznie usytuowane elementy obsługowe i ciężki, tłumiący drgania korpus maszyny w formie zespolonej konstrukcji stalowo-betonowej. Nastawianie wysokości strugania przebiega elektrycznie w ruchu szybkim lub pełzającym za pomocą przycisków, z cyfrowym wskaźnikiem wysokości o dokładności do 0,1 mm. W standardzie firma dostarcza także programowane wstępnie nastawianie grubości z 100 miejscami pamięci i zintegrowanym podwójnym licznikiem maszynogodzin. Strugarka na życzenie klienta może być wykonana w wersji z jednym z trzech rodzajów wałów nożowych. Na noże tradycyjne, TERSA lub z wałem spiralnym.
Jako jedyni mamy wał z trzema spiralami po 33 noże każda.

Reklama

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie

Przegląd Meblarski

Modne obrzeża tekstylne od Ostermann

Trendy we wnętrzach

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Obrzeża z nowymi dekorami tekstylnymi nie tylko zmieniają funkcjonalne meble w modne elementy designerskie, ale także nadają im wyjątkowo przytulny wygląd. Fot. Ostermann

Powierzchnie tekstylne oraz takie, które wyglądają tekstylnie, są aktualnie bardzo modne. Tworzą one „nową przytulność” w pomieszczeniach mieszkalnych. Rzemieślnicy, którzy chcą nadać modny wygląd meblom, mogą znaleźć w firmie Ostermann liczne obrzeża ABS z tekstylnymi dekorami.

 
W świecie mody tkaniny takie jak bawełna czy len oznaczają wyczucie stylu i klasyczną elegancję. W aranżacji wnętrz emanują spokojem i przytulnością, szczególnie gdy są stosowane w ciepłych, subtelnych kolorach, które można łatwo łączyć. To, co dotyczy tkanin, odnosi się również do mebli. Tekstylne powierzchnie dekoracyjne przekształcają funkcjonalne meble, np. stoły czy szafy, w przytulnie wyglądające ulubione elementy.

 

Sześć przykładów dla twórców trendu

Firma Ostermann ma w ofercie liczne obrzeża meblowe z dekorami tekstylnymi do budowy nowoczesnych mebli o modnym wyglądzie. Następujące sześć obrzeży ABS jest reprezentatywne dla tej różnorodności. Wszystkie mają atrakcyjny wygląd tkaniny lub lnu w subtelnych, łatwych do łączenia kolorach. Jasnoszary wariant Twist Platine i brązowo-szary Textus Poivre są dostarczane z matową, gładką powierzchnią. Brązowe obrzeże Guerilla struktura tekstylna lub szaro-beżowe Greige struktura tekstylna zachwycają także dyskretną strukturą wzdłuż i w poprzek. Jasnobrązowe obrzeże Płótno beżowe i szare, mysie obrzeże Len antracytowy są dostępne z powierzchnią Miniperl. Powierzchnie są idealnie dopasowane do odpowiednich płyt wiórowych. Wszystkie ważne informacje o wymienionych obrzeżach można znaleźć wpisując hasło „Highlights07” na stronie internetowej Ostermann – www.ostermann.eu

 

Reklama

Wygląd tekstylny – dotyk tekstylny

Oprócz wymienionych przykładów stolarze znajdą w firmie liczne obrzeża w optyce tekstylnej. Wiele z nich ma realistyczną strukturę tekstylną. W tym przypadku wygląd obrzeża jest wzmocniony przez odpowiednie wrażenie dotyku powierzchni. Rezultatem są designerskie meble o przyjemnym wyglądzie.

 

„Przedsiębiorstwo nie tylko dostarcza modne obrzeża ABS o wyglądzie tekstylnym. W największym asortymencie obrzeży w Europie można znaleźć obrzeża ABS z dekorami drewna, kamienia lub fantazji o wielu różnych kolorach jednolitych.”

 

Różnorodność obrzeży

Przedsiębiorstwo nie tylko dostarcza modne obrzeża ABS o wyglądzie tekstylnym. W największym asortymencie obrzeży w Europie można znaleźć obrzeża ABS z dekorami drewna, kamienia lub fantazji o wielu różnych kolorach jednolitych. A ponieważ wiele firm często wymaga indywidualnych ilości i wymiarów, są one dostarczane już w małych ilościach od metra, jak również w wielu standardowych szerokościach i grubościach. Na życzenie firma może również przyciąć 100-milimetrowe obrzeże na indywidualne szerokości.

 

Reklama

W Ostermann USŁUGI pisze się wielkimi literami

Firma oferuje obrzeża:
– o każdej długości, począwszy od 1 m,
– w każdej szerokości do 100 mm,
– o różnych grubościach,
– z ABS, melaminy, akrylu, aluminium i drewna,
– wykonane w technice Airtec (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),
– wytworzone w technice laserowej (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),
– produkowane w technice Infratec (gotowe do wysyłki w cztery dni robocze),
– na życzenie z warstwą kleju topliwego.

 

Przedsiębiorstwo ma jeden z największych asortymentów obrzeży w Europie. Oferta obejmuje około 150 000 możliwych dopasowań obrzeży do płyt. Zamówienia złożone do godz. 16:00 wysyłane są w tym samym dniu. Firmowy sklep internetowy jest dostępny przez dobę.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Kontynuuj czytanie

Przegląd Meblarski

Schattdecor udziałowcem w Fine Decor GmbH

Zmiany w firmie i nowe produkty

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Owocem kooperacji Fine Decor i Schattdecor jest nowa powierzchnia dekoracyjna pod nazwą Fineflex. Fot. Schattdecor

Za sprawą tej inwestycji Schattdecor zaoferuje swoim klientom przyjazne dla środowiska, jednobarwne i zadrukowane folie PET na powierzchnie meblowe.

 

Recyklingowana folia PET

Dzięki symbiozie wieloletnich kompetencji wzorniczych i projektowych przedsiębiorstw Schattdecor oraz Fine Decor, na rynek zostanie wprowadzony innowacyjny, zrównoważony produkt w formie recyklingowanej folii PET.
– Połączyliśmy siły, by móc zaoferować branży wyjątkowy, przyszłościowy i przyjazny dla środowiska produkt, będący innowacyjnym rozwiązaniem i odpowiadający na wysokie wymagania rynku – podkreśla kierownictwo obu zakładów.

 

Zrównoważona powierzchnia dekoracyjna na bazie PET

Fine Decor wprowadził na rynek nową kategorię produktów – tzw. lack-laminat, będący jednobarwną folią na bazie PET, stanowiący doskonałe rozwiązanie dla lakierowanych frontów kuchennych. Producent rozwinął własną technologię z pełnym obiegiem produkcyjnym. Odpad produkcyjny wraca do obiegu i jest ponownie przerabiany. Tak powstała zrównoważona powierzchnia dekoracyjna, cechująca się elastycznością oraz odpornością na wilgoć. Stanowi ona alternatywę dla tradycyjnych folii termoplastycznych. Jest przy tym trwała i odporna na zarysowania, posiada właściwości antifingerprint (brak śladów po palcach) oraz wyróżnia się bardzo przyjemną haptyką.
Obejmując 50 procent udziałów w firmie Fine Decor, Schattdecor rozszerza swoje portfolio produktowe w obszarze folii finish i oferuje swoim klientom zadruk oraz uszlachetnianie folii na bazie PET.

Reklama

 

Fineflex

Pierwszy, wspólnie wytwarzany przez oba przedsiębiorstwa produkt będzie nosił nazwę Fineflex.
Producent folii Fine Decor z przekonaniem odnosi się do nowych, przyszłościowych produktów. Hasan Sekmann, założyciel Fine Decor podkreśla:
– Posiadanie u swego boku takiego partnera jakim jest Schattdecor, który, podobnie jak my, ma wizję rozwoju, stawia na postęp, innowacje i zrównoważoną politykę, to dla nas autentyczna wartość dodana. Dzięki naszej europejskiej produkcji jesteśmy dla klientów stabilnym partnerem, a dla branży meblarskiej godnym zaufania dostawcą. Razem możemy kształtować przyszłość. Łączymy bowiem ekspercką wiedzę z nowoczesnymi technologiami i kreatywnością oraz mamy zapał, motywację i sieć kontaktów.

 

Wymiana doświadczeń oraz partnerstwo

– Poprzez partnerstwo z Fine Decor inwestujemy zgodnie z naszym motto „Jedno źródło, wiele możliwości”. Oferujemy dopasowane, innowacyjne rozwiązania „made in Germany” oraz umacniamy się nawzajem poprzez wymianę doświadczeń i sieć kontaktów. Fine Decor to partner, który, podobnie jak my, ceni relacje międzyludzkie, rozwój produktów oraz ma podobną wizję przyszłości – dodaje Roland Auer, prezes Schattdecor AG.

 

Reklama

Produkty przyjazne środowisku

– Odpowiadamy dokładnie na potrzeby branży – mówi Claudia Küchen, członek zarządu ds. designu i marketingu w firmie Schattdecor. – Dzięki tej inwestycji łączymy najwyższą jakość zadruku, najlepszy design z recyklingowanym substratem, który jest odpowiedzią na rosnące wymagania dotyczące ochrony środowiska w Europie. Rozwiązania technologiczne i nowości produktowe, bazujące na przyjaznych dla środowiska, wolnych od formaldehydu tworzywach termoplastycznych, określają nasze przyszłościowe drogi rozwoju – kontynuuje Claudia Küchen.
Frank Schumacher, członek zarządu ds. sprzedaży, dodaje:
– Rynek wymaga od nas nowych, zrównoważonych powierzchni dekoracyjnych. Schattdecor od dłuższego czasu poszukiwał alternatyw dla powierzchni bazujących na papierze. Hasan Sekmann i jego zespół z Fine Decor to dla nas perfekcyjny partner do realizacji strategii produktowej.

 

Rozwijanie portfolia produktowego

Producent folii Fine Decor powstał w 2004 roku i należy do czołowych producentów lacklaminatów w branży. Firma nie tylko reaguje błyskawicznie na wymagania rynku, wykorzystując nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania, ale także kształtuje trendy. Klienci Fine Decor działają na całym świece, w dwudziestu różnych krajach.
Oba przedsiębiorstwa – Fine Decor i Schattdecor – mają podobne oczekiwania dotyczące zrównoważonej, przyjaznej dla środowiska produkcji i koncentrują się na rozwijaniu swojego portfolio produktowego oraz serwisu dla klientów.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama
Kontynuuj czytanie

Galeria

Skąd wzięły się fotele uszaki

Meble z historią

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Fotel Malmo. Fot. Galeria Wnętrz DOMAR/Halomeble

Nieodłącznymi elementami aranżacji wnętrz są łóżka, sofy, stoły i… fotele. Choć na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego mebla, od wielu lat jednym z najbardziej docenianych modeli w Polsce i za granicą stały się tak zwane uszaki, czyli wingback chairs. Zachwycające ciekawym designem, miękkością i przytulnością, doskonale wpasowały się w historyczne, jak i nowoczesne aranżacje salonów, sypialni oraz pokojów dziecięcych. Historię oraz fenomen uszaków przedstawia Aldona Mioduszewska z Galerii Wnętrz DOMAR.

 

Początki w Anglii

Wszystko zaczęło się na początku XVI wieku w Anglii. Chłodna aura i zimne pomieszczenia w angielskich domach poskutkowały innowacyjnym rozwiązaniem meblowym, które w późniejszym czasie na stałe zagościło we wnętrzach na całym świecie.
– Ten wynalazek meblarski polegał na tym, że do dotychczasowych foteli dodano po bokach oparcia oraz wstawiono tapicerowane osłony, potocznie zwane skrzydłami lub uszami – stąd angielska nazwa wingback chair. Chroniły one odkryte ramiona i dekolty dam przed przeciągami oraz były wdzięcznymi podpórkami pod głowy – mówi Aldona Mioduszewska z Galerii Wnętrz DOMAR.
Fotele uszaki okazały się być bardzo wygodne – na tyle, że kobiety w szerokich sukniach mogły spokojnie rozsiąść się na obszernym siedzisku. Sam mebel był bardzo stabilny dzięki toczonym nóżkom i kusił miękką tapicerką. Dzięki temu innowacyjny fotel zawojował salony, sypialnie oraz gabinety.
– Warto dodać, że uszaki stały się także elementem popkultury. Nawet doczekały się portretu – chodzi o obraz w wykonaniu Paula Cezanne’a, a w XX wieku powstały ciekawe wariacje na temat tych mebli w postaci słynnego fotela Egg Arne Jacobsena oraz smukłego Wingback Chair Toma Dixona – wyjaśnia ekspert z Galerii Wnętrz DOMAR.

 

Współczesne uszaki

W czasach współczesnych pozycja foteli uszaków wcale nie odbiegła od tego, gdzie znajdowały się w XVI w. Model ten jest wciąż popularnym elementem wystroju salonów, sypialni, gabinetów, a nawet pokojów dziecięcych. Dzięki obłym i miękkim kształtom, niekiedy unowocześnionym i dopasowanym do danej aranżacji wnętrza, sprawdzają się w przypadku długiego czytania książek, oglądania telewizji, pracy przy komputerze, grania na konsoli, a nawet do drzemek.
– Uszaki to bardzo wysoki komfort odpoczynku. Mogą być zarówno elementem dekoracyjnym, jak i zapewniać relaks po ciężkim tygodniu pracy. Co więcej, ich wygląd łatwo można dopasować do stylu, w jakim urządzamy nasze pomieszczenie. Taki mebel sprawdzi się więc w przytulnych wnętrzach retro, boho i japandi oraz tam, gdzie stawia się na minimalizm oraz surowość – podpowiada Aldona Mioduszewska.

Reklama

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne w tym tygodniu

Zapisz się do Newslettera!

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).