Connect with us


Wydarzenia

Odbierz darmowy bilet na targi LIGNA

Najważniejsze spotkanie branży: 15-19 maja, Hanower, Niemcy

Dodane:

/

LIGNA


Dla przedstawicieli obróbki i przetwórstwa drewna LIGNA to najważniejsze wydarzenie w branży, na którym można poznać innowacje produktowe, najnowsze technologie i przyszłe kierunki rozwoju. Odbierz jeden z 2500 bezpłatnych wejściówek, specjalnie przygotowanych dla naszych czytelników i wybierz się na to wydarzenie. Wystarczy tylko zeskanować kod z artykułu i bilet wstępu jest już w naszym zasięgu.

Najważniejsze targi dla naszej branży tuż, tuż. Odwiedzający Hanower będą mogli obejrzeć narzędzia, maszyn i urządzenia do obróbki drewna. Wielu wystawców z ponad 40 krajów zaprezentuje swoje produkty, usługi i inteligentne koncepcje dla przemysłu drzewnego.

LIGNA obejmuje także innowacyjne narzędzia, maszyny i urządzenia dla pojedynczej i seryjnej produkcji, technologie obróbki powierzchni, produkcję na bazie drewna, technologie tartaczne, energię z drewna, automatykę i technikę leśną.

Wystawcy pokażą także różne rozwiązania – od złożonych systemów dla przemysłu, po te klasy podstawowej dla firm rzemieślniczych. Goście mogą liczyć na wiele nowości i ciekawy park maszynowy z kompleksowym wyposażeniem, maszynami i narzędziami – na żywo. Ponadto eksperci omówią najlepsze trendy obowiązujące w branży.

Branża budowlana coraz bardziej stawia na drewno

Budowa domów z drewna zyskała w ostatnich latach ogromny udział w rynku w porównaniu z konwencjonalnymi metodami budowlanymi. Dlatego w trakcie targów LIGNA, wydarzenia z największą na świecie gamą maszyn do obróbki drewna, podjęty zostanie temat „Procesów budowy prefabrykatów”.

Drewno to naturalny i odnawialny surowiec, dlatego podczas produkcji i budowy domów z drewna emitowane jest mniej CO2 niż przy stosowaniu innych materiałów budowlanych. Ponadto domy drewniane są coraz bardziej ekonomiczne. Trend ten można dodatkowo wzmocnić poprzez optymalizację procesów prefabrykacji. Dzieje się tak, ponieważ prefabrykacja elementów ściennych i stropowych, w tym drzwi i okien, kompletnych wiązarów dachowych, schodów i wielu innych elementów, które można wstępnie zmontować w kontrolowanych warunkach, pomaga osiągnąć wyższą jakość oraz skrócić czas budowy konstrukcji drewnianych.

Zrównoważona produkcja

Darko Zimbakov, który jako wiceprezes WEINMANN Holzbausystemtechnik GmbH jest odpowiedzialny za dział Construction Elements Solutions, omawia rozwiązania, które jego firma zaprezentuje na targach LIGNA 2023, aby pomóc użytkownikom na całym świecie rozpocząć zrównoważoną produkcję:
– Tylko produkty przemysłowe prefabrykacja i inteligentne połączenie zrównoważonych materiałów, takich jak drewno, umożliwi osiągnięcie celów klimatycznych i zrównoważonego rozwoju w tym samym czasie, gdy zapotrzebowanie wzrośnie. Ponadto znormalizowane procesy stanowią podstawę zapewnienia jakości, skrócenia czasu kontroli i zatwierdzenia oraz krótszej budowy. WEINMANN obejmuje cały łańcuch procesowy, a dzięki usługom doradczym SCHULER Consulting umożliwia również klientom i inwestorom w regionach, w których budownictwo drewniane nadal odgrywa podrzędną rolę, wejście w zrównoważoną produkcję.

Szeroka oferta prefabrykatów

Podczas wystawy zwiedzający będą mogli doświadczyć całego procesu prefabrykacji – od planowania, przez obróbkę, po logistykę w zakładzie, a także na placu budowy. Szwedzka firma Randek – specjalizująca się w prefabrykacji konstrukcji drewnianych, łącząca postęp technologiczny i dziesięciolecia doświadczenia – zaprezentuje na targach proste maszyny do użytku na placach budowy oraz złożone systemy z elementami robotów dla dużych zakładów produkcyjnych. Natomiast niemiecki Reichenbacher Hamuel GmbH udowodni, dlaczego odgrywa ważną rolę w budownictwie drewnianym. Specjalista w zakresie obróbki CNC kompletnych elementów ściennych i stropowych, dzięki szerokiej gamie produktów i specjalistycznej wiedzy, pomaga firmom budowlanym zaoszczędzić czas, a tym samym koszty, przy jednoczesnej poprawie jakości ich pracy.

Niestandardowe formaty

Specjalne prelekcje poświęcone tematowi „Procesy budowy prefabrykatów” będą dotyczyć tego, w jaki sposób poszczególne etapy procesu prefabrykacji można zharmonizować z aktualnymi trendami w budownictwie drewnianym, np. elementaryzacja i standaryzacja, wielokondygnacyjne konstrukcje drewniane, budynki hybrydowe, modułowe i budownictwo seryjne.

Hybrydowe wycieczki z przewodnikiem zarówno w języku niemieckim, jak i angielskim zapewnią zainteresowanym grupom odpowiednie kontakty podczas trwania wydarzenia. Z kolei prezentacje ekspertów na LIGNA.Stage, z aktualnymi projektami, przykładami najlepszych praktyk wystawców, tematami wiodącymi i najnowszymi wynikami badań, przyciągną gości z całego świata, którzy potrzebują rozwiązań możliwych do natychmiastowego wdrożenia.

Cenne impulsy dla zrównoważonego zarządzania

Koncentrując się na „Przetwarzaniu ekologicznych materiałów”, wystawa będzie ważnym sygnałem dla rozwoju międzynarodowych strategii zrównoważonego rozwoju. W technologiach procesowych biogospodarki, które zapewniają sprawne przekształcanie surowców biologicznych w produkty wysokiej jakości, coraz ważniejsze znaczenie ma zarówno przemysł drzewny, jak i przetwórczy. Dlatego LIGNA skupi się też na ekologicznym przetwarzaniu materiałów, oferując przedsiębiorcom branżowym specjalistyczne forum omawiające to zagadnienie.

Europejski Zielony Ład – postrzeganie wyzwań jako szansy

W kontekście Europejskiego Zielonego Ładu, kompleksowego planu Komisji Europejskiej mającego na celu uczynienie Europy neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r., przemysł drzewno-przetwórczy stoi przed nadzwyczajnymi wyzwaniami wynikającymi z zachodzących zmian. Targi pomogą podkreślić stojące przed nami możliwości i zidentyfikować rozwiązania. W końcu, jeśli Zielony Ład oznacza, że ​​przemysł drzewny musi uczynić swoje praktyki i procesy bardziej przyjaznymi dla środowiska, aby osiągnąć cele klimatyczne, to skorzysta również na rosnącym popycie na produkty drewnopochodne. Są one postrzegane jako zrównoważona alternatywa dla konwencjonalnych materiałów. Ponadto Zielony Ład otwiera możliwości finansowania dla firm, które opracowują oraz wdrażają procesy i technologie przyjazne środowisku.

ReklamaZwiększone wykorzystanie zasobów drewna

Z drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony można wytwarzać nie tylko materiały budowlane i meble, ale coraz więcej produktów ze wszystkich dziedzin życia. Tutaj decydującą rolę odgrywa potencjał tkwiący w produkcji biochemikaliów z drewna. Za pomocą enzymów i mikroorganizmów można uzyskać cenne surowce chemiczne ze składników drewna, takich jak celuloza i lignina, do produkcji bioplastików, włókien tekstylnych i innych bioproduktów. Ważnym obszarem przemysłu przetwórstwa drzewnego jest również wykorzystanie odpadów i pozostałości drzewnych jako surowców do produkcji bioenergii.

Drewno surowcem odnawialnym

– Procesy biogospodarki o obiegu zamkniętym, opartej na drewnie oraz niezbędne do nich maszyny i urządzenia, będą definiującym obszarem tematycznym nadchodzących lat i dekad – przewiduje prof. dr hab. Matthias Zscheile z Wydziału Technologii i Konstrukcji Drewna Wyższej Szkoły Zawodowej w Rosenheim (TH). Profesor będzie prelegentem i moderatorem podczas różnych wydarzeń w Hanowerze, np. omówi temat dotyczący biogospodarki opartej na drewnie w obiegu zamkniętym.

– Dla mnie LIGNA zawsze była najważniejszym wydarzeniem w branży pod względem rozwoju zawodowego, inspirującej stymulacji i kultywowania kontaktów – mówi Matthias Zscheile. – Z niecierpliwością czekałem na kolejną hanowerską wystawę. Drewno jest surowcem odnawialnym, dostępnym w największych ilościach na całym świecie, o bardzo dużym potencjale i różnorodnych tradycyjnych, ale także nowych zastosowań materiałowych i energetycznych. Zoptymalizowane procesy i nowe produkty oraz właściwe wykorzystanie materiałów przejmą dominującą rolę w przyszłości – dodaje ekspert w zakresie oceny i ewaluacji procesów w przemysłowej obróbce drewna.

Podejmiemy różne wyzwania

Firmy Siempelkamp i Jowat zademonstrują na LIGNIE sposób ożywienia zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym. Pierwsza, ​​specjalizująca się w produkcji urządzeń dla produkcji materiałów drewnopochodnych, zaprezentuje rozwiązania w zakresie recyklingu, aby móc wydajnie przetwarzać odpady drzewne na nowe produkty z drewna. Jowat, wiodący producent klejów z długą tradycją rozwoju, pojaw się jako jeden z wielu dostawców produktów pochodzenia biologicznego, tj. z klejami opartymi na zrównoważonych surowcach, takich jak oleje roślinne. Kleje te pomagają również wzmocnić gospodarkę o obiegu zamkniętym, ponieważ są wytwarzane z zasobów odnawialnych i mają mniejszy wpływ na środowisko po utylizacji niż konwencjonalne.

Rośnie świadomość zrównoważonego wykorzystania drewna

Przemysł drzewny oferuje szerokie rozwiązania dotyczące wykorzystania zielonych technologii i procesów produkcyjnych, mających na celu ograniczenie stosowania chemikaliów i odpadów. Cyfryzacja i automatyzacja jeszcze bardziej zwiększają wydajność i produktywność, a nowe technologie przetwarzania są ciągle rozwijane, umożliwiając wykorzystanie drewna zwłaszcza w budownictwie, ale także sektorze transportowym. Rośnie również świadomość zrównoważonego wykorzystania drewna i innych zasobów naturalnych, dlatego targi będą również ważnym wydarzeniem przyczyniającym się do tego, dzięki przewodniemu tematowi „Green Material Processing”. Wykorzystają również swój globalny zasięg w kwestii trwałych, pozytywnych zmian.

Kto i gdzie – krótkie przypomnienie

• Narzędzia i maszyny do produkcji indywidualnej i masowej (hale 11 – 15, 27).
• Technologia powierzchni (hale 16, 17).
• Produkcja płyt opartych na drewnie (hale 26).
• Technologia tartaczna (hala 25).
• Energia z drewna (hale 25, 26, teren otwarty).
• Komponenty maszynowe i technologia automatyzacji (hala 16).
• Maszyny dla leśnictwa, obróbki kłód i produkcji tartacznej (teren otwarty P32 – 35).

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ligna.de

LIGNA 2023

Odbierz jeden z 2500 bezpłatnych biletów

Zapraszamy czytelników do odebrania bezpłatnych biletów upoważniających do wstępu na hanowerską wystawę. Należy tylko kliknąć w kod i zarejestrować swój bilet.

Jedna wejściówka przypada na jedną osobę. Odebrany bilet uprawnia do odwiedzenia wystawy oraz udziału w części cyfrowej dostępnej online na stronie organizatora.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Aktualności

Od dekady rozwijają się jako poddostawca branży meblarskiej

10cio lecie firmy NOWIGO

Dodane:

/

Firma NOWIGO powstała 10 lat temu, a jej genezą było zapotrzebowanie różnego rodzaju listwy meblowe, spowodowane potrzebą większej produkcji przez zakłady meblarskie. Pierwszymi klientami przedsiębiorstwa byli duzi odbiorcy z regionu Wielkopolski. Obecnie NOWIGO jest rozpoznawalną marką i z sukcesem obsługuje kontrahentów z terenu całego kraju.

Już od 10 lat NOWIGO, producent wyrobów drzewnych z Pomarzanowic koło Poznania, słynie z wysokiej jakości produktów, wśród których można znaleźć fryzy liściaste i iglaste, listwy meblowe dedykowane stelażom mebli tapicerowanych oraz różnorodne elementy meblowe.

„Firma NOWIGO w tym roku obchodzi 10cio lecie swojego istnienia. Przez ten czas dynamicznie się rozwija w oparciu o współpracę z czołowymi producentami mebli, którzy budują swój sukces w oparciu o kompetentnych dostawców.”

Wykorzystując surowce liściaste i iglaste, firma przygotowuje produkty dedykowane do zastosowania w pracach wykończeniowych oraz stelażowych.

Trwałość i uniwersalność użycia tych prefabrykatów pozwala na tworzenie funkcjonalnych mebli oraz dodatków do wyposażenia domu i ogrodu.

Dzięki możliwościom dostosowania produktów pod konkretne zamówienie klienta, NOWIGO zyskuje uznanie wśród klientów z branży meblarskiej, stolarskiej oraz architektury ogrodowej. Nowym elementem w ofercie firmy są także listwy łączone na mikrowczepy, które poszerzają możliwości zastosowania drewna w różnych dziedzinach.

Bogata oferta tych produktowa obejmuje fryzy, listwy oraz elementy drzewne w szerokiej gamie wymiarów, idealnych do stosowania w stelażach do mebli tapicerowanych, meblach litych, płytach klejonych, stolarskich oraz galanterii drzewnej.

Solidne wsparcie dla Kępna

– Jesteśmy dumni z naszego dziedzictwa jako producenta wyrobów drzewnych, i z przyjemnością podejmujemy nowe wyzwania – mówi Grzegorz Kujawa, prezes zarządu firmy NOWIGO.

Mimo obecnie trudnego rynku przedsiębiorstwo obsługuje obecnie setki odbiorców, oferując im prefabrykaty wysokiej jakości, zachowując przy tym dużą otwartość na bieżące potrzeby rynku.

Zgodnie z tą strategią firma otworzyła w 2023 roku punkt sprzedaży w Kępnie, które jest kolebką producentów mebli tapicerowanych. Dzięki zapleczu magazynowemu, transportowi i wsparciu technicznemu klienci NOWIGO zyskują wysoki jakości obsługę, która sprawdza się nawet w sytuacjach kryzysowych. – Obecnie mamy do czynienia z trendem specjalizacji, gdzie firmy produkujące meble kupują gotowe komponenty, jednocześnie koncentrując się na produkcji, w różnych jej aspektach – podkreśla Grzegorz Kujawa. – Współpraca z naszą firmą ma także ekonomiczne uzasadnienie, bowiem jako poddostawca jesteśmy w stanie zaoferować produkty tańsze od tych, które są w stanie wytworzyć nasi klienci.

Nie muszą mieć oni bowiem dodatkowego parku maszyn, suszarni, pracowników oraz dodatkowych kosztów.

Jakie perspektywy?

Siła firmy NOWIGO tkwi w specjalizacji i partnerskich relacjach z kooperantami. Skupia się na produkcji listew handlowych, pozwalając jej klientom skoncentrować się na swoich obszarach specjalizacji, bez konieczności inwestowania w dodatkowe zaplecze produkcyjne. Elastyczność i jakość pozwalają firmie utrzymać pozycję na rynku, pomimo trudności, jakie mogą się pojawić.

Dodatkowo NOWIGO to optymiści, którzy wierzą, że z pasją, innowacyjnością i odpowiednią strategią można pokonywać wszelkie wyzwania. Dlatego firma jest stale otwarta na nowe możliwości, nowych klientów i nowe rynki. Stąd też, w najbliższym czasie planuje kontynuować ekspansję, być może otworzyć kolejne punkty sprzedaży, choć szczegółów jeszcze nie znamy.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z nami. Dziękujemy naszym dotychczasowym klientom za zaufanie, które nam udzielili przez te dziesięć lat. Bez tego wsparcia nie bylibyśmy tam, gdzie jesteśmy dzisiaj. Patrząc w przyszłość, pełni nadziei i z determinacją, czekamy na kolejne wyzwania i sukcesy – podsumowuje Grzegorz Kujawa.Czytaj dalej

Aktualności

Dołącz do Spotkania z Klientami Wood-Mizer 2024 w Kole

Warto odwiedzić

Dodane:

/

Wood-Mizer

Już 7-8 czerwca 2024 r. w godz. 9.00-15.00 odbędzie się Spotkanie z Klientami, na które firma Wood-Mizer serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych pracą z drewnem – profesjonalistów, amatorów, ich rodziny i przyjaciół. Spotkanie odbędzie się w siedzibie firmy Wood-Mizer w Kole, przy ul. Nagórnej 114.

Seria Spotkań z Klientami organizowana przez firmę Wood-Mizer to doskonała okazja nie tylko do zapoznania się z najnowszą ofertą produktową firmy, ale też do rozmów, wymiany doświadczeń branżowych i zrobienia zakupów po atrakcyjnych cenach. Wśród prezentowanych maszyn i urządzeń będą zarówno te znane i cenione, jak i najnowsze, mające swoją premierę.

Podczas Spotkania z Klientami zostaną zaprezentowane m.in.:
• linia przemysłowa #1 z trakiem WB2000 (wyposażonym w brzeszczot stellitowy oraz serwomotor) i obrzynarką EG300;
• linia przemysłowa #2 z trakiem WM3500 oraz wielopiłą dwuwałową MR200;
• traki z serii LT oraz LX, m.in.: LT70 (z brzeszczotem o profilu 7/47 i szer. 50 mm), LT40, LT15 na baterie litowo-jonowe, LT20START (NOWOŚĆ), LX250 i LX50SUPER;
• obrzynarki EG300 w wersji mobilnej i EG350 (PREMIERA);
• wielopiła dwuwałowa MR250 (PREMIERA);
• maszyny Woodworking, w tym najnowszą czterostronną strugarko-frezarkę MP280, piłę formatową MS750 i piłę stołową MS500.

Uwagę odwiedzających z pewnością przyciągną linie tartaczne Wood-Mizer Systems – ta pierwsza oparta na przemysłowym traku WB2000, zaprojektowana do wydajnego przerobu drewna dla dużych przedsiębiorstw drzewnych, oraz druga zbudowana na bazie traka WM3500. Obie linie wykorzystują maszyny pomocnicze, zwiększające poziom automatyzacji produkcji – wielopiły, obrzynarki i rozrzynarki Wood-Mizer oraz systemy do załadunku kłód i sortowania materiału.

Po raz pierwszy zaprezentujemy wielopiłę MR250 z dwoma wałami i maksymalnie 32 tarczami tnącymi do rozrzynania materiału o wymiarach aż 650 mm x 250 mm. Nowością będzie obrzynarka EG300 w wersji mobilnej i obrzynarka stacjonarna EG350 o parametrach obróbki 550 mm x 100 mm.

Wśród profesjonalnych traków taśmowych znajdzie się nowość – trak LT20START z zestawem hydrauliki i urządzeniem Setworks w specjalnej ofercie dostępnej jedynie w trakcie Spotkania z Klientami.

Atrakcje i niespodzianki

Na odwiedzających czeka szereg atrakcji i niespodzianek, m.in.: przecieranie na traku LT15 z bateriami litowo-jonowymi, prezentacja historycznego traka LT40 z początku lat 90., warsztaty ręcznych prac stolarskich z Łukaszem Giergaszem z kanału YouTube „5m2”, oraz wiele innych gier i konkursów.

„Będzie nam niezmiernie miło jeśli na Spotkanie z Klientami przyjadą również rodziny i dzieci, dla których przygotowaliśmy liczne animacje, gry i zabawy. Każde dziecko otrzyma od nas sympatyczny upominek „niespodziankę”.”

Podczas Dni Otwartych Wood-Mizer 2024 klienci będą mogli skorzystać z rabatów na zakup traków taśmowych, maszyn stolarskich serii Woodworking, oryginalnych brzeszczotów oraz pozostałych produktów Wood-Mizer. Nie zabraknie także poczęstunku.

Zainteresowanych prosimy o potwierdzenie swojego udziału mailowo:
recepcja@woodmizer.plCzytaj dalej

Wydarzenia

Targi Furnitech w Nadarzynie przyciągają rzeszę zwiedzających

Targi branżowe

Dodane:

/

Trwają Międzynarodowe Targi Komponentów i Technologii Meblarskich Furnitech i All4Wood Warsaw w Nadarzynie pod Warszawą. Równolegle na terenach wystawienniczych Ptak Expo organizowane są targi meblarskie Furniture Contract Expo i Targi Automatyki Przemysłowej oraz Robotyki Warsaw Industry Automatica.

 
W narodzie zapanowało zbiorowa obsesja na organizację imprez dla branży drzewnej i meblarskiej. W ostatnim czasie ich wysyp jest podobny do epidemii ospy. Niedługo będziemy tylko jeździć w odwiedziny na targi, a na pracę nie będzie czasu – śmiejemy się w redakcji. Niemniej jednak inicjatywy Ptak Expo zaskakują swoją jakością dając do zrozumienia uczestnikom rynku, że w kalendarzu spotkań dla branży ciągle jest miejsce dla nowych pomysłów.
 
W drugim dniu targów Furnitech, których również jesteśmy uczestnikiem, obserwujemy wzmożony ruch ze strony zwiedzających. Rozmowy na stoiskach trwają, wystawcy mają co robić. I o to właśnie chodzi w tego rodzaju targach – aby uczestnictwo obu stronom się opłaciło. Na dokładne podsumowanie jeszcze przyjdzie czas – już w czerwcowym wydaniu „Kuriera Drzewnego”.Czytaj dalej

Wydarzenia

Od drzewa, przez deskę, do mebla

Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna Dremasilesia 2024

Dodane:

/

Kurier Drzewny

Po 5 latach przerwy Targi Dremasilesia wróciły na Śląsk. I to z sukcesem, bo wydarzenie cieszyło się zainteresowaniem odwiedzających. Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna w Katowicach były jednocześnie pierwszą imprezą z cyklu Drema Tour, obejmującą cykl trzech wydarzeń, które odbywają się w Katowicach (Dremasilesia), Poznaniu (Drema) i Lublinie (Lubdrew).

Przez trzy targowe dni Targi Dremasilesia odwiedzili przedstawicielie branży drzewno-meblarskiej oraz małych zakładów rzemieślniczych z Polski, Czech, Danii i Białorusi. Na powierzchni 1200 m kw. swoją ofertę prezentowało 45 wystawców. Dla gości przygotowano pokazy maszyn, narzędzi i elektronarzędzi. Targom towarzyszyły także pokazy i panele dyskusyjne.

Wszystko dla drewna

Na stoiskach prezentowana była oferta producentów maszyn dla przemysłu drzewnego, meblarskiego i stolarni.

Wśród wystawców znalazły się takie firmy, jak Felder, Lazzoni Group, czy REMA, która sprzedała podczas targów dwie pilarki formatowe. Zwiedzający mogli zapoznać się także z ofertą firmy BMG PELLETING, oglądali m.in. jej maszyny do produkcji granulatów. Firma CRAFTDREW zaprezentowała prasy do klejenia drewna, wózki lakiernicze, wózki transportowe do stolarni i zaciski.

Lider rynku narzędzi, firma ITA TOOLS prezentowała innowacyjne, profesjonalne narzędzia skrawające, dostarczane do tysięcy firm z całego świata.

Swoją ofertę zaprezentował także inni producenci, m.in. programów do projektowania mebli TOP SOLUTIONS, systemów odpylania marki NESTRO oraz systemów do gaszenia iskier TECHNOSPARK.

Zainteresowaniem cieszyły się stoiska firm oferujących elektronarzędzia i narzędzia ręczne: FESTOOL, VIRUTEX, PREBENA, ISKRA. Firmy te zorganizowały pokazy możliwości pracy oferowanych urządzeń. Zainteresowaniem cieszyły się pokazy organizowane przez firmy FESTOOL i ISKRA. Uzupełnieniem oferty elektronarzędzi był szeroki asortyment plecaków, toreb, skrzyń i pasów narzędziowych, oferowanych przez firmę TORBY NARZĘDZIOWE.

Fabryka mebli na żywo

Targom towarzyszyła tzw. fabryka mebli na żywo uruchomiona przez Lazzoni Group. Firma zaprezentowała komplet maszyn pozwalający na przeprowadzenie całego procesu produkcji szafek od rozkroju, przez oklejanie, do wiercenia.

Zwiedzający mogli zobaczyć takie maszyny, jak: piła formatowa WPS 332 F, centrum CNC do nestingu WCG 3020LA, automatyczna okleiniarka z podwójną grupą klejową WEG-700S, a także wiertarki wielowrzecionowe, stworzone z myślą o mniejszych produkcjach: Expert M2.21, Lazzoni BS 21 oraz Expert M H.

Dla miłośników ręcznie tworzonych mebli, we współpracy z The Tools Magazine i grupą Narzędzioholicy.pl powstała strefa autorskiego mebla. Na ponad 250 metrach kwadratowych wyprodukowano regał według własnego projektu. Poczynania zespołu można było obserwować na bieżąco na profilach Narzędzioholicy.pl w serwisie Facebook i Instagram.

Akademia Pana… Mebla

Częścią targów Dremasilesia był projekt Akademia Drema Tour, który popularyzował wiedzę na temat branży drzewnej i meblarskiej. W ramach Akademii odbywały się wykłady, przeprowadzone we współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, firmą ITA TOOLS S.A. i firmą TENKA.

Stowarzyszenie DROMA zaprezentowało wykład na temat szans i zagrożeń dla polskiego przemysłu maszyn i narzędzi do obróbki. Wykłady przygotowane przez firmę ITA Tools Sp. z o.o. dotyczyły zastosowania materiałów kompozytowych w meblarstwie i narzędzi do ich obróbki. ITA TOOLS zaprezentowała wykład na temat budowy, rodzajów i zastosowania pił tarczowych. W trzeciej części Akademii Drema Tour Łukasz Szczęsny – właściciel firmy TENKA, przedstawił proces budowania oferty produktowej w przemyśle meblarskim i drzewnym oraz odpowiedział na pytanie: jak znaleźć swoje miejsce na rynku i zrozumieć potrzeby klientów?

Kolejne spotkanie w ramach projektu Drema Tour to jubileuszowa 40. edycja Targów DREMA. Oona dbędzie się od 10 do 13 września 2024 r. w Poznaniu.

Drema Tour

Na Drema Tour składają się trzy wydarzenia, które odbywają się w Katowicach (Dremasilesia), Poznaniu (Drema) i Lublinie (Lubdrew). Każde spotkanie składa się z 3 modułów tematycznych: AKADEMIA, POKAZY i TARGI. Program uwzględnia prezentację bieżących trendów i możliwość spotkania z doradcami w zakresie wsparcia funkcjonowania przedsiębiorstw i jest okazją do zdobycia praktycznej wiedzy eksperckiej, zobaczenia fabryki mebli na żywo, a także sprzedaży i zakupu specjalistycznych narzędzi i maszyn do obróbki drewna.Czytaj dalej

Popularne

Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).