Connect with us
 Wydarzenia

Odbierz darmowy bilet na targi LIGNA

Najważniejsze spotkanie branży: 15-19 maja, Hanower, Niemcy

Dodane:

/

LIGNA

Dla przedstawicieli obróbki i przetwórstwa drewna LIGNA to najważniejsze wydarzenie w branży, na którym można poznać innowacje produktowe, najnowsze technologie i przyszłe kierunki rozwoju. Odbierz jeden z 2500 bezpłatnych wejściówek, specjalnie przygotowanych dla naszych czytelników i wybierz się na to wydarzenie. Wystarczy tylko zeskanować kod z artykułu i bilet wstępu jest już w naszym zasięgu.

Najważniejsze targi dla naszej branży tuż, tuż. Odwiedzający Hanower będą mogli obejrzeć narzędzia, maszyn i urządzenia do obróbki drewna. Wielu wystawców z ponad 40 krajów zaprezentuje swoje produkty, usługi i inteligentne koncepcje dla przemysłu drzewnego.

LIGNA obejmuje także innowacyjne narzędzia, maszyny i urządzenia dla pojedynczej i seryjnej produkcji, technologie obróbki powierzchni, produkcję na bazie drewna, technologie tartaczne, energię z drewna, automatykę i technikę leśną.

Wystawcy pokażą także różne rozwiązania – od złożonych systemów dla przemysłu, po te klasy podstawowej dla firm rzemieślniczych. Goście mogą liczyć na wiele nowości i ciekawy park maszynowy z kompleksowym wyposażeniem, maszynami i narzędziami – na żywo. Ponadto eksperci omówią najlepsze trendy obowiązujące w branży.

Branża budowlana coraz bardziej stawia na drewno

Budowa domów z drewna zyskała w ostatnich latach ogromny udział w rynku w porównaniu z konwencjonalnymi metodami budowlanymi. Dlatego w trakcie targów LIGNA, wydarzenia z największą na świecie gamą maszyn do obróbki drewna, podjęty zostanie temat „Procesów budowy prefabrykatów”.

Drewno to naturalny i odnawialny surowiec, dlatego podczas produkcji i budowy domów z drewna emitowane jest mniej CO2 niż przy stosowaniu innych materiałów budowlanych. Ponadto domy drewniane są coraz bardziej ekonomiczne. Trend ten można dodatkowo wzmocnić poprzez optymalizację procesów prefabrykacji. Dzieje się tak, ponieważ prefabrykacja elementów ściennych i stropowych, w tym drzwi i okien, kompletnych wiązarów dachowych, schodów i wielu innych elementów, które można wstępnie zmontować w kontrolowanych warunkach, pomaga osiągnąć wyższą jakość oraz skrócić czas budowy konstrukcji drewnianych.

Zrównoważona produkcja

Darko Zimbakov, który jako wiceprezes WEINMANN Holzbausystemtechnik GmbH jest odpowiedzialny za dział Construction Elements Solutions, omawia rozwiązania, które jego firma zaprezentuje na targach LIGNA 2023, aby pomóc użytkownikom na całym świecie rozpocząć zrównoważoną produkcję:
– Tylko produkty przemysłowe prefabrykacja i inteligentne połączenie zrównoważonych materiałów, takich jak drewno, umożliwi osiągnięcie celów klimatycznych i zrównoważonego rozwoju w tym samym czasie, gdy zapotrzebowanie wzrośnie. Ponadto znormalizowane procesy stanowią podstawę zapewnienia jakości, skrócenia czasu kontroli i zatwierdzenia oraz krótszej budowy. WEINMANN obejmuje cały łańcuch procesowy, a dzięki usługom doradczym SCHULER Consulting umożliwia również klientom i inwestorom w regionach, w których budownictwo drewniane nadal odgrywa podrzędną rolę, wejście w zrównoważoną produkcję.

Szeroka oferta prefabrykatów

Podczas wystawy zwiedzający będą mogli doświadczyć całego procesu prefabrykacji – od planowania, przez obróbkę, po logistykę w zakładzie, a także na placu budowy. Szwedzka firma Randek – specjalizująca się w prefabrykacji konstrukcji drewnianych, łącząca postęp technologiczny i dziesięciolecia doświadczenia – zaprezentuje na targach proste maszyny do użytku na placach budowy oraz złożone systemy z elementami robotów dla dużych zakładów produkcyjnych. Natomiast niemiecki Reichenbacher Hamuel GmbH udowodni, dlaczego odgrywa ważną rolę w budownictwie drewnianym. Specjalista w zakresie obróbki CNC kompletnych elementów ściennych i stropowych, dzięki szerokiej gamie produktów i specjalistycznej wiedzy, pomaga firmom budowlanym zaoszczędzić czas, a tym samym koszty, przy jednoczesnej poprawie jakości ich pracy.

Niestandardowe formaty

Specjalne prelekcje poświęcone tematowi „Procesy budowy prefabrykatów” będą dotyczyć tego, w jaki sposób poszczególne etapy procesu prefabrykacji można zharmonizować z aktualnymi trendami w budownictwie drewnianym, np. elementaryzacja i standaryzacja, wielokondygnacyjne konstrukcje drewniane, budynki hybrydowe, modułowe i budownictwo seryjne.

Hybrydowe wycieczki z przewodnikiem zarówno w języku niemieckim, jak i angielskim zapewnią zainteresowanym grupom odpowiednie kontakty podczas trwania wydarzenia. Z kolei prezentacje ekspertów na LIGNA.Stage, z aktualnymi projektami, przykładami najlepszych praktyk wystawców, tematami wiodącymi i najnowszymi wynikami badań, przyciągną gości z całego świata, którzy potrzebują rozwiązań możliwych do natychmiastowego wdrożenia.

Cenne impulsy dla zrównoważonego zarządzania

Koncentrując się na „Przetwarzaniu ekologicznych materiałów”, wystawa będzie ważnym sygnałem dla rozwoju międzynarodowych strategii zrównoważonego rozwoju. W technologiach procesowych biogospodarki, które zapewniają sprawne przekształcanie surowców biologicznych w produkty wysokiej jakości, coraz ważniejsze znaczenie ma zarówno przemysł drzewny, jak i przetwórczy. Dlatego LIGNA skupi się też na ekologicznym przetwarzaniu materiałów, oferując przedsiębiorcom branżowym specjalistyczne forum omawiające to zagadnienie.

Europejski Zielony Ład – postrzeganie wyzwań jako szansy

W kontekście Europejskiego Zielonego Ładu, kompleksowego planu Komisji Europejskiej mającego na celu uczynienie Europy neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r., przemysł drzewno-przetwórczy stoi przed nadzwyczajnymi wyzwaniami wynikającymi z zachodzących zmian. Targi pomogą podkreślić stojące przed nami możliwości i zidentyfikować rozwiązania. W końcu, jeśli Zielony Ład oznacza, że ​​przemysł drzewny musi uczynić swoje praktyki i procesy bardziej przyjaznymi dla środowiska, aby osiągnąć cele klimatyczne, to skorzysta również na rosnącym popycie na produkty drewnopochodne. Są one postrzegane jako zrównoważona alternatywa dla konwencjonalnych materiałów. Ponadto Zielony Ład otwiera możliwości finansowania dla firm, które opracowują oraz wdrażają procesy i technologie przyjazne środowisku.

Reklama

Zwiększone wykorzystanie zasobów drewna

Z drewna pozyskiwanego w sposób zrównoważony można wytwarzać nie tylko materiały budowlane i meble, ale coraz więcej produktów ze wszystkich dziedzin życia. Tutaj decydującą rolę odgrywa potencjał tkwiący w produkcji biochemikaliów z drewna. Za pomocą enzymów i mikroorganizmów można uzyskać cenne surowce chemiczne ze składników drewna, takich jak celuloza i lignina, do produkcji bioplastików, włókien tekstylnych i innych bioproduktów. Ważnym obszarem przemysłu przetwórstwa drzewnego jest również wykorzystanie odpadów i pozostałości drzewnych jako surowców do produkcji bioenergii.

Drewno surowcem odnawialnym

– Procesy biogospodarki o obiegu zamkniętym, opartej na drewnie oraz niezbędne do nich maszyny i urządzenia, będą definiującym obszarem tematycznym nadchodzących lat i dekad – przewiduje prof. dr hab. Matthias Zscheile z Wydziału Technologii i Konstrukcji Drewna Wyższej Szkoły Zawodowej w Rosenheim (TH). Profesor będzie prelegentem i moderatorem podczas różnych wydarzeń w Hanowerze, np. omówi temat dotyczący biogospodarki opartej na drewnie w obiegu zamkniętym.

– Dla mnie LIGNA zawsze była najważniejszym wydarzeniem w branży pod względem rozwoju zawodowego, inspirującej stymulacji i kultywowania kontaktów – mówi Matthias Zscheile. – Z niecierpliwością czekałem na kolejną hanowerską wystawę. Drewno jest surowcem odnawialnym, dostępnym w największych ilościach na całym świecie, o bardzo dużym potencjale i różnorodnych tradycyjnych, ale także nowych zastosowań materiałowych i energetycznych. Zoptymalizowane procesy i nowe produkty oraz właściwe wykorzystanie materiałów przejmą dominującą rolę w przyszłości – dodaje ekspert w zakresie oceny i ewaluacji procesów w przemysłowej obróbce drewna.

Podejmiemy różne wyzwania

Firmy Siempelkamp i Jowat zademonstrują na LIGNIE sposób ożywienia zrównoważonej gospodarki o obiegu zamkniętym. Pierwsza, ​​specjalizująca się w produkcji urządzeń dla produkcji materiałów drewnopochodnych, zaprezentuje rozwiązania w zakresie recyklingu, aby móc wydajnie przetwarzać odpady drzewne na nowe produkty z drewna. Jowat, wiodący producent klejów z długą tradycją rozwoju, pojaw się jako jeden z wielu dostawców produktów pochodzenia biologicznego, tj. z klejami opartymi na zrównoważonych surowcach, takich jak oleje roślinne. Kleje te pomagają również wzmocnić gospodarkę o obiegu zamkniętym, ponieważ są wytwarzane z zasobów odnawialnych i mają mniejszy wpływ na środowisko po utylizacji niż konwencjonalne.

Rośnie świadomość zrównoważonego wykorzystania drewna

Przemysł drzewny oferuje szerokie rozwiązania dotyczące wykorzystania zielonych technologii i procesów produkcyjnych, mających na celu ograniczenie stosowania chemikaliów i odpadów. Cyfryzacja i automatyzacja jeszcze bardziej zwiększają wydajność i produktywność, a nowe technologie przetwarzania są ciągle rozwijane, umożliwiając wykorzystanie drewna zwłaszcza w budownictwie, ale także sektorze transportowym. Rośnie również świadomość zrównoważonego wykorzystania drewna i innych zasobów naturalnych, dlatego targi będą również ważnym wydarzeniem przyczyniającym się do tego, dzięki przewodniemu tematowi „Green Material Processing”. Wykorzystają również swój globalny zasięg w kwestii trwałych, pozytywnych zmian.

Kto i gdzie – krótkie przypomnienie

• Narzędzia i maszyny do produkcji indywidualnej i masowej (hale 11 – 15, 27).
• Technologia powierzchni (hale 16, 17).
• Produkcja płyt opartych na drewnie (hale 26).
• Technologia tartaczna (hala 25).
• Energia z drewna (hale 25, 26, teren otwarty).
• Komponenty maszynowe i technologia automatyzacji (hala 16).
• Maszyny dla leśnictwa, obróbki kłód i produkcji tartacznej (teren otwarty P32 – 35).

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ligna.de

LIGNA 2023

Odbierz jeden z 2500 bezpłatnych biletów

Zapraszamy czytelników do odebrania bezpłatnych biletów upoważniających do wstępu na hanowerską wystawę. Należy tylko kliknąć w kod i zarejestrować swój bilet.

Jedna wejściówka przypada na jedną osobę. Odebrany bilet uprawnia do odwiedzenia wystawy oraz udziału w części cyfrowej dostępnej online na stronie organizatora.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

"Kurier Drzewny" Miesięcznik branży drzewnej, meblarskiej i leśnej. Jesteśmy obecni na rynku wydawniczym od 2008 roku. KONTAKT z nami: kontakt@kurierdrzewny.eu. Przeglądaj wydania Online: E-wydania. Reklamuj się u nas: Oferta www. Reklama w wydaniu drukowanym: Oferta. Artykuły w Kurierze Drzewnym: Artykuły.

Czytaj dalej
Reklama
Kliknij aby skomentować

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydarzenia

Rozwój branży w każdych warunkach

Zapowiedź targów DREMA

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Światowe marki, liderzy rynku oraz firmy stawiające na innowacyjność, rozwój i trwałe relacje biznesowe już niedługo zawitają do Poznania. Fot. Materiały prasowe MTP

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA to najważniejsze i najbardziej wyczekiwane wydarzenie zarówno dla branży drzewnej, jak i meblarskiej w Polsce oraz Europie Środkowowschodniej. Tegoroczna impreza będzie kompleksową odpowiedzią na aktualne wyzwania branży oraz promocją osiągnięć polskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego. Wydarzenie odbędzie się w Poznaniu w dniach 12 – 15 września 2023 r.

DREMA należy do ścisłej czołówki największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna i jako jedyne wydarzenie w Polsce zyskało rekomendację federacji EUMABOIS. Poznańska wystawa to prestiżowa przestrzeń do prezentacji nowoczesnych technologii i rozwiązań dla sektora obróbki drewna, przemysłu meblarskiego i tartacznego oraz energii z drewna, uzupełniona maszynami do rozkroju i szycia tkanin, komponentami do produkcji mebli, akcesoriami meblowymi, jak również klejami i lakierami.

– Pogarszająca się sytuacja gospodarcza wymaga unowocześnienia procesów technologicznych pod kątem obniżenia zużycia surowców, energii i pracy. Nie odbędzie się to bez inwestowania w nowoczesne maszyny, które można obejrzeć i przetestować na DREMIE – mówi Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów.

Ekspozycje, nowości technologiczne, konferencje, debaty i szkolenia

Wystawa ta to nie tylko ekspozycje maszyn i nowości technologicznych, ale też konferencje, debaty i szkolenia. Znajdziemy tutaj propozycje zarówno dla dużych, jak i małych czy średnich przedsiębiorstw. Czterodniowy program co roku tworzony jest we współpracy z ekspertami, kluczowymi organizacjami, stowarzyszeniami oraz instytucjami branż drzewnej i meblarskiej.

Światowe marki, liderzy rynku oraz firmy stawiające na innowacyjność, rozwój i trwałe relacje biznesowe zawitają już niedługo do Wielkopolski.

Według najnowszych danych instytucji targowych, wystawa DREMA plasuje się na 5. miejscu w rankingu najważniejszych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich targów LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta czy chińskich WMF Shanghai. Prestiż poznańskiej ekspozycji podkreśla również fakt, że jako jedyne wydarzenie w Polsce jest obecne na liście 14 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

Kompleksowa oferta

Targi zaprezentują kompleksowe rozwiązania technologiczne dedykowane obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu oraz energii z drewna – od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji.

Wydarzenie dedykowane jest przedstawicielom wszystkich przedsiębiorstw związanych z obróbką drewna.

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Wydarzenia

XIII Kongres Stolarki Polskiej – rozmowy o przyszłości branży budowlanej

Aktualności POID

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Każda edycja wydarzenia dostarcza cennej wiedzy na temat stanu branży. Fot. POID

Wiedza, prestiż, kontakty – te trzy słowa najlepiej definiują Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek POiD. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 24-25 maja w hotelu DoubleTree by Hilton w Warszawie. Na uczestników Kongresu czekają: złożony z trzech bloków tematycznych bogaty program merytoryczny, inspirujące rozmowy i wieczorna Gala, na której wręczone zostaną branżowe nagrody.

 
Kongres Stolarki Polskiej to najważniejsze spotkanie w rodzimej branży stolarki budowlanej. Corocznie uczestniczy w nim ponad 300 osób: przedstawiciele firm z branży, reprezentanci świata biznesu, nauki, polityki i mediów. Podejmowane podczas Kongresu decyzje wpływają na przyszłość całego sektora i wyznaczają dalsze kierunki jego rozwoju. Udział w wydarzeniu jest również doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów oraz nawiązania bezcennych kontaktów biznesowych.

 
Tegoroczny Kongres odbędzie się w dniach 24-25 maja w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw****, przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie. Tematyka wydarzenia to: przyszłość branży budowlanej w Polsce, termomodernizacja budownictwa i recykling oraz najnowsze trendy marketingowe.

 
XIII Kongres Stolarki Polskiej będzie wyjątkowy nie tylko z uwagi na swój program, lecz również międzynarodowy charakter: obecność 50 wysokiej rangi menadżerów, przedstawicieli firm członkowskich EPPA (Europejskie Stowarzyszenie Branżowe Dostawców Systemów Okiennych z PCV) z całej Europy, którzy będą uczestniczyć w wydarzeniu.

 
W ramach trzech bloków tematycznych Kongresu, wraz z cenionymi ekspertami, omówione zostaną m.in: najważniejsze zagadnienia wpływające na funkcjonowanie branży budowlanej w kontekście sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie, koniunktura na rynku materiałów budowlanych w Polsce, termomodernizacja i rządowe programy wsparcia jako impuls dla budownictwa oraz rozwój recyklingu wyrobów stolarki. Nie zabraknie również dyskusji o najważniejszych obszarach marketingowych w branży budowlanej w 2023 roku.

 
Na koniec pierwszego dnia Kongresu odbędzie się uroczysta Gala, podczas której dowiemy się, kto dołączy do grona Członków Honorowych POiD i poznamy laureatów branżowych nagród, w tym prestiżowych Orłów Polskiej Stolarki. W ramach podsumowania XIII Kongresu Stolarki Polskiej nastąpi natomiast przyjęcie rezolucji kongresowej, która określi przyszłe działania Związku POiD i wpłynie na dalszy rozwój branży.

 
Źródło: POID

 
Więcej informacji, rejestracja oraz harmonogram na stronie: www.kongres.poid.eu

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Reklama

Czytaj dalej

Aktualności

Współpraca Felder Group i EMC

Partnerstwo technologiczne

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Od lewej do prawej: Alexander Felder (CMO Felder Group), Stephan Kuenzel (Productmanager Felder Group Automatic Machines), Alberto Stagni (współwłaściciel EMC), Lorenzo Baraccani (współwłaściciel EMC), Giulio Baraccani (współwłaściciel EMC), Ivano Coveri (CEO EMC), Tamara Felder (CMO Felder Group), Hansjoerg Felder (CEO Felder Group). Fot. Felder Group

Spółki Felder Group i EMC srl współpracują z powodzeniem od ponad dwóch dekad. Teraz obie firmy porozumiały się w sprawie głębszego partnerstwa technologicznego. Felder Group nabyła większościowy udział w EMC srl i tym samym włączyła EMC do swojej grupy przedsiębiorstw.

 
Szczególny nacisk położony jest na obszar technologii szlifowania. Felder Group i EMC oferują przyszłościowe i już sprawdzone rozwiązania w zakresie szlifowania we wszystkich obszarach wtórnej obróbki drewna. Od maszyny podstawowej, po innowacyjne rozwiązania indywidualne i produkty z najwyższej półki – w ramach partnerstwa klient otrzymuje wszystko, co jest niezbędne na każdym etapie łańcucha procesów w obszarze technologii szlifowania. Drugim ważnym obszarem zastosowania technologii szlifowania EMC jest obróbka metali, co wyraża się w szerokiej ofercie maszyn EMC.

 
Oferta produktów Felder Group w ostatnich latach znacznie się poszerzyła, a na pierwszy plan coraz częściej wysuwają się także indywidualne wymagania klientów i projekty specjalne. Jednocześnie wysoki popyt na różnych rynkach i polach wzrostu wymaga wspólnego powiązania potencjału badawczo-rozwojowego i produkcyjnego.

 
– Dla nas, jako dostawcy pełnego zakresu usług w obszarze wtórnej obróbki drewna, konsolidacja i integracja EMC w ramach Felder Group była logicznym i przyszłościowym krokiem. Dzięki EMC zyskaliśmy innowacyjnego partnera technologicznego, który dysponuje wszystkimi zdolnościami technologicznymi i miękkimi kompetencjami niezbędnymi do obsługi całego łańcucha procesów w segmencie szlifowania – mówi Tamara Felder, Chief Marketing Officer Felder Group.

 
Zakłady produkcyjne w Hall in Tirol i w Imola zostaną zachowane w całości. Ośrodek badawczo-rozwojowy oraz zakłady produkcyjne w Imola pozostaną na miejscu i będą w przyszłości rozbudowywane. Międzynarodowa sprzedaż i serwis w zakresie obróbki drewna w obszarze technologii szlifowania zostaną w dużej mierze przejęte przez Felder Group. Istniejące struktury sprzedaży spółek Felder Group i EMC zostaną utrzymane.

 
– Zespół EMC jest bardzo zadowolony, że doszło do połączenia z Felder Group i że położono duży nacisk na technologię szlifowania. Wyjątkowa okazja, aby pokazać nasze doświadczenie innowacyjność oraz móc w pełnym zakresie obsługiwać wielu klientów na różnych rynkach – stwierdza Ivano Coveri, CEO EMC.

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej

Aktualności

„Transformacja obróbki drewna”

LIGNA 2023: 15 – 19 maja, Hanower, Niemcy

Dodane:

/

Kurier Drzewny
Podczas wydarzenia zaprezentują się światowi dostawcy technologii dla branży. Fot. Materiały prasowe

Głównym tematem tegorocznej LIGNY jest „Transformacja obróbki drewna”, czyli przedstawienie realnych scenariuszy dla przemysłu drzewno-meblarskiego biorąc pod uwagę obecne i przyszłe kierunki rozwoju cyfryzacji, a także dostępne rozwiązania.

LIGNA odbędzie się w Hanowerze w dniach 15 – 19 maja br. pod hasłem: „Transformacja obróbki drewna” i obejmie takie tematy jak automatyzacja oraz cyfryzacja procesów, jak również zastosowanie nowych materiałów i technologii.

Wydarzenie pokaże, w jaki sposób można zoptymalizować wydajność, podwyższyć jakość i zrównoważyć rozwój obróbki drewna, na przykład poprzez uczenie maszynowe.

Cyfryzacja to kluczowa technologia postępująca, która powoduje fundamentalne zmiany w całym łańcuchu wartości obróbki drewna, zarówno w przemyśle, ale także w sektorze rzemieślniczym. Cyfryzacja, jako całościowy proces transformacji ewolucyjnej, ma produktywny wpływ na wszystkie obszary – od strategii, przez organizację produkcji i logistyki, po sprzedaż i obsługę posprzedażową.

LIGNA od lat towarzyszy rozwojowi branży. W tym roku temat „Transformacji obróbki drewna” konsekwentnie kontynuuje tematykę z 2019 roku, którą były „Zintegrowane technologie obróbki drewna – rozwiązania dostosowane do potrzeb” i 2017 r.

„Zintegrowana produkcja”. W trakcie targów można będzie odkrywać nowe technologie samodzielnie, jak również wziąć udział w hybrydowym zwiedzaniu z przewodnikiem, które odbędzie się w językach niemieckim i angielskim. Wydarzeniu towarzyszyć będą także specjalne formaty, pokazy i prezentacje.

Wiedza = udane inwestycje

Dla przedsiębiorstw rzemieślniczych zajmujących się obróbką drewna wdrożenie technologii cyfrowych to szczególne wyzwanie. Brak wiedzy technicznej w tym zakresie może szybko doprowadzić do trudności w integracji nowych technologii. LIGNA 2023 jest zatem odpowiednim miejscem do zdobycia podstawowej wiedzy potrzebnej do pełnego wykorzystania korzyści płynących z cyfryzacji. Kolejny ważny temat, który zostanie poruszony w Hanowerze to „Bezpieczeństwo danych”. Podobnie jak w przypadku każdego zarządzania cyfrowymi danymi, procesy transformacji w obróbce drewna także wymagają właściwej strategii bezpieczeństwa, aby zapobiec utracie czy wyciekom danych.

Istotne są również takie aspekty, jak: zapewnienie kompatybilności w celu zintegrowania istniejącego sprzętu oraz umożliwienie przesyłania danych i komunikacji między różnymi systemami.

Co jednak najważniejsze, transformację należy rozumieć również jako zmianę kulturową, w której przestrzenie dla procesów twórczych wciąż otwierają się przed ludźmi.

Szeroka oferta i światowe nowości

Wiodące na świecie targi przemysłu drzewnego i przetwórstwa drzewnego są wspólnie organizowane przez Deutsche Messe i VDMA Woodworking Machinery. Prezentuje całą gamę produktów i usług dla przemysłu pierwotnego i wtórnego – narzędzia, maszyny i systemy do produkcji niestandardowej i masowej, technologii powierzchni, produkcji płyt drewnopochodnych, technologii tartacznej, energii z drewna, elementów maszyn i techniki automatyki, a także maszyny i instalacje dla leśnictwa, obróbki drewna okrągłego i produkcji tarcicy.

Kto i gdzie – krótkie przypomnienie

• Narzędzia i maszyny do produkcji indywidualnej i masowej (hale 11 – 15, 27).
• Technologia powierzchni (hale 16, 17).
• Produkcja płyt opartych na drewnie (hale 26).
• Technologia tartaczna (hala 25).
• Energia z drewna (hale 25, 26, teren otwarty).
• Komponenty maszynowe i technologia automatyzacji (hala 16).
• Maszyny dla leśnictwa, obróbki kłód i produkcji tartacznej (teren otwarty P32 – 35).

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.ligna.de

Kurier Drzewny

W trakcie targów LIGNA można będzie znaleźć odpowiedzi na najważniejsze pytania, a dzięki konsultacjom ze specjalistami także rozwiązać rozmaite wyzwania i problemy produkcyjne. Fot. Materiały prasowe

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

Czytaj dalej
Reklama

Targi


Targi branży drzewnej, meblarskiej i leśnej

9-12 maja 2023
interzum, Kolonia, Niemcy

15-19 maja 2023
LIGNA, Hanower, Niemcy

4-7 czerwca 2023
imm Cologne, Kolonia, Niemcy

12-15 września 2023
DREMA, Poznań

17-21 września 2023
M.O.W. Bad Salzuflen, Niemcy

Reklama

DREW-BUD

Nawrocki

Dodane w tym tygodniu


Zapisz się do Newslettera!

Otrzymuj aktualizacje bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej.

Wysyłaj mi Newsletter (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).

 

Zapisz się do Newslettera!

Na podany przez Ciebie adres e-mail będziemy wysyłać informacje o nowo wydanym numerze "Kuriera Drzewnego", nowych artykułach oraz o nowo dodanych ogłoszeniach

   

Tak, wysyłaj mi swój Newsletter! (w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji).